Ostatnie komentarze

20-01-2019 [22:00]
Zygmunt Korus

Ironezja pewnych egzekwii


Groźby karalne są dobrze opisane w kodeksie karnym. A podjudzanie do nienawiści jest semantycznie nieostre... Nakłanianie do mordu można wypełnić treścią. Ale już wietrzyć w każdej wypowiedzi głupka sprawczość potencjalnych tragedii - przesada! Zły język z ust ludzi na świeczniku to zwykły brak kultury, ale tej już pośród nas nie ma... Kto dziś z tzw. elit (o ile można o czymś takim mówić) ma kindersztubę? Przestrzega katechizmu, potrafi wymienić enumeratrywnie przywary ludzkie? Albo katalog cnót? Czy jesteśmy zdolni okazać ostracyzm społeczny wobec figur, co nas sama swą obecnością zwyczajnie żenują?
Syntaksa, czyli składnia, nie ma nic wspólnego z tzw. mową nienawiści. Prędzej siostrzaną "pałką" na wolność wypowiedzi jest liczman antysemityzmu. Dwie siostry tego samego knebla, który można włożyć w usta każdemu. Strasząc wybranych wolnomyślicieli dyscyplinujesz resztę owieczek z redyku.
Państwo już w tę kampanię walki z mową nienawiści wdepnęło, teraz, oprócz rozpraw sądowych i sankcji wobec wolapikowców, natychmiast pojawi się ustawa prewencyjna nakierowana na internet, bo przecież o to w tym wszystkim chodzi (ACTA). Informacja ma być "snopowa", propagandowo nakierowana, kołchoźnikowa, także czasem podprogowa. Czyli nienawiść będą mogli siać wybrani - także węszyciele antysemityzmu.
By!


Link do komentarza
20-01-2019 [21:30]
Zygmunt Korus

Jak skontrować szczurołapów?


Serce mi zastopowało, gdy to "nonparelem" przeczytałem: bo to prawda, którą ja i wielu takich jak ja tłumimy. A dlaczego? Bo lękamy się o los naszych dzieci i wnuków. Bo nie chcemy dopuścić do głów, że może być aż tak źle... I to wkrótce. Krew mi z powrotem ruszyła, gdyż pomyślałem o Opatrzności. A Pan nie?


Link do komentarza
20-01-2019 [21:25]
Live free or Die

Senator Pacquiao i czarna sobota


Ten cały cyrk z żałobą narodowa i rozdzielaniu włosa na 21 owsików to Kafka w czystej postaci. Jak to ogarnąć będąc w miarę inteligentnym człowiekiem. Pański wpis świadczy ze można coś napisać i zwrócić uwagę na poniżające nonsensy. Zacytuje Rosiewicza "Co ja robię, ja chyba rozum tracę, ja wszystkim rozdaje mace. Jak to się stało nie wiem skąd ze dostał tylko pierwszy rząd. Żeby zyskać to najpierw trzeba stracić". 


Link do komentarza
20-01-2019 [21:20]
Zygmunt Korus

Jak skontrować szczurołapów?


Poproszę o linka, jeśli Pan odnajdzie... Na "Sralon całodobowy" od lat nie zaglądam...


Link do komentarza
20-01-2019 [21:18]
Zygmunt Korus

Senator Pacquiao i czarna sobota


"sobota chyba mówi coś władzy"
Odwrotnie: ta smutna sobota miała nam wszystkim podpowiedzieć, że władzę ktoś nieoczekiwanie pewnie przejmie, taka będzie siła wyższa... Jak wielu się już jednak pokapowało, że "sinusoida" PO-PiS-u weszła w fazę odwrócenia na osi czasu i okres "odbudowywania się" oskubanej do gołej skóry nioski minął i wkrótce winna dalej znosić złote jaja obcym? Za każdym razem odsapnąć krótko, a dawać się doić dwa razy dłużej. Ot taka technika eksploatacji parobków nad Vistulą. Sprawdzona zresztą "wtymkraju" od dziesiątków lat: "odwilże", "przykręcanie i poluzowywanie śruby" komuniści stosowali bardzo efektywnie. A tym post- (a dalej jak ich zwał, tak zwał) wcale nie idzie gorzej.


Link do komentarza
20-01-2019 [21:13]
cyborg59

Senator Pacquiao i czarna sobota


Na psa urok !


