Ostatnie komentarze

23-01-2019 [07:57]
zbieracz śmieci

Wałęsa i Płażyński mają dług wdzięczności wobec Adamowicza


Wałęsa być może by poszedł do owsiaka bo wszystko ich łączy ale dla Pana Płażyńskiego owsiak nie jest obiektem pożądania ani Pan Płażyński dla o owsiaka .!
Panie sam pan na to wpadł czy doradca a jak doradca to zły człowiek ...!?


Link do komentarza
23-01-2019 [07:10]
angela

Świr


Moim zdaniem, w więzieniu nie jeden swiruje, żeby dostać lagodniejszy wyrok. Okolo
99.9 proc. głosuje na platformę. 
Mówił na scenie, po uderzeniu nożem , że był przez  platformę torturowany, to znaczy  tez że przez  wspolwiezniow popierających po.
Mafia torturami zmusiła  go do morderstwa.
Tak  moglo być. 
Zagrozili  wychodzacemu na wolność, że jeżeli tego nie zrobi, to teraz czy później i tak będzie martwy..
Teraz natomiast wypiera się, że tego nie zrobił.. .  Dlatego  jest pytanie, człowiek zastraszony i zmuszony, czy faktycznie  to zrobił???
Najlepiej jest mieć winnego i problem z głowy. 
Czy badają sytuację w więzieniu? Przed wyjściem Stefana. 
Służba więzienna twierdzi,  ze nie stwarzał problemów podczas pobytu, przez  ponad 5 lat????


Link do komentarza
23-01-2019 [02:26]
mmisiek

Wałęsa i Płażyński mają dług wdzięczności wobec Adamowicza


Niewątpliwie jest tu kilka dobrych pomysłów. Sęk w tym, że do ich realizacji potrzeba politycznej woli, a tej jakoś nie ma...


Link do komentarza
23-01-2019 [02:06]
Chatar Leon

Ratownicy GOPR w roli cioci Kloci,


Na Słowacji dostanie Pan mandat za wyjście w góry podczas zamknięcia szlaku (zimą zamyka się większość tras w Tatrach, związane jest to zarówno z bezpieczeństwem jak i ochroną przyrody), w parku narodowym Słowacki Raj przed wejściem do kajaka podczas spływu rzeczką Hornad na miejscy rozpoczęcia trasy kontrolują posiadanie kasku i obejrzą kajak (mają prawo nie wpuścić).
W Stanach Zjednoczonych na niektórych terenach ranger ma prawo sprawdzić ekwipunek turysty i nie wpuścić go na szlak.


Link do komentarza
23-01-2019 [02:04]
paparazzi

Ratownicy GOPR w roli cioci Kloci,


Pani Anno u nas rozwiązali sprawę po przez ubezpieczenia. Jak nie pokrywa lub nie masz takowe to klapa. Trzeba płacić z własnej kieszeni.


Link do komentarza
23-01-2019 [00:55]
Piotr Węcław

Przełom w polskiej polityce


To prawda, ale jestem też przekonany, że większość duchownych nie podziela poglądów o. Wiśniewskiego. 


Link do komentarza
23-01-2019 [00:28]
Chatar Leon

Ratownicy GOPR w roli cioci Kloci,


To, co Pani napisała, wynika chyba z nieporozumienia.
Wypadek w górach może się zdarzyć właściwie zawsze (wypadkom ulegają także ludzie cholernie ostrożni, doświadczeni himalaiści ginęli czasem w polskich skałkach), jednak jego ryzyko można zminimalizować poprzez podstawowe przygotowanie do wyjścia w góry lub poprzez rezygnację z tego rodzaju aktywności w warunkach ekstremalnych. Ratownicy o to właśnie apelują.
Ratownicy mają jak najbardziej prawo narzekać na ludzi nie posiadających wyobraźni, a przez to narażających życie i swoje i ratownika (który przysięgał, że wyruszy na akcję o każdej porze dnia i nocy). Akurat w Karkonoszach doszło w ostatnich miesiącach do wypadków z udziałem kompletnych idiotów - dość głośne było zdobywanie Śnieżki w kąpielówkach w warunkach zimowych (oczywiście wielkie show w mediach społecznościowych i kolejni naśladowcy). Ratownicy, zaangażowani w tego rodzaju przypadki mogą być w tym samym czasie potrzebni gdzie indziej.
Pani zarzut pod adresem narzekających ratowników jest nieuzasadniony i niesprawiedliwy.
To tak, jakby miała Pani pretensje do policji czy do pogotowia że apelują np. o rozsądek na drodze i narzekają na pijanych kierowców.
 


