Karol Marks i bloger Zetjot. O czym mają pisać blogerzy?

  Piątego maja 2018 w Trewirze odbyły się uroczystości związane z dwusetną rocznicą urodzin Karola Marksa.  Odsłonięto jego pomnik ufundowany przez komunistyczne Chiny {TUTAJ}.  Charakterystyczną cechą doktryny marksistowskiej było to, iż utrzymywała ona, że potrafi wyjaśnić wszelkie aspekty rozwoju społeczeństw i nakreślić plan ich rozwoju aż do stadium rozwiniętego komunizmu, który miał być czymś w rodzaju raju na ziemi.  Próby wcielenia w życie tych teorii kosztowały życie ponad 100 mln osób.  Zamiast raju powstawały piekła na ziemi.

  Komunizm poniósł klęskę, ale marksistowski sposób myślenia nadal ma swych zwolenników.  Najnowszym jego przejawem jest notka blogera Zetjot "Co robią chłopcy w s24 zamiast robić coś innego" {TUTAJ}.  Zetjot najpierw wymyśla wszystkim od idiotów, a potem stwierdza:

  "Właściwym celem blogowania jest śledzenie procesów, a procesy trwają tocząc się na przestrzeni miesięcy i lat. Pojedyńcze wydarzenia mogą mieć przecież charakter przypadkowy i nie ujawniają pełnych powiązań, a jakieś szczególnie malownicze cechy uboczne mogą odwracać uwagę i prowadzić na manowce. Dobrze więc byłoby znależć precyzyjne uzasadnienie dla proponowanego przeze mnie podejścia. 
Szukajcie a znajdziecie i w końcu znalazłem coś takiego w książce niemieckiego neurobiologa i psychiatry, Manfreda Spitzera, zatytułowanej "Cyberchoroby". 
" Nasz mózg pełni funkcję nadrzędną: służy przeżyciu. Dlatego szuka reguł i zasad kryjących się za bezustannie zmieniającym się strumieniem wrażeń, wychwytuje je i zapamiętuje. W zasadzie nie jest stworzony do przetwarzania szczegółów ( jeżeli są ważne, ich też się nauczymy), gdyż szczegóły ostatecznie są przypadkowe. Zapamiętywanie przypadków, losowych zdarzeń z wczoraj na niewiele mi się zda, jeżeli moim celem jest przetrwanie jutra, ponieważ z założenia jutrzejsze przypadki będą inne ( inaczej nie byłyby przypadkami). Tym, co bardzo mi się przyda, są regularne doświadczenia, zależności i procesy." 
Tak więc drodzy Państwo, proszę szukać algorytmów, zamiast komentować miny Kaczyńskiego czy bieżące gry polityczne.".

  Tak wiec, blogerzy nie powinni zajmować się faktami, szczególnie aktualnymi, tylko opisywać procesy i wymyślać algorytmy według których powinna toczyć się historia.  Wypisz, wymaluj - marksistowski materializm historyczny, tak zręcznie wykpiony w opowiadaniu Władlena Bachnowa "Piąty od lewej" {TUTAJ}.  Namawiam blogera Zetjot do jego przeczytania.  Moje podejście do pisania bloga jest zupełnie inne.  Przede wszystkim interesują mnie fakty.  Chcę wiedzieć, co dzieje się wokół mnie i co zdarzyło się w przeszłości.  Staram się trzymać zasady pięciu W: who, what, where, when, why [kto, co, gdzie, kiedy, dlaczego].  Usiłuję opisać potem związki z innymi faktami i ewentualnie formułować różne hipotezy.  Zdecydowanie unikam podejścia typu: "Jeśli fakty nie zgadzają się z teorią - tym gorzej dla faktów".  Doktrynerstwo jest dużo gorsze od "bieżączki".

.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika RinoCeronte

19-05-2018 [21:54] - RinoCeronte | Link:

Dialektyka, dialektyka :-)  tkliwa romantyka. Zawsze jednak pozostanie nam Duda, jak mawiają Hiszpanie.