Link do komentarza
20-01-2019 [21:03]
Live free or Die

Mowa nienawiści


Oczywiście zgoda 40% to jest coś co świadczy o instynkcie samozachowawczym i poprawną analiza. Trzeba używać wszystkich metod do uświadomienia społeczeństwa ze podmiotowość państwa to jest klucz do dobrobytu. Ci co podważają imponderabilia polskie / targowica, obce ośrodki i agentury, oficjalne partie, fundacje sorosa itd./ powinni być sadzeni o zdradę państwa.Od tego jest wywiad i kontrwywiad. Ludzie musza żyć w przeświadczeniu ze prawo działa. Jak nie to biada nam.

 


Link do komentarza
20-01-2019 [21:02]
Jan1797

Wojna Polski z Iranem?


Zagrożenie, jak teraz już czujemy przez skórę, ze strony USRaela jest poważne.
-----------------------------------------------------------------------------
Jak najbardziej właściwe, kto powinien czuć ten czuje.


Link do komentarza
20-01-2019 [21:01]
maks jamnicki

Mowa nienawiści


Do: Jan Kraksy:  Położę nacisk na słowo "wyważony". Problem polega na tym, że rzeczywistość nie niesie żadnego wyważenia, nie ma ona żadnej symetrii. Realna rzeczywistość to plugawy, gebelsowski, furiacki wręcz atak środowisk liberalno-lewackich i tych popierających Niemcy, na przedstawicieli polskiego rządu i środowiska patriotyczne. 


Link do komentarza
20-01-2019 [21:00]
Imć Waszeć

Mowa nienawiści


Jak nie jest w stanie świadomości, pozwalającej mu zrozumieć co się wokół dzieje, to trzeba go wypie... z roboty niech jedzie do Bauera czierebat' burakie. Tam szybciej zrozumie co i jak. Inaczej zrobi to lewactwo, bo komuchy nie potrzebują parlamentów i konstytucji do zmiany władzy.

https://www.youtube.com/watch?...


Link do komentarza
20-01-2019 [20:54]
Jan1797

Republikanizm zamordowany – apel w rocznicę śmierci


Ten apel, separatystów i antypisu obojętnie pod jaką maską występującego, raczej nie wzruszy.
Rozumiem wolność słowa, lecz nie wyinterpretowaną rzekomo z konstytucji, nie taką jak w Żorach.
Lekceważąco traktujących naszą historię i kolejne rocznice np. w Gdańsku, wszczynających
zamieszanie w muzeum II WŚ, tych przy każdej okazji celujących w plemiennej nienawiści  trzeba
jednak uświadomić. Mowa nienawiści zapoczątkowana przy pochówku Prezydenta Kaczyńskiego
na Wawelu doprowadziła do wielu tragedii i trudno mi  pojąć, dlaczego mamy to tolerować nadal
stąd apel jest jak najbardziej na miejscu.
Dziękuję za zaproszenie, zaglądnę i jeżeli uznasz, przekażę na NB.
Pozdrawiam serdecznie, Jan.
 


Link do komentarza
20-01-2019 [20:50]
Zygmunt Korus

Wojna Polski z Iranem?


@ Jaworowski
Jak Pan myśli: który supermarket łatwiej spylić? Tam, gdzie Pana nie ma, czy ten, co Pan już wziął w leasing? Gdy zajdzie potrzeba i  będzie z tego jakaś korzyść, to Polskę się odda innym w pacht nie po kosztach, ale ze sporym zyskiem. Zagrożenie, jak teraz już czujemy przez skórę, ze strony USRaela jest poważne.

A co do tego bzdetu semantycznego ("łaska/laska"), publicznie obrażającego Polaków przez chama Sikorskiego, to już najwyższy czas się temu żenującemu określeniu przeciwstawić, a przynajmniej nie powtarzać głupio na scenie czy do mikrofonu. Pusty oksymoron mógł tylko wykluć się w Pustaku z Kobielina. "Łaskę" to nam robią Amerykanie, a my... i tu miłość oralna Ministra Spraw Zagranicznych z szajki POpaprańców otarła się o papier toaletowy w świetle jupiterów na salonach rządowych. Fuj! Też ci "Oxford"! Kloaka.


