Ostatnie komentarze

21-10-2018 [07:37]
St. M. Krzyśków...

ROV


Śniło mi się to przed chwilą, w wyborczy poranek.
Jestem na jakimś raucie. Wokół stołów ustawionych w czworobok, krzeseł nie ma, stoją goście - ludzie, którzy za chwilę mają wznieść toast. Główną postacią jest jednak robot o prymitywnym, z dzisiejszego punktu widzenia, kształcie. Dwie górne i dwie dolne kończyny, kanciasty łeb i cała reszta niby ludzka. Tak sobie wyobrażano roboty w latach sześćdziesiątych.
Wyczuwam, że całe zgromadzenie, źle życzy swojemu bossowi. Jego kieliszek jest trochę większy od innych. Wiem, że we wszystkich innych znajduje się alkohol, a do tego jednego nalano benzyny, aby tym sposobem szefa załatwić. Podniesiono kieliszki, robot, odchylając się do tyłu, wypija zawartość swojego jednym haustem i pada „trupem”. Wszyscy tego oczekiwali. Nikt się jednak nie spodziewał, że za kulis, które w moim śnie tworzy mur obszyty jakimś szarym zamszem, w tym samym momencie, kiedy robot upadł, wyjdzie  jego duplikat, identycznie skonstruowany i zaprogramowany. W domyśle, za murem stoi dowolna ilość sobowtórów maszyny.
Od  razu treść snu skojarzyłem z Pańską znakomitą analizą i zestaleniem różnych rzeczywistości – technicznej i politycznej.
Pozdrawiam
 


Link do komentarza
20-10-2018 [22:57]
Zygmunt Korus

Szykuje się twardy Brexit


W interesie Niemców jest granie na zwłokę, bo być może liczą na ponowne referendum na Wyspie... a tutaj z wynikiem może być różnie (wicie, rozumicie... wiedersehen macht freude). Dla Anglików olbrzymi import z Kontynentu jest dla ich gospodarki zabójczy - jak zresztą dla każdego państwa, które nie potrafi samo zagospodarować/zaspokoić własną wytwórczością popytu wewnętrznego. Konkludując: idiotyzmy płynące uporczywie nadal dużym strumieniem z Brukseli raczej będą wpływać na utwardzanie się stanowiska Anglików i skłaniać innych członków Unii do poważniejszego traktowania coraz liczniejszych i faktycznie alarmujących głosów eurosceptyków. Ważnym partnerem Węgier i Polski w przywoływaniu unijnych biurokratów do porządku stali się teraz Włosi, co rokuje dla nas efektywniejsze widoki na przyszłość w walce o swoje.


Link do komentarza
20-10-2018 [06:14]
admin

Cisza wyborcza na Naszych Blogach


😀


Link do komentarza
19-10-2018 [22:38]
Marek1taki

Cisza wyborcza na Naszych Blogach


Mam dla niej wiele sympatii. Zagłosuję na nią łamiąc zasadę I tury. Nie życzę jej źle więc pocałunek śmierci uczyni jej wiele dobrego. W przeciwnym razie wesprę rozwój archeologii, i górnictwa kurzawkowego. To ze względu na projekt metra.


Link do komentarza
19-10-2018 [22:25]
Jan1797

Cisza wyborcza na Naszych Blogach


Tytułem komentarza niech będzie ten link; https://www.youtube.com/watch?...
Moja rodzina i ja będziemy głosować na Panią Małgorzatę Wasserman za szacunek, jakim
darzy mieszkańców naszego miasta, wesprę naszą kandydatkę z całych sił. Jeżeli swoją
postawą, przekonam Państwa do głosowania na Prawo i Sprawiedliwość, bez używania
argumentów wyborczych totalnej opozycji, będzie to dla mnie ogromnym wyróżnieniem
za co z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie, Jan.


