NARODOWIEC JAK ŚLEDŹ

Jak to się stało, że władza, mająca na początku kadencji kolosalne poparcie, wyglądające na bezproblemowe dwukrotne (ośmioletnie) rządzenie, z perspektywą na absolutorium (czyli zmianę konstytucji), po trzech latach czuje się zagrożona? "500+" i cofnięcie przedłużonego wieku emerytalnego... – wydawało się, że wszystko dalej pójdzie jak z płatka, będzie tak "dobrze żarło", że tylko się przywództwu na stolcach w stolicy oblizywać! Pamiętacie jak szybko zaczęto nawet powtarzać bon-mot Tfuska, że "nie będzie z kim przegrać", z tą tylko kontekstową różnicą i poprawką, że idiotyzmy POpaprańców są teraz tak monstrualne, iż rozsądny wydaje się żart-domniemanie, że to prezes Kaczyński "musi co" płacić przeciwnikom za androny i wygłupy, by sobie nabijać licznik normalnie myślącego elektoratu...
Aż tu nagle klops! Oczekiwanie na rozwiązanie samorządowych niespodzianek i układanek. A także pytania o sukces Marszu Niepodległości. Zapaliło się żółte światło na skrzyżowaniu – zamigało i przedłużając niespodziewanie to mruganie wprowadziło zamieszanie i strach, zwłaszcza dla uczestników ruchu "po prawej stronie". Ale też stało się to sygnałem jakiejś awarii, szczególnie dla odpowiedzialnych za bezpieczne korzystanie z wszystkich pasów na jezdni, biorąc przy tym mocno pod uwagę tych kamikadze, co dążą do katastrofy.
W tym kontekście, pomimo obiegowych opinii, powiem teraz coś na przekór: ja wzmocnienia się "totalnej opozycji" najzwyczajniej nie widzę. Po prostu, moim zdaniem, zasoby idiotów oraz ich siła oddziaływania wyczerpały się – nie ma skąd brać już więcej obciachu! Kto został wywołany do tablicy, to się zameldował, a komu się chciało na własny rachunek ośmieszyć, ten już jako błazen się sąsiadom i światu pokazał. Czyli dno sięgnęło twardego dna, tego poniżej mułu.
Natomiast, to fakt, nieprzejednany antyPiS zyskał dużo na arenie międzynarodowej, gdzie antypolskie siły utwierdziły się, że krajowa opozycja jest jakoś tam skuteczna, bo rządzący cofają się w reformach, słabną w przedbiegach i już jawnie lękają się zagrożenia utratą władzy w najbliższych wyborach.
Tylko czyja to jest wina? Gdzie przyczyna i dlaczego taki skutek – ten widoczny uszczerbek na popularności ludzi u steru? Ano zdaje się główną przypadłością Kaczyńskiego (skoro to nasz Naczelnik, personalizacja uzasadniona) jest jego postawa i styl rządzenia dający się określić jako ciamciaramciam, czyli stale ujawniające się kapitulanctwo. Odkładanie na potem spraw ważnych i odwlekanie omal wszystkiego. Jakby gość miał dwa życia przed sobą...!?
Długo by tu wymieniać niekonsekwencje Prezesa 1/, przykrywane doktryną, a właściwie domniemanymi maksymami, że czasami trzeba się cofnąć, by iść dalej, niż to na pozór widać, oraz, że nie należy mnożyć frontów bez potrzeby. A także, iż patriotyczny elektorat i tak nie będzie miał wyboru ścieżki w marszu ku urnom, gdy mu się ograniczy dukty do jednego, posiadanego na wyłączność przez PiS, pośród groźnej dziczy dookoła.
Wszystko to brzmiało i brzmi nadal rozsądnie – ale coś się stało, że ostatnio chyba przestało działać, a przynajmniej na to wygląda (się zanosi), że coraz więcej osób zaczyna w te trzy sofizmaty wątpić. Czyżby konfrontacja z czynami otwarła ludziom oczy na efekty i skutki poczynań Centrali?
I w tym miejscu wypadałoby podbudować na pozór ryzykowne zdanie na wstępie, że Oszołomy Totalne się nie liczą. Otóż ich stuprocentowo pewne skonsolidowanie się przed urnami wyborczymi może przynieść realne efekty tylko wskutek i wobec powiększającego się, zawiedzionego polityką rządzących, elektoratu o charakterze obywatelsko-narodowym. Chodzi tutaj o kartki poparcia dla PiS-u zwykłych ludzi, co niuanse gierek i zagrywek politycznych nie rozszyfrowują (mają je zwyczajnie w nosie), a widzą tylko coś, co bezpośrednio oddziałuje na ich emocje: brak konsekwencji partii w działaniu, hipokryzję (np. widoczne gołym okiem mnóstwo "zabarwionych" na ulicach, a w praktyce repatriacja bliska zeru), ściemę (pakiet E-K w Katowicach), ustępowanie pola draństwu, nieodpowiedzialność, głośne potknięcia personalne (w tym niezrozumiałe odwołania ludzi zacnych), nepotyzm, pozoranctwo reform, całe mnóstwo przywar i błędów rzutujących na życie codzienne, również spora nieskuteczność, co zawiodło także wpływowych zwolenników "Dobrej Zmiany", którzy przestali dawać z entuzjazmem wsparcie Sternikom.

