Ostatnie komentarze

16-09-2019 [03:36]
jazgdyni

Huśtawka


Re. Ps. Ps.

Jezu, ja o tym wszystkim pisałem już 5 lat temu. Nawet do Kaczyńskiego. I co? I nic. Bycie konserwatywnym nie oznacza obowiązkowego bycia zakutym łbem. Wróg wpuszcza na całkiem nowe pole minowe, a panowie dobrej zmiany, jak gdyby nic, spokojnie sobie spacerują. Dziwna reakcja i trudno zrozumieć. Działa wprawdzie, lecz strasznie powoli. Potrzeba będzie nie dwie, a dziesięć kadencji. Mają chyba ludzi od wymyślania właściwych reakcji. Czas jest decydujący. Niech tylko Trump przegra wybory, to wszystko się u nas posypie.
Czy to takie trudne do przeanalizowania?
A tu kolega z kwaśną uwagą, że stale o tym piszę. To nie literatura wymagająca coraz to nowych powieści. To komentarze polityczne zaniepokojonego obywatela.


Link do komentarza
16-09-2019 [00:27]
maks jamnicki

Przekroczyliśmy Rubikon


Do tricolour :Przecież ja napisałem wyraźnie że ..." traktuję nb, jako forum myśli i poglądów LUDZI ŻYCZLIWYCH TEMU RZĄDOWI". Tak brzmi całe zdanie :). A mogę tak uważać, bo pierwotnym miejscem startu i macierzystą przystanią nb była GP, mocno wspierająca ten rząd. I dlatego ja się tu znalazłem.  Ba, chociaż swego czasu na początku bycia tutaj ostro i polemicznie odpowiadałem np.redaktorom konkurencyjnej "Warszawskiej Gazety", to tylko dlatego iż uważałem, że  nieładnie atakowali  tutaj GP, czyli gospodarzy tego miejsca, będąc gazetą konkurencyjną a  tutaj w gościach. / Teraz czytam na zmianę to jedną to drugą, uważam ze nieźle się uzupełniają, ale gdy kilka lat temu  przypadkiem przy warszawskim stoliku do istotnych dla   GP osób  stwierdziłem, że WG też szanuję, zostałem nieomal, no dobrze, pominę :), odsądzony od czci i wiary i przestali ze mną gadać :). Wszystkim się nie dogodzi, a swoje zdanie trzeba wyrażać :). Co nie znaczy, że mam zamiar być słownie pobłażliwy i grzeczny dla złośliwych trolli, lub ludzi skrzywionych dziką przekorą lub prowokacyjnej obcej agendy. Na przykład my sobie teraz spokojnie  "wymieniamy myśli" i nie jest źle? :)  Nieprawdaż ?


Link do komentarza
16-09-2019 [00:20]
Ryszard Surmacz

Przekroczyliśmy Rubikon


Jeżeli mogę się włączyć, to chciałbym przypomnieć, że dość łatwo można odróżnić trola od dyskutanta. Z trolem nie da się dyskutować, bo jego nastawienie do tekstu lub autora wyklucza taką czynność. Nie ma wymiany myśli, lecz jest pisanina, która nic nie wnosi lub ma na celu dyskredytowanie treści wpisu - bez podawania argumentów. Jak ktoś kiedyś mówił jest kilka rodzajów troli (o, Targalski) - prymitywni, którzy walą bo walą, bardziej inteligentni - ci starają się tak dyskutować, aby zdyskredytować, i ostatni rodzaj, który podszywa się pod przyjaciela, by w odpowiednim momencie uderzyć z flanki. Prędzej, czy później, jak oliwa...


Link do komentarza
16-09-2019 [00:05]
Ryszard Surmacz

Przekroczyliśmy Rubikon


O! Ciekawe. Dziś całą niedzielę przesiedziałem nad książką i nie miałem okazji posłuchać Targalskiego. Zychowicza odrzucam "z urzędu". Ale z USA tak to jest. Mocarstwa rządzą się innymi prawami i w sposób bezwzględny muszą dbać o interes własny. Gdyby Polska była mocarstwem, musiałaby robić to samo. Naszą rzeczą jest wpasować się w niszę, w której mamy wspólne interesy i wyciągnąć z tego jak najwięcej korzyści. Dzięki za info.