Link do komentarza
23-01-2019 [00:17]
Kazimierz Kozio...

Ratownicy GOPR w roli cioci Kloci,


niestety uwagi sa sluszne. aczkolwiek na zla opinie zasluguja tylko "ratownicy fotelowi" ktorym juz dawno odwidzialy sie idee ojcow zalozycieli tej organizacji w istocie charytatywnej. dosc czesto w ramach prewencjyjnych kazan dla motlochu daje sie slyszec opinie w mediach o klientach zaklocajacych swiety spokoj ratownikom. zinstytucjonalizowane ratownictwo gorskie powinno zostac zreformowane jako sluzba podlegla MSW jak to jest np. na Slowacji, cos posredniego pomiedzy policja a straza pozarna. wtedy zadnemu funkjconariuszowi nie przyszloby przez mysl zeby plesc medialne androny o pozal sie boze turystach ktorzy zawsze znajduja sie w niedopowiednim miejscu i czasie i jeszcze bez markowego sprzetu, najczesciej wysmiewane sa nieodpowiednie buty. skadinad wiadomo ze nasze organizacje ratownicze bronia sie przed wejsciem w struktury ratownictwa panstwowego. pieniadze od panstwa tak ale wara panstwu od naszej organizacji, czy np. testow sprawnosciowych. ubezpieczenie sie od wypadku na wycieczce gorskiej to sa sprawy groszowe, jednak temat wycisza sie systematycznie. nasze organizacje chyba wola status quo bo wiadomo ze ubezpieczyciel moze byc zbyt dociekliwy kiedy dojdzie do rozliczenia akcji


Link do komentarza
22-01-2019 [23:34]
Zygmunt Korus

BOMI PLAJTUJE...


uczciwie i w drodze naturalnej gry ekonomicznej, konkurencji umiejętności. W Polsce jest to wszystko postawione na bagnie i lichwą wsparte. Dlatego teoria teorią, ale ja piszę "mikro-makro" i "moim zdaniem"... Po prostu ogniskuję swoje obserwacje i doświadczenia. BOMI, ALMA to przykład jeden z tysięcy wymuszonej "nieefektywności przedsięwzięcia gospodarczego" w kraju bez zdrowych reguł rynkowych, z rakiem korupcji w tkankach i plagą pasożytów na ciele. Dlatego książkowy Pareto mnie po prostu śmieszy - w tym przypadku oczywiście.
(W nawiasie do Pana wiadomości, prywatnie: studiowałem inżynierię ekonomiczną, a pracę pisałem pt. "Analiza efektywności inwestycji na przykladzie wybranych ...." w horyzoncie czasowym 25 lat.)


Link do komentarza
22-01-2019 [22:41]
Jęzory Pasiukowski

Ja tego po prostu nie pojmuję!


Niedawno napisał Pan:
"Od dziś, PiS znaczy dla mnie tyle, co niegdysiejsze śniegi". Kilku komentatorów wyraziło wówczas nadzieję, że w końcu Pan zamilknie. Minęły dwa dni a Pan znowu o PIS, Kaczyńskim i Terleckim. Pytam zatem - kiedy Pan wreszcie przestanie popełniać te swoje notki "zatroskanego blogera"? Poza tym, tak z ciekawości pytam, jaki ma dla Pana sens pisanie o czyś co znaczy tyle co zeszłoroczny śnieg? Czy to nie jest jakaś obsesja? Kumpluje się Pan ze Staniszkis czy co?
Kiedyś był taki okres, że lekturę NB zaczynałem od Pana. Było dowcipnie, pisane ze swadą i te wpisy niosły ze sobą budującą treść. Od 2-3 lat stacza się to Pańskie pisanie po równi pochyłej.


Link do komentarza
22-01-2019 [22:41]
St. M. Krzyśków...

