Otrzymane komantarze

Do wpisu: Czy da się żyć bez Boga?
Data Autor
tricolour
@Sake Ale rozmowa nie polega na tym, że gdy ktoś nam wytknie potknięcie, to musimy szukać sposobu, by mu odwinąć. Można podziekować, że dostało się takie swoiste sprzeżenie zwrotne i przyjąc krytykę jako coś dobrego, na co się samemu nie zwróciło uwagi. To jest dojrzałe widzenie samego siebie. Więc jeśli Centrystka zrobiła coś niestosownego - w Pani ocenie - to można jej to uświadomić i to będziee bardziej dosadne od szukania sposoby do walnięcia.
Centrystka
Czy ten arcybiskup aby Cię nie niepokoi...? A jeśli nawet  przyjaźnił się z nim św.JP2, to pamiętajmy,że w  swojej świętej dobroci uważał On,że wszyscy ludzie są tacy,jak On: dobrzy,uczciwi,prawi.Stąd tyle jego zdjęć gdy trzyma w objęciach różnych Degolado,kard.McCormików i innych zbrodniarzy w purpurach i fioletach.
Centrystka
@PaniAnna Wiara w co: że żadnej pandemii nie ma, to zwykła ściema (czyja?),żeby zawładnąć naszym wspaniałym światem? A szczepionki są po to,żeby nas wszystkich prędzej wykończyć? Czy wiara w cuda; jest pandemia,ale Miłosierny Bóg nas przecież uratuje. Jeżeli to pierwsze, to skąd się wzięły te setki milionów, a właściwie ju miliardy  fanatyków wierzących w nieistniejącą.pandemię? A do tego jeszcze rządy wszystkich państw świata,Kościół Katolicki i inne Kościoły. Znałaś taki przypadek w historii ludzkości, żeby jej 95 % dało się omamić jakiejś bzdurnej bajce? Tylko, błagam: nie mów,że przecież internet,cała elektronika w służbie rozpowszechniania wiadomości, informatyka i t.p.
Guildenstern
@sake Tric to koleś biorący zakładników. Podstawi Ci nogę albo wbije szpilę a potem założy okulary i będzie wytykał palcami, że bijesz okularnika. Przy okazji każdych Świąt udaje spoko gościa a kolejne osoby nabierają się na to. To jest specjalista od bicia kijem po prętach klatki by następnie wyśmiać Cię, że się wściekasz i przykleić łatkę oszołoma. Co do centrystki to nie jest upośledzona tylko zacietrzewiona podobnie jak zdzichu. O zamordowaniu ks. prałata Myszkowskiego pisała nawet wyborcza, więc nie wierzę, że @łasica jest nieświadoma efektów lemparcich seansów nienawiści. Były napaści, dewastacje. Problem w tym, że dla terrorystów jak zwykle zarówno grupy, w których imieniu się samozwańczo wypowiadają jak również ich właśni followerzy to tylko żywe tarcze, tak jak dla komunistów chłopi, robotnicy czy chociażby anarchiści, których potrafili tracić setkami tysięcy. I ważna sprawa. Dla takich osób jak tric czy @zdzichu można mieć tylko pogardę. Jak mówią dzisiejsi 20-latkowie: "Oni są skończeni". I nie chodzi o brak możliwości robienia kariery tylko zaprzedanie się fałszywej idei. Brną w ślepą uliczkę tylko zamiast ściany jest naprzeciwko ten ekran z orwellowskich godzin nienawiści. To są zombie po prostu. Chce pani dyskutować z zombiakiem?
HenrykH.
Jasne że można ,90% komentarzy o tym świadczy.Można też żyć na obczyźnie i święta spędzać na Kanarach .Można też przeżyć cały ten czas na ziemi tylko dla siebie ,nie martwiąc się nawet o najbliższych ..A na koniec ,a cóż tam .Człowiek radziecki (homo sovieticus) nie martwi się na zapas ,umysł wchłonął taką porcję leku (jadu ,nienawiści ) podlanego bimbrem że spotkanie współczucia i sumienia to cud .Jak w Kanie . Acha, ten cud w Kanie Galilejskiej to jedyny który owi ludzie ogarniają.
JzL
Za kazdym razem jak próbuję wejść na www.upodlony.pl wyskakuje mi komunikat że mogę wejść na to szambo ale na własne ryzyko Też tak macie?
Pani Anna
@Centrystka Istota sprawy tkwi  w tym, że  ta cała  pandemii polega na wierze właśnie, a z wiarą, a zwłaszcza  z fanatykami się  nie dyskutuje. To się nazywa siła sekty.
