Jak upadnie Unia Europejska?

  Uważam, że w zupełnie inny sposób niż Związek Sowiecki.  Jak pamiętamy, 8 grudnia 1991 r. Jelcyn, Krawczuk i Szuszkiewicz podpisali układ białowieski, który przesądził o likwidacji Związku Sowieckiego i utworzeniu na jego miejsce Wspólnoty Niezależnych Państw {TUTAJ}.  Nie sądzę by jakieś gremium ogłosiło nagle koniec UE.  Moim zdaniem Unię Europejską czeka raczej los Republiki Rzymskiej.  Instytucje tej ostatniej utraciły wszelkie znaczenie już w epoce Juliusza Cezara, ale mimo to trwały aż do końca Imperium Rzymskiego, czyli ponad 400 lat jako twory czysto symboliczne.

  Początki procesu stopniowej utraty znaczenia przez unijna władzę i biurokrację  można było zaobserwować podczas wczorajszej [15.11.2017] debaty Parlamentu Europejskiego, poświęconej Polsce.  Uwaga prawie wszystkich skupiła się na antypolskiej rezolucji i zdradzie "polskich" europosłów PO.  Prof. Zenderowski w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl  {TUTAJ} zauważa jednak, że:

  "Debata w PE nie cieszyła się dużym zainteresowaniem.
Odbywała się przy niemal pustej sali. Nie było zainteresowania debatą.
   Co to pokazuje?
Że przeciętnego Europejczyka w ogóle ten temat nie interesuje. Jeżeli tematem nie jest zainteresowana większość posłów, którzy zarabiają duże pieniądze za to, żeby wysłuchiwać tego typu debat, które rzekomo są istotne dla Europy, tym bardziej nie interesuje to Europejczyków. Debaty organizowane przeciwko Polsce, bo nie chce przejść mi przez usta, że są to debaty w obronie demokracji czy praworządności, tak naprawdę i paradoksalnie służą naszemu krajowi.
  Dlaczego pan tak uważa?
Wydawałoby się, że one mogą psuć wizerunek Polski. Niemniej jednak dla wszystkich, którzy interesują się polityką profesjonalnie, jest jasne, że Unia jest bezradna. Każda kolejna debata przeciwko Polsce pokazuje, że Unia nic nie może. Z każdą kolejną nieskuteczną groźbą ze strony UE, pozycja rządu polskiego umacnia się. Przeciętnego Europejczyka nic nie interesuje sytuacja w Polsce, za to niemałą część Polaków owszem interesuje skuteczność tego typu akcji dyscyplinujących. A że są one nieskuteczne, zwykły obywatel może stąd wyprowadzić tylko jeden wniosek: warto było się postawić i być nieugiętym. Jeszcze kilka miesięcy temu straszono nas, że odbiorą Polsce fundusze europejskie. Okazało się, że to niemożliwe.".

  Tym razem straszono nas uruchomieniem procedury 7,  W stosunku do Węgier taką procedurę uruchomiono dawno temu bez jakichkolwiek rezultatów.  Bezsilność UE widać też w innych kwestiach.  We wrześniu 2015 uchwalono unijny plan relokacji 160 tys. imigrantów z Bliskiego Wschodu.  Zakończono go po dwóch latach.  Okazało się, iż rozlokowano niecałe 30 tys. osób.  Kryzys migracyjny złagodziły: zamkniecie granic przez Węgry i kraje bałkańskie, umowa Niemiec z Turcją oraz porozumienie władz włoskich z Libijczykami.  UE jak taka nie miała tu nic do gadania.  W sprawie Katalonii UE potrafi tylko chować głowę w piasek.

  I tak to własnie będzie wyglądało.  PE będzie formułował coraz to nowe rezolucje, KE wydawać coraz więcej dyrektyw, a UE zwoływać kolejne szczyty, natomiast państwa członkowskie będą robić to, co leży w ich interesie, coraz mniej przejmując się tą radosną twórczością.  W końcu z całej idei europejskiej integracji pozostaną tylko puste wydmuszki.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Kaciszek

16-11-2017 [15:09] - Kaciszek (niezweryfikowany) | Link:

Piękny scenariusz...ale co z pozostałościami po UE w naszym kraju, te wszystkie przepisy, politpoprawność, struktury organizacyjne etc...

Obrazek użytkownika xena2012

16-11-2017 [15:45] - xena2012 | Link:

Niestety nie możemy lekceważyć obecnej bezsilności UE wobec Polski. ani braku zainteresowania ze strony przedstawicieli. Pusta sala nie świadczy ,że jutro czy pojutrze będzie tak samo,przecież nasza platformerska ekipa w Brukseli zrobi wszystko,żeby obecny rząd obalić.Serwowanie kłamstw,tworzenie nieistniejacych faktów i zdarzeń to nie radosna twóczość głupków siedzących w Unii za ciężkie pieniądze tylko niebezpieczny proceder. 

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

16-11-2017 [18:06] - ExWroclawianin | Link:

Wg mnie kolejnym etapem powinno byc uchwalenie nowego prawa przez Sejm Rzeczpospolitej, ktore bedzie stanowilo ze KAZDY posel ktory JAWNIE wystepuje przeciwko interesowi Polski i Polakow czyli JAWNEJ ZDRADZIE powinien byc pozbawiony obywatelstwa polskiego ktorym tak bardzo sie brzydzi aby NIE MIAL JUZ MOZLIWOSCI ZOSTANIA POSLEM RP lub nalezy zmienic prawo tak aby za ZDRADE byla bezwzgledna minimum KARA DOZYWOCIA bez ewentualnego skrocenia czy laski pana prezydenta RP lub wyzsza. Bylaby to kara minimum dozywocia. Niekoniecznie kara smierci, ale np. 2 lub 3 razy DOZYWOCIE  w zaleznosci od "poziomu i szkodliwosci" winy. PROSTE!!! Tylko kto w dzisiejszej Polsce ma przyslowiowe "jaja" aby tego dokonac i w koncu zlamac te parszywa INDOLECJE i ciche wyznawanie zasady: "My nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych"......TA FILOZOFIA MUSI SIE ZAKONCZYC, jezeli chcemy naprawde SPRAWIEDLIWOSCI I OCZYSZCZENIA ZYCIA PUBLICZNEGO !!!!

Obrazek użytkownika xena2012

16-11-2017 [20:17] - xena2012 | Link:

Każdemu z tych posłów i europosłów z PO należy wręczyć egzemplarz ,,Potopu'' Sienkiewicza do obowiązkowego przeczytania. 

Obrazek użytkownika Jabe

16-11-2017 [17:45] - Jabe | Link:

No właśnie. Jaki jest plan na wypadek upadku UE? Jaki jest plan na wypadek potrzeby wystąpienia z niej? To będzie czas zawirowań. Warto wykorzystać aktualną koniunkturę na przygotowania. Czy ktoś choć pomyślał o tym?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

16-11-2017 [18:05] - Imć Waszeć | Link:

Plan? Najpierw może uwiązanie oPOzycji do kieratów, żeby produkowali prąd, a nie bruździli w polityce?

Obrazek użytkownika Jabe

16-11-2017 [18:37] - Jabe | Link:

Złej baletnicy...

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-11-2017 [22:34] - Marek1taki | Link:

Jak upadnie UE?
Już upadła. Na głowę.

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

17-11-2017 [00:01] - ExWroclawianin | Link:

No i chyba trzeba bedzie przywrocic kontrole na granicach, moze na poczatek z Niemcami..............................