[V Kolumna Rosji] Koniec anonimowości Gajowego Maruchy


„Pawło Kowal – żydobanderowskie ścierwo, dywersant ulokowany w Polsce” – krzyczy tytuł kolejnego zjadliwego postu „Gajowego Maruchy”. I dalej: „Pawło Kowal, syjonistyczna kreatura występująca pod nazwiskiem „Paweł Kowal” to Żyd z korzeniami na terenie dzisiejszej Ukrainy. Jest siostrzeńcem Żydówki Heleny Łuczywo (z domu Chaber, matka Guter, oboje mieszkali na Ukrainie), która była zastępcą Wielkiego Redaktora Aarona Szechtera. Również oboje rodziców Szechtera było Żydami z Ukrainy. Jeden z najbardziej antypolskich, plugawych szubrawców, jakich nosi święta polska ziemia…” (https://marucha.wordpress.com/2015/04/15/pawlo-kowal-zydobanderowskie-scierwo-dywersant-ulokowany-w-polsce/ )
 
itd. itd.
 
Gajowy Marucha pieczołowicie dba o swoją anonimowość, by móc bezkarnie pluć, ale ustaliliśmy, kim jest. Nazywa się Mirosław Jan Wiechowski. To starszy pan, który od wczesnych lat osiemdziesiątych mieszka w Szwecji w miejscowości Solna, na północnych przedmieściach Sztokholmu, przy ulicy Hagalundsgatan 34 ( http://personer.eniro.se/p/miroslaw+wiechowski/174122]. Według naszych informacji, Wiechowski należał do PZPR. Był blisko związany z aktorem Ryszardem Filipskim, który w czasach PRL był jedną z czołowych postaci środowiska byłych współpracowników gen. Moczara i tzw. narodowych komunistów, na podstawie którego powstało towarzystwo Grunwald. Od 1993 roku Filipski współpracował z Samoobroną.
 
Wiechowski jest weteranem Internetu – jest aktywny jako bloger przynajmniej od 1995 roku. Przez kilka lat prowadził prawicową grupę dyskusyjną „Ciemnogród”, gdzie wsławił się wycinaniem, a nawet zmienianiem treści postów swoich oponentów https://andhy.wordpress.com/2007/08/16/romanse-gajowego-maruchy], manipulowaniem treściami - teraz jednak skupia się na swoim blogu „Dziennik Gajowego Maruchy”. Posiada profile Facebook, z których jednak mało korzysta: pod własnym nazwiskiem [https://www.facebook.com/MJWiech] i pod pseudonimem „Gajowego Maruchy” [https://www.facebook.com/dgmarucha].
 
Wiechowski ma spory udział w szerzeniu propagandy rosyjskiej propagandy antyukraińskiej w Polsce. Marucha/Wiechowski jest szeroko cytowany w Internecie rosyjskim jako głos zdrowej, nieskażonej rusofobią części narodu polskiego. Jego wpisy są często powielane przez inne portale i profile. Marucha publikuje dużo tłumaczeń ze źródeł rosyjskich, a także z portalu The Bilzerian Report [http://thebilzerianreport.com/], które wbrew pozorom powstają nie w USA, lecz w Armenii. Stamtąd właśnie pochodzi na przykład tekst „czy Władimir Putin jest największym przywódcą naszych czasów?” [http://gazetawarszawska.eu/2014/03/30/czy-wladimir-putin-jest-najwiekszym-przywodca-naszych-czasow/].
 
Marucha/Wiechowski głosi, że największym wrogiem Polski są Żydzi i Niemcy, de facto okupujący Polskę przy pomocy NATO. Dla Wiechowskiego naturalnym partnerem dla Polski i pozostałych narodów słowiańskich – z wyjątkiem Ukrainy! – jest Rosja [https://marucha.wordpress.com/2015/04/30/stosunki-polska-rosja-to-jedna-wielka-manipulacja/]. W jego poglądach bardzo wyraźny jest rys panslawistyczny.
 