Link do komentarza
19-10-2018 [22:12]
smieciu

„Do polityki nie idzie się dla pieniędzy” czyli koniec gry


Nie o tym był mój tekst. To trochę moja wina, kiedyś napisałem to lepiej ale podczas pisania wcięło mi tamten tekst a ja nienawidzę pisać 2 razy to samo.
Rzecz po prostu w tym że w obecnym układzie niemożliwe jest mieć wybór! Wie to każdy kto zetknął się bliżej z systemem władzy. Rzecz w tym że tam gdzie jest największa i najbardziej rzeczywista potrzeba zmian tam jest największe szambo, najsilniejsze układy. Najwięcej roboty. I NIKT nic nie zrobi za 6 tys. zł. Ludzie nie mają pojęcia jakim gównem jest ta robota kiedy wszędzie starzy tylko się patrzą i czekają na twoje potknięcie a o te jest naprawdę łatwo. Są tamci ludzie, jest finansowy gnój odziedziczony po tamtych i są wielkie oczekiwania podczas gdy co możesz zrobić? To wymaga wielkiej pracy podczas gdy ONI wyciągną każdą pierdołę by cię ośmieszyć, skompromitować. To nie jest normalna robota. Wiem bo mam bliskiego znajomego, który był (jest) burmistrzem, był też zwolennikiem PiS itd. ale przy okazji jest też normalnym człowiekiem i po prostu ma dość. Dość jeśli miałby robić to na serio i dlatego daje sobie z tym spokój. Po co te nerwy, po co się przejmować? Wygrałby bez problemu ale naprawdę co jest cenniejsze? Zdrowie i spokój czy te żałosne pieniądze, które nic tak naprawdę nie dają? Nie pozwalają nawet na odpoczynek?
Tylko jakiś fantasta, utopista (dziecko naiwne czy głupie?) może powiedzieć że do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Bo Polityka to właśnie pieniądze! Nic innego. To przecież zarządzanie często ogromnymi sumami. I co? Wszędzie pojawią się jakieś Franciszki z Asyżu, które mając pod nosem te fury pieniędzy poświęcą swoje zdrowie dla marnych paru tysiaków by wyprowadzić gminę z gówna (czego nikt nie zauważy) by narazić się tym wszystkim układom, pracować od 7 do 20 włącznie z weekendami, bo bez przerwy coś się dzieje?
Owszem można to robić, można pracować mniej, można się nie przejmować, można inaczej podejść do tej „misji”. Zdroworozsądkowo. Czyli dokładnie tak jak wszyscy to zrobią. I taka tylko stoi idea za posunięciami takimi jak obcinanie pensji, upartyjnianie wyborów samorządowych, dalsza centralizacja władzy.
Czy nie prościej, logiczniej po prostu zająć się wypijaniem kawki, a przed wyborami zalać asfaltem kilka dróg, zrobić parę festynów dla mas? Lud już praktycznie nie wie że można inaczej. On już tylko pragnie by zalać więcej dróg i festyny były fajniejsze. A skoro tak to w czym problem?

A na koniec przytoczę anegdotę jaką opowiedział mój znajomy burmistrz. Otóż często ma do podpisania stosy papierów. Dostaje taki wachlarzyk powiedzmy 50 papierów do podpisania. Nie da się tego przeczytać, ogarnąć ale to on odpowiada. Ale kiedyś pojechał do ministerstwa centralnego a tam na biurku widzi kilkaset takich papierów. To jest rzeczywistość. Nie rządzi żaden rząd, samorząd. To fikcja. Rządzi wszędzie Układ. Który jest wydajny i nie bawi się w papiery, które są jedynie wielką machiną tworzenia pozorów i kontroli.
 


Link do komentarza
19-10-2018 [22:10]
Goral Supreme

„Do polityki nie idzie się dla pieniędzy” czyli koniec gry


.." że tylko widzą Morawieckiego w TV i na tym kończy się ich horyzont wzrokowy"...
Organoleptyczne efekty zyciowej postawy I pozycji "na strusia' :-))


Link do komentarza
19-10-2018 [21:55]
wielkopolskizdzichu

„Lawendowa mafia” w Kościele


Nie jest Pani zorientowana w zawiłych relacjach szołbiznesu poznańskiego skoro przywołuje Pani postać ex dyrygenta Słowików w wątku związanym z KK. 


Link do komentarza
19-10-2018 [20:56]
wielkopolskizdzichu

Cisza wyborcza na Naszych Blogach


Lektor i Jaworski chyba wyczerpali swoje limity na ten miesiąc, nikt nie będzie mieć pretensji w tej delikatnej kwestii.


Link do komentarza
19-10-2018 [20:49]
wielkopolskizdzichu

„Do polityki nie idzie się dla pieniędzy” czyli koniec gry


Znacznie gorzej. Jest wkurzonym facetem, który poczuł się jak dziecko któremu odebrano zasłużoną zabawkę.
Gangsterzy myślą logicznie, nie podcinają gałęzi na której siedzą, w odróżnieniu od gorących patriotów.


Link do komentarza
19-10-2018 [20:47]
xena2012

„Do polityki nie idzie się dla pieniędzy” czyli koniec gry


Przecież ma Pan wybór! Po co glosować na miernoty z PiS jak wokół nas a i Pana zapewne tez startują same potęgi z opozycji.I ma Pan dodatkowo wszystko w pakiecie-dowcipy w stylu Smogorzowskiego,pogróżki Schetyny,groźby podpalenia wobec kandydata PiS w Dąbrowie Górniczej.Nic tylko glosować na przedstawicieli opozycji. 


