Bydło, za które musimy się wstydzić

Niektórym się wydaje,  że nienawiść do Ukraińców za Rzeź Wołyńską jest wyrazem patriotyzmu i polską racją stanu. Są i tacy, którzy kierując się swoiście rozumianą religijnością przejawiają chęć wybaczenia,  ale dopiero wtedy, gdy Ukraińcy wyrażą skruchę i pokornie poproszą o przebaczenie.  Niektórzy powtarzają nawet brednie, jakoby Ukraińcy w Polsce stanowili zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa,  no bo przecież mogą w każdej chwili zgłosić roszczenia  terytorialne wobec Polski z Przemyślem i Krakowem włącznie. Zdarzają się też rasowi rasiści, uważający Ukraińców za podludzi, dzicz kozacką mającą we krwi grabież i mordy, dlatego nazywają ich pogardliwie "ukrami" lub faszystami. 

Niestety,  takie poglądy nie są odosobnione i są nawet publicznie manifestowane. Fora internetowe pełne są takich wpisów,  tym częściej,  im ich autorom wydaje się, że są anonimowi i bezkarni. 

Oczywiście nie chodzi o to, aby stosować cenzurę,  ale odpowiedzialność za słowo powinna być egzekwowana.

Nie będę teraz dokonywał analizy przyczyn takich postaw,  wymienię tylko dwie: celowa ruska propaganda mająca na celu dzielenie Polaków i Ukraińców poprzez cyniczne wykorzystywanie ludobójstwa na Wołyniu sprzed 70-ciu lat i podatność na nią mało rozgarniętych, czyli takich, którzy nie potrafią samodzielnie myśleć i wyciągać wniosków.  I druga: wrodzona ksenofobia, rasizm i nietolerancja podszyta obawą wobec innych i obcych, np. że Ukraińcy zabiorą nam najlepsze miejsca pracy, mieszkania,  których i dla Polaków nie starcza. 

Wygląda na to, że tacy ludzie to margines (na szczęście), jednak swoją postawą potrafią rzucić cień na wszystkich Polaków. 

Podczas Marszu Niepodległości 2016 doszło do haniebnego incydentu, czyli spalenia flagi Ukrainy, jakby nie patrzeć przyjaznego nam państwa - zob.: https://www.facebook.com/JanGrabiecLegionowo/videos/1860502594195643/
W związku ze spaleniem ukraińskiej flagi podczas Marszu Niepodległości w Warszawie, ambasada Ukrainy w Polsce przygotowuje oficjalną notę protestacyjną, która trafi do Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Mam nadzieję, że sprawcy tej prowokacji szybko zostaną ustaleni i pociągnięci do odpowiedzialności. - czyt. dalej: http://fakty.interia.pl/polska/news-policja-bada-sprawe-spalenia-flagi-ukrainy-podczas-swieta-ni,nId,2305531

Poniżej przykład zbydlęcenia za który my Polacy możemy tylko się wstydzić i prosić Boga aby więcej nic podobnego nie powtórzyło. 

Co za sytuacja...pierwszy raz coś takiego mnie spotkało...
No to w "skrócie":

Jade sobie tramwajem nr18 od Św. Gertrudy na Stradom. Słyszę, że w tramwaju trwa jakaś awantura. Nawet nie tyle co awantura, a słowotok pewnej pani, po pięćdziesiątce. Przysłuchałem się o czym mówi... i okazało się, że zwraca się do siedzącej obok (około 20 letniej) bardzo ładnej blondynki. A zwracała się w sposób następujący (przepraszam za wulgaryzmy... cytuję):
- "Ty głupia ukraińska ku*wo! Nie masz prawa tu być! Wracaj na Ukrainę robić loda Putinowi! Jeszcze trochę i zrobimy z wami porządek! Poobcinamy wam głowy i wydłubiemy oczy jak wy nam w Wołyniu! Nie znasz dnia ani godziny kiedy przyjdziemy po Ciebie ścierwo ludzkie! " - w tym momencie dziewczynie zaczęły lecieć łzy, wstała i pobiegła na drugi koniec tramwaju i zaczęła dość mocno szlochać... patrzę po współpasażerach - przerażające 0 rekacji... No to zagotowała się we mnie moja buraczana krew i najpierw zwracając się do starszej kobiety powiedziałem, żeby swoje wypaczone zdanie trzymała dla siebie, że taki poziom nienawiści się leczy to raz a dwa, jeżeli nie chce się leczyć to za chwilę zadzwonię na policję bo groziła tej dziewczynie śmiercią, co jest w tym kraju karalne. I jedyną niechcianą osobą w tym tramwaju i w tym kraju jest ona i jej posrane zdanie, którego koniec końców nikogo nie obchodzi. Wtedy dopiero jedna Pani dołączyła do mnie i zaczęła tłumaczyć tej starszej pani "patriotce", że powinna się wstydzić i przeprosić tę dziewczynę. Na co polska "patriotka" powiedziała, że Pani jest brudną cygańską ku*wą (Pani była po prostu opalona...) i powinna się umyć a nie zwracać jej uwagę. Mi też się dostało od żydów i pedałów :) . W końcu jednak Pani po dobroci wysiadła z tramwaju. Ja - "pedalski żyd" wraz z panią "brudną cyganką" poszliśmy poprzytulać i uspokoić złotowłosą Ukrainkę. Ona nam wytłumaczyła, że ta Pani ją zaatakowała ponieważ z tatą przez telefon rozmawiała po Ukraińsku... Chyba nam się udało wytłumaczyć jej, że jest tu chciana, że może mówić w języku jaki jej się podoba no i, że ta Pani to margines społeczeństwa i nikt poza nią tak nie myśli. Zakończyło się na uśmiechu dziewczyny. 

Chcę mocno wierzyć, że jest tak jak tłumaczyliśmy tej dziewczynie... No właśnie tylko czy oby napewno? Widząc wpisy niektórych znajomych na FB, jak to się broni "narodowców" którzy w 90% chyba mentalnie stoją po stronie starszej polskiej "patriotki". Przeraża mnie to gdzie zmierzamy. Ale od dziś zapowiadam, że choćby na najmniejszy akt mowy nienawiści przez kogokolwiek z moich znajomych czy też nie, będę reagował tak samo - czyli zgłoszeniem na policje. 

Jeżeli ktoś kategoryzuje i segreguje ludzi przez ich narodowość, historię ich kraju (sic!), kolor skóry, orientacje seksualną, ulubioną muzykę itp. powinien obrazić się na swoich rodziców czy opiekunów ponieważ najwyraźniej nie zaznali w dzieciństwie fundamentalnej wartości w życiu jaką jest miłość.

źródło: https://m.facebook.com/photo.php?fbid=1302990753086569&id=100001269696778&set=a.261208127264842.76172.100001269696778

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Tarantoga

14-11-2016 [15:39] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

http://naszeblogi.pl/63992-pok...

PS.Pojedź do Kijowa,ba! nawet do Stanisławowa,Lwowa i zacznij gadać przez telefon po polsku.
Ja w swojej notce sam sie hamowałem,żeby mi Panowie Sakiewicz i Targalski nie zrobili "wykopu" z NB.

