|
|
Pani Anna @Centrystka
Sprawa Smoleńska już na zawsze pozostanie niewyjaśniona. Wiele zrobiono dla ośmieszenia i zdeprecjonowania tematu. Tymczasem w kazdym poważnym kraju, jeżeli w jakiejkolwiek katastrofie giną ludzie z samego wierzchołka polityki najpierw prowadzi się dochodzenie właśnie pod kątem zamachu. Chyba wiesz o tym? Tymczasem u nas już 10 min po katastrofie były komunikaty, że to był wypadek. Z pewnością wiesz również, jak bada się katastrofy lotnicze, choćby z filmów na Discovery - zbiera się i dokładnie analizuje wszystkie najdrobniejsze szczątki. To, co zrobiono w tej sprawie uraga wszystkiemu, a wnioski wyciągnij sama, bo ja mam szacunek dla ludzkiego rozumu i resztki naiwnej wiary w jego istnienie. |
|
|
Pers Centrystka
"związku z dzisiejszą rocznicą katastrofy smoleńskiej,"
To to nie był jednak zamach???
Tusk z Putinem odetchną. |
|
|
Centrystka @PaniAnna
Czyli nastąpi nowy ład, bo gotuje się nam, przynajmniej w Polsce, jakby nowa Dobra Zmiana - daj Boże wytrzymać! To,że w całej historii naszego wspaniałego gatunku bywały spiski,pucze,zamachy stanu, przewroty i to niektóre faktycznie zmieniające tę historię przynajmniej na czas jakiś i to w jednym na ogół kraju, nie znaczy,że wszystko jest zbudowane na takich spiskach.Wizja po pandemii (czy - jeśli w nią nie wierzysz - po czymś, co nas teraz zabija),jaką roztaczasz jest wielce prawdopodobna,ale tylko częściowo; to jeszcze nie wielokrotnie w dziejach świata zapowiadany jego koniec,podobnie jak i Kościoła, pomimo setek na niego ataków w całej jego historii. A przykład krwawych dyktatur czy wręcz tyranii, jak rewolucje bolszewicka czy francuska wydają się nietrafionym przykładem na to,że dzięki nim bogaci się bogacili,a biedota biedniała.
P.S. Mam nadzieję,że w związku z dzisiejszą rocznicą katastrofy smoleńskiej, która była autentyczną wielką tragedią narodową,nie będziemy sięgać do teorii spisowych - zgadzasz się ze mną? |
|
|
Guildenstern @Tric
To raczej nie jest kwestia braku odwagi, bo niby czym miałbyś mi kolego, zaszkodzić. Chodzi raczej o głęboką niechęć. Napisałeś kiedyś słowo pokraka i ja o tym pamiętam i nie zamierzam każdemu z osobna tłumaczyć powodów mojej niechęci. Więc wyjeżdżanie mi z psychologizmami o pogardzie to w Twoim przypadku miecz obosieczny raczej. Nie podejmuję również dyskusji bo sam nie ujawniasz własnego stanowiska a zazwyczaj krytykujesz lub wyśmiewasz cudze. Jakie Ty w ogóle masz poglądy o ile je masz? Zarzut agresji. Naprawdę, nic sobie na tej płaszczyźnie nie masz do zarzucenia? - mam na myśli to forum. Cóż, jeśli tak to gratuluję mechanizmów obronnych. Jeśli mają wpływ na fizykę wokół Ciebie to jesteś pewnie domorosłym Jedi. BTW Imputowanie mi projekcji nie jest już zbytnio błyskotliwe w świetle oklepanego schematu, iż np. homofobami są nieświadomi homoseksualisci. Rzekłbym, że ta nomen omen pałka dosyć się już zużyła. Zarzut manipulacji niemal mnie rozczulił. Niemal.