Na Anioł Pański


To tylko blog, aczkolwiek w tym rodzaju pisania można zmieścić wszystko. Pańskie uznanie wskazuje poniekąd, jaki powinien być kierunek starań autorów, również tych dalszego planu.  Dziękuję i pozdrawiam.


Link do komentarza
22-01-2019 [21:57]
Jarosław Banaś

Ratownicy GOPR w roli cioci Kloci,


Chyba chodzi o to by był ruch w interesie. Gdyby nie ci pałętający się po górach nie byłoby zajęcia, z drugiej strony wchodzenie pod lawinę to zabawa jak kąpiel z dziećmi w morzu w czasie sztormu. Na czas niebezpieczny i morze i góry trzeba zamknąć na kłódkę.  


Link do komentarza
22-01-2019 [21:56]
Marek1taki

Traktat wersalski i polska specjalność


Pojawiła się nowa alternatywa polityczna. Robert Gwiazdowski zadeklarował się jako polityk. Zebrał na starcie 6500 głosów w ankiecie (w 24 godz.) i udzielił wywiadu w RMF, ale cenię go za poglądy gospodarcze i nie tylko. Proponuje podatek obrotowy 1,5%, reformę systemu emerytalnego, a oto jego projekt konstytucji z systemem prezydenckim http://zpp.net.pl/wp-content/u...
Znam, i podzielam, Pańskie zdanie w kwestii ciągłości konstytucyjnej z II RP, dlatego zastanawiam się jakie jest Pana stanowisko odnośnie tego projektu - niewątpliwie posiadającego plusy dodatnie i plusy ujemne.


Link do komentarza
22-01-2019 [21:41]
Pani Anna

Ratownicy GOPR w roli cioci Kloci,


Ha, interesujący punkt widzenia. Fakt, łażenie po górach w przysłowiowych klapkach i w czasie zagrożenia lawinowego... To może wprowadzić tym goprowcom pracę na akord, to nie będzie nic złego w ludzkiej głupocie i narażaniu życia swojego i innych. Tak samo lekarzom w pogotowiu - im wiecej odciętych palców, zatuć itp. tym wyższa pensja, a i dobór naturalny ulegnie przyspieszeniu, dwie pieczenie za jednym zamachem.


Link do komentarza
22-01-2019 [21:25]
Jabe

Ratownicy GOPR w roli cioci Kloci,


Tak, mentalność guwernantki. Od tego tylko krok do nakazów i zakazów.


Link do komentarza
22-01-2019 [21:04]
Jarosław Banaś

Strasburg: w cieniu brexitu


"O ile poprzednie prezydencje Wiednia i Sofii faktycznie podtrzymały „zielone światło” dla niemiecko-rosyjskiego Gazociągu Północnego, o tyle Bukareszt już zapowiedział przyspieszenie prac nam przepisami, które realnie mogą utrudnić powstanie Nord Stream II. Chodzi o nowelizację „dyrektywy gazowej” mającej zagwarantować, że wszystkie gazociągi, w tym tzw. importowe i ich morska część na terytorium krajów UE będą objęte „aquis communautaire” czyli prawem unijnym. "

Niemiecki minister gospodarki Peter Altmaier powiedział, że rząd w Berlinie nie będzie ingerował w budowę gazociągu Nord Stream 2. link do wypowiedzi http://radioszczecin.pl/7,3833... 

Dziękuję, że Pan tak starannie "odrabia lekcje" ale odnoszę wrażenie, że w przypadku NS2, nic już się nie zmieni. Pozdrawiam  
 


Link do komentarza
22-01-2019 [21:02]
Jabe

Mała Kultura nadal przegrywa z polityką


A nie mogą się zejść i napić, słuchając chóru?


Link do komentarza
22-01-2019 [20:59]
Ptr

Przełom w polskiej polityce


To takie wypowiedzi drugorzędne, a może powinno się to powiedzieć - z tylnych ławek. 


Link do komentarza
22-01-2019 [20:46]
Jabe

Świr


To morderca miał sam sobie pieniądze wygrać?


Link do komentarza
22-01-2019 [20:40]
Jarosław Banaś

Na Anioł Pański


Świetna proza, refleksyjna. Pozdrawiam.


