Bydło, za które musimy się wstydzić

Niektórym się wydaje,  że nienawiść do Ukraińców za Rzeź Wołyńską jest wyrazem patriotyzmu i polską racją stanu. Są i tacy, którzy kierując się swoiście rozumianą religijnością przejawiają chęć wybaczenia,  ale dopiero wtedy, gdy Ukraińcy wyrażą skruchę i pokornie poproszą o przebaczenie.  Niektórzy powtarzają nawet brednie, jakoby Ukraińcy w Polsce stanowili zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa,  no bo przecież mogą w każdej chwili zgłosić roszczenia  terytorialne wobec Polski z Przemyślem i Krakowem włącznie. Zdarzają się też rasowi rasiści, uważający Ukraińców za podludzi, dzicz kozacką mającą we krwi grabież i mordy, dlatego nazywają ich pogardliwie "ukrami" lub faszystami. 

Niestety,  takie poglądy nie są odosobnione i są nawet publicznie manifestowane. Fora internetowe pełne są takich wpisów,  tym częściej,  im ich autorom wydaje się, że są anonimowi i bezkarni. 

Oczywiście nie chodzi o to, aby stosować cenzurę,  ale odpowiedzialność za słowo powinna być egzekwowana.

Nie będę teraz dokonywał analizy przyczyn takich postaw,  wymienię tylko dwie: celowa ruska propaganda mająca na celu dzielenie Polaków i Ukraińców poprzez cyniczne wykorzystywanie ludobójstwa na Wołyniu sprzed 70-ciu lat i podatność na nią mało rozgarniętych, czyli takich, którzy nie potrafią samodzielnie myśleć i wyciągać wniosków.  I druga: wrodzona ksenofobia, rasizm i nietolerancja podszyta obawą wobec innych i obcych, np. że Ukraińcy zabiorą nam najlepsze miejsca pracy, mieszkania,  których i dla Polaków nie starcza. 

Wygląda na to, że tacy ludzie to margines (na szczęście), jednak swoją postawą potrafią rzucić cień na wszystkich Polaków. 

Podczas Marszu Niepodległości 2016 doszło do haniebnego incydentu, czyli spalenia flagi Ukrainy, jakby nie patrzeć przyjaznego nam państwa - zob.: https://www.facebook.com/JanGrabiecLegionowo/videos/1860502594195643/
W związku ze spaleniem ukraińskiej flagi podczas Marszu Niepodległości w Warszawie, ambasada Ukrainy w Polsce przygotowuje oficjalną notę protestacyjną, która trafi do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Mam nadzieję, że sprawcy tej prowokacji szybko zostaną ustaleni i pociągnięci do odpowiedzialności. - czyt. dalej: http://fakty.interia.pl/polska/news-policja-bada-sprawe-spalenia-flagi-ukrainy-podczas-swieta-ni,nId,2305531

Poniżej przykład zbydlęcenia za który my Polacy możemy tylko się wstydzić i prosić Boga aby więcej nic podobnego nie powtórzyło. 

Co za sytuacja...pierwszy raz coś takiego mnie spotkało...
No to w "skrócie":

Jade sobie tramwajem nr18 od Św. Gertrudy na Stradom. Słyszę, że w tramwaju trwa jakaś awantura. Nawet nie tyle co awantura, a słowotok pewnej pani, po pięćdziesiątce. Przysłuchałem się o czym mówi... i okazało się, że zwraca się do siedzącej obok (około 20 letniej) bardzo ładnej blondynki. A zwracała się w sposób następujący (przepraszam za wulgaryzmy... cytuję):
- "Ty głupia ukraińska ku*wo! Nie masz prawa tu być! Wracaj na Ukrainę robić loda Putinowi! Jeszcze trochę i zrobimy z wami porządek! Poobcinamy wam głowy i wydłubiemy oczy jak wy nam w Wołyniu! Nie znasz dnia ani godziny kiedy przyjdziemy po Ciebie ścierwo ludzkie! " - w tym momencie dziewczynie zaczęły lecieć łzy, wstała i pobiegła na drugi koniec tramwaju i zaczęła dość mocno szlochać... patrzę po współpasażerach - przerażające 0 rekacji... No to zagotowała się we mnie moja buraczana krew i najpierw zwracając się do starszej kobiety powiedziałem, żeby swoje wypaczone zdanie trzymała dla siebie, że taki poziom nienawiści się leczy to raz a dwa, jeżeli nie chce się leczyć to za chwilę zadzwonię na policję bo groziła tej dziewczynie śmiercią, co jest w tym kraju karalne. I jedyną niechcianą osobą w tym tramwaju i w tym kraju jest ona i jej posrane zdanie, którego koniec końców nikogo nie obchodzi. Wtedy dopiero jedna Pani dołączyła do mnie i zaczęła tłumaczyć tej starszej pani "patriotce", że powinna się wstydzić i przeprosić tę dziewczynę. Na co polska "patriotka" powiedziała, że Pani jest brudną cygańską ku*wą (Pani była po prostu opalona...) i powinna się umyć a nie zwracać jej uwagę. Mi też się dostało od żydów i pedałów :) . W końcu jednak Pani po dobroci wysiadła z tramwaju. Ja - "pedalski żyd" wraz z panią "brudną cyganką" poszliśmy poprzytulać i uspokoić złotowłosą Ukrainkę. Ona nam wytłumaczyła, że ta Pani ją zaatakowała ponieważ z tatą przez telefon rozmawiała po Ukraińsku... Chyba nam się udało wytłumaczyć jej, że jest tu chciana, że może mówić w języku jaki jej się podoba no i, że ta Pani to margines społeczeństwa i nikt poza nią tak nie myśli. Zakończyło się na uśmiechu dziewczyny. 

