Rosyjskie szantaże

  Od chwili najazdu Rosji na Ukrainę podstawowym elementem polityki rosyjskiej stały się szantaż i groźby.  Jedyną zrealizowaną groźbą jest jak na razie wstrzymanie dostaw gazu do Europy Zachodniej.  Nie można powiedzieć, by Rosja w ten sposób coś osiągnęła.  Zyskała wprawdzie na wzroście cen tego surowca, ale straciła ważny rynek zbytu i dwa zniszczone gazociągi, Nord Stream 1 i Nord Stream 2.  Politycznie - nie zyskała nic.

  Mimo to - szantażuje dalej.  Przede wszystkim - grozi użyciem broni jądrowej.  Oznaczało by to zapewne katastrofę Rosji.  Najłagodniejsza konsekwencją, o jakiej wspomina się w USA jest zniszczenie przez NATO armii rosyjskiej na Ukrainie i rosyjskiej floty na Morzu Czarnym.  Potem Rosja zagroziła wywołaniem katastrofy nuklearnej w elektrowni jądrowej w Enerhodarze.  No cóż, obiekt ten znajduje się na zachód od rosyjskiej granicy, a wiatry wieją na ogół z zachodu.  Skażenie promieniotwórcze spowodowane przez Rosję szybko przeniosłoby się na jej terytorium.  Mogłoby dotrzeć nawet do Moskwy.  Po drodze skażeniu uległaby armia rosyjska na Ukrainie.

  Ostatnio pojawił się nowy straszak.  Rozeszła się wieść o zaminowaniu przez Rosję tamy na Dnieprze w Nowej Kachowce.  Czytamy {TUTAJ}:

  "Rosyjskie wojska wycofują się z prawego brzegu Dniepru w obwodzie chersońskim. Jak twierdzi Amerykański Instytut Badań nad Wojną, prawdopodobnie przygotowują się do wysadzenia tamy Kachowki. Z kolei ukraiński wywiad wojskowy mówi, że już od kwietnia zaminowana jest większość terenu Kachowskiej Elektrowni Wodnej. W tym tygodniu podłożono ładunki wybuchowe pod śluzy i podpory tego obiektu. Władze w Kijowie od kilku dni alarmują: Rosja przygotowuje groźną prowokację. Prezydent Zełenski mówi, że jeżeli rosyjskie siły przerwą tę tamę, to w strefie zalania znajdzie się ponad 80 miejscowości, w tym miasto Chersoń.".

  Wszystkie te groźby łączy jedna rzecz.  Ich praktyczna realizacja przyniosłaby więcej szkody Rosji niż Ukrainie.  Weźmy na przykład tę tamę.  Jej wysadzenie spowodowałoby wielką powódź, ale jednocześnie odcięłoby drogi odwrotu armii rosyjskiej, spowodowało by odcięcie dostaw wody na Krym oraz tej używanej do chłodzenie reaktorów w Enerhodarze.  Doszłoby do katastrofy nuklearnej, o której wspominałam wyżej.  

  Oczywiście, w ciągu ośmiu miesięcy tej wojny Rosja już wielokrotnie strzelała sobie w stopę, więc może to uczynić jeszcze raz.  Nie jest to jednak zbyt prawdopodobne.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ryan

23-10-2022 [20:40] - Ryan | Link:

Rosyjski propagandysta WarGonzo ucierpiał w wybuchu rosyjskiej miny.
Jest szansa, że będzie mógł kupować buty w sklepie dla dzieci, stopa może się kilka numerów zmniejszyć

https://twitter.com/i/status/1584219841161875456

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-10-2022 [21:19] - Imć Waszeć | Link:

Jak to Rosja nie osiągnęła nic wysadzeniem rur? Osiągnęła to, że Europa może nie mieć czym się dzielić z Ukrainą. A w przypadku przymarzania mieszczuchów do klawiatur może nie chcieć dzielić się niczym z nikim.

Obrazek użytkownika Ryan

23-10-2022 [21:24] - Ryan | Link:

Zrób sobie jeden dzień przerwy w chlaniu
Jeden dzień

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-10-2022 [22:07] - Imć Waszeć | Link:

Wypad tworku do Sołowiowa.

Obrazek użytkownika u2

23-10-2022 [22:27] - u2 | Link:

jeden dzień przerwy w chlaniu

Bez przesadyzmu, tak składnie się nie pisze po kilku głębszych :-)

PS. Rosjanie stosują starą taktykę wysadzania swoich włości, aby nie dostały się w ręce "wraga". Wiadomo, Rassieja strana balszaja i ludziej u nich mnogo. Im więcej wysadzą rur, mostów itp itd, tym więcej "cziornych" wyślą jako mięsko armatnie.

Obrazek użytkownika Maverick

23-10-2022 [22:37] - Maverick | Link:

TV Pitoń i zdrowo myślący Polacy są niewielu głosami w chłamie ogłupienia i naćpania propagandą globalistów w Polin.  https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika sake3

24-10-2022 [08:57] - sake3 | Link:

A Pan w tym ,,chłamie'' jaki ma głosik? Nie wygląda Pan na zdrowomyslącego tylko prowadzonego za raczkę przez opozycję.