Dyrygent pan Kaczyński – aktualizowany komentarz

Wielokrotnie narzekałem na tym forum, że oczekiwałbym bardziej stanowczej, "westernowej" postawy od Szacownego Prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Że Jego legalizm, choć pewnie szlachetny, zbyt długo ciągnie się w czasie – w efekcie nam i w końcu Jemu samemu braknie życia, by doczekać się Wielkiej Ojczyzny, o jakiej wielu Polakom (a nie antyPOlakom) się marzyło i nadal marzy.
Po ostatniej decyzji odnośnie nagród ministerialnych, przyznawanych sobie (pewnie zgodnie z "lewym prawem", jako zaszłość iure caduco, w to nie wnikam) we własnym rządowym gronie, którą ogłosił pan Jarosław Kaczyński, umieściłem kilka komentarzy tu i ówdzie w toczącej się dyskusji. Poniżej chciałbym przedstawić w jednym zwartym artykule przynajmniej ogólny zarys mego stanowiska, które wyraziłem zainspirowany tekstami Szanownych kolegów po piórze na tym forum, za co z należnego szacunku Wam dziękuję.

Macie sobie obniżyć pensje o 20 procent! Żeby nie kłuć szarych ludzi swym bezwstydnym umiłowaniem mamony w oczy. Ma być – moi towarzysze - skromniej!

Wydaje mi się, że sprawy idą w dobrym kierunku. Jeśli w dodatku wydyskutujemy, żeby zarobki jakiejkolwiek kasty były proporcjonalne w stosunku do średniej krajowej, skończą się horrendalne pensje cwaniaków (zwłaszcza w terenie lub w spółkach), którzy regularnie (albo też dziwnie jednorazowo) kasują kwoty przewyższające budżety małych miasteczek czy miesięczne utrzymanie szpitali. Polscy "wybrani" mają wskaźnik przeliczeniowy w stosunku do średniej krajowej ponad czołówkę europejską i światową (wielokroć wyższy np. od Szwajcarii, mniejszy jest nawet w USA); nad nimi górują na pewno niechlubnie Włosi, gdzie jak człowiek bywa, to słyszy to samo, co w Polsce: właśnie oburzenie vox populi, w odwoływaniu się do vox dei. Degrengolada Italii na tym samym – braku moralności w sprawowaniu władzy – stoi.

To, co zakomunikował Sam Szef, to powinien być dopiero pierwszy kroczek u nas: ma być skromniej! Nie mają racji ci, co krytykują obecną ostrą decyzję Prezesa. Dał brzytwą po oczach w obu izbach "pookrągłostołowego wariatkowa" (określenie z humoreski K. Pasierbiewicza). To rozpasanie szastaniem państwowego grosza bez żadnego opamiętania, nie mówiąc o indywidualnym pokryciu w osiągnięciach (reguła jest taka: im wyżej o coś zapytasz, tym głupszą odpowiedź się otrzyma - wiem, co piszę). Płacić więcej, żeby było lepiej, to jest to samo, co liczyć na to, że wymiar sprawiedliwości sam się oczyści. Raczej należy zmierzać ku opcji zero, a potem może da się wznosić Polskę ku górze, ale już na jakiejś fundamentalnej bazie wartości. Taki powrót do katechizmu. Nic więcej.