Chcę mocno wierzyć, że jest tak jak tłumaczyliśmy tej dziewczynie... No właśnie tylko czy oby napewno? Widząc wpisy niektórych znajomych na FB, jak to się broni "narodowców" którzy w 90% chyba mentalnie stoją po stronie starszej polskiej "patriotki". Przeraża mnie to gdzie zmierzamy. Ale od dziś zapowiadam, że choćby na najmniejszy akt mowy nienawiści przez kogokolwiek z moich znajomych czy też nie, będę reagował tak samo - czyli zgłoszeniem na policje. 

Jeżeli ktoś kategoryzuje i segreguje ludzi przez ich narodowość, historię ich kraju (sic!), kolor skóry, orientacje seksualną, ulubioną muzykę itp. powinien obrazić się na swoich rodziców czy opiekunów ponieważ najwyraźniej nie zaznali w dzieciństwie fundamentalnej wartości w życiu jaką jest miłość.

źródło: https://m.facebook.com/photo.php?fbid=1302990753086569&id=100001269696778&set=a.261208127264842.76172.100001269696778

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Goral Supreme

14-11-2016 [21:50] - Goral Supreme | Link:

Panie "Wilniuk" doskonale go pan obnazyl :-))
"Tacy ludzie to margines... jednak swoją postawą potrafią rzucić cień na wszystkich Polaków' a potem "poniższy przykład zbydlęcenia, za który my Polacy możemy tylko się wstydzić..." To ten banderowski margines na Ukrainie nie rzuca cienia na wszystkich Ukraińców ? To my Polacy mamy się wstydzić za złe zachowanie kogoś, za flagę - a oni, Ukraińcy nie mają najmniejszego zamiaru wstydzić się za tak potworne zbrodnie ? I do cholery nie ma tu nic do rzeczy ruska prowokacja, bez nich prawda nie byłaby inna ! Co za bezczelna poprawność banderowska !!!

Obrazek użytkownika Mind Service

15-11-2016 [13:47] - Mind Service | Link:

"banderowski margines na Ukrainie nie rzuca cienia na wszystkich Ukraińców?"
- oczywiście, że rzuca. Jeśli Ukraińcy stanowczo się od antypolskich akcji nie odcinają to oznacza, że pozwalają się przez to rozgrywać kremlowskim prowokatorom. Więc powinni to robić we własnym interesie aby nie dochodziło do uogólniania.

"To my Polacy mamy się wstydzić za złe zachowanie kogoś, za flagę - a oni, Ukraińcy nie mają najmniejszego zamiaru wstydzić się za tak potworne zbrodnie?"
- Jasne, że za zbrodnie ludobójstwa wobec polskiej cywilnej ludności na Wołyniu sprzed 70-ciu lat Ukraińcy powinni się wstydzić, a nawet zadość uczynić, ale nie ma to żadnego związku z zachowaniem marginesu ludzi w Polsce, chorych z nienawiści wobec Ukraińców i popełniających przeciwko nim przestępstwa kryminalne. To, że ktoś kradnie, nie oznacza automatycznie usprawiedliwienia dla kradzieży dokonywanych przez nas. Nawet gdyby Ukraińcy dyskryminowali i obrażali Polaków, to nie daje to przyzwolenia na podobne zachowania przez nas. Ci, którzy tak robią, to patologia, której trzeba chyba tłumaczyć przed sądem, bo inaczej nie zrozumieją. Obrona takiej patologii, którą ja nazwałem "bydłem, za które musimy się wstydzić" świadczy o identyfikowaniu się z takimi indywiduami i przyzwalaniu na ich haniebną działalność. Tak wg mnie może postępować tylko ktoś wyzuty z moralności i przyzwoitości, niezdolny przy tym do samodzielnego myślenia, albo płatny agent Putlera. Innej możliwości nie widzę...

Obrazek użytkownika mmisiek

15-11-2016 [03:36] - mmisiek | Link:

Przykład capi Wyborczą na kilometr.
No i ta lewacka maniera wymachiwania "nienawiścią" jak cepem na wszystkie strony też od razu zdradza źródło inspiracji.
Zalecam mniej lektury Michnika bo szkodzi na mózg.
Przy okazji widać, że Wyborcza się chwieje i cyngle nie w formie - za czasów świetności rola "pani po pięćdziesiątce" byłaby obsadzona przez katolickiego księdza.

Obrazek użytkownika Stoczniowiec

15-11-2016 [07:18] - Stoczniowiec | Link:

Normalnie jakbym czytał wyborczą (a nawet kijkiem bym nie dotknął)...
Założenie: "Ukraina, jakby nie patrzeć przyjazne nam państwo". Zależy komu 'nam' i co to jest 'przyjazne'.

