Jan Tomaszewski za zasługi dla Rosji dostaje Order Stonki


Kapituła Orderu Wielkiej Stonki Ruskiego Miru przy redakcji „Rosyjskiej V kolumny w Polsce” postanowiła odznaczyć posła Platformy Obywatelskiej Jana Tomaszewskiego za jego enuncjacje na temat Ukrainy, w których posunął się nawet dalej, niż premier Ewa Kopacz odpowiadająca we wrześniu „Wie pan, ja jestem kobietą. (...) Polska powinna zachowywać się jak polska, rozsądna kobieta. Nasze bezpieczeństwo, nasz kraj, nasz dom, nasze dzieci są najważniejsze” na pytanie, czy Polska bardziej wspomóc Ukrainę w konflikcie z Rosją. Oto najważniejsze tezy najnowszej wypowiedzi Tomaszewskiego:
 

„W Kijowie mamy różnego rodzaju referenda i wybory i mamy to akceptować, a na Krymie, jak jest referendum, to już nie?”, „Prezydent Poroszenko stracił nie tylko kontrolę nad Ukrainą, ale także nad samym sobą. Między innymi on zaczął wojnę domową na Ukrainie, bo na Majdanie nie było „zielonych ludzików”, a teraz chce, żeby cały świat zamiast niego wyciągał gorące kasztany z ogniska”, „Poza tym zawsze znajdzie się jakiś oszołom, który powie, żeby odebrać Chińczykom olimpiadę, bo Tybet. Albo Rosji, bo coś”, „Przykro mi, ale apeluję, żeby świat otworzył oczy, bo ten pan [Poroszenko] chce doprowadzić do III wojny światowej”.

 
Oczekujemy stanowczej reakcji kierownictwa Platformy Obywatelskiej i wyrzucenia tego Pana z klubu parlamentarnego za wypowiedź jawnie sprzeczną z polską racją stanu. Jako poseł na Sejm reprezentuje Rzeczpospolitą. Nie może nie być stanowczej reakcji na przenikanie poglądów tego typu do głównego nurtu polityki. To już nie jest chłopko-roztropkowy pragmatyzm w stylu byłej kierowniczki przychodni w Szydłowcu – Tomaszewski mówi tak, jakby naoglądał się Mateusza Piskorskiego w Russia Today albo naczytał „Obserwatora Politycznego” [http://tinyurl.com/R5KPObsPolityczny] i mocno przedawkował.
 
Ostatni występ, a zarazem jedyny jako kapitan reprezentacji, zanotował Tomaszewski w towarzyskim spotkaniu z Hiszpanią rozegranym w Łodzi 18 listopada 1981. A już w 1982 roku wstąpił do Patriotycznego Ruchu Odrodzenia Narodowego, popierając wprowadzenie stanu wojennego [http://gosc.pl/doc/1166361.Tomaszewski-w-druzynie-PRON]. W 2011 został wybrany do Sejmu z listy PIS, ale po wykluczeniu z Klubu PIS w 2014 roku 4 lutego 2015 roku dokonał transferu do PO.
 
Wyskok Tomaszewskiego powinien być nauczką dla obu partii, by na przyszłość nie próbować zyskiwać głosów wyborców przy pomocy tego typu nierozgarniętych celebrytów. Jan Tomaszewski ma takie kwalifikacje do wypowiadania się na temat polityki zagranicznej, jak Jola Rutowicz, z tą jednak różnicą, że ona jest mądrzejsza i trzyma się tego, że jest znana z tego, że jest znana – i nigdy nie należała do PRON. Miejscem osobników autoramentu Tomaszewskiego jest SLD albo śmietnik historii.

