Ukraińska pożyczka wojenna!

Armia bratniego państwa dawnej Rzeczpospolitej dziś staje samotnie wobec najazdu przeważającego wroga. Najazdu Moskwy; obłąkanej dziczy, ordyńców. Zbrodniarzy. My Polacy dobrze wiemy co to znaczy; bo nieraz widziałem garstkę naszych walczącą z Moskali nawałem. Ukraińska wojna o niepodległość to walka też w naszej obronie. Polski i Europy.
 
Możemy mieć wpływ na wynik tej wojny.
 
W odróżnieniu od bodaj wszystkich przywódców w Europie rząd ukraiński wie, że kraj ludzi wolnych jest silny determinacją swych obrońców i obywateli. Zdecydował, że państwo będzie obywatelskie. Armia obywatelska. Stąd zaciąg do formacji ochotniczych. Zasady tej i my, Polacy, kiedyś się trzymaliśmy... Pozwala to i nam, zwykłym ludziom, pomóc - wolni z wolnymi - bez względu na to co i jak, i kiedy zrobią nasze rządy by pomóc Ukrainie.
 
Niedawno Ukraina uruchomiła też sprzedaż obligacji wojennych, pożyczkę wojenną, poniżej łącza z informacjami. Obligacje można kupić na Ukrainie, ale mogą też Państwo zapłacić kartą albo przez PayPala. Szczegóły są na stronach ukraińskiego Oszczadbanku (Oshchadbanku) i sił zbrojnych Ukrainy.
 
Aktualny pozostaje apel o udział czynny z bronią w ręku w wojnie w szeregach ukraińskich: http://naszeblogi.pl/44854-do-broni
 
http://blogs.pravda.com.ua/authors/pyshny/538435dd822c8/

Może uda się nam jednak, mimo wszystko, zrobić w życiu coś dobrego. Choć ten jeden, jedyny raz.

Dwa ostatnie zdjęcia z albumu użytkownika Ostap Kanaka (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=502500519851422&set=pcb.502502623184545&type=1&permPage=1), a pierwsze nie wiem.Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

28-05-2014 [15:53] - NASZ_HENRY | Link:

Ukraińcom nic nie pożyczę! Jedyny dill z nimi to taki, że USA przekazuje Polsce 300 Abramsów a Polska w zamian Ukrainie 300 czołgów T72 ;-)

Obrazek użytkownika misio

28-05-2014 [18:54] - misio | Link:

bardzo przepraszam, a do którego z oligarchów trafi ta kasa od naiwnych?

Obrazek użytkownika plastuś

28-05-2014 [20:43] - plastuś | Link:

Czy mógłby szanowny Autor podać link gdzie konkretnie można taki certyfikat kupić, właśnie PayPal-em lub kartą płatniczą?. Nie rozumiem po co tu się wypisują ludzie, którzy ani za Siostrę Ukrainę ani za Matkę Polskę nie daliby złamanego grosza. Nie potępiam Was ale proszę, siedźcie cicho. Wypiszcie się na innym blogu.