Ostatnie komentarze

19-06-2019 [18:58]
xena2012

AUSCHWITZ BEZ PREMIERA?


Pan natomiast ma stały zwyczaj omijac całkowicie temat notki i komentować nie treść w niej zawartą ale jakieś inne fakty czy przypuszczenia.Czyżby temat Auschwitz był dla Pana niewygodny.a chodzi tylko o to by dociąć nielubianym przez siebie komentatorom?


Link do komentarza
19-06-2019 [18:28]
Imć Waszeć

KULTUROWA WOJNA HYBRYDOWA PRZECIW POLSCE.


@Lech Makowiecki, właściwie to miałem się odnieść do tematu bloga, bo ten temat również mnie ostatnio nurtuje, ale przyczłapał pewien klient ze swoimi problemami i miałem praktyczną prezentację niezłomnej wiary w cudotwórców ;)
W zasadzie to chciałem przez powyższe powiedzieć, że w przypadku komunikacji człowieka z Bogiem różne podejścia inżynierskie kompletnie szwankują. Czyli te techniczne mudry, znane sposoby, metody, kruczki i procedury. Chciałem i nawet to napisałem, ale musiałem w końcu skasować z powodu najścia delikwenta. Jeszcze mi przepalił spodnie, bo mu się przesuszony pet rozsypał na kołki :)

Co zaś do wojny hybrydowej, to ona trwa także na polu religii. Owe naciski w kierunku uznania przez katolików koncepcji judeo-chrześcijaństwa nie biorą się znikąd. Plan jest taki, żeby jak najbardziej rozwodnić wrogą koncepcję bzdurami i ją osłabić. Wykorzystywane są do tego wszelkie sposoby, nawet takie, żeby ośmieszyć Chrystusa poprzez podekscytowanie różnych "brauno-korwinów" potencjalną koronacją. Proszę zauważyć, że dzieje się to regularnie od lat 90-tych, kiedy nie było jeszcze widać obecnego zagrożenia wojną cywilizacji i ideologii. Czyli jest to cyniczna instrumentalizacja pewnej koncepcji politycznej pewnej koterii, bo nadarzyła się okazja i tyle.....

No bo przyjrzyjmy się temu z praktycznego i logicznego punktu widzenia. Koronujemy i co niby z tego ma wynikać? Siedzimy i opływamy w dostatki? Moc truchleje i czmycha? O takiego. Owa moc, która śmie Chrystusa nazywać s-synem akurat się nas nie przelęknie, choćby nawet każdy Polak miał wytatuowany katechizm na plecach. Z logicznego punktu widzenia mamy więc, zamiast zabezpieczających naszą egzystencję działań, dziwny "dialog" z nimi, polegający głównie na tym, że a) mamy niby jednego Boga, tyle że b) nasz jest s-synem. Głuchy telefon albo lepiej pomidor. No to taki dialog do niczego dobrego nie doprowadzi. Fałsz jest zaszyty w założeniu. Bez pracy własnej u podstaw i wysiłku włożonego w odtworzenie tkanki narodowej, stworzenia własnej ugruntowanej na polskości (a nie na papierze) inteligencji oraz elity, żaden Archanioł na białym koniu nie przybędzie i nie będzie nas przed nikim bronił, ani za nas odbębniał dziesięciny. Trzeba podchodzić do problemów realnie, a nie romantycznie. I właśnie to, co powiedziałem wyżej - do problemów realnego świata należy najlepiej zastosować podejście inżynierskie, bo jest weryfikowalne i nadaje się do sterowania procesami, ale do spraw boskich już tak się nie da. Nawet procedura przejścia na msze trydenckie w każdej parafii nie jest czymś takim. Trzeba jednak coś robić, działać, ale rozsądnie i z jakimś planem. I przede wszystkim nie mieszać przy tym porządków: ludzkiego z transcendentalnym (to Kant).

Pozdrawiam.

PS: Co Pan sądzi  o takim rytmie do ballad? https://www.youtube.com/watch?...
Obrazek jest boski :)
https://www.youtube.com/watch?...


Link do komentarza
19-06-2019 [18:06]
hr.Levak-Levatzky

AUSCHWITZ BEZ PREMIERA?


Sz.Pani Xena
ma  zwyczaj wypowiadać się kategorycznie na podstawie jedynie własnych sympatii lub antypatii zawsze zabarwionych silną emocją,co widać w każdym jej komentarzu (dobrze, że w tym komentarzu nie zostałem  uznany np.za kochanka A.Merkel!). A przecież dla uniknięcia kompromitacji przy wpisie - bądź co bądź - publicznym, jakim są NB, warto byłoby  zasięgnąć wiedzy z jakichś wiarygodnych źródeł, np. Instytutu Pamięci Narodowej, także na temat antysemickich działań Brygady Świętokrzyskiej, której żołnierze do dzisiaj spoczywają w grobach na terenie Niemiec, a nie własnej ojczyzny (śpieszę zapewnić Sz.Panią,że nie jestem ani Żydem, ani Arabem, ani nigdy nie miałem nic wspólnego z tzw. żydostwem).  Nie sądzę bowiem, iżby Sz.Pani z autopsji mogła pamiętać czasy ostatniej wojny, chyba że się mylę...
Kłaniam nieco zniesmaczony.


Link do komentarza
19-06-2019 [17:47]
piastolsztyn

Prezes Kaczyński użył mojego pomysłu – podatek katastralny


Proszę sie pocieszać, ale w jednym przypadku jestem sobie w stanie to wyobrazić. Jeśli referendum odbyłoby się w innym terminie, niż wybory parlamentarne. Wtedy targowiczanie mogliby wzywać swoich zwolenników do bojkotu i to jest ten przypadek. PiS na to nie pójdzie, a w trakcie wyborów parlamentarnych targowiczanie mogą wzywać do ich bojkotu. Jestem za, niech bojkotują i siedzą w domach.


Link do komentarza
19-06-2019 [17:40]
xena2012

Pięciu Mohikanów i „Parszywa dwunastka”


Panie posle,mniej zadęcia i chwalenia się,raczej chcemy wiedzieć co Pan tam zamierza wspierać,z czym walczyć co robić.