PPS.Pojedź na ziemie rzeszowską,tarnobrzeską,przemyską...a zresztą siedź se...i tak wiesz lepiej.

Obrazek użytkownika Mind Service

14-11-2016 [16:08] - Mind Service | Link:

No ale o co Ci chodzi? Czyżbyś próbował usprawiedliwiać, albo - nie daj Boże - identyfikujesz się z tym bydłem?

Obrazek użytkownika Rybak

14-11-2016 [15:53] - Rybak | Link:

"Niektórym się wydaje, że nienawiść do Ukraińców za Rzeź Wołyńską jest wyrazem patriotyzmu i polską racją stanu."

Co też to wygadujecie wy ktoś! Nic się im nie wydaje! Taki mają rozkaz! Przecież to ruska agentura wznieca nienawiść pomiędzy Polakami i Ukraińcami!

Obrazek użytkownika Mind Service

14-11-2016 [22:32] - Mind Service | Link:

W rzeczy samej. A jak się pięknie obnaża tutaj swoimi komentarzami. Ciekawe tylko kto ich tu wpuścił?

Obrazek użytkownika Goral Supreme

14-11-2016 [16:00] - Goral Supreme | Link:

..."Ja - "pedalski żyd" wraz z panią "brudną cyganką" poszliśmy poprzytulać i uspokoić złotowłosą Ukrainkę. "...
No coz...bycie "pedalskim Zydem" nikomu chluby nie przynosi...zas owa "zlotowlosa Ukrainka" mogla byc zwykla dziwka pracujace na ktorejs z autostrad w Polsce lub wnuczka banderowskiego czy UP-owskiego bandyty mordujacego Polakow na Wolyniu...moze rzeczywiscie owa "brudna cyganka" byla brudna,smierdzaca Cyganka,ktorych brak zamilowania do higieny osobistej jest powszechnie znany nie mowiac o wyjatkowym stopniu sklonnosci do popelniania przestepstw jak np. kradzieze,zebranie zarobkowe,oszustwa... zycie jest pelne niespodzianek..Tobie pasuje bycie "zydowskim pedalem" innym bycie "polskim patriota"...De gustibus non est disputandum...
Jakiej jestes narodowosci ?

Obrazek użytkownika Mind Service

14-11-2016 [17:13] - Mind Service | Link:

"owa "zlotowlosa Ukrainka" mogla byc zwykla dziwka pracujace na ktorejs z autostrad w Polsce lub wnuczka banderowskiego czy UP-owskiego bandyty" (...) moze rzeczywiscie owa "brudna cyganka" byla brudna,smierdzaca Cyganka,ktorych brak zamilowania do higieny osobistej jest powszechnie znany nie mowiac o wyjatkowym stopniu sklonnosci do popelniania przestepstw jak np. kradzieze,zebranie zarobkowe,oszustwa... zycie jest pelne niespodzianek..Tobie pasuje bycie "zydowskim pedalem"
-----------------------
Właśnie za takich jak ty muszą Polacy się wstydzić. Twój wpis nie tylko kwalifikuje się do ingerencji przez moderatora ale też odpowiedzialności karnej. W jakiej norze się skrywasz?

Obrazek użytkownika Goral Supreme

14-11-2016 [18:43] - Goral Supreme | Link:

"Strachy na Lachy"...Hehehe..Nie doslyszalem odpowiedzi na pytania....Zamilowanie do zydo-bolszewickiej dialektyki az nadto u ciebie widoczne :-))
BYDLO powiadasz...Umierajaca Szechterowszczyzna :-)) Tylko z tym "dorzrnieciem" jakos tym razem WAM nie wyszlo :-))
Owszem MAMY sie calkiem Dobrze ..hehehe
Jak szlismy przedwczoraj w 80 tysiecy Polskiego chlopa przez Warszawe widzielismy w WASZYCH tlustych,kaprawych i pokretnych oczkach,autentyczne przerazenie hehehe.A jest sie czego bac !
Jak pisal poeta".."Są w ojczyźnie rachunki krzywd, obca dłoń ich też nie przekreśli"...jezeli WAM sie wydawalo,ze i tym razem uda sie WAM w Magdalence zrobic kolejny "hokus-pokus" to bardzo sie pomyliliscie hehehe
Nasza Wiara uczy : Bog nierychliwy ale Sprawiedliwy...Bedziecie spieprzac na "ukraine" jak drzewiej bywalo..hehehe
a nasze wnuki,dzieci i my bedziemy spiewac jak w 1980 roku: "zeby Polska byla Polska" ..lalalala https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Mind Service

14-11-2016 [23:58] - Mind Service | Link:

"Strachy na Lachy"
- uważaj, bo możesz się zdziwić...
Na razie myślisz, że jesteś anonimowy i bezkarny... Piskorski też tak uważał, a jednak go posadzili. Teraz kolej na twoich kumpli: Oparę i Ruszkiewicza, którzy mają jeszcze więcej za uszami...

Obrazek użytkownika Goral Supreme

14-11-2016 [16:06] - Goral Supreme | Link:

..."Bydlo za ktore musimy sie wstydzic"...
Kto to sa owi mistyczni MY ?
Kto jest tym bydlem ?
Za co ja mam sie wstydzic ?
Dlaczego uzurpujesz sobie prawo mowienia w moim i moich przyjaciol imieniu ?

Obrazek użytkownika Mind Service

16-11-2016 [20:13] - Mind Service | Link:

"Kto to sa owi mistyczni MY ?"
- My, Polacy. I wcale nie mityczni.

"Kto jest tym bydlem?"
- Ci, którzy znieważają i dyskryminują Ukraińców, dopuszczając się przestępstwa. Oraz ci, którzy się z takimi przestępcami identyfikują i ich bronią. W tym tacy jak ty.

"Za co ja mam sie wstydzic?"
- Za to, co wyprawiasz, co ja bym zakwalifikował jako zdradę stanu.

"Dlaczego uzurpujesz sobie prawo mowienia w moim i moich przyjaciol imieniu?"
- Mówię w imieniu Polaków, porządnych obywateli i patriotów. Ciebie i twoich kolesi z neonowego ścierwomedium za takich nie uważam.

Coś jeszcze?

Obrazek użytkownika GAZOSTAN

14-11-2016 [16:14] - GAZOSTAN | Link:

Kogoś to babcia urodziła i nie wie kim jest

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-11-2016 [16:39] - Marek1taki | Link:

Film Wołyń wywarł na starszej pani wrażenie - spełnił zadanie propagandowe. Może z drugiej strony dobrze, że skrywane problemy zostały ujawnione. Pozostaje jednak podejrzenie, że wywołanie ich nastąpiło w sposób kontrolowany politycznie.