Wraz ze swoim przyjacielem Włodzimierzem Kulińskim, także zamieszkałym w Szwecji, uczestniczy w prowadzeniu portalu „Wirtualna Polonia” [http://wirtualnapolonia.com/], gdzie znajdujemy treści bardzo podobne do blogu „Gajowego Maruchy”. Wokół tego portalu skupione jest środowisko, które udziela sobie nawet „Orderów Patrioty” [http://www.orderpatriota.com/patrioci.html]. W 2014 na jego opiekuna wyznaczono Stanisława Tymińskiego, kandydata w wyborach prezydenckich w 1990 roku i późniejszego założyciela „Partii X”, który ostatnio staje się ponownie aktywny. Znajdziemy tam także publicystę Stanisława Michalkiewicza, autora wiernopoddańczego listu do Władimira Putina Zygmunta Wrzodaka [http://wrzodakz.neon24.pl/post/108937,polacy-rosjanie-ukraincy-slowianie], niestrudzonego obrońcę Gazpromu Andrzeja Szczęśniaka, głównego ekonomistę SKOK Janusza Szewczaka i wiele, wiele innych ciekawych postaci.


Mirosław Jan Wiechowski
 

* * *

 
Powyższy tekst opracował facebookowy zespół „Rosyjska V kolumna w Polsce”. Polecam pozostałe publikacje zespołu  i poczet odznaczonych Orderem Wielkiej Stonki Ruskiego Miru – na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/Rosyjska-V-kolumna-w-Polsce/218251225011751
 
Polub stronę zespołu „Rosyjska V kolumna w Polsce”!
 
Publikuję z podziękowaniami w ramach obchodów rocznicy Konstytucji 3 Maja i na pohybel opisywanej w publikacjach „V kolumny” pałkarzy Targowicy. Niech się święci 3 Maj. "Pierzchają dumni morderce"...
 
Mariusz Cysewski
 
Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn  
http://mariuszcysewski.blogspot.com
http://www.facebook.com/cysewski1
 
Czytaj też ciąg dalszy - "Zemsta gajowego Maruchy":
http://naszeblogi.pl/55254-v-kolumna-putina-w-polsce-zemsta-gajowego-maruchy

Zobacz też:
Inne publikacje zespołu „V rosyjskiej kolumny w Polsce”:
http://naszeblogi.pl/53578-polscy-agenci-putina-groza-redaktorom-gazety-polskiej
http://naszeblogi.pl/53483-jan-tomaszewski-za-zaslugi-dla-rosji-dostaje-order-stonki
http://naszeblogi.pl/53929-ilu-neohitlerowcow-poprze-grzegorza-brauna
http://naszeblogi.pl/54052-polscy-sojusznicy-zgwalcili-300-kobiet
 
O Ukrainie:
http://naszeblogi.pl/45493-polski-banderowiec-z-bardzo-bardzo-wschodniej-polski
http://naszeblogi.pl/44921-wolny-czyn-z-kijowa-ukraina-na-barykadach
http://naszeblogi.pl/44997-jak-zwyciezylo-powstanie-na-ukrainie-film-z-majdanu
http://naszeblogi.pl/44973-za-wolnosc-nasza-i-wasza-na-majdanie-z-czarnymi-kozakami
http://naszeblogi.pl/44854-do-broni
http://naszeblogi.pl/46856-ukrainska-pozyczka-wojenna
http://naszeblogi.pl/45583-slomka-o-znaczeniu-powstania-ukrainskiego-dla-polski
http://naszeblogi.pl/52839-adam-slomka-kandydat-na-prezydenta-sprzedajmy-bron-ukrainie
http://naszeblogi.pl/45851-polska-majdan-ukraina-konferencja-w-zabrzu-kwk-guido
http://naszeblogi.pl/47415-kozacka-slawa-wyzwanie-tyranii-moskwy
http://naszeblogi.pl/53511-ukrainska-historia-wojenna-z-kresow-jak-z-sienkiewicza
http://naszeblogi.pl/53650-ukrainski-ruch-oporu-na-terenach-okupowanych
http://naszeblogi.pl/52337-propaganda-moskwy-stare-lajdactwa-starych-lajdakow
http://naszeblogi.pl/52858-kociol-debalcewski
http://naszeblogi.pl/52387-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-wolnowacha
http://naszeblogi.pl/52406-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-mariupol
http://naszeblogi.pl/52447-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-tortury-i-egzekucje-jencow
http://naszeblogi.pl/52815-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-egzekucje-i-bezczeszczenie-zwlok
http://naszeblogi.pl/53600-wiec-choc-sie-speka-swiat-i-zadrzy-slonce-rodziny-jencow
http://naszeblogi.pl/52836-jency-obroncy-lotniska-w-doniecku-pomoc-dla-rodzin-pilne

