Kto zrobił dziury w rurociągach?

  To pytanie zadają sobie wszyscy od czasu, gdy wczoraj [27.09.2022] dowiedzieliśmy się, iż w pobliżu Bornholmu doszło do do trzech wielkich wycieków gazu.  Jednego z Nord Stream 2 a dwóch z obu nitek Nord Stream 1.  Stacje sejsmologiczne odnotowały w poniedziałek trzy podwodne eksplozje w tym rejonie.  Mało kto wątpi, że doszło do sabotażu, mającego na celu zniszczenie obu rurociągów.  Kto jednak mógł tego dokonać i po co?

  Oba rurociągi nie funkcjonowały. Nord Stream 1 od początku września, a Nord Stream 2 w ogóle nie został uruchomiony.  Napełniono go tylko gazem technicznym.  Taki sabotaż to trudna sprawa, więc podejrzenia od razu skierowały się w stronę Rosji, która najintensywniej prowadziła działalność podwodną na Bałtyku.  Grzegorz Kuczyński napisał {TUTAJ}:

  " Uszkadzając rurociągi Rosjanie mogą na dużo dłużej przeciągnąć wznowienie dostaw gazu do Niemiec rurociągiem Nord Stream. I podsycić w ten sposób kryzys energetyczny w UE. Jest też drugi motyw, niewykluczający się ze wspomnianym. „Partia wojny” w Rosji chce ostatecznie spalić ostatnie potencjalne mosty porozumienia z Zachodem. Mobilizacją i aneksją palą mosty z Kijowem, ale z Zachodem nie do końca. Sabotaż na bałtyckich rurociągach to przekreślenie powrotu do rozmów z Niemcami i Zachodem.".

  Radosław Sikorski podejrzewa USA:

  "Informacje te skomentował we wtorek na Twitterze Sikorski. "Thank you, USA" - napisał, zamieszczając zdjęcie gazu wydobywającego się na powierzchnię Bałtyku.
W kolejnych wpisach tego dnia polityk tłumaczył się z tych słów. "Uszkodzenie Nordstream zawęża pole manewru Putina. Jeśli będzie chciał wznowić dostawy gazu do Europy, będzie musiał rozmawiać z krajami kontrolującymi gazociągi Brotherhood i Jamał" - wyjaśniał Sikorski. Podkreślił też, że Ukraina i kraje Bałtyckie od 20 lat sprzeciwiają się budowie gazociągów Nord Sream. Polityk przypomniał też nagranie wypowiedzi prezydenta USA Joe Bidena. "Jeśli Rosja dokona inwazji na Ukrainę, nie będzie już Nord Stream 2. Położymy temu kres" - mówi prezydent USA na udostępnionym przez Sikorskiego filmie.  "Cieszy mnie, że Nordstream, który zwalczały wszystkie polskie rządy od 20 lat, jest w 3/4 sparaliżowany. To dobre dla Polski. Oby duńskie śledztwo ustaliło sprawców" - napisał na Twitterze Sikorski. "Robocze hipotezy o tym, kto miał motyw i zdolność, aby to zrobić, stawiam naturalnie tylko we własnym imieniu" - dodał.  {TUTAJ}.

Według dziennika "Bild":

  "W środę "Bild" poinformował, że za poniedziałkową akcją sabotażową na Bałtyku, wskutek której doszło do wycieku z gazociągów Nord Stream 1 i 2, stać mogą nurkowie z rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU. — Wiele argumentów wskazuje na udział jednostki specjalnej Putina – podaje gazeta." {TUTAJ}.

  Bloger Kot z Cheshire wykazał się pewną oryginalnością i o całą sprawę posądza Niemcy:

  "A czy jest jeszcze trzecia możliwość, choć trochę prawdopodobna? A co jeśli to Niemcy? Pomysł pozornie księżycowy, w końcu po co mieli by wysadzać WŁASNY gazociąg! Każda rura ma jednak dwa końce, ta też, więc nie jest ona tylko niemiecka ale raczej niemiecko - rosyjska. Skoro więc tak łatwo nam posądzić o to Rosję to czemu nie Niemcy? No tak, ale w jakim celu? Warto zauważyć, że oba gazociągi Nord Stream straciły ostatnio dla naszych zachodnich sąsiadów wiele ze swej wartości, można zaryzykować stwierdzenie że zostali z nimi "jak Himilsbach z angielskim". Z pewnością jednak nie porzucili planów podboju "Mitteleuropy", co to to nie! To są idee na lata, dekady, albo i wieki. Wybuchy nastąpiły zaś w dniu otwarcia POLSKIEGO gazociągu, który wypieszczone niemieckie plany odsuwa znów na dekady. Czyżby więc mogło tu chodzić w rozpoczęcie zabawy w ... wysadzanie gazociągów?" {TUTAJ}.

  Moskwa zwala wszystko na Zachód, NATO, Ukrainę i Polskę.  Prawdziwy entuzjazm Kremla wzbudził wpis Radosława Sikorskiego.  Ciekawe, czy kiedyś dowiemy się prawdy?

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

28-09-2022 [19:35] - Jabe | Link:

Jak na razie przynajmniej tu dominują teorie tak uzasadnione, że można z nich jedynie wnio­skować o stanie psy­chiki autorów.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

28-09-2022 [20:29] - Siberian Husky Dog | Link:

Pikanterii sytuacji dodaje fakt, że gazociągi przestały pompować gaz. Gaz techniczny wyszedł z rur do morza. Nord Stream 2 nigdy nie został uruchomiony z powodu sankcji, a Nord Stream został zatrzymany przez samych Rosjan w ramach szantażu Europy i całego świata, znany pod kryptonimem „bomba Woroneż”.
Sytuacja wyglądała więc absolutnie idiotycznie. Ktoś (sic)wysadził nieczynne gazociągi. Nie przysparzało to UE żadnych problemów. Sam fakt wysadzenia gazociągów spowodował wzrost kosztów gazu tylko o 6%. Kiedy tak się dzieje, zawsze patrzysz w stronę Kremla. Ale nawet tutaj trudno było znaleźć motywację. Istniała wersja, która w ten sposób chroni Gazprom przed przyszłymi procesami sądowymi o niedostarczenie gazu
Można by sobie nawet wyobrazić, że wkrótce technicy Gazpromu lub zaprzyjaźnionych firm znajdą wizytówkę Jarosha, dowód Budanowa czy utopionego sabotażystę z ukraińskimi tatuażami. Ale wszystko okazało się łatwiejsze. I wyjaśniło się w niecały dzień, kiedy zobaczyliśmy drugą część baletu Marleson. Mianowicie oświadczenie „Gazpromu”.

 

Obrazek użytkownika smieciu

28-09-2022 [20:46] - smieciu | Link:

Jeszcze niedawno były tutaj snute teorie jak to Niemcy wymiękną i NS2 uruchomią. Cóż, życie pokazało, że odnośnie NS2 wszyscy się ciągle mylą. Ja mam nadzieję tylko (słabą :) ) że może ktoś jednak przemyśli kwestę sojuszu niemiecko-ruskiego, który opierał się na tej rurze i kompletnie fantastycznych pomysłach jej wykorzystania. Czyli że Ruskie NAM zakręcą gaz bo są złe. I cała Europa przytaknie temu z entuzjazmem, żadnych pytań nie będzie. Polska będzie musiała kupować gaz od Niemców. Ot wielki perfidny plan, który... był znany przez wszystkich. A wiedza o nim była tutaj podstawą poczucia wyższości nad głupawym Putinem i jeszcze bardziej tępawymi Niemcami. Bo przecież wszyscy tu zawsze wiedzieli czego chcą i jak to zrobią...

Ciekawe, czy kiedyś dowiemy się prawdy?