@zdzichu Neguje pan lemparcią Kristallnacht co jest analogiczne do negowania innych zbrodni z nienawiści. Zamordowano katolickiego kapłana po kampanii nienawiści wobec Kościoła. Proszę sobie w to miejsce podstawić np. rabina i antysemityzm - jaki byłby krzyk. To, że sprawca był pijany to w Pana środowisku czynnik usprawiedliwiający? Cóż, jeśli pogarda to niechęć połączona z poczuciem wyższości, to ja czuję pogardę wobec prezentowanej przez pana postawy, tak mniej więcej od czasu jak umieścił Pan ten filmik z hienami. Zawistnik z pana i frustrat, co nie znaczy, że odmówiłbym Panu szklanki wody czy talerza zupy w potrzebie. To samo się tyczy @centrystki. Na talerz zupy zawsze możecie u mnie liczyć ;) |
|
|
Pani Anna @Centrysta
Twój kuzyn ma rację, cala historia ludzkosci jest historią spisków - spiskowano przeciwko władcom, truto ich i zabijano, powstawały dziwne przymierza, każdy kazdego zdradzał... dlugo by pisać, ale skoro znasz historię, to nie ma potrzeby. Korzystają ci co zawsze, wielka finansjera, a właściwie kilka rodzin, które stoja za korporacjami, które jako jedyne ten kryzys przetrwają nie tylko bez szwanku, ale jeszcze wzmocnione. Upadną małe i średnie biznesy, które zostaną przejęte przez wielkie sieci, gdzie czlowiek się nie liczy i ma być tylko maleńkim trybikiem. Przyjdzie czas na wykupywanie za psi pieniadz hoteli, restauracji, silowni. Prywatni właściciele z niezależnych i w miare wolnych ludzi stana się niewolnikami zap... za miskę ryzu. To już się dzieje. Ci sami stali za Rewolucją Francuska, za Rewolucją Październikową, za obydwiema Wojnami. Ci sami sa faktycznymi właścicielami Hollywood i pilnują, by caly przemysl rozrywkowy służył im i ich celom, czyli deprawacji. Jesteśmy świadkami nowej wojny prowadzonej nie za pomocą armat, tylko ludzkiego strachu i mediów. I jak w każdej wielkiej wojnie zawsze chodzi o to samo - niewolników, nowe rynki zbytu dla wlasnych towarów, a także, co najmniej od Rewolucji Francuskiej o zniszczenie religi katolickiej i pozbawienie czlowieka duchowości. |
|
|
Centrystka @PaniAnna
Cui bono? - no właśnie - a Ty znasz odpowiedź? Chętnie się z nią zapoznam.Ale już bez wykładu o sprawach dobrze znanych z historii czy socjologii, bo te akurat jako tako,ale jednak znam. A przy okazji: do jakiego stada ludzkiego się zaliczasz w konkretnej pandemicznej (w każdym razie obecnej nienormalnej) sytuacji? Niedawno wspomniałam tu o mojej uczonej kuzynce antyszczepionkowej z jej teorią zbliżoną do Twojej. Ale mam jeszcze kuzyna literata (tak,tak!), który lansuje teorię o teorii spiskowej dziejów, że nic na świecie nie powstałoby i nie działa, gdyby nie teoria spiskowa dziejów. Fajną mam tę rodzinkę - co? |
|
|
Centrystka Faktycznie: chyba się pomyliłam o jakieś 2 - 3 procent, sorrki! |
|
|
Centrystka @Sake
Trzymam za słowo! Ale czy warto..? |
|
|
Centrystka Ależ owszem,ależ tak! Sake swoją działalnością komentatorską w mądrości swej niemal dorównuje panu Zygmuntowi K., który tak obfitą zamieścił biografię na swoim profilu.W pewnych komentach nawet go przewyższa gdy charakteryzuje niektórych polityków,a zwłaszcza ich fizys. |
|
|
Centrystka @Pers
Dzięki za troskę,ale myślę, że mają się lepiej od Twoich. |
|
|
Zbyszek "Bóg słabości ? Bóg od słabości ? Bóg od cierpienia ? Jesteśmy na granicy bluźnierstwa z takim podejściem"
Brawo za czujność i danie jej wyrazu. |
|
|
sake2020 @Zygmunt Korus....Zastosuję się do rady,faktycznie nie warto wdawać się w taką przepychankę z panią która mnie stale atakuje. |
|
|
Zygmunt Korus Po sensownym wpisie @sake taka zaczepka:
"08-04-2021 [13:14] - Centrystka | Link: Sake kompromituje się
Sake kompromituje się niewiedzą o tym co to znaczy sojusz ołtarza z tronem,bo pewnie uważa,że skoro w Polsce nie ma monarchii,to skąd ten tron - bidula..."
I co tu komentować...? Dalej to tylko wezwani do raportu "popychacze"... Nie reagować!!! Niech se wachlują swoje zasmradzane powietrze!
|
|
|
Zbyszek "Znałaś taki przypadek w historii ludzkości, żeby jej 95 % dało się omamić jakiejś bzdurnej bajce?"