A polactwo: zbydlęcenie, mało rozgarnięci nie potrafiący wyciągać wniosków, no i prosto z michnika: wrodzona ksenofobia, rasizm i nietolerancja. Na szczęście towarzysz się wstydzi i załącza tradycyjną już w takich artykułach relację przerażonej 'świadczyni' zwieńczoną żalem za utraconą tolerancją dla orientacji seksualnych.
Autor w ostatnich słowach prosi Boga o interwencję.

nagroda nike gwarantowana

Obrazek użytkownika Mind Service

15-11-2016 [12:13] - Mind Service | Link:

"Założenie: "Ukraina, jakby nie patrzeć przyjazne nam państwo". Zależy komu 'nam' i co to jest 'przyjazne'."
-------------------------------
To Ty nie wiesz, że Ukraińcy uważają Polaków za najbardziej im przyjaznych? No popatrz, ruska propaganda nie działa?

"Na pierwszym miejscu z dużą przewagą znalazła się Polska — 30,1%. Drugie miejsce w zajęły Stany Zjednoczone Ameryki — 17,7%. O trzecie miejsce walczyła Białoruś -12,8% i Niemcy — 11,7%. Dalej sympatia respondentów podzieliła się następująco — Gruzja -9,1%, Litwa — 8%, UE -7,7%, Turcja -3,9%.
Warto zauważyć, że Rosję za najbardziej przyjazne państwo uważa 4,5% badanych".

http://wschodnik.pl/spoleczens...

Obrazek użytkownika Goral Supreme

15-11-2016 [11:14] - Goral Supreme | Link:

Zrodlem tego Szechterowskiego paszkwilu i uzytych narzedzi w postaci klamstw (deta historia z tramwaju) manipulacji oraz "pedagogi wstydu":(Bydło, za które musimy się wstydzić)byla osobista refleksja Marcina Niewaldy "Wołyń" - płaczą serca potomków po obu stronach" na NB...
Szechterowiec z NEONA ,najprawdopodobnie Banderowski-Ukrainiec atakuje na NB tych ,ktorym jest droga pamiec ofiar Ludobojstwa Wolynskiego.
Zostal tutaj totalnie ovbnazony.
To ,ze przychodza tutaj na NB rozni trole,to juz normalka.
Natomiast zaskoczeniem i niespodzianka jest dla mnie reakcja znanych blogerow i komentatorow z NB ,ktorzy wystepuja w roli apologetow wspolczesnej Banderowskiej Ukrainy.
Darskiego juz tutaj nie ma..jego poli-pop pozostal.Niezalezne opinie o "ukrainie" nosza stygmat "ruskiej propagandy" a ich tworcy imie "agentow Putina"..
Tylko nie wiem komu i czy nalezy tego gratulowac ?

Obrazek użytkownika Goral Supreme

15-11-2016 [11:38] - Goral Supreme | Link:

re: Henryhenry...
.." zadaniowym jest Pan tutaj ... dawniej zdaje sie "JacBiel"

Tez tak poczatkowo myslalem..Daleko mu jednak do JacBiela..Ma podstawowe problemy z prawidlowa konstrukcja zdania nie mowiac o logice wypowiedzi :" strzelanie cepem w plot"...
W mojej opini to mlodociany banderowsko-ukrainski szczyl,wychowany albo urodzony w Polsce z Szechterowsko sformowanym mozgiem....taki co to jest za a nawet przeciw..Maloletni lewicowo-liberalny prowokator od Zandberga ,ktorych jest tutaj coraz wiecej..

Obrazek użytkownika Mind Service

15-11-2016 [13:53] - Mind Service | Link:

A dlaczego spamujesz wstawiając komentarze w dyskusji na samej górze? Temat niewygodny, że chcesz go przykryć wrzaskiem, atakami ad personam i wyzwiskami? Choćbyś nie wiem jak sie starał, z innymi trollami putlera, nie jesteś w stanie zakrzyczeć prawdy. Dlaczego w swoich licznych notkach i komentarzach akcentujesz zagrożenia ze strony Ukrainy i Ukraińców i zupełnie pomijasz zagrożenie dla Polski płynące z faszystowskiej i imperialnej rosji? Zadałem Ci pytanie na priv, kim Ty jesteś? - w odpowiedzi na spam jaki mi wysyłasz.

Uprawiasz klasyczny trolling - Ty i Tobie podobni, bo celowo kierujecie uwagę na boczny tor. Moja notka traktuje o przestępczych działaniach osób które wymieniłem: chłoptasiu, który spalił flagę Ukrainy, co jest przestępstwem i prawdopodobnie celowo przygotowaną ruską prowokacją, oraz kobiecie w tramwaju, która stosowała mowę nienawiści wobec młodej Ukrainki, co jest również przestępstwem ściganym z Kodeksu Karnego.

Obrona przestępców, którzy narażają na szwank reputację Polski i szkodzą polskiej racji stanu połączona z niewybrednymi atakami na moją osobę tylko za to, że to opisała i na to zwróciła uwagę jest wg mnie haniebne i zupełnie nieskuteczne. Za to doskonale obnażające intencje takich osób.