Link do komentarza
20-01-2019 [20:48]
maks jamnicki

Mowa nienawiści


"...gra chyba idzie nie tylko o Polskę...". Na to wygląda. I być może Niemcy zadecydowały że czas na "ostateczne rozwiązanie" kwestii polskiej. Cały czas chodzi najpierw o unicestwienie liderów. Jak można, to fizycznie, jak na początku II w. św. Jak czasy "pokojowe", to zniszczenie, unicestwienie propagandowe. Stąd te ataki na JK w ostatnich dniach. A ponieważ Polska jest liderem dla mniejszych krajów Europy Środkowej, dwie pieczenie przy jednym ogniu. Kto głosuje na PO, to świadomie czy nieświadomie, głosuje na Merkel, znowu imperialne Niemcy i sukces potomków nazistów. I porażkę Polski. Ale duża część społeczeństwa i tak tego nie rozumie. Nawet trudno się gniewać na kogoś, kto jest w stanie nieświadomości.


Link do komentarza
20-01-2019 [20:40]
nonparel

Jak skontrować szczurołapów?


Witam szanownego krajana z Chorzowa. Jest Pan historykiem sztuki a więc zakładam, że Pana kontakty z masowym wyborcą są takie, jakby powiedzieć... bardziej teoretyczne. Ja natomiast mam na co dzień kontakt ze zwykłymi, przeciętnymi ludźmi. I dlatego, chociaż pełni się z Panem zgadzam w ocenie sytuacji, to jednak uważam, że propozycje wyjścia z tego impasu można nazwać "wishful thinking". Dlaczego? Bo kiedy "zagrożenie utratą polskości realnie stanie nam jesienią u granic" to większości to nie obejdzie, dopóki jest ciepła woda w kranie. Ci, którzy "staną przed alternatywą – machnąć ręką na wszystko i nie iść na wybory, czy poddać się pokornie szantażowi" - to nie licząca się mniejszość. Ci, którym "robi się w głowach gnoseologiczny kogel mogel" to elita, stanowiąca mniej niż 1% społeczeństwa. Ilu słucha wykładów Karonia, a ilu tańca z gwiazdami (czy czegoś w tym stylu bo ja telewizora nie posiadam). Na wyborców działa pińcet plus (bo nawet nie potrafią policzyć, że inflacja więcej zeżre) oraz reklamy podpasek i piwa. Szanuję Pana i innych wysiłki ku naprawie Rzeczpospolitej, ale obawiam się, że przebudzenie nastąpi dopiero wtedy, gdy ockniemy się z ręką w nocniku. Jak po Konstytucji 3-go Maja i jak w 1939 roku. Dziś trzeba uczyć się od Izraela, od Erdogana a może trochę od Bolsonaro czy Putina (już słyszę te komentarze o kacapskich onucach). Demokracja w Polsce wyczerpała swoje możliwości. A jeśli założymy, że Polska gra w innej, niższej lidze to trzeba niestety położyć się grzecznie na grzbiecie i cierpliwie czekać, aż prąd historii nas wyniesie. To też już było - i na pewien czas się udało. Pozdrawiam.

nonaprel
 


Link do komentarza
20-01-2019 [20:35]
maks jamnicki

Mowa nienawiści


Live free or Die : Ale  aby to co zostało wymienione w ostatnim zdaniu, mogło być wykonane, potrzebna jest większość sejmowa. Tak naprawdę w tzw."demokracji" liczą się tylko głosy.  Reszta to gawędziarstwo. A głosy to praca. Te głosy które otrzymuje ZP są wypracowywane tylko "centralnie", od góry. Na dole nic, pozory, tyle co "centarala" wypracuje. I tak się dziwię, i jestem pozytywnie zaskoczony, że pomimo iście gebelsowskiej propagandy ze strony lewacko-liberalnej i niemieckiej w ostatnich dniach,  ZP ma 40%. To znaczy, że może  ta ilość wyborców  nie jest podatna na rozbuchaną,  lewacką "mowę" mataczenia i  nienawiści. 


Link do komentarza
20-01-2019 [20:28]
Studentka

Mowa nienawiści


Zniknęła gdzieś możliwość krytykowania, w tej chwili każda krytyka to "mowa nienawiści" , niedługo zła ocena postawiona dziecku w szkole doczeka się ,że rodzice będą ciągać nauczyciela po sądach za "mowę nienawiści".


Link do komentarza
20-01-2019 [19:58]
cyborg59

Senator Pacquiao i czarna sobota


Jedno jest pewne : inicjatywę PiSowi wytrącono z rąk. Przekroczono przy tym granice dobrego smaku i wszelkie proporcje. Co się udało ? Utrzymanie w ryzach przyzwoitości prawicowych blogerów. Wszelkich przekroczeń netykiety dokonywali szemrani cwelebryci. Ponieważ zablokowany miałem dostęp do NB i Niezależnej - skupiłem się na śledzeniu ech zagranicznych. Brak było niezależnych, dopiero gdy sięgnąłem po teksty sponsorowane, coś się znalazło. 