Link do komentarza
19-06-2019 [17:37]
xena2012

Pięciu Mohikanów i „Parszywa dwunastka”


W filmie ,,Wielkie żarcie'' nie grał Louis de Funes tylko Mastroianni.


Link do komentarza
19-06-2019 [17:27]
xena2012

KULTUROWA WOJNA HYBRYDOWA PRZECIW POLSCE.


To co Pan nazywa wojną kulturową ja określiłabym jako zmiany wypływające z upływu czasu i jest to proces nieuchronny.Świtem rzadzi czas i to on wymusza wszelkie zmiany.Na przestrzeni wieków też te zmiany zachodziły w literaturze,muzyce,nawet obyczajności.Kto dziś czyta dzieła myślicieli starożytnych,a i późniejszych.,nawet książki sprzed 100 lat stoją zakurzone na półkach,kto słucha starej muzyki czy do niej tańczy ,kto się ubiera dziś tak jak za dawnych lat?Tym bardziej że nie tylko czas ale i pieniądz decyduje o zmianach i gustach.I choć nie jest to żaden postęp cywilizacyjny to wymuszony siłą pieniądza wkracza w nasze życie tu i teraz.Za następne sto czy wiecej lat nikt nie będzie słuchał Martyniuka,nie bedzie czytał głupkowatych wypocin Nurowskiej czy Gretkowskie,nie będzie interesowały dalszych pokoleń idiotyzmy wystawiane w teatrach przez następców kretynów Mieszkowskiego ,Klaty czy Jandy a filmy ,,Kler'' czy Siekielskich bedą zalegały półki.Nawet nie dlatego że są bezwartościowe,ale po prostu czas jest nieubłagany.Nie zmusi Pan młodzieży do podzielania panskich pogladów.Na dzis trzeba się skupić na próbach przeforsowywania likwidacji Polski co już obwieszczają nasi targowiczanie.To co siędzieje w Gdańsku na siłę odrywanego od Polski,wynurzenia Mieszkowskiego jawnie odmawiającgo Polsce państwowości na rzecz jakiegoś tworu zwanego Federacją.Te antypolskie śmieci nie robia tego bezinteresownie i doją kasę z różnych fundacji.Tu trzeba postawić tamę i robić to z głową.


Link do komentarza
19-06-2019 [17:19]
cryo

Witaminy B complex i rady na temat zakupu leków


part 2

@"zawsze lekarzowi prowadzącemu przekazać informację o wszystkich lekach"
Jak również o suplementach, ziołach i codziennej diecie. To czasami może być kluczowa informacja dla lekarza. Albo nam niechcący zaszkodzi, albo może błądzić z diagnozą.

@suplementacja
Nigdy nie zaczynamy suplementacji od wykupienia dwóch toreb specyfików w aptece/sklepie zielarskim. Zawsze zaczynamy powoli, sukcesywnie, małymi kroczkami i obserwujemy czy nie dzieje się coś złego. Warto okresowo sprawdzać rezultaty poprzez badania. Podam przykład: suplement żelaza w tabletkach praktycznie nie zadziałał, ale sok z pokrzywy doprowadził żelazo do normy po trzech tygodniach.

=============
@all
Nie podałem żadnych źródeł, nie tylko dlatego, że nie jestem czyimkolwiek dostawcą lektur, ale wszystkie powyższe informacje (i ich rozszerzenie) można sprawdzić w sieci samemu, włącznie z nazwami konkretnych produktów, na jak najbardziej 'oficjalnych' stronach. Zdrowie jest zawsze sprawą indywidualną a choroby mają wiele "matek i ojców".

@pan Krzysztof
Mam nadzieję, że coś tam uzupełniłem. Proszę kontynuować. Zawsze to ciekawsze od politycznej bieżączki. Pzdr.


Link do komentarza
19-06-2019 [17:17]
cryo

Witaminy B complex i rady na temat zakupu leków


Panie Krzysiu...
Odpowiadam na szybko więc proszę wybaczyć, że może być trochę nie po kolei.

@wit. B
Za 4-5 zł to sobie można... organizm popsuć. Proszę sprawdzić samemu ulotkę. Jeżeli producent podaje w składzie po prostu witaminę B12 to na pewno jest to cyjanokobalamina, a więc SYNTETYK. Nie radzę brać tego dłużej niż tydzień. Taki specyfik często zawiera również stearynian magnezu (lub inaczej sole magnezowe kwasów tłuszczowych) hamujące wchłanianie witamin w jelitach. Do tego E433 czyli sławny polisorbat 80. Trzeba więcej 'do szczęścia'?
Jeśli szukamy preparatu wit B complex należy zwrócić uwagę czy B12 jest pod postacią metylokobalaminy. Nie znam produktu na rynku, który zawiera B12 oddzielnie lub w complex pod tą postacią i kosztowałby poniżej 35zł (60tabl.). W complex zazwyczaj nie ma niacyny czyli kwasu nikotynowego, ale jego amid. Jeśli komuś zależy na B3 musi szukać preparatu oddzielnego, gdzie producent wyraźnie zaznacza, ze niacyna jest pod postacią kwasu nikotynowego, a nie jego amidu. Jeżeli chodzi o B9 czyli kwas foliowy lepszą funkcję spełniają foliany (aktywna postać kwasu foliowego).

ZANIM zakupimy jakiś produkt należy koniecznie zajrzeć do ulotki (są dostępne w sieci) i sprawdzić KAŻDY ze składników w wyszukiwarce.

Rozumiem argumenty, ale cena jednak nie zawsze powinna grać główną rolę.

@magnez
Szkoda czasu na odcedzanie kolejnych tabletek przez układ trawienny. Asparginę można przyjąć, nie zaszkodzi. Ale najszybszy sposób na wyrównanie niedoborów magnezu (stres, kawa, wysiłek fizyczny) jest przez skórę (sic!). Kupić 'bath flakes' czyli inaczej płatki magnezowe. Kąpiel (leżenie po szyję) w wannie dwa razy w tygodniu, 30-40 min lub codzienne moczenie stóp w misce z rozpuszczonymi płatkami ok. pół godziny. Koszt paczki 1kg ok. 15zł. Wystarczy na około dwa tygodnie. Info dla pań - skutki uboczne: po miesiącu skóra na stopach może być delikatniejsza :). Można używać tzw. maści magnezowej, ale raczej drożej wyjdzie. Poza tym warto dorzucić do użytkowania maść krzemową. Po co? Wujek google podpowie.