I jeszcze jedno co do decyzji Prezesa i wysypu obrońców pani premier Szydło, że "władzuni" się należy, bo inaczej nie będzie chętnych-światłych do rządzenia narodem, to chciałbym uprzejmie przypomnieć od wielu lat toczącą się dyskusję, w wyniku utyskiwań na horrendalne kominy dochodowe uprzywilejowanych "w kapitanacie", że przecież nie ma na co liczyć, bo ci, od których to zależy, sami się nie odstawią od koryta (gwoli sprawiedliwości "Kukizowcy" od począku głosili konieczność takiego ruchu, stąd ich obecna konsekwencja w popieraniu tego, co się wydarzyło, budzi moje uznanie). Aj-waj, jakie było po przegranej POpaprańców i antyPOlaków, jak wiadomo brało się stąd, że odspawowywanie od "inoxowych" żłobów zostało zapoczątkowane. I teraz nagle znalazł się KTOŚ, kto jednym machnięciem nahajki nakazał zmniejszyć wszystkim ssawkom ilość palących oczy fruktów na wystawnych tacach, serwowanych sobie nawzajem do siorbania lukratywnych soków; dyrygenckim ruchem ręki obniżył owe horrendalnie nieproporcjonalne przychody w stosunku do normalnych zarobków tzw. ludu pracującego. Dla mnie to szok, że nareszcie ktoś JEDEN potrafił dokonać tego, o czym gadało się od dobrych kilku dziesięcioleci. Nawet jeśli to jest jakaś ściema Naczelnika (np. ukrycie przejmowania Polski przez POlin, bo wysokie notowania PiS-u w wiadomym "przedMarcowym momencie" poszybowały w górę i potem nagle wahnęły w dół – moim zdaniem – wskutek ponownego OBJAWIONEGO filosemickiego włazidupstwa sterników nawy państwowej, chociaż sam Wielki Wódz niby w tym żydowskim spięciu nie uczestniczy(ł); cóż, naród daje i odbiera, bo swoje wie i dobrze obserwuje...), to i tak sam fakt okazania takiej możności "Dyktatora" cieszy, gdyż decyzyjny i stanowczy Jarosław Kaczyński jest o niebo lepszy, niż spowolniony, "sfinksowy" i często nijaki w stylu ciamciaramciam. Pogląd taki zresztą wyrażałem na tym forum od lat. Vide (z zastrzeżeniem, że co do wielu nazwisk, jak się po latach okazało, mam dziś uczucie zażenowania z powodu ich późniejszych zachowań):
http://naszeblogi.pl/2092-styl...
http://naszeblogi.pl/2094-insu...
http://naszeblogi.pl/2096-posm...

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pani Anna

07-04-2018 [21:03] - Pani Anna | Link:

No, nareszcie ktoś napisał tutaj coś mądrego. Ma pan całkowitą rację. Argumenty typu, ze teraz sami nieudacznicy będą szli do polityki doprowadzają mnie do białej gorączki.
Czyli co, miliony Polaków, pracujących uczciwie za skromną wypłatę to nieudacznicy? A rządzić nami mają wciąż tylko największe cwaniaki, co to łokciami i po trupach dojdą do jakichkolwiek stanowisk?  Rozbraja mnie argument, że " trzeba im płacić, żeby nie kradli". Złodziej będzie kradł zawsze, bez względu na to, ile zarabia. Tylko proporcjonalne do średniej krajowej zarobki wprowadzą wreszcie  jakieś opamiętanie. A do mózgu najprostsza i najskuteczniejsza droga prowadzi póki co przez porfel.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

08-04-2018 [00:24] - Zygmunt Korus | Link:

Pani Anno, po decyzji Prezesa mnóstwo ludzi wyłożyło się brakiem rozsądku plotąc w tej materii androny. A Prezes tym razem jest na 100 procent OK. Polacy czekają na Wodza z prawdziwego zdarzenia, a nie na malowaną lalę i fajtłapę, co robi dwa kroki do przodu i jeden do tyłu. Oby tylko tak dalej. Daj Bóg, bo to już różnie z odwagą i konsekwencją u  p.o. Naczelnika bywało...
Dziękuję za komentarz i pozdrawiam.

Obrazek użytkownika jazgdyni

08-04-2018 [07:16] - jazgdyni | Link:

Witaj!