Pers
Ten "przydługi wywód" to nie mój. To mały fragment listu  arcybiskupa Carlo Maria Viganò. Polecam całość na mojej stronce  xn--niepodlegy-i0b.pl
Centrystka
Te przydługi perski wywód przypomina mi dziwnie  moja kuzynkę (dr hab.,pracownik naukowy),która również z zapałem godnym lepszej sprawy wszystkich poucza, że nie ma żadnej pandemii,a tylko "oni" (po długich naleganiach kto to są ci "oni",stwierdziła,że globaliści) chcą zapanować nad światem. Otóż w tym celu oni globaliści muszą zniszczyć doszczętnie najpierw gospodarkę światową,a potem ludzkość. Tylko czym będą wtedy rządzić? I ten fenomen: niechby nawet przez tysiąc szaleńców dały się ogłupić wszystkie rządy świata i 7 miliardów ludzi ? Oraz Watykan na czele z tym Antychrystem Francesco, który przyszedł z piekieł,żeby zniszczyć Kościół. Ale Kościół przez te 2 tysiące lat przeżył o wiele gorsze ataki - schizmy, antypapieży etc., i jakoś trwa. Mądry ks.Tischner dawno temu już stwierdził,że zguba dla Kościoła nie przyjdzie z zewnątrz,ona zacznie się w samym jego łonie.Tym trudniej więc będzie ją zwalczać.
Centrystka
Paniusia Centrystka wyraża ogromny podziw dla  niezwykłej kultury i delikatności zawartych we wszystkich komentarzach japońskiej wódeczki nr 3 !
EsaurGappa
Dziś można wszystko,ale czy wszystko przynosi korzyść?Chrystus nie zmartwychwstał byśmy żyli tylko dniem doczesnym,on żyje byśmy my mieli oczy duszy wpatrzone tam daleko za horyzontem marzeń,ale jeśli  w tym życiu żyłeś bez Boga i dałeś radę,to po śmierci też będziesz miał szansę tak żyć ;-)  
Pers
Pani Anna " zapomniałam  słowo  "konserwatywny" ująć  w cudzysłowów" Teraz wszystko jasne :)  
Pani Anna
@Pers Totez zapomniałam  słowo  "konserwatywny" ująć  w cudzysłowów,  bo pisałam  to słowo z ironią. 
sake2020
@tricolour....Ale szyderstwa pani Centrystki wobec mnie stanowiące jedyny punkt jej twórczości dozwolone?Jaką to krzywdę tej paniusi wyrzadziłam,czym obraziłam?
Pers
sake3 "choć mam wątpliwości dlaczego Kosciół tak gładko na tę pozycję przeszedł." Ja nie mam żadnych wątpliwości dlaczego. Ponad 10 lat temu napisałem notkę, która bardzo dużo wyjaśnia i jak widać, to co napisałem sprawdza się. Polecam, dużo się dowiesz spiritolibero.neon24.pl PS. I proszę nie mówić mi "pan". W blogosferze te formy nie obowiązują.  
tricolour
@Sake Wielu osobom przypadkowo przeszły - niechcący - dwa jednakowe posty. Robienie z tego pośmiewiska i szyderstwa (jako jedynej treści swej wypowiedzi) nie świadczy o Pani za dobrze.  Tym bardziej, że w okolichach Wielkanocy zarzekała sie Pani, jak to nikomu żadnej krzywdy nie robi, nie wyśmiewa i nie obraża. Kwiaty przed Panią rzucać w trakcie procesji... na pewno nie mniejszy hołd się należał, wedle Pani samej o sobie. Więc proszę dosięgać standardów, które potrafi Pani o sobie napisać, a których nie potrafi dotrzymać.
sake2020
@Pers.....W częsci dotyczącej globalizmu zgadzam się z Panem choć mam wątpliwości dlaczego Kosciół tak gładko na tę pozycję przeszedł.Czy to znaki czasu,bo nic nie stoi w miejscu i podlega zmianom czy też bezradność wynikająca z niemocy.Już abdykacja papieza Benekykta XVI-go była sygnałem a ekumenizm tak lansowany jest błędem.W takiej konfiguracji kazda z religii zechce być wiodaca.