Link do komentarza
20-01-2019 [19:54]
Art

Mowa nienawiści


"Jątrzenia" ciąg dalszy.Wrzucam tu link do nielubianej przez niektórych strony,ale tekst ważny.Nam tylko wydaje się,że wiemy,a wiemy tyle co zjemy(tak się mówiło na Podlasiu).Dla równowagi zacytuje tu JKM:na pytanie o oskarżanie go,że jest sowieckim szpionem/agentem odpowiedział:agent nie będzie ruskich chwalił,wręcz odwrotnie.Odnosi się to również do tzw naszych,np.p. J. Modzelewska ciekawie wypowiada się o naszym Antonim i wielu innych naszych,ale o tem cisza.A oto link:http://globalny.szkolanawigato...


Link do komentarza
20-01-2019 [19:52]
mmisiek

Mowa nienawiści


I jeszcze jedno przy okazji - nie sposób nie zauważyć jak bardzo prowadzona obecnie polityka hipertolerancji i hiperpluralizmu sprzyja błyskawicznej radykalizacji i dziczeniu targowicy oraz lewactwa.
Publiczne zbiórki na płatnego mordercę, publiczne wezwania do tworzenia obozów koncentracyjnych... Przy zapewnieniu całkowitej bezkarności granica jest przesuwana coraz dalej i dalej, a to co jeszcze wczoraj było nie do pomyślenia dzisiaj już ma swoje miejsce w przestrzeni publicznej i nie spotyka się z żadną reakcją organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa.
Osobiście mam coraz większe wątpliwości czy ta samobójcza polityka to naprawdę tylko wynik nieprawdopodobnej głupoty czy może jednak coś więcej.


Link do komentarza
20-01-2019 [19:46]
Live free or Die

Wojna Polski z Iranem?


Prosto i jasno w punkt.


Link do komentarza
20-01-2019 [19:36]
Jan Kraksy

Mowa nienawiści


Ale heca: tak mądry, wyważony i do przyjęcia przez wszystkich tekst spotyka się z lawiną głupkowatych, bezsensownych i nadal jątrzących niby-komentarzy - żenada.


Link do komentarza
20-01-2019 [19:33]
Jabe

Wojna Polski z Iranem?


Proszę łaskawie przypomnieć, ile nowoczesnych helikopterów ostatecznie wojsko kupiło.


Link do komentarza
20-01-2019 [19:31]
Trotelreiner

Mowa nienawiści


Wojna polsko--polska...to wymysł Michnika...i jego diaspory....lewactwa mediów ...i pieniędzy Sorosa.
Mowa nienawiści...to czysty Orwell.
Wszystko juz było....jak rzecze filozof.


Link do komentarza
20-01-2019 [19:31]
Pers

Jak skontrować szczurołapów?


Panie Zygmuncie, jak przed wyborami pewien Bloger Neon24 pisał dokładnie to co Pan to trolle PiS prawie go nie rozszarpaly. Teraz wielu przejrzalo na oczy i już nie protestują.
Pozdrawiam serdecznie. 


Link do komentarza
20-01-2019 [19:10]
Live free or Die

Mowa nienawiści


Lewactwo propagandę nienawiści ma opanowane do perfekcji. Z tego żyją. Ideologia lewicowa jest oparta na dzieleniu a nienawiść i pogarda jest tym elementem. Dodam wszystkim miłośnikom odkręcania kota ogonem polecam wgląd co się działo po zamachu smoleńskim. Maszyna chazarskiej nienawiści ruszyła z impetem. Nikt im nie dorówna. Dziwie się tylko ze Polacy wychowani na takim systemie tak dalej łatwo ulegają manipulacji. No ale to kwestia intelektu. Obok stoją w kolejce inni zainteresowani by zjeść konfitury. Międzynarodówka zaciera ręce. Reasumując targowica ma się dobrze w temkraju bo ramy, fundacja prawna jest liberalna. Bez zmiany konstytucji, norm prawnych, państwowej administracji zmiany sa niemożliwe. 


Link do komentarza
20-01-2019 [18:51]
cyborg59

Wojna Polski z Iranem?


