Ksiądz Isakowicz-Zaleski pałuje w Onecie kolejną fałszywką


Wczoraj ksiądz Isakowicz-Zaleski raczył podzielić się publicznie swym tzw. świętym oburzeniem z powodu faktu, że
 
„Wicepremier i minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak wydał decyzję, aby za pieniądze polskiego podatnika szkolić dowódców ukraińskich oddziałów ochotniczych, w tym batalionów „Azow” i „Ajdar”, zdominowanych przez banderowców, oraz batalionu noszącego nazwę Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów”.
 
Wiadomość fantastyczna z każdego wyobrażalnego punktu widzenia. I pewnie właśnie dlatego ksiądz podsumowuje ją tak oto:
 
„Czy wicepremier Tomasz Siemoniak w zakresie wiedzy o historii Wojska Polskiego jest kompletnym ignorantem? Czy też w cyniczny i wyrachowany sposób realizuje plan wciągnięcia Polski w działania zbrojne na Wschodzie, nie oglądając się przy tym ani na doświadczenia historyczne, ani na godność polskiego munduru? Tak czy owak, wydając decyzję o szkoleniu dowódców batalionu o nazwie OUN, uderzył on w polskie tradycje wojskowe (sic) oraz znieważył pamięć pomordowanych przez OUN i UPA. W takiej sytuacji, jeżeli jest człowiekiem honoru (sic), powinien podać się do dymisji. Całość: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/skandal-tomasz-siemoniak-szkoli-banderowcow-z-oun/s16wys
 
Pomińmy kwestię, na ile miłośnik Władimira Putina i obrońca prof. Pazia, filozofa co zasłynął podziwem dla rosyjskich zbrodni wojennych, torturowania i egzekucji wziętych do niewoli żołnierzy-jeńców wojennych (1) może utrzymywać, że jest kompetentny w sprawach akurat honoru, godności polskiego munduru, polskich tradycji wojskowych czy nawet pamięci pomordowanych - przez kogokolwiek i kiedykolwiek. Specjalista od Ukrainy, regularnie brylujący w telewizyjnych stacjach podporządkowanych rządowi Platformy Obywatelskiej. Przypadkiem oczywiście. Ale podaje ksiądz łącze do źródła swych rewelacji, którym jest blog/portal „dziennik polityczny”. Coś mnie tknęło i zajrzałem. Zamieszczony tam 2 czerwca rano artykuł kopiuję w całości; jego autorem jest Marcin Szymański: 
 
„Szef SG WP gen. Mieczysław Gocuł: wkrótce zaczynamy szkolenie batalionu OUN
 
Wczoraj odbyło się spotkanie wicepremiera Tomasza Siemoniaka z szefem Sztabu Generalnego WP generałem Mieczysławem Gocułem i Dowódcą Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni pil. Lechom ("Lechom"? Czy Marcin Szymański jest narodowości rosyjskiej?) Majewskim podczas którego były omówione kwestia szkolenia w Polsce ok. 60 ukraińskich instruktorów.
 
Po spotkaniu szef SG WP gen. Mieczysław Gocuł oświadczył, że dostał polecenia od Pana wicepremiera Tomasza Siemoniaka zorganizować szkolenie ukraińskich dowódców batalionów ochotniczych „Azow”, „Przykarpacie”, „Charków”, „Ajdar” i batalionu OUN.
 
Pierwsze szkolenie rozpocznie się 29 czerwca. Weźmie w nim udział ok. 10 ukraińskich dowódców, którzy zapoznają się z polskim systemem szkolenia podoficerów z różnych rodzajów sił zbrojnych. Będą oni przebywali w kilku jednostkach wojskowych na terenie kraju.
 
We wrześniu na miesięczne szkolenie przyjedzie kolejnych ok. 20 żołnierzy, oni przygotują już ramy zmian, w zasadach szkolenia podoficerów, które być może będą mogły być w przyszłości wprowadzone w ukraińskiej armii.
 
W październiku na miesięczne szkolenie przyjedzie do Polski ok. 30 instruktorów, którzy nauczą się jak szkolić żołnierzy w oparciu o natowskie standardy.
 