Obrazek użytkownika marsie

19-05-2018 [22:57] - marsie | Link:

Trzy razy musiałem tu wchodzić, zanim pokonałem "wejściowe literówki" - to tak specjalnie?
O czym mają pisać blogerzy? O tym, o czym chcą - bo jeżeli zaczną pisać na rozkaz, lub z powodu „dobrego tematu”, to już po nich – to zadanie dla „funkcyjnych dziennikarzy”, dla których to „bułka z masłem”, często dochodowa bardzo. Piszmy zatem „swoje do oporu” – może coś z tego w końcu będzie? Pozdrówka!
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-05-2018 [09:41] - Marek1taki | Link:

Zaskoczony jestem, że z opinii "... proszę szukać algorytmów, zamiast komentować miny Kaczyńskiego czy bieżące gry polityczne.".
 wyciąga Pani wniosek: "Tak wiec, blogerzy nie powinni zajmować się faktami, szczególnie aktualnymi, tylko opisywać procesy i wymyślać algorytmy według których powinna toczyć się historia."
Właśnie z faktów wyciąga się wnioski o mechanizmach. Z faktów a nie propagandy odwracającej uwagę od nich. Niezależnie czy tą propagandą będzie skupianie uwagi na minach prezesa, czy teatrach sejmowych. Marksiści zachodni udoskonalili bolszewicki terror poprawności politycznej i nie wypuścili monopolu na propagandę. Mimo tego można śledzić co zamierzają. Np. po przemilczeniach.

Obrazek użytkownika cyborg59

20-05-2018 [10:46] - cyborg59 | Link:

Świetne opowiadanko Bachnowa ! Łączy prozę Asimova i braci Strugackich. No i tutaj rację ma Zetjot : jesteśmy atakowani spreparowanym zestawem "faktów" do komentowania. Mamy być tak zajęci, by nie mieć czasu na szerszy ogląd sytuacji.

Obrazek użytkownika mjk1

20-05-2018 [12:06] - mjk1 | Link:

„Charakterystyczną cechą doktryny marksistowskiej było to, iż utrzymywała ona, że potrafi wyjaśnić wszelkie aspekty rozwoju społeczeństw…”. Przecież doktryna marksistowska jak najbardziej potrafiła wyjaśnić wszystkie aspekty rozwoju społeczeństw. Nie tylko Marks. Z bardziej znanych wyjaśnili to: Georg Friedrich Knapp, John Maynard Keynes, Milton Friedman czy choćby nasz Michał Kalecki. Pisząc: „Próby wcielenia w życie tych teorii kosztowały życie ponad 100 mln osób.  Zamiast raju powstawały piekła na ziemi”, sugeruje Pani, że tzw. szeroko pojmowany obóz państw socjalistycznych, wcielał te idee w życie. Nic bardziej błędnego. Realny socjalizm z ideami Marksa miał tyle wspólnego, co kino łuna z lotem na księżyc. Niektóre elementy jednak, jak najbardziej były realizowane. Marsie przekonuje, że są blogerzy, którzy nie piszą na rozkaz, czy zlecenie. Ma więc Pani fantastyczną okazję udowodnić, że nie pisze Pani na zlecenie. Proszę napisać gdzie i kiedy, jak również z jakim skutkiem, idee wymienionych przeze mnie ekonomistów były wcielane w życie. Jeżeli opisze Pani na czym polegała i jakie przyniosła skutki reforma Miltona Friedmana, wprowadzona m. in. w naszym kraju, gotów jestem uwierzyć w Pani niezależność, jak również szczere i dobre intencje. Proszę jednak nie pomylić reformy Friedmana z tzw. reformą Sachsa-Balcerowicza, która była dokładnie jej odwrotnością. Pozdrawiam Panią.      
 

Obrazek użytkownika cyborg59

20-05-2018 [12:50] - cyborg59 | Link:

Pisząc :
 "Ma więc Pani fantastyczną okazję udowodnić, że nie pisze Pani na zlecenie. Proszę napisać gdzie i kiedy, jak również z jakim skutkiem, idee wymienionych przeze mnie ekonomistów były wcielane w życie...."
właśnie wystawiłeś obcesowe zlecenie na tekst bardzo konkretny ! ;-)))
Przestałem pokazywać się na pewnym portalu bo buszuje tam pewien "zleceniodawca" rozliczający blogerów z tematów które poruszają. 

Obrazek użytkownika mjk1

21-05-2018 [11:11] - mjk1 | Link:

Nikt niestety tego "zlecenia" a raczej prośby nie spełni. Istnieje niebezpieczeństwo, że, jak mawiał główny propagandzista rządzącego ugrupowania, głupi lud to zrozumie i wystrzeli cały ten okrągłostołowy układ w kosmos. Ech pomarzyć dobra rzecz. Pozdrawiam.