Otrzymane komantarze

Do wpisu: Zdjęcie 8/253: Maszyna z duszą
Data Autor
paparazzi
A ja pamiętam inna dusze Lanz Bulldog youtube.com Co za radocha jak luft lampa rozgrzewali korpus by go odpalić. No i jeszcze gównowozy do wypompowywania szamba. To była poezja w zastartowaniu tej maszyny. Pas transmisyjny był pchany ludzka ręką by zastartować.
Zbyszek
Pamiętam. Z lat dzieciństwa!
mjk1
To jest żelazko na węgiel drzewny, te z duszą wygląda tak: naszatozsamosc.pl
Do wpisu: Zdjęcie 6/253: Śląskość i Polskość
Data Autor
Teutonick
Wymienione masz tu waść nieudaczność/szkodnictwo, można wybierać do woli, choć zwróciłbym też uwagę na cudzysłów, którym w komentarzu objęty jest przymiotnik "narodowy". Chociaż z drugiej strony patrząc tak z boku na nasze dzieje, zwłaszcza te najnowsze... Osobiście jednak upierałbym się przy tym żeby owymi cechami określać przede wszystkim niemalże do do jednego wszystkich tych pożal się Boże decydentów władających naszym nieszczęśliwym krajem co najmniej od 89 roku, choć niekoniecznie będących krajowego autoramentu...
Czesław2
@Teutonick Jakie to cechy Polaków  tu są wymienione, żebym mógł wybrać?
Teutonick
Ktoś tutaj ponoć buńczucznie zapowiadał jakiś czas temu zawiązanie "polskich sieci handlowych". Jak zwykle na zapowiedziach się skończyło... Nieudaczność (połączona naprzemiennie z celowym szkodnictwem) naszych decydentów winna kiedyś doczekać się upamiętnienia jako wzorzec tej jakże chlubnej cechy wystawiony w jakimś kolejnym Sevres... A tak przy okazji zapytałbym o to jak wielu Polaków przebywających na emigracji kupuje w tzw. polskich sklepach i w ilu przypadkach są one faktycznie prowadzone przez Polaków, a nie np. przez Kurdów, a także z której spośród wymienionych powyżej naszych "narodowych" cech owa statystyka miałaby wynikać?
Czesław2
Mnie ciekawi coś innego. Ilu Polaków ( nie tylko Ślązaków ) tak doświadczonych w czasie wojny jest patriotami i kupuje w Polskich sklepach? Handel jest zdominowany przez niemców.
Do wpisu: Zdjęcie 5/253: Głęboko pod ziemią
Data Autor
Teutonick
Ładne ujęcie, aż odżyły wspomnienia sprzed lat...:) Choć zazwyczaj tego światła było dużo bardziej skąpo... Dziś się to wszystko z sentymentem wspomina - nawet te wszystkie niekoniecznie sprzyjające, za to będące nieodmiennym elementem codzienności warunki jak zapylenie, wilgoć, temperatura, przeciągi, ciągły huk maszyn (dobrze gdy tylko maszyn:)... Nawet ten nieuchwytny, trudny do odtworzenia zapach... Najbardziej lubiłem te chwile ciszy kiedy odcinano zasilanie i wszystko stop...:) Taka można rzec miła odmiana, prawie jak pod szybem w oczekiwaniu na wyjazd:) No ale w tej robocie chodziło raczej o to by takich momentów było jak najmniej:) Za to dziś tzw. decydentom chodzi już chyba raczej o coś zupełnie innego niestety... No cóż, idzie "nowy (zielony) ład", aż strach się bać... Nawet nazwy w całej ichniej bezczelności nie chciało się za bardzo tym (którym to już z kolei?) "likwidatorom PP" modyfikować...
Teutonick
PS: To z Bogdanki?
Zbyszek
Niezapomniany film
mada
Ciemność widzę, ciemność. Cały ja.
Do wpisu: Zdjęcie 4/253: Nieistniejący most
Data Autor
Jan1797
Co w nim złego pytasz? Jeżeli jest jeszcze a ma sens jego renowacja, tylko, gdy będzie remontowany ;) Faktycznie nie o tym, a tych kilkudziesięciu przeróżnych mostach wybudowanych w różnym stylu i konstrukcji na Autostradzie A 4, z Krakowa do Przemyśla. Po kilku przejazdach, uważam każdy mały most, są w stanie wykonać.  