W tej historii najfajniejsze jest że wszystko jest bez sensu a ja lubię takie tematy. Po co wysadzać nie działające gazociągi? Jeśli ktoś wciąż wierzy w sojusz rusko-niemiecki to dopiero ma zagwozdkę.
Nie kombinując jednak wielce jest parę tropów wskazujących na Putina. Najważniejszą poszlaką jest styl wojny prowadzonej na Ukrainie. Która najbardziej dotyka ziemie do których pretensje rościli sobie Ruskie. Ot taka samo dewastacja. I tam, i na zasadzie analogii, tutaj w przypadku NS2. I tam i tu będzie potrzeba sporo pracy by przywrócić zniszczoną infrastrukturę do życia.
Kolejna poszlaka też idzie tym tropem. Chodzi o nie niszczenie czyjegoś. Ani Ruskie ani USA (Ukrainy nie uważam za stronę tej wojny - zresztą ogólnie nie widzę tam wojny) nie atakują siebie bezpośrednio. Nie jest niszczone coś o czym można powiedzieć że jednoznacznie należy do Rosji albo do USA. Niszczone są tylko rzeczy dobrowolnie wysłane w strefę walki. Ale nic poza tym. Posługując się tą logiką znów należy uznać że USA nie zniszczyły gazociągu. Tylko Putin mógł to zrobić gdyż gazociąg ten należy do niego.

Powyższa logika może wydawać się co nieco nie tego. Ale ja jestem niemal pewien że gra polega na tym kto pierwszy naruszy ten układ. Dopóki nie zostanie naruszony dopóty jakoś tam będzie. Ale kiedy z jakiegoś powodu ktoś wtargnie na nie swoje wtedy zacznie się sajgon. I według mnie Putin robi wszystko by robić za złego ale granicy tej nie zamierza przekraczać. Chce by zrobił to ktoś inny. Np. Polska. Co zmieni reguły gry. I też pokaże czy faktycznie chodzi o to kto pierwszy zrobi naprawdę prawdziwego samobója.
On Putin, który dewastuje swoje czy może ktoś inny, kto jeszcze bardziej zdewastuje swoje.
Poznamy po efektach.

Obrazek użytkownika Siberian Husky Dog

28-09-2022 [21:23] - Siberian Husky Dog | Link:

Komu są potrzebne gazciagi które są nieczynne
Co na to wszystko lewackie ekologiczne tuzy

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

01-10-2022 [13:38] - Kazimierz Kozio... | Link:

kto powiedział że gazociąg był nieczynny? blogerzy, dziennikarze, politycy... z nieczynnego rurociągu to może się powietrze wydostawać a nie gaz :-)
w tupolewie podłożyli trotyl to i tu na etapie budowy mogli zadbać o to że jakby co... takie planowanie długofalowe. 
instalacje podwodne można bardzo łatwo zniszczyć ale na palcach jednej ręki można policzyć tych którzy mają odpowiednie ku temu zakamuflowane sposoby.
nastepne w kolejce będą sieci teleinformatyczne

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-09-2022 [21:54] - Imć Waszeć | Link:

Warto zwrócić uwagę na jeszcze dwa fakty:
1. 29-08-2022 (miesiąc temu): "Niemcy mają już w magazynach 20 mld m^3 gazu. Jak podało niemieckie Ministerstwo Gospodarki i Ochrony Klimatu, stopień wypełnienia tamtejszych podziemnych magazynów gazu wynosi obecnie około 85 proc. Tym samym nasi zachodni sąsiedzi zgromadzili pod ziemią zapasy równe rocznemu zużyciu surowca przez Polskę. Obecny poziom zapasów w niemieckich magazynach gazu (mogą pomieścić około 23,6 mld m3) jest najwyższy od kilku lat i o około 20 punktów procentowych wyższy niż przed rokiem. Co więcej, jak zapowiada ministerstwo, pompowanie gazu do magazynów nadal będzie trwało."
Nikt nie wie ile obecnie wynosi niemieckie miesięczne zużycie gazu i ile czasu potrwa naprawa jednej z nitek NS1. Warto to przeliczyć. Może chodzić przecież tylko o zmuszenie USA do cofnięcia sankcji na NS2 i potem rurę nagle się naprawi bez większych kosztów. Jacyś eksperci mówią o dostaniu się słonej wody do rur itp. A czy ktoś widział plany konstrukcyjne tego rurociągu? Czy jest modułowy? Czy ktoś próbował wepchać wodę w rurę pracującego odkurzacza, skoro już przeszliśmy na POziom parówek i Coca Coli? Po jakimś czasie odpowiedź na część z tych pytań zostanie wyestymowana z faktów medialnych i niezależnych ekspertyz, ale chwilowo wiemy naprawdę mało.
2. Ktoś zwrócił uwagę, że te dwie rury zostały położone nieopodal dwóch strategicznych wysp NATO-wskich o kolosalnym znaczeniu dla obrony państw bałtyckich i Polski. Jak przypuszczam niebawem w pobliżu uszkodzonych fragmentów rurociągu pojawi się "cywilna" flota rosyjska z nie wiadomo jakim sprzętem na pokładzie. Będzie tam legalnie przez kilka miesięcy. To naturalna osłona i zasłona dla działań okrętów podwodnych uzbrojonych w głowice jądrowe.

