Kojec Nowego Ekranu

   Quasi-społecznościowy portal nowyekran.pl rozpycha się w internecie podkreślając i powtarzając gromko, że popiera PiS, oraz tromtadracko szczycąc się swoją rangą na opiniotwórczej Prawicy.
Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę logikę faktów i przesłanki akuszerskie tej mutacji i formacji, czyli macherstwo z zaplecza Igora Janke, to rola, jaką ma do spełnienia Łażący Łazarz, nominalny twórca forum, nabiera innego światła.
Bloger z Salonu24, autor mocnego wówczas tekstu o zamachu w Smoleńsku pt. K.A.T., po prostu został zadaniowany jako szczurołap.
Wychodzi na to, że materiał był suflowany, bo "Łazik" niczego już później w tym stylu nie napisał, a i pióro ma, jak się teraz okazuje, inne i, przepraszam Jego fanów za ocenę, moim zdaniem takie sobie.

Przejdźmy jednak do początków i pomysłu, co począć z tą przeważającą masą krytyczną, która zawojowała najpopularniejsze forum, czyli Salon24, swoimi prokaczystowskimi sądami? W miejscu, które jest poligonem stalinowskiego językoznawstwa, co legło u podstaw tego przedsięwzięcia. Janke ma bowiem zdejmować odium ze słów i oswajać pojęcia, które michnikowszczyźnie zalazły za skórę. Jak już dochodziło do ogółu (Łysiak, Ziemkiewicz, Sakiewicz), że "salon" to synonim francowatej Czerskiej czyli antypolskiej zmowy sprzedawczyków, to Janke "traumatycznie" wprowadzi w obieg społeczny i spopularyzuje Salon24 – nobilitowany na frontonie ekranu przez szybkie klawiatury i portrety znanych funkcjonariuszy pookrągłostołowej nowomowy.

Gdy prowadzone przez blogerów śledztwo smoleńskie zaczęło niebezpiecznie zataczać coraz szersze kręgi, Janke – bęc, nożyce się odezwały – zaproponował, jakże by inaczej, "specjalne" nazewnictwo dla pogrupowania piszących "świń" w zagrodach. Do jednej z nich zostałem wtedy zaproszony przez Ł.Ł. - który z ramienia swego chlebodawcy został nieetatowym naczelnym moderatorem politycznego działu tworu "LubCzasopisma", bo do tej wymownej nazwy zmierzam. Zbitki słów z afery Rywina, która zapewne wciąż spędza sen z oczu Michnikowi, ale Janke potrafi odwrócić kota ogonem i ówczesną stylistkę językową, minister Jakubowską, wybielić dla historii. Zrobimy z tego dowcipne podredakcje na Salonie24, a że przy okazji może się okazać, że internet to publikator taki sam jak przekaz myśli wyrażanych czcionką na papierze, więc nie zaszkodzi mieć coś pod ręką, gdyby ustawa prasowa kneblująca blogerów miała wejść skutecznie w życie.

Wtedy to Łażący Łazarz miał zbanowany "kultowy" tekst pt. K.A.T., ale za zbatożenie na Pana Igora jakoś się nie obraził (wygląda, że musiał być uwiarygodniany w środowisku jako szykanowany, czyli swój, nasz niepokorniak). Ograniczani przez Admina-Jankego w swoich poglądach blogerzy zaczęli masowo przenosić się na inne fora takie jak Blogmedia24, niezależna.pl, wPolityce.pl, iskry.pl, niepoprawni.pl, ale nasz wódz i "bohater" z Nowego Ekranu trwał i – jak mi odpisał, gdym pytał, co z Jego godnością – "na razie rozgląda się tu i ówdzie, za tym i owamtym".

Zapewne był wtedy szkolony na szczurołapa, który za pomocą porywającego dźwięku fujarki ma wyprowadzić niepokornych blogerów, gdyż ci już nazbyt efektywnie "mącili w głowach" niezorientowanym licznie zaglądającym do okienka redaktora Jankego et consortes. Co zresztą udało mu się dość skutecznie, bo powstało getto, w którym najlepsze pióra kiszą się we własnym sosie i zajmują ostatnio dyskusją o nowej partii, która rzekomo ma dopomóc jesienią w przejęciu władzy Jarosławowi Kaczyńskiemu. Czyli odbywa się Ruch Społeczny w kojcu Nowego Ekranu, sterowany z zaplecza Salonu24, z akuszerem Janke i jego przybocznym Łazarzem.

