Koło ratunkowe dla Trzaskowskiego

  Moją notkę z okazji 11 listopada 2021 {TUTAJ} zakończyłam następująco:

  " Zdumiewa mnie tempo degrengolady Trzaskowskiego.  Półtora roku temu był kandydatem na prezydenta Polski.  W wyborach uzyskał ok. 10 milionów głosów i przegrał z Andrzejem Dudą tylko niewielką ich ilością.  Nie zdołał przekształcić tego poparcia w siłę polityczną.  Warszawą zarządza nieudolnie.  Powrót Donalda Tuska zniweczył jego nadzieje na jakąś ogólnopolską rolę.  Obecna maniakalna [i przegrana] walka z Marszem Niepodległości ustawia go na pozycji drugiego Franka Sterczewskiego, [który toczył boje ze Strażą Graniczną] czyli złośliwego pajaca.".

  Ostatnio ktoś w USA rzucił jednak Rafałowi Trzaskowskiemu koło ratunkowe.  Dzisiaj [27.11.2021] PAP poinformowała, że:

  "Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ma w przyszłym tygodniu uczestniczyć w debacie Kongresu USA i mówić o stanie demokracji w Polsce. (...) Portal Onet.pl dodał, że chodzi o posiedzenie Podkomisji Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów ds. Europy, Energetyki, Środowiska oraz Cybernetyki.  Oprócz Trzaskowskiego w dyskusji wezmą udział pozostali założyciele Paktu Wolnych Miast, czyli burmistrzowie: Budapesztu Gergely Karatsony, Pragi Zdenek Hrib oraz Bratysławy Matus Vallo. (...) w przygotowaniu do tego, że tydzień później Joe Biden organizuje +szczyt demokracji+ , gdzie zaprasza głowy rządów i państw, żeby rozmawiać o stanie demokracji na świecie (...) na marginesie szczytu odbędzie się spotkanie, w którym [Trzaskowski]  również weźmie udział wraz z burmistrzami Budapesztu, Pragi i Bratysławy.  Zarówno "Szczyt dla Demokracji" jak i wysłuchanie w Kongresie 2 grudnia odbędą się w formie zdalnej. (...)
  W obozie władzy - konsternacja." {TUTAJ}.

  Co to takiego ten Pakt Wolnych Miast?  Powstał on w grudniu 2019 roku {TUTAJ} a rozszerzył się we wrześniu 2021 {TUTAJ}:

  "Na szczycie w Budapeszcie do projektu dołączyły następujące miasta: Amsterdam, Barcelona, Florencja, Frankfurt, Gdańsk, Lublana, Londyn, Los Angeles, Mannheim, Paryż, Podgorica, Rijeka, Stuttgart, Taipej, Taoyuan, Tirana, Ulm, Neu-Ulm, Zagrzeb i Wiedeń. Oznacza to, że Pakt z powodzeniem rozszerzył się nie tylko na resztę Europy, ale także na Azję i Stany Zjednoczone.".

  Według założycieli Paktu:

  "Pomimo tego, że burmistrzowie pochodzą z różnych środowisk politycznych, ubiegali się o urząd chcąc zaprezentować swoim mieszkańcom lepszy model zarządzania. Zdecydowane opowiadają się za progresywnymi i inkluzywnymi wartościami, łączy ich także walka z nacjonalistycznym populizmem.".

  Jest to, jak sądzę, inicjatywa lewicowa i dlatego właśnie zainteresowała polityków Partii Demokratycznej w USA.  Trzaskowski na tym skorzystał.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

27-11-2021 [22:38] - u2 | Link:

Zdecydowane opowiadają się za progresywnymi i inkluzywnymi wartościami,

Zawartymi w kopertach ?

łączy ich także walka z nacjonalistycznym populizmem

W Izraelu ? :-)

Obrazek użytkownika marsie

28-11-2021 [00:46] - marsie | Link:

"elig", bój się Boga - koło ratunkowe dla Trzaskowskiego? Przecież to "lewacki debil" - nie kumasz?
A poza tym - jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej!
Pozdrówka!

