Otrzymane komantarze

Do wpisu: Zdjęcie 14/253: Słonecznik
Data Autor
Spróbuję na przykładzie (choć be zdjęcia): Stoję, rozglądam się i patrzę na ten świat. Ale to może on rozgląda się i patrzy na mnie? I tyle.
Zbyszek
A dziękuję. Zakładałem, że wpisy są niepoważne i nikt nie zareaguje, bo to głupie i nie interesujące. Wtedy po tygodniu publikowania, dałbym sobie spokój, bo nie ma sensu ludzi zarzucać czymś, co odrzucają. Ale nie. Pojawiają się czasem komentarze i to ciekawe, i sympatyczne nawet. Taki wspólny - eksperyment :) Z tym "Działkowcem" to nie w pełni załapałem.
Zbyszek
Przecież właśnie słońce przez niego prześwieca, w kierunku człowieka!
Witam- miłe są i ponadczasowe Pańskie wpisy, ale może tym razem do "Działkowca"?
mada
Jakiś smutny ten Słonecznik - nie patrzy w Słońce.
Do wpisu: Zdjęcie 13/253: Wschodni spokój
Data Autor
Zbyszek
Możliwe. Że i tak to można widzieć.
mada
Przemiana Narcyza. Wpatrzony w swój obraz - czeka.
Zbyszek
A nie znałem - bezpośrednio, terminu i zastosowania. Obejrzałem i przeczytałem. Bardzo ciekawe. Dzięki.
Dark Regis
Najistotniejszy jest cień. Wabi-sabi 侘寂 lubię to :) Ale kiedy widzę jak komercha w Europie i w Polsce to pojęcie wykrzywia i wypacza, to aż serce boli. 1. youtube.com 2. youtube.com 3. japandaily.jp
Do wpisu: Zdjęcie 12/253: Pożar nocą
Data Autor
Zbyszek
No cóż. Zdjęć z kosmosu nie będzie. Będą, jeśli będą, przyziemne. Ale przecież to my jesteśmy w kosmosie i w jakimś sensie kosmosem, może najciekawszym jego punktem, tyle, że czasem tego nie dosterzgamy! :) Dziękuję za komentarz. Pozdrawiam
mada
Żeby się cała wieś spaliła - porządek w Straży musi być!
sake2020
Może dobrze,że na NB są i takie notki oraz zdjęcia.Kilka lat temu bloger tsole pokazał cykl zdjęć z kosmosu.Fascynające.
Do wpisu: Zdjęcie 11/253: Mgła
Data Autor
Zbyszek
Ciekawe ...
Zbyszek
Fajne :)
Zbyszek
A dziękuję. Choć niby... niewiele na nim widać...
Pani Anna
Piękne  zdjęcie.  Hipnotyzujące. 
mada
Dwóch podleczonych już pacjentów z domu wariatów dostało przepustkę na spacer. Wieczorem dostali latarkę i wyszli. A była gęsta mgła. W pewnym momencie jeden z nich zaświecił latarką w górę i utworzył się taki słup światła. I mówi do drugiego: - Widzisz ten słup. Wyleź na niego. - O nie! Taki głupi to ja nie jestem. Ja wylezę - ty zgasisz - a ja spadnę! Z mgłą trzeba ostrożnie. Nawet wariaci o tym wiedzą.
Anonymous
Zwolnić warto ale potem trudno ruszyć. Aktywność jest wyższą formą lenistwa.
Do wpisu: Zdjęcie 10/253: Tylko dla orłów
Data Autor
Zbyszek
Dobry komentarz.
Zbyszek
Z tą rozwiązłością słowa, to bym nie przesadzał. Choć napisałem przecież książkę liczącą 1 000 stron. Polecam :)
Ptr
Jeżeli myślimy o tym samym , to jest to bardzo fundamentalne zagadnienie określające postawę człowieka wobec całego otoczenia , a także wewnętrznie w stosunku do siebie. Czy podejmować jakiś banalny trud, przy którym się ubrudzimy, stracimy czas, a może spadniemy w hierarchii dziobania ?  A może należy okazać się smart , czyli użyć myślenia i jakiejś manipulacji , aby ktoś wykonał dla nas to co chcemy przez co możemy awansować w hierarchii dziobania, nie ubrudzić się i nie spocić, ale też nie zasłużyć na szacunek. Ale są kultury w których właśnie tak zasłużymy na ten szacunek. A jest jeszcze sprawa skutków czy owoców działania. Albo chcemy przede wszystkim konsumować, albo poświęcać się. Chyba na te tematy możnaby napisać z 12 grubych tomów.
Anonymous
Człowiek skrajności: od lakoniczności po rozwiązłość słowną ;-) Czytałem blog.zbyszeks.pl Cenne zwrócenie uwagi na metodykę propagandy: "W świecie kłamstwa jakim jest wandemia, stosowana jest metoda odwrócenia pewności dowodu. Polega to na postawie, iż tezy pandemistyczne uważa się, za prawdziwe, na podstawie BRAKU DOWODU im przeczącego, zaś tezy „antyPandemistyczne” uważa się za fałszywe na podstawie braku dowodu potwierdzającego. Innymi słowy, konieczność dowiedzenia ponad wszelką wątpliwość dotyczy wyłącznie i zawsze tez kwestionujących „prawdy pandemistyczne”. – Szczepionki są bezpieczne, bo nie ma dowodów ponad wszelką wątpliwość, że szkodzą. – Szczepionki są skuteczne na wszystkie nowe mutacje wirusa, bo nie ma dowodów na to, że nie są skuteczne. – Amantadyna nie leczy, bo nie ma dowodów, że leczy. – Remsdewir leczy, bo nie ma dowodów, że nie leczy."
Do wpisu: Zdjęcie 9/253: Czy kochać Azjatów?
Data Autor
keram
Kilka słów o tych innych azjatach: Ja z tą azjatycką dziczą: co szczała na znicze przed pałacem prezydenckim, darła mordy pod Wawelem na Jarosława Kaczyńskiego, wierzyła w pancerną brzozę, która urwała skrzydło samolotu,  rżała z durnowatych żartów M. Stuhra po zamachu smoleńskim, kradła miliony gdzie popadło,  łaziła po ulicach dużych miast bez maseczek w czasie pandemii - nie mam nic wspólnego !  Mnie od nich dzieli wszystko ! Gardzę nimi !!!  
Do wpisu: Zdjęcie 8/253: Maszyna z duszą
Data Autor
Jan1797
Tak wygląda odnowiony walec przy ulicy Mogilskiej; krknews.pl Jak każdy Polak, trzymam kciuki za rozwój H.CEGIELSKI-POZNAŃ S.A.
paparazzi
A ja pamiętam inna dusze Lanz Bulldog youtube.com Co za radocha jak luft lampa rozgrzewali korpus by go odpalić. No i jeszcze gównowozy do wypompowywania szamba. To była poezja w zastartowaniu tej maszyny. Pas transmisyjny był pchany ludzka ręką by zastartować.