Ostatnie komentarze

24-08-2019 [08:41]
Marek1taki

Największe kontenerowce świata i polska bandera


Niemcy pływają na subsydiach, czyli lepiej niż jak na NFZ bo 'pacjent" ma udział w płaceniu i wyborze.
Subsydia, dotacje, ulgi, plusy, gwiazdki z nieba - jeden pies. To zaburzenie równowagi rynkowej. Proszę posterować źle załadowanym statkiem albo wózkiem w Macro z krzywym kółkiem. Tak właśnie wygląda sterowanie gospodarką przeregulowaną. Droga na mieliznę.
Wojny gospodarcze się toczyły. W międzywojniu mieliśmy wojnę celną z Niemcami. Teraz mamy unię nie dla wspólnego tylko dla regulowanego rynku. Trump rozniecił wojnę celną. I my możemy prowadzić wojny na dotacje tylko trzeba mieć świadomość, że to nie dzieje się bezkosztowo. Koszt sterowania gospodarką przesterowaną jest oczywiście wyższy a ryzyko większe. Jeżeli zatem z powodu wojny trzeba ponieść koszt to róbmy to świadomie. Chińczycy np. świadomie dotują marynarkę handlową z budżetu marynarki wojennej w zamian za dostosowanie konstrukcji do potrzeb wojska. Nie jesteśmy ani Niemcami ani Chińczykami i w konfrontacji na to kto przepłaci więcej nie wygramy. Możemy natomiast wygrać wojnę na gospodarność o ile porzucimy kulę u nogi - socjalizm.


Link do komentarza
24-08-2019 [07:59]
piastolsztyn

Poważny błąd PiS


Od wyzwisk do, co prawda, zaowalowanych, gróźb. Jakoś się nie obawiam, ale to kolejny dowód, że coś z Panem nie tak. Współczuję Panu.


Link do komentarza
24-08-2019 [07:51]
kaliszanin

Co dalej?


wijemy się, ścigamy, knujemy,  kochamy, odkrywamy i zapominamy, dajemy ale częściej zabieramy, durniejemy w swoim szale rozwiązłych zachowań, pragniemy ubogacać niszcząc to co już piękne i bogate ale nade wszystko przemijamy zostawiając po sobie ślad na dni kilka, czasem lat, niektórym udaje się nawet zaistnieć na wieki. ale przyjdzie taki dzień, choć w sydney to pewnie będzie noc, że wszystko przeminie. 


Link do komentarza
24-08-2019 [07:48]
Jacek K.M.

PAKT HITLER – STALIN...


OK, brzmi to zabawnie, ale nigdy nie można lekceważyć możliwego śladu prawdy(?)... Dla pocieszenia dodam, że w takim razie dla rozjaśnienia mroczności wrzucę kilka moich tekstów na temat. Pozdrawiam. Jacek. 


Link do komentarza
24-08-2019 [07:07]
Kazimierz Kozio...

Góry - piękne i niebezpieczne


Dlaczego nikt z gorskich altorytetow i komentatorow i medrcow ludzi dobrej woli nie zajaknie sie o koniecznosci wylaczenia telefonu komorkowego w przypadku zagrozenia burzowego. Ludzie jak wam zycie mile to nie tylko wylaczcie urzadzenia nadawcze ale najlepiej odrzuccie je od siebie nawet wylaczone. Wszystkie gadzety nieobojetne elektromagnetycznie sa nieobojetne dla pioruna. Na tak duzej grupie porazonych moznaby sie pokusic o ankiete badawcza ilu poszkodowanych transmitowalo sygnal elektromagnetyczny. Rozumiem ze lobby telefoni komorkowej moze miec inne zdanie a topr tez ma komorkowego sponsora ale chyba nie trzeba wyksztalcenia kierunkowego zeby podejrzewac ze ta zabawka w polu burzowym nie bedzie obojetna a moze robic za piorunosciagacz


Link do komentarza
24-08-2019 [07:03]
anakonda

PAKT HITLER – STALIN...


Witam !

