Ukraiński ruch oporu na terenach okupowanych


W sieci mnożą się doniesienia o sukcesach ukraińskiego ruchu oporu na terenach okupowanych przez ordę moskiewską. Oto tłumaczenie opisu kilku wybranych akcji oddziału „Cienie” operującego w rejonie Doniecka
 

W okresie walk (10-15 lutego 2015 r.) z wojskami okupacyjnymi Federacji Rosyjskiej w rejonie Debalcewo partyzanci oddziału „Cienie” (grupa „W”) zlikwidowali 3 transportery opancerzone, jeden czołg i około trzydziestu żołnierzy rosyjskich.

Zdjęcie poniżej przedstawia dwa transportery spalone przez partyzantów.

Zdjęcie zniszczonego czołgu to nie wynik pracy partyzantów, a po prostu przyjemne zdjęcie.

Ciąg dalszy nastąpi.

Sława Ukrainie. 
 
 
7 marca 2015 r. o 20.35 na drodze w kierunku Ałczewska partyzanci oddziału „Cienie” (grupa „I”) trzema minami Mon-50[1] wysadzili w powietrze kolumnę Mozgowoja[2], jeep Nissan Patrol i dwie toyoty obstawy; obsada – Rosjanie.

Mozgowoj siedział na tylnym miejscu. Ranny w głowę. Trzech ochroniarzy – 200-tki[3].

Pięciu ochroniarzy-Rosjan – lekkie 300-tki[4]. Jedna mina nie odpaliła. Ups.

Ciąg dalszy nastąpi.

Sława Ukrainie.

Bóg wybaczy; a nasze zadanie – przyspieszyć wasze spotkanie.


Kierunkowa mina przeciwpiechotna Mon-50 (fot. Wikipedia)


Pojazd Mozgowoja po ataku (rusvesna.su)

 
 
Oto niektóre detale likwidacji Motoroli[5].

10 marca 2015 r. o 18.20 przy wejściu do banku w Doniecku na Prospekcie Mira 8, jednym strzałem z 3 piętra budynku naprzeciw postrzelono Motorolę w klatkę piersiową. Był bez kamizelki kuloodpornej. Od razu go otoczyli, dlatego nie było możliwości oddania strzału kontrolnego. Strzelano bez optyki z odległości ponad 200 metrów. Karabin został na miejscu. I tak był zdobyczny; były jego właściciel z separskiego batalionu „Witeź” odjechał do kolektora kanalizacji ze skręconym karkiem.

Co do celu podstawowego – czekamy.

No i tak to.

Sława Ukrainie.
 

 
Podoba się nam to, jak separy zaczynają wyć przez nasze informacje.

Oto jeszcze jeden powód poznać fakt zapędzenia pod ścianę osobistego koleżki putina – Motorolki.

Strzał oddano z 3 piętra donieckiego centrum terapii i chirurgii oka gdy otwierał drzwi samochodu.

A niedorobionego „wyzwoliciela”, z separskiego batalionu “Witeź”, któremu odebraliśmy karabin, znajdziecie w kolektorze kanalizacji na ulicy Titowa. 

Według naszych informacji, powstało u nich zamieszanie co do tego, jak po bohatersku skasować koleżkę i wspólnika putina. I inne samce alfa stada watników[6] lekko drżą.

I bardzo dobrze. Przyjdziemy po wszystkich.
 

Dziś, 18 marca 2015 r., między godziną 10 a 11, partyzanckie grupy „Cienie” w Doniecku przeprowadziły jednoczesne uderzenia na technikę i siłę żywą nieprzyjaciela. 

Kolorem zielonym zaznaczono zniszczoną technikę – 4 cysterny i 18 ciężarówek Ural z pociskami. Kamazów nie liczyliśmy, ale bardzo dużo. Żołnierzy prawie nie było. Kolorem niebieskim – na parkingu miejskiej drogówki cysternę, 2 ZU i pojazd sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Kolorem czerwonym – transport z żołnierzami nieprzyjaciela.

Podczas odwrotu jedną z grup zaatakowali separatyści. Jeden z naszych bohaterów odciągnął za sobą żandarmów i poległ śmiercią walecznych ratując towarzyszy. Wieczna pamięć bohaterowi.

Ciąg dalszy nastąpi.

Sława Ukrainie.

Źródło: https://www.facebook.com/alexandr.gladky.9?fref=ts   Tłum. z ros.
Polub stronę Aleksandra Gladkiego (Gladky) na Facebooku: https://www.facebook.com/alexandr.gladky.9?fref=ts
 

* * *

Od red.

Motorola, Arsen Pawłow, wg posiadanych informacji został ciężko ranny i wywieziony na terytorium rosyjskie do Rostowa na Donie.