To jednak nie Kurski z Glińskim są producentami Wołynia, bo by nie zdążyli. Jako producent widnieje FILM IT.
Jednocześnie na Ukrainie mamy czas destabilizacji. Ich polityką zawiaduje międzynarodówka socjalistyczna, skoro w składzie rządu mamy takich naszych jak Balcerowicz z Nowakiem. A nie są jedynymi spadochroniarzami w tym kraju. Wygodnie władzy wzniecać patriotyzm ukraiński banderowcami bo jednocześnie konfliktuje to ich z Polakami, którzy prowadzą w tej sytuacji dziwna politykę. Politykę, która musi spowodować u polaków "dysonans poznawczy", łagodnie to określając.
Z jednej strony Polska udziela poparcia politycznego, z drugiej nobilitują UPA, Prezydent RP bezwarunkowo dotuje Ukrainę sporym groszem, pokazują Wołyń, władze Ukrainy zachowują się jak sowieccy Rosjanie w sprawie Katynia, władze Polskie zamierzają negocjować prawdę, wreszcie kredyty PiSowskiego rządu na ukraińskie drogi dla Nowaka przy jednoczesnym negowaniu ludobójstwa na Wołyniu przez kontynuatorów antypolskiej tradycji UPA.

To tak samo z siebie się w przyrodzie nie dzieje.

Obrazek użytkownika smieciu

14-11-2016 [17:47] - smieciu | Link:

Zgadzam się. Przeciętny Polak i Ukrainiec mają obecnie inne problemy. Nie ma czasu ani pieniędzy na rozdzieranie starych ran. No chyba że właśnie ktoś dostaje za to kasę i na tym polega jego robota.

Problem faktycznie leży w metodologii władzy. Bo co mają do zaoferowania kompletnie skompromitowani i skorumpowani najwyżsi ukraińscy urzędnicy? Którzy nawet nie są Ukraińcami? Jak mają wokół siebie zebrać te ukraińskie masy? Faktycznie tylko za pomocą najbardziej prymitywnych zagrywek. Nadęta choć pusta i niebezpieczna parodia nacjonalizmu.
Co by się stało gdyby Putin z dnia na dzień oznajmił wycofanie się? Może Poroszenko wysłałby delegację z protestem? Bo zlikwidowany zostałby jedyny fundament obecnej ukraińskiej władzy.

Ktoś jak zwykle pociąga z góry linkami zawieszonych na nich marionetek. Tak było podczas Wołynia. Tak teraz jest na wschodzie Ukrainy. I niestety choć jest to jedynie farsa, przesuwanie pionków na szachownicy to ludzie biorą to na serio. Bo tak też się składa że i giną na serio. Gdy ktoś cię zabija musisz to wziąć na serio i cała wyzwolona tak nienawiść musi zostać skierowana przeciw widocznemu przecież świetnie wykonawcy. Ale nigdy rzeczywistemu sprawcy.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-11-2016 [22:47] - Imć Waszeć | Link:

Naprawdę nie wiecie, gdzie znajduje się jądro współczesnej ukraińskiej polityki historycznej? To może ten link wam pomoże w otwieraniu oczu:

https://pl.wikipedia.org/wiki/...ński

Warto poklikać po odnośnikach, a szybko znajdziecie świetnie wyedukowanych potomków Bandery i Szuchewycza i to nie tylko w Europie, ale też w USA. Polecam też wejść na wersję ukraińską (pasek z lewej), gdzie jest link do biblioteki publikacji.

A oto cytat z innej strony (Deutsche Welle):

http://www.dw.com/pl/w-monachi...ła-wolny-uniwersytet-ukraiński-na-wychodźctwie/a-17843734

" UFU University (Wolny Uniwersytet Ukraiński) ma swoją siedzibę w Monachium. Uczelnia powstała w okresie zimnej wojny dzięki wsparciu amerykańskiej fundacji. Kryzys na Ukrainie stał się cezurą w dziejach tej uczelni, która dziś ponownie odgrywa ważną rolę. Witalij Kliczko został w lipcu 2014 powołany do senatu UFU jako członek honorowy.

Protesty na Majdanie, kryzys i aktualna sytuacja polityczna politycznej są wszechobecne na zajęciach prowadzonych przez Michaela Mosera. Wykładowca, z pochodzenia Austriak, mówi, że to są dla niego najważniejsze tematy. "To jest kwestia odpowiedzialności, jaka spoczywa na nas, na intelektualistach”. "

Same znane twarze, nieprawdaż? Wygląda na to, że Niemcy już specjalizują się w wychodzeniu na przeciw wyzwaniom naszych czasów i pomagają kształtować nie tylko Ukraińcom, to maja ukształtować. Polakom również idą z pomocą w tworzeniu polityki historycznej w starym nowym uniwersytecie Viadrina (z łaciny Odra) we Frankfurcie nad Odrą:

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Właśnie z tym uniwerkiem współpracował "polski" historyk, który dostał w papę w tramwaju. Pewnie też znajdziemy wątki prowadzące do czołowych modyfikatorów polskiej historii i głosicieli co ciekawszych tez, np. typu "jakby Polska poddała się Niemcom w 1939, to ...".

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-11-2016 [22:59] - Marek1taki | Link:

..., czyli na "Zachodzie" bez zmian.

A swoją drogą tramwaje stają się niebezpieczne - oby tylko w imię politpoprawności nie zaczęli ich przerabiać za pieniądze unijne na trolejbusy. Sorry, na auta na bateryjki chciałem powiedzieć, taki mamy trynd.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-11-2016 [23:19] - Imć Waszeć | Link:

Ten historyk to Jerzy Kochanowski. Prawdopodobnie wie on bardzo dużo na temat słynnej przemiany polityczno-gospodarczej w 1989, a dowodem niech będzie książka pt. "Tylnymi drzwiami. Czarny rynek w Polsce 1944–1989"

https://books.google.pl/books?...

Ten długi link wskazuje dokładnie taki tekst w książce (literatura i odnośniki):

" 543 Zob.:
M. Mazurek "Antropologia niedoboru w NRD i PRL 1971-1989", Wrocław 2010, s. 30-60;
J.Kochanowski "Groźba nad NRD, "Karta" 1999, nr 28, s. 132-135;
"Polskie dokumenty dyplomatyczne 1972", red. W. Borodziej, współpr. P. Długołęcki, Warszawa 2005, s. 609-610, 634-635. Por. K. Lenk "Von Salamiwursten und Salamanderschuben. Schmuggel zwischen der DDR und der Volksrepublik Polen in den 1970er und 1980er Jahren", Diplomarbeit an der Fakultat fur Kulturwissenschaften, Europa-Universitat Viadrina, Frankfurt/Oder 2006 (dziękuję prof. Philippowi Therowi za udostępnienie maszynopisu) "

Tu też jest inny ślad wielkiej mięty, jaką prof. UW czuje do Niemców (wykładał w uniw. Gutenberga, a trop jest w liście publikacji):

http://www.osteuropa.geschicht...