@pozostałe
Polecam zadbać o poziom selenu (ok. dwa orzechy brazylijskie dziennie załatwiają sprawę) i cynku (łyżka stołowa pestek dyni, zmielić i zjeść z jogurtem naturalnym).
Oczywiście właściwy poziom witaminy D3 itd itp.

@homocysteina
Przy okazji witamin z grupy B warto sprawdzić poziom homocysteiny (koszt ok. 50-60zł). Podwyższony może m.in. wskazywać (1) jak szybko 'jedziemy' w kierunku miażdżycy, (2) zaniżony poziom wit. B6, B9 i/lub B12 (najczęściej wszystkich trzech) oraz (3) tzw. przedkliniczne stany zapalne (gdy OB i CRP są w normie). Lepiej nie lekceważyć przekroczenia normy.


Link do komentarza
19-06-2019 [16:09]
Zunrin

Prezes Kaczyński użył mojego pomysłu – podatek katastralny


No wreszcie ktoś tutaj poruszył ten temat. Prezes wyszedł i pozamiatał konkurencję, a tu cisza. Co się musi dziać w opozycji, to się pewnie nie da opisać.


Link do komentarza
19-06-2019 [15:20]
Lech Makowiecki

KULTUROWA WOJNA HYBRYDOWA PRZECIW POLSCE.


Imć Waszeci! Jako inżynier z wykształcenia też wykazywałem znaczny sceptycyzm względem bioenergoterapii. Do czasu, aż mój sąsiad-"cudotwórca" prostym nałożeniem rąk (pomimo mego sceptycyzmu) uchronił mnie przed nożem chirurga... A wyjaśnię, że nie mogłem już chodzić, leżeć ani spać i miałem w kieszeni skierowanie na operację kolana z kiepskimi prognozami na przyszłość. Od tego czasu minęło już ćwierć wieku i dalibóg - nie pamiętam nawet, która to była noga... :))) Oczywiście zaprzyjaźniłem się od razu z mym dobroczyńcą; wiara wiarą, ale cenię sobie empiryczną skuteczność... Co do oddziaływaniai "mantry" modlitwy: z naukowego punktu widzenia może to być np. kodowanie dobrych emocji w korze mózgowej przez ich ciągłe powtarzanie (odwrotność tego, co robił mistrz manipulacji Gebbels, który z kolei  kodował swym słuchaczom zło, powtarzając 1000 razy to samo kłamstwo)...


Link do komentarza
19-06-2019 [14:59]
angela

Jeśli ci zwisa obciachowa kicha, najmij Giertycha


Jest szkoła, i mogą sięgać do woli, a rodziny z kręgosłupem wysyłają tam swoje dzieci. Tam bez kręgosłupów nie idą. To szkoła Ojca Dyrektora z Torunia.
Lepszych nie znajdziecie. 


Link do komentarza
19-06-2019 [14:57]
Jabe

Prezes Kaczyński użył mojego pomysłu – podatek katastralny


Na referendum uda się mniej osób, niż wie, o czym mowa.


Link do komentarza
19-06-2019 [14:48]
Trotelreiner

Pięciu Mohikanów i „Parszywa dwunastka”


Louis de Funès nie grał w tym filmie!!!
A przecież wystarczyło zapytać doktora Google,a nie pisać bzdur...


Link do komentarza
19-06-2019 [14:25]
Imć Waszeć

KULTUROWA WOJNA HYBRYDOWA PRZECIW POLSCE.


Może powiedzmy dokładniej, że rzuca się wtedy do pierwszego z brzegu butiku z wiarą ;)
Z Bogiem samym ma to niewiele wspólnego, bo jakież może mieć znaczenie, czy czci się Go stając powiedzmy na jednej nodze albo w rozkroku i np. kręcąc kołowrotkiem z narysowanymi zdrowaśkami (taki mały eklektyzm religijny). Ze trzy lata temu ksiądz chodząc po kolędzie próbował leczyć matkę przykładaniem rąk i modlitwami w jakimś dziwnym języku. Potem strzepnął ręce jak szaman z Afryki i powiedział "zrobione". Potem zaanonsował klub modlitwy uzdrawiającej w swojej parafii i wyliczył wszystkie masowe cudowne uleczenia. W tym roku po kolędzie wyglądało, że mu jeszcze nie przeszło. Nawet mnie próbował z czegoś uleczyć nakładaniem rąk. Jakoś nie wypadało mi przywracać go swoim laickim natręctwem do rzeczywistości, więc dałem sobie święty spokój. Niech sobie tam wierzy w co chce. :)


Link do komentarza
19-06-2019 [14:17]
foros

Nauczyciel w II RP


Serdecznie pozdrawiam stałą Czytelniczkę, i odwdzięczę się frazą, która zapewne ucieszy Pani serce: zwolnić wszystkich nauczycieli/nauczycielki, najlepiej w czerwcu, by nie płacić im za wakacje.Tysiące młodych czeka w kolejkach do pracy w szkołach ale są blokowani, bo dostać się można tylko po znajomości. Żadnych podwyżek, płacić tylko jeśli uczeń zda egzaminy. Wszyscy broniarze do łopaty albo na łąkę żreć trawę, może da się ich wydoić jak krowy - z którymi się identyfikują - i wreszcie będzie z nich jakiś pożytek.


Link do komentarza
19-06-2019 [14:11]
foros

Nauczyciel w II RP


Widać bywają takie 2-3 dni w roku ;)


Link do komentarza
19-06-2019 [12:53]
zbieracz śmieci

Coryllus w roli proroka


Nie każda  komunikacja nawet szerokotorowa jest wojną i to na tyle co do wstępu bzdzin colyrusa.
Wojna może wybuchnąć nawet wtedy gdy obie strony nie tylko ,że jej nie planowały ale nawet nie śniły-takim przykładem jest "wojna futbolowa "którą stoczyły w XX wieku dwa państwa
Ameryki Łacińskiej w XX wieku -w internecie każdy się dowie kto z kim i dlaczego !
Co do reszty cuda wianków corylusa bo to i hitler i gloryfikacja stalina a poniżenie Marszałka to nic nowego u tego co z przeszłością się nie może rozstać...!
Zajmowanie się corylusem to strata czasu co się nie wrati gdyby nie bezczelność wyzierająca z tej notki bo głupota jest zbyt oczywista aby o niej się rozwodzić.