Szanowny Panie Matysiak, proponuje Panu zapoznac sie z praca profesora David L. Hoggan´a " HITLER WAS A FRIEND OF PEACE ".


Link do komentarza
24-08-2019 [06:54]
Czesław2

Góry - piękne i niebezpieczne


Przeżyłem burzę na przełęczy Krzyżne. Tam nie ma krzyża ani łańcuchów. Tez zaizolować?


Link do komentarza
24-08-2019 [06:40]
Czesław2

Góry - piękne i niebezpieczne


Ktoś tu chce zaizolować przewodnik przy różnicy potencjałów kilkadziesiąt milionów wolt.
https://sciaga.pl/tekst/30043-...


Link do komentarza
24-08-2019 [06:12]
Tadeusz Hatalski

Największe kontenerowce świata i polska bandera


@Marek1taki
Angeli M. proszę to zaproponować ... u nas subsydiów nie ma.


Link do komentarza
24-08-2019 [01:33]
wielkopolskizdzichu

Rady przedwyborcze. Zwolennikom opozycji do ich sztambucha


Protestuję. To ja jestem pierwszym hejterem na rzecz PO.


Link do komentarza
23-08-2019 [23:27]
marsie

JAK SIE MOŻNA POMYLIĆ? TO JA GŁPIEC POPEŁNIŁEM TĘ NOTKĘ!


Zapytam ponownie, może delikatniej, i dotyczy to nie tylko autora - ze zdrowiem wszystko OK?


Link do komentarza
23-08-2019 [23:00]
Jabe

Rady przedwyborcze. Zwolennikom opozycji do ich sztambucha


Skąd to przekonanie? Napisałem gdzieś, że są fajni i należy na nich głosować? A jednak emocje popchnęły Panią do tego wniosku. Właśnie o czymś takim napisałem.


Link do komentarza
23-08-2019 [22:28]
Imć Waszeć

Góry - piękne i niebezpieczne


Dlatego że jest rządem, napisałem to przecież. Jak ktoś bierze władzę w państwie i nad urzędnikami, ma aparat kontroli w garści, to niech się nie miga przed odpowiedzialnością. Z tym, że chyba w tym rządzie nie ma aż tak głupiego ministra, żeby brał na klatę przewinienia jakiegoś góralskiego inżyniera albo konserwatora, który latami "nie dopatrzył się uchybień" i "nie widział zagrożenia" (że zagrożenie jest zdiagnozowane i opisane, to stoi w tym dokumencie PDF linkowanym powyżej), prawda? Z drugiej strony, gdyby minister nie był zainteresowany, to taki konserwator każdemu z nas powie w oczy "pocałuj mnie gdzieś". Zna Pani powiedzenie o dźwigni i poruszaniu Ziemi?


Link do komentarza
23-08-2019 [22:17]
Imć Waszeć

Góry - piękne i niebezpieczne


Doskonale wiem co mówię. Mam tu n-lat zajęcia praktyczne z dużą anteną kierunkową na czubku dachu. Ostatnio monter spalił mi za pomocą samej tylko anteny kartę sieciową w komputerze. Jest to jak najbardziej możliwe nawet po zwykłym podniesieniu mocy sygnału. Tyle szkód może dokonać np. takie małe przepięcie poprzez dwie kondygnacje po skrętce. O izolowaniu i zwodach dla anten i masztów jest w tym dokumencie: http://tv-zbiorowa.pl/files/An...
Oczywiście jest to nic wobec piorunów, które sam rzucam :). Kiedyś montowałem dysk twardy, ubrany w sweter z włóczki syntetycznej, a z końcówki włosa na palcu serdecznym, co poczułem wyraźnie, strzelił mikro piorunek. Dysk poszedł się ... Nie mogłem się ze wściekłości zdepilować, bo to jeszcze nie były te czasy, nie ta mądrość etapu. A tak oto działa niezaizolowany przewodnik na "uziemionego" człowieka (końcówka)
;)

https://www.youtube.com/watch?...