Pod każde z tych obwiniających obóz władzy ujemnych desygnatów można podkładać enumeratywnie konkrety, np. zawiedzionych Kresowiaków (mających na uwadze niehonorową politykę Warszawy wobec wrednych postępków Kijowa), rzeszę frankowiczów, którzy dalej są łupieni przez lichwę, podtrzymywanie podwyższonego VAT-u, tak wyniszczającego gospodarkę i kieszenie zwykłych ludzi, także niski próg zwolnienia od podatku dochodowego, czy też jawne blokowanie ustawy o nieopodatkowywaniu emerytur. I dalej: brak dekomunizacji (symboliczny pezetpeerowiec Piotrowicz jako twarz rzekomych reform sądowniczych), niezrozumiałe odwołanie Szyszki, Szydło, Macierewicza i fatalna pomyłka z wykreowaniem zdradzieckiego rezydenta Dudy "Kornhauserowej"; oraz najgorsze – godzenie się na stanowienie naszego prawa pod dyktando Izraela, ambasady USA czy Brukseli, Berlina, Strassburga, Luksemburga et concortes, z Wenecją włącznie. Do tego dodać trzeba – jako uzupełnienie kwestii napomkniętej – tak drażniący opinię publiczną, szarogęszący się, jakby zadekretowany filosemityzm (owo walenie, co prawda przez tubę, profilaktycznie każdego Polaka po pysku, żeby miał się na baczności, bo idzie od góry ostra walka z antysemityzmem, co w konfrontacji z wiedzą, że to sprawa wyłącznie "dęta" – takie cosik, fobia bez judeoprowokacji, przecież uwłacza godności każdego normalnego ziomala); włącznie z tym wciskaniem się drzwiami i oknami pod nasz dach "polinizmu", którego już utwardzone przyczółki rozsiane licznie po kraju stały się praktycznie eksterytorialnymi bastionami (dodajmy – wybudowanymi i utrzymywanymi za nasze pieniądze) ekspansywnego syjonizmu na terenie nominalnej Rzeczpospolitej [vide choćby zakaz wnoszenia polskich flag do niemieckiego (teraz "żydowskiego") obozu koncentracyjnego – Muzeum w Oświęcimiu].
Wyrzućmy pretensje do rządzących w jednym zdaniu, a dobitnie! – tak jak słyszy się to na ulicy: ileż można czekać, żeby wreszcie mafiozi (z definicji polityczni), wrogowie państwa, kryminaliści, a nawet mordercy, malwersanci, złodzieje, oszuści i szalbierze zostali skutecznie wyjęci z życia publicznego, osądzeni i ukarani?!
Do tego trzeba dodać słuszne zarzuty wobec Warszawy, że toleruje antypolski jazgot obcych, choć posługujących się naszym językiem mediów, których zagraniczni mocodawcy metodą Goebbelsa traktują polskie mózgi jako materiał bardzo plastyczny do "obróbki skrawaniem". Brak podjęcia jakichkolwiek działań w celu wyhamowania "dobrej prasy" dla Niemców nad Wisłą czy wobec kołchoźnikowej propagandy młócenia cepem przez Kurskiego, to tak, jakby leczyć społeczeństwo zalecanym przez znachora naparem z dziurawca, przy zmasowanym szczepieniu Polaków pod przymusem zbadanej naukowo doktryny medycznej, by byli odporni na prawdę.
W sumie uwag, pytań i podpowiedzi, z myślą o najbliższych tygodniach, nasuwa się mnóstwo, a przy tym każdy ocenia zaszłości i szanse rządzących według indywidualnych kryteriów i osobistej skali ważności. Widać jednak już krzątaninę przed nieuchronną gorączką w walce o możliwy podział instytucjonalnych łupów oraz synekur, oczywiście pod płaszczykiem troski o naród.

