Ziemia nieznana, ziemia kochana

Stała się rzecz niesamowita! Świat zjednoczył się niemal na każdym poziomie i stanął w obronie zupełnie peryferyjnego państwa, na które napadło światowe mocarstwo. I jak na razie wygrywa na wszystkich polach, nawet na najbardziej zastrzeżonym – polu destrukcji i propagandy. To peryferyjne państwo nie należące do żadnych struktur zewnętrznych, nie posiadające żadnych sojuszy, a nawet zabezpieczeń, jest idealnym obszarem do robienia lewych interesów, wszelakich przekrętów i zdawałoby się, że swoją bezbronnością aż zachęca do potraktowania go jako ziemię niczyją. A mimo to, mieszkający tam ludzie kochają swój kraj, chcą go dalej bronić i wiążą z nim swoją przyszłość. I żeby było jeszcze ciekawiej, nie należą do państw demokratycznych, ale swoją walkę z agresorem uważają za obronę europejskiej demokracji. Zdawałoby się, że nie mają żadnych szans, a jednak bronią się już trzeci dzień zabijając i demoralizując wrogich żołnierzy. To państwo nazywa się Ukraina.

Nie wiadomo, czy rzucone rosyjskie siły, to pierwszy etap i tylko forma rozpoznania przeciwnika oraz reakcji świata, czy też odpowiednie ustawienie celowników? Kiedyś Stalin pytał ile dywizji ma papież? Dziś świat na to pytanie odpowiada swoją jednością, wobec której nawet bomba atomowa wydaje się być niewystarczająca. Wszystko zaczyna się przewracać do góry nogami, Biden wchodzi w buty Trumpa, Łukaszenka wytęża wszystkie swoje zmysły, a Niemcy zaczynają wypierać się Putina i ciepło patrzeć w stronę amerykańskich węglowodorów. Ile Schroeder & company wzięli, to wzięli, a teraz rakiem będą musieli wracać do domu. Jeszcze nie wiedzą, że ze Wschodu powraca się z niczym.

Ale, gdy tak patrzę na ogólne światowe poparcie dla Ukrainy, to z jednej strony serce się raduje, ale z drugiej rodzi się taka oto refleksja, co warte jest poparcie pustego świata, który znalazł prawdziwego wroga i okazję, aby móc się pokazać i wybielić? Załóżmy, że rękami Ukraińców i wolą świata pokona Rosję, ale co dalej? Czy wielki demokratyczny świat jest w stanie wykrzesać z siebie rozsądną reformę cywilizacji? Czy jest w stanie zaakceptować doniosłość nauki Jana Pawła II, czy jest w stanie porzucić neomarksizm i wyzwolić ludzi spod jego absurdów? Czy jest w stanie ludziom oddać wolność, zrezygnować z cyberinwigilacji i jej następstw? Jeżeli zwycięstwo nad Rosją przyniesie naszej cywilizacji taką sama energię, jak Polsce w 1920 r., to jest szansa, bo pośród tej wszechobecnej mizerii, mierzwy i miernoty, zawsze czynnik boski w człowieku jest obecny, i to on może sprawić, że ludzie jak drzewa są w stanie rozkwitnąć na nowo.

I na koniec jedna uwaga dotycząca działań polskich władz. Ukrainie i uchodźcom trzeba pomagać, to nie ulega kwestii, ale polski głos zawisł na tak wysokim „C”, że na dłuższą metę żadna ze stron nie będzie w stanie tego wytrzymać. Wzorcowym punktem odniesienia niech będzie sytuacja polskich saksonów na Zachodzie. Trzeba uważać, aby wielka miłość nie przerodziła w taka sama nienawiść. Bo przecież nie o to nam chodzi. Ponadto wciąż liczymy na jakąś pomoc i lepszy stosunek UE do Polski. Ale gdy pył bitewny opadnie, czy cokolwiek się zmieni? Zmieni się Zachód? Polska pozostanie do „uwalenia” nawet bez Rosji; tym bardziej, że ze strony czynników rządowych dochodzą jakieś ciche prośby o chociażby zawieszenie najbardziej wrednych dla nas uchwał UE… Jesteśmy członkiem Unii i państwem frontowym, któremu należy się odpowiednie wyposażenie i odpowiednia pozycja w Radzie. Amen.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

01-03-2022 [04:14] - Zygmunt Korus | Link:

Krótko: tak trzymać i pisać Ryszard!!! I te wciąż zamaskowane gnomy... na to już nie da się patrzeć. A propaganda tak nachalna, że do wyrzygania...