Link do komentarza
23-08-2019 [21:32]
tricolour

Poważny błąd PiS


@piast

A to w takim razie z oczywistością  kolega przyjmie, że nawet szmaty z Olsztyna zasługują na pranie w świeżej wodzie. Nieprawdaż? :) Słaby kolega jest w manipulacjach, jak i z całą resztą.

Kiedy akcja termojądrowa?


Link do komentarza
23-08-2019 [21:14]
tricolour

Góry - piękne i niebezpieczne


@imc

Przepraszam, ale szanowny kolega bzdury plecie. Pioruna się nie izoluje tylko robi uziemienie. Jak Pan sobie wyobraża izolator skoro iskra piorunu może przebyć i kilometr?

Anteny telefonii sa uziemione dla pradu stalego.


Link do komentarza
23-08-2019 [21:03]
xena2012

Góry - piękne i niebezpieczne


Do imć Waszeć z 12:57..........Swoim wpisem dał Pan świetny pomysł opozycji z atakowaniem rządu odnosnie metalowych łańcuchów i krzyza.Znając opozycję na pewno tę szanse wykorzysta przed wyborami,tylko kogo z rzadu wskazać do dymisji? Może mnie Pan nazwać pisowskim trollem jak zapowiedział we wpisie za zwrócenie uwagi ale dlaczego akurat ten rzad jest odpowiedzialny wg Pana?.


Link do komentarza
23-08-2019 [20:32]
Marek1taki

Góry - piękne i niebezpieczne


Z szacunku dla Pana nie będę licytował. Pas.


Link do komentarza
23-08-2019 [20:29]
Marek1taki

Największe kontenerowce świata i polska bandera


Proponuję dać wszystkim subsydia i zawrzeć porozumienie społeczne by je sobie wzajemnie umorzyć.


Link do komentarza
23-08-2019 [19:17]
Imć Waszeć

Góry - piękne i niebezpieczne


Panie Marku, nie chodzi o to, żeby łańcuchy zdejmować, lecz żeby je zaizolować Jak należy. Co by szkodziło, jakby te ogniwa były takie jak powiedzmy zamki szyfrowe do rowerów? Nie mówię o kodach, ale o izolacji metalu, a tym przypadku wiązki stalowych drutów. Tu nie chodzi o to, żeby wykluczać ryzyko, ale w dużo mniej prawdopodobnych przypadkach służby ajwajują, że potencjalny zamachowiec ma zbyt dużo swobody. Może dlatego nikogo to nie obchodzi, że jeszcze nikt nie wpadł na pomysł podłączenia przenośnego generatora do łańcuchów ;). Ale z tymi TIR-ami wjeżdżającymi w tłum było tak samo "A tam, e tam, niemożliwe". Analogiczny problem maja Niemcy z wpychaczami pod pociągi na stacjach. Owszem, gdy jeszcze żyli tam tylko ludzie cywilizowani, to było to (warunkowo) niemożliwe. Ale teraz jest.

Sprawa tłumów na szlaku woła o pomstę do nieba. Ciekawe czy dopuszczono by do koncertu w sali z małą liczbą wąskich wyjść awaryjnych. Skąd to pytanie, przecież kiedyś dopuszczono i akurat ktoś puścił racę w dekorację. Niby nic, a ludzie wydeptali się sami nawzajem. To samo może być w górach i nie trzeba piorunów - wystarczy niedźwiedź. Zobaczylibyśmy wtedy dantejskie sceny, jak zdrowe młokosy, byczki bez szyi brykają po 3 kamienie w dół jak kozice, rzucając pod niedźwiedzia napotkanymi dziećmi dla spowolnienia gada. Niestety, natura ludzka nie poddana presji jakiejś normalnej religii staje się egoistyczna i dzika.

Krzyża nie trzeba ściągać. Wystarczy go raz a dobrze zaizolować. Tak samo, jak izoluje się anteny sieci komórkowej. Inaczej każda drobna burza paliłaby tam cały sprzęt. Jeśli tam w górach nie wiedzą w jaki sposób i ile uda się tam odprowadzić woltów do ziemi, czyli ile nie pójdzie na łańcuch i dalej nie przepali zelówek ludziom, to niech spytają na politechnice w Krakowie, albo na kolei speców od pantografów. Jak się chce to sposób zawsze się znajdzie.


