Czternasty odcinek "Gry Imperiów"

  Ukazał on się wczoraj [29.09.2022] {TUTAJ}.  Panowie Pyffel i Szewko starają się nadążać za biegiem wydarzeń, więc zaczęli od zniszczenia gazociągów Nordstream 1 oraz Nordstream 2 na  Bałtyku.  Dość pesymistycznie stwierdzili, ze prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się z całkowitą pewnością kto to zrobił i jak.  Pozostaje tylko snucie domysłów.  Omawiali potem sytuację na wschodzie Ukrainy i ostatnie posiedzenie ONZ.  W drugiej części rozmowy mowa była o rywalizacji Chin i USA o względy wyspiarskich państw na Pacyfiku a na koniec Wojciech Szewko [jak zwykle] wspomniał o sytuacji w Iranie.  Na zakończenie prelegenci zapowiedzieli spotkanie przedstawicieli państw Azji Wschodniej w Białymstoku.  Sądzę, iż chodziło im o Pierwsze Podlaskie Forum Ekonomiczne.  Odbędzie się ono w Operze i Filharmonii Podlaskiej 11 i 12 października [patrz {TUTAJ}]. 

  Na YouTube jest lista zawierająca wszystkie dotychczasowe odcinki "Gry Imperiów" {TUTAJ}.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

30-09-2022 [18:59] - u2 | Link:

Dość pesymistycznie stwierdzili, ze prawdopodobnie nigdy nie dowiemy się z całkowitą pewnością kto to zrobił i jak.  Pozostaje tylko snucie domysłów.

Czyli Zdradek tylko snuł domysły oskarżając USA ?

PS. Właśnie oglądam wywiad red. Rachonia z min. Naimskim. Minister Naimski wyraźnie wskazuje, że wybuch infrastruktury energetycznej to kolejna eskalacja działań wojennych i nie ulega wątpliwości kto eskaluje.

Obrazek użytkownika sake3

30-09-2022 [20:48] - sake3 | Link:

To oczywiste,że się nigdy nie dowiemy. Przecież Rosja nigdy się jak dotąd nie przyznała do zestrzelenia samolotu holenderskiego,ani do zamachu w Smoleńsku a przyzna się do rur? Mając tak wypróbowanych przyjaciół jak Sikorski czy ,,nasz człowiek w Warszawie'' i pani Merkel której się marzy współpraca z Moskwą w sprawie paneuropejskiej aarchitekturze bezpieczeństwa.?