Otrzymane komantarze

Do wpisu: Czy da się żyć bez Boga?
Data Autor
Pers
Podporządkowanie hierarchii katolickiej Wreszcie wiemy - i to jest z pewnością najbardziej szokujący aspekt - że część katolickiej hierarchii jest również obecna w tym planie, który w Jorge Mario Bergoglio znajduje posłusznego kaznodzieję pandemicznej narracji i głównego sponsora szczepionek, co zrobił nie wahając się przed zdefiniowaniem szczepienia jako „obowiązku moralnego” pomimo bardzo poważnych etycznych i religijnych zastrzeżeń, jakie się z tego wynikają. Bergoglio odbył rozmowę z watykańskim ekspertem Domenico Agasso, w rozmowie zebranej w książce zatytułowanej "Bóg i świat, który nadejdzie", aby zalecić masom podanie terapii genowej i zapewnić autorytatywne i niefortunne poparcie dla ideologii globalizmu. Od marca ubiegłego roku Stolica Apostolska okazała się doskonale dostosowana do planu globalizmu, nakazując zamknięcie kościołów, zawieszenie celebracji i udzielania sakramentów. Gdyby tak się naprawdę nie stało i rzeczywiście usłyszano zdecydowane potępienie tego antyludzkiego i antychrześcijańskiego projektu, przywódcom Kościoła katolickiego trudno byłoby zgodzić się na poddanie tłumów absurdalnym ograniczeniom natury wolności, w imię nie tylko ideologicznego zniewolenia, ale oczywiście także ekonomicznego i społecznego. Nie zapominajmy, że jako odpowiednik utraty wiernych w kościołach i wynikającej z tego drastycznej redukcji ofert na Konferencje Episkopatów, koniecznie musi istnieć alternatywna forma finansowania, której nie będziemy długo odkrywać. Myślę, że nie jest niczym zaskakującym, że w tej operacji nie brakuje ani komunistycznych Chiny, ani de Rothschild, ani Billa i Melindy Gates (którzy, jak dowiedzieliśmy się z autorytatywnego źródła, otworzyli konta w IOR), ani sieci samozwańczych partii i ruchów demokratycznych oraz są międzynarodowej lewicy - posłusznej ideologii globalistycznej. Z drugiej strony, Wielki Reset przewiduje ustanowienie powszechnej, ekumenicznej, ekologicznej i maltuzjańskiej religii, która postrzega Bergoglio jako swojego naturalnego przywódcę, co zostało niedawno uznane przez masonerię. Adoracja pachamamy w Watykanie, porozumienie z Abu Zabi, Encyklika Bracia i nadchodzący szabat w Astanie - wszystko to idzie w tym kierunku, kończąc ten nieubłagany proces rozpadu Kościoła, który rozpoczął się od Soboru Watykańskiego II. xn--niepodlegy-i0b.pl
Centrystka
Sake kompromituje się niewiedzą o tym co to znaczy sojusz ołtarza z tronem,bo pewnie  uważa,że skoro w Polsce nie ma monarchii,to skąd ten tron - bidula...  
Centrystka
@Sake Ja wprawdzie nie widziałam płonących kościołów lub deptanych krzyży,ale Sake zapewne tak, i to na protestach kobiet,bo po co by to pisała? A prześladowania chrześcijan u nas nie ma? Zabijania, wypędzania,palenia w kościołach - nie? Dziwne... Ale Sake już się postara o takie wstrząsające opisy makabrycznych scen na ulicach polskich miast i miasteczek.