Obrazek użytkownika Jabe

29-09-2022 [07:08] - Jabe | Link:

1. Istotne, kiedy te magazyny zaczęli napełniać. Być może mają nadmiar gazu od czasu zarazy. No i oczywiście prze­widywanie i działanie z wy­przedzeniem typowemu Polakowi zalatują siarką. Dotyczy to również słonej wody w rurze.

2. Po cholerę miałyby uzbrojone w gło­wice okręty tam się pchać?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-09-2022 [12:47] - Imć Waszeć | Link:

@Jabe, a po cholerę ruscy uruchomili pociągi z czasów zimnej wojny, które teraz wożą w kółko po Rosji wyrzutnie i co najmniej kilkadziesiąt rakiet balistycznych? W związku z tym co to jest za problem dla nich zamontować kilka takich samych jednorazówek na statkach remontowych? Jako "rury" do remontu, dodam (vide film o pociągach na YT). Ważne, że stolica Szwecji, Danii, Nieniec, Norwegii, większość portów itd. znajdzie się wtedy w zasięgu kilku minut lotu. Myśl kochany jak rusek, a raczej jak Putin, to nie zobaczysz w tym sprzeczności. Myśląc jak liberał po prostu nie jesteś w stanie zapobiec ruskiemu opętaniu, ani się przed nim zabezpieczyć lub obronić. Rusek ma zwyczajnie w du... grożenie mu paluszkiem "A nu nu, nie będę cię lubić". Wiesz co Szwedzi zrobili, kiedy zepsuty ruski lotniskowiec z cywilnym holownikiem przepływał koło Gotlandii w drodze z Syrii? Zorganizowali na Gotlandii manewry i przerzucili dodatkowe oddziały wojska. Zrobili to dlatego, że gdyby ta kupa złomu osiadła na wybrzeżu i pojawiła się tam jakaś rosyjska "ekipa remontowa", to nazajutrz ruskie czołgi mogłyby paradować W Tallinie czy Wilnie. Ruscy po prostu zablokowaliby tym tanim sposobem jedyną trasę dostaw sprzętu, ludzi i amunicji (zresztą debil Sołowiow to właśnie pokazywał obleśnym paluchem na mapie w programie ruskiej TV w marcu i kwietniu) i "nie mamy pańskiego płaszcza, co nam pan zrobi". Widzisz więc, że są jednak na świecie mądrzejsze narody, które przewidują różne scenariusze, niż Polacy, którzy pod wpływem niemieckiego liberalizmu zamieniają się już w bezładną niesolidarną i niekreatywną zbieraninę. Dlatego nie chcę być tu Wernyhorą, ale Ukraińcy z doświadczeniem solidarności czasów tej wojny po prostu nas zdominują jak dzieci w ramach każdej hipotetycznej federacji.

Obrazek użytkownika smieciu

29-09-2022 [13:28] - smieciu | Link:

@ImćWaszeć
Wydaje mi się że nie czujesz obecnej metody, którą obrał świat.
Gdyby Ruskie chciały zrobić wielkie bum to zrobiłyby. Oni tego nie zrobią. Nie na dużą skalę. Bo nie chodzi o bum tylko o strach przed bum.
Nie można do obecnej „wojny” podchodzić z typowymi założeniami. Putin dobitnie wykazał to prowadząc wojnę na Ukrainie w takim a nie innym stylu. Nie rozumiem dlaczego ludzie ciągle zakładają że ponosi porażki a nie zakładają że jego celem jest dokładnie to co się dzieje. Czyli przykładowo miliony Ukraińców wypchniętych do różnych krajów. Mamy tu zwykłą kontynuację wcześniejszego najazdu emigrantów. To samo dzieje się teraz w Finlandii.
Śmieszne czy nie ale zimno patrząc można przykładowo przyjąć że najpierw jakaś strona postanowiła doprowadzić do arabsko-murzyńskich wędrówek ludów a teraz mamy do czynienia z wędrówką ukraińsko-rosyjską.

