Ostatnie komentarze

05-12-2020 [22:17]
Ryszard Surmacz

Bardzo obrazowo


Do Admina
Admin, a gdzie zniknęł wpis paparazziego? Dotad było ok. Co już i tutaj zaczyna sie cenzura?
Proszę go przywrócić.


Link do komentarza
05-12-2020 [22:11]
Imć Waszeć

Nie matura, lecz chęć szczera


Jeżeli są tylko trzy miejsca przecięcia wykresu wielomianu z osią Ox i w każdym wykres ten przechodzi na drugą stronę, to wielomian nie może być stopnia 100. Dowód polega na tym, że mamy jakieś trzy pierwiastki nieparzystego stopnia, czyli do stu brakuje również nieparzystej liczby pierwiastków, a taki wielomian nieparzystego stopnia ma zawsze pierwiastek rzeczywisty: (x-a)^k*(x-b)^l*(x-c)^m*W(x)=0, k,l,m nieparzyste i k+l+m+st(W)=100. Po prostu z jednej strony wykres W(x) ucieka do plus, zaś z drugiej do minus nieskończoności. Gdyby jeden z pierwiastków był parzystego stopnia, czyli na wykresie garb dotykałby osi Ox, to wtedy tak. ;)


Link do komentarza
05-12-2020 [21:02]
Roz Sądek

Nie matura, lecz chęć szczera


Należy dokonać resetu i zacząć wszystko od nowa. Żadne z świadectw, czy to maturalne, czy ukończenia studiów nie świadczy o niczym innym, jak o spędzeniu określonego limitu czasu w szkole czy na uczelni. Dopóki państwo jest hojne i zatrudnia coraz to nowych absolwentów na podstawie tych papierów, to produkcja magistrów od niczego zatrudnianycy w niezliczonej ilości budżetowych instytucji, tysiącach dziwnych instytytópw i jeszcze dziwniejszych urzędów, ma się dobrze. Na marginesie, niewiele jest uczelni technicznych nie oferujących mile brzmiących kierunków socjologicznych! W przemyśle, czyli tzw. produkcji, sprawy weryfikacji wykształcenia wyglądają znacznie lepiej, a w sektorze heh prywatnym prawie modelowo. Tam dyplom uczelni  jest ewentualnym dodatkim do zawodowych kursów i kwalifikacji zdobywanych poza ministerialnym szkolnictwem. Dopóki niedouczeni, a nagradzani maturami i dyplomami będą znajdowali zatrudnienie, nie pomogą żadne połowiczne reformy. 


Link do komentarza
05-12-2020 [20:40]
Pani Anna

Nie matura, lecz chęć szczera


@Rolnik z mazur
to samo napisałam w odpowiedzi do Roz, ale mój komentarz chyba  nie przeszedł.


Link do komentarza
05-12-2020 [20:36]
croatoan

Nie matura, lecz chęć szczera


Hm, dyrektorem CKE jest od siedmiu lat dr Marcin Smolik, anglista. Wcześniej - od lipca 2011, najpierw jako p.o. - pełnił tę funkcję Artur Gałęski, magister historii. O jakiego profesora matematyki chodzi?


Link do komentarza
05-12-2020 [20:36]
Zygmunt Korus

Polacy sceptyczni wobec szczepień na Covid-19


Krok po kroku idzie zapędzanie stada baranów do redyku - będą stopniowo wprowadzane ograniczenia dla tych bez "poszczepiennego papieru" (nawet jeśli dadzą ludziskom placebo), czyli już obecny miękki faszyzm przejdzie w ten najbardziej nieludzki, degenerujący więzi społeczne i depopulacyjny... Nie na darmo synalek Kornela Morawieckiego wyznał ongiś, jako przymierzany pupil Tuska, na taśmie z podsłuchu, że "Polacy będą za...ć za miskę ryżu..." Takich słów nie rzuca się na wiatr. One ważą i determinują takiego kogoś do dalszych działań w kierunku zgodnym z przekonaniami. Takiego niebezpiecznego ktosia trzeba powstrzymać zaraz na początku, bo potem będzie już nie do odsunięcia. Już teraz Ziobro się przekonał, jak niebezpieczny to wychowanek światowej finansiery, czyli forpoczty NWO.


Link do komentarza
05-12-2020 [20:16]
izabela

Nie matura, lecz chęć szczera


Nie jestem za odstąpieniem od matur w szczególności z matematyki. Powszechna dyscalculia jest własnie rezultatem odstąpienia od matury z matematyki na 20 lat.