* * *

Powyższy tekst opracował facebookowy zespół „Rosyjska V kolumna w Polsce” (tytuł - ode mnie). Polecam pozostałe publikacje zespołu  i poczet odznaczonych Orderem Wielkiej Stonki Ruskiego Miru – na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/Rosyjska-V-kolumna-w-Polsce/218251225011751

 

Mariusz Cysewski

 
Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn  
http://mariuszcysewski.blogspot.com  
http://www.facebook.com/cysewski1

PILNE!
http://naszeblogi.pl/52836-jency-obroncy-lotniska-w-doniecku-pomoc-dla-rodzin-pilne
 
Zobacz też:
http://naszeblogi.pl/45493-polski-banderowiec-z-bardzo-bardzo-wschodniej-polski
http://naszeblogi.pl/44921-wolny-czyn-z-kijowa-ukraina-na-barykadach
http://naszeblogi.pl/44997-jak-zwyciezylo-powstanie-na-ukrainie-film-z-majdanu
http://naszeblogi.pl/44973-za-wolnosc-nasza-i-wasza-na-majdanie-z-czarnymi-kozakami
http://naszeblogi.pl/44854-do-broni
http://naszeblogi.pl/46856-ukrainska-pozyczka-wojenna
http://naszeblogi.pl/45583-slomka-o-znaczeniu-powstania-ukrainskiego-dla-polski
http://naszeblogi.pl/52839-adam-slomka-kandydat-na-prezydenta-sprzedajmy-bron-ukrainie
http://naszeblogi.pl/45851-polska-majdan-ukraina-konferencja-w-zabrzu-kwk-guido
http://naszeblogi.pl/47415-kozacka-slawa-wyzwanie-tyranii-moskwy
http://naszeblogi.pl/52337-propaganda-moskwy-stare-lajdactwa-starych-lajdakow
http://naszeblogi.pl/52858-kociol-debalcewski
http://naszeblogi.pl/52387-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-wolnowacha
http://naszeblogi.pl/52406-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-mariupol
http://naszeblogi.pl/52447-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-tortury-i-egzekucje-jencow
http://naszeblogi.pl/52815-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-egzekucje-i-bezczeszczenie-zwlok

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gość z drogi

20-03-2015 [07:27] - gość z drogi | Link:

Tomaszewski nie wytrzymał i wreszcie przyznał się do MIŁOSCI swego" rzycia",czyli do... Putina... ;)
głupi i biedny...ale ...umysłowo
a w aptekach rozumu jeszcze nie sprzedają..
pozdrowienia :)

Obrazek użytkownika ExWroclawianin

20-03-2015 [19:52] - ExWroclawianin | Link:

Niestety wstyd mi za Jana Tomaszewskiego.......byl O WIELE LEPSZYM BRAMKARZEM niz jest POlitykiem no i chyba juz tak zostanie ze " Jan Tomaszewski byl kiedys legenda, a teraz zostal PO-wska menda..."

Obrazek użytkownika Deidara

20-03-2015 [11:48] - Deidara | Link:

To o PRON trzeba było przypominać, kiedy startował z list PiSu. Nie wybrano by go do sejmu i po problemie. Ale tym się kończy chęć posiadania celebrytów w klubie.
Coś mi mówi, że ten gostek od Faraona albo Siara będą następni...

Obrazek użytkownika wandaherbert

20-03-2015 [17:56] - wandaherbert | Link:

Pan ,to już się nawet nie kryje,co Pan tu jeszcze robi?Według Pana, to chyba, tylko PiS "zatrudnia "celebrytow

Obrazek użytkownika Domasuł

20-03-2015 [22:03] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Nie zgadzam się z treścią tego tekstu, bo jest tam jakaś dziwna sugestia, że Tomaszewski nie pasuje do PO. Tak jakby oni się kierowali jakimiś wyższymi racjami. Śmiechu warte! Tomaszewski już od jakiegoś czasu wygłaszał jakieś dziwaczne opinie. Mądra decyzja, żeby go wyrzucić z PiS. Ale już to widzę, jak PO go wyrzuci! To by przecież było zwyczajnie nielogiczne.