Link do komentarza
19-06-2019 [12:48]
Lech Makowiecki

KULTUROWA WOJNA HYBRYDOWA PRZECIW POLSCE.


Panie Dariuszu! Czy my najpierw musimy utracić Niepodległość, żeby znów docenić Wolność i pokochać Ojczyznę?... Czy tym razem nie może być mądry Polak przed szkodą? Rozumiem. Nie może...


Link do komentarza
19-06-2019 [12:42]
piastolsztyn

Prezes Kaczyński użył mojego pomysłu – podatek katastralny


Referendum ws. podatku katastralnego zjednoczy rozdartą przez targowiczan Polskę i da PiS większość konstytucyjną. Alternatywa do tego są wojny religijne, nienawiść, ubliżanie i morderstwa. To proponuję targowica.


Link do komentarza
19-06-2019 [11:42]
wielkopolskizdzichu

KULTUROWA WOJNA HYBRYDOWA PRZECIW POLSCE.


Troskę o kulturę narodową przejawia Pan Piosenkarz czy zazdrość o sukcesy i przyjaźnie innego piosenkarza.


Link do komentarza
19-06-2019 [10:56]
Darek65

KULTUROWA WOJNA HYBRYDOWA PRZECIW POLSCE.


Słyszałem takie słowa, że do Boga wraca się po pierwszym zawale, a najpóźniej po drugim :) A tak serio..., czasami trzeba zapłacić wysoką cenę za zaniechania. Dlatego róbmy swoje, bo to możemy. Kiedy się walczy, zawsze jest nadzieja.


Link do komentarza
19-06-2019 [10:54]
Pani Anna

Nauczyciel w II RP


A ten znowu swoje, dalej o martyrologii nauczycieli. Wszelka reformę należy zacząć od wywalenia najmniej połowy tego towarzycha, pracy im nie zabraknie, wszak niemcy łkają, że nie ma komu szpargów wydłubywać. Praca  bezstresowa, na świeżym powietrzu no i najważniejsze - góra 2-3 miesiące w roku, a reszta wakacje. W sam raz dla "nauczycieli".


Link do komentarza
19-06-2019 [10:32]
Imć Waszeć

Coryllus w roli proroka


@maxilampus, nie jest to do końca słuszna teza, gdyż w samej matematyce istnieje tak dużo przykładów pojęć, które nawet rasowym matematykom przez całe lata wydają się masłem maślanym lub taką właśnie nowomową, a jednak po bliższym przyjrzeniu się zagadnieniu i dogłębnym zrozumieniu go, zaczyna malować się zupełnie inny obraz i widoczny staje się błąd uproszczonego myślenia. Raczej błąd zaniechania myślenia, poznawania, powodowany potrzebą pozowania, odnoszenia się w każdej "znanej sobie" kwestii wobec laików, choć czasem po prostu błąd przyjętego z góry założenia o nieprzydatności czegoś, potęgowany wrażeniem trywialności z jednej, albo przekombinowania z drugiej strony. Jak wspomniałem, niektórzy potrafią się w końcu z tego wygrzebać, zaś inni nie. To jest kwestia klasy. Przykładowo niezwykle błyskotliwy w zakresie swojej teorii złożoności algorytmicznej Gregory Chaitin stwierdził był, iż większość struktur w matematyce (a może nawet wszystkie) jest zupełnie przypadkowych i wymyślonych ad hoc, ponieważ trzeba było na danym etapie coś nazwać albo badać. Niestety popełnia on opisany wyżej błąd. Nawet jeśli jakaś struktura wydaje się przypadkowa (w sensie przypadkowości wypozycjonowania jej w ramach szerokiego spektrum teorii), to z czasem przypadkowość ta jest zupełnie niwelowana poprzez mechanizm analogii i uogólniania. Kiedyś pisałem już, że zamierzam popełnić dziełko pod tym znamiennym tytułem "Analogia i uogólnienie", opisujące ich kluczową rolę w matematyce i kształtowaniu się nazewnictwa oraz specyficznej hierarchii wartości pojęć. To dotyczy zarówno struktur, jak i języka opisu, używanej notacji. No bo czymże innym jest analogia, jeśli nie poziomym związkiem podobieństwa pomiędzy pojęciami, zaś uogólnienie uzupełnia tę hierarchię o wymiar pionowy. Może istnieć analogia pomiędzy metodami związanymi z rozwiązywaniem zagadnień eliptycznych (równania różniczkowe cząstkowe), a krzywymi i funkcjami algebraicznymi na nich (geometria algebraiczna). Dopiero przeformułowanie teorii RRC na język algebry, w ślad za czym idzie też oczyszczenie teorii z balastu pojęć stricte analitycznych (takie spojrzenie z góry) daje szansę na stworzenie wspólnego uogólnienia. Jeszcze trudniej jest zrozumieć homologie, które zakładają, że każda na swój sposób uporządkowana struktura jest swego rodzaju buildingiem (budynek), złożonym z mniejszych jednostek i ich wzajemnego uszeregowania. Oczywiście pewne zagadnienie może mieć wiele różnych uogólnień, pewne analogie mogą nie dać się w prosty sposób uogólnić, wreszcie pewne użyte już analogie i uogólnienia mogą nie oddawać treści tego, co rzeczywiście należałoby tam uwypuklić i rozwinąć. Wtedy powstaje właśnie to wrażenie Chaitina o przypadkowości, lecz jest to przypadkowość w zakresie nomenklatury, języka opisu, a nie struktur. Długo by o tym pisać, więc zakończę wątek linkiem: https://en.wikipedia.org/wiki/.... Tak wygląda uogólnianie i analogie w jednym pakiecie. A wie Pan czego? ;))


Link do komentarza
19-06-2019 [10:10]
NASZ_HENRY

Nauczyciel w II RP


Dzisiaj Pana popieram w całej rozciągłości ;-)

 


Link do komentarza
19-06-2019 [09:35]
Andy51

Tak się kończą adopcje dzieci przez "towarzystwo" z LGBT


Szkoda Twoich słów , pisząc do tego osobnika to tak jakbyś pisał na Berdyczów.