Link do komentarza
05-12-2020 [19:51]
sake3

Nie matura, lecz chęć szczera


Jak widzę w kwestii edukacji zaczynamy się zgadzać z rynsztokową Lempart która razem ze swoją swiatłą Radą Konsultacyjną usiłuje przejąć szkolnictwo.W jej projekcie też jest odstąpienie od matur,na razie tylko z matematyki ale z pewnością za tym pójdą i dalsze ,,odstąpienia''. 


Link do komentarza
05-12-2020 [19:49]
rolnik z mazur

Nie matura, lecz chęć szczerawystarczy jak tubylcy naucza się czytac i liczyc na palcach do stu. Ciekawe czy szkoły zydowskie w Polin takze pracują zdalnie ? Pzdr


Link do komentarza
05-12-2020 [19:30]
sake3

Tu chciwość wygrywa nawet z sexem


Czy myśli Pan,że mafia,zgnilizna moralna opanowała tylko Gdańsk.To wszystko się dzieje wszędzie i na naszych oczach,całkiem legalnie i funkcjonując jako cnota.Zawsze przecież(jak już przyjęto) mozna o to wszystko oskarżyć PiS i rząd.


Link do komentarza
05-12-2020 [19:25]
Ryszard Surmacz

Bardzo obrazowo


@ tricoluor
Widocznie któryś z Pańskich dziadków był na wojnie japońskiej i stad taka niechęć do Japońców.
Co do zachwytów... Nie, nie ten zachwyt jest solidnie, po niemiecku, wypracowany. On ma już dość dobrze opisana historię. Polski mit Zachodu i Europy sięga dużo dalej, bo do Francji, Anglii, a głownie USA. Niemcy sa po drodze, płaca i korzystaja z tego. 


Link do komentarza
05-12-2020 [19:17]
Ryszard Surmacz

Bardzo obrazowo


@ Tomaszek
Nie po to zrobiona z nas motłoch, aby pozwolić potem pozwolić im cokolwiek rozbrajać. Jak już o rozbrojeniu mowa, to raczej spogldał bym na innych - na muzułmanów, ktorych też nazywa się motłochem. 


Link do komentarza
05-12-2020 [19:15]
Jabe

Nie matura, lecz chęć szczera


Nie jest to jednak nieodłączna cecha płatnych studiów. Tak jest tu i teraz, w chorej sytuacji.


Link do komentarza
05-12-2020 [19:13]
sake3

Praworządność wg. UE, marchewka to owoc, ślimak to ryba.


@Es.......,,Najlepszy kabaret to autorstwa rządu'''.......Czyżby ?Znam lepsze,chociazby ten z uznaniem przez elitarne ,,Financial Times''Marty Lempart jako najbardziej wpływowychpostaci 2020 roku.Ten elitarny dziennik jest zorientowany na tematykę gospodarczą i finansową.Tu nasuwa się pytanie czym zaimponowała w dziedzinie finansowej i gospodarczej ta ordynarna rynsztokowa baba?takich kabaretów jest w Polsce więcej,a taki cymbał jak Trzaskowski mógłby w swoich kabaretach z ,,Życia ratusza warszawskiego'' występować dożywotnio.No ,ale Pan tego nie zauważa,Pan jest ponadto ze zwyczajnego strachu przed opozycją.


Link do komentarza
05-12-2020 [19:06]
izabela

Nie matura, lecz chęć szczera


Tak wnioski musimy wyciągać sami na własną rękę bo za wcześnie na ich formułowanie explicite. 


Link do komentarza
05-12-2020 [19:02]
izabela

Nie matura, lecz chęć szczera


To polski paradoks, że oświata płatna jest na ogół na niższym poziomie niż bezpłatna. Szkoły płatne najczęściej są przechowalnią dla dzieci z problemami, które niszczy system oświaty publicznej. Są to te  przysłowiowe " szkoły tańca i różańca". Następnym paradoksem jest, że młodzież niezamożna studiuje na uczelniach płatnych w pobliżu swego miejsca zamieszkania, które dzięki niższemu poziomowi wymagań dają możliwość łatwiejszego zdobycia uprawnionego dyplomu. Młodzież zamożna, którą stać na korepetycje,  kursy przygotowawcze, (a być może i na łapówki) a przede wszystkim na utrzymanie w wielkim mieście okupuje uczelnie publiczne. 