Link do komentarza
19-10-2018 [20:34]
xena2012

„Do polityki nie idzie się dla pieniędzy” czyli koniec gry


To pan Antoni jest jakimś groźnym przestępcą,gangsterem że udostepnienie mu możliwości wypowiadania się jest chamstwem?


Link do komentarza
19-10-2018 [20:33]
Andy51

Bezpartyjni samorządowcy, co to takiego?


Ale póki dzban wodę nosi ............


Link do komentarza
19-10-2018 [20:00]
xena2012

Wybory samorządowe wczoraj i dziś


Kandydaci opozycji wykazuja się jeszcze wiekszą aktywnością.W Dąbrowie Górniczej grożono podpaleniem i pobiciem rodziny kandydatowi PiS Robertowi Warwasowi żądając wycofania się z wyborów ,zrywając jego plakaty bądź dorysowując na nich swastyki.


Link do komentarza
19-10-2018 [19:56]
Zunrin

Bezpartyjni samorządowcy, co to takiego?


Mam pod ręką lokalną grupę tych bezpartyjnych. Powiedziałbym nawet, że jeden z ich zalążków. Nie wiem jak reszta, ale ta moja wesoła gromadka w wielką politykę poszła dla władzy i kasy. Jeszcze większej władzy i kasy niż mają lokalnie. Po prostu w pewnym momencie pomyśleli sobie, że swoje lody mogą kręcić na większą skalę.


Link do komentarza
19-10-2018 [19:52]
xena2012

„Lawendowa mafia” w Kościele


Ja nikogo nie usprawiedliwiam bez względu na to czy nosi sutannę czy spodnie.Podałam tylko przykład że obecnie niektórym wolno więcej a nawet wszystko więc kodeksy nie są już potrzebne.Dyrygent był już ciężko chory kiedy po wielu latach procederu trafił do więzienia ale i wtedy był usprawiedliwiany,natomiast Kościół jest atakowany jak całośc bez względu ilu księży jest kryształowo czystymi ludźmi.Wspomnę jeszcze o przypadku ksiedza Bużana ze wsi Bojany oskarżonego o molestowanie 15-letniej dziewczyny.Pomimo nagrania w którym dziewczyna chwaliła się przed rówieśnikami jak sprytnie ze swoimi rodzicami wmontowała ksiedza w rzekome molestowanie licząc na odszkodowanie.Oczywiście tasma dziwnym trafem ,,zaginęła''w prokuraturze a ksiądz a raczej Kosciół ma zapłacić 370000zł odszkodowania.No więc kościół będzie płacić bo takich spryciarzy pojawi sie więcej.


Link do komentarza
19-10-2018 [19:43]
Zunrin

„Do polityki nie idzie się dla pieniędzy” czyli koniec gry


W sumie najśmieszniejsze jest to, że nasi kochani samorządowcy znaleźli sporo sposobów na dorabianie się. Nie dostaną na stołku rządzącym, to dostaną gdzie indziej. Albo ich rodzina. A ile można zarobić na związkach gmin czy powiatów...


Link do komentarza
19-10-2018 [18:56]
elig

Wybory samorządowe wczoraj i dziś


Ale jest on kandydatem popieranym przez PiS.


Link do komentarza
19-10-2018 [18:45]
rolnik z mazur

„Do polityki nie idzie się dla pieniędzy” czyli koniec gry


Donald Tusk w jednym z wywiadów mówi o sobie: " Główną motywacją mojej aktywności politycznej była potrzeba władzy i żądza popularności.Ta druga był nawet silniejsza od pierwszej, bo chyba jestem bardziej próżny, niż spragniony władzy" Nic dodać nic ująć.
Moim zdaniem.  Do biznesu idzie się dla pieniędzy a do polityki to do naprawdę dużej forsy. Nie mam na mysli jakichs tam samorządowców z prowincji- dla których zasiadanie w radzie gminy jest jedynym czasami źródłem utrzymania Pzdr


Link do komentarza
19-10-2018 [18:41]
Valdi

Obrazki ze wsi wymarłej - sztuka rządzenia


Ależ oczywiście.
BTW - proszę obejrzeć teatr pt. "Ciemno" z Wawrzeckim i Kobuszewskim z 1995. Oprócz tego że to dobra sztuka znajdzie Pan tam potwierdzenie lub zaprzeczenie swoich intuicji na temat wsi.