Link do komentarza
23-08-2019 [19:10]
piastolsztyn

Poważny błąd PiS


Napisałem, że każdy człowiek jest godzien szacunku, nawet szambonurek. Pana zarzut jest urojeniem, albo kłamstwem. Lubisz się chłopie obrzucać fekaliami wyzwisk tarzać, oskarżać o pochodzenie z marginesu i cała plejada innych wyzwisk... A szambonurkiem przed chwilą sam siebie nazwałeś, więc nie przeszkadzam. Smacznegoego ...i współczuję Panu.


Link do komentarza
23-08-2019 [18:54]
Pani Anna

Góry - piękne i niebezpieczne


Ja nie mówię nawet o doświadczeniu, tylko o szacunku do natury. Wszystkie wakacje od małego spędzałam w gospodarstwie Dziadków w Świętokrzyskim i doskonale pamiętam, jak dla tych ludzi była ważna prognoza pogody. W tamtych czasach każdy rolnik potrafił przewidziec pogodę obserwując przyrodę, zachowanie zwierząt i ptaków. Potem nastała telewizja i dziennik telewizyjny. To, co akurat powiedział pierwszy sekretarz KC ludzie mieli w głębokim poważaniu, ale kiedy zaczynała się prognoza pogody w domu obowiązywała cisza, także nas dzieciaków, żeby dziadkowie w skupieniu mogli tego wysłuchać. To było ważne, bo od tego zależało ich bytowanie, ich zbiory, ich plany na nastepny dzień. Lęk i szacunek do burzy był powszechny, w oknach paliły się gromnice i tylko szaleniec wychodził z domu. A i tak prawie nie było lata, żeby we wsi lub w okolicy nie trafił kogoś piorun, śmiertelnie. A to ktoś nie zdążył do domu i schronił się pod drzewem, a to ktoś niósł kosę na plecach, a sąsiadowi  zdarzyło się dosłownie na chwilę wyjść żeby sprawdzić, czy u zwierząt wszystko w porządku i piorun akurat wtedy uderzył w wysokie drzewo rosnące na środku podwórza. Ci ludzie Tatr w swoim życiu na oczy nie widzieli, ale zaręczam, że nigdy nie poszli by w górę przy najmniejszych grzmotach! Obecnie niech pan to spróbuje wytłumaczyć mieszczuchom. Im bilbordy nie pomogą. Teraz, kiedy każdy ma smartfona w kieszeni i w dowolnym miejscu i czasie może sobie sprawdzić aktualną prognozę najczęściej ma to gdzieś, selfi jest ważniejsze, żeby koledzy w korpo zobaczyli.


Link do komentarza
23-08-2019 [18:33]
stachu

Powtórka z rozrywki


BBC  zrealizowało film dokumentalny jak Norwegia łamie Prawa Człowieka  z odbieraniem  dzieci    https://www.youtube.com/watch?...


Link do komentarza
23-08-2019 [18:33]
zbieracz śmieci

Rady przedwyborcze. Zwolennikom opozycji do ich sztambucha


PIS to nie twoja bajka ale jestem ciekawy jaka ty czytasz a może i sam piszesz po kiblach...!?


Link do komentarza
23-08-2019 [18:31]
stachu

Powtórka z rozrywki


Nabory są bo szukają  frajerów na miejsce tych, którzy mieli  już dość pracy za marne grosze kiedy wszytko  w Norwegii zdrożało ,nikomu już się nie opłaca praca od pierwszego do pierwszego jak masz w Norwegii na utrzymaniu cała rodzinę


Link do komentarza
23-08-2019 [18:30]
zbieracz śmieci

SZKODNIK,CZY CZŁOWIEK GEREMKA?


