Rosyjskie zbrodnie wojenne: Wołnowacha

Chanat Moskwy otwarcie zapowiadał zbrodnie wojenne i rezygnację z człowieczeństwa (głosił to sam chan; zob. http://naszeblogi.pl/45364-zywe-tarcze-putina  ) Ostrzeliwanie nieuzbrojonych obiektów cywilnych i mordowanie ludności cywilnej to zbrodnia wojenna zakazana przez zwyczajowe prawa wojny rozwijane od stuleci i pisane prawo międzynarodowe – konwencje haskie i genewskie. Zgodnie z prawem międzynarodowym, zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciw ludzkości nie podlegają przedawnieniu (Konwencja ONZ z 1968 r. „O niestosowaniu przedawnienia odpowiedzialności za zbrodnie wojenne”).

13 stycznia orda moskiewska rozstrzelała salwą rakiet cywilny autobus w pobliżu miejscowości Wołnowacha na Ukrainie. Na miejscu zginęło 10 osób, a 19 zostało rannych (z czego dwie następnie zmarły). Liczba ofiar mogła być większa - opodal był drugi autobus i liczne samochody osobowe.

Rosyjska zbrodnia wojenna pod Wołnowachą nastąpiła kilka dni po zamachu na francuskie bluźniercze piśmidło Charlie Hebdo. Najprawdopodobniej sprawcy postanowili aktem terroru wykazać Ukraińcom, że dla hebdonistów jeszcze bardziej niż dla chanatu są oni ludźmi drugiej kategorii. Zastraszyć i poniżyć. Taki też, terrorystyczny, musiał być cel co najmniej uboczny zamachu w Smoleńsku. Podobną, specyficzną filozofię polityki Polacy poznali przedtem sami przy wielu okazjach, również i zwłaszcza w okresie drugiej wojny światowej. Putin nie przyznał się do sprawstwa zbrodni pod Wołnowachą, ale dokonał jej z premedytacją.

O wydarzeniu tym wspomniały główne szczekaczki kondominium. Z oczywistych względów nie wyciągały jednak z niej wniosków, a tym bardziej nie publikowały relacji filmowych. Ta notatka ma w skromnym zakresie usunąć skutki tego merdialnego łajdactwa.

Je ne suis pas Charlie. Je suis Volnovakha.

Poniżej łącza do dwu relacji.

Uwaga! Drastyczna treść!
 

Mariusz Cysewski

 
Zobacz obszerny materiał (w j. angielskim):
http://ukraineatwar.blogspot.com/2015/01/volnovakha.html

 

Zobacz też:
https://www.youtube.com/watch?v=3bEvYA45Xfw

Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn  
http://mariuszcysewski.blogspot.com 
http://www.facebook.com/cysewski1

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

28-01-2015 [10:35] - NASZ_HENRY | Link:

Je suis Volnovakha! Je ne suis pas Charlie ;-)