Stąd właśnie pochodzi współczesna (11 Listopada) "nowa" dyskusja o roli Piłsudskiego, albo raczej o niemieckim zapatrywaniu się na tę rolę i nas skutecznym ogłupianiu.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

14-11-2016 [17:28] - Goral Supreme | Link:

Yeah...Poli-pop wszedzie...tylko rzeczywistosc wsrod Rusinow na tzw. "ukrainie" przypomina o czym innym ...
Gdy potomkowie UPA i Bandery śpiewają w Przemyslu w rytm Polskiego Hymnu :
..."jeszcze polska nie zgineła
ale zginąć musi"...https://www.youtube.com/watch?...
nic się nie dzieje..
Gdy ukraińscy kibice wywieszają transparent gdzie widnieje data meczu z napisem kolejna rzeź wołyńska : http://www.wykop.pl/link/32159...
nic się nie dzieje...
Kiedy "ukrainski" parlament przygotowywuje rezolucje o powrocie Chelma,Przemysla do "ukrainy" http://zmianynaziemi.pl/wiadom... nic sie nie dzieje...
Czy aby napewno nic sie zlego nie dzieje w relacjach Polsko-Ukrainskich ?...
Kolejne zaklinanie rzewczywistosci....

Obrazek użytkownika Mind Service

14-11-2016 [21:21] - Mind Service | Link:

Trybeus? Czy tylko cytujesz tego ruskiego płatnego agenta wpływu?

Obrazek użytkownika Goral Supreme

14-11-2016 [21:47] - Goral Supreme | Link:

Kuzwae ,typowy Szechterowiec...Plujesz mu w twarz a On mowi ,ze deszcz leje...dobrze ,ze te smierdziele wyjezdzaja do "ziemi przodkow" na "ukrainie"...

Obrazek użytkownika Mind Service

14-11-2016 [22:14] - Mind Service | Link:

Ukraina piszemy z dużej litery, podobnie jak Polska. W przeciwieństwie do rosji - tego faszystowskiego i imperialistycznego państewka, które oby jak najszybciej zniknęło z mapy świata. Wiem, że to zupełne przeciwieństwo ruskich wytycznych.

A wiesz o tym, że zdradzasz się tym bardziej niż stylem, który jest jak podpis, "góralu z kościoła toruńskiego"?

Obrazek użytkownika OLI

14-11-2016 [17:35] - OLI | Link:

Autorze, ugrzązłeś schemacie, prostym jak szkolne wypracowanie.

Spalenie ukraińskiej flagi na odległość śmierdzi prowokacją, i nie ma co się podniecać.

Historia z tramwaju wygląda jeszcze gorzej.
Ma wszystkie cechy tzw. przykładu homiletycznego.
Przykładu homiletycznego, lub bajki z morałem.
Jest w tej historii wszystko, co powinno być, by ją za bajkę uważać: dobry i zły bohater, modny temat, pouczenie moralne i wzór do naśladowania.

A sprawa Ukraińców jest zbyt złożona, by ją wyjaśniać przy pomocy bajek.

Obrazek użytkownika Jabe

14-11-2016 [20:58] - Jabe | Link:

Najpierw spalili budkę, teraz flagę.

Obrazek użytkownika darstan

14-11-2016 [17:53] - darstan | Link:

Witam Pana i proszę o wylanie sobie kubła wody na ochłodzenie emocji. Człowieku. jeżeli ja będąc w Lwowie mówiłem po ukraińsku z polskim akcentem nie zostałem pobity za ZDRADĘ, będąc Polakiem o ukraińskich korzeniach, to ja proszę Pana mam gdzieś poprawność polityczna i niech Pan nie p..... głupot, bo jak zarobi Pan po pysku lub zdejmą trochę skory to wytrzeźwiejesz Waść. Czy może Pan podać datę i miejsce na Ukrainie, gdzie Polacy przeprowadzili eksterminacje ludności cywilnej na taka skalę lub Polskie Wojsko robiło to co robiło SS Galizien w czasie Powstania? A później dziwi się reakcji starszych ludzi którzy być może to przeżyli lub stracili najbliższych. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Mind Service

14-11-2016 [18:15] - Mind Service | Link:

Jesteś pewien, że jesteś trzeźwy i komentujesz właściwy artykuł? Skąd Ci sie wzięło Polskie Wojsko i SS Galizien, tudzież zdrada i groźba pobicia we Lwowie? Pisz z sensem i na temat, albo wcale - taką mam propozycję.

Obrazek użytkownika darstan

15-11-2016 [01:56] - darstan | Link:

Jestem trzeźwy fizycznie, psychicznie i duchowo. Skąd mi się to wzięło? Z życia. Z całym szacunkiem, ale na pytania odpowiada się merytorycznie a nie inwektywami. W szkole nie uczyli? To Pana problem, albo nauczyciel do bani, albo kraj nie ten. W mojej szkole nauka historii MOJEGO KRAJU POLSKI była na wysokim poziomie, mimo systemu który wtedy panował. Mam wrażenie ze piszesz Waść na zlecenie, albo masz zaKODowany mózg na swoje widzenie świata. Współczuję. Ma Pan ostatnia szanse, proszę mi podać link dotyczący Polaków, jak ten dotyczący Ukraińców.

http://wmeritum.pl/362-sposoby...

Boli co? Nie współczuję. A potem się nie dziw starszym ludziom. A propos, na Ukrainie nie uczą o współczuciu dla ofiar ich pomysłów i ze Lachów rzezać nie nada.

Obrazek użytkownika Mind Service

15-11-2016 [10:23] - Mind Service | Link:

Walisz jak cepem i kulą w płot, czyli wytaczasz armaty, gdy nawet pistolet nie jest potrzebny i piszesz nie na temat, więc nie oczekuj że będę Ci odpowiadał

Obrazek użytkownika Goral Supreme

15-11-2016 [11:22] - Goral Supreme | Link:

Cepem sie w plot "nie walilo". Aby to wiedziec potrzebny jest podstawowy poziom inteligencji...hehehe

Obrazek użytkownika Mind Service

15-11-2016 [14:13] - Mind Service | Link:

Ty chyba rzeczywiście musisz iść do Satyra po podstawowe nauki z języka polskiego, aby Ci wytłumaczył zasady pisowni i rozumienia tekstu pisanego. gdzieś Ty wyczytał, że cepem się wali w płot? Jak już to na oślep i to miałem na myśli. Co innego kulą - w płot. Tam jest spólnik "i", który wcale nie przesądza o warunku koniecznym jak w matematyce...

Obrazek użytkownika Goral Supreme

14-11-2016 [18:59] - Goral Supreme | Link:

Hehehehe.Nie nadarmo Naczelnik rekomendowal medycyne na Racjonalny oglad Rzeczywistosci w postaci "bicia po mordzie
Skuteczny i pragmatyczny srodek..empirycznie wyprobowany..hehehe
Gostek jest dialektycznie ,przeintelektualizowany...hehehe Od razu widac ,ze nie dostal w pysk i stad u niego to skrzywienie ideologiczne...Ale ma duze szanse na zdobycie tego doswiadczenia,zakladajac,ze nie chodzi kanalami po wsi :-))
Ten paszkwil ,ktory tutaj wysmazyl i szkalowanie Polakow nazywajac Nas bydlem jest odpowiedzia Szechterowca na osobista refleksje Marcina Niewaldy na swoim blogu po obejrzeniu filmu WOLYN i jednoznacznie swiadczy o prowinencji ,ktora samokresla powyzej jako :"pedalski Zyd"...
Zdziwiony tylko jestem faktem,ze NB udostepnia swoich ram bylym NEONOWCOM...

