Proroctwo Piotra Wielguckiego

Piotr Wielgucki zamieścił wczoraj [16.10.2022] na Twitterze {TUTAJ} tekst:

  "Czeka nas bardzo nudny polityczny rok, to znów będzie 12 rund w kisielu pomiędzy PO i PiS. Cała reszta się w głównym meczu nie liczy, ale ani PiS, ani PO mogą nie zdobyć większości i o to jedno się wspólnie pomódlmy.
9:55 PM · 16 paź 2022·Twitter Web App".

  Odpowiedział na niego Sławomir Koszewski:

  "Może dla dziennikarzy nudny rok to coś złego, ale dla zwykłych ludzi nudne czasy to błogosławieństwo. Chińskie przekleństwo mówi: "obyś żył w ciekawych czasach". A w ostatnich latach było zdecydowanie zbyt "ciekawie".
11:46 PM · 16 paź 2022·Twitter for Android" {TUTAJ}.

  Inni komentatorzy wspominali coś o lewicy czy Konfederacji.  No cóż, zbyt "ciekawie" - jest w polityce międzynarodowej, mamy wojnę Rosji z Ukrainą, Putin grozi użyciem broni nuklearnej, a zachęca go do tego Macron {TUTAJ}.  Jeśli jednak chodzi o krajową politykę to Wielgucki ma rację.  Obserwujemy ciągle przepychanki tych samych polityków, czasem wymieniony zostanie jakiś minister.  Nudy!!!  Równie jałowe są spory Polski z UE.  Unia nie chce płacić, bo liczy na upadek rządu PiS.  To dobry argument za tym, by właśnie na PiS głosować w najbliższych wyborach, zwłaszcza iż PO demonstruje swą impotencję, snując "mokre sny" o zemście na "pisowcach".  Do rządzenia to oni się nie nadają.

  Wielgucki modli się o to, by żadne ze stronnictw nie uzyskało przewagi i by powstał słaby rząd niezdolny do działania.  Na szczęście, Wielgucki deklarował się wielokrotnie jako ateista, więc jego modlitwy mocy sprawczej raczej nie mają.  Ja uważam, ze w obecnej sytuacji politycznej najbardziej pożądana byłaby zdecydowana wygrana PiS.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

17-10-2022 [18:15] - Jabe | Link:

Autorka zachęca do głosowania na PiS na złość unii, w której nas PiS trzyma. To rozsądne z jego strony, bo gdybyśmy wyszli w unii, zniknąłby dobry powód do głosowania nań. Oni wiedzą też z pewnością, że państwa nie powinni reformować – z tego samego powodu. Taki mają elektorat, ot co!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

17-10-2022 [18:33] - Imć Waszeć | Link:

POdobno ktoś już wziął się za pisanie trylogii o walkach frakcyjnych w Polsce od 1981 roku do czasów współczesnych. Ma nosić tytuł "Dymem i pałą" ;)

Obrazek użytkownika marsie

17-10-2022 [18:36] - marsie | Link:

"Ja uważam, ze w obecnej sytuacji politycznej najbardziej pożądana byłaby zdecydowana wygrana PiS."
I niech się stanie!

Obrazek użytkownika Ijontichy

17-10-2022 [18:50] - Ijontichy | Link:

Piotr Wielgucki...czyli @Matka Kurka...on juz dawno powinien zostac lokatorem szpitala dla umysłowo chorych...a może jęst? Tylko sie dorwał do kompa u pielęgniarek?

Obrazek użytkownika sake3

17-10-2022 [19:31] - sake3 | Link:

Jak widzę komentującym walki PO i PiS zabrakło szerszego spojrzenia na scenę polityczną.Tu pod bokiem wyrasta bowiem niebylejaka konkurencja do rządzenia krajem nad Wisłą.Mam na myśli ustalenia Kongresu Kobiet na którym krzykliwie i wyraźnie dały do zrozumienia,że są gotowe do przejęcia władzy a nawet ustaliły już gabinet cieni.Zachętą do utworzenia władzy pań aktywistek były nie tylko panele ,warsztaty i referaty ale różne ,,postępowe'' gesty i transparenty z wulgarnymi hasłami pełnymi znanych nam gwiazdek pod którymi ochoczo pozowała pani Ochojska. Zdaje się że z łezką w oku będziemy wspominać rządy PiS jeśli ustalenia tego kongresu stana sie ciałem.

Obrazek użytkownika Kaczysta

17-10-2022 [19:55] - Kaczysta | Link:

Wielgucki od 3 lata cierpi na "Zespół Brauna"
A to nieuleczalne

Obrazek użytkownika Kaczysta

17-10-2022 [21:06] - Kaczysta | Link:

M. Kidawa-Błońska:
Gdybym wtedy została prezydentem Polski, to nasz kraj byłby w zupełnie innym miejscu, niż jest teraz.
 I co Wy na to?

Obrazek użytkownika sake3

17-10-2022 [21:18] - sake3 | Link:

Chyba w ogóle by go nie było przy kidawowej prezydenturze.Nawet Matka Natura by nie pomogła tej śmieszno-głupiej paniusi .

Obrazek użytkownika tricolour

17-10-2022 [23:30] - tricolour | Link:

@sake

Hmm... Kto to tak ostatnio jęczał, że go epitetami obrażają? Kto to był? Nie mogę sobie przypomnieć...

W każdym razie będę się zwracał per śmieszna i głupia.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

17-10-2022 [23:37] - RinoCeronte | Link:

Bez Kidawy byłaby smuta, bowiem wielkie nam uczyniła smutki Urszulka von der Leyen ;-)

Obrazek użytkownika u2

18-10-2022 [00:43] - u2 | Link:

Wielgucki modli się

Żaden to katolik. Więc ch... warty :-)

Obrazek użytkownika sake3

18-10-2022 [09:17] - sake3 | Link:

Chyba nie czeka nas jednak nudny polityczny jak zapowiada Wielgucki rok. Wielu stara go się urozmaicić.Do takich dbałych o nasze samopoczucie należy Sikorski,pospolity nieokrzesany nuworysz z Chobielina.Jego wyzwiska publicznie rzucane pod adresem rządu pokazują,że jest zwykłym chobielińskim chamem i nawet pole golfowe którym tak się chwali nie zmieni go w pana.Nazywanie ministra Wójcika knurem to właśnie przykład jakości politycznych elit.Tyle,że nuda w polityce nie powinna być zastępowana ordynarnymi wyzwiskami.Ale czegóż oczekiwać po Sikorskim?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

18-10-2022 [09:23] - RinoCeronte | Link:

Ktoś powiedział - "wszystko jest poezja! Więc i Sikorsky także."