Link do komentarza
19-10-2018 [18:36]
rolnik z mazur

Obrazki ze wsi wymarłej - sztuka rządzenia


Witam !
Dziś prawdziwych Mazurów juz nie ma. Ostatnia Mazurka w naszej wsi zmarła kilka tygodni temu. Są tylko Kurpsie na Mazurach. Drugie, trzecie pokolenie tych, którzy przybyli w 45-tym z pobliskich Kurpii.  Jest sporo ludzi przesiedlonych w akcji Wisła z kresów. Co do dialogów - zgoda. To trochę inaczej wygląda niż na Kaszubach, gdzie spedziłem sporo czasu i miałem okazję ich troche poznać. Prawdziwy Ślązak powie, że jest Ślązakiem, Kaszub - Kaszubem a Mazur,( mieszkaniec )  że Kurpsiem z dziada pradziada. Zreszta o Mazurach mówią - tutejsi.  Pozdrawiam


Link do komentarza
19-10-2018 [18:26]
skipol

ROV


Tak ,krew z uszu  i z nosa
 


Link do komentarza
19-10-2018 [18:16]
jazgdyni

ROV


Straszna śmierć. Najpierw całe ciało zaczyna piekielnie swędzić. Potem to przeradza się w niesamowity ból, jak pęcherzyki gazu zaczynają blokować układ krwionośny. W końcu ogólne niedotlenienie.

Pozdrawiam


Link do komentarza
19-10-2018 [18:06]
wielkopolskizdzichu

„Do polityki nie idzie się dla pieniędzy” czyli koniec gry


Stworzenie medialnego azylu dla Pana Antoniego z którego to dobiegają pohukiwania na obecnych ministrów to niby jak można inaczej nazwać.
Ale wspólny deal Prezesa i Rydzyka przezwycięża wzajemną antypatię.  


Link do komentarza
19-10-2018 [18:02]
smieciu

„Do polityki nie idzie się dla pieniędzy” czyli koniec gry


Niestety. Destrukcja to dobre słowo. Ja jestem z kolei ciekaw ich wyniku w moim powiecie. Poprzednie wybory samorządowe poszły PiSowi dość dobrze. Krajowe całkiem dobrze (jeden z lepszych wyników w kraju). Ale gdy patrzę na ten mój lokalny PiS to mi się flaki skręcają. A ja naprawdę nie mam dużych wymagań bo wiem jak to działa. Rozumiem że promuje się swoich tylko czemu już nawet nie miernoty ale ... cenzor by mi to wyciął. Można przyjechać i kręcić film jak działa selekcja negatywna. Byłyby i wątki obyczajowe, czarny humor a może nawet jakieś archiwum X. A wszystko w wiejskim klimacie do niedawna zachlanym przez PSL. Który dostał konkurencję.
W każdym razie. Był już u nas Morawiecki. Była Szydło ale czy to pomoże? Zobaczymy.

A tak swoją drogą naprawdę ciekawi mnie czy ci wszyscy ludzie tutaj tak wielbiący PiS mają jakiekolwiek pojęcie jak to wygląda do środka. Bo ja mam wrażenie że tylko widzą Morawieckiego w TV i na tym kończy się ich horyzont wzrokowy.


Link do komentarza
19-10-2018 [17:51]
wielkopolskizdzichu

„Lawendowa mafia” w Kościele


Dyrygent trafił do więzienia w odróżnieniu od pedofilii w sutannach.
Natomiast nie rozumiem podanego przykładu Cohn-Bendita. Z tego powodu że raz po raz jakiemuś zwyrodnialcowi udaje się zrobić karierę, ma być to czynnikiem usprawiedliwiającym brak działania wobec innych zwyrodnialców?
Gdyby ludzkość posługiwała się takim mechanizmem jaki Pani proponuje to trzeba by spalić zarówno wszelkie kodeksy jak i rozbić mojżeszowe tablice.


Link do komentarza
19-10-2018 [17:46]
xena2012

„Do polityki nie idzie się dla pieniędzy” czyli koniec gry


Kaczyński wejdzie w deal z Rydzykiem bez względu na jego chamskie działania''-mozna wiedzieć jakie i w jakim stopniu chamskie?


Link do komentarza
19-10-2018 [17:40]
xena2012

„Lawendowa mafia” w Kościele


,,To że księża zachowują się niegodnie w stosunku do słabszych - nie tylko dzieci wynika z przyzwolenia społecznego i wewnetrznego samych księży.''......A dałby Pan w pysk dyrygentowi słynnego na cały świat chłopięcego chóru,? Albo lewackiemu autorytetowi Cohn-Benditowi za obnazanie się i molestowanie w przedszkolach gdyby tam uczeszczało Pańskie dziecko? Bardzo wątpię aby to było możliwe.Zadziwiające,ale pedofilia ma miejsce w różnych środowiskach a obciążamy nią wyłącznie Kościół jako całą instytucję a nie księdza molestującego dziecko. Płynie z tego wyłącznie jeden wniosek-pedofilia w Kościele to tylko pretekst do rugowania chrześcijaństwa z przestrzeni publicznej a w konsekwencji jego całkowite zlikwidowanie na wzór społeczeństw zachodnich.