Muszę kolejny raz powrócić do problemu Seksmisji, który ciągle wałkuję. Naprawdę uważam że z ludzi uczyniono umysłowe panienki. Którym wydaje się że rządy są głupawe. Putin jest idiotą i złem itp. Że świat jest kręcony przez prostych matołów. Stąd jedynie proste wyjaśnienia się liczą. Plany obliczone na 2 miesiące do przodu. Gdzie Putin myślał że mu się uda, jakaś prosta operacja, ale mu się nie udało.

Dlaczego dzisiaj ludzie są tak pewni siebie? Uważają się za mądrzejszych od tych, którzy nadają światu bieg zdarzeń. Kiedyś normalne było kwestionować każdą informację z wielkich mediów a dzisiaj ludzie to łykają bez problemu. Głupotę Putina, Niemieckie zło, demoniczny NS2 itp. czego efektem jest, o czym piszę, pudelkowy obraz świata. Gdzie głupki z głupoty wzięły się za Zielony Ład a wcześniej za rozbijanie naturalnej rodziny czy edukacji. Gdzie jest ten zły Putin a po drugiej stronie dobro w które ma wierzyć lud, lud grzecznych panienek. Wszystko jest prosto i dziecinnie zdefiniowane. Przez wielkie media, którym się wierzy. Widząc tylko tu i teraz.

Myślę że to kwestia zniszczenia edukacji, krytycznego myślenia, nauki historii gdzie uczą teraz np. o roli kobiety w średniowieczu. W którym już wtedy prowadzono polityczne gry prawdziwie wyrafinowane. Ot przykładowo. Francuzi dostają bęcki od Angoli ale pojawia się Joanna d'Arc. Święta. Tylko że będąca całkowicie ziemską kreacją. Która okazała się bardzo cennym narzędziem wojennym wlewając wiarę w morale obrońców itp.
Dzisiaj natomiast ludzie biorą wszystko dosłownie. Świętych za świętych a demonów widzą tam gdzie każe im propaganda. Żadnego krytycznego myślenia.
Które powinno dać do myślenia.

Bo może to my jesteśmy jak dzieci. Wydaje nam się że widzimy i rozumiemy tą wojnę podczas kiedy wcale jej nie ma. Bo ewentualnie jest gdzie indziej i polega na czymś zupełnie innym.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-09-2022 [13:44] - Imć Waszeć | Link:

@Smieciu, ja to wiem, Jacek Bartosiak o tym mówi od dłuższego czasu, podobnie mówią natowscy generałowie. Jednak Putin to nieprzewidywalny gracz, pokerzysta i ma zdolności do postawienia wszystkiego na jedną kartę. Celem (m.in. tej wojny, pierwszej z wielu potyczek) wcale nie jest Ukraina, cofnięcie NATO, zdominowanie Polski, wypchnięcie USA z EU. Celem strategicznym jest stworzenie nowego porządku świata opartego na zdecentralizowanym systemie finansowym, wielobiegunowości, w czym Chiny upatrują swoją szansę na kompletną dominację metodą małych kroków. BRICS jest narzędziem do realizacji tego celu i dlatego tak wielu ekspertów z uporem maniaka ciągle porównuje lub włącza do swoich analiz potencjały demograficzne, obszary kuli ziemskiej, udziały w gospodarce światowej i w rozwoju technologii. Chiny na 100% są tu zagrożeniem dla USA, stąd dla dominacji dolara, a stąd dla całego porządku światowego opartego na dominacji dolara. Nie ma dolara, to nie ma światowego handlu na znanych obecnie zasadach. Powstaje szereg enklaw, które muszą dopiero wypracować nowy protokół zapobiegania konfliktom, co robiono dotychczas właśnie przykręcając strumień dolarów. Wszystko by wtedy uległo zmianie, granice też. Czy to jest nasza szansa? Odpowiem pytaniem. A czy my nauczyliśmy się już robić sznurek do snopowiązałek i gumkę do majtek, jak postulował niezapomniany Jan Pietrzak?

