Polscy sojusznicy zgwałcili 300 kobiet?


„Brutalnie zgwałcili prawie 300 kobiet i są nazywani polskimi sojusznikami”. Takimi rewelacjami, często opartymi na kłamstwach rosyjskiej państwowej agencji informacyjnej RIA Novosti, raczy swoich czytelników portal prawy.pl. Celuje w tym zwłaszcza Anna Wiejak, występująca także pod pseudonimem Karolina Maria Koter, kiedy zapragnie napisać coś jeszcze mocniejszego. Na zdjęciu widać tę „dziennikarkę” w roli aktywistki, przemawiającą w świetnym towarzystwie podczas jednej z pikiet antyukraińskich pod ambasadą w Warszawie. W tle transparenty stowarzyszenia "Pokolenia Kresowe", o którym już pisaliśmy [https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=231238243713049&id=218251225011751].

Nie zdarzy się, by prawy.pl – kiedy nie publikuje tłumaczeń z rosyjskiego - napisał cokolwiek pozytywnego od siebie w sprawie Ukrainy. Jeśli nie sensacja o kolejnym wybuchu jądrowym na Ukrainie [http://www.prawy.pl/8388-wybuch-jadrowy-w-doniecku-ukrainsc…], to tendencyjna analiza w wykonaniu Karola Kaźmierczaka [http://www.prawy.pl/…/7315-ukrainska-histeria-czyli-afera-b…]. Znajdziemy tam też produkcję intelektualną Marcina Palade, publicysty związanej z Ruchem Narodowym „Gazety Warszawskiej”, wykonawcy obrzydliwej nagonki na dziennikarkę Biankę Zalewską i poseł Małgorzatę Gosiewską [https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=222558377914369&id=218251225011751], czy Jana Bodakowskiego, działacza endeckiego wywodzącego się ze środowiska „Zagórnej”.

Portal Prawy.pl jest ściśle związany ze środowiskiem Ruchu Przełomu Narodowego Jerzego Roberta Nowaka [http://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Robert_Nowak], który w lipcu 2011 roku połączył się z Prawicą Rzeczypospolitej Marka Jurka. Połączenie przeprowadził Krzysztof Kawęcki, który także publikuje na prawy.pl – został wiceprezesem Prawicy Rzeczypospolitej [http://wpolityce.pl/…/115883-ruch-przelomu-narodowego-podja…].

Do stycznia 2013 r. wydawcą portalu prawy.pl była Fundacja S.O.S. Obrony Poczętego Życia, która pozostaje wydawcą miesięcznika Moja Rodzina, nieraz powielającego treści prawy.pl. Obecnie prawy.pl wydaje Fundacja Edukacja przez Media, zarejestrowana w Warszawie przy ul. Ząbkowskiej 38a. Oba podmioty są ściśle związane. Wojciech Artur Maziarski, wiceprezes Fundacja S.O.S. Obrony Poczętego Życia, jest jednocześnie prezesem Fundacji Edukacja przez Media. Pod adresem przy ul. Ząbkowskiej 38a zarejestrowane są firmy Multistrada oraz Alsten, należące do Stefana Władysława Stępkowskiego, członka Rady Fundacji S.O.S. Obrony Poczętego Życia i Sekretarza Zarządu Ruchu Przełomu Narodowego. Adres pocztowy portalu prawy.pl przy ul. Nowolipie 9/11, lok. 75 w Warszawie jest adresem Fundacji S.O.S. Obrony Poczętego Życia.