Link do komentarza
22-01-2019 [20:33]
Ula Ujejska

To była profesjonalna egzekucja


Serdecznie dziękuję za wszystkie komentarze pod notką.


Link do komentarza
22-01-2019 [20:28]
Ula Ujejska

Świr


Jabe
A z Panem jak zwykle: Ja o "niebie" a Pan o "chlebie", bo czytanie ze zrozumieniem jest poza Pana zasięgiem… Panie "Posterunkowy"  ;) 

 


Link do komentarza
22-01-2019 [20:25]
HenrykHenry

Ja tego po prostu nie pojmuję!


Jeszcze jedno ...
" bo ludzie nie wierzą jaki elektorat ma rzeczywiście Jarosław Kaczyński."

Piekne co ?! ... zatroskany jak PO i N.  Oni tez sie strasznie martwia tym elektoratem.
A tak swoja droga ... caly czas "blagier" w jakichs ukladach , ukladzikach ... zycie mu minelo a on dalej "sluzy". 


Link do komentarza
22-01-2019 [20:22]
xena2012

Owsiakowi „pecunia non olet” stąd szybki powrót


Warto poruszyć ,mało bowiem mówi się o kwestii odpowiedzialności na stanowiskach pracy,w zakładach ,firmach.Po to są przepisy,procedury,instrukcje żeby ich przestrzegać, Te wymogi obowiązują również organizatorów imprezy WOŚP.Ja rozumiem ,że trwa śledztwo,ale już wiadomo ze wstępych ustaleń,ze organizator imprezy jakim jest WOŚP nie zadbał o jej właściwe zabezpieczenie zatrudniając firmę z rażącym brakiem profesjonalizmu.Niemniej Jerzy Owsiak nie ma sobie nic do zarzucenia,zachowuje się po chamsku i arogancko uważając się za świętą krowę. Opozycja zasłania się mową nienawiści którą posługuje się przeciw PiS-owi spychając tragiczne w skutkach swoje błędy organizacyjne na dalszy plan.


Link do komentarza
22-01-2019 [19:55]
HenrykHenry

Ja tego po prostu nie pojmuję!


Tez mam taka nadzieje . Nie powinien zyc w nieswiadomosci ...  ludzie wiedza kto jest kto ... 


Link do komentarza
22-01-2019 [19:48]
xena2012

Owsiakowi „pecunia non olet” stąd szybki powrót


Więc czemu ty zwykły internetowy hejterze ziejesz taka nienawiścią jak krakowski smok? Ja i chęć ślepej zemsty na bliźnim swym? Ja i pogarda -a na kim to? Rozśmieszyłes nawet  moje dwa koty Pusię i Lili ja też nieźlę się bawię czytając te pełne namaszczenia wypociny.Przecież mamy karnawał idże się zabawić.


Link do komentarza
22-01-2019 [19:36]
Jabe

Świr


Nie sądzę, żeby hipotetyczny płacący mordercy musiał kasę wygrywać w kasynie.


Link do komentarza
22-01-2019 [19:16]
Ula Ujejska

Świr


Komentowane w notce materiały są jawne, wystarczy poszukać w internecie. Mój ekspert tłumaczy jedynie jak je należy rozumieć i przybliża więzienne realia. Mało kto zna prawdę o życiu za murami.
1.
Służba Więzienna @SW_GOV_PL  02:46 - 18 sty 2019
W nawiązaniu do pytań informujemy, że Stefan W.:
1) nigdy nie był izolowany od innych więźniów, przebywał w celach wieloosobowych,
2) nie sprawiał problemów wychowawczych przez cały okres odbywania kary,
3) nie stosowano wobec niego środków przymusu bezpośredniego.
Źródło: TUTAJ 

2.
Służba Więzienna @SW_GOV_PL 09:04 - 16 sty 2019
Zachowanie Stefana W. w trakcie odbywania kary oceniano jako przeciętne. Podczas pobytu w izolacji nie sprawiał większych problemów wychowawczych. Funkcjonował właściwie w grupie osadzonych. Otrzymał 1 nagrodę, 2 razy skorzystał z ulgi. Trzy razy był karany dyscyplinarnie.
Źródło: TUTAJ  
3.
 