Link do komentarza
19-06-2019 [09:22]
piastolsztyn

Prezes Kaczyński użył mojego pomysłu – podatek katastralny


Te referendum zjednoczy elektoraty PiS i PO. Wieś prawie w 100% zagłosuje na PiS, bo ten POdatek w kilka miesięcy spacyfikuje wieś.

Konfederaci na smietnik historii. Ludzie są zdziwieni, jak mowie im o podatku poglównym JKM, zwanym tez podatkiem katastralnym. 

W poprzednim arrykule zaproponowalem, aby dokonac drobnej modyfikacji Kodeksu Wyborczego aby startyjacy prezydenci miast i wójtowie tracili z automatu urząd, w momencie zarejestrowania na liscie parlamentarnej. W tym artykule podalem datę listu prezydentów duzduż miast, którzy chca podatku katastralnego. Takie referendum wyekspediuje ich na smietnik historii.


Link do komentarza
19-06-2019 [09:14]
Lech Makowiecki

KULTUROWA WOJNA HYBRYDOWA PRZECIW POLSCE.


Panie Darku. Oby ta utopia - zdychając - nie pociągnęła nas za sobą. Hitlerowski faszyzm - zanim padł na kolana - zniszczył Stary Kontynent... PS Przypominam: Wg najnowszych badań Pew Research Center laicyzacja polskiej młodzieży postępuje najszybciej na świecie! Jeszcze niedawno Irlandia była wzorcowym krajem katolickim...


Link do komentarza
19-06-2019 [09:09]
Lech Makowiecki

KULTUROWA WOJNA HYBRYDOWA PRZECIW POLSCE.


Oby się Pan mylił. Pozdrawiam.


Link do komentarza
19-06-2019 [08:59]
Darek65

KULTUROWA WOJNA HYBRYDOWA PRZECIW POLSCE.


Panie Lechu, każda utopia (rewolucja) kiedyś zdycha pożerając własne dzieci. Fakt, co wcześniej naszkodzi, to naszkodzi. I tak się dzieje w tej chwili. To zdegenerowane, zdemoralizowane lewactwo, które posiada ogromne środki finansowe, bełta ludziom w głowach, też zdechnie. W naszym DNA na trwałe są zapisane pewne zasady i jak przychodzi przesilenie, to się w nas coś odzywa, co każe się zbuntować. Poza tym Polacy, to naród przekorny, jak się nam coś siłą narzuca, to się buntujemy. Trzeba robić swoje, to kropla drąży skałę i dopóki istnieją miejsca normalności, to trzeba je pokazywać, to one pozwolą nam przetrwać.


Link do komentarza
19-06-2019 [08:13]
Darek65

Jeśli ci zwisa obciachowa kicha, najmij Giertycha


Poza paroma, dosłownie, ludźmi tzw. publicznymi, którzy reprezentują minimalny choćby poziom, reszta, to popłuczyny. Szczególnie widać to teraz, w okresie bezpardonowej walki. Polska nie ma wartościowych , szeroko pojętych, z prawdziwego zdarzenia elit. Wszędzie wszechogarniający wysyp miernot. Widać to szczególnie po stronie tzw. opozycji. Jak tylko opadły maski, widać, że pod dobrze skrojonymi garniturami i drogimi butami jest pustka intelektualna. Najgorsze, że te miernoty kształcą młodzież. Zawsze mnie zastanawia, jaki system wartości może, jako wykładowca, przekazać taka Gronkiewicz, Gersdorf, Rzepliński, Hartman , Środa, itp. Strach się bać. Troszkę lepiej wygląda to po stronie PIS-u, Jarosław Kaczyński trzyma towarzycho za twarz i się pilnują. Niemniej jednak taki Suski, Brudziński nie są tytanami intelektu. W tym wszystkim, już o tym kiedyś pisałem, dziwi mnie, że PIS nie stworzył sobie zaplecza intelektualnego, a mają pieniądze. Dlaczego nie mają swojej szkoły, która kształciła by im kadrę zarządzającą, intelektualną na miarę obecnych wyzwań, szkoły, która by kształciła ludzi z odpowiednio mocnym kręgosłupem moralnym, gotowych do podjęcia obecnych wyzwań. I kończy się to tym, że Ci sami ludzie kręcą się na tej karuzeli stanowisk nie wnosząc nic nowego. Taka selekcja negatywna.


Link do komentarza
19-06-2019 [06:14]
xena2012

AUSCHWITZ BEZ PREMIERA?


Jeszcze tylko proszę przypisać Brygadzie Świętokrzyskiej antysemityzm to teraz takie modne wśród takich kłamców jak pan.W dobie internetu bardzo łatwo oczerniać i tworzyć nieistniejące fakty o wspołpracy z Niemcami,jeszcze trochę a dowiemy się jak to źli Polacy napadli na Niemcy.Na tym polega własnie polityka i propaganda dzisiejszych Niemiec. 


Link do komentarza
19-06-2019 [02:18]
hr.Levak-Levatzky

AUSCHWITZ BEZ PREMIERA?


Pięknie się też zachował Sz.Pan Premier będąc z wizytą w Niemczech niedaleko b. obozu koncentracyjnego Dachau, gdzie nie raczył wstąpić, bo był zajęty składaniem wieców na grobach żołnierzy NSZ Brygady Świętokrzyskiej współpracujących z hitlerowcami.
Pięknie się także zachowywał  Sz.ex min. Macierewicz w latach swojego panowania w MON  nakazując odczytywanie  tzw.„apelu smoleńskiego” przy każdej okazji czczenia poległych obrońców Ojczyzny, jak powstańców warszawskich, a nawet ofiar obozów koncentracyjnych.
Kłaniam z niesmakiem...
 