Link do komentarza
19-10-2018 [17:28]
Jaworowski

Eto toże hippis


cd
Dowolność interpretacji zapisów prawnych jest zbyt duża. W sądach wygrywają ci, co mają kasę i stać ich na " cwaną papugę", która zmyślnie w tym szambie prawnym lawiruje wykorzystując umiejętnie personalne znajomości i układy swojego hermetycznego środowiska zwanego od niedawna jako kasta i mafia prawnicza. Rozbicie tego układu jest podstawą jakichkolwiek zmian. Bez rozwalenia układu wszelkie zmiany w sądownictwie, w gospodarce, spalą na panewce i będzie jak było. Jeżeli do społeczeństwa nie dociera skala tych dewiacji i społeczeństwo odpowiednio nie zareaguje, czyli nie odda głosu, na tych, co chcą ten syf zmienić, zginiemy i nigdy nie wyjdziemy na prostą. Apeluję do tych do końca nieotumanionych niemiecką propagandą Polaków o głos rozsądku przy urnie. Nie możemy dalej być pod butem potomków III Rzeszy Niemieckiej i ich knechtów, gdyż jako Naród w pełni zasługujemy na niezależność i możliwość pełnego  samostanowienia o swoim losie.

 


Link do komentarza
19-10-2018 [17:22]
Jaworowski

Eto toże hippis


@Novalijka
>>Radziłam Ci,Jaworowski żebyś wziął coś na uspokojenie, <<
A co ty lekarz czy inny konował? Dalej z ciebie wychodzi Homo sovieticus . Bolszewicy a także faszyści zawsze swoim przeciwnikom politycznym przypisywali jakieś tam choroby, głównie syfilis( choć Lenin sam był syfilitykiem), a także choroby umysłowe. Sowieci wrogów zamykali w psychuszkach, faszyści mordowali w obozach, i to robili specjalnie dobrani lekarze niemieccy. Ten nawyk „leczenia” i porad odziedziczyłeś po swoich czerwonych rodzicach, stąd te „lekarskie porady”' funta kłaków niewarte.
Jestem spokojny i to bardziej niż ci się wydaje, chociaż czas jest nadzwyczajny. Losy naszego kraju się ważą. Wybory tuż, tuż. Czy pełniej oderwiemy was od koryta? Czy naród obudzi się z tego zidiocenia i postawi na tych, którzy rzeczywiście chcą dobra tego kraju?
Czy dalej komusze lewactwo wewnętrzne i międzynarodowe, które dwoi i troi się, by dowalić nam na każdym kroku będzie panami u nas? Czy V kolumna w postaci POszKODowanych na umyśle, Nowoczesnych, dalej będą poruszać każdą sprzedajną brukselską bandę uzurpatorów, by rzucać nam kłody i by nie doszło do rzeczywistych zmian w tym, do cna zdegenerowanym systemie prawnym, od 75 lat zawłaszczonym przez komuchów? Mafia w togach i administracja sądów kręciła lody na potęgę już od samego zakończenia II Wojny Światowej. Są tak przeżarci korupcją, że stała się ona  ich immanentną cechą psychiczną, wręcz behawioralną. Oni wręcz nie wyobrażają sobie jakichkolwiek zmian naruszających status quo. Doili wiele lat na miliony kapuchy. Właśnie tej swobody w kręceniu lodów dalej pod płaszczykiem niezależności sądownictwa i obrony specyficznie rozumianej demokracji ta banda w czerni broni. Taka degrengolada jest im na rękę, w takiej zasyfionej wodzie pływa im się najlepiej i to wszystko pod pozorem niezależności i niezawisłości sądownictwa. Skala złodziejstwa i to w instytucji, która ma bronić praworządności jest porażająca. Oczywiście najciemniej jest pod latarnią, a ostatnie doniesienia o tym mówią najdobitniej. Jakość tego prawa tworzonego przez Rzeplińskiego, Zolla, Gersdorf to po prostu kpina. Chaos w sądach, nawet 17 lat ciągnące się sprawy, silnie upolitycznione wyroki, sprawiedliwość traktowana koniunkturalnie, łapownictwo i złodziejstwo samych przedstawicieli prawa. Merytoryczne ich przygotowanie to też kpina, gdyż sądownictwo zostało opanowane przez komusze klany rodzinne gdzie o rzetelne przygotowanie zawodowe mało kto dba a liczą się tylko osobiste powiązania i znajomości. To właśnie ma być państwo prawa. Już bardziej z nas Polaków to kpić już chyba nie można. Rozpacz. Cały ambaras jest też w tym, że to zapisy prawne są celowo niejednoznaczne.
cdn
 