Od dawna się dziwię, dlaczego agentura wpływu wrogiego nam państwa i "pożyteczni idioci" jej służący mają możliwość bezkarnego wykorzystywania przestrzeni publicznej do uprawiania antypolskiej propagandy?

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski

15-11-2016 [13:23] - Mariusz Cysewski | Link:

Hehehe... Aleś się Pan (z całym szacunkiem) wybrał z tymi uwagami.
Gdzie jak nie na Naszych Blogach znajdzie Pan takie ilości endeków już nawet nie kiszczakowych, co prosowieckich? Takim Pucio nawet nie musi proponować udziału w rozbiorze Ukrainy; będą szczęśliwi, gdyby ten ich Fuhrer Ukrainę zatrzymał całą dla siebie - byle tylko zniknęła z mapy.
I niech Pan się nie łudzi i nie przypisuje im jakiejś racjonalizacji, czy pseudoracjonalizacji. To naturalne podglebie bolszewii, "grab nagrablennoje"... To przez nich PRL trwał 45 lat i przez nich mamy dziś neo-PRL. Antyukraińscy są z tych samych powodów, z jakich są antylitewscy, antysemiccy, albo z jakich źle życzą swoim sąsiadom jeśli jeżdżą lepszą od nich furą.
Do tego bydła nie dotrze to co o Ukrainie mówi Macierewicz, LOL, bo i nic nie dotrze.

Obrazek użytkownika Mind Service

15-11-2016 [14:03] - Mind Service | Link:

Mariusz Cysewski - hm, może rzeczywiście coś w tym jest? I popełniam podstawowy błąd przypisując takim zdolności i uczucia do których nie są zdolni?

Obrazek użytkownika wilniuk

15-11-2016 [16:01] - wilniuk | Link:

Znów się odezwał ten banderowski pomiot! A tak się cieszyłem ,że przestał blogować w imieniu ludobójców, niestety...

Obrazek użytkownika Domasuł

15-11-2016 [19:02] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Wilniuku, pewnie nawet nie jesteś prawdziwym wilniukiem, a jeśli jesteś to reprezentujesz postawy skrajne, nawet jeśli prokresowe to nie propolskie. Pan Cysewski robil tu na NB wspaniala robote, jego notki były bardzo merytoryczne i pelnily role edukacyjno-informacyjna. Niejednokrotnie go chwaliłem. Należy mu się nagroda.

Obrazek użytkownika Mind Service

15-11-2016 [20:28] - Mind Service | Link:

Szkoda, że się chłop zniechęcił. Może nie wytrzymał psychicznie wściekłych ataków tej sowieckiej dziczy? Posiada warsztat dziennikarski na najwyższym poziomie; do tego rzetelność i merytoryczność przekazu. To co robił dla pojednania polsko-ukraińskiego jest nie do przecenienia. Powinien dostać wsparcie rządowe. Gdybym ja mógł decydować przyznał bym mu specjalne fundusze na tą szlachetną działalność.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

15-11-2016 [14:08] - Anna Borycka | Link:

Niektórzy nie ogarniają szerzej tego co się dzieje na Ukrainie, polecam więc notkę blogerki Uli Ujejskiej http://naszeblogi.pl/51894-pol...

Szkoda że nie jest aktywna, bo niejeden który wypowiada się tutaj w imieniu kresowian dostałby od niej niezłego kopa.

Obrazek użytkownika Mind Service

15-11-2016 [14:43] - Mind Service | Link:

Anna Borycka - Rzeczywiście szkoda, że Ula od dłuższego czasu się nie odzywa, i dzięki temu te wszystkie pro-ruskie trolle tak się rozzuchwaliły.

Napisała pod swoją polecaną notką: "Najpierw, trzeba otworzyć granice - swobodny przepływ ludzi i kapitału odbuduje więzi między narodami. Przy okazji na nowo się poznamy".
- Dokładnie tak samo uważam. Dlatego napisałem gdzieś indziej, że państwo polskie powinno przygotować się na napływ obywateli Ukrainy do Polski, którzy chcieli by tu mieszkać i pracować, poprzez przygotowanie programów pomocowych, jak bezzwrotna pomoc na urządzenie się, zasiłki dla ich dzieci, fundusze na naukę, opłacenie tłumaczy aby mogli oni w urzędach, szpitalach, na policji, itd. posługiwać się językiem ukraińskim i nie musieli uczyć się polskiego; oraz poprzez wybudowanie mieszkań i domów dla Ukraińców, bo przecież trzeba będzie ich gdzieś zakwaterować. A jeżeli spodziewamy się napływu co najmniej drugiego miliona, to łatwo policzyć jakie wysiłki polskie państwo powinno podjąć.

Obrazek użytkownika wilniuk

15-11-2016 [15:51] - wilniuk | Link:

Warto im podpowiedzieć by zabrali ze sobą noże, siekiery, piły, młotki, gwoździe, bo nie będzie ich stać u nas to kupić, a zgodnie z ich tradycją i charakterem (patrz "sarmacki katyń"i wiele innych) będą im potrzebne.

Obrazek użytkownika Mind Service

15-11-2016 [16:18] - Mind Service | Link:

Sądzisz po sobie?