Obrazek użytkownika Anna Borycka

14-11-2016 [19:08] - Anna Borycka | Link:

Panie Darstan
Przykładowo: Zbrodnia w Gorajcu - proszę sobie wystukać w googlach i nie bredzić więcej na NB. Jak sie Pan postara, to znajdzie Pan więcej.

Obrazek użytkownika darstan

15-11-2016 [01:15] - darstan | Link:

Jeżeli Pani dla jednostki KORPUSU BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO są WOJSKIEM POLSKIM (przez szacunek dla płci pięknej, bez względu na wykonywany zawód, nie nazwę rzeczy po imieniu) to się komuś strony świata pomyliły. Jak ktoś szuka tego co chce to znajdzie i odpowiednio zinterpretuje (jak Żydzi Jedwabne). A propos Pani przykładu, czy ¨Akcja Wisła¨ to też drugi Wołyń? Tez tam tylu Ukraińców siekierami, kosami, piłami i innymi ciekawymi metodami wyrżnięto? Proszę nie wykorzystywać jednostkowych zdarzeń do porównywania całych zorganizowanych akcji. Proszę nie żerować na (zasługa ¨polskiej¨ szkoły) niedouczeniu ludzi do wywoływania kompleksu winy. Odrób lekcje kobieto a nie słuchaj TVN.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

15-11-2016 [03:05] - Anna Borycka | Link:

A gdzie ja napisałam coś o drugim Wołyniu i gdzie porównuje tye zbrodnie? Omamy masz jakieś biedaczyno?

Biedaku chciałeś przykładu bestialskich mordów na Ukraińcach to Ci dałam. Doucz się biedaku, bo prawda jest jeszcze paskudniejsza niż myślisz. Polacy razem ze zbrodniarzami z NKWD parę takich rzezi jak w Gorajcu zrobili. Wiesz o tym czy nie? Niewielu z tych zbrodniarzy jeszcze żyje, ale całkiem niedawno jednego z oprawców ukraińskich Polacy pochowali na Powązkach z honorami. Mowa o Jaruzelu. Ucz się biedaku rzetelnej historii ucz, a nie czytaj gotowców podsuwanych z Kremla.

Wymagania Ukraińcom trzeba stawiać, ale proponuje zacząć od naprawy własnego domu, czyli nie chować z honorami zbrodniarzy i zniszczyć ich pomniki, zanim postawi się podobne wymagania Ukrainie.

Czy AK to było wojsko polskie według Pana?

To zapytam czy wie Pan kto dokonał bestialskich mordów Ukraińców w Sahryniu, Szychowicach i Łaskowie oraz innych ukraińskich wsi: Prehoryłe, Miętkie, Szychowice, Terebiń, Strużeneć i Turkowice? To był oddział Armii Krajowej pod dowództwem "Rysia". Czy Pan wie że Komenda Lubelskiego Okręgu AK wyraziła na to zgodę? Tylko w trzech pierwszych miejscowościach zamordowano prawie tysiąc ludzi w większości staruszków, kobiet i dzieci.

Obrazek użytkownika HenrykH.

15-11-2016 [09:12] - HenrykH. | Link:

Proszę niech pani nie nagina historii.Prehoryle -tam Ryś ocalił nas {moją rodzinę )Polaków .Czyżby Pani uważała że lepiej by było żeby upa i Niemcy tam wymordowali Polakow ?

Obrazek użytkownika Anna Borycka

15-11-2016 [13:58] - Anna Borycka | Link:

Co naginam, może to że polskie wojsko momentami niczym nie różniło się od rezunów? A może jak Stalin napisze nam Pan że ludobójstwo to dopiero od 5 mln. zamordowanych? No i łże Pan w sprawie Prehoryłe. Odwet SS Galizien nastąpił dopiero po polskich zbrodniach na tym terenie. Ale ogarnięcie tego jest poza Pana zasięgiem / percepcją. Pana już Kreml ukierunkował.

Niech Pan nie zgaduje co ja myślę bo wychodzi Pan znów na błazna.

Obrazek użytkownika HenrykH.

16-11-2016 [12:43] - HenrykH. | Link:

Żal .I tyle . Ja nie oceniam Pani poziomu percepcji ani kto Panią manipuluje.Jeżeli pisze Pani "Odwet SS Galizien nastąpił dopiero po polskich zbrodniach na tym terenie"-to przypomnę że to byla Polska nie żaden teren ,że to niemcy wraz z upa mordowali Polaków .
jeśli ja jestem błaznem ,to kim jest Pani?

Obrazek użytkownika Anna Borycka

16-11-2016 [16:59] - Anna Borycka | Link:

No i znów Pan "dał ciała". Do zarzutu jaki Panu postawiłam ZERO odpowiedzi. Mam nadzieję że więcej nie będzie Pan tu kłamał?
Pisze Pan o Polsce. No więc jeśli to była Polska, a była, to dlaczego polskie wojsko morduje polskich obywateli zamiast ścigać oprawców mordujących innych obywateli? Normalnie, to taka powinna być kolej rzeczy, a nie mordy w odwecie głównie na kobietach i dzieciach. Dlaczego oddział "Rysia" nie ścigał oprawców SS Galizien? Bo najłatwiej gwałcić i mordować bezbronnych? Niczym się nie ryzykuje, ale za to staje się takim samym oprawcą jak te rezuny z SS.

Wie Pan dlaczego kresowiacy nie życzą sobie takich adwokatów jak Pan? Bo oni nie mordowali swoich ukraińskich sąsiadów. Jeśli tworzyli samoobronę przeciw UPA w swoich wsiach, to tam nie zginął nawet jeden Ukrainiec który w niej mieszkał. Jeśli nie chciał być z Polakami, to mógł spokojnie odejść.

Obrazek użytkownika HenrykH.

16-11-2016 [18:14] - HenrykH. | Link:

Nie przedstawiła Pani żadnego zarzutu.Inwektywy o sterowaniu z moskwy czy wstawki o stalinie są śmieszne .Oddziały AK nie ścigały dywizji ss ? Czy Pani traci już resztki rozsądku ?. Informuje Panią że -Polska była wówczcas pod okupacją niemiecką.To raz ,drugie w dokumentach AK ,jest cała ta straszna historia opisana .
Nie obraża mnie Pani pisząc że kresowiacy nie zyczą sobie takich adwokatów ,ponieważ ja o to wcale nie zabiegam.Ja po prostu jestem synem i wnukiem ludzi którzy z Kresów musieli uciekać .Czyim Pani jest adwokatem .
Kłamie to tylko autor tego paszkwilu (sam to zresztą przyznał).

Obrazek użytkownika Anna Borycka

16-11-2016 [19:24] - Anna Borycka | Link:

To zapytam Pana jeszcze raz dlaczego Pan łże w sprawie Prehoryłe?

Bo ja już to Panu wyjaśniłam, że najpierw był tam mord Ukraińców dokonany przez AK a dopiero później odwet SS Galizien.
To jest ten zarzut a Pan śmie mi zarzucać że zakłamuję historię?