Link do komentarza
15-09-2019 [23:53]
wielkopolskizdzichu

Przekroczyliśmy Rubikon


"Dopóki trwa więc  konflikt amerykańsko - niemiecki,"
Konflikt ten istnieje głownie na łamach mediów sterowanych z Nowogrodzkiej i w głowach podobnych do pańskiej.
USA od początku przejęcia władzy przez Hitlera, pompują w Niemcy niesamowitą kasę. Nawet po ataku na Perl Harbor banki amerykańskie zasiliły Niemcy hitlerowskie większymi pieniędzmi niż Polskę od 30 lat. Plan Marshalla, udział biznesów  za oceanu w gospodarce niemieckiej, ratowanie karier zbrodniarzy hitlerowskich pokazuje że pańskie wyobrażenia o relacjach nie warte są funta kłaków. 
Trampek po prostu używa straszaka ekonomicznego który tacy jak Pan biorą za jakiś zwrot w Pax Americana. Nie po to USA od prawie 100 lat inwestuje za Odrą by nagle  to olać.  Dłużej klasztora niż przeora.


Link do komentarza
15-09-2019 [21:36]
maks jamnicki

Przekroczyliśmy Rubikon


RyszardSurmacz : "Dopóki trwa więc  konflikt amerykańsko - niemiecki, dopóty jest nam dany czas na zorganizowanie państwa, społeczeństwa i nowych elit ". Chyba sedno sprawy.  A ten "konflikt", w tej formie, trwa od 1945r.  Amerykanie jako jedyni byli w stanie założyć Niemcom wędzidło i trzymać uzdę do teraz. Teraz Niemcy  chcieli by to zrzucić. Bez tego wojskowego i politycznego wędzidła  Niemcy już dawno we współpracy  z Rosją zaczęli by apiat uprawiać swoją wojenną, nawet jeśli a'la ekonomia, politykę. I  było by po nas.  A tak jest nadzieja. Co prawda  Żydzi mający tam ogromne wpływy stanęli pomiędzy Amer i Pol i chcą szantażem uszarpać kasy, ale to zobaczymy. Będą przeszkadzać. Lewacy często używali zwrotu, że USA to "żandarm świata". Coś w tym jest. Jeszcze. Ale pozytywnego. Odległy i silny kontynent i państwo, skąd zawsze mogą wyjść siły, by przeszkodzić Rosji i Niemcom. Gdzie, jak prawie nigdzie już na świecie, istnieje jeszcze etos walki a jak trzeba męskiego poświęcenia ?. Po przecież nie we Francji, Australii czy Kanadzie lub  np... Hiszpanii, Włoszech itd? "Dla programu PiS nie ma alternatywy". Tak, nawet, jeśli nam się wydaje, że program bardziej "do miski", ekonomiczny, a nie tak jakbyśmy chcieli, patriotyczny. Bo za mało tych, co chcieli by za Polskę ginąć. A świata cudzy patriotyzm mało interesuje. Język pieniądza i wojska, siły ekonomicznej i wojskowej, w przyszłości, jest bardziej zrozumiały, wtedy łatwiej o sojuszników i czas na odtworzenie pozytywnej substancji. Tak mi się wydaje. Pozdrawiam.


Link do komentarza
15-09-2019 [21:25]
jazgdyni

Huśtawka


Re. Ps.

Co to ja jestem od wymyślania?  I to publicznie.
Jak bym zaczął wymyślać, a mogę, to chyba by mnie wsadzili. Gdzie? Nie wiem.


Link do komentarza
15-09-2019 [21:00]
foros

Nowy program PiS: tąpnięcie płac w oświacie


Nie wiem do czego Pan pije,ale
jeśli do tego, że poziom szkół w PL zawsze był niski to - jeśli uznać badania PISA za miarodajne - w 2012 poziom oświaty w PL był bardzo bliski Finlandii uznawanej przez wielu za lidera, zwłaszcza w matematyce. Można porównać: http://www.compareyourcountry....
Jeśli do tego, że pensje w oświacie zawsze były niskie to pewnie ma Pan rację pytanie czy było kiedyś tak, że pełnoetatowy nauczyciel zarabia mniej niż szkolna sprzątaczka
Jeśli do tego, że zawsze elity lepiej kształciły swoje dzieci to też prawda, pytanie o dystans. 


Link do komentarza
15-09-2019 [20:23]
jazgdyni

Huśtawka


To prośba, czy zalecenie mądrego człowieka?
Powinienem wiedzieć, bo nic o panu nie wiem.