A Smoleńsk? "Saper" Janke ma teraz zadanie rozbroić słowo "zamach', co czyni na łamach "Rzeczpospolitej", dowalając w recenzji autorowi śledczej książki, Leszkowi Szymowskiemu. Jak znam "naszego" dziennikarskiego cwaniaka, to wnet przeczytamy lekkie dezawuacyjne zawołanko odzierające mord z niebezpiecznego wydźwięku: "zamach: yes -yes-yes!".

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika kwiatuszek

10-05-2011 [08:46] - kwiatuszek (niezweryfikowany) | Link:

Od dłuższego czasu obserwując I.Janke zauważyłam dwu a może więcej tych twarzy tego manipulatora.
W zależności od tego na jakim forum się udziela lub z kim rozmawia jego poglądy a adekwatne do sytuacji.
Nie można mieć zaufania do takiego p"publicysty".
Pozdrawiam!

Obrazek użytkownika alle

10-05-2011 [10:35] - alle (niezweryfikowany) | Link:

się zgadzam, bo patrząc i słuchając Jankego, to tak jakby na więcej niż jedną osobę. Ciekawe, prawda? W ciągu ostatnich trzech lat bardzo awansuje.

Obrazek użytkownika PLK

10-05-2011 [09:30] - PLK (niezweryfikowany) | Link:

Tylko dodam ze szef takiego "lubczasopisma" finansowanego z doplat UE dostal miano REDAKTORA!
Tylko nie za bardzo logiczne jest co Pan mowi ze ze stworzeniem NE chodzilo o wyprowadzenie bloggerow prawicowych z S24, bo do tego wystarczylo ich dalej wywalac. Tutaj chodzilo o to aby oslabic na prawde niezalezne portale ktore Pan wymienil oraz o przygotowanie dywersji przed wyborami. Prosze zauwazyc ze NE nie wypowiedzial sie ani o protescie przed palacem prezydenckim 10.4. ani teraz nic nie mowi w obronie kibicow. Bylo za to mase podejzanych tekstow o dwuznacznej wymowie ( antypolskich).

Obrazek użytkownika Krzysztof Anders Nowak

10-05-2011 [20:25] - Krzysztof Ander... (niezweryfikowany) | Link:

12 kwietnia tego roku napisałem na blogu FYM-a dość bezpośrednią notkę, zostałem zignorowany. Ok, nikt nie musi dyskutować ze mną, zabolał mnie brak reakcji na tego linka;

http://www.newsru.co.il/arch/w...

Nie widziałem aby ta informacja przelatywała przez polskie media internetowe. Nagła śmierć głównego konstruktora zakładów lotniczych Tupolew powinna wzbudzić zainteresowanie blogera śledczego. Główny konstruktor to nie urzędas z nadania, to pasjonat, maniak, samoloty Tu to jego dzieci. A z nimi ostatnio MAK poczynał sobie dość brutalnie, który ojciec nie będzie chciał stanąć w obronie? Zawał serca Sewczuka z 6 stycznia 2011 może był naturalny, ale .....

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

10-05-2011 [22:41] - Zygmunt Korus | Link:

podobnie jak ja.

Oto link do tego wpisu:

http://niepoprawni.pl/blog/2069/janke-skasowal-blog-lazarza

niedawno pojawiły się analizy że SZALOM24 i nasz mały
2-AM, 10 grudnia, 2010 - 10:28
nadredaktor Janek (świadomy lub nie do końca) to najpewniej ekspozytura chłopców ze WŚI (warto przypomnieć sobie kim są ludzie do których należy firemka kontrolująca ten portal). Chłopcy przygotowali projekt którego celem była agregacja, identyfikacja i kanalizacja internetowych pismaków (blogerów) o poglądach ogólnie rzecz ujmując prawicowych, którzy chcieli zaistnieć na "niezależnej" platformie i głosić swoje idee. Wszyscy są już zidentyfikowani i w razie powtórki z 13.12.1981 w tej czy podobnej postaci można będzie ich odwiedzić i zaprosić na rozmowy wyjaśniające.
Jak wiadomo projekt ten zrealizował już swoje cele.
Pozwolił zebrać prawie wszystkie "zgniłe jajka" w jednym koszyku, poznać je szczegółowo i zaklasyfikować. Dodatkowo znacząco utrudnił działanie i rozwój na tym polu "konkurencji".

