Eksplozje prześladują Rosjan - tym razem Most Krymski

  Zaledwie niecałe dwa tygodnie minęły od dnia 26 września 2022, kiedy to tajemnicze eksplozje zniszczyły wszystkie cztery nitki gazociągów Nord Stream 1 i 2.  Szwedzkie i duńskie służby ustaliły właśnie, że:

  "W gazociągach Nord Stream i Nord Stream 2 doszło do wybuchów. Dowody na potwierdzenie tej tezy zebrała podczas śledztwa szwedzka policja. Jasno można już więc stwierdzić, że na obu instalacjach doszło do aktów sabotażu. Śledztwo w miejscu czterech wycieków na gazociągach Nord Stream i Nord Stream 2 prowadziły wspólnie służy z Danii i Szwecji." {TUTAJ}.

  Dziś rano do eksplozji doszło na Moście Krymskim łączącym Krym z Rosją, a wybudowanym w 2018 roku.  Według wstępnych ustaleń doszło do wybuchu ciężarówki na moście drogowym.  Wywołał on pożar cystern z paliwem na moście kolejowym.  Portal Wp.pl pisze {TUTAJ}:

  "W wyniku wybuchu na Moście Krymskim zginęły trzy osoby - poinformował Komitet Śledczy z Rosji. Według służb Kremla, to pasażerowie samochodu osobowego, jadącego obok ciężarówki w chwili eksplozji. (...) Rano rosyjskie media podały informację, że na moście łączącym anektowany Krym z terytorium Rosji doszło do pożaru. Strona rosyjska podała potem informację o wybuchu samochodu ciężarowego, który spowodował zapalenie się cystern z paliwem na kolejowej części mostu. Prócz zniszczeń na kolejowej nitce mostu zniszczone są odcinki drogi na jednej z nitek samochodowych. Z opublikowanych zdjęć wynika, że co najmniej dwa przęsła mostu runęły do wody.".

  Pojawiło się natychmiast wiele hipotez dotyczących przebiegu katastrofy.  Portal Onet.pl zebrał niektóre z nich:

  "Ukraińska agencja Interfax-Ukraina podała w sobotę, powołując się na źródła, że eksplozja, do której doszło rankiem na moście zbudowanym przez Rosję na anektowany Krym, była operacją specjalną Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU)
Pożar rosyjskiego mostu na Krym nie wynikał raczej z ostrzału rakietowego i mógł być skutkiem dobrze zaplanowanego aktu dywersji – podała stacja BBC, przytaczając opinię eksperta w dziedzinie ładunków wybuchowych
Uszkodzenie takiej przeprawy jak rosyjski most wymaga dużej ilości materiałów wybuchowych, znacznie większej niż mogłoby przenieść na sobie kilku ludzi, bądź też kilku pocisków rakietowych lub bomb — uważa ekspert wojskowy Mick Ryan
W ocenie gen. Mieczysława Bieńka "bardzo słusznie, że strona ukraińska nie mówi, kto to zrobił". — Mogło to być uderzenie przeciwokrętowej rakiety Neptun — dodał." {TUTAJ}.

  Jakby to nie było - straty są wielkie.  Eksperci ubezpieczeniowi oceniają je wstępnie od 1.4 mln USD do 3,6 mln USD.  W dodatku most będzie wyłączony z ruchu przez co najmniej kilka tygodni, właśnie w czasie nasilającej się kontrofensywy ukraińskiej.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Kaczysta

08-10-2022 [21:16] - Kaczysta | Link:

Крымский мост - красивое
https://twitter.com/i/status/1578698581359284224

Obrazek użytkownika Pani Anna

08-10-2022 [23:35] - Pani Anna | Link:

Jakby nie patrzeć,  to ta mostowa afera do pięt nie dorasta wyspie wężów.

Obrazek użytkownika u2

09-10-2022 [00:02] - u2 | Link:

#ścierwousz

ta mostowa afera do pięt nie dorasta wyspie wężów

No co ty nie powiesz ścierwousz :-)

Obrazek użytkownika sake3

09-10-2022 [06:12] - sake3 | Link:

A ja czekam i czekam komu tym razem podziękuje jasnowidz z Chobielina.Myślę że nie będzie taki oszczędny w słowach i poda jakieś wytłumaczenie. Czyżby nie miał dostępu do barku albo był już wczesniej ponadmiarowo opróżniony?