Otrzymane komantarze

Do wpisu: Zdjęcie 3/253: Kolory
Data Autor
Zbyszek
Każdy, patrząc, widzi po części - siebie :)
mada
Zdjęcie jak zdjęcie. Na co niby mam patrzeć?
Do wpisu: W wielką i kolorową przyszłość
Data Autor
u2
Z tego co pamietam to jest Pan związany z tezami Marcina Lutra. Innymi słowy pielgrzymkuje Pan do Niemiec. Można i tak. Jest to kuszące. Ja jednak wolę, aby dobrze się działo w Polsce. W Niemczech raczej sobie nie poradzą w nadchodzącej wojnie światowej, o czym przestrzegał Czesław Klimuszko (1905-1980). Radzę przestudiować książki Czesława Klimuszko. Są jego wypowiedzi na YT. Póki jest jeszcze czas. Zanim znowu przebudzi się Bestia.
Zbyszek
Są dwa rodzaje tez: 1. - takie, które oparte są na przeslankach, np. wielu obserwacjach 2. - takie, które nie są oparte na niczym Pisząc "Możliwe jest, że życie jest bezcelowe" wydaje się pan ferować tezę rodzaju drugiego. Można i tak.
Jabe
Ekspert pieniędzy nie wyczaruje. Trzeba je zebrać w podatkach, pożyczyć lub dodrukować. No i drukuje się. Póki była koniunktura, to się udawało, a co będzie, nie wiadomo. Trzeba było zawczasu myśleć o chudych krowach. Jest jeszcze dużo do naprawienia, powiada Pan. A co już zrobiono?
u2
"Ponoć każdy organizm żywy musi mieć cel. Coś w przyszłości, co go pociąga. Ta przyszłość musi być jasna." Aby nie rasizm ? Dlaczego nie czarna lub żółta ? Dlaczego organizm żywy musi mieć cel ? Możliwe jest, że życie jest bezcelowe. Nie oznacza to, że nawołuję do desperacji lub depresji. Bynajmniej, wolę aby ludzie wokół mnie byli szczęśliwi, a szczęście to nie jest abstrakcyjne pojęcie. Można pielgrzymować, wiadomo, ruch to zdrowie, w dodatku w grupie. Zmęczenie wywołane aktywnością fizyczną wyzwala endorfiny, hormony szczęścia. Pielgrzymki do Mekki są obowiązkowe np. dla muzułmanów. Tak jak codzienne modły w kierunku Mekki. Ale to nie jest jedyny sposób na szczęśliwe życie.
keram
Pomimo światowego kryzysu spowodowanego pandemią nie słyszymy od ministra finansów i rządu PIS, że "piniendzy nie ma i nie będzie", a swojej nieudolności nie tłumaczą niewidzialną ręką rynku jak to robiły wielce oświecone, nowoczesne i pseudo liberalne rządy PO-PSL.   Przynajmniej wiadomo, że budżet jest w dobrych rękach. Po 6 latach można powiedzieć, że to za rządów tego okropnego i socjalistycznego PiS-u tym najważniejszym ministerstwem zarządzają eksperci !!!   I to oni dają nam Polakom prawdziwe poczucie bezpieczeństwa. Taki właśnie powinien być rząd !   Oczywiście jest jeszcze bardzo dużo do naprawienia i do zrobienia. 6 lat temu premier Szydło mówiła, że żeby nadrobić stracony czas po 89 roku potrzebne są co najmniej 2 kadencje, dlatego teraz nie czas na eksperymenty tylko głos na PIS.  
Do wpisu: Zdjęcie 1/253: Pszczoła w morzu zieleni i fioletu
Data Autor
Zbyszek
Trzmiel – zwyczajowa nazwa dużej, krępej i gęsto owłosionej pszczoły :)
Dark Regis
To nie jest pszczoła. To jest trzmiel. Często zakłada gniazdo w mysich dziurach np. na miedzy i żądli jak diabli.
Do wpisu: Moralność, etyka i kultura - czy przeminą?