Obrazek użytkownika wilniuk

15-11-2016 [17:53] - wilniuk | Link:

Do jasnej cholery, nie po sobie tylko po tych, co tam zostali zarżnięci (także z mojej rodziny)!

Obrazek użytkownika Mind Service

15-11-2016 [20:18] - Mind Service | Link:

No ale ci, którzy wtedy (ponad 70 lat temu) mordowali, już dawno nie żyją. Nie zauważyłeś?

Obrazek użytkownika Anna Borycka

18-11-2016 [15:17] - Anna Borycka | Link:

Po stronie ukraińskiej kacapy wymordowały nawet większość świadków tej zbrodni. Bo niech Pan pamięta, że równolegle do Rzezi Wołyńskiej trwał na kresach mord Polaków dokonywany przez NKWD. Liczba ofiar NKWD idzie w miliony, no ale o tym "kresowe tituszki" jakoś milczą, bardziej ich boli to co zrobiły ukraińskie rezuny. Dziwne to, prawda?

Obrazek użytkownika Domasuł

15-11-2016 [18:56] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Przepraszam ale nie bardzo to ogarniam. Jaki ma być cel tego napływu Ukraincow? I dlaczego nie musza uczyc się polskiego? Ukraincy maja swoje państwo i niech je buduja jak potrafią. Jestem za pomocą Ukrainie przez państwo polskie, jestem za przyjmowaniem ukraińskich uchodzcow jeśli ich sytuacja jest rzeczywiście bardzo trudna, ale nastawianie się z gory na przyjecie milionow Ukraincow z otwartymi rekami... Jaki to ma mieć sens?

Obrazek użytkownika Anna Borycka

15-11-2016 [19:44] - Anna Borycka | Link:

Chrześcijanin nie pyta o sens, chrześcijanin pomaga skrzywdzonym i ludziom w potrzebie.

Obrazek użytkownika Mind Service

15-11-2016 [20:44] - Mind Service | Link:

A czy chrześcijanin może nienawidzić? Jak ci tutaj, którzy nienawidzą Ukraińców za zbrodnie jakich się dopuścili niektórzy ich przodkowie ponad 70 lat temu?

Może Pan Jezus, który kazał wybaczać oprawcom i miłować nieprzyjaciół się mylił? (Mt 5,43-48)

Obrazek użytkownika Anna Borycka

18-11-2016 [14:45] - Anna Borycka | Link:

Pan Jezus się nie mylił. A nienawiść tutejszych "chrześcijan" wygląda raczej na sponsorowaną.

Obrazek użytkownika Mind Service

15-11-2016 [20:06] - Mind Service | Link:

Ciii, to miała być mała prowokacja dla ruskich trolli, którzy dostają szału na samą myśl, że Ukraińcy mogli by do Polski przyjechać jeszcze bardziej licznie.

Chociaż z drugiej strony na przyjeździe wysoce wykwalifikowanej siły roboczej Polska mogła by tylko skorzystać.

Pytasz: "dlaczego nie musza uczyć się polskiego?" - bo takie są standardy w cywilizowanych krajach - wyobraź sobie, że jadąc do UK do pracy nie mógł byś rozmawiać w pracy, w urzędach, u lekarza, na policji po polsku? Nie było by polskich sklepów, polskich parafii, polskich mechaników samochodowych, itd. Czy to by było normalne? Jak już by tu przyjechali to należało by zadbać aby czuli się jak u siebie w domu.

Obrazek użytkownika Jabe

15-11-2016 [15:06] - Jabe | Link:

Jaki jest walor informacyjny owej notki?

Obrazek użytkownika Domasuł

15-11-2016 [15:07] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Ula Ujejska faktycznie bardzo wyrywna. A co się z nia stało?

Obrazek użytkownika wilniuk

15-11-2016 [16:21] - wilniuk | Link:

Pani Anno, to kopami trzeba przekonywać do swoich racji ? Pani Ula ciągle wspiera się częstym bywaniem tam, tak jakby inni nie bywali, nie mieli kontaktów a szczególnie ci, którzy stamtąd pochodzą i wiedzą co trzeba. Jest jedna, obiektywna prawda - ludobójcy nie zostali potępieni i dopóki to nie nastąpi, żadna dyskusja nie ma sensu. Nikt i nigdzie morderca nie może być bohaterem !

Obrazek użytkownika Mind Service

15-11-2016 [16:44] - Mind Service | Link:

Bredzisz. Całe szczęście, że nikt Cię nie słucha. Może i miałeś jakieś przeżycia traumatyczne związane z Rzezi Wołyńską, ale to było dawno i nieprawda. Mamy inne czasy i inną rzeczywistość. Teraz zagrożeniem dla nas nie są Ukraińcy, ale rosjanie. Nie jesteś w stanie nikogo przekonać że masz rację, bo nie masz. Jak tego nie zauważysz to umrzesz z nienawiści.

Obrazek użytkownika wilniuk

15-11-2016 [17:47] - wilniuk | Link:

To są "argumenty" ukraińskich adwokatów - "bredzisz", "nieprawda", Ula odpowie "kopem", a ja tylko żądam sprawiedliwości a Mind straszy mnie śmiercią z nienawiści! Mamy "inne czasy", ofiara nie ma racji, mordercom chwała!