Ksiądz pallotyn Ryszard Halwa, redaktor naczelny prawy.pl, jest jednocześnie fundatorem Fundacji Edukacja przez Media i członkiem Rady Fundacja S.O.S. Obrony Poczętego Życia. Pozostaje też redaktorem naczelnym miesięcznika Moja Rodzina. Mocno niesympatyczny portal neon24.pl, następca „Nowego Ekranu”, pisze: „Ks. Ryszard Halwa jest redaktorem naczelnym katolickiego dwumiesięcznika „Moja rodzina”. Pismo stale współpracuje z Ruchem Przełomu Narodowego i Klubami Patriotycznymi, których prezesem jest prof. Jerzy Robert Nowak znany m.in. z anteny Radia Maryja i Telewizji Trwam umieszczając w większości numerów dodatek poświęcony tym ruchom i informujący o sprawach z nimi związanymi. Ks. Ryszard Halwa, pallotyn jest także fundatorem Fundacji SOS - Obrony Poczętego Życia. Fundacja SOS - Obrony Poczętego Życia prowadzi na terenie Polski domy dla samotnych matek, ośrodek rehabilitacji dla dzieci z porażeniem mózgowym i szkołę średnią im. św. Jana Bosko. Fundacja jest również wydawcą katolickiego miesięcznika społecznego „Moja Rodzina” i portalu publicystyczno-informacyjnego Prawy.pl. Fundacja prowadzi ośrodki dla samotnych matek i ofiar przemocy” [http://carcinka.neon24.pl/…/49386,czy-nadal-mamy-byc-slugam…].

Anna Wiejak jest nie tylko czołową publicystką prawy.pl. lecz także wiceprezesem Fundacji Edukacji przez Media. Pracowała w Naszym Dzienniku w czasach, kiedy Jerzy Robert Nowak był częstym gościem mediów księdza Rydzyka. Zasłynęła z odczytania histerycznego oświadczenia przeciwko „nagonce na Iran”. Jest także przewodniczącą Oddziału Polonijnego Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, jak wynika z artykułu na stronie USOPAŁ Jana Kobylańskiego [http://www.usopal.pl/z-k…/2032-nowa-lewica-w-ruchu-narodowym]. Według magazynu Wprost, to właśnie USOPAŁ Jana Kobylańskiego finansował działalność Ruchu Przełomu Narodowego [http://www.wprost.pl/…/Jerzy-Robert-Nowak-zalozyl-Ruch-Prz…/]. Naszym zdaniem USOPAŁ Jana Kobylańskiego finansuje także Obóz Wielkiej Polski, organizatora pikiet antyukraińskich, których bywalcem jest Anna Wiejak.

Niemniej ciekawą postacią jest Jacek Waksmundzki, członek rady Fundacji S.O.S. Obrony Poczętego Życia. To biznesmen, który wspiera różne dzieła kościelne (jest konfratrem zakonu paulinów na Jasnej Górze), ale interesy robi raczej ze politykami-urzędnikami związanymi z SLD. Zajmuje się, między innymi finansami, zaopatrzeniem szpitali i informatyzacją administracji państwowej. Warto przeczytać jego sylwetkę i artykuł „Kokosy z Onkologii” na stronie Pulsu Biznesu [http://ludzie.pb.pl/jacek-jozef-waksmundzki] a przede wszystkim artykuł „Grupa 3J walczy o życie”, gdzie czytamy: „Jacek Waksmundzki, właściciel ponad 90 proc. akcji Grupy 3J, to bogaty biznesmen i bardzo ciekawa, choć mało znana i opisywana postać. Poza pakietem akcji Europejskiego Funduszu Hipotecznego kontroluje sieć firm medycznych, budowlanych i informatycznych, skupionych wokół spółki JW Projan.

Od 2009 r. wiceprezesem JW Projan i członkiem rad nadzorczych kilku innych firm z grupy jest Aleksander Nauman, wiceminister zdrowia i szef Narodowego Funduszu Zdrowia w rządzie Leszka Millera. Inny członek tego rządu i jego rzecznik oraz były poseł SLD Michał Tober jest z kolei wiceprezesem innej spółki z grupy. Od 2008 r. wiceprezesem JW Projan jest też Adam Półgrabia, negatywny bohater artykułu „PB” z 2008 r., w którym opisaliśmy, jak giełdowe spółki informatyczne przy realizacji kontraktów dla administracji państwowej podpisywały umowy podwykonawcze z tzw. firmami-krzakami, wyspecjalizowanymi w wystawianiu lewych faktur i oszustwach podatkowych. W jednym z procesów, dotyczących tej afery, Adam Półgrabia dobrowolnie poddał się karze grzywny.” [http://ludzie.pb.pl/j…/2564751,97162,grupa-3j-walczy-o-zycie]. Czy i w jakim zakresie Jacek Waksmundzki wspiera finansowo prawy.pl i opisane fundacje – nie wiemy.