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Janko Walski

03-05-2015 [12:53] - Janko Walski | Link:

Dzięki! Tego typu rosyjska agentura wpływu zawsze wybija z tyłu wówczas, gdy frontowa (SLD/PSL/PO/WSI/...) słabnie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

03-05-2015 [07:15] - jazgdyni | Link:

Witaj

Dobrze, że do tego dotarłeś i opublikowałeś. Moje trolle często powołują się na maruchę, jak na wyrocznię, a on paskudnie mi śmierdział.
To już nie pierwszy putler i patridota z zagranicy.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-05-2015 [14:41] - Ula Ujejska | Link:

Janusz - wcale się nie zdziwię jak kiedyś odkryjemy, że "gajowy" jest wśród społeczności NP.pl :)

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

03-05-2015 [10:26] - NASZ_HENRY | Link:

Gajowi zawsze POdejrzani ;-)

Obrazek użytkownika alchymista

03-05-2015 [11:02] - alchymista | Link:

Janusz Szewczak? On też?
No proszę, czyżby red. Sakiewicz wpuścił lisa do kurnika (nie po raz pierwszy zresztą)?

A może oni mu przyznali ten order "zaocznie"?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

03-05-2015 [14:47] - Ula Ujejska | Link:

Dobra robota. Jeśli mogę coś zaproponować ... warto przyjrzeć się także środowisku Polonii w Kanadzie. Od dawna można tam zaobserwować przeróżne prowokacyjne "spektakle" putlerowskich prowokatorów.

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski

03-05-2015 [15:38] - Mariusz Cysewski | Link:

Bardzo dziękuję wszystkim dziękującym mi za "dobrą robotę", ale ja tu tylko wklejam :(
Stąd apel zwłaszcza do blogerów. Proszę polubcie ten profil na Facebooku. Publikacji jest dużo. Gdybym ja tylko miał wklejać, to stanowiłoby to sporą część tego bloga.
Kopiujcie też wy ;)) Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Oona

04-05-2015 [05:41] - Oona | Link:

Nareszcie ktos napisal kim naprawde jest Gajowy Marucha. Serdecznie Panu dziekuje :)

Czytywalam Maruche i zawsze cos w jego pogladach bylo dla mnie podejrzane. Przestalam wiec zagladac do gajowki. Zastanawialo mnie kim jest "Jasiek z Toronto". On tez produkowal sie u Gajowego Maruchy...

Obrazek użytkownika Antygajowy

28-12-2018 [14:14] - Antygajowy | Link:

.

Obrazek użytkownika Boomcha

19-05-2015 [16:24] - Boomcha | Link:

1. Etykiet potrzebują ludzie złej woli lub intelektualnie ograniczeni, niepotrafiący przedstawić argumentów w merytorycznej dyskusji i obronić swój punkt widzenia.

2. Demokratyczna procedura wyłaniania reprezentacji przez Naród czyli suwerena ma sens o tyle o ile suweren ma dostęp do obiektywnej informacji i swobodę wyrażania subiektywnej opinii, co rzecz jasna owocuje dyskusją, a ta z kolei wpływa na świadomość obywateli i jednocześnie jakość samej procedury. Pluralizm mediów w systemie demokratycznym jest kluczowy, a to jaką wartość mają prezentowane opinie/poglądy ocenia sam zainteresowany/odbiorca/obywatel dobrowolnie się z nimi zapoznając.

3. Nie zgadzam się z zaprezentowana tu charakterystyka (chociaż to określenie na wyrost) opinii czy poglądów Gajowego, nie ma ona nic wspólnego z rzeczywistością.

