|
|
Silentium Universi Zawsze zastanawiali mnie nieśmiertelni w "Podróżach Guliwera". Może te niejasne intuicje Swifta nie będą tylko fantazją. Gratuluję koncepcji i pozdrawiam |
|
|
EsaurGappa Czarujmy się wyświechtanymi słowami,zatruwamy poetyckim blichtrem nasz język,całkowicie i bezwzględnie umiemy doskonale kłamać,a kiedy jest czas czynów milczymy zgorzkniali karmiąc swe próżno ego samotnością.Oj źle się dzieje i to chyba każdy czuje,bo jesteśmy naczyniami połączonymi,z jednego żródła wszyscy powstaliśmy,a ono nagle wyschło.Koniec.Kropka.Ale kto chce to wierzy,kto słuchał słyszy,kto patrzył widzi,wczorajsza nadzieja tylko nas jeszcze u sìł trzyma.Tylko jedna historia jest tak wspaniała jak wspaniały może być człowiek,tylko jeden człowiek powiedział że powróci.I pragnę być jednym z wielu którzy jeden cel w życiu sobie postawią,zaczną apostołować powrót Boga Chrystusa.Odwagi jednak ni krzty,bezsilność,zaplątnie,trwoga gdzie nasi prorocy duchem natchnienia,gdzie cuda,gdzie modlitwa wspólna, wyśmieją nas kolejny raz,zakrzyczą,uśmiercą w sobie ducha,z niczym zostaniemy.Kapłani służą już tylko sobie,ich twarze obce nieznajome,coś tłumaczą,wyjaśniają a sami w ciemności żyją.Ale też nie ma siły która powstrzyma swiatło,nie tylko za świętą krew Jezusa zostaliśmy ocaleni przed piekłem,nasi wspaniali kochani przodkowie,a było ich miliardy nie raz i nie dwa w imię miłosci stawili czoła złu,dając świadectwo armii Boga.Tak mocno nas wspierają i dopingują,właśnie teraz gdy jesteśmy na ten czas próby sami.
|
|
|
Zbyszek Możliwe. Ale. Przyszłość jednak jest nieznana i po trosze jest pochodną naszej w nią wiary, więc może po prostu, jak to śpiewał śp. WM w swojej na poły genialnej piosence: Róbmy swoje
pozdr |
|
|
rolnik z mazur Waldek Bargłowski @ autor,
piękny wpis. Ja takim optymistą nie jestem. Człowiek staje się elementem niepotrzebnym, gdyż jest nieprzewidywalny. Autonomiczne auto nie zrobi wypadku! Nasze pokolenie jest skazane na wymarcie. Pozostaną rezerwaty dla opornych. Trans humanizm - to model przyszłości. Etyka, moralność...? Ktoś to pewnie będzie studiował w przyszłości jak dziś nieliczni zajmują się etykietą dworską czasów Ludwika XIV. Pzdr |
|
|
Zbyszek Bardzo proszę.
Zerknąć także na blog lub książkę :) |
|
|
Pani Anna Bardzo akurat dzisiaj potrzebowałam przeczytac coś takiego. Dlatego dziękuję bardzo za ten wpis. |