Obrazek użytkownika Jan1797

29-09-2022 [18:49] - Jan1797 | Link:

 A czy my nauczyliśmy się już robić sznurek do snopowiązałek i gumkę do majtek, jak postulował niezapomniany Jan Pietrzak?
Nie myślisz chyba o drzwiach od stodoły, bo choć pomysł wielce innowacyjny to jednak jakby z deka nie teges:) 
Wyłącznie dyplomatycznie, 
Słyszałeś pewnie o Autosanach, autobusach z Sanoka produkowanych na licencji Sanos w latach 1950-2013 - to tylko 63 lata produkcji ktoś powie. Jednak historia Autosanu jest dużo dłuższa, w tym roku firma obchodzi 190-lecie istnienia. Udało się odbudować firmę. Spółka posiada już w swojej ofercie zeroemisyjny autobus zasilany wodorem. https://autosan.pl Stąd, kiedy Braun wyszedł na sanocki rynek to na palcach zainteresowanych rozmową policzyć można było. Nie bierz tego o siebie, to tylko tak przy okazji.  Z innej beczki, koleją od dzisiaj do Zatora dojedziesz z Krakowa Głównego bez przesiadek. Plany miały 60 lat.  Pozostałe zgoda.

Obrazek użytkownika Jabe

29-09-2022 [14:29] - Jabe | Link:

Myśląc jak liberał po prostu nie jesteś w stanie zapobiec ruskiemu opętaniu... – Proszę bez osobistych wycieczek.

Wciąż nie wiem, po co im by były te głowice na statkach. Zamierzają nimi taranować?

Co to jest (tu użyty) liberalizm i jak się ma do tego?

Obrazek użytkownika marsie

28-09-2022 [22:37] - marsie | Link:

Pieprzycie jak "mały Kaziu po dużym piwie", poczytajcie sobie:
https://biuletynnowy.blogspot.com
Pozdrówka, prawicowcy!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

28-09-2022 [23:25] - Imć Waszeć | Link:

Odnośnie tego adresu. Dlaczego np. "ugotowac" z tym samym ogonem otwiera się bez problemu, zaś strona "biuletynnowy" jest całkiem pusta?
To znaczy ja wiem jak działa "id" w JavaScript
[ div class="main section" id="main" ]
Tylko, że ludzie (mądrzy ludzie i zapobiegliwi) używają blockerów i nie odblokują tego za żadne skarby.
No niech Pan tylko spojrzy na to, na te skrypty dokładnie rzecz biorąc. Czy otworzyłby Pan stronę z takim czymś bez antywirusa? Na komputerze w firmie?:

https://www.blogblog.com/dynam...
https://www.blogblog.com/dynam...
https://www.blogblog.com/dynam...

Podoba mi się ten comments. To naprawdę ładny comments ;))))
Autor tego czegoś zajmuje się chyba ASCII-Artem, nieprawdaż?

Obrazek użytkownika u2

29-09-2022 [09:46] - u2 | Link:

Pozdrówka, prawicowcy!

Ja definiuję prawicowca jako osobę przestrzegającego naturalnego prawa, powstałego na podstawie Dekalogu chrześcijańskiego. Dlatego nie uznaję lewizny, która bezpardonowo atakuje kościół i masowo morduje niewygodnych ludzi jak tylko dorwie się władzy, oraz nie uznaję liberałów-aferałów, którzy łamią wszelakie normy, aby się wzbogacić na koszt innych.

Obrazek użytkownika Jabe

29-09-2022 [14:37] - Jabe | Link:

A nadmiarowe zgony są w porządku? Wyrzucanie ludzi z ich własnych domów na podstawie oskarżenia o znęcanie się – w porządku? Planowane stany nad­zwyczajne z konfiskatami bez od­szkodowania zarządzane przez urzędników – w porządku? (od­nośnikami niestety nie służę)

Paplać o dekalogu i prawie naturalnym w oderwaniu od rze­czywistości można do woli. To jednak obnaża obłudę. Tfu!