Data Autor
Silentium Universi
Zawsze zastanawiali mnie nieśmiertelni w "Podróżach Guliwera". Może te niejasne intuicje Swifta nie będą tylko fantazją. Gratuluję koncepcji i pozdrawiam
EsaurGappa
Czarujmy się wyświechtanymi słowami,zatruwamy poetyckim blichtrem nasz język,całkowicie i bezwzględnie umiemy doskonale kłamać,a kiedy jest czas czynów milczymy zgorzkniali karmiąc swe próżno ego samotnością.Oj źle się dzieje i to chyba każdy czuje,bo jesteśmy naczyniami połączonymi,z jednego żródła wszyscy powstaliśmy,a ono nagle wyschło.Koniec.Kropka.Ale kto chce to wierzy,kto słuchał słyszy,kto patrzył widzi,wczorajsza nadzieja tylko nas jeszcze u sìł trzyma.Tylko jedna historia jest tak wspaniała jak wspaniały może być człowiek,tylko jeden człowiek powiedział że powróci.I pragnę być jednym z wielu którzy jeden cel w życiu sobie postawią,zaczną apostołować powrót Boga Chrystusa.Odwagi jednak ni krzty,bezsilność,zaplątnie,trwoga gdzie nasi prorocy duchem natchnienia,gdzie cuda,gdzie modlitwa wspólna, wyśmieją nas kolejny raz,zakrzyczą,uśmiercą w sobie ducha,z niczym zostaniemy.Kapłani służą już tylko sobie,ich twarze obce nieznajome,coś tłumaczą,wyjaśniają a sami w ciemności żyją.Ale też nie ma siły która powstrzyma swiatło,nie tylko za świętą krew Jezusa zostaliśmy ocaleni przed piekłem,nasi wspaniali kochani przodkowie,a było ich miliardy nie raz i nie dwa w imię miłosci stawili czoła złu,dając świadectwo armii Boga.Tak mocno nas wspierają i dopingują,właśnie teraz gdy jesteśmy na ten czas próby sami.  
Zbyszek
Możliwe. Ale. Przyszłość jednak jest nieznana i po trosze jest pochodną naszej w nią wiary, więc może po prostu, jak to śpiewał śp. WM w swojej na poły genialnej piosence: Róbmy swoje pozdr
rolnik z mazur Waldek Bargłowski
@ autor,  piękny wpis. Ja takim optymistą nie jestem. Człowiek staje się elementem niepotrzebnym, gdyż jest nieprzewidywalny. Autonomiczne auto nie zrobi wypadku! Nasze pokolenie jest skazane na wymarcie. Pozostaną rezerwaty dla opornych. Trans humanizm - to model przyszłości. Etyka, moralność...? Ktoś to pewnie będzie studiował w przyszłości jak dziś nieliczni zajmują się etykietą dworską czasów Ludwika XIV. Pzdr
Zbyszek
Bardzo proszę. Zerknąć także na blog lub książkę :)
Pani Anna
Bardzo akurat dzisiaj potrzebowałam  przeczytac coś  takiego. Dlatego dziękuję  bardzo za ten wpis.
Do wpisu: Niedziela
Data Autor
sake2020
Wypoczynek niedzielny mozna potraktować jako mądrą diagnozę lekarskąJuż nawet nieważne jak postrzegają tego ,,lekarza''i jego wiedzę wierzący i niewierzący większość uważa,że to jest zbawienne dla organizmu.Wymogi czasu,postęp technologiczny powodują,że odstepujemy od tej zasady i to się już nie zmieni.Dlatego należy cenić każdą wolną chwilę,nie tylko niedzielę.Wspolne spacery ,spotkania rodzinne,nawet kilka minut w ciszy w kosciele ,wycieczki,wypoczynek mniej lub bardziej aktywny sa bardzo wazne.
Tomaszek
Literówka Mr Trotel ? Trzeźwieją do piątunia .
Do wpisu: Czy da się żyć bez Boga?