Link do komentarza
15-09-2019 [20:06]
tricolour

Huśtawka


@trotelreiner

A moze tzw troll nie jest małostkowy? A moze uznaje, ze w rozmowie warto poslugiwac sie inteligancją i nie wykpiwać czeskich błędów?


Link do komentarza
15-09-2019 [20:05]
Trotelreiner

Huśtawka


"Tym samym kpina staje się co najmniej śmieszna."---koniec cytatu!
Kpina powinna być śmieszna...co najmniej...
Może niech Pan juz dzisiaj nic nie pisze???


Link do komentarza
15-09-2019 [19:38]
jazgdyni

Huśtawka


Faktycznie, przepraszam, pomyliłem się.
Zaraz poprawiam.
Tym samym kpina staje się co najmniej śmieszna.


Link do komentarza
15-09-2019 [19:38]
tricolour

Huśtawka


Nie, nieporozumienia nie ma.

Pozwoli Pan, ze napiszę pozniej, bo wywod dluzszy z telefonu wygodny nie jest. A gabinet z kompami zajela żona i progenitura.


Link do komentarza
15-09-2019 [19:35]
tricolour

Przekroczyliśmy Rubikon


@maks

Bardzo zatem proszę o Panskie wyjaśnienie terminu 'wymiana mysli".

Bo wedle mnie wymiana mysli polega na zgodzie na cudze mysli i ich swobodne wyrazanie. Tymczasem wydaje sie z Panskiego wywodu, że moga to byc tylko konkretne myśli, takie ktore sie podobają, bo jesli sie nie spodobają, to gościa stanowczo wyprowadzamy.

Jezeli by tak bylo, to proszę zauważyć, ze - symetrycznie -  niektórzy chca stanowczo wyprowadzić Kościół Katolicki, bo myśli nie po myśli.


Link do komentarza
15-09-2019 [19:34]
Trotelreiner

Huśtawka


Trzykolory i xena!
Jak wy czytacie?! Mazowiecki zamiast Morawieckiego...i nic! To,że autor se pomylił premierów...to jego wina,ale troll trzykolorowy?


Link do komentarza
15-09-2019 [19:31]
Trotelreiner

Huśtawka


"Kaczyński i Mazowiecki, nawet biorąc Dudę???"---koniec cytatu
Czyżby żydzi wynaleźli srodek na zmartwychwstanie?!
Jak do tej pory...tylko jednemu sie udało...
PS.4 strony kancelaryjnego papieru...i niczego nowego "wgdyni" nie wymyślili!


Link do komentarza
15-09-2019 [19:01]
maks jamnicki

Przekroczyliśmy Rubikon


kaliszanin : Ponieważ nb są podpięte pod GP / jeszcze? nie jestem pewien, w każdym razie "strefę wolnego słowa"? / to traktuję nb jako forum wymiany myśli i poglądów ludzi życzliwych temu rządowi. Inne opcje traktuję jako "gości", tu liczy się intencja, czy to zabranie  głosu polemicznego czy tylko  tzw. dyżurne  "przysrywanie", "rozmydlanie", "prowokowanie", "wyszydzanie" itd. Tu liczą się dla mnie proporcje. Jeżeli nieomal 100% komentarzy "gościa" jest właśnie tym co napisałem, mam prawo traktować go jako trolla, prowokatora, polemiczny "ściek" z brudną, nieczystą wodą, nieczystą intencją. Nawet przecież gościowi zdarzy się czknąć przy stole czy puścić bąka, gospodarz to zniesie.  Trudno. Jeśli robi to jednak nagminnie, to znaczy że przyszedł  obrażać, prowokować, a więc ze złą intencją , więc jest wyjęty, sam się na to skazuje, z pod prawa grzeczności. Gdyby to było na publicznym spotkaniu , powinien być wyprowadzony za drzwi, jak trzeba, w sposób zdecydowany. 