4. Pomijam aspekt prawny całego pseudo-dziennikarskiego "dochodzenia", bo moralny jest oczywisty.

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski

26-05-2015 [08:50] - Mariusz Cysewski | Link:

Pana (albo pani) prawo się nie zgadzać. Ładniej, a w każdym razie donośniej byłoby pod nazwiskiem. Najlepiej własnym.
Przyznam że dziwnie mi wygląda pochwała demokracji i wolności dyskusji, wolności słowa ze strony miłośników Rosji. Ale ten aspekt sytuacji właściwie jest jasny - demokrację i wolność słowa lubicie wtedy, gdy trzeba szerzyć dezinformację i oszczerstwa; tak jak Bul Komorowski i jego poplecznicy; a zwłaszcza lubicie wtedy, gdy nic na demokrację i wolność słowa nie możecie poradzić.
Żaden natomiast miłośnik Rosji nie ma prawa stroić się w kradzione piórka moralisty. Bo Rosja i bo zdrada mają z moralnością tyle wspólnego, co ku#wa z zakonem. Więc: sio ;-))

Obrazek użytkownika Boomcha

26-05-2015 [16:03] - Boomcha | Link:

1. Co do tzw demokracji - z jakiegoś powodu idzie ona w parze z upadkiem polskiego państwa i narodu, a tak na prawdę nigdzie jej nie ma, jedynie stanowi (często dość marny) parawan dla dyktatury/oligarchii/mafii/obcej agentury. W Polsce żadnej demokracji nie ma, nie mam jej nawet zalążka.

„Historia uczy, że demokracja bez wartości przekształca się w jawny lub zakamuflowany totalitaryzm”. - Jan Paweł II

2. O Rosji wiem pan pewnie tyle co przeczyta w tzw mediach niezależnych, ewentualnie pamięta z czasów pierwszej komuny. Trochę mało, żeby się wypowiadać. Nie mam natomiast wątpliwości, że Rosja jest rządzona w interesie Rosjan i w ich interesie istnieje (przy wszystkich wadach i patologiach), co do Polski to są uzasadnione wątpliwości czy w ogóle istnieje czy jest już tylko krainą krajobrazową w UE.

3. Żadnej wolności słowa w Polsce nie ma, o czym świadczy choćby istnienie PRL-owskiego art 212 w tutejszym KK, czy tropienie wszędzie agentur (z jakiegoś powodu głównie rosyjskich, podczas gdy bodajże 95% mediów polskojęzycznych jest w rękach Niemców - http://tinyurl.com/phak7wf ). O tym, że ten wpis nie zostanie opublikowany nie wspominając.

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski

26-05-2015 [19:56] - Mariusz Cysewski | Link:

LOL "Ale ty nam o Bohunie mów, a nie o miedzy i gruszkach" LOL

Tematem wpisu ani tematem do żadnej dyskusji pod nim nie jest ani "demokracja", ani "wolność słowa".

Tematem wpisu nie jest nawet to, co ja wiem o Rosji. Nie ma tu i nie będzie żadnej licytacji. Z niemoralnymi moralistami zwłaszcza, nawet gdyby nie byli anonimowi.

Tematem wpisu i dyskusji nie jest nawet Rosja, tylko agentura Rosji w Polsce. Etykietki będziemy wam dawać, a protesty przeciw temu mam za dowód, że na złodzieju czapka gore. Albo "łap złodzieja".

Zdrada i renegacja to słowa za mało w Polsce używane. I to się zmieni.

Natomiast co do punktu 2: skoro w młodzieżówce Brauna Rosja tak korzystnie wypada w porównaniu z Polską, to w czym problem? To na co jeszcze Anonim czeka? Walizka-dworzec-Rosja :-)) Już z rana może pan być na placu Czerwonym.

Jak to mawia pani klasyk: "emigracja może być szansą"

Obrazek użytkownika Boomcha

26-05-2015 [22:08] - Boomcha | Link:

Ja ruskim agentem, na prawdę dobre. To znaczy dobre-dobre, bo przecież byle kogo by na agenta nie werbowali a i też pewnie kasy by nie żałowali. Ponieważ pisze pan do mnie per "wy" to od razu przejdę do sedna (jako agent), tzn do kwitów. Rodzinie po kądzieli "papiery" wystawiło sowieckie NKWD umieszczając na liście do wywózki. Uciekli przed nią bo znajomy Litwin ich ostrzegł. Z kolei rodzinie p mieczu (cholernie ostrym z resztą) papiery wystawili Niemcy wsadzając jednego z moich przodków do KL Auschwitz gdzie się wykończył w wieku 26 lat.