Niska samoocena wynikająca z latami młotkowania takich teorii -jesteście brudni ,głupi ,żli  poza garstką oświeconych polskojęzycznych którym jak dacie władzę to was urządzą...!?
Jak na razie to totalniacy zapewniają ,że odbiorą wszystko co od PIS dostali a należało się jak psu zupa  i w co jak co ludek wierzy ,że odbiorą  ale ludek nie ma ochoty nigdy i nigdzie oddawać to co dostał a chce więcej i PIS ogłasza ,że da ale też nie za darmo ale za głosy -to na kogo lepiej zagłosować ...!?
Od zawsze światem rządzą pieniądze,micha i dupa-jak nie  ma się kasy i michy to dupa traci na atrakcyjności ,lbgt nic nie pomoże głodnemu,nieprawdaż !?
Zamiast siać defetyzm rusz tyłek i tłumacz ,że PIS nie idzie po władzę dla samej władzy i nie po to aby tu wypracowane pieniądze szły na poprawę dobrostanu innych państw ale aby dopilnować aby tu zostały i zostały sprawiedliwie podzielone a bez wiekszości konstytucyjnej nic z tego nie będzie albo połowicznie.,Chca powrotu ścierwa polskojęzycznego to niech głosuja na nich a w zamian dostaną pracę do usranej śmierci bo nigdy nie doczekają emerytury a jak będą mieli pracę -no właśnie , jeśli będzie ta praca...
Upada mit o tym strasznym Kaczorze dziesiątkami lat tworzony najbardziej ohydnymi metodami i gnoje ze zdumieniem widzą jak jest traktowany na festynach i to ten Kaczor zamiast być schowany napędza głosy ,zdumiewające  nieprawdaż.
PIS sam wszystkiego nie zrobi i nie ma co zwalać winy na innych a tym bardziej na resztę narodu bo to niczego nie poprawi a samemu zacząć działać na swojej ulicy czy osiedlu.
Jest taka piosenka dla dzieci o Dorotce co cały dzień tylko tańcowała a w nocy spała -ładna piosenka ale dla dzieci ...!


Link do komentarza
23-08-2019 [18:27]
stachu

Powtórka z rozrywki


Pani  Izabela nie ulega propagandzie tylko tak jest w zrost cen  na życie, na jedzenie, paliwo ,bramki, wynajem mieszkań , to nie to samo co było kiedyś, jak ktoś jest w Norwegii bez rodziny jakoś wyjdzie na swoje, ale jak masz np trójkę chłopaków nastolatków, to znajomi ciągną po godzinach pracy aby wiązać koniec z końcem  jeden z chłopców  rozpoczął studia 5 tys za pokój  plus trzymiesięczny depozyt to już 20 tys koron, drugi chłopak to samo ,kwatera 4 tys plus trzymiesięczny depozyt 12 tys  plus wyżywienie, ubrania ,a pensje rodziców 23 tys,  22 tys.  A  reszta  ludu jedzie na kredytach, żeby jakoś żyć,a jak przyjeżdżają do Polski to kozaczą  przed sąsiadami  czego tam nie ma  i czego się tam nie dorobili !


Link do komentarza
23-08-2019 [18:27]
krzysztofjaw

Góry - piękne i niebezpieczne


Z tym drugim punktem się zgadzam. Tak winno być w Tatrach. 
Pozdrawiam


Link do komentarza
23-08-2019 [18:26]
krzysztofjaw

Góry - piękne i niebezpieczne


Napisałem, że odradzam zaczynanie wędrowania od Tatr. To jest po prostu głupie. Zaczynajmy od mniejszych gór, ale jak to sprawdzić? Kiedyś były takie książeczki górskie, gdzie zbierało się punkty za dojście na różne szczyty i przejście różnych szlaków. Pieczątki zdobywało się w schroniskach. Może to jest metoda sprawdzenia doświadczenia?
Pzdr