Data Autor
Zbyszek
Tak
Tomaszek
Pewnie to piekło i ciebie Źdźichu dosięgło . Dla tego cię Bóg odebraniem rozumu ukarał . Nawet ja wierzę że kiedyś coś miałeś w tym bąblu na końcu szyi . A nawet Stalin w twoją nację nie wierzył i ustawowo uznał was za debili . Nie dasz rady inaczej , to chodź rzuć na tacę .
Tomaszek
@Sake A z jaką panią ty wdawałaś się w przepychankę ? Pierwsze czytam i nie widzę żadnej pani .
JzL
Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi. Przecież nie możemy nie mówić tego, jakie są nasze wartości i w co wierzymy
Centrystka
Podobno dyskutujemy,i to jak na tutejsze standardy całkiem kulturalnie,a nie przepytujemy się. Śledztwo w tej sprawie prowadziła i nadal prowadzi prokuratura polska, a ustalenia co do przyczyn katastrofy wykonała samodzielnie polska komisja badania wypadków lotniczych, która z raportem rosyjskim (Anodiny )w wielu miejscach się nie zgadza,widząc główną przyczynę katastrofy w pracy obsługi naziemnej lotniska Sjewiernyj. Niestety,wyszły też na jaw naciski natury politycznej na załogę samolotu,do czego PiS i jego wyznawcy nigdy się nie przyznają, a tylko będą zarzucać odrębne wizyty w Katyniu Lecha Kaczyńskiego i Donalda Tuska,zapominając,że ową feralną  wizytę organizowała Kancelaria Prezydenta RP,w której wówczas pracował również obecny prezydent RP. Co do bałaganu na miejscu katastrofy i koszmarnego potraktowania zwłok ofiar, miej pretensję do Rosjan, oni zawsze potrafią zrobić "bardach" w każdej sytuacji.
Pani Anna
@nie wiem dlaczego mnie tak przepytujesz, ale ok. 10min po upadku należało  podac informacje, że  doszlo do wypadku, tyle i aż  tyle. Przypomnij sobie katastrofe samolotu malezyjskich linii lotniczych z załoga holenderska w 2014r czy Holendrzy odpuścili śledztwo? No i co się okazało,  samolot został  zestrzelony przez  Rosjan. Czy ktoś się śmiał  z tego sledztwa? Czy ktoś  zarzucał polityczną  gre, albo ze powstaje "sekta", albo że  tworzy się jakieś  niestworzone teorie spiskowe? Powołano komisję międzynarodową, pozbierano i przebadano wszystkie szczątki, mimo, że  zostały rozrzucone na przestrzeni 35km2, a nie kilkuset metrów. Wszystkie szczątki  ludzkie, które  odnaleziono zostały przebadane genetycznie i należycie pochowane. Mam Ci przypominać  jak to odbyło  się  w Smoleńsku? O "przekopywaniu na metr w głąb "? O zniszczenie wraku, który  jest  najważniejszym dowodem? O tym co najgorsze i co najbardziej boli czyli o profanacj zwłok, 2 głowach, 3 rękach, 2 miednicach zmieszanych ze śmieciami w jednej trumnie  i to po tym, jak Kopacz oświadczyła, że  uczestniczyła  przy sekcjach? Słyszałaś kiedyś  o takich "standardach "? Nie trzeba być  śledczym  lotniczym, zeby jasnym było, że  to uraga nie tylko wszelkim zasadom prowadzenia sledztwa, ale zasadom cywilizacyjnym? Jezeli nie bylo  nic do ukrycia, to po co to było? Może  po to, żeby  pokazać nam "oto czym dla nas jesteście, gdzie was mamy. Możemy  zrobić  z wami co nam się  podoba i co nam zrobicie?" Nie takie zbrodnie popełniano na oczach swiata, a swiat milczał.  To nie jest żaden  argument. A zamachy mozna popełniać  na wiele sposobów, nie tylko poprzez bomby. Również  poprzez dywersje, zaniedbania, wprowadzenie w błąd... cokolwiek by to było,  to my jako państwo  nie możemy nic - patrz powyzszy przykład  Holandi, która  zrobiła  wszystko jak należy, a Rosja przyznala się  do winy, a winnych postawiono przed sądem.