Szkolenia będą odbywały się w ramach natowskiego programu DEEP – Ukraine (Defence Education Enhancement Program). Polska bierze w nim udział wspólnie z kilkoma innymi krajami Sojuszu. Jego celem jest dostosowanie szkolnictwa wojskowego Ukrainy do standardów NATO” (źródło: http://dziennik-polityczny.com/index.php/bezpieczenstwo/2281-szef-sg-wp-gen-mieczyslaw-gocul-wkrotce-zaczynamy-szkolenie-batalionu-oun )
 
 
W artykuł wklejone zdjęcie ministra Siemoniaka z jakimś wojskowym. Marcin Szymański źródła wprawdzie nie podaje, nie jest też prawdopodobne, by wskazani urzędnicy komunikowali się z niszowym portalem, ale w końcu - treść przecież niewinna. Rzec można: krótko, na temat, rzeczowo… Pod nazwiskiem. Bez ocen. Bez niemoralnego moralizatorstwa. Prawda?
 
Ale oto informacja jaką publikuje dziś prorosyjski skądinąd portal „kresy.pl”:
 
 
„Polska armia wyszkoli banderowców z batalionu OUN? MON i Sztab Generalny zaprzeczają. W rozmowie z portalem Kresy.pl rzecznik Sztabu Generalnego Wojska Polskiego zaprzeczył, by doszło do opisywanego spotkania.
 
Jak poinformował Sztab Generalny, sprawami współpracy z Ukraińcami zajmuje się gen. Bogusław Pacek. Generał zaprzeczył na Twitterze, że do takiego spotkania doszło. Wersję generała również za pośrednictwem Twittera podał wcześniej także minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak” (podkreślenie ode mnie; źródło: http://www.kresy.pl/wydarzenia,wojskowosc?zobacz/polska-armia-wyszkoli-banderowcow-z-batalionu-oun-mon-i-sztab-generalny-zaprzeczaja )
 
Prześledźmy tor lotu tej dezinformacji:
 
- najpierw marginalny proputinowski blog/portal „dziennik polityczny” publikuje artykuł Marcina Szymańskiego. O treści, którą polski patriota uzna za piękną, tyle że… jest kłamliwy. Kłamliwy, ale pisany tak, by sprawić wrażenie prawdziwości;
 
- następnie jako tuba agentury temat podejmuje słynny poszukiwacz komsomolskich prawd, a czyni to „na łamach” Onetu, o znacznie większej oglądalności/sile rażenia. Ksiądz Isakowicz-Zaleski fachowo pałuje swe ofiary groteskowymi ocenami i autokreacją, a podstawą tego wszystkiego - czego w momencie lektury jeszcze nie wiemy - jest kłamstwo;
 
- jednodniowy (?) cykl życia dezinformacji kończy sprostowanie w „kresy.pl”. Putinowski portal „kresy.pl”, złośliwie określany jako „kresy.ru”, też widać ma swój półgęsek ideowy do upieczenia: zapunktuje jako wzór obiektywizmu i krynicę prawdy niekoniecznie komsomolskiej prostując kłamstwo swych braci w putinowskiej wierze.
 
 
Może kłamcy przeproszą za kłamstwo? Dajcie spokój; nie zrobią tego, jak przystało na człowieków honoru. Albo chonoru. Na awtoritiety.
 
Sądzę że jeszcze dziś, może za kilka godzin, z sieci znikną wszystkie trzy wyżej omówione publikacje. A może powiszą trochę? W dzisiejszym chaosie informacyjnym/dezinformacyjnym znaczenia pewnie to już nie ma, ale doświadczenie wskazuje, że kłamcy lubią zacierać ślady.
 
Trwalszy okaże się poziom świadomości/nieświadomości ofiar spałowanych przez kłamców i manipulatorów.
 
Trwalszy, to nie znaczy że trwały… Dlatego za jakiś czas pałowanie wedle wzoru fałsz-tuba-(opcjonalne) sprostowanie trzeba będzie powtórzyć.
 