Obrazek użytkownika elig

28-11-2021 [01:32] - elig | Link:

  Proszę przeczytać notkę, a nie tylko sam tytuł.

Obrazek użytkownika angela

28-11-2021 [08:56] - angela | Link:

W jakim celu rozwalac centrum Warszawy, tworzyć 'waskie gardło' dla samochodów, czy to w czasie kryzysu popandemicznego,  swiatowej  drozyzny,  jest  Warszawie akurat konieczne????Żyłować  mieszkańców z pieniędzy, a wydawac pieniadze na bzdury???
O innym szkodnictwie nie wspomnę.
Taki jest  ' zarząd"  Warszawy przez niuńka , ktory do tej funkcji po prostu nie dorósł. 
Dziwne tylko ze nie ma buntu mieszkancow Warszawy na te fanaberie i niszczenie stolicy.
A wlasnie teraz będzie niuniek wyplakiwał się w rękaw  światu , jak to rząd " ograbia"  go z pieniędzy na fanaberie, szkodzące miastu i jego mieszkancom.
I jeszcze ten.....  będzie wypowiadał się na temat samorządności, kontynuator i obrońca poczynań poprzedniczki, kiedy wespół z " niezależnymi " sądami wyrzucano ludzi ze swoich mieszkan na bruk???.    Szok.!
No coz, propaganda antypolska łapie się kazdego tematu, zeby uwiarygodnić  ważność prezydenta  niuńka,  ktorej nie ma.!!!!😩😬

A te 10 milionow poparcia tak często powtarzane, to umiejetnie nadmuchany balon propagandowy, a z balonu jak wiadomo, kiedy ujdzie powietrze, nie pozostaje nic.
 

Obrazek użytkownika sake3

28-11-2021 [12:49] - sake3 | Link:

No cóż ,czuję się w obowiązku bronić prezydenta Warszawy Przecież na takim spotkaniu w Podkomisjach Kongresu z przedstawicielami dużych światowych miast  ma powody do pochwał: Wymieniłby poglądy na zarządzanie sam dając dobre rady podając za przykład Czajkę. Zamiast kosztownych nakładów na jej remonty wystarczy tylko spuszczać nieczystości do rzeki i dbać,by  często nie robiono analiz wody. Myślę że samorządowcy natychmiast ten genialny sposób podchwycą przecież u siebie też mają rzeki.Śmieci można załatwić przez drastyczne obciążanie opłatami  mieszkańców. Pękające rury ciepłownicze zimą po prostu ogrzeją zziębnietych przechodniów, a korki można roładować zwężeniem jezdni.Może samorządowcy podzielą się swoimi osiągnięciami w sprawach najważniejszych czyli paradami równości,czy aby w Warszawie nie jest ich za mało?.Niestety podobno pandemia pokrzyżowała te piękne plany na które czekał cały świat.I nie było jak zaprezentować ,,perfekcyjnej'' angielszczyzny. Jak pech to pech, ktoś tu już pisał o pechu który prześladuje tego herosa.

Obrazek użytkownika gość z drogi

28-11-2021 [13:55] - gość z drogi | Link:

skoro bronimy rafałka ,to ja jeszcze dodam super pomysł  z ławkami dla Seniorów ,a jacy zadowoleni Seniorzy ,nachwalić się nie mogą ;)

Obrazek użytkownika sake3

28-11-2021 [14:26] - sake3 | Link:

@gość z drogi...Nie tylko seniorzy,nie tylko...Młodzież będzie zadowolona z tęczowych piątków bo zamiast sprawdzianu z matmy będzie się snuła po szkolnych korytarzach z tęczowymi flagami zamiast ćwiczeń z chemii ,,warsztaty'' z seksuologii.I tylko klopoty przy znajomosci zaimków dodawane do każdej płci..