Twoja notka była pierwszą, którą otworzyłem po odblokowaniu dostępu do NB i Niezależnej. Blokada była pochodzenia zewnętrznego. "Ktoś lub coś" dopisuje cechy portalom prawicowym. Z duszą na ramieniu musiałem wyłączyć zaporę windowsową, by odzyskać dostęp. Poprzednią blokadę zaliczyłem w rok po katastrofie smoleńskiej. Trwała równy rok. Wykonawcą był dostawca internetu mobilnego. Na Niepoprawnych były osoby skarżące się, że wyrzucono je z NB. Jest prawdopodobne, że są w podobnej sytuacji. Nie wykluczam próby generalnej przed nadchodzącymi wyborami.


Link do komentarza
20-01-2019 [18:43]
xena2012

PARANOJA PANSTWA


A czy blokowanie pogrzebu prezydenta Lecha Kaczyńskiego przez opozycję nie było mową nienawiści? Jarosław Kaczyński nawet nie ma dostępu do grobu brata z kwiatami bo zwerbowana przez Różę Thun dzicz nawet tego zabrania.Zimne Lechy i kaczki po Smoleńsku to nie jest mowa nienawiści?Na spędach KOD-u nawet dzieciom wciskacie w rece transparenty z rysunkami obrazujacymi strzelanie do kaczki.To nie jest mowa nienawiści? A to tylko wycinek,bo takich ordynarnych odzywek ze strony opozycji było dużo wiecej.


Link do komentarza
20-01-2019 [18:40]
Imć Waszeć

PARANOJA PANSTWA


Tylko tekst Wałęsy się kwalifikuje. Pozostałe to błystki na basy, żeby się w pysk mieściły i mało miejsca na co innego pozostawiały.


Link do komentarza
20-01-2019 [18:37]
Imć Waszeć

Mowa nienawiści


Po prostu trzeba żądać odwołania każdego polityka, który podda się dyktatowi poprawności politycznej. Dosyć już tego bezkarnego pasania stada "baranów", czyli wyborców.


Link do komentarza
20-01-2019 [18:35]
xena2012

PARANOJA PANSTWA


Tak ,zrobiłabym to lepiej,bez irytujacego patosu i wskazałabym palcem nie tylko Tuska,ale Wałęsę,Petru i innych.Przypomnieć Panu złote myśli? Tusk-wyginiecie jak dinozaury.Sikorski-dorżniemy watahy.Wałęsa-będziemy was wyrzucac z okien.Komorowskii Neuman bedą walić bejsbolami i dechą,Palikot weźmie na siebie zastrzelenie i wypatroszenie Kaczyńskiego.Nad tym wszystkim będzie czuwał Teatr Narodowy urzadzając zbiórki na poszukiwanie płatnego zabójcy Kaczyńskiego .Piękna mowa miłości -nieprawdaż?


Link do komentarza
20-01-2019 [18:31]
Zunrin

Senator Pacquiao i czarna sobota


Wyciąganie wniosków na przyszłość... Sprawa jest taka, że Owsiak w zasadzie od początku stosuje zagrywkę z zaniżaniem standardu zgłaszanej imprezy. W Gdańsku to nie była impreza masowa, ale zajęcie pasa drogowego. Woodstocki z setkami tysięcy gości miały zgłoszenia na sto tysięcy. Jaki się wrzask w 2016 podniósł, gdy ten festiwal dostał klasyfikację imprezy podwyższonego ryzyka.


Link do komentarza
20-01-2019 [18:12]
Imć Waszeć

Jak skontrować szczurołapów?


Jego wywody wcale nie były piekielnie inteligentne, lecz raczej bezczelnie obdarte z wszelkich subtelności. To coś na kształt musztrowania poborowych w wojsku - wychodzi sierżant i chu...mi w trzech zdaniach objaśnia mechanizm funkcjonowania świata.


Link do komentarza
20-01-2019 [18:00]
Zunrin

Mowa nienawiści


Niestety zapowiada się, że wróci pomysł penalizacji za tę tzw. "mowę nienawiści". Obawiam się, że to będzie po prostu jeszcze większa cenzura niż dzisiejsza poprawność polityczna. Wypaczona będzie jakakolwiek debata, bo ograniczona będzie możliwość wypowiadania swoich poglądów. Baa, wzorem pp nielegalne będzie mówienie prawdy jeśli będzie niektórym niewygodna.