Niezalezna.pl 21.01.2019, godz. 17:37

Skazany /Stefan W./ był 20-krotnie konsultowany psychiatrycznie przez ww. specjalistów. Dodatkowo przez ostatnie dwa lata ponad 50 razy przez lekarza, kierownika ambulatorium, w tym w tygodniu poprzedzającym zwolnienie dwukrotnie. Skazany przez okres 2 miesięcy przebywał w więziennym oddziale psychiatrycznym. Żaden ze specjalistów nie widział potrzeby stosowania oddziaływań specjalistycznych w postaci np. kierowania osadzonego do oddziału terapeutycznego lub psychiatrycznego, a w diagnozach psychiatrycznych i psychologicznych nie wskazano, że jest osobą stwarzającą zagrożenie dla innych ludzi. Należy także podkreślić, że wszystkie diagnozy i zalecenia lekarzy są dla personelu więziennego wiążące, jako wskazania do dalszego postępowania ze skazanym w zakresie jego zdrowia /.../
Źródło: TUTAJ   


Link do komentarza
22-01-2019 [19:13]
Ula Ujejska

Świr


Tak, za zbrodnię można zapłacić wygraną która nikogo nie zdziwi. Następnie oddać kasę wspólnikom którzy podzielą ją na małe kwoty i wyślą na konta na Kajmanach dostępnych na hasło. Stefan lubił podróże do ciepłych krajów, więc nie miał problemu z założeniem takich kont.


Link do komentarza
22-01-2019 [18:55]
xena2012

Przełom w polskiej polityce


Ojciec Wiśniewski jakoś nie widział i nadal nie widzi piekła jakie zgotowano elicie PiS-u.Mówi bowiem o piekiełku nadal nie dostrzegając oczywistych faktów. Jego nienawistny wzrok na pogrzebie prezydenta Adamowicza i posądzenia o zmanipulowaniu jego ,,cennych'' wypowiedzi nikogo nie przekonują. Wstyd że mamy takich duchownych.


Link do komentarza
22-01-2019 [18:29]
xena2012

Lekcje o mowie nienawiści


Przymusowe lekcje z tematu ,,mowa nienawiści'',w planie lekcje seksu prowadzone przez byłą modelkę,piatki  zarezerwowane na łażenie po szkolnych korytarzach w akcji poparcia homoseksualizmu a kiedy czas na naukę?


Link do komentarza
22-01-2019 [18:19]
Andy51

Owsiakowi „pecunia non olet” stąd szybki powrót


Mówię ci zmień leki albo lekarza.


Link do komentarza
22-01-2019 [18:10]
Jan Kraksy

Owsiakowi „pecunia non olet” stąd szybki powrót


Andy51
znowu się popisał swoim śledczymi zdolnościami  nabytymi i udoskonalanymi  w dawnych służbach specjalnych.


Link do komentarza
22-01-2019 [18:05]
Jan Kraksy

Owsiakowi „pecunia non olet” stąd szybki powrót


Xenko,
najwyższy czas nauczyć się czytać ze zrozumieniem najprostsze teksty: u mnie odwoływanie się do chrześcijańskich cnót oznacza, że od chrześcijanina wymaga się więcej, bo jest kimś lepszym, niż zwykły internetowy hejter, który zieje nienawiścią, pogardą, pomówieniem i chęcią ślepej zemsty do bliźniego swego.Dotarło, czy mam ci to narysować?


Link do komentarza
22-01-2019 [17:49]
Jan Kraksy

Mowa nienawiści


Nareszcie się doczekałem, wiedziałem, że to na tym forum musi nastąpić: jakiś kompletnie zidiociały, fanatyczny antysemita przyczepi się do mojego awatara, na którym faktycznie figuruje wizerunek pewnego sławnego Żyda! Brawo, ImciWaszeciu, jesteś pierwszy (ale chyba nie ostatni), który z braku argumentów przyczepił się do mojego awatara - bardzo to inteligentne!
 


Link do komentarza
22-01-2019 [16:05]
RinoCeronte

Świr


Ma Pani dostęp do faktów nieznanych nam szerzej. Czy nie można by tego objaśnić posługując się dostępnymi informacjami? No, chyba, że to co Pani opisała to czysta fantazja?
 Pozdrowienia


Link do komentarza
22-01-2019 [15:35]
Zofia

Ja tego po prostu nie pojmuję!