Prawy.pl opublikował pochodzący z kresy.pl artykuł Karoliny Marii Koter pod tytułem „Ukraińcy znów mają na rękach krew rodaków?”, tak, jakby Karolina Maria Koter nie była w rzeczywistości Anną Wiejak [http://www.prawy.pl/…/7268-ukraincy-znow-maja-na-rekach-kre…]. Ale to tylko drobna nieuczciwość przy treści tego artykułu, który propaguje kłamliwe twierdzenia kanadyjsko-ukraińskiego pseudonaukowca Iwana Kaczanowskiego o tym, że masakra na Majdanie była dziełem nie siepaczy Janukowycza, lecz samych działaczy Majdanu w ramach prowokacji mającej doprowadzić do domniemanego zamachu stanu. W Polsce głównym rozsadnikiem tej opowieści, szerzonej przez media rosyjskie, są przede wszystkim kresy.pl i ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, który z Iwanem Kaczanowskim się spotkał [http://serwer1492976.home.pl/…/dr-ivan-katchanowski-zapowi…/].

Na prawy.pl jednoznacznego uwielbienia Rosji nie znajdziemy, utrzymywana jest pozorna równowaga. Ogólna linia przedstawia Ukrainę, Rosję i Niemcy – i Żydów – jako wartych siebie wrogów Polski. Nie trzeba być jawnie prorosyjskim, by być rozsadnikiem propagandy na rękę Kremlowi. Wystarczy nie mieć oporów przed publikowaniem materiałów na podstawie RIA Novosti. Na odcinku wbijania klina między Polskę a Ukrainę i zapobiegania podjęciu konkretnych decyzji o pomocy Ukrainie przez kunktatorski polski rząd, redakcja prawy.pl sprawdza się świetnie. Przecież nie wszystkie znamiona muszą występować u każdego z uczestników konstelacji działającej w obiektywnym interesie Moskwy. Jeśli ktoś w Warszawie bije w Ukrainę, manipulatorów na Kremlu to w zupełności zadawala, choćby nawet delikwent był antyrosyjski in pectore. FSB nie jest obrażalska. I dlatego, niezależnie od intencji, działalność portalu prawy.pl i środowiska, które za nim stoi, jest w obszarze zainteresowania redakcji „Rosyjskiej V kolumny w Polsce”.

„Poznacie ich po ich owocach” (Mt 7,20). Polecamy do przemyślenia księdzu Halwie i księdzu Tadeuszowi Isakowiczowi-Zaleskiemu.
- - -
PS. Polecamy najpiękniejsze kwiatki publicystyczne prawy.pl:
- Brutalnie zgwałcili prawie 300 kobiet i są nazywani polskimi sojusznikami (Karolina Maria Koter czyli Anna Wiejak) http://www.prawy.pl/…/7368-brutalnie-zgwalcili-prawie-300-k…
- Ukraińskie bojówki wymykają się spod kontroli władz w Kijowie (Julia Nowicka) http://www.prawy.pl/8282-ukrainskie-bojowki-wymykaja-sie-sp…
- Ukraińska histeria czyli afera bez powodu (Karol Kaźmierczak)http://www.prawy.pl/…/7315-ukrainska-histeria-czyli-afera-b…
- Protokoły Mędrców Syjonu instrukcją dla Frondy i Gazety Polskiej (Agnieszka Piwar) http://prawy.pl/…/7669-protokoly-medrcow-syjonu-instrukcja-…
- Wybuch jądrowy w Doniecku? Ukraińscy internauci podejrzewają ,,faszystów'' http://www.prawy.pl/8388-wybuch-jadrowy-w-doniecku-ukrainsc…

* * *

Powyższy tekst opracował facebookowy zespół „Rosyjska V kolumna w Polsce” z wyjątkiem tytułu, który pochodzi ode mnie. Polecam pozostałe publikacje zespołu  i poczet odznaczonych Orderem Wielkiej Stonki Ruskiego Miru – na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/Rosyjska-V-kolumna-w-Polsce/218251225011751

Polub stronę zespołu „Rosyjska V kolumna w Polsce”!