Obrazek użytkownika Anna Borycka

15-11-2016 [22:12] - Anna Borycka | Link:

Polacy także byli tam mordercami a Ukraińcy ofiarami - wie Pan o tym?

W tym kontekście muszę zadać pytanie: Pan to czyim jest adwokatem? - jest Pan pewien że Polaków?

Niech się Pan zastanowi co Pan tu wypisuje.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

15-11-2016 [22:04] - Anna Borycka | Link:

Wilniuk

Najpierw trzeba zacząć od siebie, czyli tu w Polsce ułożyć przyzwoicie wszystko na temat niechlubnej historii, a nie najpierw wytykać sąsiadom to, za co sami się powinniśmy wstydzić. Pan o tym dobrze wie.

Pan nie potrafi zrozumieć przenośni z tymi kopami. To Panu wytłumaczę inaczej. Kresowiacy nie życzą sobie aby niekresowiak wypowiadał się w ich imieniu. Ja to napisałam bardzo delikatnie, ale Pani Ujejska byłaby bardziej brutalna, a język ma bardzo cięty.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

15-11-2016 [17:13] - Goral Supreme | Link:

Szechterowsko-Banderowski szczyl zostawil to w mojej skrzynce..ocencie sami :
.."Ty Trybeus jesteś jednak idiotą. Cały czas się zastanawiam czemu Twoje głupawe pisanie ma służyć. Robisz to z taką zaciekłością i przekonaniem, że zaczynam podejrzewać iż rzeczywiście robisz to nie z polecenia Putlera tylko z wrodzonego niedorozwoju intelektualnego. Bo ty zdaje się rzeczywiście wierzysz, że Ukraińcy w Polsce stanowią zagrożenie, a Ukraina chce na nas napaść:

http://trybeus.neon24.pl/post/...

To jest tak głupie, że aż ręce i nogi opadają...

Ale może rzeczywiście jestś agentem Putlera, bo zagrożeń płynących z Rosji nie dostrzegasz.

To jak z Tobą jest?"...

Admin...Jaka obowiazuje etykieta na NB ?

Obrazek użytkownika Mind Service

15-11-2016 [19:57] - Mind Service | Link:

To ty nie wiesz, że prywatnej korespondencji się nie ujawnia, bo tego wymaga netykieta i zwykła przyzwoitość? No ale jak widzę normy ogólnoludzkie ciebie nie obowiązują... Myślałeś, że się pochwalisz głupawą notką na Neonie24.ru? Nawet jak na ruskiego trolla mógłbyś chociaż trzymać jakiś poziom...

No i może odpowiesz wreszcie na moje pytanie, które ci zadałem? Teraz publicznie, skoro sam to upubliczniłeś.

Obrazek użytkownika Domasuł

17-11-2016 [01:11] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Pani Borycka, mimo mojego poparcia dla jak najlepszych stosunków polsko-ukraińskich, ja bym nie wchodzil w taka narracje jaka Pani tu prezentuje. Czyli ze w zasadzie zbrodnie polskie i zbrodnie ukraińskie w czasie II wojny swiatowej, i swiezo po, rownowaza się. To zwyczajny absurd i nigdy nie będzie prawdziwego porozumienia miedzy naszymi narodami, jeśli będzie ono oparte na tego typu przekłamaniach lub uogólnieniach.

Obrazek użytkownika Mind Service

17-11-2016 [11:31] - Mind Service | Link:

Zbrodnie się nie równoważą, ale dają drugiej stronie argument "wy postępowaliście tak samo". Więc lepiej żeby czegoś takiego wogóle nie było. A skoro było, to nie możemy bagatelizować wymiaru zbrodni, ani atakować tych, którzy ten aspekt podnoszą. Pozostaje nam rownież posypać głowy popiołem i prosić o wybaczenie. Tym razem też za sprawstwo, a nie tylko za to, że Polacy byli ofiarami. Licytowanie się kto komu bardziej nie ma sensu i ci którzy to robią od razu stają po stronie zbrodniarzy.

Poza tym chciałbym zwrócić uwagę, kolejny już raz, iż temat notki jest inny, więc spory na temat Rzezi Wołyńskiej są kierowaniem jej na poboczne tory.

Po drugie zamieszczanie odpowiedzi na samej górze, w oderwaniu od sekwencji komentarzy jest ewidentnym spamowaniem i ma na celu wprowadzanie chaosu. Takie wpisy powinny być kasowane. Nie rozumiem dlaczego Admin nie reaguje...

Obrazek użytkownika Domasuł

17-11-2016 [19:14] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Bez przesady. Ma Pan fiksum dyrdum na tym punkcie. Pana tekst dostał tyle komentarzy, ze moja wiadomość zaginelaby w tym gąszczu. Poza tym odniosłem się ogolnie do postawy pani Boryckiej, a nie jednego jej wpisu.