 


Link do komentarza
19-06-2019 [02:18]
cyborg59

Prezes Kaczyński użył mojego pomysłu – podatek katastralny


Cyt : "Jeśli ktoś się wachał PiS czy Konfederaci, wybierze PiS."
Wolał bym by wahali się gramatycznie !  ;-)
Pozdrawiam !


Link do komentarza
19-06-2019 [02:07]
mmisiek

KULTUROWA WOJNA HYBRYDOWA PRZECIW POLSCE.


"Nie wiem, jak długo jeszcze trwał będzie marazm rządu dobrej zmiany w kreowaniu pop-kulturowej odpowiedzi na medialną inwazję lewackiego artystycznego mainstreamu."

Aż chciałoby się zapytać - a skąd przekonanie, że jest wola odpowiedzi?
Jedna strona deklarowała "zakopanie Polski w UE po sam czubek głowy", druga mówi o imitacji Zachodu "pod każdym względem".
Więc ja w tą wolę ośmielam się powątpiewać, a już w kontekście wpływów naszego wielkiego sojusznika mniejszego wątpię całkiem zdecydowanie.
Warto zauważyć, że dotychczasowe większe czy mniejsze istotne inicjatywy - od Marszu Niepodległości przez Różaniec do Granic aż choćby do obrony pomnika katyńskiego - były całkowicie oddolne. Na moje więc oko końca marazmu "ni ma i nie będzie", chciałbym się oczywiście mylić.


Link do komentarza
19-06-2019 [00:15]
paparazzi

Prezes Kaczyński użył mojego pomysłu – podatek katastralny


W USA istnieje podatek katastralny i ja klnę i place. Sa  umotywowane napełnianiem budżetu miasta i opłaty szkol, policji, strażaków, dróg lokalnych itd. Sa miasta rezydentów najbogatszych np. Greenwich, CT  gdzie domy kosztują więcej i większy jest podatek katastralny. Rocznie ok. 30, 40 tys. $  i nie będąc multimilionerem nikt tam się nie wprowadzi. Zresztą nabycie tam domu to inwestycja jak w Silicon Valley. Nota bene Google chce budować tańsze /dotować/ apartamenty to właściciele domów się buntują. Ja place około 6 tysięcy w zacisznym miejscu  ale płaciłem za szkoły prywatne dla dzieci i suma summarum  lepiej kupić  dom gdzie są renomowane publiczne szkoły niż płacić za prywatne szkoły.   Oczywiście jest różnica po miedzy bogatym państwie a państwem na dorobku walczącym o podmiotowość.  Dlatego Polska potrzebuje wyważonego systemu podatkowego wystrzegając się błędów innych krajów.  Co do przyjeżdżających Polaków to niech się szykują na TAX , lol.Massachusetts to już nazywają Taxachusetts.


Link do komentarza
18-06-2019 [23:32]
maxilampus

Coryllus w roli proroka


Samo pojecie "coercive diplomacy:" jest oksymoronem..Zauwaz ,ze wymyslone nowy jezyk..aby nadac tradycyjnemu rozumienia Naturalnego Porzadku nowe rozumienie Nowego Porzadku..
To czysty Heglizm dialektyczny...nowomowa..ktora sluzy do wyjasniania nieakceptowalnych zjawisk slolecznych,poltycznych,ekonomicznych..To Maksizm w najczystszej i najwyzszej formie..Kiedys krytykowali ( slusznie)Komunizm za to..a sami teraz po to narzedzie siegaja..


Link do komentarza
18-06-2019 [23:26]
Imć Waszeć

Coryllus w roli proroka


Nie od dziś wiadomo, że wojna jest nie tylko zwykłym przedłużeniem polityki, ale też, że wojna służy do odblokowywania opcji, które zwyczajnie blokują się w trakcie wieloletniego prowadzenia polityki kadzenia, ogłupiania, przekupstwa, tajniactwa, nacisków, albo szantaży. Dotyczy to także wsadzających pazury w oczy mniejszości, elyt, lewaków i różnych zboków. Zarówno polityki kija, jak i polityki marchewki, w zależności od mądrości etapu. Mam rzecz jasna na myśli wojnę w szerszym sensie, czyli z uwzględnianiem wojny psychologicznej, informacyjnej i hybrydowej. To jest właśnie to, co mamy obecnie na talerzu. A więc zamiast kombinować z wyjętym z kontekstu jednym elementem uprawiania polityki w postaci propagandy, lepiej posłużyć się ugruntowanym w geopolityce terminem "projekcji siły". Zarówno w formie "soft power" jak i "hard power":

1) Power projection: https://en.wikipedia.org/wiki/...
2) Soft power: https://en.wikipedia.org/wiki/...
3) Hard power: https://en.wikipedia.org/wiki/...

Zaś Coryllusowi chodziło zapewne o pojęcie coercive diplomacy: https://en.wikipedia.org/wiki/...

PS: Tu znajduje się wyjaśnienie obecnej strzałki w propagandzie PIS-u w połączeniu z widocznym kadzeniem lub straszeniem nas przez różnych ambasadorów (np. narodowcy = nazizm; patriotyzm = antysemityzm itp.). Doskonale opisuje to kontekst nacisków na wydawanie akt IPN, zmiany w ustawach, wykopki w Jedwabnych itp. sprawach, gdzie wyraźnie widać następujące po sobie pauzy (po wstrętnych narodowcach w proteście "447" jest kadzenie "najdzielniejszym z narodów"), zwiastujące wykorzystanie za moment kolejnego pola nacisku w nowej "zaskakującej" sprawie. Ot tresura, to dobre słowo w tym miejscu, a PIS uczy się szybko nowych sztuczek.

"The Use of Pauses in Coercion: An Examination in Theory" - a monograph by Maj Lisa A. Nemeth; U.S. Air Force School of Advanced Military Studies United States Army Command and General Staff College Fort Leavenworth, Kansas
https://apps.dtic.mil/dtic/tr/...


Link do komentarza
18-06-2019 [23:18]
maxilampus

W Polskę idziemy...