Link do komentarza
20-01-2019 [17:44]
Jan Kraksy

Od dziś, PiS znaczy dla mnie tyle, co niegdysiejsze śniegi


Jeszcze jeden, który ma monopol na prawdę - śmieszne, ale za to jakie głupie! Bluzganie wyzwiskami,obrażanie,zmyślanie - to jest głoszenie jedynej najprawdziwszej prawdy przez takich monopolistów na prawdę , jak Jaworowski - żałosne to,oj żałosne!


Link do komentarza
20-01-2019 [17:39]
Jabe

Mowa nienawiści


padła też znamienna odpowiedź;bo po paru latach,przy swojej inwencji,wyprzedzilibyście nawet USA. – Przecież za komuny mieliśmy „swój” przemysł, czyli państwowy. I średnio mu szło. Trudno sądzić, że w warunkach konkurencji kadra zarządzająca radziłaby sobie lepiej. Problem polega na tym, że utrudniano powstanie polskiego przemysłu, nie partyjno-państwowego, tylko opartego właśnie o inwencję obywateli. Teraz nastąpiła zmiana i przedsięwzięcia urzędnicze mają oficjalnie zielone światło kosztem prywaciarzy, czyli więcej tego samego.


Link do komentarza
20-01-2019 [17:34]
jazgdyni

Senator Pacquiao i czarna sobota


Ta smutna sobota chyba mówi coś władzy, że należy swoją postawę zrewidować


Link do komentarza
20-01-2019 [17:27]
Chatar Leon

Jak skontrować szczurołapów?


Wpuszczenie Gowina było poważnym błędem PiSu. Przez partyjkę Gowina trafia do PiS całą masa kreatur - chorągiewek, będących parę miesięcy wcześniej w Platformie a które nagle "poczuły w sobie wartości konserwatywne" (prawie autentyczny cytat). W Krakowie tą metodą zapewniono m.in. wygrane wybory do sejmiku a następnie fotel wicemarszałka lokalnemu spryciarzowi Urynowiczowi, znanemu z chamskiej akcji przeciw dekomunizacji ulic i nazwaniu jednej z nich im. Mari i Lecha Kaczyńskich, zamieszanemu w hecę z (nieodbytymi a zarazem nierozliczonymi do tej pory) igrzyskami zimowymi w Krakowie, które pochłonęły miliony.
 


Link do komentarza
20-01-2019 [17:09]
mmisiek

Mowa nienawiści


"Czy ktoś się zastanowił dokąd nas ta bezsensowna wojenka prowadzi?"
- - -
Widzi mi się, że prostą drogą prowadzi do dekompozycji i jakiejś formy ostatecznego rozwiązania "kwestii polskiej".
Co więcej, widzi mi się również, że nie przypadkiem nie podjęto żadnej próby fundamentalnej przebudowy naszej sceny politycznej gdyż obecny układ wygląda pod tym względem na optymalny i dlatego jest i będzie podtrzymywany i konserwowany. Można go rozhuśtać do tego stopnia, że wszelka racjonalność zostanie wyłączona całkowicie i Państwo Polskie się na tym w końcu wywróci (mniejsze próbki do czego można ludzi doprowadzić podkręcając emocje do odpowiednio wysokiego poziomu już mieliśmy).
A generalnie to gra chyba idzie nie tylko o Polskę, ale o przemeblowanie całego regionu, a być może również przyszły kształt kontynentu. Więc to są przede wszystkim zmagania "innych szatanów" przy pomocy lokalnych ekspozytur.
Bodajże Gudzowaty już wiele lat temu widział u nas różne stronnictwa, tylko nie widział polskiego i nie wiem czy wiele się od tego czasu zmieniło.


Link do komentarza
20-01-2019 [17:02]
maks jamnicki

Śmierć Adamowicza. Robota zagranicznych służb?


Coś na temat ostatnich kilku zdań :) Jest niedziela. Rano dzwoni znajoma informując, że na jednym z placy miejskich będzie w południe modlitwa o "pojednanie, zgodę narodową i brak kłótni". Otóż, ja oczekiwał bym raczej wezwania biskupa o modlitwę za Platformę Obywatelską, , by się opamiętała i przestała służyć Niemcom. I to by było czytelne. / Już widzę, jaki byłby krzyk :)/. Przeciętny, nie zorientowany na wgłębianie się w niuanse obywatel i wyborca, czemu trudno się dziwić przy  tym pomieszaniu pojęć / to pewnie 80% i więcej/, reaguje na jedno hasło lub  jedno zdanie. Ono musi być czytelne. Gdy  się trafi z tym pojęciem, uzyskuje się przewagę, / jak kiedyś trafienie  Kurskiego  z "dziadkiem z Wermachtu"/. Dlatego kiedyś, "za komuny" było łatwiej utrzymać naród "na linii" świadomości patriotycznej, był czytelny kontrast. Naród i ONI. Teraz zaś.... , napisał Pan to, więc nie będę powtarzał. Pozdrawiam.