Od dawna jestem zwolennikiem anglosaskiej koncepcji, którą zresztą wyłożył publicznie ostatnio poseł Marek Jakubiak.
Do polityki należy iść dopiero, gdy w życiu już się coś osiągnęło, ustabilizowało i można sobie pozwolić na lekceważenie wynagrodzenia, które powinno być tylko na pokrycie kosztów. Nie mielibyśmy wówczas tej sfory gówniarzy, czekających tylko z wywieszonym jęzorem, by dać się skorumpować. Tego, Rycha, Zdzicha, czy Grzesia. I jeszcze na dodatek  zablokować międzynarodowych manipulatorów, jak Vincent Rostowski, czy Radek Sikorski-Appelbaum.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

08-04-2018 [09:08] - Zygmunt Korus | Link:

Ale u nas nie Szwajcaria. Czy np. porównywanie prezydenta Trumpa i premiera Morawieckiego ma sens? Obaj bogaci i na eksponowanych stanowiskach, ale jakże w innym otoczeniu społeczno-ekonomicznym, a zwłaszcza kulturze i prawie.
Nad Wisłą nożyce dochodowe są za bardzo rozwarte, bo to zależy przecież, kto je trzyma w rękach. Balcerowicz, o ile pamiętam, zarabiał 360 tys. miesięcznie. I rujnował bezkarnie kraj. Zazwyczaj robi się to prawem kaduka. Zawyżana jest przez takie cuś (Onych) średnia krajowa. Szary obywatel przecież na co dzień słyszy dowcip: jem ryż, szef wołowinę, a wychodzi, że wszyscy na talerzach mamy risotto. Pan Kaczyński na razie zaproponował to danie z mięsem z kurczaków. Dobre i to. Wielu posłów otwarcie potwierdziło: smaczne!
Dzięki za słówko pod wpisem.

Obrazek użytkownika Francik

08-04-2018 [18:30] - Francik | Link:

Koncepcja anglosaska ciekawa, ale biografia biznesowa wykładającego ją trepa troszkę niejasna. W postkomunistycznej Polsce pozycję, majątek i stabilizację w uczciwy sposób osiągnąć było raczej trudno - nie każdy mógł i chciał współpracować ze służbami, nie każdy miał ochotę i możliwość, by pierwszy milion ukraść. Nie każdy mógł zasiadać w zarządzie browaru, który potem upadł, a następnie kupić inny browar. Kluska, który coś osiągnął i ustabilizował, został zniszczony jako biznesmen i hoduje owce. Rada posła Jakubiaka będzie aktualna jak się złodziejom pozabiera skradziony Polakom majątek. I rozbije układ zamknięty.

Obrazek użytkownika Ptr

08-04-2018 [11:00] - Ptr | Link:

Redukcja płac jest tematem taktycznym i ma plusy i minusy. Minus jest taki , że poseł nie może zastanawiać się w pracy czy starczy mu do pierwszego, czy da radę naprawić szkody jakie mu nieznani sprawcy uczynili, itp. Ale są i plusy.
Ale przypominam sobie teraz jak to po przejęciu władzy przez PIS  jakie wielkie odprawy przyznawali sobie urzędnicy poprzedniej ekipy. 
 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

08-04-2018 [13:00] - Zygmunt Korus | Link:

Taktyka..., nie taktyka...? Oto sondaże pokazują, że 72 proc. Polaków zaaprobowało decyzję Prezesa. O swoich doświadczeniach z kontaktów z posłami nie będę pisał, bo po co, skoro ludzie widzą i wiedzą, jak to wygląda. Najpierw winna być nawet opcja zerowa, a potem jasno ustalone i opisane reguły "gry" (postępowania/wynagradzania).
Pozdrawiam.
 

Obrazek użytkownika Ptr

08-04-2018 [14:40] - Ptr | Link:

Popieram ten ruch, samorzady moga i powinny być tańsze. Więcej kadr w gospodarce. Natomiast uważam, że szereg fizycznych ataków na mienie posłów sprzed kilku, kilkunastu tyg. mogło być jakąś akcją majacą wywrzeć jakąś presję na morale posłów, aby ostudzić jakieś nastroje. Oni nie mogą się bać o teraźniejszość, o przyszłość, o rodzinę. Natomiast to dotyczy tylko tych posłów , którzy walczą z patologiami, narażają się na krytykę, fizyczne napasci. Reszta jak najbardziej - nie powinna mieć z tej pracy korzyści.