..."ale na dziś dzień:..W tym problem..bowiem ow "dzien" moze trwac dekady..( PO,SLD)
Wyraznie tu widac poltyke "zmeczenia" spoleczenstwa..i zaczyna sie to im udawac..Sam widzisz ,ze ludzie en mass zaczynaja to wszystko miec w d...e..i chyba o to chodzi..
Zniechecic ludzi do ich wyraznej aspiracji rzadzenia w ich wlasnym kraju..
Jak sie juz osiagnie taki stan to mozna sprytnie ,bez szumu spelnic poltyczno-ekonomiczne zadania swoich mocodawcow...Po to im dano wladze i jest to ich jedyny cel..


Link do komentarza
18-06-2019 [23:06]
krzysztofjaw

W Polskę idziemy...


Powyższa dyskusja wywołana prze "Jabe" jest trochę bez sensu. Mi też się nie podobają niektóre decyzje PiS, ale na dziś dzień - i powtarzam to zawsze – nie mamy innej alternatywy. Czyżby ktoś by chciał powrotu do władzy PO i degradacji naszego państwa? Tego nie jestem w stanie zrozumieć. I jeszcze jedna uwaga: nie jestem PiSiorem, ale republikaninem z i inklinacją do monarchizmu. 
Pozdrawiam


Link do komentarza
18-06-2019 [23:03]
maxilampus

Coryllus w roli proroka


Dokladnie....."odmiany złupienie kraju nadwiślańskiego wymaga bardzo skrupulatnych przygotowań."...i nie tylko Polski..Czytaj wyzej..
Ten Ich porzadek ktory zaprowadzili po wywolanej celowo kolejnej wojnie ( Yalta.Potsdam ,Bretton Woods) nie utrzymal sie zbyt dlugo :-))
Zauwaz jak zawezaja sie interwaly czasowe kolejnych "Political consensus " miedzy zainteresowanymi stronami..
Sa adekwatne to szybkosci przeplywu informacji ktora dociera do mases..Kiedys szybkosc przeplywu informacji  miala wartosc wielopokoleniowa..Dzisaj ten proces zabiera dekade w tej samej Generacji..Nie przewidzieli tego impactu Internetu.(.czyli nie sa tacy perfekcyjni w swoich planach..a to daje pewne nadzieje na "postive outcome"..)
Stad proby zatrzymania wymiany Informacji poprzez cenzure Internetu..I jest to tylko jeden z wielu srodkow. ktory uzywaja w narzuceniu wlasnej naracji ( porzadku).
Klasyczny proces Polityczny przestal wystarczac i praktycznie istnuiec poniewaz Polityczna  naracja nie nadaza za informacja ,i na dodatek nie mozna kontrolowac tej informacji..
Problem klasy politycznej w Polsce i CEE polega na rozumieniu krajobrazu politycznego Swiata , Europy "zachodniej"oraz tego  dynamik w sposob Horyzontalny..kiedy w istocie sa one Vertykalne..co czyni kazdy wysilek do stworzenia wlasnej naracji incompatible z Ich  naracja  ....


Link do komentarza
18-06-2019 [22:53]
paparazzi

Coryllus w roli proroka


Les Trois Mousquetaires, make my day. lol


Link do komentarza
18-06-2019 [22:52]
Imć Waszeć

Prezes Kaczyński użył mojego pomysłu – podatek katastralny


Podatek katastralny jest typowym podatkiem wywłaszczeniowym i pozwalałby określonej sitwie, u nas związanej z polszewikami, czyli takim piwotalnym cwaniakom obsiadłym na totalniackich miastach rugować z nich masowo, bardzo przeszkadzających deweloperom i zachodniemu biznesowi, zwykłych mieszkańców. Podatek ten ma też ukryte drugie dno, które szybko może sprawić, że w Polsce nie da się niczego na stałe dorobić i osiąść na jakiejś zasłużonej emeryturze. Zwłaszcza posiadać trochę większych obszarów w obrębie podmiejskim, gdzie gros terenu obecnie jeszcze zajmują skromne wille i ogrody, własności ziemskich lub dużych przestronnych budynków przeznaczenia ogólnego (także typu bloków wielorodzinnych, choć czas dokwaterowań do metrażu podobno zasłużenie minął bezpowrotnie wraz z komuną), tylko stale trzeba by było ganiać za wysoko płatną pracą w celu utrzymania takiej gorącej nieruchomości. Wniosek jest więc taki, że na bieżąco koszona byłaby rodzima klasa średnia. Wystarczyłoby kilka lat posuchy, żeby taki delikwent z worem podatkowym u szyi sięgnął bruku, a wtedy na mur nastąpiłaby fala migracji ludzi ambitnych, przedsiębiorczych i chol... wkurzonych do... myślę, że do odblokowywanych właśnie opcji w USA, choć pomysł pewnie powstał pierwotnie na Zachodzie. Bo ku...rna ile lat można dorabiać się w koło tego samego, wciąż robić na to samo, żyć na krawędzi, a w końcu i tak móc wszystko stracić, czyli w sumie per saldo nie mieć tu nic. Dlatego za tym podatkiem czuję łapska kolonizatorów, którym wciąż za mało niewolnictwa w Polsce i w Europie.


Link do komentarza
18-06-2019 [22:14]
Tomaszek

Tak się kończą adopcje dzieci przez "towarzystwo" z LGBT


To sobie poczytałem . Martin Adolf Borman nie wyniósł z domu żadnych tradycji oprócz nazistowskich . Na katolicyzm nawrócił się po wojnie . Pod wpływem świadomaści o ogromie zbrodni swych dotychczasowych idoli i taty .Także Panie informatyku czytaj więcej w internecie bo wszystko jest do sprawdzenia , I nie pomylisz sprężarki klimy w samochodzie z turbosprężarką silnika jak ostatnio  . Mocodawcy przeczytają i 23 tysia wypłaty ch..j strzeli  i wcale nie za sprężarki . Po raz kolejny dowodzę że jesteś półgłówkiem i nawet z internetu nie umiesz korzystać . Administrator systemu w mordę jeża panie tego . Krechę koki trza opłacić a tu pusto , diler może da na krechę ale płacić będzie trza. Hipoteka we franolach nie poczeka . Pi...dziec do Anglii do pracy trza . Może Sikum Balala ci coś załatwi , jakieś sprzątanko ,bo ja to nie mam układów w tych sferach . A na forach to ostrożnie , bo uczyć to ja Ciebie nie będę . Ale oduczyć proszę bardzo . Pewne sukcesy już mam . Wiesz taki antynauczyciel woluntariusz . Koniec słodkiego pierdzenia panie Dreifahrben .