19 marca w rejonie Makiejewki partyzanci ostrzelali konwój i ranili Aleksandra Tołstych ps. Giwi, najbardziej znanego z opisywanych tu rosyjskich zbrodniarzy wojennych; właśnie on torturował i mordował żołnierzy ukraińskich wziętych do niewoli na lotnisku w Doniecku. Tołstych niestety przeżył zamach.

26 marca między godziną 23 a 23.15 w Doniecku zlikwidowany został rosyjski zbrodniarz wojenny Roman Woznik, pseudonim „Cygan”, basza czambułu „Miraż” ordy moskiewskiej. Informację tę potwierdził A. Kofman z administracji okupacyjnej. Według Kofmana, samochód z żoną, dzieckiem i dwoma ordyńcami obstawy został zatrzymany na skrzyżowaniu ul. Czeluskińców i Watutina w centrum Doniecka przez żołnierzy ruchu oporu w niebieskim Chevrolecie Lacetti. Zastrzelili oni Woznika i jednego z ochroniarzy. Zob. http://www.mk.ru/incident/2015/03/27/ubit-deputat-dnr-roman-voznik-mashinu-byvshego-sotrudnika-berkuta-obstrelyali.html
 
Czytaj też: http://www.rp.pl/artykul/1178115.html
 

Mariusz Cysewski

 
Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn 
http://mariuszcysewski.blogspot.com 
http://www.facebook.com/cysewski1
 
Zobacz też:
http://naszeblogi.pl/45493-polski-banderowiec-z-bardzo-bardzo-wschodniej-polski
http://naszeblogi.pl/44921-wolny-czyn-z-kijowa-ukraina-na-barykadach
http://naszeblogi.pl/44997-jak-zwyciezylo-powstanie-na-ukrainie-film-z-majdanu
http://naszeblogi.pl/44973-za-wolnosc-nasza-i-wasza-na-majdanie-z-czarnymi-kozakami
http://naszeblogi.pl/44854-do-broni
http://naszeblogi.pl/46856-ukrainska-pozyczka-wojenna
http://naszeblogi.pl/45583-slomka-o-znaczeniu-powstania-ukrainskiego-dla-polski
http://naszeblogi.pl/52839-adam-slomka-kandydat-na-prezydenta-sprzedajmy-bron-ukrainie
http://naszeblogi.pl/45851-polska-majdan-ukraina-konferencja-w-zabrzu-kwk-guido
http://naszeblogi.pl/47415-kozacka-slawa-wyzwanie-tyranii-moskwy
http://naszeblogi.pl/52337-propaganda-moskwy-stare-lajdactwa-starych-lajdakow
http://naszeblogi.pl/52858-kociol-debalcewski
http://naszeblogi.pl/52387-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-wolnowacha
http://naszeblogi.pl/52406-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-mariupol
http://naszeblogi.pl/52447-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-tortury-i-egzekucje-jencow
http://naszeblogi.pl/52815-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-egzekucje-i-bezczeszczenie-zwlok
http://naszeblogi.pl/53483-jan-tomaszewski-za-zaslugi-dla-rosji-dostaje-order-stonki
http://naszeblogi.pl/52836-jency-obroncy-lotniska-w-doniecku-pomoc-dla-rodzin-pilne
 

 
 

  [1] Mon-50 – kierunkowa odłamkowa mina przeciwpiechotna produkcji sowieckiej (http://pl.wikipedia.org/wiki/MON-50)  Zob. http://upload.wikimedia.org/wi... [2] Aleksander Mozgowoj, jeden z najbardziej znanych zbrodniarzy wojennych ordy moskiewskiej; kieruje czambułem Prizrak (red.) [3] 200 – zabity (wojskowy slang ros.) [4] 300 – ranny (wojskowy slang ros.) [5] Arsen Pawłow, znany rosyjski zbrodniarz wojenny z czambułu donieckiego. [6] Watnik – określenie ukraińskie obywatela ogłupionego przez propagandę rosyjską do punktu odmóżdżenia i popierającego politykę podbojów ordy moskiewskiej. Lokalne odmiany watnika częste są również w Polsce (przyp. tłum.)  „Odpowiednik w jezyku polskim ... chyba „burak” dla obu okresleń („sowok” i watnik”). Ech, bogatszy ten jezyk Puszkina i Lermontowa! Czym sie różnią? Nieznacznie: Sowok, to raczej postawa „socjalna”, „watnik” elektorat Wowana, a szerzej kacapstański patriota, co poprze każdą władzę z knutem. Dziś akurat Wowana (przyp. red., szerzej zob. http://forum.gazeta.pl/forum/w,50,151850127,151850127,Watnik_i_sowok_w_jednym_stali_domu_.html
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

29-03-2015 [09:27] - NASZ_HENRY | Link:

Latająca wieża T72 ;-)