Ot, dzień jak co dzień rosyjskiej dezinformacji.
 
Zadbajmy więc o świadomość ofiar. Trwała powinna się stać znajomość opisanej techniki kłamstwa i oszustwa. Trwała na tyle, by kłamstwo i oszustwo stały się kontrproduktywne tak jak te, co pogrzebały szanse na reelekcję Bronisława Komorowskiego.
 
Mariusz Cysewski
 
(1) http://niezalezna.pl/63722-ksiadz-isakowicz-obojetny-na-zlo-zajadle-broni-pelnych-nienawisci-slow-profesora-pazia

Kontakt: tel. 511 060 559
ppraworzadnosc@gmail.com
https://www.facebook.com/groups/517163485099279
https://sites.google.com/site/wolnyczyn
http://www.youtube.com/user/WolnyCzyn  
http://mariuszcysewski.blogspot.com
http://www.facebook.com/cysewski1
 
Na temat wypowiedzi ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego o Ukrainie zobacz też:
http://naszeblogi.pl/54440-ksiadz-isakowicz-zaleski-rusza-do-boju-o-komsomolska-prawde

Zobacz też:
http://naszeblogi.pl/54440-ksiadz-isakowicz-zaleski-rusza-do-boju-o-komsomolska-prawde
http://naszeblogi.pl/55053-v-kolumna-anna-wiejak-gwalci-prezydenta-andrzeja-dude
http://naszeblogi.pl/54742-polak-i-francuz-w-walkach-o-mariupol-za-wolnosc-naszawasza
http://naszeblogi.pl/45493-polski-banderowiec-z-bardzo-bardzo-wschodniej-polski
http://naszeblogi.pl/44921-wolny-czyn-z-kijowa-ukraina-na-barykadach
http://naszeblogi.pl/44997-jak-zwyciezylo-powstanie-na-ukrainie-film-z-majdanu
http://naszeblogi.pl/44973-za-wolnosc-nasza-i-wasza-na-majdanie-z-czarnymi-kozakami
http://naszeblogi.pl/55170-ranny-polski-czolgista-trafil-do-szpitala-w-winnicy
http://naszeblogi.pl/44854-do-broni
http://naszeblogi.pl/46856-ukrainska-pozyczka-wojenna
http://naszeblogi.pl/45583-slomka-o-znaczeniu-powstania-ukrainskiego-dla-polski
http://naszeblogi.pl/52839-adam-slomka-kandydat-na-prezydenta-sprzedajmy-bron-ukrainie
http://naszeblogi.pl/45851-polska-majdan-ukraina-konferencja-w-zabrzu-kwk-guido
http://naszeblogi.pl/47415-kozacka-slawa-wyzwanie-tyranii-moskwy
http://naszeblogi.pl/53511-ukrainska-historia-wojenna-z-kresow-jak-z-sienkiewicza
http://naszeblogi.pl/53650-ukrainski-ruch-oporu-na-terenach-okupowanych
http://naszeblogi.pl/52337-propaganda-moskwy-stare-lajdactwa-starych-lajdakow
http://naszeblogi.pl/52858-kociol-debalcewski
http://naszeblogi.pl/52387-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-wolnowacha
http://naszeblogi.pl/52406-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-mariupol
http://naszeblogi.pl/52447-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-tortury-i-egzekucje-jencow
http://naszeblogi.pl/52815-rosyjskie-zbrodnie-wojenne-egzekucje-i-bezczeszczenie-zwlok
http://naszeblogi.pl/53600-wiec-choc-sie-speka-swiat-i-zadrzy-slonce-rodziny-jencow
http://naszeblogi.pl/52836-jency-obroncy-lotniska-w-doniecku-pomoc-dla-rodzin-pilne

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika cichy

04-06-2015 [12:55] - cichy | Link:

ONETU nie czytam..ale ks.Tadeusz jest najsilniej mowiaca osoba w naszym zyciu publicznym o prawdzie tej wojny..wg mnie umiejscowia go w grupie ludzi nasilniej przemawiających za POLSKĄ RACJĄ STANU..baa!! powiem więcej..powiem nawet to ze przytaczając jednego z kandydatów z Iszej tury..Polska winna jak najszybciej oglosic CAŁKOWITĄ NEUTRALNOŚĆ w/s tego konfliktu..jedyne co można zrobić..to..utworzyć tzw "korytarz sanitarny"..wysylka żywności i leków-odplatna!!!..ale absolutnie niczego-nic!! co ma związek z jakimkolwiek wspieraniem militarnym..murem będę stał za tym cudownym człowiekiem;filantropem i dobrodziejem-poznanym osobiście-poczytauje to sobie za wielki HONOR..(zwłaszcza ze jestem "cudem niedorżniętym-obcym etnicznie elementem w II-gim pokoleniu..moi dziadowie;wujowie;ojciec..pochodzą z tarnopolskiego)..

Obrazek użytkownika Dorota M

04-06-2015 [14:24] - Dorota M | Link:

I posługującym się jak widać kłamstwem. Nie mam za grosz zaufania do tego księdza. Czerpie swoje wiadomości ze źródeł powiązanych z programówką Putina.

Obrazek użytkownika Józef Darski

04-06-2015 [14:55] - Józef Darski | Link:

Oczywiście Ukraińcy największy wróg, to oni podbili Polskę i przez 200 lat mordowali Polaków. Najważniejsze dla polskiej racji stanu to by Ukrainy nie było, tylko Rosja - nasza wybawicielka od podboju ukraińskiego.

Wiem, wiem, Panu Ukraińcy zabijali członków rodziny, Rosjanie żadnych nie ukatrupili. Może jakiś rachuneczek porównawczy. NKWD było przecież mniej mordercze.

Obrazek użytkownika cichy

04-06-2015 [15:49] - cichy | Link:

a'propos gospodarzowi bloga.
Rzeż Wołynska jest konsekwencja tego barbarzyńskiego;perwersyjnego tworu jakim był sam Zwiazek Sowiecki i jego Służby...tego spustoszenia jaki poczynil w umysłach i sercach ludzkich...nie mam nic do żadnej narodowsci w sensie etnicznym..mi osobiście Rosjanie niczego zlego nie zrobili..
p.s.
wg opinii mec.Jacka Bartosiaka Ukraina tej..ani zadnej innej wojny nie wygra...NIGDY!!!.bo to nie jest w interesie możnych tego swiata...ani naszych najwspanialszych jedynych sojusznikow (USA)..ani najbliższych sąsiadów po wszystkich stronach naszych granic..zachęcam do wykładu..

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika cichy

04-06-2015 [16:34] - cichy | Link:

a'propos.
chciałem stanąć w obronie kaplana..po prostu..z dzieciństwa pamiętam ze na samo wspomnienie tamtych czasów;nazw miejscowości.."dzwieków i zapachów" pochodzących z Kresów Wsch..mój ojciec dziwnie odlatywal;zawsze się robil na twarzy jak syn młynarza...uciekal do "wewnątrz"...nigdy do mnie w rozmowach nie poruszal tego tematu..odkryłem to długo po tym jak już jego nie było..zarówno mój ojciec;jak i w/w kaplan i tysiące ludzi nosza w sobie to niezmywalne piętno..a syndrom stresu pourazowego objawia się u każdego z osobna inaczej..wg mnie postawa ks. Tadeusza jest zwyczajnym wolaniem o prawde..nie tylko z pozycji kaplana ale i zwykłego człowieka..a..patrząc na historie..to nas Polaków szczególnie to jakos dotyczy boc przecież w tamtych czasach Polski nie było..winni temu sa wszyscy po równo..i nasi "alianci"..co to nam obiecali pomoc w I-szych tygodniach wojny..ale i agresorzy..bo te barbarzyństwo dzialo się na zaanektowanym przez nich terenie..