Link do komentarza
19-10-2018 [16:54]
Goral Supreme

„Do polityki nie idzie się dla pieniędzy” czyli koniec gry


..."PiS może liczyć na 29 proc. poparcia w wyborach do sejmików"..https://wpolityce.pl/polityka/...
Kunktatorskie I polityczno-samobojcze dzialania Kaczynskiego i tego owoce..
29 %...I co tu wiecej komentowac..Facet ma szczegolny talent do Destrukcji..


Link do komentarza
19-10-2018 [16:50]
wielkopolskizdzichu

„Do polityki nie idzie się dla pieniędzy” czyli koniec gry


Prezes Partii traktuje samorządy jak dopust boży, wszak jego edukacja zakończona pracą doktorską której promotorem był komunistyczny politruk, była podporządkowana urabianiu posłusznych wyższym ideom pracowników administracji, a nie tworzeniu współuczestników procesu zarządzania i odpowiedzialności. Kaczyński nie znosi struktur niezależnych od gabinetowej polityki. Nie chodzi tu o barwy polityczne tylko o niemożność zawierania przewidywalnych sojuszy z innym gabinetem którego działanie podlega układom lokalnym.
Kaczyński wszak bez problemu wejdzie w deal z Rydzykiem bo bez względu na jego wręcz chamskie działania, jest on na dłuższą metę przydatny i przewidywalny. Rydzyk bywa przymilnym  petentem, a prezydenci miast i marszałkowie dużych i silnych województw potrafią nimi nie być , tylko mogą powoływać się na opisane ustawami zasady, które dla Prezesa są, nie do zniesienia.


Link do komentarza
19-10-2018 [16:40]
skipol

ROV


Panie Januszu
a mi kolega umierał na rękach (dekompresacja)chyba tak się to nazywa 


Link do komentarza
19-10-2018 [16:34]
Jabe

Wybory samorządowe wczoraj i dziś


Patryk Jaki jest bezpartyjny.


Link do komentarza
19-10-2018 [16:34]
Jan1797

Totalna targowica chce podatku katastralnego


@Darek65
<Temat podatku katastralnego wraca w dyskusji publicznej w kontekście podreperowania
budżetów samorządowych.>  https://www.obserwatorfinansow...
Ustawa o opłatach i podatkach lokalnych pozwala radzie samorządowej ustalić wysokość podatku
dla nieruchomości, a stawka podatku nie może przekroczyć określonej kwoty.
Z kolei nowa ustawa likwidująca użytkowanie wieczyste ogranicza samorządy w waloryzacji opłat
do wskaźników GUS. Stąd oczywiste jest, że przy takich ograniczeniach, dotychczasowemu
układowi samorządowemu zależy na wprowadzeniu podatku katastralnego.

PS
https://marucha.wordpress.com/...
<„Prezydent Komorowski chciał ostatnim tchem wprowadzić w Polsce podatek katastralny”>
 


Link do komentarza
19-10-2018 [16:07]
Pani Anna

„Do polityki nie idzie się dla pieniędzy” czyli koniec gry


Jak to mówią, mądry zrozumie w pół słowa, a innnemu, np. panu Śmieciu nie wystarczy nawet biblioteki aleksandryjskiej, aby zrozumieć. 


Link do komentarza
19-10-2018 [15:54]
Art

„Lawendowa mafia” w Kościele


Dziękuję za ten tekst.Potrzebny.A czy na czasie czy nie na czasie, to jest najmniej ważne.Dla bpa Jareckiego nigdy nie będzie na czasie.


Link do komentarza
19-10-2018 [15:27]
Jabe

Kim jesteśmy?


Doświadczenie „Solidarności” wskazuje że takie możliwości istnieją, trzeba tylko wskazać narodowi naprawdę wielkie cele – A jakie wielkie cele wskazano narodowi, że zrodziła się Solidarność?

tylko ujawnienie całej prawdy o naszym położeniu i ukazaniu celu walki w postaci odzyskania niepodległości mogą poruszyć bezwładne masy – Bezładne masy dostały plusy, a w zamian oczekuje się od nich krzyżyka.

Możemy mieć wiele słusznych pretensji do PiS’u, ale w tej chwili jest to jedyna organizacja w Polsce zdolna do przeprowadzenia zasadniczych zmian – Poprzednio PO z PSL były zdolne do przeprowadzenia zasadniczych zmian. Nawoływał Pan do głosowania na nich?