Link do komentarza
15-09-2019 [18:40]
maks jamnicki

Przekroczyliśmy Rubikon


 Ryszard Surmacz : Tekst  w pewnym wątku, tym bieżącym,  jakby koresponduje z ostatnim komentarzem  J. Targalskiego pt.  "Dlaczego Polska jest ważna dla USA" oraz ostatnim numerem "N.Cz" /2-15 wrzesień/ i tekstem pewnego mądrali, niejakiego P. Zychowicza ,  / str 12-13 / gdzie na str 13 pisze : "Kluczowe jest to, że nie wolno opierać bezpieczeństwa RP na sojusznikach odległych i egzotycznych. Moim zdaniem obecnie takim sojusznikiem są Stany Zjednoczone"..."Trzeba zwalczać tego typu mrzonki"....  / To mu w duszy gra :) . Ten "egzotyczny" sojusznik  już przeszło 70 lat temu, kiedy drogi komunikacyjne były kilkakrotnie dłuższe, SKORO WIDZIAŁ W TYM SWÓJ INTERES, pomógł Europie a w zasadzie światu pokonać Niemcy hitlerowskie, ba, był czynnikiem DECYDUJĄCYM.  / cdn., by sięgnąć nieco głębiej /. Pozdrawiam.


Link do komentarza
15-09-2019 [18:15]
jazgdyni

Huśtawka


Xeniu, przecież wyliczyłem, podałem cyfry nie wyssane z palca ilu jest przeciwników.
Ponieważ mają silne media, to wydaje się, że jest ich legion. Zobaczysz, że na POKO zagłosuje nie więcej niż 5 mln ludzi. To ich maksymalny pułap. A dlaczego są, to już wielokrotnie wyjaśniałem. Chciałbym, żeby do urn poszło 60% Polaków. Wówczas PIS może zdobyć 10 mln głosów, a reszta pozostałe 3,5 mln. Wtedy będzie pozamiatane.

A może być jeszcze lepiej...


Link do komentarza
15-09-2019 [18:05]
jazgdyni

Huśtawka


Nie kapuję kolegi. Co to ma do rzeczy?

Ja opisuję zjawisko, a nie ludzi. A jeśli nawet ludzi to w tłumie.

Jakieś nieporozumienie w odbiorze,


Link do komentarza
15-09-2019 [17:43]
Tomaszek

CPK rozpędza się


@tricolour
Mało że brzydki to jeszcze bezczelny . I jeszcze rżnie głupa . O rżnięcie głupa spytaj u chłopaków pod trzepakiem co to jest . Bo ci znów jakieś farmazony wyjdą . I  wal się od mojego adresu . Dla ciebie jestem z nikąd , czyli z internetu .


Link do komentarza
15-09-2019 [17:34]
Ryszard Surmacz

Przekroczyliśmy Rubikon


Dziękuję, ale nie ma się co obrażać, bo chyba nie wyklucza Pan istnienia troli, manipulatorów itd. Cały sens pisania polega na sensownych wpisach i komentarzach, na rozwijaniu myśli, jej precyzowaniu, podpowiadaniu nowych kierunków i szerokiej współpracy. Ale, jak w każdej demokracji, są określone granice dobrego smaku i poziomu. Nikt nie chce brnąć w kierunku absurdu lub dyskutować o rzeczach zbytecznych. Naszebolgi wygaszają swoje istnienie. Problem jest w notkach, ale również w komentarzach. Podobno są nudne.


Link do komentarza
15-09-2019 [17:29]
xena2012

Huśtawka


Miałabym nieco zastrzeżeń do wypowiedzi o Polakach którzy poznali w końcu co to wiarygodność i dotrzymywanie słowa.Procenty poparcia dla POKO czy reszty opozycji sa na tyle wysokie że świadczy to o tym,że tej ilości Polakom na wiarygodności i dotrzymywaniu słowa raczej nie zależy.


Link do komentarza
15-09-2019 [17:24]
tricolour

Powinniśmy się cieszyć, że PO zbudowała tylko oczyszczalnię


I mieszkań lepiej nie budować, bo do mieszkań potrzeba na przykład pralek, albo dywanów, a te jeszcze w Chinach, a port centralny nie przekopany.


Link do komentarza
15-09-2019 [17:22]
tricolour

Huśtawka


Kolega chyba nie dostrzega, że cały porządek opiera się na jednym facecie. Że pod bokiem drugi facet namawia sędziów do lżenia innych sędziów choć akurat oni mają stać na straży wszelkiego porządku.

Co bedzie gdy zabraknie pierwszego?


Link do komentarza
15-09-2019 [17:17]
tricolour

Moskwa z datami


Nie zapominajmy że 4 lipca jemy indyki. Indyki pochodzenia indyjskiego. To niesamowity zbieg okoliczności, że indyki jemy na okoliczność pobicia Rosjan. Przeznaczenie...

Luke, it is you destiny...