Centrystka
@Sake Ja wprawdzie nie widziałam płonących kościołów lub deptanych krzyży,ale Sake zapewne tak, i to na protestach kobiet,bo po co by to pisała? A prześladowania chrześcijan u nas nie ma? Zabijania, wypędzania,palenia w kościołach - nie? Dziwne... Ale Sake już się postara o takie wstrząsające opisy makabrycznych scen na ulicach polskich miast i miasteczek.
sake2020
@wielkopolskizdzichu....Pan to jeden z tych co bezmyślnie powtarzają stereotypy o sojuszu władzy z tronem.Katolicy są obojętni  bo nauczono ich nadstawiac drugi policzek,choć teraz katolik powinien się odwinąć.No ale przecież nie na darmo pracują Hartmany,Lemparty,Wielgusy utwierdzające na każdym kroku katolików,że są czymś gorszym,niedouczonym,propolskim skołtuniałym elementem na tle ich światłych,wykształconych i pięknych.Utwierdza ich też w tym UE milczeniem przechodząca wobec zabóstw chrzescijan w świecie.Na odcinku ,,młodzież'' rózni młodzi gniewni za pieniądze z ośrodków antyklerykalnych wykonują obsceniczne gesty majace ośmieszyć wiarę.
wielkopolskizdzichu
"Dlaczego katolicy milczą i przechodzą obojętnie?" Może dlatego iż w większości nie identyfikują się z tym co  dotychczas funkcjonowało jako wiara w Jezusa Chrystusa. Efekty sojuszu ołtarza z władzą zawsze opłakane są dla wiary. Przykład Hiszpanii, Irlandii, Włoch, Brazylii, Argentyny, Chile. Kościoły w Polsce to miejsce oddawania czci rządzącej Partii, co mnie obchodzi jej interes? youtube.com buzz.gazeta.pl
sake2020
,,Czy da się żyć bez Boga?''.....Wygląda na to że tak sądząc z biernej postawy samych katolików na wszelkie objawy atakowania Kościoła,Krzyża ,ich samych.Każdy dzień przynosi jakieś informacje o aktach wandalizmu,podpalaniu kościołów,wyśmiewa się wiarę i wierzących przy braku jakiegokolwiek sprzeciwu.Agresja narasta .Działania pani Lempart czy Seneszyn pokazują ,że tu już nie chodzi o aborcję ale o fizyczną likwidację kościołów i przejęcie mienia kościelnego.Dzisiejszy przykład agresji wśród młodzieży-na portalu Tik tak mlody człowiek wrzucił filmik pokazujący ja depcze po krzyżu a potem wrzuca go do ubikacji.Sprawa ma być zgłoszona do prokuratora,ale zapewne okaże się że to wyraz ekspresji artystycznej.Dlaczego katolicy milczą i przechodzą obojętnie?Czy nie trzeba zbierać dowody wandalizmu czy innych działań wymierzonych w wiarę zamiast pieknie brzmiących słów,retorycznych pytań ?   
Zbyszek
A cóż to ma do rzeczy?
Zbyszek
"Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło. Bo z obfitości serca mówią jego usta"
Nie przyszło mi do głowy wiele lat temu ( kiedy PiS był w opozycji), że tak wielu jego członków jest ateistami.
wielkopolskizdzichu
Zamiast tego przydługawego elaboratu, nie lepiej napisać wprost: Na kolana przed purpuratami i kłaść na tace bo inaczej będziecie się w piekle smażyć.
Do wpisu: Zbydlęcenie: o człowieku nowej normalności i postmodernizmie
Data Autor
Zbyszek
Ja uwielbiam bydlątka. Polecam, poczytać albo posłuchać: camino.zbyszeks.pl
Zbyszek
Istotnie, można tak powiedzieć
Zbyszek
Niestety, już się dostała. Ale sprawa nie jest przegrana.
Zbyszek
Komunistom się u nas... nie udało
rolnik z mazur Waldek Bargłowski
@ Maverick,  Biden to dziadek z demencją i atrofia mięśni. Za niego inne diabły mieszają w kotle. USA to za Toynbee ( zdaje się) trup w zbroi. Nie wiem co musi się stać, by odżyła. Pzdr
Maverick
Amerykańska arogancja, brak kultury i manier, oraz kunsztu dyplomatycznego jest widoczna gołym okiem. Ale ci wyjątkowo upośledzeni ludzie lubią sobie przypisywać wyjątkowość, a jak wiadomo gdy Bóg chce ukarać jakiś kraj to daje im niegodziwych przywódców. Biden jest uosobiebniem Lucyfera. Ten głupek i arogant niedługo zapląta się we własne sidła. Bo tak Bóg karze takich zbrodniarzy i morderców. Ten czubek przewrócił się na schodach do Air Force One nie jeden raz ale aż trzy razy. Czyżby to miało sygnalizować impotencję umysłową tego durnia? Własnie dzisiaj wznowili bombardowanie Libii. To jest prawdziwy killer. Bo lucyferianie kogo o coś posądzają sami to czynią. Co ciekawe ci Lucyferianie nie respektują praw bożych i nadużywają zwrotu God bless America, gdy to coraz bardziej przypomina napis na paskach nazistów Gott ist mit uns.