Podczas Świąt wielu z Was, tak jak i ja, kosztowaliśmy śledzie. Naturalnie uważaliśmy na ości. Usłyszałem wtedy od teścia, który jadł dzwonka wraz z rozmiękczonymi grzbietami, pyszną anegdotę, jak to do wiejskiej przychodni przychodził kilkakrotnie rolnik skarżący się na mdłości i bóle brzucha. Zawsze przynosił biedak coś lekarzowi w podzięce: a to pęto kiełbasy, to znów gąskę czy gomółkę sera. Aż w końcu wyszła za chorym przed budynek pielęgniarka: "– Ma pan dzieci?" – w jej głosie dało się usłyszeć politowanie. "– Ano mam..." – odparł pacjent. "– To niech pan zje surowego śledzia. W całości!"
Chłopina po prostu nie wiedział, a lekarz nie chciał mu powiedzieć, że jest zarobaczony.
Czyżby Adam Andruszkiewicz z Młodzieży Wszechpolskiej, pasowany ostatnio na ministra, to już pierwsza połknięta, na razie malutka rybka tego gatunku?

1./ https://naszeblogi.pl/2092-sty...
https://naszeblogi.pl/2094-ins...

Tekst ukazał się na łamach polonijnego tygodnika "Głos" nr 2 (9-15.01.2019 r.) Toronto / Nowy Jork
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

06-01-2019 [20:41] - xena2012 | Link:

Odwołania prof.Szyszki zażądał Macron.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

06-01-2019 [20:50] - Zygmunt Korus | Link:

Tak. To wiem. A dziś widzimy, jaki skutek to przyniosło. Giełda CO2 nieuchronnie rozłoży PiS z powodu biedniejących na łeb na szyję Polaków, a wystrugany z plastiku Francuz za chwilę zostanie zdjęty z afisza. Taki to jest efekt braku stanowczości naszego domniemanego Naczelnika; a może jednak Szczurołapa...? Strach pomyśleć...

Obrazek użytkownika Jaworowski

07-01-2019 [11:16] - Jaworowski | Link:

>>>ileż można czekać, żeby wreszcie mafiozi (z definicji polityczni), wrogowie państwa, kryminaliści, a nawet mordercy, malwersanci, złodzieje, oszuści i szalbierze zostali skutecznie wyjęci z życia publicznego, osądzeni i ukarani?!<<<
ttps://www.fakt.pl/wydarzenia/polityk...
Panie Korus zejdź Pan na ziemię lub wytrzeźwiej po noworocznych szaleństwach, bo jeszcze alkohol buzuje i osąd świata nienaturalny, i to nawet nie w tej konkretnej sprawie, ale i pozostałych, które tu wywleka.
To przykład jak działa i w czyich rękach jest nadal  sądownictwo. Zajumać 1,4 miliona i dostać karę 25 tysięcy. Czyż to nie symptomatyczne drogi Panie? Nie da się osądzić złodziei i złoczyńców jeśli sędziowie z komuszego nadania i ich potomkowie na tych stanowiskach wydają wyroki urągające elementarnej przyzwoitości, mając pod togą lub wprost  na niej   podkoszulki z napisem Konstytucja. Następny kwiatek to wyrok sądu w Gdańsku w sprawie  Wałęsa?Kaczyński. Takich spraw  są setki, to czubek góry lodowej. Jeśli nadal ten mafijny prawniczy bastion-beton będzie miał taki parasol ochronny Brukseli, to nie da się osądzić prawdziwych przestępców powiązanych z platfusownią. Mam nadzieję, że dość jasno i prosto napisałem, by można  było zrozumieć oczywistą oczywistość. Do innych wypisanych tu nonsensów odniosę się w innym czasie.