Link do komentarza
18-06-2019 [22:01]
Jabe

Coryllus w roli proroka


Coryllus się myli, nawołując do pokonania wrogów. PiS postawił się w sytuacji, w której wróg jest koniecznością. Istnieje, bo istnieją „totalniacy”. Jak by wyglądał ten kraj, gdyby nagle znikli? Jak by wyglądał przekaz propagandowy? Wróg konsoliduje obie strony. Dzięki temu mogą też odwracać uwagę swoich zwolenników od samych siebie.

Podbudowa propagandowa jest potrzebna w społeczeństwach demokratycznych. Hitler mógł bez niej zaatakować Stalina, bo Niemcy szli za nim karnie, o nic nie pytając. Dla odmiany złupienie kraju nadwiślańskiego wymaga bardzo skrupulatnych przygotowań. Cały świat musi wierzyć, że dzieje się sprawiedliwość dziejowa. Pasywność po stronie zaatakowanych zapewnia właśnie ta nasza lokalna wojna, w której zwycięstwo PiS-u (ale i PO) mogłoby doprowadzić do otrzeźwienia.

Ostatni akapit chyba bez cudzysłowu, Autorko.


Link do komentarza
18-06-2019 [21:33]
Tomaszek

W Polskę idziemy...


Ale Tusk nie wrócił . W barterze za niego można przyjąć jeszcze milion . A i tak będzie do przodu . Mam nadzieję że reeksportu nie będzie . Chyba że na wysypisko .


Link do komentarza
18-06-2019 [20:57]
maxilampus

Coryllus w roli proroka


Kluczem do odpowiedzi jest stopien akceptacji rzeczywistosci Historycznej przez zainteresowana osobe..
Cywilizacja " zachodnia" wygrywala przez tysiaclecia z CEE poprzez narzucanie tej czesci Europy wlasnej naracji Historycznej..Ktora sie miala tak do rzeczywistosci Historycznej jak ja do bycia pedalem..
Wspolczesny przekaz informacyjny i dostep do niego przez masy nie pozwala na stosowanie tego tysiacletniego tricku..Wielowieka skutecznosc tego narzedzia prania mozgow i skutkujacego w przekonaniu zniewalanych,wyzyskiwanych do jego stosowania poprzez rzekoma Wyzszosc Kulturowa, leci na leb  na szyje i praktycznie upadla..
Istnieje wierc potrzeba stworzenia nowego,skutecznego narzedzia dominacji..Bo wlasnie o Dominacje tu chodzi.."Globalisci" :-)) postanowili na "multukulturalizm" i nihilizm kulturowo-etniczny..Jak zwykle, ta konfrontacja zakonczy sie Wojna z ktorej wyloni sie "nowy porzadek"..
Mozna by wiele na ten temat..
 


Link do komentarza
18-06-2019 [20:34]
angela

Himalaje hipokryzji i bezczelności podczas zeznań...


Tęczowy @",  Prawda jest taka, że Pinokio lze jak zwykle,  wyroki są, i jeszcze będą, bo mlyny sprawiedliwości miołą wolno, ale dokładnie.
W takim razie, trojkolorowy, skąd są pieniądze na wszystko, kiedy za nierzadow tych złodziei, nie było na nic, tzn było, i to dużo, ale dla zachodnich mafii, niszczyli, zubozyli państwo w każdej dziedzinie życia, a ci co ich dzisiaj bronią, są ich wspolnikami i beneficjentami w tym zlodzirjskim procederze. Inaczej tego wytłumaczyć nie można. 
Rudy zdrajcą, który szydzi w żywe oczy zPolakow, pracuje obecnie nad podziałem Polski, żeby polski rząd nie miał w kwestii kraju nic do powiedzenia. 
Tam pousadzani zdaje się im, dożywotnio, wykonawcy obcych zaborów, w celu zniewolenia kraju. 
Jesienne wybory muszą!!!! Muszą wybory jesienne, te skupiska zdrady z samorządów usunąć. Jeżeli komuś zależy na dostatnim suwerennym państwie, wolnym od złodziei, musi iść na wybory, i innych za sobą pociągnąć. Inaczej nas zniszczą. 


Link do komentarza
18-06-2019 [20:32]
angela

Himalaje hipokryzji i bezczelności podczas zeznań...


Tęczowy @",  Prawda jest taka, że Pinokio lze jak zwykle,  wyroki są, i jeszcze będą, bo mlyny sprawiedliwości miołą wolno, ale dokładnie.
W takim razie, trojkolorowy, skąd są pieniądze na wszystko, kiedy za nierzadow tych złodziei, nie było na nic, tzn było, i to dużo, ale dla zachodnich mafii, niszczyli, zubozyli państwo w każdej dziedzinie życia, a ci co ich dzisiaj bronią, są ich wspolnikami i beneficjentami w tym zlodzirjskim procederze. Inaczej tego wytłumaczyć nie można. 
Rudy zdrajcą, który szydzi w żywe oczy zPolakow, pracuje obecnie nad podziałem Polski, żeby polski rząd nie miał w kwestii kraju nic do powiedzenia. 
Tam pousadzani zdaje się im, dożywotnio, wykonawcy obcych zaborów, w celu zniewolenia kraju. 
Jesienne wybory muszą!!!! Muszą wybory jesienne, te skupiska zdrady z samorządów usunąć. Jeżeli komuś zależy na dostatnim suwerennym państwie, wolnym od złodziei, musi iść na wybory, i innych za sobą pociągnąć. Inaczej nas zniszczą. 


Link do komentarza
18-06-2019 [20:21]
Tomaszek

Tak się kończą adopcje dzieci przez "towarzystwo" z LGBT


Gdyby tego prezesa nie było to i tak by ci wroga zadali . Bo tobie to tylko zmiana dup do lizania . Smak ten sam i kasa też , a może podwyżkę daliby , a może ty jesteś wolontariusz bo charytatywka to dobry u was biznes  ChGW . 


Link do komentarza