Ma pan bardziej wiarygodne "papiery"?

Czytam od czasu do czasu Wspomnienia moich pamiętników Jerzego Dobrowolskiego, to właściwie opis dzisiejszej Polski tylko nazwiska i szyldy inne. Jest tam wiele ciekawych i aktualnych spostrzeżeń, m.in. takie, że powszechny był wtedy gatunek człowieka, który przyjmował za prawdę tylko to co był sam w stanie objąć (najczęściej nie najtęższym) umysłem, wszystkiego czego nie mógł zrozumieć nienawidził. To też jest wciąż aktualnie niestety.

Co do agentury - rozumiem, że widzi pan wszystkie z tą samą ostrością, al ez jakiegoś powodu wspomina tylko o rosyjskiej? Może pan wymieć powiedzmy po 3 przykłady działalności każdej z nich - wtedy będzie wiadomo o czym rozmawiamy, tzn jakiego rodzaju aparatem obserwacyjnym dysponujemy, bo np ja efektów działalności rosyjskiej agentury w Polsce nie widzę, a np Francuskiej, Niemieckiej czy Amerykańskiej już tak.

Co do "anonimowości" w sieci - czy robi panu różnice kto jest autorem Lalki: prus czy Głowacki?

ps
Ja za granicą już byłem i wiem co to jest za życie. Jak pierwszy raz po miesiącu zjadłem żurek z chlebem to się rozpłakałem (literalnie). Po powrocie chciałem całować ziemię i powiedziałem sobie, że prędzej wyżrę wszystko co się nada do jedzenia do gołej ziemi a z Polski nie wyjadę. I tak zrobię.

To, że widzę pozytywne strony rządów tych czy innych rządzących nie ma tu nic do rzeczy.

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski

29-05-2015 [15:11] - Mariusz Cysewski | Link:

"Nie sądzę by prof. Szczerski albo prezydent Duda mogli kierować się takimi motywami. W każdym razie profesor mówi co innego, i jak dla mnie - przekonująco. To są raczej racjonalni panowie. Nawet przekładając coś, czego nie ma ;-)) " - pan chyba, proszę pana, zwariował. Pan nie ma ani papierów, ani nie ma pan twarzy. Wszyscy widzą. Tak to jest jak się pisuje anonimy.

Nie jest pan też ani Prusem, ani Głowackim.

Pana biografia też ani interesuje, ani nie wzrusza, sory za szczerość. Tematem artykułu jest agentura rosyjska.

Obrazek użytkownika Boomcha

29-05-2015 [18:55] - Boomcha | Link:

> Tematem artykułu jest agentura rosyjska.

To powtarzam pytanie: po trzy przykłady działalności każdej z agentur jakie pan widzi, a rosyjskiej to pewnie z dziesięć ot tak pan wypisze, prawda? Wiec czekam.

Bez cytatów z jakiegoś Szczerskiego, porad żeby wyjeżdżać itp bredni. Konkret. Przykłady.

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski

29-05-2015 [19:04] - Mariusz Cysewski | Link:

Czekaj se anonimie... na powrót Bredzisława ;))

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski

30-05-2015 [12:40] - Mariusz Cysewski | Link:

Anonimowość nie jest zła co do zasady. Ale decyzja o podpisywaniu się pseudonimem narzuca pewne ograniczenia. Na przykład, nie powoła się pan na "wiarygodne papiery", bo takich opowieści nie da się sprawdzić. To nie są czasy ani kraj, by komuś wierzyć na słowo. Dlatego ośmiesza pana użycie takiego argumentu podpisanego pseudonimem.
Z kolei podpisujących się nazwiskiem prawdziwym bez trudu każdy sprawdzi - w internecie, IPN, itd.
Intencje anonimów bywają różne. Ale w wypadku trolli powodem często też jest dokładnie to, że i ich można łatwo sprawdzić w IPN.