1. Ziemia jest płaska.
2. Słońce krąży wokół ziemi.
3. Eugenika jest dobra.
4. Margaryna jest zdrowa na serce.
Można znaleźć nie jeden, ale wiele mylnych poglądów o światowym zasięgu i powszechności w swoim czasie. Człowiek, który otrzymał edukację wie, że wnioskowanie z powszechności występowania jakiegoś poglądu, jest jednym z najsłabszych możliwych argumentów i jeśli nie jest poparte innymi, jest bezwartościowe z punktu widzenia ustalenia stanu faktycznego.
Pozwolę sobie zwrócić Pani uwagę, że przynajmniej środowisko naukowe jest bardzo silnie podzielone pod względem zapatrywań na "wandemię". Możemy znaleć naukowców o wysokiej pozycji i autorytecie, którzy zarówno optują za podejmowanymi przez większość państw działaniami, jak i naukowców o wysokiej pozycji i autorytecie negujących sens tych działań i wskazujących na ich szkodliwość.
Zaś kwestionowanie roli mediów w kształtowaniu myślenia ludzi na temat "wandemii" to już otwarty zabobon i odlot od realności. |
|
|
Zbyszek Dobry komentarz |
|
|
Zbyszek :) |
|
|
Kazimierz Koziorowski na pytanie tytulowe odpowiedz jest oczywista: tak da sie tylko po co. po co sie meczyc bez celu?
bez deliberownia zagadnien filozoficznych tez da sie zyc szczesliwie dopoki zdrowie dopisuje a ulotna pamiec nie doskwiera szczegolami.
niestety wielu dyskutantow miesza pojecia, byc moze swiadomie, Boga i grzesznych czlonkow Kosciola, ktory notabene sklada sie wylacznie z grzesznikow. zreszta ci ktorym sie wydaje ze Bog jest hipoteza do szczescia niepotrzebna - maja szereg swoich bozkow niezaleznie od tego co w tym przedmiocie deklaruja. |
|
|
Centrystka @Guild......
Wspaniały, wręcz klasyczny popis nienawiści i pogardy dla kogoś,kogo się w życiu na oczy nie widziało,ale nie jest "z naszych",więc trza go zgnoić ile wlezie i ile wytrzyma Admin,żeby nie zbanować za obrażanie.Jakież to typowe dla niektórych "komentatorów", którzy poza hejtem nie mają nic merytorycznego do powiedzenia. |
|
|
Ptr Czytam pierwsze kilka zdań i od razu nasuwają mi się wątpliwości czy to co czytam jest prawdą. Czy na pewno tak jest ? "Bóg zdecydował się na słabość i cierpienie". - nie wiadomo mi o kimś silniejszym wolą i duchem niż Chrystus. Siła wielkich jest złudzeniem wynikającym z obdarzenia władzą, ale bez władzy oni sami z siebie są dużo mniejsi.
"Bóg ludzi słabych i przegranych" - I tak i nie. Bo przez wieki stworzyli cywilizację bogatych ( cywilizację europejską ) i dążacych do doskonałości czego wyrazem była sztuka, obyczaje, elity. (A bogiem słabych i przegranych miał być czerwony sztandar , a Marks jego prorokiem.) A więc słabi pierwotnie chrześcijanie mieli coś ważnego, a więc im dano - ewangeliczna zasada. Oni mieli nie orientowac się na rzeczy doczesne, ale poświecać się dla innych i dla Boga. Mieli obumrzeć jak ziarno , aby przynieść plon. Nie mieli szukać pełni w swoim życiu , ale w życiu przyszłym. I dopóki poświęcali się było im dawane to czego nie pragnęli najbardziej. To dla dzisiejszej cywilizacji konsumpcyjnej niezrozumiałe, bo ona nie stawia na przyszłość. Ona mechanicznie buduje przyszłość generując wzrost gospodarczy, ale nie generuje wzrostu duchowego, a widac ,że konsumpcja gasi potrzeby duchowe i narasta zniewolenie.
Czy Bóg jest Bogiem słabości i cierpienia ? Owszem można odnieść takie wrażenie, bo jak jest cierpienie i śmierć tam jest obrządek religijny. Przyjmuje się ,że ludzie nauki i ludzie religii nie rozumieją się wzajemnie budując przeciwne obozy. A jednak jeżeli ktoś coś wie o fizyce powinien uznać , że stworzenie jest dziełem wręcz nie z tego świata. Stworzenie jest bardziej złożone niż ludzkie wyobrażenia mogłyby wytworzyć.