Link do komentarza
05-12-2020 [18:54]
tricolour

Bardzo obrazowo


@Tomaszek

I wiesz, ja nie wiem, dlaczego tak się dzieje, że zawsze obce jest lepsze. Juz kiedyś pisałem - gdy kupiłem Poldka, to sie po głowie pukali i śmiali z durnia, bo za te pieniądze był taki wspaniały Kadett, a ja Poloneza.


Link do komentarza
05-12-2020 [18:53]
Roz Sądek

Nie matura, lecz chęć szczera


Pani krótki komentarz komentuję równie krótko. W Niemczech, ochch, w Niemczech, uuuuaa, to jest dopiero życie. Dziwię się, że jeszcze Pani mieszka tu w Polsce. A może się mylę?
 


Link do komentarza
05-12-2020 [18:52]
izabela

Nie matura, lecz chęć szczera


Będę powoływać się na to prawo oczywiście podając autora. 


Link do komentarza
05-12-2020 [18:50]
izabela

Nie matura, lecz chęć szczera


Oczywiście, że nie wszyscy. Inaczej nieuchronne jest obniżenie poziomu tych matur. Miejsce w społeczeństwie powinno być jednak dla wszystkich ludzi tych z maturą czy ze studiami i bez. Sama słyszałam jak przewodniczący CKE oświadczył. " Proszę państwa musimy poprawić wyniki matur przez obniżenie wymagań". To ten sam człowiek, profesor matematyki zresztą, który broniąc komisji przed słusznym zarzutem złego sformułowania zadania powiedział: "  każdy głupi mógł  się domyślić, że jest to wielomian trzeciego stopnia". Chodziło o to, że pokazano na rysunku fragment wykresu pewnego wielomianu. Zaznaczono trzy miejsca zerowe i punkt przecięcia z osią  Oy nie informując, że jest to wielomian właśnie 3 stopnia. Trzeba było znaleźć wzór tego wielomianu. Dobrzy uczniowie (nieliczni zresztą) napisali, że jest to niemożliwe i  musieli swoich racji bronić w sądzie, bo otrzymali 0 punktów. Reszta na zasadzie "każdy głupi" założyła bezprawnie stopień wielomianu. Przecież wielomian mógł mieć jeszcze poza rysunkiem 100 miejsc zerowych, albo mieć tylko trzy miejsca zerowe ale być i tak setnego  stopnia. Wszak wielomian n-tego stopnia ma jak wiadomo co najwyżej n  miejsc zerowych a nie dokładnie n miejsc zerowych. Nazwisko pana profesora przemilczę przez litość chrześcijańską.
 


Link do komentarza
05-12-2020 [18:10]
jazgdyni

Tu chciwość wygrywa nawet z sexem


Cześć Lechu

Pasja i poczucie sprawiedliwości zamienione w piękne słowa.

Chylę czoło.


Link do komentarza
05-12-2020 [18:03]
Tomaszek

Bardzo obrazowo


@tricolour 
Już tu pisałem o dwudziestu milionach . Dziewięćdziesiąt procent to potencjalni klijenci na używane Golfy i Audiki prawie nówki czy jakie tam beemy i merce . Niemcy to chyba fabrykę używanych samochodów powinni postawić . Interes stulecia . 


Link do komentarza
05-12-2020 [18:02]
Adam66

Tu chciwość wygrywa nawet z sexem


Świetnie opisane, dodać tylko należy, że ten opis praktycznie pasuje do każdego większego miasta i to nie tylko na terenie Polski.
Pozdrawiam. 


Link do komentarza
05-12-2020 [17:54]
Tomaszek

Bardzo obrazowo


A co taki nerwowy jakiś się Jabe zrobił ? Czyżby coś się za PISu uwaliło Jabemu . Emeryturka czy interesik ? Niestety , tak to bywa , krowa tonie łańcuch pływa .


Link do komentarza
05-12-2020 [17:44]
Tomaszek

Bardzo obrazowo


Następny się odezwał . A o jakie słowo ci chodzi ? Osoby czy Zdzicho ?  Zgadnijcie kogo tu jeszcze brakuje w tym klubie .


Link do komentarza
05-12-2020 [17:43]
NASZ_HENRY

Nie matura, lecz chęć szczera


Prawo Henry'ego:
Selekcja naturalna nie działa jak selekcji lustracyjnej brakuje ☺
 


Link do komentarza
05-12-2020 [17:43]
sake3

Praworządność wg. UE, marchewka to owoc, ślimak to ryba.