Obrazek użytkownika Boomcha

28-05-2015 [16:50] - Boomcha | Link:

Jerzy Dobrowolski, "Wspomnienia moich pamiętników" - ze specjalną dedykacją dla cenzora:

http://i.imgur.com/HpJ23ur.jpg

Obrazek użytkownika Boomcha

28-05-2015 [17:59] - Boomcha | Link:

A to czemu nie poszło: http://i.imgur.com/fGRqZZa.png ?

Obrazek użytkownika HenrykHenry

26-05-2015 [23:07] - HenrykHenry | Link:

Dzis zobaczylem filmik ze sztabu wyborczego Komorowskiego i pewna twarz ktora placzliwie spogladala gdzies w gore , pewnie na tablice ogloszen.
Wyobrazcie sobie Panstwo ze to byla twarz Leszka Moczulskiego TW SBcji. TW pseud.Lech.

Czy to aby nie kolega panski z KPN (parti zalozonej i wpelni kontrolowanej przez SB) , panski szef,przelozony ?.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

26-05-2015 [23:07] - HenrykHenry | Link:

Dzis zobaczylem filmik ze sztabu wyborczego Komorowskiego i pewna twarz ktora placzliwie spogladala gdzies w gore , pewnie na tablice ogloszen.
Wyobrazcie sobie Panstwo ze to byla twarz Leszka Moczulskiego TW SBcji. TW pseud.Lech.

Czy to aby nie kolega panski z KPN (parti zalozonej i wpelni kontrolowanej przez SB) , panski szef,przelozony ?.

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski

29-05-2015 [15:07] - Mariusz Cysewski | Link:

Hehehe... jak milicyjnych trolli rozwściecza ten brak szacunku dla antysemitów.
A powód, poza wszystkim innym jest prosty.
Wy śmierdzicie ;-))

Obrazek użytkownika HenrykHenry

29-05-2015 [22:26] - HenrykHenry | Link:

Jak się nie ma argumentów i położenie robi się ciasne to się cuchnie wypuszczając jak skunks smród by odwrócić uwagę od siebie. Nie wiem czy da rade byś się umyl i nie cuchnal.

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski

29-05-2015 [23:38] - Mariusz Cysewski | Link:

Boli esbeków ta przegrana... I to mnie nie dziwi. Jak zwykle anonim, ale w twoim wypadku - konieczny. Bo akta zostały w IPN, LOL

Obrazek użytkownika HenrykHenry

30-05-2015 [20:08] - HenrykHenry | Link:

No i zatkales sie wlasnym smrodem jak u skunksa. Merytorycznie , merytorycznie "powsinogo". A wiem strach , strach cie trawi , co to bedzie , oj co to bedzie. Las juz idzie po ciebie , las z IPN.

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski

29-05-2015 [23:43] - Mariusz Cysewski | Link:

Autor notki ("V kolumna") nie sprawdzał akt towarzysza Wiechowskiego w IPN. Chłopcy po prostu na to nie wpadli. Informuję więc też towarzysza Wiechowskiego, że im to zasugerowałem, co biografię towarzysza rozbuduje :-))

Rozumiem też plucie na lepszych od siebie i ogólne zdenerwowanie towarzysza płynące z wiedzy, że te dokumenty są i będą. I będą coraz szerzej wykorzystywane.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

30-05-2015 [14:26] - HenrykHenry | Link:

Panie !!! - lustrują panu "tatusia" ideowego TW- Lech. Kumpel w rozpacz po przegranej Komorowskiego.

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski

01-06-2015 [11:35] - Mariusz Cysewski | Link:

LOL

Obrazek użytkownika Świadomy Obywatel

31-05-2015 [15:00] - Świadomy Obywatel | Link:

Niesamowite. Właśnie w opisywanym wpisie na blogu maruchy postanowiłem zostawić komentarz, który wprowadziłby choć trochę moim zdaniem trzeźwej oceny Rosji. Zostałem zaatakowany jak największy debil, zaczęto przypisywać mi jakieś słowa których nie wypowiedziałem itd. Generalnie obelgi ze strony towarzysza (jak się okazuje) maruchy nie miały końca. Ten człowiek nie zna mnie, mojego zdania praktycznie na żaden temat ale już apriori przyjął je i oczywiście obwieścił na blogu. Cała masa durniów oczywiście w ciemno poszła za swoim mistrzem. Podejrzewam że niektóre konta są prowadzone przez maruchę osobiście. Od jakiegoś czasu miałem wrażenie że jest to typowa rosyjska propaganda ale ten wybryk już mnie na 100% przekonał. Po tych obraźliwych słowach maruchy zacząłem szukać o nim informacji i znalazłem ten wpis! Teraz jeszcze mniej mnie to wszystko dziwi. Do tej pory traktowałem bloga maruchy jako spojrzenie z innej strony (często moim zdaniem lepsze spojrzenie na wiele tematów). Jak każdy rozumny człowiek chcący docierać do prawdy zawsze patrzę na sprawę z kilku punktów widzenia. Ale na blogu maruchy obowiązuje jeden punkt widzenia. Jego! Szczerze mówiąc nie spodziewałem się że to jest taki debil. Acha oczywiście oskarżył mnie o wykonywanie zadania :) LOL. Człowiek wykonujący zadania innych oskarża o wykonywanie zadania. Oczywiście moje ostatnie odpowiedzi na jego pseudo zarzuty i obraźliwe teksty zostały wstrzymane. No cóż, towarzysz ma pewne przyzwyczajenia zawodowe a z nawykami jak wiadomo trudno walczyć.
Pozdrawiam i dziękuję za wpis.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

31-05-2015 [17:21] - HenrykHenry | Link:

No wszystko pasuje ... do Cysewskiego. Jakbyś o sobie pisał. Bo chyba nikt nie da wiary ze "Świadomy Obywatel" to nie Cysewskiego. Ta sama UB-KOW szkoła co u Pasierbiewicza.

Obrazek użytkownika Świadomy Obywatel

31-05-2015 [23:01] - Świadomy Obywatel | Link:

Następny debil. No to jakiś wirus jest. U maruchy i tutaj również. Panie HenrykHenry zakładamy się o grubą kasę, że nie jestem Panem Cysewskim i spotykamy się w realu. Przyjdę z dowodem. Chcesz kontakt?

Obrazek użytkownika HenrykHenry

01-06-2015 [08:35] - HenrykHenry | Link:

Nie - z kapusiami i ich oficerami prowadzacymi nie szukam kontakow.

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski

01-06-2015 [11:40] - Mariusz Cysewski | Link:

Wracaj tu często, ubowniczku. Nabijasz oglądalność ;))
A wszystkim państwu radzę zajrzeć kiedy powstało konto tego esbeka - w marcu 2015. Mówi samo za siebie ;-))

Obrazek użytkownika HenrykHenry

01-06-2015 [14:45] - HenrykHenry | Link:

Kto cie " wystrugal" ... wiemy - Kiszczak.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

01-06-2015 [14:44] - HenrykHenry | Link:

-"A wszystkim państwu radzę zajrzeć kiedy powstało konto tego esbeka - w marcu 2015. Mówi samo za siebie ;-

Nooo to jest dowod - ten marzec !!!. Zalosny kapusiu z KPN.

Obrazek użytkownika Świadomy Obywatel

01-06-2015 [13:26] - Świadomy Obywatel | Link:

Człowieku. Ośmieszyłeś się w tej chwili. Własnie Ci chciałem udowodnić kim jestem, ale ty towarzyszu nie jesteś zainteresowany. Przybiegłeś tutaj po tym jak towarzysz marucha zbanował mnie na swoim blogu. Usunął kilka komentarzy potwierdzając tym samym opisane tutaj fakty. Jak bardzo będziesz towarzyszu chciał to podtrzymuję propozycje ośmieszenia Cię. Spotkaj się ze mną w realu i pokaże Ci swój dowód osobisty. Tylko czy starczy ci ubeckiej odwagi odszczekać to co napisałeś. Idź dalej słodko pierdzieć towarzyszowi marusze ... no chyba że to właśnie ty jesteś marucha. Czy mam teraz zgodnie z twoją metodą towarzyszu zacząć używać epitetów? Mogłoby to wyglądać jakoś tak: "idź precz agencie FSB, trollu opłacony przez rosyjskie służby". Tak wygląda twoja metoda? Reprezentujecie moralne i intelektualne dno towarzyszu.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

01-06-2015 [14:15] - HenrykHenry | Link:

-"Następny debil. No to jakiś wirus jest" - czyz nie tak zaczales ?!. W ORMO tak legitymowali , widze ze ci zostalo ...