Link do komentarza
20-01-2019 [16:58]
maks jamnicki

Mowa nienawiści


W to że środowiska liberalno-lewicowe, agentury i Niemcy  zrezygnują z dzikich ataków na ten rząd, nie bardzo wierzę. To co się stało, potraktowali jako pretekst do dzikich ataków, rozpoczęcie kampanii wyborczej,  i odbicia władzy którą utracili. Kto wie zresztą, kto za tym atakiem nożownika stoi. W zasadzie nie wiem, czy ten tekst nie powinien być polokowany szerzej, jakby bardzo trafnie, na ich portalach ?. Tu przecież żadnych dzikich ataków nie ma? Nawet  jeśli sam napiszę, że mordercę "wyhodowała" filozofia, propozycje modelu życia  Platformy Obywatelskiej  i Owsiaka, to np.  specjalnie się tym  nie  ekscytuję. Od, spokojna odpowiedź dzikim atakom politycznym. Tak, emocje to niedobra rzecz, ale oni wiedzą, że wyborów nie mogą wygrać programem politycznym, bo go nie mają albo mają wrogi Polsce, ale mogą wygrać dzięki kłamstwom, złej histerii  i rozbujaniem emocji. No to na to liczą i tym grają. Nic nowego, tyle że śmiercią  Adamowicza grają już ostrzej.


Link do komentarza
20-01-2019 [16:58]
RinoCeronte

Mowa nienawiści


Zastanawiam się czy mowa ciała też może być mową nienawiści. A jeżeli tak... to biada sportowcom.


Link do komentarza
20-01-2019 [16:58]
Art

Mowa nienawiści


"Mowę nienawiści" stworzył według mnie Jacek Kuroń u zarania,czyli w 89/90 roku.I to były początki obłudy,gdyż on i jego machina(od machinacje) zaczęli wtedy okradać wszystkich Polaków,a on jako ten dobry dawał wszystkim zupkę.Darmową?! zupkę.Odzywka "mowa nienawiści" była zawsze odpowiedzią na pytanie o prawdę.I tak już zostało.Jeśli chodzi o oficera Owsiaka i jego dowódców  to oni zagospodarowali najmłodszych,czyli jeszcze nie uformowanych.Podobną karierę robił i robi nadal JKM.Nikt starszy(przepraszam młodych,ale każdy z nas był nim kiedyś,ale wielu zapomniało) i mądrzejszy tam miejsca nie zagrzeje,a nawet wstydzi się lekko tej swojej naiwnej przeszłości.
I jeszcze trzecie moje spostrzeżenie.Otóż nasz A. Gwiazda,pewnie przez zapomnienie wypaplał kiedyś,że już w 89 Amerykanie,zapewne ustami swego ambasadora powiedzieli,że wy Polacy musicie! się wyzbyć swego przemysłu.A na pytanie-dlaczego padła też znamienna odpowiedź;bo po paru latach,przy swojej inwencji,wyprzedzilibyście nawet USA.Szkoda,że wypaplał to dopiero po 20 latach.Podsumował to niejaki M. Święcicki w rozmowie w tv.Na jakieś trudniejsze pytanie odparł prosto dusznie:ależ to byłoby wbrew ustaleniom okrągłego stołu.To miało miejsce całkiem niedawno i szybko zostało wyczyszczone.To dzięki Panu natrafiłem na p. Pawełczyńską,ale namów Pan do czytania jej książek młodzież.Albo p. Kossak.Młodzież czyta życio rysy takich tuzów jak "madonna" czy innej Kory,a potem z łatwością zagospodaruje ją Owsiak.


Link do komentarza
20-01-2019 [16:41]
zbieracz śmieci

Jak skontrować szczurołapów?


Chcecie wydymać PIS a przecież zjawisko abandonacji jest u was powszechne i widzialne za kazym razemgdy gacie opuszczone a słupek zbliża si ecoraz bliżej do nul,zera i żadnę turbodoładowanie viagrą czyli korwinem w niczym opdania nie zatrzyma,Zw achanie się z kims takim to prawie ocieranie sie o art.127,128 KK nie wspomnę o obrazie Konstytucji.
Mała prośba ,odchodząc w niebyt niczego juz nie podpalajcie !