Zbyszek
"Nie wiem co w nim jest." Jak to co? Wszystkie nasze marzenia? Wielka niewiadoma oraz przygoda! :) Pozdrawiam
Anonymous
A w Trójmieście się jarają Małą Sycylią. W Krakowie tradycja dłuższa niż do wójta Alberta a i rozmach większy. Zarobić na planach Olimpiady w Zakopanem to jak sprzedać Coloseum. Na koniec ludziska się ucieszyli, że pomysł odwołany.
u2
W Krakowie wyjazd w kierunku Olkusza jest przebudowywany w ciagu kilku lat szósty raz na odcinku 3-4 km W Krakowie bardzo ostry klimat, porównywalny tylko z Zakopanem. Stąd znany w Polsce wodewil "Krakowiacy i górale". Dlatego budowa Zakopianki się tak ciągnie, bo w powietrzu można powiesić ciupagę. Ciupaga to symbol tego regionu. Tak jak hejnał z Wieży Mariackiej.
Anonymous
Mamy tyle agentury w urzędach polskich, że chyba tylko synchronizacja i ogólne schematy działań są wydawane za granicą. W Krakowie wyjazd w kierunku Olkusza jest przebudowywany w ciagu kilku lat szósty raz na odcinku 3-4 km. Tym razem ten fragment drogi (dawniej główna na trasie Calais - Odessa) zostanie schlastany chyba już ostatecznie. Ponieważ kierowcy nauczyli się sprawnie pokonywać ten odcinek mimo trwającej przebudowy i korki się zmniejszyły to na dwupasmowym odcinku, który znam od 50 lat, że nie było tu korków, ubogacono w ciasne rondko. To by mogło by nie wystarczyć więc ruch na drodze głównej podporządkowano w stos. do ruchu w poprzek z przysiółka do przysiółka. I udało się - korek znowu jest. Oni działają kompleksowo i zawsze dezorganizują ruch w jakimś rejonie na drogach równoległych. Wojskowi pewnie uczą się takich działań przy okazji ćwiczeń z planowania  bombardowań. Tak więc obok remontu na kierunku północno-zachodnim do Olkusza trwa przebudowa na kierunku północnym 1 starej (zawczasu zatarasowanej blokiem w latach 70tych, który się objeżdża) i 2 nowych. Jedna z nich jest budowana bo gówna droga do Warszawy została w III RP zabudowana tak, żeby ograniczyć możliwość rozbudowy a pozwolenia na budowę w Krakowie na prawdę nie dostaje się łatwo.  Do torów kolejowych też dojechali wieżowcami tak aby nie prowadzić równolegle do torów żadnej drogi lub nowego toru. Po co skoro można potem budować estakady. Oglądam to od lat i nie sadzę, żeby to w szczegółach było planowane w obcych stolicach. Reasumując
paparazzi
Piękny most, przypomina mi dzieciństwo. Nie wiem co w nim jest. Pozdrawiam.
Tomaszek
Narysować to każdy se może . Potem będą dotacje i jeszcze raz nam będą wypominali że jesteśmy na garnuszku unii  bo jakieś towarzystwo wzajemnej adoracji w pociąg i kolej dla Litwinów i reszty chce się bawić za unijne czyli nasze pieniądze . A z kolei jak zwykle wyjdzie dupa . Jedynie hitlerplace jakoś im wyszły .
u2
"Pewnie są tacy, co go dla nas planują" W Berlinie i Moskwie ?
Zbyszek
"A może sens jest już zaplanowany?" -------------------------------------------------- Pewnie są tacy, co go dla nas planują :)
Anonymous
Niechby taka konstrukcja była na działce w Krakowie. Już widzę jakie wymogi musiałyby być spełnione aby coś na niej zrobić. Ani chybi tylko ktoś kto dostałby ciężkie dotacje na "rewitalizację" i obudowałby budynkiem. A tak to chociaż rozebrać się udało bez sensu. A może sens jest już zaplanowany? Np. nowy most za ciężkie pieniądze? Mógłby nosić imię "Bohaterów Kowida"
u2
Proszę nie ściemniać. Będzie Rail Baltica i pociągi będą kursować z prędkością powyżej 200 km/h nawet do Pańskiego Berlina : suwalki24.pl  
Do wpisu: Zdjęcie 3/253: Kolory
Data Autor
Zbyszek
Tak
angela
Cudny ten świat. 
mada
Prawda!