|
|
tricolour Zawsze też można porównać babę dzisiejszą z babą o dwadzieścia lat młodszą, bym tym porównaniem "dowieść", że życie ze starą wiedźmą jest pod każdym względem niewolą.Czas skończyć z raszplą. Raszplexit. |
|
|
Zbyszek Polecenia wydaje się osobom w stosunku służbowym. Głupoty o "niewoli unijnej" są bardzo chwytliwe. Apelują do emocji i są wygodne dla polityków, żeby robić niewyrobionym ich zwolennikom wodę z mózgu. |
|
|
tricolour Własność moze i tak, ale ktoś chcial wykupić Jaguara, Rollsa, Astona Martina, Bentleya... |
|
|
Zbyszek Z tymi samochodami, to chyba przesada, bo to głównie własność firm zagranicznych. Ale różnica potencjałów gospodarczych i poziomu technologicznego jest b.duża. Byłoby dla nas dobrze, gdyby polscy politycy więcej uwagi poświęcali podnoszeniu naszego poziomu gospodarczego. Co do Izery, to nie znam sprawy, na pierwszy rzut oka wygląda na na chucpę, ale może to jakiś sensowny plan. |
|
|
Zbyszek Coś w tym jest. |
|
|
Alina@Warszawa Teraz taką samą analizę ekonomiczną proszę wykonać dla Polski, która (niestety) NIE WYSZŁA Z UE.... Porównać należy budżet, PKB, zadłużenie, zatrudnienie, ilość podmiotów gospodarczych, produkcję rolną, przemysłową, liczbę urzędników państwowych, samorządowych. unijnych, stan osobowy armii, ilość obywateli polskich i napływowych - przed wejściem do UE i teraz po 22 latach niewoli unijnej.Tłumaczenie sentencji z obrazka: Ci, którzy podejmują decyzje, nie są wybierani, a ci, którzy są wybierani, nie mają o czym decydować. Horst Seehofer, niemiecki polityk |
|
|
tricolour Warto też przypomnieć, ze gospodarka WB potrafi samodzielnie zaprojektować i wyprodukować lotniskowce, okręty mniejsze, okręty podwodne, elektrownie atomowe, broń jądrową, samoloty pasażerskie i bojowe, samochody wszelkich typów. Posiada topowe uczelnie techniczne i medyczne.I mają sie "nie lepiej" po brexicie. Jakby się mieli z samą jedną Izerą? |
|
|
Marek Michalski "Czy zatem to UE była winna stagnacji WB lub innych jej problemów? Otóż odpowiedź brzmi - nie. To nie UE była winna, bo po wyjściu z UE sprawy nie uległy polepszeniu, ale w różnych wymiarach jest nawet "mniej dobrze". Skoro to nie UE była winna, to kto? Być może to właśnie brytyjscy, polscy, włoscy i inni politycy są tymi, którzy tworzą rzeczywistość i problemy swoich państw, zasłaniając się Unią Europejską, której aparat współtworzą, na który mają wpływ."Pomijam umowę o wyjściu, która uniemożliwiła całkowite zerwanie z UE i współpracę odrębnych podmiotów prawa międzynarodowego, bo ta umowa jest na tyle obszerna, że nie tylko ja jej nie przeanalizowałem:sip.lex.plIstotne jest pogrążenie się Wielkiej Brytanii w unijnym komunizmie, chociaż i po IIWŚ poza rządami Margaret Thacher rządzili tam latami marksiści z Partii Pracy:pl.wikipedia.orgEfektem zanurzenia się w nienormalności jest postrzeganie jej za normę od szeregowego urzędnika czy policjanta, po premiera. Oni tam dalej robią wszystko po unijnemu, czyli wyszli z Unii ale Unia z nich nie wyszła.W Polsce to samo. Jak urzędnik mówi, że "wszystko zrobi zgodnie z przepisami", to znaczy, że postawi na głowie.Pisałem o tym od strony teorii:naszeblogi.pli od strony praktyki działania państwa:naszeblogi.plKomunizm jest chorobą społeczną i leczenie nie byłoby bezbolesne, oj nie, bo najlepiej "podobne leczyć podobnym". |
|
|
NASZ_HENRY Powiedz EjAj jednym słowem jak jest - "dobrze" - a dwoma słowami - "mniej dobrze" ...😡⚫️...........
dakowski.pl |