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski

04-06-2015 [16:51] - Mariusz Cysewski | Link:

Odpowiada panu pani Danuta M poniżej. "Wołanie o prawdę"? Nic podobnego. W artykule opisane jest kłamstwo i manipulacja. Oszustwo.
A o Kresach najbardziej kompetentnie wypowiadają się ci Polacy, którzy do dziś tam mieszkają. Tak jak np. tu: http://naszeblogi.pl/52622-ape...
Każdy może sobie pojechać i sprawdzić na miejscu. Tylko trzeba się spieszyć, bo jeśli Putin tam wejdzie, to nikt już ani jeździć, ani się tam wypowiadać nie będzie.

Obrazek użytkownika wilniuk

04-06-2015 [19:56] - wilniuk | Link:

@Darski
Nie największy, ale - przyjaciel ? Nie podbili, ale wiele razy próbowali, a mordowali przez 400 lat. Czy trzeba milczeć o ukraińskich barbarzyńcach aby krzyczeć o rosyjskich ? jedni warci drugich - takich mamy sąsiadów.

Obrazek użytkownika Józef Darski

04-06-2015 [21:52] - Józef Darski | Link:

Kiedy to Ukraińcy próbowali podbić Polskę?
Kto wybił więcej a więc jest groźniejszy: NKWD czy OUN?
Czy Putin jest dzieckiem NKWD?
Co obecni banderowcy oprócz mitów mają wspólnego z dawnymi, dla których głównym wrogiem była Polska, a teraz głównym wrogiem jest Rosja.
I najważniejsze: chcemy graniczyć z Rosją czy z Ukrainą?
Nie bredzić że z nikim tylko jasno odpowiedzieć: Rosja czy Ukraina na Bugu?

Obrazek użytkownika Domasuł

04-06-2015 [23:44] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Brawo!

Obrazek użytkownika wilniuk

05-06-2015 [15:28] - wilniuk | Link:

Panie Darski czy nie zna Pan historii ?
Ile razy próbowali w przymierzu z tatary i turki ?
Kto większy zbrodniarz, ten co zabił 100 Polaków , czy ten co tylko 50 ? ( I to w jaki sposób !)
Putina wtedy nie było!
Skoro mitem Ukraińców jest Bandera , OUN i UPA to nie maja nic wspólnego z "dawnymi"? , których wrogiem były kobiety, dzieci i starcy ( wszyscy inni byli wcześniej zlikwidowani przez NKWD, wywiezieni do Niemiec lub znaleźli się w AK, walcząc z Niemcami)
Na pewno lepiej graniczyć z Ukraina, ale nie taką, której bohaterem będzie ludobójca Bandera !

Obrazek użytkownika Staszek

04-06-2015 [16:08] - Staszek | Link:

Witam!!! Nie rozumiem nagonki na ks. Isakowicza -Zaleskiego, z calym szacunkiem do komentarza pana redaktora , ale czy faktycznie nie jest pan troche jednostronny??? , bo kazda zbrodnia ludobojstwa powinna byc napietnowana i nie sadze , zeby te 200 tys kobiet i dzieci,jak tez ludzi starszych i wrecz starych, bestialsko pomordowanych mozna przejsc obok obojetnie , a tylko oceniac negatywnie jedna strone ktora tez dopuszczala sie zbrodni na narodzie Polskim!!! Jednakze biorac pod uwage ogrom i bestialstwo jakiego dopuszczali sie Ukraincy na narodzie Polskim , nie jest do zaakceptowania stanowisko Pana tak niestety jednostronne!!! Kazda smierc jest przyczyna zgonu, tylko w jakich okolicznosciach ten zgon nastepuje!!!!!????

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

04-06-2015 [18:16] - Ula Ujejska | Link:

@Staszek
Czego Pan nie rozumie? ... że szanowny ksiądz łgał jak wynajęty - i co mu w tej notce zostało udowodnione ?