Obrazek użytkownika Krzysztof Anders Nowak,

10-05-2011 [23:40] - Krzysztof Ander... (niezweryfikowany) | Link:

Zamiast oprzeć się na starej czerwonej gwardii chciał mieć śnieżnobiałą funkel-nówkę. Od stycznia 2001 sponsorował, pilnował i klapa na całej linii. A taka klęska zawsze kosztuje, potem był 2006- Politkowska i Litwinienko, a w 2008 prezydentem został grzeczny i niewysoki Miedwiediew.

W 2006 padło hasło; Wszystkie ręce na pokład, krawężniki na ulicę, ni szagu nazat. No i rozkwitła nam zrazu blogosfera. Niby nadal kwitnie, ale często brzydko pachnie.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Gość z Lublina

10-05-2011 [12:05] - Gość z Lublina (niezweryfikowany) | Link:

jest zupełnie inna.Czytam niezależne fora od katastrofy smoleńskiej.
Nie umiem powiedzieć nic na temat Igora Janke, ale nE i ŁŁ to zupełnie inna bajka. Moim zdaniem dobra dla Polski. Nie jestem blogerem i nie zamierzam tu pisać.
Pan Dakowski zapewne się zorientował - tak myślę

Obrazek użytkownika Piotrek

10-05-2011 [15:17] - Piotrek (niezweryfikowany) | Link:

NE to żałosna grupa przekrzykujących się megalomanów. o Mordzie Smoleńskim --ZERO !!!--
ŁŁ kreci i uzywa swej erudycji do odwracania kota ogonem. puszczanie baloników ? fajna sprawa ,tylko co z tego
tam stoi namiot SOLIDARNYCH 2010 i tą inicjatywe należy wesprzeć z całych sił !!
nie mówiąc już o tym że ŁŁ zwyczajnie okłamał Niepoprawnych.pl.
moim zdaniem NE miał spełnić role neutralizując rosnącą pozycje portalu Niepoprawni.pl.
pozdrawiam szanownego pana!

Obrazek użytkownika Krzysztof Anders Nowak

10-05-2011 [16:24] - Krzysztof Ander... (niezweryfikowany) | Link:

Niepoprawnych.pl?

Obrazek użytkownika Hermenegilde Panzerfaust

10-05-2011 [16:47] - Hermenegilde Pa... (niezweryfikowany) | Link:

A Pan kiedyś ciekawie pisał na niepoprawni.pl ...
http://niepoprawni.pl/blog/261...

Obrazek użytkownika Krzysztof Anders Nowak

10-05-2011 [19:52] - Krzysztof Ander... (niezweryfikowany) | Link:

Dziękuję za linka, nawet tego nie miałem.

Jestem dobrym uczniem, po owocach ich poznacie.
Tom je obejrzał i piszę tylko na niezależnej.

Tydzień przed drugą turą wyborów, na głównej afisz pt; Mądrzy ludzie nie głosują. Kto dobrnął do 10 strony to zauważył że chodzi o herbatkę, nic zdrożnego.

Tydzień przed samorządowymi, bach, bojkot wszystkich mediów. A co, taka altruistyczna cisza wyborcza.

Mod który nie ma skojarzeń z tekstem; Ni hu ja siebia??

Dwuosobowa delegacja z jednym transparentem na 10. 04. 2011. Góra urodziła mysz, jak zwykle.

To już wolę zaryzykować użądlenie Mychy, mam przynajmniej pewność że jest porządna i nieprzekupna, zaboli, ale nie otruje.

Tu nikt nie zrobi fotoreportażu z Włoszczowej pod niewinnym tytułem; "Nie ma tu marmurów".
Gdyby już świerzbiła mnie migawka na dworcu w tej miejscowości, to dałbym tytuł; " Tak mógłby wyglądać dworzec w każdym polskim miasteczku gdyby polityk pilnował urzędnika, a pieniądze na inwestycje budżetowe nie trafiały w dziwne miejsca.

Dziękuję za linka, nawet tego nie miałem.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

10-05-2011 [22:25] - Zygmunt Korus | Link:

Przeczytałem , interesujący, gratuluję. Niezły w wielu aspektach i ogólnych dywagacjach aneks do Szymowskiego "Zamach..."

Obrazek użytkownika Gość

11-05-2011 [01:08] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

proszę poczytać teksty Pana Grzegorza Rossy na nE. Cała seria o zamachu.

