Porażki dyktatów - wybory we Włoszech i ucieczka Rosjan

  Wczoraj [25.09.2022] odbyły się wybory parlamentarne we Włoszech.  Pani przewodnicząca KE, Ursula von der Leyen postanowiła podyktować Włochom, na kogo mają głosować.  Znany bloger Krzysztofjaw napisał {TUTAJ}:

  "Nie omieszkała też pogrozić tym swoim paskudnym, niemieckim paluchem Włochom, że jeżeli jutro (wczoraj) zagłosują na prawicę to KE i sama UE ma narzędzia do ich zdyscyplinowania: "Zobaczymy wynik głosowania we Włoszech. Były też wybory w Szwecji. Jeśli sprawy pójdą w trudnym kierunku, mamy narzędzia, jak w przypadku Polski i Węgier".".

  Jakie były efekty?  W portalu Tvp.info czytamy:

  "Ponad 43 proc. głosów otrzymał blok centroprawicy w niedzielnych wyborach parlamentarnych we Włoszech – takie nadal cząstkowe dane z większości komisji podaje agencja Ansa. Najwięcej głosów w obu izbach parlamentu – około 26 proc. dostała partia Bracia Włosi (Fratelli d'Italia) Giorgii Meloni." {TUTAJ}.

  Prawdopodobnie co najmniej kilka procent głosów prawica zawdzięcza aroganckiemu wystąpieniu Ursuli von der Leyen.  Ta ostatnia wyobraziła sobie, że jest dyktatorem Europy.  Prawdziwym dyktatorem Rosji jest za to Władimir Putin.  Po kilku nieudanych próbach zwerbowania na front ukraiński ochotników oraz najemników z różnych krajów postanowił on sięgnąć po przymus i ogłosił w środę 21.09.2022 tzw. "częściową mobilizację"  Jak stwierdził, ma zamiar wysłać na front 300 tys. poborowych [niektórzy mówią o 1,2 miliona].  Jaki był skutek?  Według portalu Polskieradio.pl :

  "Po ogłoszeniu w Rosji mobilizacji 21 września wyjechało z tego kraju 261 tysięcy mężczyzn – poinformował portal Nowaja Gazieta.Jewropa, powołując się na źródła w prezydenckiej administracji. Jak zaznacza portal,  dane pochodzą od Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB).  Źródło, na które powołuje się Nowaja Gazieta.Jewropa powiadomiło również, że w administracji Władimira Putina rozważany jest wariant zamknięcia granic, by uniemożliwić mężczyznom wyjazd z kraju. "Atmosfera w administracji prezydenta jest taka, że ministerstwo obrony i inne służby mundurowe mogą przekonać Putina do zamknięcia granic, póki nie jest za późno. " {TUTAJ}.

  Na razie władze Rosji zamknęły obwód rostowski.  Portal Wp.pl donosi {TUTAJ}:

  "Na razie władze Rosji zabroniły wyjazdu i wjazdu do graniczącego z Ukrainą obwodu rostowskiego. "Osobom z tego obwodu, przebywającym poza miejscem zamieszkania, nakazano powrót w ciągu trzech dni" - informuje w poniedziałek Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.".

  Dyktat często przynosi skutki wręcz odwrotne do oczekiwanych.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

26-09-2022 [14:16] - u2 | Link:

Leyen postanowiła podyktować Włochom, na kogo mają głosować.

Może po prostu postanowiła pomóc dla bunga-bunga, aby ponownie wygrał wybory ? Nie jest chyba tak naiwna, że nie wie co ludzie, nie tylko we Włoszech, sądzą o jej szefowaniu w KE ?

Obrazek użytkownika sake3

26-09-2022 [15:40] - sake3 | Link:

Pani von Leyen walczy o stanowisko.Funkcja Przewodniczącej KE zdecydowanie ją przerosła Nie wiadomo czy na to stanowisko nie oblizuje się Tusk.

Obrazek użytkownika u2

26-09-2022 [16:32] - u2 | Link:

Leyen walczy o stanowisko

Z tego co pamiętam to była faworyta Merkel, a nie Scholza. Co prawda Scholz robił za ministra finansów u Merkel, a faworyta Merkel jako minister wojny.

Obrazek użytkownika spike

26-09-2022 [16:47] - spike | Link:

Pani von Leyen, to taki Tusk w spódnicy, jest posłuszna "ciemnej stronie mocy". Któryś e-polityk powiedział, że jeżeli nie będzie robić co należy, to zostanie pozbawiona stanowiska, to chyba jest prawda. W kwestii KPO, już było wszystko uzgodnione i to na najwyższym szczeblu politycznym, po obu stronach, aż tu nagle pani von Leyen zmienia narrację.
Nie mogę zrozumieć jednego, Niemcy już wielokrotnie Polskę oszukały, nawet Kaczyńskich, a oni dalej są naiwni, wierzą im na słowo, coś uzgodnią, a potem jest inaczej. Ostatnio Kaczyński się w końcu wkurzył, ale to trochę późno, straty już są, czy do odrobienia? Pieniądz na KPO to nie darowizna, to pożyczka, skoro mamy ją żyrować, to musimy je dostać, a jak nie, też będziemy żyrować ?