Bóg słabości ? Bóg od słabości ? Bóg od cierpienia ? Jesteśmy na granicy bluźnierstwa z takim podejściem.
|
|
|
Pani Anna @Centrystka
Roznie bywało w historii. Od kapłanów w starożytnym Egipcie "wywołujących " zaćmienie, przez "rewolucje pastuszków " i "tancerzy" w Średniowieczu, audycje radiową Orsona Wellsa "Wojna Swiatow" w 1938r, ktora po raz pierwszy uzmysłowiła jaka siłę wpływania na umysły ludzkie mają media. Ta audycja wywołała taką panikę, że ludzie uciekali, gromadzili się w Kościołach, a nawet odnotowano przypadki samobojstw. Ludzie uwierzą we wszystko, jeżeli jest to odpowiednio podane, a ci, którzy nie wierzą, to i tak z różnych względów się podporządkują, dla świętego spokoju, ze strachu lub dla korzyści wynikających z plyniecia z prądem. Generalnie ludzkość jako gromada niewiele się różni od stada, taka prawda.
Rzadza tak naprawde wielkie korporacje, a właściwie ci, ktorzy za nimi stoją, a nie rządy poszczególnych państw, a już z pewnością nie nasz. To są tylko wykonawcy. Zadaj sobie pytanie cui bono na pandemii, a znajdziesz odpowiedź na swoje pytania. Zapewniam cię, że mocni wyjdą jeszcze mocniejsi, a słabi znikną - mówię tu o sferze gospodarczej. Co będzie z ludźmi wyszczepionymi badziewiem wyklepanym na kolanie w 3miesiace, to dopiero się okaże. Nie wiem, czy nas wykończą, ale wiem, ze dłużej trwa atestowanie syropu na kaszel dla dzieci niż trwaly badania czegoś przeznaczonego do wstrzykiwania ludziom na taką skalę. To musi dawać do myślenia, czyż nie? |
|
|
Pers husky
"Upodlony" to ty jesteś. Przez Astrę, Oparę, Gavrylienkę.
Mało ci? |
|
|
Pers Centrystka
A kto ci powiedział, że 95% ludzkości wierzy w tę "pandemię"? |
|
|
tricolour No widzisz kolego, możesz się bardzo cieszyć, że jesteś jedyny normalny, a reszta upośledzona, choć biorąc pod uwagę fakt, że nie masz odwagi zwrócić się do mnie, a masz odwagę mówić o mnie, to jest dokładnie odwrotnie.
Bo człowiek dojrzały dobrze wie, że mowa nie do kogoś, a o kimś, to prymitywna forma agresji. Do tego stopnia, że zajęcze serce nie ma odwagi napisac wprost i chce cos uzyskać manipulacją. Tym traktujesz Sake jak upośledzoną, której trzeba wytłumaczyć co i jak, bo sama nie wie jak rozmawiać. Tymczasem też jest dokładnie odwrotnie i pani Sake, z którą sie nie zgadzam w większości spraw, to jednak nie obgaduję jej na boku, tak jak ty mnie.
A na sam koniec wyjaśnię ci, że pogarda i brak szacunku są zerojedynkowe. Oznacza to, że gardzisz ludźmi wyłącznie dlatego, że czujesz to wobec siebie, nawet w sposób nieświadomy. Zastanów się więc lepiej nad sobą, bo w tej swojej krótkiej wypowiedzi okazałeś się z bardzo niedojrzałej strony. |
|
|
wielkopolskizdzichu "O zamordowaniu ks. prałata Myszkowskiego"
Abstrahując od tego czy Lempart ma ,czy nie ma rację.
Proszę o wykazanie związku pomiędzy działaniem podpitego i nierozważonego kościelnego, który zabił swego pracodawcę, a produkowaniem się Lempart Marty. |
|
|
Pers Centrystka
"Czy ten arcybiskup aby Cię nie niepokoi..."
On nie ale to co pisze bardzo.
"gdy trzyma w objęciach różnych Degolado,kard.McCormików i innych zbrodniarzy w purpurach i fioletach."
Porównujesz Vigano' do pedofila? Przecież to właśnie Vigano' napisał słynny list, w którym go demaskował.
Rozumiem, tezy są dla ciebie nie do przyjęcia więc zaczynasz kwestionować moralność Autora.
Jak tam twoje wi-fi między mózgiem a telewizorem? |