Obrazek użytkownika Gość

10-05-2011 [16:56] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Trudno mi nie reagować na taki natłok głupstw i insynuacji.
Powiem rzeczowo:
1. Igora Janke widziałem 3 razy w życiu, nie odchodziłem od niego bo mialem tam 300 postów i kilkanaście tysiecy stałych czytelników. Natomiast S24 zaczął mnie coraz mocniej uwierać po kolejnych kasowaniach notek i banach. W końcu, razem z Carcajou zorganizowałem spotkanie w Harendzie (pod koniec września 2010) na temat pomysłu powołania mediów blogerskich pełniących nie tylko funkcje informacyjną ale także edukacyjną i animujacą ruchy społeczne. Przyszło na nie 50 blogerów. Na tym spotkaniu pojawił się także Ryszard Opara (przyprowadzony przez Jerzego Bielewicza) któremu się temat spodobał. Przygotowałem projekt, dogadalismy sie i wdrożyliśmy. Ot cała tajemnica powstania Nowego Ekranu. Nigdy nie miałem żadnych kontaktów ze służbami. Nigdy nikt na mnie nie wpływał, nie inspirował mnie a tym bardziej nie zadaniował. To są insynuacje i próba zdezawuowania NE (oraz mojej osoby) - walka pewnie o rząd dusz na prawej stronie. Przy tym tez jak kulą w płot. Nowy Ekran miał od poczatku (takie były założenia) trafiać z przekazem i prawdą głownie do nieprzekonanych i otumanionych przez PO.
2. KAT powstał w bardzo naturalny sposób na bazie dyskusji pod moim wcześniejszym tekstem Głowa Zdrajcy umieszczonym na S24. Internauci dotarli tam do dokumentów opublikowanych na stronach internetowych WPROST - których analizę rozpoczęliśmy (lizneliśmy). W przciagu nastepnych kilku dni zacząłem ich weryfikację i badanie otoczenia w jakim powstawały. Moje wnioski opublikowałem w tekście Gruppenfuhrer KAT.
3. Po tym tekscie miałem jeszcze kilka innych głosnych historii. Atak dokonany przez Palikota, z którego się wycofał rakiem zasłoniety przez kancelarie prawną, gdy po moim upublicznieniu nacisków (bat i marchewka) zrobił sie szum w Interencie. Weryfikacji autentycznosci dokumentów nadesłanych przez Palikota dokonał niezależnie Igor Janke zestrachany przed ewentualnym procesem z tym bogatym kmiotkiem. Kolejne celne strzały dotyczyły mojego zawiadomienia prokuratury na temat przestepstw (związanych ze Smoleńskiem) Tuska i jego ferajny, ujawnienia planów rosyjsko-niemieckich dotyczacych stworzenia Związku Europejskiego (źródłowych dla katastrofy oraz sprzedaży PKP Cargo. Juz na NE napisalem o kompromitacji Poncyljusza.

To wszystko.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

17-02-2022 [14:04] - Zygmunt Korus | Link:

A co dalej z Pańską śledczą bojowością i działalnością w sprawie Smoleńska - posmatrim, uwidim...?

Obrazek użytkownika Sobiepan

10-05-2011 [17:26] - Sobiepan (niezweryfikowany) | Link:

W takiej roli wystapli na spotkaniu w Warszawie, w towarzystwie, Joanny Lichockiej, Jana Pospieszalskiego Katarzyny GojskiejHejke , Rafala Ziemkiewicza i pana Sakiewicza. a moderowal, zdaje sie Pawel Kukiz(?),pozniejszy "znowusalonowiec".Mial to byc akt protestu przeciwko usuwaniu powyzszych dziennikarzy z publicznych mediow.Wystep LL byl podszyty dziwnymi wtraceniami, krygowaniem sie przed ostrzejsza ocena stanu polskich mediow, lagodnymi sugestiami, ze moze by ten stan nalezalo, ewentualnie, zmienic.... Konformizm pur! To byl wystarczajacy sygnal dla mnie, ostroznie z zameldowaniem sie na nowym portalu NE. Fakt, K.A.T. jest sztandarem, ale z wieloma tezami polemizuje pan Aleksander Scios i jest wiarygodny.Kazdy pozniejszy artykul Sciosa wnosil nowe informacje do sposobu uprawiania polityki przez obecny rzad i sugerowal drogi odkrywania prawdy.Sabotazowa zadaniowosc LL? Dlaczego milczy teraz i nie wyjasnia? Cos podejrzanego w tej sytuacji wydaje sie byc oczywiste. Dziekuje za dodatkowe informacje i pozdrawiam!