@Es.........Nie zastanowiło Pana dlaczego zasady,wymagania i standardy są tak zmieniane?Przecież chyba nie dla kaprysu,ani z fantazji.Nikt z was nie chce tu dojrzeć wrogiej antyrzadowej i antypolskiej działalności opozycji?Pan też udaje,że nie widzi a moze po prostu boi się spojrzeć tej prawdzie w oczy?


Link do komentarza
05-12-2020 [16:51]
Lech Makowiecki

Tu chciwość wygrywa nawet z sexem


   ZBRODNIA  I  KARA (I)

A kiedy wiatr historii sypnął piachem w oczy –
Naród nasz w pacht oddano bestiom i swołoczy...

Gdy pół Polski zajęła zaraza czerwona,
Drugą zaś jej połowę wzięła szwabska wrona –
Antydekalog nastał. Wyzuł nas z wolności.
Nie było już ni Dobra, ni Sprawiedliwości...

Wtedy Zło się rozlało, mocne kłamstwa siłą;
Na ziemi, krwią zroszonej – zakwitły mogiły...

W ten czas butni mordercy – pewni bezkarności  
Folgowali swym zbrodniom, bestialstwu, podłości.
Tak poddano nas próbie, pełnej okrucieństwa,
Byśmy sens odnaleźli. Nadzieję w zwycięstwo...

I Naród się podźwignął... Ktoś tchnął w ludzi wiarę...
Armia Krajowa walczy! Gdzie zbrodnia – tam kara...

Gdy pierwszy Polak, patrząc w oczy kata swego,
Rzekł: „W imieniu Polskiego Państwa Podziemnego
Na śmierć cię dziś skazuję poprzez rozstrzelanie!”
Przywrócił tym normalność: grzechów rozliczanie...
Oprawcy zrozumieli, że to nie zabawa,
Że zbrodnia rodzi odwet. Nikt nie jest nad prawem!

                                ***
Wojna się wypaliła, czerwoni wygrali...
Terrorem karki zgięli... Sędziów – rozstrzelali...
Cała armia zaprzańców najeźdźcę wspierała;
Kula w łeb bohaterom! Okupantom – chwała!
Jednak ten, co nie wierzył w sądy ostateczne,
Gdy się już zestarzeje – drży o swoją wieczność...

Tak! Zbrodniarz zwykle tchórzy, gdy padół ten żegna.
Iluż – na łożu śmierci – z Bogiem chce się jednać?
Ilu z nich przeznaczenie swoje chce oszukać?
Zmyć spowiedzią krew ofiar? Do raju zapukać?...

                                 ***
Łotr na krzyżu – skruszony – żałował za grzechy...
Zdrajcy nie czują skruchy! Zmarłych ranią śmiechem...
Łotr na krzyżu – zbawiony – z Bogiem się pojednał.
Zdrajcy Boga chcą okpić... Im jest wszystko jedno!

Jest coś, czego się boją... I jedynie tego!
To: „W imieniu Polskiego Państwa Podziemnego...”

 


Link do komentarza
05-12-2020 [16:32]
Lech Makowiecki

Nie matura, lecz chęć szczera


Pani Izabelo. Czy wszyscy muszą mieć matury? Nie ma nic gorszego, niż człowiek wykształcony ponad swoją inteligencję... PS Miałem szczęście być uczonym jeszcze przez przedwojennych nauczycieli. Poziom był bardzo dobry, zwłaszcza na kierunkach technicznych... Cóż, samą ideologią niewiele mostów czy okrętów da się zaprojektować...


Link do komentarza
05-12-2020 [16:02]
Jabe

Bardzo obrazowo


Sam sobie, chamie, przeczysz, bo choć PIS w pięć lat gówno mógł, to jakoby zrobił wiele.
 


Link do komentarza
05-12-2020 [15:36]
jazgdyni

Tu chciwość wygrywa nawet z sexem


Jest, jest. Lecz to głównie dla przybyszów i stałych gości z warszafki. Są też wyspecjalizowane instytuty do obsługi Skandynawów, albo Filipińczyków. Ale to już wszystko czysty biznes.


Link do komentarza
05-12-2020 [15:26]
terenia

Polacy sceptyczni wobec szczepień na Covid-19


@Adam66  proszę bardzo   https://www.youtube.com/watch?...