Link do komentarza
15-09-2019 [16:41]
tricolour

CPK rozpędza się


Ty nawet własnego miejsca zamieszkania nie ogarniasz więc się raczej nie przyznawaj kim jesteś do rżnięcia.

A propos: co i w ktorej ćwiartce płaszczyzny zespolonej musi leżeć, by układ ciągły byl stabilny?


Link do komentarza
15-09-2019 [16:20]
Jęzory Pasiukowski

Moskwa z datami


dobre...  dodam jeszcze że 15 września tego roku imieniny obchodzą Albin, Dolores i Maria. Niezwykłe jest to, że w 1939 i 1940 oraz podobno w 1968 było tak samo...


Link do komentarza
15-09-2019 [15:29]
xena2012

Tymczasowy sukces w sprawie warszawskich ścieków


No właśnie pochowali się ekolodzy którym jak dotąd nie straszne były wysokości,kominy czy trudne warunki do protestów.I znana aktywistka Kinga Rusin nawet sie nie rozebrała w proteście........


Link do komentarza
15-09-2019 [15:29]
Mikołaj Kwibuzda

Tymczasowy sukces w sprawie warszawskich ścieków


Oczywiście, przecież o tym piszę. Jeśli mieszkańcy nie ponoszą materialnej odpowiedzialności za decyzje władz, które sami wybrali, to głosują na pajaców. Ja to jakoś przeżyję. Albo wrócę do Cicibora.


Link do komentarza
15-09-2019 [15:02]
Zunrin

Nowy program PiS: tąpnięcie płac w oświacie


Ale przecież tak było od zawsze... Nie wiem co to za jakieś dziwne odkrywanie Ameryki.


Link do komentarza
15-09-2019 [14:52]
Zunrin

Tymczasowy sukces w sprawie warszawskich ścieków


Ale teorie spiskowe... Prędzej obstawiam, że nasi producenci nie mieli na składzie odpowiednich pomp.

@AŁTORYDET
Same żywiczne nie są złe przy założeniu, że zostałyby zalane porządnym i stabilizującym je betonem, a nie takim jakiego użyto. A zresztą o czym my mówimy? Tu już na etapie projektu pojawił się podstawowy błąd, czyli tłoczenie ścieków na drugi brzeg Wisły. Najpierw spadek, a potem w górę. To musiało je**ąć. Jak już tak nie chcieli budować oddzielnych oczyszczalni dla lewego i prawego brzegu, to trzeba było puścić to pod którymś z mostów.


Link do komentarza
15-09-2019 [14:19]
kaliszanin

Przekroczyliśmy Rubikon


@Jabe

w dodatku płatnym zapomniałeś dodać. no i wszystko koniecznie w liczbie mnogiej. 


Link do komentarza
15-09-2019 [14:17]
kaliszanin

Przekroczyliśmy Rubikon


ciekawe a więc to komentatorzy są ściekiem zanieczyszczającym wasze światłe elaboraty nawet jak nie są warte złamanego grosza. ziomkowie nie są zainteresowani w olbrzymim odsetku polityką i podejrzewam, że nawet jakby to durne poko przemnianowało się np. na targowicę 2020 to i tak dostaliby 25-30%. to jest dramat a nie komentarze mało pochlebne. tym się zajmijmy a nie skakaniem do oczu tym, którzy mają trzeźwą ocenę sytuacji.

ps pierwsze zdanie nie tyczy się powyższej notki 


Link do komentarza
15-09-2019 [13:38]
Tomaszek

CPK rozpędza się


@tricolour
To zupełnie jak u ciebie z całkami i nie tylko . Z tą różnicą że ja rozumiem co piszę i ogarniam twoje bzdury . A ty nawet rżnięcie głupa sprowadzasz do kosmatych myśli .
Zdrówka życzę 


Link do komentarza
15-09-2019 [13:10]
Pani Anna

Tymczasowy sukces w sprawie warszawskich ścieków


Mnie ciekawi, gdzież to się podziali wszyscy dyżurni inzynierowie i ekonomiści "nadzorujący" wszystkie planowane inwestycje i program PIS, ktory ma nas doprowadzić do ruiny, wszyscy tropiciele pisowskich afer ze Swisspolą na czele? Pochowali się jak działacze greenpeacu nie przymierzając, bo nie za krytykę gó... j  inwestycji za niemal 4mld wykonanej za rządów PO i uszkodzonej za rządów Trzaskowskiego im płacą. Swoja drogą, skoro główna rura wytrzymała 7lat, to jak i z czego na litość boską  została wykonana rura awaryjna, która wytrzymał 1(!) dzień? Panie Swisspola, gdziekolwiek pan jest, rusz się pan, do roboty, afera jest!