sake2020
@Roz Sądek.....Dołaczę z moim wspomnienie.Leżałam w Ochojcu,nie byłam ciężko chora ,przeprowadzono koronografię oraz inne badania serca.W niedzielę przyszedł ksiądz ,panie przygotowały się do Komunii i spytały czy ja też chcę skorzystać.Po chwilowym popłochu i tłumaczeniu że nie byłam u spowiedzi okazało się,że mogę się wyspowiadaćna szpitalnym łóżku.Przyznaję -ja wierząca ale raczej okazjonalnie praktykujaca byłam pod wrażeniem spowiedzi gdzie polowy grzechów zapomniałam ,Komuni św.i niezwykłej kultury tego kapelana,jego słów ,podejścia.To nawet nie była tradycyjna spowiedź ale rozmowa serdeczna i ciepła,oraz wspólna modlitwa.Do dziś pamiętam.Dlatego myślę,że ci co tak atakują kościół i doprowadzą do jego eliminacji najbardziej uderzą w takich własnie kapłanów.
Pers
Pani Anna "tego w rok dokonał  konserwtywny rząd  PIS przy pomocy kleru." Rząd PiS to tylko jeden z wykonawców globalnej doktryny. Inne rządy robią to samo. Gdyby rządziła PO byłoby dokładnie to samo. Może byliby nawet bardziej gorliwi, kto wie? Mam nadzieję, że przeczytałaś linkowany tekst Abp. Vigano'. Daje nadzieję.
wielkopolskizdzichu
"wiara to dar od Boga" Z tym się mogę zgodzić, ale co ma wiara wspólnego z całym zastępem cwaniaków odzianych w szaty liturgiczne, robiących deal życia na sprzedaży produktu, którego istnienia, ani jakości nikt nie sprawdził.
sake2020
@Centrystka......Ależ się skompromitowałam i to w oczach pani Centrystki.Chyba przyjdzie mi popełnić seppuku.Ystarczy żebyś poszukała paniusiu gdzieś indiej niż tylko w GW i TVN a dowiesz się o pobiciach duchownych(jeden zabity),z łatwościa znajdziesz na Tik-tak filmik chłystka i jego zabawy z krzyżem i próbach podpalania (nie pisałam o spaleniu) kościołów.Dodam też o rozbijaniu figur i kapliczek w tym zabytkowych.
sake2020
@Centrystka.....Aż podwojony wpis dla pokazania siły słowa i ironii pani Centrystki ? Czym sobie tak skromna osoba jak ja zasłużyła na taki zaszczyt? Czyżby liczyła Pani,że Sok z buraka dostrzeże i doceni tę zjadliwość i rzuci ofertę?.Tam właśnie takich jak Pani potrzebują 
Roz Sądek
Po ciężkim wypadku leżałem na urazówce. Miałem okazję, jedyną w swoim rodzaju - zaobserwowania wiekopolskichzdzichów. Z każdym dniem, regularnie, progresywnie, przybywało nawróconych. Niekiedy nawrócenie powodowały już pierwsze wyniki badań, a niekiedy dopiero kolejne, oznajmiające brak poprawy. Cuda. Kiedy już mogłem doturlać się do szpitalnej kaplicy, mogłem zobaczyć metamorfozę tych, którzy na wejście kapłana do pokoju - jak mogli, odwracali się bokiem, albo udawali sen. @wielkopolskizdzichu, musiałeś to słyszeć - wiara to dar od Boga. Nie znam powodów Twojego zacietrzewienia i nic mnie to nie obchodzi, ale jakaś klapka w Ci głowie szwankuje. Weź chłopie zeszyt i ołówek i tam sobie wypisuj swoje frustracje. Czego tu na NB oczekujesz, że Cię wyleczymy? Abo nawrócimy?  
Pani Anna
@Pers Jak długo  istnieje chrześcijaństwo, tak zawsze ludziec szukali pociechy i schronienia w Kościele, tak było w czasach wojen, czy zarazy - takiej prawdziwej, a nie "plandemii". Odkąd rok temu Bergoglio pozamykał  kościoły  i ograniczył  dostęp  do liturgii i sakramentów okazało  się, że  wiara to jest wlasciwie taki sobie event, rodzaj hobby, bez którego  można się  doskonale  obejść. Dla mnie to było  jak cios obuchem, to i postawa purpuratów  straszących  wiernych  piątym  przykazaniem, którego złamaniem  okazało  się  być  uczestnictwo we mszy. To, czego dokonać na przestrzeni wieków  nie udało  się  nikomu, tego w rok dokonał  konserwtywny rząd  PIS przy pomocy kleru. Dziwić  może  tylko, jak łatwo  to poszło...
Co to ma do rzeczy? Głosując na nich myślałem ,że będą stanowić prawo oparte na cywilizacji łacińskiej (co obiecywali). Mam jeszcze coś tłumaczyć?