Wypadek z Beatą Szydło jak opera mydlana z Mamą Madzi

Wypadek z Premier Beatą Szydło w Oświęcimiu z całą pewnością odciśnie się bardzo mocno na sytuacji politycznej w Polsce w najbliższym czasie, a nawet latach. Na pewno będzie dzielił Polaków i rozpalał emocje bardzo długo. Tylko dlatego, że obecna władza stanęła murem za kierowcą BOR-u i za zajście, w którym doszło do kolizji oskarżyła młodego kierowcę angażując w udowodnienie mu winy cały aparat państwa, nie mając tak naprawdę zbyt wiele przekonujących argumentów; opozycja zaś wzięła w obronę chłopaka z seicento, wietrząc w tym niezły interes polityczny. Trudno było się spodziewać, że nie skorzysta z okazji aby przywalić tym rządzącym z PiS-u...

Panowie i Panie - szykuje nam się spektakl w odcinkach na wiele miesięcy, dorównujący operze "mamy Madzi". Będzie wymiana ciosów, niestety bardzo nierówna, bo PiS już został zapędzony do narożnika, a tam będzie mógł tylko się bronić. 

Z punktu widzenia min. Błaszczaka i podległych mu instytucji sytuacja wydaje się prosta: należy zwalić winę na młodego, niedoświadczonego kierowcę trochę na zasadzie: "dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie". Więc obserwujemy (głównie w mediach) szukanie tych "paragrafów". A to "że słuchał głośniej muzyki podczas jazdy", a to, że "już się przyznał do winy", a to, że "nie włączył kierunkowskazu", a to, że "obrońca będzie chciał podważyć dowody"... Jak dotąd wiele z tych "paragrafów" już okazało się nieaktualnych; niektóre jak ten, że obrońca ma swojego klienta bronić - niedorzeczne, wszak od tego jest adwokat... 

Jest jeszcze opinia publiczna, niestety bardzo wrażliwa na totalitaryzm władzy i odruchowo współczująca krzywdzonym przez system. Miarą tej wrażliwości niech będzie internetowa zbiórka pieniężna na nowy samochód dla Sebastiana - bo tak ma na imię chłopak z zarzutami. /-zob.:

Opinia publiczna dziwi się, dlaczego postawiono zarzuty nie temu co trzeba? Dlaczego to kierowcę BOR-u nie postawiono w stan oskarżenia? - Bo wcale nie jest oczywiste, że winę ponosi młody kierowca seicento, a nie oficer-kierowca BOR-u, który prowadził opancerzony pojazd z Premier Beatą Szydło. 

A nie jest to oczywiste z prostego powodu: dotychczasowa praktyka orzecznictwa w sądach była taka, że to zazwyczaj kierowcę pojazdu uprzywilejowanego - karetki, radiowozu policyjnego, straży pożarnej uznawano winnym. To właśnie ludzie piszą najczęściej na różnych forach internetowych. Takie opinie przeważają. Dlaczego tym razem miało by być inaczej? 

Wszystko więc zależy od interpretacji prawa w tym zakresie. A to jakie ona będzie, nie będzie zależało od prokuratury, policji, co mogło by budzić zastrzeżenia co do bezstronności, lecz będzie decydował sąd. I wszyscy mają nadzieję, że będzie on niezawisły i niezależny. A wyrok będzie sprawiedliwy.

Będzie decydował sąd, ale i ...

...opinia publiczna. Dlaczego? - Bo przynajmniej co drugi dorosły obywatel Polski ma prawo jazdy, jeździ samochodem na co dzień i jest ekspertem od prawa o ruchu drogowym (w swoim przekonaniu oczywiście). Spory prawne w przypadku TK nie były popularne ze względu na zawiłość materii prawnej w tym względzie, w przypadku wypadku PBS w Olsztynie będzie inaczej, bo każdy kierowca jest ekspertem. Tu każde stwierdzenie, co kto naruszył, czego dochował, na co uważał, co było widać i słychać, jakie były znaki na jezdni i co one oznaczają, będzie dzielone na czworo i analizowane przez różne media przez wiele dni.  

Komu przyniesie to korzyści, a kto straci? No i czy chcemy w ogóle w tym spektaklu uczestniczyć? - Jeżeli tak to kupmy sobie popcorn i zaopatrzmy się w Kodeks Drogowy by swoją wiedzę odświeżyć: http://www.kodeks-drogowy.org/ 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

15-02-2017 [07:07] - xena2012 | Link:

Kierowcy Fiata też należy podarować Kodeks Drogowy żeby się podszkolił i uzupełnił braki.To może byłoby właściwsze niż zbiórka pieniężna,którą Pan tu na NB proopaguje.