Obrazek użytkownika u2

01-10-2022 [14:12] - u2 | Link:

A nadmiarowe zgony są w porządku?

Czyli według ciebie rząd Dobrej Zmiany ma planować że w tym roku ma zginąć tylu i tylu. Jak umrze za mało to należy zabić tylu i tylu. A jak za dużo to plan zrealizowany z nawiązką.

Wyrzucanie ludzi z ich własnych domów na podstawie oskarżenia o znęcanie się – w porządku?

Jak dochodzi do znęcania się to jedyną skuteczną metodą jest wyrzucenie rozrabiaki z domu i zakaz zblizania się do byłej rodziny. No i oczywiscie alimenty.

Planowane stany nad­zwyczajne z konfiskatami bez od­szkodowania zarządzane przez urzędników – w porządku? (od­nośnikami niestety nie służę)

Czyli ściemniasz, jeśli nie podajesz źródła swojej rewelacji.

Obrazek użytkownika marsie

29-09-2022 [00:02] - marsie | Link:

ASCII-Artem – chyba jesteś bardziej chory niż bliscy podejrzewają?
Strona "biuletynnowy" jest pusta tylko dla pustaków – bo czytają mnie "od Alaski po Australię, poprzez Afrykę" – choć przyznaję, że chciałbym więcej – ale tu chyba każdy by chciał?
Pozdrówka (również dla chorych), wielbicieli!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-09-2022 [00:59] - Imć Waszeć | Link:

Przyznam z żalem, że pańskie choroby nie znajdują się w sferze mojego zainteresowania, ale na oko widzę, że może chodzić o alkoholizm i/lub dwubiegunową. Świadczy o tym wysoki poziom ego i ślad manii wielkości zahaczający o typowy narcyzm. Przepraszam, ale trudno jest mi w ten sposób zdiagnozować pana boleści zdalnie i zaproponować stosowny lek. Ale proszę się niczego nie obawiać i w tej sprawie zwrócić się do miejscowego lekarza lub farmaceuty. Ostatecznie do weterynarza, fachowca, raczej nie do przypadkowych blogerów, bo niewłaściwie stosowany lek może zagrażać życiu lub zdrowiu tak cennego pisarza, czyli członka elit. Odpowiadam na odpowiedź, gdyż zainteresowało mnie szalenie po prostu, czy pańscy czytelnicy również są na podobnym poziomie intelektualnym, na tych samych szczytach prymitywizmu i knajactwa, a nade wszystko czy wydawnictwa polonijne nie przykładają przypadkiem zbyt dużej wagi do wydawania słowników wulgaryzmów (w miejsce propagowania polszczyzny) stworzonych niegdyś specjalnie do komunikacji pomiędzy członkami wiadomej Jedynej Partii, wywodzącymi się jak wiadomo głównie ze wsi i szemranych dzielnic miast robotniczych z burdelami w miejsce kościołów, a których pewien znany historyk prawicowy nazywa uparcie "obszczanymi rozporkami". Bowiem jak mniemam, a z treści pańskiej wypowiedzi wnioskuję, jest pan zajadłym krzewicielem sowieckości, lewactwa i rozpusty, a tymczasem ja nie jestem niestety ani wyznawcą, ani konsumentem tegoż. I jeszcze na koniec zapytam. Słowo "pozdrówka" to jest termin rosyjski, prawda? W jakiś sposób przywodzi mi ono na myśl znakomitą powieść Wieniedikta Jerofiejewa, odmalowującą ulotny czar Moskwy oraz rosyjskiego społeczeństwa, która bodaj nosiła tytuł "Moskwa-Pietuszki", a w której to bohaterowie najebywali się jak padalce na okrągło czym popadnie, mieszając z denaturą płyn na pluskwy, przeciwłupieżowy i dopełniając musztardówkę fenolem, by potem leżeć objęci czule pod pisuarem na jakimś zaszczanym dworcu.