Pan jest wnukiem kresowiaków? I to babcia i dziadek mówili Panu że w Prehoryłe Polacy nie mordowali tylko Ukraińcy? Mogę się śmiać? Znów Pan łże. Pan niczyim wnukiem nie jest. Pan korzysta z gotowców i zaliczył kłamliwą wpadkę, bo kresowiacy wiedzą jaka straszna dla obu narodów jest prawda o tamtych dniach.

Obrazek użytkownika HenrykH.

16-11-2016 [19:48] - HenrykH. | Link:

To że Pani jest adwokatem ss i upa to Pani problem ,ja czytałem że najpierw mordowało upa. Dziadek zmarł przed moim urodzeniem ,a ojciec do śmierci rzadko o tym rozmawiał.Mając 9 lat przeżyl taki horror że do końca nigdy mi prawdy nie mówił. Pani insynuacje są obrzydliwe i uważam że na tym dyskusje zakończę.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

16-11-2016 [20:41] - Anna Borycka | Link:

A nie mówiłam że korzysta Pan z gotowców? No i w którym miejscu bronię zbrodniarzy z UPA? Znów Pan łże, tym razem jak bura suka.
Od pierwszego posta podkreśla Pan że jest wnukiem kresowiaków, więc w podtekście ma wiedzę z pierwszej ręki. Sam Pan przyznaje na koniec, że w rodzinie nie było szczegółowej rozmowy na ten temat - a więc od początku się nie myliłam o gotowcach. To co Pan chce czytać to Pański problem, ale tutaj wszelkie kłamstwa rozsiewane przez neonowe tituszki będę korygowała natychmiast.

Obrazek użytkownika darstan

15-11-2016 [10:04] - darstan | Link:

A propos nauki i odrabiania lekcji, nie neguję polskich (AK) akcji ODWETOWYCH o których Pani wspomina
https://pl.wikipedia.org/wiki/...
Proszę przeczytać, skoro mowa o niedouczeniu, w jakich okolicznościach do nich doszło. Nie pochwalam brutalności, ale jak Kuba Bogu..... Przypominam, ze do pierwszych mordów na Polakach doszło we wrześniu 1939 przy probie powstania ukraińskiego na zapleczu frontu, o mordach na żołnierzach polskich z rozbitych oddziałów, o kolaboracji Ukraińców z Niemcami......... wiec jak? Boli biedaczko? Myślę, ze jest Pani Ukrainką, stąd takie zacietrzewienie i sposób narracji, naginanie faktów do swoich potrzeb oraz równanie zdrajców naszego narodu z resztą. Gdyby to ode mnie zależało to Bierut, Jaruzelski & Co zostaliby ekshumowani i przeniesieni na najbliższy cmentarz żołnierzy sowieckich i zrobiłbym aleje zdrajców i kolaborantów. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Anna Borycka

15-11-2016 [13:49] - Anna Borycka | Link:

Zapytał Pan, cytuję: Czy Polskie Wojsko robiło to co robiło SS Galizien w czasie Powstania? - z podtekstem że my byliśmy święci.

Ja tylko odpowiedziałam na Pańskie pytanie podając przykład. Pan w ogóle zanegował później wszystko, wypierając się polskości niektórych zbrodniarzy. Dałam więc przykład z AK. I co Pan na to? Piszesz Pan o jakimś odwecie na dzieciach i kobietach oraz starcach. Dla mnie tego typu zbrodnie nie mają żadnego usprawiedliwienia - z takimi Polakami nie mam nic wspólnego ! - polskie wojsko było jak te rezuny, bestialscy zbrodniarze. Pewnie za chwile zacznie się Pan ze mną licytować kto więcej wymordował? To Panu powiem, że to nie ma znaczenia dla przyzwoitych ludzi. Zbrodniarzy powinno się wieszać tak w Polsce jak i na Ukrainie. A co jest? My Polacy chowamy z honorami zbrodniarza mordującego Ukraińców a Ukraińcy stawiają pomniki Banderze oprawcy Polaków :( A car zaciera rączki, bo o to właśnie chodzi od 400 lat.

Kiedy to się skończy?

PS.
Tak trudno Panu zrozumieć że nie tylko jestem Polką, ale także normalnym człowiekiem który zło nazywa złem, choćby bardzo bolało polskie serce. Nie ma dla takich zbrodni usprawiedliwienia, a jeśli chce Pan jej bronić, to niech Pan wie że ja gardzę taką postawą.

Obrazek użytkownika Ptr

14-11-2016 [18:08] - Ptr | Link:

Byłem na miejscu blondynki dwukrotnie. I co ? I nic. Dwukrotnie w ciągu dwóch lat przytrafił mi się kiedyś przykry przypadek , gdy ktoś mnie chciał obrazić tylko za to ,że jestem Polakiem. Miało to miejsce w sercu cywilizacji i przez ludzi ze szczytu cywilizacji. Prawdopodobnie tak o sobie myśleli.
Nie przyszło mi do głowy , że mógłbym odwoływać się do jakiegoś zakazu mowy nienawiści, albo etosu jedności w duchu '68 ,to nie miałoby sensu. Tamci ludzie i tak by mnie nienawidzili i nikt tego nie zmieniłby. Ale jest szansa ,że mogliby myśleć inaczej, gdyby mnie znali osobiście. Gdyby narody swobodnie i suwerennie mogły wyrażać swe intencje wobec innych narodów, a ludzie znali się lepiej.
Przynajmniej jest to jakaś droga do porozumienia.

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

14-11-2016 [18:26] - StachMaWielkieOczy | Link:

Wszystkim Titiuszkom dedykuje:

Ukraińscy sprawiedliwi, którzy ratowali Polaków

"Od dawna po Hnilczu chodziły słuchy o tajemniczym zebraniu, w trakcie którego Ukraińcy postanowili, że nie będą mordować polskich sąsiadów. Dzisiaj się tak prosto mówi: "postanowili, że nie będą mordować". Jednak wtedy, w 1944 r., w UPA za niewykonanie rozkazu groziła śmierć. Tak samo jak wcześniej za ukrywanie Żydów."

http://www.nawolyniu.pl/artyku...

Obrazek użytkownika Jabe

14-11-2016 [18:34] - Jabe | Link:

Dlaczego właściwie musicie się wstydzić?

Obrazek użytkownika Goral Supreme

14-11-2016 [20:23] - Goral Supreme | Link:

..."moją rodzinę wymordowali Niemcy, tylko za to, że byli Polakami"...
Jak ci Niemcy rodzine wymordowali to idz na wlasciwy portal i tam uzewnetrzniaj swe zale do Niemcow..Tutaj szczujesz i obrazasz Polakow nazywajac Nas BYDLEM i propagujesz Szachterowska "pedagogike wstydu" Kuzwa z choinki spadles."Wilniuk" i "Tarantoga" swietnie cie podsumowali NEONOWSKI Trolu...