Obrazek użytkownika Mind Service

18-11-2016 [01:48] - Mind Service | Link:

Że co mam? Zdaje się używanie wulgarnych słów jest zabronione. Mam też z tobą pojechać ostro? Wiedz, że potrafię.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

17-11-2016 [16:55] - Anna Borycka | Link:

Domasuł

W zasadzie MindService już Panu odpowiedział. Od siebie dodam tak dla przypomnienia, że odpowiedziałam wyłącznie na zadane pytanie, więc dlaczego Pan kłamie? Gdzie ja napisałam że coś się w tym temacie równoważy? Przykład poproszę albo zamilknąć i nie wtrącać się do dyskusji. Jak się kończą argumenty i wykazuję ewidentne kłamstwa, to tacy jak Pan uciekają sugestie że ja próbuję tu coś równoważyć. Panie, bez względu na liczby ofiar, po obu stronach były to haniebne zbrodnie. Dla takich zbrodni nie ma żadnego usprawiedliwienia. Chociaż boli polskie serce, to nie zamierzam milczeć i jakoś tłumaczyć polskich zbrodniarzy.

Gdzie więc przekłamuję i uogólniam? FAKTY skrzeczą takim jak Pan prosto w oczy, i dlatego Pan uciekł od tamtej dyskusji na początek całego wątku. To się nie uda proszę Pana. Powtórzę jeszcze raz:

Oddział AK "Rysia" wymordował kilka ukraińskich wsi mordując i gwałcąc kobiety, dzieci i staruszków oraz paląc wszelki dobytek, tak samo jak zbrodnicze rezuny z UPA. Jak Pan chce to bronić, to niech Pan wie że ja gardzę taką postawą.

Taka była moja odpowiedź, ponieważ domagano się takiego przykładu sugerując że byliśmy tam święci i wyłącznie ofiarami.

Obrazek użytkownika Domasuł

17-11-2016 [19:28] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Kazda zbrodnia jest haniebna, każdego dnia, w każdych czasach. Ale nie może Pani stawiac rownosci miedzy ludobójstwem na Wolyniu na Polakach i przypadkami, kiedy to Ukraincy byli ofiarami Polakow. Zapomina tez Pani zupełnie o okolicznościach. Suwerenna Polska została najechana przez Szwaba i Kacapa, a na naszych ziemiach zafundowali nam terror. Ukraincy dostali wolna reke, żeby zrobić z Polakami, co im się będzie podobalo, i skorzystali z tego zaproszenia. Polacy mieli wszelkie prawo, żeby odpowiedzieć terrorem na terror. Tak naprawdę, gdyby retorsje Polakow były rownie krwawe jak zbrodnie Ukraincow to pewnie dzisiaj latwiej byłoby o porozumienie, bo żadna ze stron nie czulaby się bardziej pokrzywdzona.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

17-11-2016 [20:12] - Anna Borycka | Link:

Przypadki? Przypadkiem była akcja oddziałów "Rysia" - a przecież podałam tylko jeden przykład? To planowe wymordowanie dziesiątek tysięcy bezbronnych ludzi! Mord na 10 tys. czy na 200 tys. bezbronnych ludzi jest takim samym ludobójstwem. Żadne okoliczności nie usprawiedliwią takiej zbrodni. Żaden przyzwoity człowiek nie podpisze się pod czymś takim, co Pan tu sugeruje, bo tak postępują tylko zbrodniarze.

Polacy mieli prawo się bronić i robili to kresowiacy. Oni nie mordowali swoich bezbronnych sąsiadów. Widzi Pan teraz różnicę? Chce Pan dalej bronić morderców? Proszę bardzo,przyzwoici ludzie taką postawą gardzą.

Obrazek użytkownika Domasuł

17-11-2016 [21:35] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

To bardzo fajnie mieć pacyfistyczne poglądy, ale w czasie wojny obowiazuja zupełnie inne prawa. Poza tym w tamtej wojnie był konkretny agresor. Polacy byli ofiarami tej wojny i jeśli tego się jasno nie postawi to dalsze rozwazania nie maja sensu. Wszystko co się potem wydarzyło to była konsekwencja tego, ze na Polske napadnięto. Polacy mieli prawo, i obowiązek, żeby zareagowac wszystkimi dostępnymi metodami. Retorsja to jedno z przyjetych dzialan wojennych, szczegolnie jeśli jest się napadniętym. Jeśli robia Pani czystki etniczne to prewencyjnie się na to odpowiada. Takie sa reguly tej gry. Jeśli Pani tego nie rozumie, to w ogole nie powinna się Pani wypowiadać na tematy wojenne.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

17-11-2016 [22:18] - Anna Borycka | Link:

To są reguły zbrodniarzy wojennych - a które pięknie wyłożył w swoim orzecznictwie Trybunał Norymberski skazując wielu wojennych oprawców. Jest także kilka Konwencji w tym ta Genewska. Jeśli Pan tego nie zna, to niech Pan milczy, bo to co Pan teraz napisał jest zwyczajnie moralnym dnem. Prawa obowiąują nawet podczas wojny. Tylko łotr bez honoru może to podważać.