Obrazek użytkownika Staszek

04-06-2015 [17:50] - Staszek | Link:

Czyz nie jest prawda , ze na bezbronnych cywilach dokonywali tych okropnosci??? Czyz nie jest prawda , ze dzisiaj ci rzeznicy ,ludobojcy sa gloryfikowani przez ludzi rzadzacych na Ukrainie i stawiane sa pomniki na chwale im ??? Czyz oni zza grobow, te niewiniatka nie wolaja swym przenikliwym, wrecz skowytem o pomste do nieba? P. Cysewski? I co najgorsze, ze nikt z obecnych wladz Ukrainy nie uderzyl sie w piersi za te bestialskie czyny nie majace sobie rownych w nowozytnej histori Europy!!! Dlaczego tak bezdusznie przechodzimy nad tym do porzadku dziennego???- nic sie nie stalo P. Cysewski??? Pan nawet sie nie zajaknol w artkule o tej makabrze !!! Tez jestem antykomunista i jestem PISowcem, ale nie sposob przejsc obojetnie tak obok jednej jak i drugiej zbrodni!!!, a pokusze sie o stwierdzenie , ze mord ukrainski swoim bestialstwem nie ma sobie rownych !!!

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

04-06-2015 [18:19] - Ula Ujejska | Link:

A to jest temat wiodący tej notki? Chce Pan zepchnąć dyskusje na inny tor?

Obrazek użytkownika Mariusz Cysewski

04-06-2015 [19:34] - Mariusz Cysewski | Link:

Posiada konto od dziś ;-)) Ten tłok jest sztuczny. Ad hoc. Jak wszystko, czego tkną się Moskale wewnętrzni.

Obrazek użytkownika wilniuk

04-06-2015 [18:44] - wilniuk | Link:

@Staszek.
Jak Pan to zrobił, że Pana tak trafny wpis został puszczony ? Popieram Pana zdecydowanie, a nie wie Pan kim jest Cysewski? "Jako Polak oddaję honory żołnierzom UPA, walczącym o wolność swego kraju." - tak pisze Cysewski, - Polak!

Obrazek użytkownika Staszek

05-06-2015 [00:22] - Staszek | Link:

Dziekuje Panu za slowa poparcia ! A odnoszac sie do zacytowanego przez Pana, autora piejacego peamy na czesc tych bandytow (bo to przeciez nie zolnierze) wieczne im przeklenstwo i pogarda, bo Ci maluczcy nie stali im na drodze do wolnosci!

Obrazek użytkownika cichy

04-06-2015 [19:43] - cichy | Link:

a'propos..
dokładnie TAAAAAAAAAAAK.....
dla mnie panski komentarz..to..KOMENTARZ ROKU!!!!!!!x 5

Obrazek użytkownika Domasuł

04-06-2015 [20:25] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Niech pan nie używa tego "a'propos", bo źle pan to pisze i w ogóle nie tam gdzie trzeba.

Obrazek użytkownika Staszek

05-06-2015 [00:09] - Staszek | Link:

Witam! Faktycznie, jestem od dzisiaj na tym portalu , co wcale nie upowarznia Pana do tak rychlego osadu mnie!!! Obrzucanie inwektywami kogos, nie odnoszac sie merytorycznie do faktow , swiadczy o braku argumentow i no niestety Panie Cysewski, elementarnego braku wychowania!!! Wstyd !!! A co do mojego swiatopogladu i mojej przynaleznosci partyjnej , jesli jest Pan zainteresowany to prosze o kontakt. Nie zycze sobie , zeby ktokolwiek uzywal tego typu okreslen w stosunku do mojej osoby!!!

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

05-06-2015 [12:02] - Ula Ujejska | Link:

Zapachniało mi tu Neonem. Co to się wyrabia w tym neonowym kurniku - wstydzicie się swoich nazwisk? Na Niepoprawnych desantowiec "Spiryto" założył kieckę (a i tak skopali mu pupę nie mając szacunku dla "damy"), a najwyraźniej pani "Rebe" na Naszych Blogach założyła portki.
O innym "sławnym" blogerze, który zwykle gada sam ze sobą to już mi "szkoda nafty" by się rozpisywać hehehehehe

Paranoja putlerków jest goła!

Obrazek użytkownika Staszek

05-06-2015 [00:36] - Staszek | Link:

Tam z tej ziemi wciagane sa rece niewinnych, w gescie blagalnym do Boga o sprawiedliwosc!!! " Jesli my, zapomnimy o nich , Ty wielki Boze zapomnij o nas"