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

14-11-2016 [18:35] - krzysztofjaw | Link:

Autor

Nigdy nienawiść nie jest pożądana. Z nienawiści rodzą się krwawe mordy i emocjonalna pogarda wobec innych. Tego nie można tolerować... z tym, że każde relacje międzyludzkie winny być oparte na prawdzie, w tym historycznej.

Niestety dla mnie czczenie S. Bandery przez władze (sic!) ukraińskie jest podobne do czczenia A. Hitlera przez niemieckie (i nie tylko) organizacje nazistowsko-faszystowskie (nie mylić z nacjonalistycznymi).

Serwowanie dań w ukraińskiej restauracji pod nazwą "rzeź wołyńska" jest koszmarem a duża część Ukraińców nienawiść do Polski ma w genach do dzisiaj.

Nawet pijak Jelcyn przeprosił za Katyń a czy jakiś przedstawiciel władz ukraińskich przeprosił za Wołyń?

Pozdrawiam

I jeszcze jedno: moja rodzina musiała uciekać z Ukrainy na początku lat 50-tych. Ukraińcy w nocy mieli ich zamordować za to, że byli Polakami...

Obrazek użytkownika Mind Service

14-11-2016 [19:48] - Mind Service | Link:

"Nawet pijak Jelcyn przeprosił za Katyń a czy jakiś przedstawiciel władz ukraińskich przeprosił za Wołyń?"
- wiele razy, np.:
http://www.polsatnews.pl/wiado...

"Nigdy nienawiść nie jest pożądana"
- jednak wielu ją pielęgnuje, nawet na tym forum, pod tą notką - jak to wytłumaczyć? A jak wytłumaczyć nienawiść u takich, którzy mają się za chrześcijan i do tego wierzących i praktykujących?

"moja rodzina musiała uciekać z Ukrainy na początku lat 50-tych. Ukraińcy w nocy mieli ich zamordować za to, że byli Polakami..."
- moją rodzinę wymordowali Niemcy, tylko za to, że byli Polakami, w najpotworniejszym obozie koncentracyjnym jaki stworzyli, i jakoś nie żywię do nich nienawiści. Ba, nigdy nie słyszałem od członków mojej rodziny słów nienawiści czy choćby niechęci wobec Niemców...

Obrazek użytkownika Domasuł

14-11-2016 [18:41] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Tez nie można w druga strone przesadzac. Biorac pod uwagę trudna historie polsko-ukrainska, nie można dziwic się odosobnionym przypadkom, jak ten w tramwaju. Ukraincy w Polsce musza się niestety liczyc z pewnymi przypadkami niechęci. Nigdy nie będę za sztucznym zakładaniem sobie kagańca i udawaniem, ze wszystko jest cacy, skoro nie jest. Musimy być dumnym narodem, który zdaje sobie sprawę z zaszlosci. Co nie znaczy oczywiście, ze mamy jako państwo i narod kopac Ukraine w momencie, kiedy musi się ona bronic przed Putinem. Bo to kompletna glupota. Ile lat minelo od 1989 r? Był czas na wyjaśnienia i wzajemne remanenty miedzy Polakami i Ukraincami. Robienie tego dopiero teraz, i akurat teraz, jak już pisałem w innym miejscu, nie swiadczy o nas dobrze.

Obrazek użytkownika Mind Service

14-11-2016 [23:39] - Mind Service | Link:

"Co nie znaczy oczywiście, ze mamy jako państwo i narod kopac Ukraine w momencie, kiedy musi się ona bronic przed Putinem"
- Oczywiście, wyciąganie tego teraz, kiedy Ukraina dzielnie walczy z kacapskim najeźdźcą wskazuje jednoznacznie na sprawstwo rosji i działalność ruskiej agentury wpływu.

"Ukraincy w Polsce musza się niestety liczyc z pewnymi przypadkami niechęci"
- Niestety nie mogę się z tym zgodzić. Nikt nie ma prawa być obrażany, poniżany, dyskryminowany z powodów rasowych, narodowościowych, preferencji seksualnych czy przekonań religijnych. W tym Arab, Żyd, Murzyn, Niemiec, Ukrainiec, Rosjanin, gej, Świadek Jehowy, muzułmanin, czy ateista. Oczekujemy od innych aby nas szanowali i nie dyskryminowali - vide ataki na Polaków w Anglii, to tego samego musimy wymagać od siebie. A właściwie od państwa, aby swoim systemem prawnym i poprzez organa ścigania zagwarantowała bezpieczeństwo tym innym i obcym, a wszelką dyskryminację i mowę nienawiści ścigało z ogromną determinacją i surowo karało.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

14-11-2016 [19:21] - Goral Supreme | Link:

re: Tarantoga....
hehehe.No i co ? : "identyfikujesz sie z TYM Bydlem" ? hehehe
Szechterowiec z NEONA pyta ,goyim odpowiada! hehehe
ps.Admin zle umiescil moja replike..

Obrazek użytkownika admin

14-11-2016 [19:56] - admin | Link:

Admin nie ma wpływu na umiejscowienie polemik. Tylko ich autor

Obrazek użytkownika Mind Service

14-11-2016 [20:32] - Mind Service | Link:

No, ale coś należało by zrobić z takimi, którzy odpowiedzi celowo umieszczają u góry, bo to ewidentny spam i celowe rozbijanie dyskusji na niewygodny dla niektórych temat...

Obrazek użytkownika Goral Supreme

14-11-2016 [19:58] - Goral Supreme | Link:

re:Ptr
2016-11-14 [18:08]..."gdyby mnie znali osobiscie"..
"Bylem tam i widzialem"...Zludne pragnienia czyli "Wishful thinking"...Czlowiek ze szlachetna dusza nie zachowal by sie tak wobec ciebie.Czlowiek z wypranym mozgiem i bez duszy nie jest zdolny do glebszej refleksji..zachowal by sie tak samo.."szczurzy odruch"..tak zostali zaprogramowani i nie potrafia inaczej..Nawet nie zdaja sobie sprawy ,ze mozna inaczej...
Pzdr...

Obrazek użytkownika Ptr

14-11-2016 [23:33] - Ptr | Link:

Osobista znajomość łagodzi obyczaje przynajmniej do pewnego poziomu minimum zrozumienia. Ale rzeczywistość multikulti to oddzielne dzielnice, najspokojniejsze i najbezpieczniejsze te chronione przez mafię. Poza tym dżungla, gdzie różnym ludziom czasem dosłownie odbija.

Obrazek użytkownika Ptr

14-11-2016 [23:53] - Ptr | Link:

c.d. A co do całego wpisu na blogu - energicznie wpisuje się w walkę z piękną ideą marszu.

Obrazek użytkownika Mind Service

15-11-2016 [00:40] - Mind Service | Link:

Jak byś czytał wszystkie moje wpisy i komentarze, nie tylko w tej notce, to byś wiedział jak wielkim zwolennikiem Marszu Niepodległości jestem. Nawet opowiadałem się aby PiS się do niego dołączył, a nie organizował konkurencyjne marsze. Jednak od organizatorów MN oczekuję, aby w skuteczny sposób zabezpieczali go. Zwłaszcza przed ruskimi prowokacjami, jak ta ze spaleniem ukraińskiej flagi.