Link do komentarza
15-09-2019 [13:09]
Ryszard Surmacz

Przekroczyliśmy Rubikon


@maxs jamnicki
Z "Jabe" jest tak: obojętnie, czy dostaje odpowiedź, czy też nie, zawsze jest na stanowisku... Myślę, że teraz tez się odezwie.
Ale jedna rzecz jest charakterystyczna - nie mówimy o tekście, lecz mówimy o "Jabe". I to jest jego kapitał.
Pozdrawiam


Link do komentarza
15-09-2019 [12:54]
kaliszanin

Tymczasowy sukces w sprawie warszawskich ścieków


przecież te kary to nie wawa zapłaci tylko jej mieszkańcy czyli również i pan  


Link do komentarza
15-09-2019 [12:42]
kaliszanin

Powinniśmy się cieszyć, że PO zbudowała tylko oczyszczalnię


racja lepiej nie budować miliona aut elektrycznych bo w ten sposób unika się możliwości wystąpienia awarii i to na milion sposobów

co do oczyszczalni to kiedy pierwsze aresztowania wykonawców i odbiorców i projektantów tej fuszerki? a przy okazji hgw wciąż nie przesłuchana bo co do aresztowania to się już łudzą najwięksi optymiści...


Link do komentarza
15-09-2019 [12:36]
kaliszanin

Moskwa z datami


15 września - europejski dzień prostaty
15 września - Dzień Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię
15 września - na NB zostaje opublikowana notka przebudowująca istniejącą geopolitykę, burząca sens świata nowożytnego. 

te wyjątkowe zdarzenia łączy jedna osoba - kto zgadnie kto?


Link do komentarza
15-09-2019 [12:22]
xena2012

Tymczasowy sukces w sprawie warszawskich ścieków


Zachowanie władz W-wy budzi po prostu grozę.Co widzimy?Niefrasobliwość,niechęć do współpracy z rządem nawet gdy sobie ewidentnie nie radzą,krycie odpowiedzialnych za jak to nazywają awarię.......Co Ratusz zrobił do tej pory oprócz uników ,zrywania obrad w sprawie ścieków,nacisków na ekologów by bagatelizowali problem? Jedynie postarano się o sondaż z którego wynika,że ,,W-wa stoi murem za Trzaskowskim''i że jest to najlepszy prezydent nawet licząc od czasów przedwojennych.Najbardziej zadziwia milczenie w kwestii kosztów wycieku nieczystości,montażu awaryjnego przerzutu do Czajki,pracy wojska.A co będzie jeśli kraje nadbałtyckie już i tak protestujące o zanieczyszczenie Bałtyku zażądają ukarania finansowego Polski?Kto będzie te kary płacił? Polska czyli my podatnicy,bo nie Trzaskowski któremu w głupim łbie rodzą się jedynie plany parad równościi jego równie głupi i leniwy zastępca biorący pieniadze chyba tylko za wrzucanie swoich gołych fotek do internetu,


Link do komentarza
15-09-2019 [12:14]
Jabe

Przekroczyliśmy Rubikon


Na Naszych Blogach panuje osobliwa moda na obszczekiwanie komentatorów.

Przy okazji zwracam uwagę na pewien schemat myślowy, który włącza się niektórym najwyraźniej z pominięciem świadomości, wpojony zapewne przez szczekaczki:
A: X jest wspaniałe i wzorcowe.
B: Przepraszam, ale X ma takie to a takie wady.
A: B nie podoba się X, więc jest zwolennikiem Y, a skoro tak, jest niemieckim trollem od którego zalatuje ruskimi onucami.