Obrazek użytkownika V for Vendetta

05-06-2015 [20:30] - V for Vendetta | Link:

Bardzo dobra robota.
I znakomity serwis - ta Rosyjska V Kolumna na fejsie.

Wg mnie najtrudniejszy w tej chwili temat do "zrobienia",
to Stanisław Razwiedka Michalkiewicz - "były" pracownik Agencji Nowosti.

Obrazek użytkownika Antygajowy

24-08-2016 [16:55] - Antygajowy | Link:

Michalkiewicz to zwolennik Rosji?
Ten radykalny kapitalista,twierdzi, że Polską rządzą trzy stronnictwa: niemieckie, żydowskie i rosyjskie. Michalkiewicz nie jest rusofilem.

Obrazek użytkownika Antygajowy

28-12-2018 [14:13] - Antygajowy | Link:

stosunek ma do Rosji Michalkiewicz?

Obrazek użytkownika Antygajowy

28-12-2018 [14:17] - Antygajowy | Link:

.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

26-03-2018 [19:04] - Imć Waszeć | Link:

Obrazek użytkownika Antygajowy

18-09-2019 [12:04] - Antygajowy | Link:

Ja miałem na myśli tych, co się wypowiadają stale na blogu maruchy w komentarzach. Jego żołnierzy, np:

1) Jasiek z Toronto (Jan Ogonowski z Toronto)
2) RomanK (Roman Kaffel z Teksasu)
3) Boydar z Lublina
4) NICK z okolic Tlenia za Tucholą
5)  Alex Sailor

i inni. Kim są, gdzie dokładnie mieszkają itp.

Ich cwaniactwo musi się skończyć!

 

Obrazek użytkownika Maverick

17-08-2020 [23:12] - Maverick | Link:

Głownie dzieci z III pokolenia żydowskich enkawudzistów przywieżionych do Polski na stalinowskich czołgach udają antykomunistów i wasalą się zachodowi skąd teraz idzie komunizm i lucyferianizm.

Obrazek użytkownika Maverick

18-08-2020 [18:56] - Maverick | Link:

Piłsuszki to taki sam fałszywy bohater jak Bolek, a ten artukuł napisany poprzez zamaskowanego komucha i judasza.

Obrazek użytkownika Maverick

18-08-2020 [19:06] - Maverick | Link:

Czy Ty Mariusz jesteś z III pokolenia NKWD? W Katowicach wielu członow mojej rodziny straciło życie gdy złożyli broń po ogłoszeniu amnestii poprzez komuszków. Teraz najbardziej komuchów znowu szukają komuchy. Daj se siana gdybyś był wolnościowcem i suwerennem to byś respektował wolność słowa. Piszesz pomówienia jak Olga Tokarczuk pisze ksiązki na zamówienie. To wy jesteście kolejnym pokoleniem okupantów Polski.

Obrazek użytkownika J z L

29-09-2021 [23:23] - J z L | Link:

Parch i smiec
Amen

Obrazek użytkownika Ryan

28-10-2021 [22:18] - Ryan | Link:

A to szmata jedna

Obrazek użytkownika Alina@Warszawa

02-10-2023 [14:20] - Alina@Warszawa | Link:

Trzeba jeszcze dodać, że Gajowy Marucha umieszcza wiele tekstów z Nowego Dziennika Politycznego, utworzonego przez rosyjską propagandę portalu, który udaje polski i na który jako jedyny polski powołują się np. na portalu KONT. Jakakolwiek wzmianka, że NDP to rosyjska fałszywka z nieistniejącymi autorami jak Hanna Kramer, powoduje wybuch wściekłości Maruchy i wykasowanie komentarza. albo wiązankę obelg, jakiej nie powstydziłby się cały sztab Tuska i Krystyna Janda, ta zasr..na aktorka. 
Mam też podejrzenia, że podobne źródło i serwer jak NDP ma strona "Konserwatyzm", na której często pisze małżeństwo Wielomskich. 
Wpis bardzo cenny dla mnie, bo wyjaśnia wreszcie reakcje Maruchy na patriotyczne strony, wpisy, na polską wersję historii. Dzięki