Anonymous
"Myślenie racjonalne nie pomaga - pisze New York Times. - Nie należy samodzielnie myśleć - doradza sympatyczny dziennikarz onet.pl. Musimy zdać się na ekspertów - powtarzają tysiącami i może milionami umysły, dłonie, usta ludzi na dole." Indoktrynacja to fragment większej całości. Można powiedzieć, że mechanizm dojrzał w skali globalnej i pandemia jest jego naturalnym ciągiem dalszym. Wręcz chce się powiedzieć Marcinem Wolskim, że to "nasz ulubiony ciąg dalszy".  
jazgdyni
Witam W dyskusjach publicznych, a takimi m.in. są wymiany zdań w internecie, że strony neo-bolszewii (upieram się przy tym określeniu, bo modernizm, neoliberalizm to pseudonaukowe przykrywki magików od słów) uderza już nie tylko brak rzeczowych argumentów, lecz także bardzo ubogie słownictwo i niezrozumienie znaczeń słów. Z tamtej strony mamy do czynienia nie tylko z rozpaczliwym poziomem intelektualnym i kulturowym, ale też ze stałą agresywną postawą, jakby nieustannie byli na amfetaminie. Tam jest zupełnie inny profil mentalnościowy i schematy rozumowania. Zdaje mi się, że te ich obowiązkowe "przekazy dnia" kompletnie zniszczyły im samodzielność. Nie możemy dopuścić, by edukacja dostała się w ich łapy. Pozdrawiam
angela
 To wlasnie komunisci uformowali "masy",  nie 'ja, ty,"  tylko "my wy", masy bez tozsamosci, odpowiedzialnosci i imienia,   ktorymi latwo bylo sterowac, a demokracja, ta falszywa demokracja,  konczy dzieło.  Kazdy duren, zly czlowiek, ktory przeciagnie na swoją strone większą ilosc takich samych durniow, moze rządzić mądrymi. Caly czas trwa walka, 5 partii tzw lewicy , wszelkimi sposobami , walczy o władzę , kombinuja jakby tu skolowac coraz to wiecej młodych,  juz nastepny na swieczniku, , pastor tvn łowi naiwnych, widzimy to wszystko na wlasne oczy.
Adam66
Proszę nie ubliżać bydlątkom...  Znacznie lepszym i adekwatnym określeniem jest "swołocz".
Do wpisu: „Bieguni” – Olgi Tokarczuk. Recenzja
Data Autor
Zbyszek
Pozdr :)
rolnik z mazur Waldek Bargłowski
@ autor,  Jeśli świat jest dziełem lucyfera to noblistka Olga ma rację nie poprzestając na układaniu liter w zdania i zasypywania ewentualnych czytelników slowotokiem i bez znaczenia jest to czy ma to jakiś sens czy nie. Keep on going to zapewne sens Biegunki. Żeby tyle stron napisać o niczym to trzeba😃 mieć niewątpliwie wielki talent. Pzdr
Valdi
Myślę, że prawdopodobne jest że autor dostanie jakąś kaskę za recenzję. Ktoś musi pisać recenzje dzieł naszej noblistki. A to bardzo ciężka praca.
Anonymous
Dziękuje za poświęcenie. Ktoś w społeczeństwie musi opróżniać nieczystości. Za dużo jednak wczucia się w smród a za mało o samym smrodzie.