NASZE ZASADY

KONTAKT z administracją: 
naszeblogi@naszeblogi.pl

 1. Nasze Blogi nie są otwarte dla wszystkich blogerów, gdyż przedstawiciele partii rosyjskiej, bezpieka, cyngle i idioci mają wystarczająco dużo miejsc, gdzie mogą się wypowiadać. W szczególności do ich dyspozycji stoją media reżymowe.
 2. Nie będą dopuszczane komentarze ad personam, wychwalające niewolę, zabory, upodlenie i kłamstwo jako najlepsze rozwiązanie dla Polski.
 3. Inną kategorią niewpuszczaną będą dogmatycy, sekciarze i maniacy. Należy zrozumieć też, że prowadzenie blogu oznacza, iż ma się do powiedzenia coś ciekawego dla innych, a nie tylko dla siebie.
 4. Nikt nie będzie mógł dorobić umieszczając komentarze, które odbiera w codziennej instrukcji.
 5. Wszelkie skargi na cenzurę z powodu braku możliwości uprawiania propagandy rosyjskiej, komunistycznej, czerskiej, reżymowej są bezcelową stratą czasu piszącego.
 6. Wpisy przesuwają się w dół w kolejności ich zapisania. 
 7. O popularności blogerów świadczą statystyki, które są tworzone automatycznie i ogólnodostępne.
 8. Celem otwarcia blogu należy zwrócić się do administratora ( naszeblogi@naszeblogi.pl )  i mieć nazwę blogu oraz element graficzny. Samo zarejestrowanie nie wystarczy. Pozwala ono tylko na komentowanie.
 9. Blogi, które są martwe przez 2 miesiące, będą zamykane. Dostępne będą jedynie blogi aktywne (patrz p. 22).
 10. Do administratora nie należy pisać w sprawach związanych z problemami z własnym komputerem, zgubionej myszki, z powodu złego funkcjonowania Internetu itp., gdyż nie będzie na tego typu listy odpowiadał. Proszą się do niego zwracać jedynie w sprawie otwarcia blogu.
 11. Celem zapisania komentarza należy się zarejestrować i zalogować. Żadnej anonimowości w Internecie i tak nie ma. Każdego można znaleźć, jeśli ktoś, a zwłaszcza bezpieka, uzna to za celowe i warte poniesienia odpowiednich kosztów. W Internecie dowodem jest IP i nawet zmienne nie pozwala na zachowanie anonimowości. Operator ma obowiązek zarejestrować moment połączenia się i rozłączenia z danego numeru IP do netu. Dane te są przechowywane.
 12. Komentatorzy by się zarejestrować muszą podać swój e-mail oraz nazwę użytkownika. Potwierdzenie rejestracji otrzymają na podany e-mail.
 13. Komentator występuje pod podaną przez siebie nazwą użytkownika, np. KOCUR22.
 14. Wybrane teksty z Naszych Blogów są promowane na stronie głównej portalu Niezalezna.pl.
 15. W panelu edycji wpisu na blogu jest menu. W menu po prawej stronie jest ikonka: Obrazek. Jak się na nią kliknie, pokazuje się formularz, gdzie trzeba wkleić adres URL zdjęcia, które wcześniej trzeba umieścić np. na imageshake lub innym portalu do przechowywania obrazków. Wtedy obrazek jest ładowany z tego miejsca. Pod oknem do wklejania tekstów jest rubryka, gdzie można wklejać filmiki z YouTube. Trzeba na YouTube kliknąć: Udostępnij, następnie skopiować trzeba adres i wkleić we wskazaną rubrykę.
 16. Istnieje możliwość dodawania zdjęć do wpisu. Autor wpisu zamieszczający zdjęcie musi posiadać do nich prawa lub oświadczyć iż nie narusza się praw autorskich osób trzecich. W ten sposób w wypadku procesu, pozwanym będą nie NaszeBlogi.pl ale osoba, która wykorzystała zdjęcie z naruszeniem praw autorskich.
 17. Nie odpowiadamy na pytania wynikające z lenistwa i niezdolności blogera do przesunięcia ekranu w dół i znalezienia przycisku. Przycisk "Podgląd" jest po to by przeczytać własny tekst notki lub komentarza przed zapisaniem i usunąć błędy bądź z niego zrezygnować. Dopiero potem klikam na "Zapisz". Nie należy więc działać bezmyślnie, a potem wszczynać rwetes: gdzie mój komentarz. Komentarz niezapisany nie pojawi się. Komentarzy zapisanych nie możemy usunąć. Może to zrobić tylko administrator, gdyż prawo do usuwania komentarzy oznacza możliwość likwidacji przez daną osobą wszystkich komentarzy odnoszących się do niego. Dlatego posiada je jedynie administrator.
 18. W wypadku podszywania się pod innego blogera, redaktora lub po prostu inną osobę, konto zostanie natychmiast zlikwidowane.
 19. Nie wklejamy linków bezpośrednio do okna jak tekst lecz korzystamy z ikonki  trzeciej od prawej w menu: wstaw/edytuj odnośnik. Inaczej długi link będzie przekraczał granice blogu.
 20. Komentujący, którzy nie są blogerami mają też możliwość wklejenia ikonki-awataru. Jeśli z tego nie skorzystają, przy ich komentarzu ukaże się ikonka standardowa. Blogerzy mają obowiązek wklejenia awataru, by strona zachowała jednolitą szatę graficzną.
 21. Blogerzy, którzy nie uzupełnią danych: autor i nazwa blogu, spowodują, że ich blog się nie ukaże na SG. Informacje te uzupełnia się w polach tekstowych zakładki Edycji konta.
 22. Nasze blogi zostały zaplanowane na 100 blogerów, ponieważ po przekroczeniu tej liczby, wpisy pozostawałyby na stronie głównej (SG) zbyt krótko. Zwiększanie liczby wpisów na SG nie spowoduje, że wpisy u dołu strony będą czytane. Nowi blogerzy będą przyjmowani dopiero po zwolnieniu się miejsca, co będzie następowało, gdy bloger zawiesi swoją działalność, nie wpisując nowych notek przez 2 miesiące. W takim wypadku bloger nie piszący będzie wędrował do archiwum i nie będzie go na liście. Zawiera ona bowiem TYLKO blogerów aktywnych, a nie tych, którym wydawało się, że będą pisali. Zasada ta nie dotyczy osób, które uprzedzą, iż np. wyjeżdżają na urlop, idą do szpitala itp. Jeśli bloger z archiwum znów zacznie pisać regularnie, powróci na listę, gdy zwolni się miejsce.
 23. Tytuł wpisu nie może przekraczać 60 znaków.
 24. Стукачам, чекистам и членам российской агентуры вход воспрещен