Link do komentarza
05-12-2020 [15:22]
wielkopolskizdzichu

Bardzo obrazowo


Bzdury Pan piszesz na zamówienie.


Link do komentarza
05-12-2020 [15:22]
wielkopolskizdzichu

Bardzo obrazowo


Kiepskość Polski wynika między innymi z nadmiaru tomaszków. Bluzga to, niczym lesbijka na marszu. 
 


Link do komentarza
05-12-2020 [15:20]
tricolour

Bardzo obrazowo


@RS

Wytłumaczenie jest oczywiste: gdy mój wujek kupił sobie kiedyś, dawno temu, Datsuna, to przy każdym rodzinnym spotkaniu szydzono z niego na poważnie, że kupił obcy samochód, dał owoce swojej pracy Japończykom i ograbił w ten sposób swoją ojczyznę. Tak długo go piłowano, że sprzedał japońca i kupił Mercedesa - docinki ustały natychmiast.

A w "tymkraju" gdy ktoś przywiezie Golfa, wytartego obcą, niemiecką pupą, to zachwytom nie ma końca. To nie niemcy rozwadniają, oni w zasadzie mogą tylko się przyglądać i lekko sterować, bo pęd - swoisty Drang nach Westen - mamy w genach.


Link do komentarza
05-12-2020 [15:19]
Es

Praworządność wg. UE, marchewka to owoc, ślimak to ryba.


Oczywiście wnioski wyciągać możesz jakie chcesz również i ty, ale po tym co napisałem i do czego się odnosisz posądzać mnie o czerpanie wiedzy oraz budowanie opinii na podstawie przekazów gw tvn i innych takich jest sporym nadużyciem zasad dyskusji. Nawet mimo sporu o pryncypia. Chcąc być uczciwym takich rzeczy się nie robi.
 


Link do komentarza
05-12-2020 [14:43]
Tomaszek

Bardzo obrazowo


Wszystko to jedna racja . Ale ja się zastanawiam czy groźba przyłączenia dwudziestu milionów motłochu nie byłaby orężem , który rozbroi Niemdów . .


Link do komentarza
05-12-2020 [14:36]
Jabe

Nie matura, lecz chęć szczera


Naturalnie odejście od egzaminów wstępnych, w których należało się wykazać odpowiednią wiedzą, na rzecz konkursu papierków przyczyniło się do degeneracji szkolnictwa wyższego. Wyraźnie brak woli naprawy.

Absurdalne byłoby również zrezygnowanie z bezpłatnych studiów na rzecz płatnych na o wiele gorszym poziomie. – A na o wiele lepszym poziomie?

Podobnie jak nad prawem, marksistowskie pomazanie ciąży nad wydziałami filozoficznymi i ogólnie rzecz biorąc nad całą humanistyką. – No tak. Teraz mamy i dżendery. I co?


Link do komentarza
05-12-2020 [14:35]
Pani Anna

Nie matura, lecz chęć szczera


"Pandemia" to kataklizm... usprawiedliwiajacy działania wyjątkowe... Tylko dlaczego w Niemczech szkoły są otwarte i dzieci, co prawda te starsze w maseczkach, ale uczą się normalnie? Wnioski niech państwo wyciągną sami.


Link do komentarza
05-12-2020 [14:33]
Tomaszek

Bardzo obrazowo


Jabe jełopie zapytaj jeszcze o altenatywę dla niemieckiej kasy . Twoi wszystko rozpieprzyli w puch . Ludzie nie wytrzymali biedy , tak biedy . i nie ostatnich pięciu lat tylko osiemdziesięciu .Dali się wziąć na hitlerplace z kamienia i drogi po których jeździ kto inny . Ty też . A Ty tu pieprzysz o jakichś mitycznych pisowcach . PIS w pięć lat gówno mógł . Zrobił wiele , ale ruina jest nadal straszna , mentalna przede wszystkim . Po tobie to też widać .
P.S.
Nie jestem ku...wa pisowcem . Człowieku wąski umysłowo  . Jak ktoś na kogoś nie psioczy to nie znaczy że taki sam jest .


Link do komentarza
05-12-2020 [14:24]
Jabe

Bardzo obrazowo


Cóż ma do tego ucieczka przed Sowietami?