Podobno sprawcą był niejaki Damian Bieńko, który został za ten czyn pobity przez Narodowców, co nie zmienia faktu, że do tego incydentu nie powinno było wogóle dojść.

http://pikio.pl/narodowcy-pobi...
https://dorzeczy.pl/kraj/14463...

Więc ta notka nie wpisuje sie w walkę z piękną ideą marszu, tylko jest próbą ujawnienia i napiętnowania działalności rosyjskiej agentury wpływu.

Obrazek użytkownika Ptr

15-11-2016 [15:29] - Ptr | Link:

Przeglądałem te wpisy i nie znalazłem w nich nic sensownego.

Obrazek użytkownika Mind Service

16-11-2016 [18:39] - Mind Service | Link:

To przeczytaj jeszcze raz. A jak znowu nic nie zrozumiesz, to próbuj kolejny, i kolejny - aż do skutku. Za którymś razem załapiesz, nie martw się. Nie wszyscy są jednakowo bystrzy...

Obrazek użytkownika Ptr

16-11-2016 [19:35] - Ptr | Link:

Może jesteś bystry , ale niezbyt mądry.
Od pierwszych wpisw widać było zasadnicze błędy w twoim myśleniu i obecnie to się tylko potwierdza, aż doszliśmy do poziomu osobistych inwektyw z twojej strony, czyli poziomu salonu.

Obrazek użytkownika Mind Service

16-11-2016 [20:20] - Mind Service | Link:

Nie odwracaj kota ogonem, bo o mojej bystrości nie było mowy, rozważaliśmy ją za to u innej osoby. A jeżeli chodzi o inwektywy to Ty je stosujesz od samego początku, zamiast wskazać gdzie są te moje niby błędy. Dziwne, że tylko Ty je widzisz. Ale jeżeli rzeczywiście są to chętnie się z twoim zdaniem zapoznam.

Obrazek użytkownika Ptr

16-11-2016 [21:34] - Ptr | Link:

Twoje idee w tych wpisach były na tyle słabe, na tyle błędne lub odbiegające od sedna problemów, że nie warte były dyskusji. Może nadawałyby się do innych kolorowych portali jako ciekawostki. (A gdzieś tam leżą rzeczywiste klucze do zmiany całego światowego paradygmatu ideologicznego.)
A błędy mogą nieco irytować odbiorców i mnie również.

Obrazek użytkownika Mind Service

16-11-2016 [22:35] - Mind Service | Link:

Ale bełkot! Potrafisz sprecyzować co konkretnie, czy nie?

Obrazek użytkownika wilniuk

14-11-2016 [19:51] - wilniuk | Link:

Trzeba było nieco ochłonąć zanim to zostało napisane !
"Tacy ludzie to margines... jednak swoją postawą potrafią rzucić cień na wszystkich Polaków' a potem "poniższy przykład zbydlęcenia, za który my Polacy możemy tylko się wstydzić..." To ten banderowski margines na Ukrainie nie rzuca cienia na wszystkich Ukraińców ? To my Polacy mamy się wstydzić za złe zachowanie kogoś, za flagę - a oni, Ukraińcy nie mają najmniejszego zamiaru wstydzić się za tak potworne zbrodnie ? I do cholery nie ma tu nic do rzeczy ruska prowokacja, bez nich prawda nie byłaby inna ! Co za bezczelna poprawność banderowska !!!

Obrazek użytkownika Tarantoga

14-11-2016 [19:58] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Mind Service
2016-11-14 [16:08]

Specjalnie wklejam to u góry,żeby więcej osób przeczytało...
Pytasz:O co mi chodzi i czy sie identyfikuję z tym bydłem?

Odpowiadam:Jestes tępy jak zyletka Rawa-Lux po obsłużeniu plutonu żołnierzy! Skoro zacząłes od bydła,to ja podtrzymuję poziom.
Niczego nie zrozumiałeś z mojej notki! Różnica polega na tym,ze ja tam byłem,a ty siedzisz na d*** i robisz propagandę.
Twoja bajeczka o "blondynce w tramwaju",to następna relacja barona Munchhausena...rodem z Czerskiej,ale wpisująca się w politykę Pana Sakiewicza.

A za nazwanie kogokolwiek bydłem w publicznym medium,powinieneś wylecieć z tego portalu...ale smierdzi mi to michnikowszczyzną!
Dla mnie jesteś juz abstrakcją [uwaga moderacja! nie zmieniac pierwszej litery] mirażem i osobnikiem,którego należy omijać z daleka.

Obrazek użytkownika Mind Service

16-11-2016 [15:09] - Mind Service | Link:

Nie wklejaj do góry, bo od razu widać, że to spam kwalifikujący się do usunięcia. Dlatego nikt nie komentuje.

Obrazek użytkownika Mind Service

14-11-2016 [20:57] - Mind Service | Link:

Gwoli dopowiedzenia w kwestii spalenia ukraińskiej flagi to wygląda na celową prowokację. Nie wiadomo tylko przeciwko komu skierowaną. Całkiem możliwe, że w celu zdyskredytowania Ruchu Narodowego i całej idei Marszu Niepodległości. Znamienne, że nie była to flaga czerwono-czarna, czyli "banderowska", ale była to flaga Ukrainy. A więc ktoś musiał ją wcześniej przynieść i dobrze wiedział że uderza nie w banderowców ale w narodowe uczucia wszystkich Ukraińców. Znamienne, że sprawca jest owinięty w biało-czerwoną flagę. Na pewno nie było to w interesie Narodowców, ani rządzącego PiS. Najprawdopodobniej to wysłannicy Rosji, lub będący na jej usługach; i być może to ci sami, którzy trzy lata temu podpalili budkę przed ambasadą rosyjską.

Dla mnie ci, którzy takich sprawców usprawiedliwiają, z całą pewnością realizują założenia rosyjskiej propagandy. Pytanie tylko, czy za pieniądze czy tylko z głupoty?

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-11-2016 [22:30] - Marek1taki | Link:

Z tego co pamiętam na trasę marszu koło budki (okrężną) miało wpływ polskie MSW. "Taśmy kelnerów" wskazywały na polecenie ministra Sienkiewicza. Coś potwierdzono co wiąże Sienkiewicza z tym wydarzeniem i czy coś wskazuje na jego związki z Rosją lub innym ośrodkiem?

Obrazek użytkownika Mind Service

14-11-2016 [22:48] - Mind Service | Link:

Taśmy kelnerów wskazywały na rosję. Napisałem wtedy notkę, która była szeroko komentowana na Twitterze. Nadal podtrzymuję, że za taśmami kelnerów stała rosja. Jak było z podpaleniem budki pod ruską ambasadą nie wiem, ale że było to w interesie rosji jest pewne.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

14-11-2016 [20:58] - Zygmunt Korus | Link:

Stosunki ukraińsko polskie ukierunkowane w miękkie podbrzusze naszych! Gdyby była równowaga w oparciu o prawdę taki Obrabiacz Mózgów na tym forum nie miałby racji bytu. A tak Toto należy omijać szerokim łukiem...

Strony