Link do komentarza
19-10-2018 [15:03]
wielkopolskizdzichu

Kim jesteśmy?


"zajmujemy się głównie wykonywaniem poleconych usług na rzecz gospodarki niemieckiej." Jeśli przejmuje się władzę dzięki obietnicy rozdymania nad stan socjału to o tworzeniu zrębów własnej gospodarki, własnych rynków zbytu i swojego brandu nie można marzyć.
PiS szerzy propagandę quasi antyniemiecką ale w rzeczywistości wpływy niemiecki na polską gospodarkę umacnia. 
Rzeczywiste reformy wymagały by po pierwsze konsensusu wewnętrznego po drugie cały czas trzymania zaciśniętego pasa finansowego, a przecież nie po to PiS walczy o władzę.
Poprzednia władza  chciała i to wręcz oficjalnie mówiła, głębokiego związania Polski z kapitałem niemieckim może to i złe, ale coś w tym kierunku robili, PiS nie ma żadnej koncepcji na funkcjonowanie Polski, bo próby podłożenia się III RP jako amerykańskiego pół-żandarma, który w dodatku sam musi kupić sobie pałkę i mundur lokują nasz kraj w sytuacji gorszej niż to co robiło dotychczas PO, PSL i SLD.
Dlatego oddawanie PiS nieograniczonej władzy jest totalnym błędem. 
 


Link do komentarza
19-10-2018 [14:47]
Novalia47

Bo to się zwykle tak zaczyna!


Warto jeszcze przed wyborami poczytać to sobie:

https://oko.press/recentraliza...

 


Link do komentarza
19-10-2018 [14:42]
Novalia47

WYBOR MIEDZY KORUPCJA A PRAWEM


Warto jeszcze przed wyborami poczytać to sobie:
https://oko.press/recentraliza...
:


Link do komentarza
19-10-2018 [14:33]
Jabe

Bezpartyjni samorządowcy, co to takiego?


Idę o zakład, że na listach PiS-u znajdzie Pan nie mniej byłych peowców, eseldowców i różne inne złogi. Rotacja jest. A bezpartyjność ostatnio w modzie.

Przyczyną takiego stanu rzeczy są przede wszystkim media, które w miażdżącej większości są w rękach niemieckich – Jakimż to sposobem?


Link do komentarza
19-10-2018 [14:22]
Novalia47

WYBOR MIEDZY KORUPCJA A PRAWEM


„Co to będzie gdy słoneczko zajdzie za daleko…?”
 


Link do komentarza
19-10-2018 [14:11]
wielkopolskizdzichu

„Lawendowa mafia” w Kościele


Praktyki homoseksualne jak i akty pedofilii pojawiały się w kościele, długo zanim pojawiło się lewactwo, masoneria etc. 
Obecna volta ze strony KK i jego manipulatorów takich jak Pan Bloger wynika z wsadzania głowy w piasek jaki z czystego wyrachowania.
Zresztą to nie dotyczy tylko jakiś związków wyznaniowych. W każdej organizacji która  stara się nie podlegać zewnętrznej ocenie i  uchodzi za fundament i kościec porządku społecznego, zachowania ulegają prędzej czy później degradacji.
To że księża zachowują się niegodnie w stosunku do słabszych - nie tylko dzieci -wynika z przyzwolenia wewnętrznego samych księży jak i społecznego.
Wystarczy spostrzec na ustylizowanie katechety w szkole. 
Dyrekcja wraz z radą pedagogiczna są wstanie wpłynąć na pedagoga, są wstanie go wręcz zniszczyć, nie dotyczy to katechety którego ani program nauczania ani sposób realizacji misji edukacji nie podlega osądowi, ani dyrektora szkoły, ani kuratorium.
Pracowałem z opiekunami dzieci i młodzieży, opiekunami w sutannach. 90 % z nich nie ma przygotowana pedagogicznego a nawet jeśli są po studiach to i tak zwycięża w nich, wbita im w głowy w czasie seminarium zasada taktowania "cywili" jak stado a dzieci w sensie dosłownym jak owieczki. 
Proszę sobie wyobrazić, że dorosły facet opiekun kolonijny, sadza sobie pańskie dziecko na kolanach , gigla je i daje cukierka, w pysk by mu Pan dał. 
To teraz niech sobie Pan wyobrazi, że tym facetem jest ksiądz, da mu Pan w pysk?
Rzeczy złe które dzieją się w Kościele nie są winą homosi, tylko przyzwolenia takich jak Pan na kamuflowanie spraw za które zwykły szary człowiek trafia do więzienia, lub jest poddany ostracyzmowi społecznemu..
Wbili Panu do głowy, że są nadzwyczajna kastą, ma Pan widzieć w każdym facecie w sutannie i kobiecie w habicie Kardynała Wyszyńskiego i Matkę Teresę.
Obecna zawierucha z homoseksualizmem w kościele to kamuflaż pod którym purpuraci - oczywiście nie wszyscy - uwikłani w machlojki, w kapusiostwo, w krycie pedofilii itd będą robić to, co robili przez cały czas od wieków. 
Bo taka jest natura każdej organizacji zbudowanej na podobieństwo państwa w państwie.
Tylko że do głowy takim jak Pan, nie przyjdzie by tą nadzwyczajną kastę, przy której sędziowie to pluszowe misie, dokładnie przetrzepać bez zwracania uwagi na kwik odrywanych od skarbony.