Te tysiące żegnających swojego Prezydenta  Gdańska spełnili swój obowiązek pożegnania Go. Pozostali nie mieli takiego przymusu.Dziwiło mnie zrobienie z tego mordu narodową żałobę. Mieszkańcy Gdańska mieli obowiązek mieć żałobę ale pozostała Polska niekoniecznie choć to wielka tragedia. Nie napomknął  pan co sądzi o usadowieniu Prezydenta Polski za byłymi decydentami. Czyżby to był standard w PO? Pan Prezydent i Premier uczestniczyli nie tylko z obowiązku ale i z potrzeby serca.


Link do komentarza
22-01-2019 [15:22]
Jabe

Świr


Ciekawe, że akurat w kasynie można zapłacić bez śladu.


Link do komentarza
22-01-2019 [15:20]
Zunrin

Lekcje o mowie nienawiści


Oczy bolą od czcionki użytej w tej ustawce z kibicami.


Link do komentarza
22-01-2019 [14:55]
Zygmunt Korus

"Żółte kamizelki" są uparte


Byłoby dobrze, gdyby te kilka nazwisk, które już znamy z "ruchu żółtych kamizelek", skontaktować z praktykami ochrony polskiego Marszu Niepodległości. Ale nie z naszymi politykami - Narodowcami, broń Boże. Żeby nie wplątywać Francuzów w niepotrzebne upolitycznianie o charakterze międzynarodowym. Mam tutaj na myśli dyskretne spotkanie komitetu MN posiadającego wiedzę, jak wdrożyć oddolną "wydolną praktykę", to co zrobiono w stolicy angażując się społecznie, głównie przez młodych ludzi. Jak wiemy w chwili obecnej jest to już stały 60-osobowy sztab "bez nazwisk", który cały rok pracuje za friko, żeby w Warszawie wyglądało jak wyglądało: "hucznie", ale tak, by włos nikomu nie spadł z głowy. Nasi uczyli się przecież jak zabezpieczać tłumy w także niesprzyjających warunkach, a pokojowo doprowadzili do tego, że w tym roku... (stop, 11.11.2018 - jak ten czas leci!) uczestniczyłem w wydarzeniu historycznym, gdzie przemaszerowało przez stolicę ok. 500 tys. (nie dementować!, wiem co piszę) patriotów. Nasz wolontariat doszedł już do takiego poziomu, że pracuje (opisuję językiem potocznym) na najnowszym wojskowym sprzęcie zaawansowanej generacji intercom wraz z sekretnymi procedurami komunikowania się bezpośrednio w tłumie (jaka tam opaska jednego koloru - u nas jest to rozpoznawanie się na poziomie 6 z zachodzącymi na siebie kręgami interwencyjnymi ), a rząd zrozumiał to w mig, gdy przyszła mu ochota przejąć Marsz Niepodległości. Poddano się w pisowskim centrum z uwagi na niewydolność organizacyjną służb urzędniczych. Do nas przyjechali podziwiać ten fenomen w skali światowej Włosi (zaraz zaetykietowani i stygmatyzowani jako faszyści, co jest nieprawdą, bo byli to przedstawiciele legalnej partii znad Tybru). Czyż nie należałoby teraz z naszej strony podpowiedzieć "żółtym kamizelkom" jak iść efektywniej do przodu (bo przecież to naturalne, że Macron to wróg Polski omal nr 1) dość prostą drogą, a bardzo skuteczną, którą wdrożono w Warszawie?.


Link do komentarza
22-01-2019 [14:50]
Zygmunt Korus

W odmętach empatii


Skomentuję sarkastycznie: Kacper przegrał wybory samorządowe z Pawłem-Szawłem (kolejność pomiędzy myślnikiem świadoma), teraz ten drugi spoczął w świątyni obok zabitego w Smoleńsku ojca pierwszego, co dało początek Mariackiego Panteonu Trójmiasta, a pretekst i "uzasadnienie" dla następnego rzekomo podobnego, choć jak wiemy już "godnego inaczej" nieboszczyka. To daje możliwości organizowania pikiet przeciwników politycznych na miejscu – wcale nie trzeba wyjeżdżać do Krakowa, gdy "Naczelny Pisior" się modli na Wawelu przy sarkofagu bliźniaka. Taki to mamy ideologiczny wir spowodowany ruchem sutann!