Link do komentarza
20-01-2019 [16:18]
Imć Waszeć

Mowa nienawiści


Witam. Zanim pojawią się komentatorzy, to ja podrzucę pewien stary utwór zespołu Piersi (Kukiz). Myślę, że w związku ze zbliżającą się kanonizacją Owsiaka będzie to ważny punkt toczącej się dyskusji:

Kukiz i Piersi - Państwo Wielkiej Powszechnej Niemocy: https://www.youtube.com/watch?...

"Dorzuć się babciu, dorzuć na karetkę
Oddaj pierścionek i złotą bransoletkę
Oddaj babciu wszystko, wszystko co masz
Na złote serduszka, które kupi bank

Brat poszedł, już chodzi z puszką po mieście
Nie śpij babciu, dorzuć na karetkę
Renty masz czterysta to starczy ci na chleb
Chcesz trafić do nieba no to dorzuć się

To pospolite ruszenie
Solidaryzm społeczny
Rząd kupuje Lancie
A babcia karetki

Ruszyła machina, wszyscy w telewizji
Banki, konsorcja, dyrektorzy dziwni
Nastał dzień dobroci, góra polityków
Najsławniejsi aktorzy, elita muzyków
Już na Woronicza są chłopcy z UOPU
Sam premier wygłosił orędzie do narodu
Cudowna atmosfera jak zebrania Amwey'a
Ciekawe która wioska najwięcej nazbiera

To pospolite ruszenie
Solidaryzm społeczny
Rząd kupuje Lancie
A babcia karetki

Dorzuć się babciu, dorzuć na karetkę
Sprzedaj telewizor, tapczan i kozetkę
I pięć kołder co przysłała Unia
I tak niedługo czeka cię trumna
To pospolite ruszenie
Solidaryzm społeczny
Co kupuje Lancie
A babcia karetki
"


Link do komentarza
20-01-2019 [15:57]
zbieracz śmieci

Senator Pacquiao i czarna sobota


Miszczu ja za skromny wyrobnik przy tobie co tylko wie ,że im więcej wie tym lepiej wie jak mało wie !
Nawet tobie z gówna o wielki nie uda się z gówna bata ukręcić !
 


Link do komentarza
20-01-2019 [15:40]
Jan Kraksy

Od dziś, PiS znaczy dla mnie tyle, co niegdysiejsze śniegi


Pani mecenas Xen(ofobiczna)
zapewne broni prezesa bardzo starej daty nieodpłatnie, bez żadnego honorarium adwokackiego - czy zgadłem? A on, gdyby to przeczytał o sobie, to pewnie pękłby ze śmiechu nad dowcipasem pani mecenaski.


Link do komentarza
20-01-2019 [15:39]
Pani Anna

Senator Pacquiao i czarna sobota


Muszę przyznać, że ta wczorajsza żałoba narodowa i msza (nie wiem, czy mogę ją nazwać "świętą") powiedziała mi więcej o naszej sytuacji i miejscu w jakim się znajdujemy niż ostatnie 4 lata codziennego śledzenia wiadomości.


Link do komentarza
20-01-2019 [15:39]
Gniewko

Jak skontrować szczurołapów?


Nie można się załamywać i nic nie robić. Jeśli by PiS przestał zwalczać prawicę, a prawica poprzestała na promowaniu swojego programu, a nie atakowanie PiS-u to nawet jest możliwe zdobycie większości konstytucyjnej przy poparciu tych porzuconych, czyli wystawionych do wiatru.


Link do komentarza
20-01-2019 [15:34]
jazgdyni

Jak skontrować szczurołapów?


Zygmuncie!

My dobrze znamy nasze stanowiska i poglądy. I się zgadzamy. Reszta towarzystwa też wie o co nam chodzi.
Więc bez dyskusji w temacie: istnieje jeszcze jedno poważne niebezpieczeństwo. To niebezpieczeństwo nazywa się Gowin. Tylko ośmiu członków, a praktycznie trzyma w garści całą gospodarkę. Co będzie, jak się nagle obrazi?

Pozdrawiam


Link do komentarza
20-01-2019 [15:31]
Zygmunt Korus

Jak skontrować szczurołapów?


Najgroźniejsze może być to, że mamy do czynienia z "sinusoidalnym"  PO-PiS-em. Wtedy nasze wszystkie kalkulacje wezmą w łeb. Szczurołapy nas wówczas mają!!!


Link do komentarza