Obrazek użytkownika admin

15-02-2017 [08:00] - admin | Link:

I m.in. za to żegnamy się z blogerem. Na NB nie będzie takiej demoralizacji.

Obrazek użytkownika Tarantoga

15-02-2017 [09:27] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Admin 8.00 (15.02.2017)
Czy "pożegnanie" tego blogera,obejmuje cała jego działalność na NB?
Widzę jego notki,komentarze...czyli jego prozę godną Nobla,tak tylko pytam z ciekawości :-))

Obrazek użytkownika admin

15-02-2017 [09:42] - admin | Link:

Tylko blog.

Obrazek użytkownika xena2012

15-02-2017 [10:22] - xena2012 | Link:

tezy i proza owgo blogera tak wprawdzie brutalnie ,ale jednorazowo przerwana przez Admina skutecznie przykrywa liczbę afer poprzedniego rządu.I o to chodzi.

Obrazek użytkownika Boruta

15-02-2017 [09:48] - Boruta | Link:

... i bardzo dobrze, bo już myślałem, że wraz z ostatnimi zmianami technicznymi nastąpiła jednocześnie zmiana ideowa i NB przejęli jacyś KODomici ...

(oczywiście żartowałem ...)

Obrazek użytkownika jazgdyni

15-02-2017 [12:45] - jazgdyni | Link:

Niech szanownemu kapitanowi Pan Bóg wynagrodzi tym metrem wody pod stępką i załogą co najmniej mojej klasy za usuwanie śmieci z krajobrazu.

Obrazek użytkownika cyborg59

15-02-2017 [19:31] - cyborg59 (niezweryfikowany) | Link:

Zaczynam się bać jeździć! Co się porobiło z ludźmi?

Obrazek użytkownika jazgdyni

16-02-2017 [02:22] - jazgdyni | Link:

Witaj

Ja uważam, że Polacy fatalnie jeżdżą. A mniemanie o swoich talentach mają bardzo wysokie. Najgorsi są tirowcy. Zauważ, że ostatnio w każdym poważnym karambolu na początku jest TIR. A potem bezmyślne głupki.

Obrazek użytkownika ALTEREGON

15-02-2017 [13:25] - ALTEREGON | Link:

Witam szanownego Admina .
Chciałbym postawić pytanie :
- Czy jeżeli potwierdzą się w najbliższym czasie tezy prezentowane przez Mind Service to szanowny Admin przywróci blogera Mind Service ?
Z całego serca i umysłu popieram obecny kierunek zmian , oraz uważam dzisiejsze władze jako jedyne Polskie , lecz ta sprawa po prostu "śmierdzi" z daleka (wypadek Pani Premier) .
Sprawa wyjaśniana jest poprzez "standardy Platformy O." , proszę zwrócić uwagę na osobę prokuratora prowadzącego .
Profesjonaliści sprzyjający PiS ciągle mówią o błędach BOR - dlaczego ?
Dlaczego BOR odprawił beztrosko bezpośrednich świadków zdarzenia - kierowców dwóch aut jadących za Seicento w chwili wypadku ?
Jeśli znajdzie ich Ploatforma O. i oni wniosą coś nowego - innego do sprawy to będzie skandal .
Ale czy powątpiewanie jest przestępstwem , lub wykroczeniem nawet ?
Pozdrawiam .

Obrazek użytkownika admin

15-02-2017 [13:52] - admin | Link:

Ale co ma się potwierdzić? Że zbiórka pieniężna na Seicento dla domniemanego sprawcy nie demoralizuje społeczeństwa i nie jest hodowlą Cybów? Dla blogerów, którzy taką hodowlę wspierają dobrym słowem i aktywnymi linkami (usunąłem) nie będzie tutaj miejsca. Pomijając "totalitarne" wrzutki a zaledwie wczoraj wyssaną z palca "odmowę pomocy medycznej" itd.

A co do faktów , choć sam miałem duże wątpliwości i jak najbardziej byłem otwarty na dyskusję, to potwierdza się wersja BOR. O czym już dobitnie świadczy film z monitoringu 100 m od miejsca wypadku:

http://n-0-130.dcs.redcdn.pl/f...

Nie można więc jednych rzeczy wysysać z palca a innych udawać, że się nie widziało. A samemu walić na odlew totalitarnymi praktykami. Jeśli chce się mieć przywilej prowadzenia tutaj bloga.