Link do komentarza
23-08-2019 [18:21]
krzysztofjaw

Góry - piękne i niebezpieczne


Tutaj jako miłośnik gór zgadzam się z Panem. Niektórych nie da się zreformować i nie uważają w ogóle prognoz za obowiązujące. Nawet ja zawsze przed wyjściem i to nie tylko w Tatry sprawdzam pogodę na najbliższy dzień i nie wybieram się w góry, kiedy jest choćby namiastka niebezpieczeństwa pogodowego. Wiem, że wydarzyła się tragedia, ale jak można z dzieciakami wchodzić przy słyszalnych grzmotach? Wbrew pozorom Giewont wcale nie jest łatwą górą do zdobycia, szczególnie dla początkujących a zejście wymaga trochę wysiłku. Dlatego też raczej obwiniałbym samych turystów. Po co wchodzili, gdy były grzmoty... nawet bez deszczu? Inną sprawą jest to, żeby pojawiły się w najbardziej uczeszczanych i prowdzących w góry miejscach bilbordy, które poazywałyby pogodę na każdy dzień, na czerwono lub zielono. To by pomogło, ale zamykanie tras jest obłędem. 
Pozdrawiam


Link do komentarza
23-08-2019 [18:12]
stachu

Powtórka z rozrywki


  Pani Izabelo dokładnie, ludzie wyjeżdżają z Norwegii ,ponieważ eldorado zarobkowe  już się tam  skończyło ,plus odbieranie dzieci  przez urząd socjalny. Serdecznie pozdrawiam.


Link do komentarza
23-08-2019 [18:10]
paparazzi

Góry - piękne i niebezpieczne


No i liny, gruby sznur jak diabli. Nie ma łańcuchów.


Link do komentarza
23-08-2019 [18:07]
stachu

Powtórka z rozrywki


Norwegia była skazana w Strazburgu 25 razy i ma jeszcze 9 spraw za łamanie Praw Człowieka  i została  zdegradowana przez ONZ  z grupy A do grupy  B za łamanie Praw Człowieka  Obozy pracy  dla  Romów gdzie ich systematycznie  wynaradawiano  istniały do lat osiemdziesiątych XX wieku.


Link do komentarza
23-08-2019 [16:51]
Dorota M

Rządy PiS-u i czy będę na tą partię głosować?


Oby!


Link do komentarza
23-08-2019 [16:41]
Chatar Leon

Góry - piękne i niebezpieczne


1. To, że metal przewodzi prąd oraz to, że wzniesienia są niebezpieczne podczas burzy, jest w programie szkoły podstawowej! Ludzie, którzy pomimo burzy pchali się na szczyt, kwalifikuje ich do nagrody Darwina (takowe przyznaje się za wyjątkową głupotę danego osobnika, której skutkiem była śmierć tegoż).
2. Ograniczenie przebywania przypadkowych osób w górach, przynajmniej na terenie parków narodowych, wcale nie byłoby taką absurdalną rzeczą.
W parkach narodowych w Stanach Zjednoczonych do wyjścia na niektóre szlaki niezbędne jest otrzymanie pozwolenia, niekiedy limituje się ilość osób i czas wyjścia na szlak a na niektórych trasach ranger sprawdza wyposażenie.


Link do komentarza
23-08-2019 [16:06]
Dorota M

SZKODNIK,CZY CZŁOWIEK GEREMKA?


Jaka większość konstytucyjna, przy świadomości połowy polskiego narodu. Młodzi zagłosują na SLD, starzy w miastach, nawet tych najmniejszych na POKO. Jeżeli uzbieraja samodzielne rządy, to w sytuacji potwornej nagonki i pomocy obcej agentury dla antypolaków, należy Bogu dziękować. Obawiam sie bardzo o odbicie senatu przez opocycję. Wtedy PIS będzie miał związane ręce na szybkie reakcje, które czasem ratują sytuację.


Link do komentarza
23-08-2019 [16:00]
kaliszanin

Poważny błąd PiS


jaki z niego chłop, myszka miki to przy nim kulturysta, rumcajs - dżentelmen, koziołek matołek - intelektualista a żona bundyego - ekonomista.