Obrazek użytkownika Jan1797

08-04-2018 [17:53] - Jan1797 | Link:

Oczywiście, należy bacznie obserwować działania ustawodawcze! „Jest wycie, znakomicie".
Przykładowe przychody w spółce komunalnej, vide; https://www.fakt.pl/wydarzenia...
Sednem jest, trafienie w  odziedziczony układ, POstołową wierchuszkę samorządów i spółek
komunalnych na bazie potomków osiedlonych w korytach wyzwolicieli.
Pozdrawiam serdecznie.
PS
Zdarza się nader często wrzutka mimochodem o ratach wypłacanych za niby historyczne
powinności zapytam więc, gdzie jest pełna suma 153 mld, nie naszych „pieniędzy” z OFE.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

08-04-2018 [18:23] - Zygmunt Korus | Link:

Panie Janie, o szajce wodnej działającej na Śląsku pisałem już parę lat temu na łamach "Warszawskiej". W Chorzowie za kubik płacimy ok. 15 zł. Prezes wodociągów w Tychach - pensja 40 tys. zł. Macherzy od wodociągów mają specjalne konto, taki swój bank kredytowo-pożyczkowy, którym zarządzają. Z nimi współpracował gość z wieloma fakultetami, ale miał też żółte papiery. Jak się jakaś sprawa sypała (np. pozamarzały drzwi wagonów na kolei, które miały dawać lewe przychody z wodociągowej pożyczki i zrobił się transportowy skandal), wówczas prokuratura otrzymywała w darze wariata.
Myśli Pan, że ktoś przyczynę skandalicznie drogiej wody na Śląsku zbada - rozliczy oszustów. W życiu. Może coś J. Kaczyński przykróci, ale wydrwigroszom na pewno się uda z tego draństwa wywikłać.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Jan1797

09-04-2018 [17:05] - Jan1797 | Link:

Problem w tym, że nie jest to przykład najgorszy, vide: https://zaradnyfinansowo.pl/ce...
Zastanawia mnie fakt z 2012 roku, kluczowego "organizacyjnie", vide; http://www.dziennikzachodni.pl...
Racjonalnie, Górny Śląsk w dziedzinie wody powinien współpracować z Małopolską. Jednak
zlikwidowane RZGW Gliwice wchłonie Wrocław. „Po sześciu latach partyjne  szczenięta”
PS
Ta odpowiedzialność przeciwpowodziowa to zdecydowanie żart, chyba że chodzi o doświadczenie
w zalaniu Wrocławia.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

08-04-2018 [20:12] - zbieracz śmieci | Link:

Kukizowcy to kukizowcy tamto i bredzenie ich szefa o partiokracji czy wrogości do systemu obojętnie zresztą jakiego.Kukiz jest mieszkańcem Opola podobnie jak wcześniej schetyna dla
którego dopiero Wrocław okazał się "ziemia obiecana "do robienia interesów które nigdy nie zostały rozliczone bo wszystko umarzał   jeden prokurator ,który robił równolegle karierę jaką robił schetyna .
Na polecenie schetyny kukiz przemeldował się czasowo do Wrocławia i w noc cudów do wyborów samorządowych dostał się do dolnośląskiego sejmiku z tłustym ozusowanym wynagrodzeniem i głosował nad rozdziałem wielkich pieniędzy a to był udział w sprawowaniu władzy.
Schetyna widział w kukizie potencjał do stworzenia dla siebie rezerwowej partii i trafił w 10 ,kukizowcy weszli do sejmu a to co mówią a jak głosują to sprzeczność bo jak miano uchwalić zmniejszenie emerytur ubekom to poza trzema osobami nikt nie pojawił się na głosowaniu a razem z puczystami okupowali sejm.
Obiecywali ,że nigdy nie tkną kasy jaka dostali  od nas wszystkich na prowadzenie działalności politycznej -gadali ,gadali ,ze ta kasa im śmierdzi ale do czasu bo już dwa razy się do niej dobrali na około 2 mln a naprawdę ile to nie wiem bo mogę się opierać tylko na ich informacjach.
Kukiz i śmierdząca kasa to sprzeczność bo jak cofnąć się w czasie to grał i śpiewał zawsze i tylko dla dzisiejszych totalniaków .