Link do komentarza
22-01-2019 [14:49]
Zygmunt Korus

W odmętach empatii


To miało być ironicznie, jako projekcja wrogów PiS-u. Ale ma Pani rację - jest mało czytelne - więc wkładam w cudzysłów.


Link do komentarza
22-01-2019 [13:27]
Pani Anna

Owsiakowi „pecunia non olet” stąd szybki powrót


Ech Novalia, Novalia, zawsze cie poznam, choćbyś nie wiem jak sie nazwała. A podaj mi tylko adres , gdzie moge się zapoznać z wynikami tych 'regularnych" kontroli skarbowych, zgodnie z ustawa o dostepie do informacji publicznych? No, choćby tylko jednej?


Link do komentarza
22-01-2019 [11:39]
Jaworowski

Wojna Polski z Iranem?


A u waści "układ" rozumowania jak się ma?


Link do komentarza
22-01-2019 [11:20]
Jabe

Wojna Polski z Iranem?


Czyli naszą racją stanu jest robienie łaski-laski amerykanom dopóki nie ściągniemy dużej ilości nowoczesnej broni, ale tej broni nie ściągamy, bo nie chcemy jej ściągać, lecz produkować u siebie, ale nie mamy przemysłu. Dlatego ściągamy trochę ich soldiers, żeby dopilnowali wykonania ustawy 447.

Poklepywanie nas po pleckach, przyjmowanie paciorków jak na kolonię przystało i wasze merdanie ogonkiem do każdej debilnej zachodniej szu, to nie nasza domena. – Zaklinanie rzeczywistości.


Link do komentarza
22-01-2019 [11:01]
xena2012

W odmętach empatii


Nie rozumiem po co ten ton i odniesienie do Wawelu i sarkofagu bliźniaka? ,,Naczelny Pisior'' jak Pan go sarkastycznie nazywa nie ma praw modlić się za brata? 


Link do komentarza
22-01-2019 [10:57]
Jaworowski

Wojna Polski z Iranem?


Korus>>"Łaskę" to nam robią Amerykanie,<<
Ma Pan pełną rację dlatego musimy liczyć się z nimi i znosić w miarę godnie bardzo niedyplomatyczne poczynania ich ambasador.


Link do komentarza
22-01-2019 [10:51]
Jaworowski

Wojna Polski z Iranem?


Mógłbyś wskazać te nowoczesne helikoptery spełniające nasze wymagania i w zakresie naszej zdolności płatniczej. Co z realnym offsetem a nie fikcją  jak za Ryżej Małpy, gdzie kupienie francuskiego złomu miało uratować tysiące miejsc pracy tam a u nas likwidację Mielca  i Świdnika, i ten dramat zwolnionych  naszych pracowników  tylko za poparcie żabojadów na stanowisko króla Eurokołchozu dla Ryżej Małpy...Co z  fabrykami i ludźmi w nimi zatrudnionymi na terenie kraju? Kupić by kupić byle złom i dostać łapówki za nic nie znaczące stanowiska(decyzyjność kompletnie gdzie indziej) to tylko WY potraficie. Decyzję o zakupie należy ściśle powiązać z naszym odbudowującym się przemysłem zbrojeniowym uwzględniając interes naszych pracowników a nie obcych. Poklepywanie nas po pleckach, przyjmowanie paciorków jak na kolonię przystało i wasze merdanie ogonkiem do każdej debilnej zachodniej szu, to nie nasza domena.


Link do komentarza
22-01-2019 [10:16]
xena2012

Owsiakowi „pecunia non olet” stąd szybki powrót


Hm,a dlaczego Pani/Pan sprowadza wszystko do gorliwego chrześciaństwa? To chrześcijanin to coś znacznie gorszego od ,,zwykłego ''czlowieka a może tylko Pani/Pana fobia?


Link do komentarza
22-01-2019 [10:11]
Jabe

Twarde dane Eurostatu-polski dług publiczny wyraźnie ...


Czyli ustawicznie się zadłużamy. Gdy koniunktura się skończy, pójdziemy na dno. Tak?


Link do komentarza