Link do komentarza
23-08-2019 [16:00]
Marek1taki

Góry - piękne i niebezpieczne


Od zawsze wiadome było, że na Giewont i szlaki z łańcuchami się nie idzie w czasie burzy a i na grani bez łańcuchów jest dużo większe niż przeciętnie rażenie piorunem. Masz Waszeć rację, skąd zatem pomysł z tym procesowaniem się. To lewicowa abberacja. Ryzyko jest naturalną cechą życia i wolność polega na tym, że decydujemy sami ile chcemy go podjąć. Chociażby idąc na Giewont w czasie burzy. Zdarzyła się z tego powodu tragedia i wszyscy bolejemy wyobrażając sobie spadających ludzi i stertę jęczących ciał u podnóża. To było zdarzenie losowe jak z kolarzem, który zjechał z drogi i uderzył głową w beton. Losowe mimo, że częściowo przewidywalne, bo każdy kto był na Giewoncie, wie jaki tam tłok, i że nie da się ewakuować z kolejki ludzi, z których połowa schodzi plecami do zbocza co pogłębia ich lęk. Tylko patrzeć jak ofiary zostaną wykorzystane przez czerwoną zarazę do wprowadzania przepisów, zamykania szlaków, wymiany łańcuchów na plastikowe, zdjęcia krzyża, ubezpieczeń, chodzenia z przewodnikiem, limitowania ruchu. To tak jak z ruchem drogowym i posiadaniem broni. Te same mechanizmy ograniczania ludziom prawa do życia pod pozorem troski o nich. Oczywiście my też żerujemy na tym nieszczęściu bo przeżywamy je - widocznie to potrzebne do zapamiętania niebezpieczeństwa i uczenia się na cudzych błędach.


Link do komentarza
23-08-2019 [15:50]
Dorota M

Rady przedwyborcze. Zwolennikom opozycji do ich sztambucha


Jabe = pierwszy hejter na Naszych Blogach na rzecz PO i całej tej zbieraniny antypolskiej. Tak ideowo, czy coś z tego masz?


Link do komentarza
23-08-2019 [15:08]
tricolour

Poważny błąd PiS


Ty chłopie nie płacz, że dostałeś po nosie boś z piaskownicy już chyba wyrósł - skoro nazywasz mnie szambonurkiem, to ci gównem odpłacę, tego możesz być pewien.

Nie jęcz tylko rób, dobijaj targowiczan, ojczyzna czeka!


Link do komentarza
23-08-2019 [15:00]
piastolsztyn

Poważny błąd PiS


A skąd to Pan wie, bo ja nie wiem. Coś z autopsji? 


Link do komentarza
23-08-2019 [14:59]
Trotelreiner

JAK SIE MOŻNA POMYLIĆ? TO JA GŁPIEC POPEŁNIŁEM TĘ NOTKĘ!


Co ścierwa...pełna zgoda!
Turski w 1982 w pełnym rozkwicie stanu wojennego przejął w imieniu Kiszczaka Trójke...wszyscy w między czasie odeszli,a innych wywalił.
To był agent oddelegowany do mediów...po jego śmierci...odezwali sie wszyscy TW,KO i zwykłe ścierwa...obłudnicy...żałobnicy...
Beata Michniewicz płakała ...jest w necie ten filmik....

https://youtu.be/AXP2P-fV8kM
Najbardziej mnie wkurza to,że jak dziecko naiwnie uwierzyłem...że Świetlik jest czysty!!!

Ja robiłem po socjologii, podyplomowe "socjotechnika medialna w mediach III RP"....ale juz nie u nas...:-))
 


Link do komentarza
23-08-2019 [14:57]
piastolsztyn

Poważny błąd PiS


Szanowny Panie, wyzwiska, poniżanie, bez tego Pan nie może żyć. Co do tematów, wiem, jak ich użyć. W 2005 r. też użyłem, ale na pewno nie skorzystam z pośrednictwa chloptysiów i innych siusiumajtków, którzy się wypromują, a potem zasilą konkurencję. 

W 2005r. PO miala w programie prywatyzację lasów, SLD zakazało gminom dożywiania dzieci w szkołach z gminnych budżetów, a byly przypsdki smierci głodowych dzieci, z kolei samoobronę nie zwalczałem wprost, tylko sklonilem PiS, aby punkt o biopaliwach umieścili w swym programie. Te tematy szły już nastepnego dnia rano, aż do wyborów. 