Obrazek użytkownika jazgdyni

01-03-2022 [07:50] - jazgdyni | Link:

Przykro mi.
Nie rozumiem Ciebie.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

01-03-2022 [13:22] - Ryszard Surmacz | Link:

@jazgdyni
No dobrze, ale czego nie rozumiesz?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-03-2022 [14:21] - Imć Waszeć | Link:

Racja. A tymczasem Morawiecki zaczął już basować o utworzeniu armii europejskiej, czyli żąda w przyszłości pacyfikacji Polski za pomocą sił analogicznych do tych, które dokonują ludobójstwa na Ukrainie. To jest jawna zdrada. Każdy kto kwęka lub beczy o armii europejskiej to jest zdrajca i zbrodniarz. Oddaję głos Leszkowi Żebrowskiemu:
https://www.youtube.com/watch?...
"Dążenie do tego, żeby stworzyć PRZY OKAZJI konfliktu rosyjsko-ukraińskiego wspólną Europę, to jest marzenie tych eurokratów, tych wszystkich środowisk masońskich itd., żeby stworzyć jeden rząd, jeden przekaz dla wszystkich. Jednym bodźcem będzie można załatwić wszystko i wtedy te wszystkie nasze próby obrony, wydobycia się z tego marazmu w jaki nas przez wiele lat wpędzano w te ostatnie lata, pójdą całkowicie na marne. Dostaniemy jakieś półśrodki, zostaniemy spacyfikowani."
Czy to ma być to słynne "odwoływanie się do tradycji Polski przedwojennej" i wcześniejszych?
"Ale jest też cel nadrzędny nad tym wszystkim. O tym mówił też premier Polski Morawiecki, żeby tworzyć wspólną wielką armię europejską. I teraz sobie wyobraźmy te kobiety, nazywajmy to delikatnie, które stoją na czele ministerstw obrony wielu państw w szpileczkach, z powykręcanymi nogami, które będą decydowały o użyciu tych sił i środków w jakimkolwiek konflikcie gdziekolwiek. Nie będziemy mieli nic do powiedzenia. A skoro wspólna armia, to też wspólne państwo, czyli federalizacja przyspieszy. Wspólny rząd, wspólne instytucje, wspólna policja. Wszystko będzie wspólne. Czyli prawo europejskie, to przed czym tak się bronimy, obyczaje europejskie, czyli nieobyczajne, to wszystko musi do Polski wejść legalnie odgórnie i natychmiast."

Obrazek użytkownika u2

01-03-2022 [14:27] - u2 | Link:

To jest jawna zdrada.

Jawną zdradą jest podważanie władz Polski w czasie wojny, która trwa. A Polska w końcu utworzy taką europejską armię. Niemcy, Francja i Wlochy obudziły się z ręką w nocniku. Choć dobrze, że w końcu jest wspólny front przeciwko agresorowi z Rosji.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-03-2022 [14:37] - Imć Waszeć | Link:

My nie jesteśmy w stanie wojny, więc nie potrząsaj tu szabelką, "pułkowniku z majchrem na Kercelaku". Stajemy się wystawieni, żeby nas w następnej kolejności spacyfikować. Czy któryś kraj europejski z wielokrotnie większym potencjałem zapewnia większą pomoc niż Polska? Nie. Czyli czekają aż się gospodarczo wyprztykamy, jak Ukraińcy z amerykańskich rakiet na konwoje z rekrutami. Decyzja "naszych władz" jest prosta i dwuwartościowa: dajemy samoloty Ukrainie i kończymy sen o "wspólnej Europie" = Czwartej Rzeszy, formalnie wchodzimy do wojny, albo nie i udajemy zaangażowanie i pozwalamy Niemcom, Francji, Włochom, zużywać nasze zasoby finansowe dla późniejszej ekonomicznej pacyfikacji. Tak czy siak obmyślono perfidną zdradę, bo jednowątkowi "wodzowie Polski" nie potrafią nic zaplanować, ani podjąć żadnej trudnej decyzji. Jak mówił Ziobro - miękiszony udające lwa.
https://ehumor.pl/2019/06/face...