Centrystka
Mnie się,mądralo,pytasz? Ja twierdziłam kiedykolwiek i gdziekolwiek,że to był zamach? Wybacz,ale do głoszenia takich spiskowych teorii wobec oczywistych faktów wyjaśnionych już w w kilkanaście miesięcy po katastrofie, to ja się nie zniżam. Ale tobie oczywiście wolno,nikt ci nie broni, a jeszcze zyskasz poklask niektórych.
Centrystka
Nie zgadzam się oczywiście z Twoją tezą,jakoby "sprawa smoleńska" - jak słusznie nazywasz to, co nastąpiło potem i trwa aż do dzisiaj -  została niewyjaśniona,ale wiem przecież na jakim blogu dyskutujemy. Zgadzam się natomiast całkowicie, że wiele zrobiono i nadal się robi, żeby zdeprecjonować ,a wręcz chwilami ośmieszyć tę wielką tragedię narodową i chyba Ty również dobrze wiesz kto to zrobił i nadal robi, kto tak nikczemnie gra politycznie tą tragedią już od 11 lat, kto uczynił z niej kanwę i główny nurt uprawiania polityki dzielenia narodu i rządzenia według rzymskiej zasady divide et impera, co mu się niestety udaje. Nie znajduję także żadnych konkretów w Twoim twierdzeniu,że "To, co zrobiono w tej sprawie uraga wszystkiemu" - czyli konkretnie jakim to zasadom badania wypadków lotniczych, np.z badań znanych Ci z filmów Discovery? Rozumiem, ze Twoje stanowisk wynika z oglądania i lektur mediów  prorządowych zwanych szumnie "narodowymi",albo od środowiska Rydzyka,gdy Nasz Dziennik przez lata wypisywał tony bzdur o tej sprawie. I wybacz, ale zarzut,iż już w 10 minut po informacji o katastrofie podano,że był to wypadek - nie wytrzymuje krytyki. Czyli miano podać,że to był zamach spowodowany prze Putina w zmowie z Tuskiem? Tylko jak uzasadnić powody dokonania takiej masowej zbrodni na własnym (rosyjskim) terytorium i to na oczach całego świata - wiesz może? Chyba, że zgadzasz się z takim mega  kuriozalnym twierdzeniem w/w mediów,że Putin w ten sposób zemścił się na polskim prezydencie za to, iż ten optował za Gruzją przeciwko Rosji,która tę Gruzję zaatakowała - taki to bezdennie durnyj był ten Putin,prawda?A Tusk mu pomagał, bo nienawidził Lecha Kaczyńskiego - ot i cała prawda o zamachu i jego powodach. A co powiesz o przesławnej i coraz droższej w wydatkach (nierozliczonych!)na jej członków, podkomisji Macierewicza i jego wciąż zmieniających się rewelacjach przyczynach rozbicia się samolotu (a to sztuczna mgła,a to silne elektromagnezy przyciągające samolot,a to eksplozja w powietrzu)? A co powiesz o składzie tej podkomisji i jej żmudnych doświadczeniach z wybuchającymi parówkami, o tym że nigdy nie pojawili się ci "eksperci"  na miejscu, z których żaden nigdy nie badał katastrof lotniczych katastrofy, by zbadać choćby pobieżnie wrak,że obecna władza wbrew buńczucznym zapowiedziom wcale nie stara się o zwrot wraku?  I wreszcie jak Ci się podobają te polityczne wiece posługujące się tragedią smoleńską, zwane "miesięcznicami"? Chyba niepotrzebnie zadaję tyle pytań, bo nauczona krótkim doświadczeniem na NB, powinnam się spodziewać,że ten mój tekst jako mocno nieprawomyślny i sprzeczny z linią polityczną NB zostanie zatrzymany przez cenzurę tzw. Strefy WOLNEGO Słowa - i do Ciebie nigdy nie dotrze.