Tym razem spektrum jest inne, a tematy jeszcze mocniejsze, i dotycza po, sld, psl i opiersja się na faktach. Wrzucanie ich lokalnie jest pozbawione najmniejszego sensu.

Wasze wyzwiska, ubliżanie, oczernianie, obrzucanie szambem, może pomogą samopoczuciu co niektórych, ale Panowie, załóżcie najpierw p..... Ja zrobię swoje..., czyli dobiję targowiczan hurtowo, bez zabawy w detale.


Link do komentarza
23-08-2019 [14:35]
Trotelreiner

JAK SIE MOŻNA POMYLIĆ? TO JA GŁPIEC POPEŁNIŁEM TĘ NOTKĘ!


Wystąpienia Ziobry nie "złapalem" ale poszukam.
Saluti e ciao :-))


Link do komentarza
23-08-2019 [14:34]
Trotelreiner

JAK SIE MOŻNA POMYLIĆ? TO JA GŁPIEC POPEŁNIŁEM TĘ NOTKĘ!


I jeszcze ciebie...na NB.


Link do komentarza
23-08-2019 [14:33]
Trotelreiner

JAK SIE MOŻNA POMYLIĆ? TO JA GŁPIEC POPEŁNIŁEM TĘ NOTKĘ!


Napisałem też o Kurskim...konkludując,że to był jeden z wielu błedów Kaczyńskiego...on tylko siebie lansuje+disco-polo...ohyda!


Link do komentarza
23-08-2019 [14:29]
maks jamnicki

JAK SIE MOŻNA POMYLIĆ? TO JA GŁPIEC POPEŁNIŁEM TĘ NOTKĘ!


Bardzo dziękuję za krótką i treściwą informację. Nie słucham tego ścierwa jednak żyjąc  nadzieją, co pół roku sprawdzając,  że podczas mojego  niesłuchania ktoś/coś zmieni. Niestety. Ile to dziadostwo kosztuje, ilu utrzymuje lewaków. Hodowanie, karmienie przez państwo raka, zresztą częste, w polskiej przestrzeni informacyjno-medialnej, stało się czymś naturalnym. Nie potrafię tego zrozumieć. Świetlik? Jak on i wielu innych odnajdzie się w KAŻDEJ rzeczywistości powyborczej. Takich  "śliskich" w gruncie rzeczy siedzących okrakiem na barykadzie, by później umiejętnie ześlizgnąć się na właściwą stronę, jest w państwowych mediach wieeeeelu. 


Link do komentarza
23-08-2019 [14:04]
tricolour

Poważny błąd PiS


Reasumując: mitoman ma trzy termojądrowe tematy na PO, ale nie wie jak ich użyć więc nie używa oraz jeden na PSL, ale ten to drobiazg, nie priorytet więc nie użyje. Mitoman dodatkowo zajmuje się sprawami gospodarczymi, ale też nic nie pisze, bo "nie sposób napisać w kwadrans". Twierdząc, że "szkoda czasu na pyskówki" odpisuje każdemu od rana do wieczora z takim bólem i współczuciem, że nie odróżnia kobiety od mężczyzny. I oczywiście bez przerwy okłada targowiczan choć nie padło ani jedno słowo pod ich adresem... no chyba, że są to okłady z ciepłego moczu, bo o tym pisał często.

Innymi słowy: facet, dawaj te tematy, bo jeszcze ze dwie afery i w cuglach wygrane wybory pójdą... w siną dal razem z większością konstytucyjną. Nie chwal się tylko zrób coś.


Link do komentarza
23-08-2019 [14:02]
kaliszanin

Poważny błąd PiS


przepraszam, to sam fakt, że w naszej służbie zdrowia nawet tej bez klamek pacjenci mają dostęp do internetu tak mnie wzruszył, że nie wytrzymałem. 


Link do komentarza
23-08-2019 [13:55]
kaliszanin

Premier Morawiecki o stałej 13- stej emeryturze


dlaczego nie zaprzestać? a o czym by wówczas pisał poseł, trąbiła tvpinfo? no i ktoś jeszcze mógłby pomyśleć po co nam rząd? 


Link do komentarza