Od siebie dodam, że sformułowanie typu "Polscy sojusznicy zgwałcili 300 kobiet" jest tą samą dezinformacją, co "polskie obozy koncentracyjne".

I jedno i drugie sformułowanie moim zdaniem spełnia znamiona przestępstwa określonego w art. 133 kodeksu karnego:

Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Z treści publikacji moim zdaniem wynika, że Anna Wiejak - vel Karolina Maria Koter, jakkolwiek brzmiałoby jej nazwisko - przestępstwa tego dokonała świadomie.

 

Mariusz Cysewski
 

Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn 
http://mariuszcysewski.blogspot.com 
http://www.facebook.com/cysewski1
 
Zobacz też:
http://naszeblogi.pl/45493-polski-banderowiec-z-bardzo-bardzo-wschodniej-polski
http://naszeblogi.pl/44921-wolny-czyn-z-kijowa-ukraina-na-barykadach
http://naszeblogi.pl/44997-jak-zwyciezylo-powstanie-na-ukrainie-film-z-majdanu
http://naszeblogi.pl/44973-za-wolnosc-nasza-i-wasza-na-majdanie-z-czarnymi-kozakami
http://naszeblogi.pl/44854-do-broni
http://naszeblogi.pl/46856-ukrainska-pozyczka-wojenna
http://naszeblogi.pl/45583-slomka-o-znaczeniu-powstania-ukrainskiego-dla-polski
http://naszeblogi.pl/52839-adam-slomka-kandydat-na-prezydenta-sprzedajmy-bron-ukrainie
http://naszeblogi.pl/45851-polska-majdan-ukraina-konferencja-w-zabrzu-kwk-guido
http://naszeblogi.pl/47415-kozacka-slawa-wyzwanie-tyranii-moskwy
http://naszeblogi.pl/53511-ukrainska-historia-wojenna-z-kresow-jak-z-sienkiewicza
http://naszeblogi.pl/53650-ukrainski-ruch-oporu-na-terenach-okupowanych
http://naszeblogi.pl/52337-propaganda-moskwy-stare-lajdactwa-starych-lajdakow
http://naszeblogi.pl/52858-kociol-debalcewski
http://naszeblogi.pl/52387-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-wolnowacha
http://naszeblogi.pl/52406-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-mariupol
http://naszeblogi.pl/52447-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-tortury-i-egzekucje-jencow
http://naszeblogi.pl/52815-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-egzekucje-i-bezczeszczenie-zwlok
http://naszeblogi.pl/53600-wiec-choc-sie-speka-swiat-i-zadrzy-slonce-rodziny-jencow
http://naszeblogi.pl/53578-polscy-agenci-putina-groza-redaktorom-gazety-polskiej
http://naszeblogi.pl/53483-jan-tomaszewski-za-zaslugi-dla-rosji-dostaje-order-stonki
http://naszeblogi.pl/52836-jency-obroncy-lotniska-w-doniecku-pomoc-dla-rodzin-pilne

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika manko1492

15-04-2015 [22:07] - manko1492 | Link:

Znajomy skończył 60 lat. Od zawsze publicznie stwierdza oczywistość (zapożyczone od szioguna), że upa/oun, szuchewycz i bandera to ludobójcy. Czy może jechać na Ukrainę z wnukiem, który skończył 16 lat?

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski

16-04-2015 [06:57] - Mariusz Cysewski | Link:

To nie "ludbójcy". Stiepan Bandera w 1943 r. był w obozie koncentracyjnym. Pan klepie propagandę NKWD.

A czy może jechać na Ukrainę? Myslę że tak; w końcu do Polski bez problemu przyjeżdżają chujki co opowiadają, że zbrodniarzami byli Ogień, Rój, Inka, Nil. Są też takie chujki, co do Polski nie muszą nawet przyjeżdżać, a nawet wygrywają wybory do "sejmu".

Są też, i to całkiem liczne takie chujki, co mówią, że w Katyniu mordowali Niemcy. Albo Żydy. Nikt za to w Polsce w mordę chujków nie wali.