Link do komentarza
15-09-2019 [12:00]
maks jamnicki

Przekroczyliśmy Rubikon


RyszardSurmacz: I znowu Jabe. A autor w ciekawym i mądrym tekście  nie poruszył wątku, że Polacy, ich świadomość, bez przerwy zanieczyszczana jest ściekiem obcej nam myśli, takich "komentatorów" jak Jabe. Tutaj to tylko  taka blogowa piąta kolumna. Ale przecież są wszędzie. Stąd bierze się  wolniejsze oczytywanie przez naszych ziomków rzeczywistości i interesów Polski i Polaków. To co Polskie zanieczyszczane jest jak Wisła. Ale tutaj Jabe przynajmniej się dookreślił, w ostatnim zdaniu. "Komentator" krytycznie pisze, że dla autora tekstu "wzorcem jest państwo, które po dwóch dekadach trafiło pod ziemię". Samo nie padło. też przy pomocy rodzimej V kolumny. Jeśli nie druga RP to pozostaje Jabe jako stan pożądany albo Polska pod zaborami, albo pod   rosyjską  i komunistyczną opresją, albo po 90-tym roku 25 lat postkomunizmu i liberalizmu połączonego z rabowaniem Polski. Jaka z w/w sytuacji Polski jest najbliższa sercu i duszy Jabe?   CDN 


Link do komentarza
15-09-2019 [11:48]
Marek1taki

Moskwa z datami


17 IX 2018 w sowieckiej unii antyeuropejskiej:
"Decyzję o zawieszeniu nowej Krajowej Rady Sądownictwa podjęto w poniedziałek, 17 września 2018, na Zgromadzeniu Ogólnym ENCJ (Europejska Sieć Rad Sądownictwa) w Bukareszcie. Według naszych informacji 100 głosów było za zawieszeniem, 6 przeciw, a 8 wstrzymało się. Głosowanie było tajne, nie brała w nim udziału tylko Malta."


Link do komentarza
15-09-2019 [11:38]
Marek1taki

Moskwa z datami


17 IX 2009 reset Obamy a 17 IX 1993 pojechały sobie wojska wciąż sowieckiej Rosji.


Link do komentarza
15-09-2019 [11:38]
angela

Moskwa z datami


Nie wiem,czy numerologia, ale może być przykrywanie niewygodnych dat,innymi zdarzeniami.


Link do komentarza
15-09-2019 [11:03]
AŁTORYDET

Tymczasowy sukces w sprawie warszawskich ścieków


A propos przyczyny awarii przedstawię moją hipotezę. Tylko w oparciu o DWA niekwestionowane fakty: wykonanie kolektora nie z materiału ceramicznego, a z polimerów żywicznych, oraz zalania betonem obydwu rurociągów. Wykonanie z materiałów ceramicznych, wymaga precyzji w osadzeniu rur (pomijalna sprężystość), polimer zaś cechuje znaczna sprężystość. Jednym zdaniem, "dopasowano" odcinki rur na siłę, dla spokoju dodano opaski uszczelniające, a aby tego dziadostwa nie  eksponować, zalano betonem. Na długości 800 m pozornie niewielkie niedokładności wytworzyły ogromne naprężenia. I rypło. Tylko jakie znaczenie mogą mieć tego rodzaju rozważania? Warbud nie istnieje, pieniądze się rozpłynęły, za nowe rozwiązanie trzeba będzie słono zapłacić, a Trzaskowski, nawet gdyby reklamował się na tle spływających do Wisły ścieków, wygrałby prezydenturę w pierwszej turze.


Link do komentarza
15-09-2019 [09:39]
krzysztofjaw

PiS vs PO - ankieta


Ja też uważam, że nie powinno się skupiać na porównywaniu PiS-u do PO, bo ta ostatnia nie jest nie jest partią polską a antypolską. I tyle w tym temacie, ale nieraz warto takie zestawinie zrobić, choćby dla celów przyszlego felietonu. 
Pozdrawiam


Link do komentarza
15-09-2019 [08:26]
NASZ_HENRY

Nowy program PiS: tąpnięcie płac w oświacie


Nie słyszał Pan, że nowe elity już mamy! W szkole, najlepiej zarabiają nauczyciele WF-u, bo w zdrowym ciele zdrowe ciele ;-)

 


Link do komentarza
15-09-2019 [07:40]
izabela

Burze w Tatrach


Wydaje mi się, że wyjadacze tatrzańscy byli przeświadczeni wewnętrznie, że mają inny układ z Panem Bogiem, że problemy zwykłych śmiertelników ich nie dotyczą. To częste wśród profesjonalistów.Byli to zresztą leśnicy  a nie ratownicy. Polscy ratownicy słynęli z bezwypadkowej pracy przez wiele lat, właściwie od Klimka Bachledy. Przełom nastąpił przy niefortunnym wypadku z helikopterem. Ale to zupełnie inna historia.


Link do komentarza