Obrazek użytkownika ALTEREGON

15-02-2017 [15:11] - ALTEREGON | Link:

Dziękuje za film z którego przynajmniej wynika jedno - że kolumna aut uprzywilejowanych jechała z przepisową tzn. niewielką prędkością .
Porównałem to na podstawie człowieka z psem , którego widać w tle .
Jestem pewien winy Seicento , lecz jeśli są jakiekolwiek podejrzenia możliwości współwiny innych uczestników ruchu drogowego , wtedy ustala się wszelkie okoliczności za pomocą ekspertów w pracowniach i w wizjach lokalnych , a nie jak to było pośpiesznie uczynione na miejscu wypadku i na konferencjach prasowych .
To porzedstawił Mind Service :
-cyt. - "( A to "że słuchał głośniej muzyki podczas jazdy", a to, że "już się przyznał do winy", a to, że "nie włączył kierunkowskazu", a to, że "obrońca będzie chciał podważyć dowody"... )"
Moim zdaniem taki sposób wyjaśniania prostej sprawy stawia w niekorzystnym świetle PiS .
Proszę zwrócić uwagę na sposób wyjaśniania kolizji w której brała udział kolumna aut przewożąca pana Min. A. Macierewicza - normalny sposób wyjaśniania , zwyczajowy i co na to opozycja totalitarna - nic !
Co do zbiórki na "Nowe Seicento" to w przypadku zwolenników Platformy O. to "polityczne szambo" w ich wykonaniu !
Pozdrawiam .

Obrazek użytkownika spike

15-02-2017 [15:43] - spike | Link:

ty kolego NOWY vel Mind Service dalej nie graj głupola, sądzisz żeś taki sprytny?
trzeba było pisać jak człowiek, nie lump, to mimo bzdur jakie wypisujesz, nikt by ciebie nie wywalał, na S24 masz swoje miejsce, obok Starego i jemu podobnych POlszewików :))))

Obrazek użytkownika cyborg59

15-02-2017 [19:03] - cyborg59 (niezweryfikowany) | Link:

"Dlaczego BOR odprawił beztrosko bezpośrednich świadków zdarzenia.." ?! Nie wiem czy BOR ma uprawnienia by kogokolwiek zatrzymać(w takim przypadku!), natomiast miał podstawy by usunąć z bezpośredniej bliskości osoby, które mogły się tam znaleźć w ramach jakiejś "akcji" i stanowić zagrożenie. Wystarczy, by chodziło o jakąś prowokację.

Obrazek użytkownika spike

15-02-2017 [10:36] - spike | Link:

fajnie to wygląda, tu ten osobnik idzie w odstawkę i słusznie, a na S24 jest na SG !
W sumie mało to znaczące by było, ale jak to jest, że twórca tego portalu został nagrodzony za "walkę o wolność i prawdę",
a jak ona wygląda od dłuższego czasu, można było odczuć cenzurą, a jakość zobaczyć, lewactwo i miernoty antypolskie wystawiane są na czoło, jako wizytówka. Można zrozumieć "wolność słowa i poglądów", ale takich antypolskich nie należy lansować.
Czy za pieniądze można także sprzedać nie tylko duszę?

Obrazek użytkownika Jabe

15-02-2017 [11:59] - Jabe | Link:

Pomimo wątpliwości co do warstwy faktograficznej (Sądy rzeczywiście tak orzekają?), ja się z tą notką generalnie zgadzam.

Obrazek użytkownika Domasuł

15-02-2017 [13:44] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Ty to już się, Jabe, lepiej nie wypowiadaj, bo dostatecznie pokazales już "klase".

Obrazek użytkownika Poliszynel

15-02-2017 [12:09] - Poliszynel | Link:

To i ja się żegnam, już nikogo nie będę denerwował, choć po upadku S24 pisać już nie mam gdzie, odwiedziłem parę miejsc, ale wszędzie tolerowane i wspierane są odmęty społecznej polit-psychozy w dwóch odmiennych kierunkach i twarzach, choć o takiej samej formie. Więc chyba podziały będą narastać i pewnemu % pozostaje jedynie przyglądać się temu z boku.

Obrazek użytkownika Boruta

15-02-2017 [19:39] - Boruta | Link:

Szkoda, bo nikogo Pan tutaj nie denerwuje ...chyba, że to inni Pana denerwują ...

"tolerowanie i wspieranie odmętów polit-psychozy" to na pewno nie na "NB" ... większość publikujących tutaj swoje teksty robi to w sposób wyważony, rzadko rozmijając się z faktami ... a przypadki ich naginania (jak w omawianym przypadku) są eliminowane. Ale to chyba nie jest powód do twierdzenia, że mamy do czynienia z taką samą psychozą jak hejterzy ...

Obrazek użytkownika Domasuł

15-02-2017 [13:46] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Ostrzegalem Mirka. To się musiało tak skonczyc. Kimkolwiek jest ten człowiek, jego zachowanie w tym przypadku było po prostu haniebne.