 


Link do komentarza
19-10-2018 [13:43]
Jabe

Bóg był wszędzie


Zabawne. Na tych taśmach słyszymy też język jednego z liderów kampanii samorządowej PiS-u. Inny lider – ten najważniejszy – uczestniczył w Okrągłym Stole.


Link do komentarza
19-10-2018 [13:37]
Ryszard Surmacz

Narażanie Prezesa: hazard przedwyborczy, podstęp czy co?


Bardzo rzeczowy wpis. Musimy sprawy brać w swoje ręce. Ale ile jest tych rąk?


Link do komentarza
19-10-2018 [13:33]
Ryszard Surmacz

Obrazki ze wsi wymarłej - sztuka rządzenia


Witam!
Gdyby mógł Pan w tekście zaznaczyć myślniki dialogowe. Wówczas dialog wiele zyska i będzie wiadomo, gdzie się zaczyna, a gdzie kończy.
Ale ogólnie, na problem można spojrzeć z dwóch stron: 1. ludzie są jak beton i nic z nimi nie da się zrobić, 2. wytrzymałość tego betonu, w trudnych chwilach, wielokrotnie okazywała się zbawienna. Mazurów akuratnie nie znam zbytnio, ale podejrzewam, że sposobem myślenia niewiele odchodzą od Ślązaków - podobny krąg kulturowy...

Wyjdę poza kontekst przedstawionego dialogu, oczywiście nic na siłę, ale obydwie grupy etniczne, jeżeli nie zdadzą sobie do końca sprawy, że są Słowianami, a więc, że o wiele bliżej im do Polski, niż Niemiec, dopóty będą mieli problem - ze sobą i z innymi. Nie można być kimś innym, niż się jest. Przykładem są Kaszubi - tu tylko szacunek. Mazurami, Ślązakami, Kaszubami mogą wyłącznie być w Polsce. "Królem zostawało się przez urodzenie ale żeby być dobrym królem to trzeba się było od małego uczyć sztuki rządzenia". Podziw dla Niemców jest wdrukowany w głowy Mazurów i niemieckich Ślązaków w sposób łopatologiczny, uznanie dla kultury polskiej wymaga jednak wysiłku i samozaparcia. Za niemieckość płacą, za polskość płaci się osobiście. Dobry tekst. Pozdrawiam


Link do komentarza
19-10-2018 [13:32]
Jabe

Porozumienie podpisane - gaz amerykański i norweski ...


My kupujemy od nich gaz, a oni w zamian nie kupują od nas wieprzowiny. No ale dobrze, że przynajmniej cena niższa. Ciekawe tylko, ile można by u Rosjan wytargować, skoro mamy gazoport. Próbowano?


Link do komentarza
19-10-2018 [13:17]
Marek1taki

„Lawendowa mafia” w Kościele


Do omijania łukiem tematu na prawicy dodam, że wynika to z sukcesu propagandowego lewicy, który zespolił temat pedofilii z duchowieństwem katolickim, a wyłączył związek z homoseksualizmem.
Pominięty jest temat występowania homoseksualizmu w innych środowiskach, tylko z powodu nie używania pałki propagandowej wobec polityków, wobec środowisk akademickich i artystycznych, dziennikarzy itd.
Czy jednak w ogóle chodzi o kryteria zawodowe, czy o struktury organizacyjne, ideologiczne i finansowe, w których związki jednopłciowe się niejawnie popierają?
 


Link do komentarza
19-10-2018 [12:46]
wielkopolskizdzichu

„Lawendowa mafia” w Kościele


"Hierarchia kościelna nie potrafi sprostać żadnym problemom" Może jakiś zarząd komisaryczny byłby rozwiązaniem. Skoro kościół podobnie jak środowisku sędziowskie nie potrafi dokonać samoczyszczenia to odpowiedzialna władza wyłoniona w demokratycznych wyborach powinna się tym zająć.
Zamiast tego mamy taki oto obrazek.


Link do komentarza