Obrazek użytkownika sake3

29-09-2022 [07:47] - sake3 | Link:

Nieco dziwi ,że wyciek ma miejsce dopiero wtedy kiedy Niemcy już mają zaopatrzone magazyny w 85%.Przezorność czy gra? I udostępnienie legalne wyspecjalizowanych ekip naprawczych, łodzi podwodnych które będą nie tylko naprawiać ewentualne uszkodzenia,ale swobodnie penetrować Bałtyk.

Obrazek użytkownika Czesław2

29-09-2022 [08:40] - Czesław2 | Link:

Typowy Polski młyn. Wygląda na to, że to śmieciu jest największym "prawicowcem".

Obrazek użytkownika Paweł_Urbański

29-09-2022 [08:59] - Paweł_Urbański | Link:

Jeśli sabotaż na Nord Stream, to robota Federacji Rosyjskiej, to może oznaczać, że Ruscy nie widzą przyszłości dla dostaw gazu do Unii Europejskiej, po planowanym ataku jądrowym.

Obrazek użytkownika u2

29-09-2022 [09:49] - u2 | Link:

"Thank you, USA"

Już pisałem na NB, że zdradek od razu wiedział, że w Smoleńsku 10/04/10 winni byli piloci. Teraz od razu wie, że winne są USA.

Obrazek użytkownika sake3

29-09-2022 [11:02] - sake3 | Link:

Zdaje się,że trzeba zastanowić się w związku z tym wyciekiem nad rolą jaka tu spełnia Green Peace. To ta organizacja mająca za sobą ataki terrorystyczne jako pierwsza zaczęła atakować Baltic Pipe z zadziwiającą zaciekłością i nawet przy protestach polskiego oddziału tej organizacji .Organizacja która przez szereg la nie widziała nic szkodliwego w budowie NS teraz znajduje same minusy przy inwestycjach norwesko-duńsko-polskich. 

Obrazek użytkownika u2

29-09-2022 [11:46] - u2 | Link:

Green Peace. To ta organizacja mająca za sobą ataki terrorystyczne jako pierwsza zaczęła atakować Baltic Pipe z zadziwiającą zaciekłością i nawet przy protestach polskiego oddziału tej organizacji

Sprawdziłem wczoraj, pani Anna Meres z Greenpeace to Polka, co prawda z litewskim, a może nawet estońskim nazwiskiem. Ona się udzielała w sprawie Baltic Pipe.

https://www.greenpeace.org/pol...

Jedyny utytułowany w Greenpeace to prof. Leszek Pazderski, chemik, nie biolog. Rocznik 1969, sporo ode mnie młodszy, a wygląda bardzo staro, tak na 60+ latek. Chemia nie jest zbyt bezpieczna :-)

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-09-2022 [20:27] - Imć Waszeć | Link:

Kiedyś popularny był obrazek przedstawiający trzy małpki CIA. Dziś jesteśmy już w stanie powołać do życia swój własny polski symbol - Trzech Tenorów:
https://paczaizm.pl/content/wp...

Obrazek użytkownika marsie

29-09-2022 [13:20] - marsie | Link:

Pardon, ale dopiero tu zajrzałem - a kiedyś miałem gościa za inteligenta - szkoda gadać!

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

29-09-2022 [13:29] - Imć Waszeć | Link:

To jest kobieta. Zapewniam.

Obrazek użytkownika Kaczysta

29-09-2022 [19:05] - Kaczysta | Link:

- Nie uznamy nielegalnych rosyjskich referendów na wschodzie i południu Ukrainy, ponieważ przestrzegamy prawa międzynarodowego zasada integralności terytorialnej ma dla nas pierwszoplanowe znaczenie, m.in. w kwestii statusu Kosowa - oświadczył prezydent Serbii Aleksandar Vuczić.
- Bronimy integralności terytorialnej (Serbii), dlatego w naszym najlepszym interesie jest ochrona integralności terytorialnej państw uznanych przez światową społeczność. To jest jedyna rzecz, której z pewnością nie można zmienić. Te zagadnienia są dla nas kluczowe - zadeklarował w środę Vuczić, cytowany przez portal tanjug.rs.
Jak dodał, inne postępowanie Belgradu w kwestii uznania pseudoreferendów w Ukrainie skutkowałoby "utratą przez Serbię szacunku na arenie międzynarodowej".