Link do komentarza
05-12-2020 [14:13]
Tomaszek

Bardzo obrazowo


Uderz w stół - nożyce się odezwą . Jeszcze mi tu parę osób brakuje .


Link do komentarza
05-12-2020 [13:37]
Jabe

Praworządność wg. UE, marchewka to owoc, ślimak to ryba.


Proszę o namiary do tych innych mediów.


Link do komentarza
05-12-2020 [13:35]
NASZ_HENRY

Tu chciwość wygrywa nawet z sexem


Sex jest w "Zatoce Sztuki" ☺
 


Link do komentarza
05-12-2020 [13:19]
Ryszard Surmacz

Bardzo obrazowo


@ Ałtorydet
Podzielam Pańka opinię, z poprawka na ludnośc osiadla - tu mam duże watpliwości.
Wychowałem się na ziemiach zachodnich, mieszkałem również w Zielonej Górze. Gdy pod koniec lat 50-ych chodziłem do podstawówki, w klasie był jednej syn komunisty, reszta miała nastawienie wyraźnie antykomunistyczne. Dziś te ziemie jawia sie zupełnie inaczej. Wykonana została duża praca, nad której skutkiem ciagle się zastanawiam i nie do końca mogę zrozumieć, że przynajmniej potomkowie kresowian, którzy uciekali przed sowietem, dziś zgłupieli do końca. To nie jest tak, że na Kresach mieszkali w drewnianych chałupach, a tu w murowanych domach... Świadomość, a zwłaszcza polityczna ciężko zmienić, jest to proces długotrwały i niezwykle trudny. Zostali rozwodnieni przez Niemców, ale to też nie tak idzie, jak się powszechnie powiada. Może Pan zna jakieś wytłumaczenie?    


Link do komentarza
05-12-2020 [13:05]
Ryszard Surmacz

Bardzo obrazowo


@ Zofia
No właśnie, najgorsze jest to, że jakoś nie widać oporu ze strony społecznej. Na ulicach nie ma sprzeciwu większości, która jest. Wszystko odbywa się gabinetowo. Dziwna ta nasza "demokracja". 


Link do komentarza
05-12-2020 [13:00]
Ryszard Surmacz

Bardzo obrazowo


@ angol
Tak, to spadek po PRL i będnej własnej polityki po 1989 r. Wszystko ma swoje konsekwencje. 


Link do komentarza
05-12-2020 [12:58]
jazgdyni

Tu chciwość wygrywa nawet z sexem


Słuszne spostrzeżenie. Wobec ich hasła - religia to opium dla mas


Link do komentarza
05-12-2020 [12:57]
Andy51

Praworządność wg. UE, marchewka to owoc, ślimak to ryba.


Masz prawo wyciągać wnioski jakie chcesz, żyjemy w wolnym kraju, ale radziłbym oprócz TVN, Polsat, czytania GW, Onetu, spojrzeć i popatrzeć na inne media, mistrz propagandy ( w Polsce Urban) u tzw. nazistów Goebbels mówił kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawda. Jestem zwolennikiem PiS i tego nie ukrywam, ale nie potępiam wszystkiego w czambuł tego co robią, położyć na szali wszystko to co zrobił dobrego i złego, na pewno to co zrobił dobrego dla Polski i Polaków przechyla szalę na korzyść PiS i ma jedną zasadniczą bardzo ważną dla mnie zaletę, nie donosi na swój kraj.


Link do komentarza
05-12-2020 [12:57]
Ryszard Surmacz

Bardzo obrazowo


@ Tomaszek
Ten artykuł celowo jest krótki. Jego zadaniem nie jest wchodzenie w merytorykę, lecz w jak najprostrzy sposób ma pokazać miałkość myślenia większości współczesnych Polaków - oczywiście nie po to, aby kogokolwiek poniżać, krytykować itd., lecz dla uświadomienia sobie irracjonalności, jaka oddychamy w Polsce. Jeżeli ta tendencja się nie zmieni, nie mamy żadnych szans na utrzymanie państwa. 
Panie od M. Lempart tylko obecnie i tylko w Polsce moga sobie pohylać, "po referendum" nikt z nimi nie będzie dyskutował. Zostana zapędzone do roboty, bo nawet do agencji ich nie przyjma. Niemcy bardzo lubia motłoch i z nim nie maja kłopotow. Doswiadczenia NRD..., ale trzeba wziać poprawkę, na to, że mimo wszystko, były to Niemcy. Resztę bz


Link do komentarza