Obrazek użytkownika Domasuł

18-11-2016 [02:24] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Proszę Pani, nic Pani nie rozumie w tych tematach. To samo Mind Service. Zostawcie to chłopcom od brudnej roboty i wróćcie przed cieply fotel i ksiazke. W momencie kiedy Ukraincy zdecydowali się na podniesienie reki na Polakow powinni się liczyc z tym, ze jeśli zamordują 100 tysięcy, to w ramach odwetu może zginac 200 tys Ukraincow i jedynymi odpowiedzialnymi za smierc Ukraincow będą Ukraincy! Japonczycy podnieśli reke na Amerykanow, za co ci drudzy puknęli 2 atomówki i było pozamiatane. Tak to działa po prostu. Wiec naprawdę zostawcie te tematy dorosłym i nie wypowiadajcie się już na temat Wolynia. Proszę.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

18-11-2016 [07:57] - Anna Borycka | Link:

Domasuł

Każdy odpowiada za swoje czyny, nawet na wojnie. Tak jest wśród cywilizowanych narodów. Pan wybrał opcję postępowania tej niecywilizowanej części - części która ma na arenie międzynarodowej swoją nazwę: dzicz, barbarzyńcy itp. Przypomnę jeszcze raz, kiedy na wojnie zdarzy się coś niegodnego, niezgodnego z prawem, to po wojnie są Trybunały do sądzenia tej dziczy i barbarzyńców. Tak to działa w cywilizowanym świecie.
Współczesny przykład:
Nie tak dawno przecież,za zbrodnie wojenne oprawca Saddam Husajn skończył na szubienicy - pamięta Pan? Pamięta Pan co było głównym zarzutem za który go powieszono? Mord kurdyjskiej ludności cywilnej. Także serbscy oprawcy z Jugosławii za zbrodnie mordów cywilnych, ponieśli srogą karę przed Trybunałami europejskimi.

Proszę więc, niech Pan nie wrzuca tu żenujących wpisów usprawiedliwiających zbrodniarzy.

Obrazek użytkownika Domasuł

18-11-2016 [16:29] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Teraz widze, ze racje mieli ci, którzy porównywali tekst Mind Service, i przykłady tam podawane, do propagandy Gazety Wyborczej. Gladko wpisuje się w to tez pani Borycka. Faktycznie ten sam styl. Czyli Polacy to maja być strachliwe niedojdy, które nawet jak byly ofiarami to maja się czuc winne i przepraszać. Wszystko jasne.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

18-11-2016 [16:54] - Anna Borycka | Link:

Coś Pan sobie ubzdurał. Proszę wskazać z którego mojego postu to wynika?

A ja Panu powiem tak, nie odpowiedział Pan sensownie i logicznie na żaden mój post. Ucieka się Pan teraz do zwyczajnych paszkwili jak putinowska łachudra próbująca manipulować Polakami, bo argumentów ZERO. Przypisuje mi Pan coś, do czego nie dałam powodu nawet jednym słowem.

To jest Pański styl. Jak pisze o takich przypadkach Pani Ujejska w swoich notkach: styl pomidorowych alfonsów z Neonu.

Żegnam - z manipulatorami i kłamcami nie dyskutuję już więcej. Kłamcom i manipulatorom daję z liścia.

Obrazek użytkownika Mind Service

18-11-2016 [01:43] - Mind Service | Link:

"w czasie wojny obowiazuja zupełnie inne prawa"
- Niby jakie? Co jest dozwolone, a co nie? Czy masowe mordy, czystki etniczne są dozwolone? - Nie! W żadnym przypadku. Retorsje w postaci użycia takich samych metod też!

"Polacy mieli prawo, i obowiązek, żeby zareagowac wszystkimi dostępnymi metodami. Retorsja to jedno z przyjetych dzialan wojennych, szczegolnie jeśli jest się napadniętym. Jeśli robia Pani czystki etniczne to prewencyjnie się na to odpowiada. Takie sa reguly tej gry."
- Gdzie są zapisane te reguły? Bo ja takich nie znam.

To co można wyczytać na ten temat przeczy temu co napisałeś:
https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Tak więc nie można stosować wszystkich dostępnych środków, gdyż część z nich może eskalować przemoc i agresję stron. Więc czystki etniczne jako odpowiedź na czystki etniczne drugiej strony nie są dozwolone.

Nie wolno też np. rozstrzeliwać pojmanych żołnierzy przeciwnika w odpowiedzi na rozstrzeliwanie naszych jeńców. Regulują to 4 Konwencje Genewskie o ochronie ofiar wojny z 1949r.

- Zob. też: https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Obrazek użytkownika Mind Service

18-11-2016 [02:44] - Mind Service | Link:

Z uwagi na to, że pod tą notką panuje ogromny chaos informacyjny powodowany nie trzymaniem się tematu i potęgowany wklejaniem komentarzy na samej górze zamiast w sekwencji dyskusji chciałbym przypomnieć co napisałem kiedyś pod notką omawiającą Rzeź Wołyńską:

"kiedy zaczęły się rzezie, Polskie Państwo Podziemne apelowało o niedokonywanie odwetu. Przewidziano taką reakcję, więc wzywano, aby nie kierować jej przeciw niewinnej ludności cywilnej, natomiast podkreślano celowość likwidowania band morderców. Takie rozkazy kierowano do struktur konspiracyjnych, samoobrony, oddziałów Armii Krajowej, a wreszcie do 27. Wołyńskiej Dywizji AK."

źródło: https://1do10.blogspot.com/201...

Próby tłumaczenia i usprawiedliwiania akcji odwetowych wojska polskiego i sił samoobrony polegających na mordach i ludobójstwie na cywilnej ludności ukraińskiej są nieuprawnione.

Strony