Obrazek użytkownika u2

01-03-2022 [14:50] - u2 | Link:

Stajemy się wystawieni, żeby nas w następnej kolejności spacyfikować.

No to nie podważaj działań  PMM, aby utworzyć przeciwwagę do zapędów Rosji. W końcu Polska i tak wygra, ale nie potrzeba w Polsce takich jak ty, którzy podważają sens powstania silnej armii europejskiej.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-03-2022 [14:51] - Imć Waszeć | Link:

Działania dywersantów trzeba i należy podważać. Kropka.

Obrazek użytkownika u2

01-03-2022 [14:53] - u2 | Link:

Czyli ty dywersant, antypolski dywersant.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-03-2022 [14:58] - Imć Waszeć | Link:

Dla mnie to ty jesteś dywersantem razem z folksdojczami. Jesteście dwoma płucami tej samej zdrady zwanej Okrągły Stół. Opcja polska od samego początku była w waszym środowisku zakazana. Wy jesteście z Doniecka. Nie potrzebujemy żadnego europejskiego SPECNAZu, tylko NATO choćby bez Francji, Włoch czy Niemiec, jeśli chcą tylko handelkować z Putinem. Jesteście więc opcja handlowa.

Obrazek użytkownika u2

01-03-2022 [15:35] - u2 | Link:

Porzuć złudne nadzieje, że za pomocą równań matematycznych poznasz przyszłosć. Cz. F. Klimuszko (1905-1980) nie był matematycznym orłem, ale przyszłość przewidział bezbłednie. Polska stanie na czele europejskiej armii, czy to się tobie podoba czy nie :-)

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-03-2022 [15:45] - Imć Waszeć | Link:

Tu mi czołg jedzie. Miękiszon nawet nie dostał zapewnienia, że dastanie gotówkę z kredytu, który już żeruje. Może co najwyżej stanąć niebawem w kolejce po pracę w niemieckim banku i chyba to ma na oku podejmując te wszystkie decyzje przeciwko Polsce.

Obrazek użytkownika Czesław2

01-03-2022 [14:43] - Czesław2 | Link:

@Imć Waszeć Borell : to narodziny geopolitycznej Europy.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

01-03-2022 [14:50] - Imć Waszeć | Link:

@Czesław2 dokładnie o tym mówimy. Jest pretekst do zrobienia jednym machnięciem tego wszystkiego, przed czym "bronił" nas PIS. To zdrada.
Borel "Rosjanie, Rosjo, zakończcie tę wojnę. Powróćcie do domów" i brakuje jeszcze "prosimy, please, pleeeeease" **wink wink oczkami pokreślonymi kredką i purpurowym cieniem jak kotek ze Szreka** - tak już wyglądają pierwsze posunięcia tej "wspólnej europejskiej armii".

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

01-03-2022 [22:18] - Ryszard Surmacz | Link:

@Imć 
Zawsze ceniłem Żebrowskiego
Też zgadzam się, że armia europejska, to narzędzie, które będzie bardziej policyjne, niż wojskowe. Chyba, że zbuduje ją i będzie dowodzić Polska, co jest mało prawdopodobne. Jeszcze nie ten czas. 

Obrazek użytkownika sake3

01-03-2022 [16:59] - sake3 | Link:

Polska jest uwalana polskimi? rękami. W czasie kiedy Polacy powinni się jednoczyć UE przychyla się do żebraniny Tuska i parlamentarzystów EPL by nałożyć na Polskę sankcje,kary,wyroki TSUE.