Obrazek użytkownika Jabe

07-01-2019 [12:16] - Jabe | Link:

Z powodu owego parasola ochronnego nie tylko nie można skazać żadnej grubej ryby, ale nawet przeprowadzić śledztwa i oskarżyć. Niemoc. Wieczne tłumaczenie, że wróg przeszkadza. A może te megaafery wymyślono?

Obrazek użytkownika Jaworowski

08-01-2019 [08:56] - Jaworowski | Link:

Jabe>>>A może te megaafery wymyślono?<<
jabe masz rację to megaafery wymyślają-wydają wyroki w sądach np. w sprawie zadymiarza Frasyniuka, to megaafery wydały wyrok w sprawie przejechania kobiety na przejściu dla pieszych przez Najsztuba(w chwili wypadku nie miał prawa jazdy, gdyż zabrano mu 7 lat wcześniej, ważnego badania technicznego pojazdu, OC)wyrok żaden na tego komunistycznego żydowskiego cwelebrytę kara grzywny 2 tys.zł, a odszkodowania kobiecie nigdy nie wypłacił a miała połamane kości czaszki,  i dalej śmiga bez prawa jazdy i badania technicznego. jabe napisz swoim zwyczajem, że te sprawy również wymyślono.

Obrazek użytkownika Jabe

08-01-2019 [13:01] - Jabe | Link:

To nie są wielkie afery. Faktycznie w tym kraju celebrytów traktuje się ze skandaliczną łagodnością.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

07-01-2019 [18:56] - Zygmunt Korus | Link:

Proszę Pana, sam sobie odpowiedziałeś, że skuteczność jest cechą mile widzianą nie tylko u polityka. Jak więc można coś zmienić, gdy sądy (u nas "OSTATECZNE") to bastion, a można go było skruszyć, ponieważ aneks do Traktatu Lizbońskiego Polsce i Anglii daje taką możliwość. Tylko trzeba mieć odwagę, a nie zaczynać boju i potem rejterować, gdzie pieprz rośnie - na pośmiewisko się wystawiać. Itd, itp. Jeśli Duda bruździ, toż to jest kolejna pomyłka w obsadzie laufrów na dworze Cysorza. Ktoś mówi, że nie można prowadzić konsekwentnie Dobrej Zmiany, bo ZŁO za silne, a ja teraz już otwarcie wątpię, czy się kamaryli Kaczyńskiego chce je naprawdę zwalczać. Wolno mi...

Obrazek użytkownika Dorota M

07-01-2019 [11:34] - Dorota M | Link:

Narzekajmy, obrzydzajmy PIS i JK, wygrana POKO i Tuska nas wszystkich pogodzi i od nowa będziemy snuć marzenia,m w jakiś katakumbach o enigmatycznej wygranej za 123 lata.

Obrazek użytkownika Jaworowski

07-01-2019 [12:57] - Jaworowski | Link:

>>>Giełda CO2 nieuchronnie rozłoży PiS<<<
A czyja to wina z tym Co2 Panie Korus? Najlepiej obarczyć PIS waszym stały zwyczajem. Racz gościu przeczytać mój wpis:
https://naszeblogi.pl/comment/...
08-12-2018 [13:57] - Jaworowski | Link: >>Teraz patrzcie na rachunki
>>Teraz patrzcie na rachunki za prąd.<<

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

08-01-2019 [13:44] - Zygmunt Korus | Link:

Szyszkę zdjęto, bo bruździł "cieplarnianym cwaniakom". Kto go odwołał? Ksiądz w mojej parafii...? Pakt Energetyczno-Klimatyczny należy zerwać, nawet nie renegocjować, bo jest druzgocący dla Polski. Tylko nacelowany na zniszczenie wyłącznie naszego kraju!!! To tyle na ten temat. Tfusk to zdrajca, a Kaczyńskiego obowiązkiem jest to natychmiast, waląc pięścią w stół, powstrzymać. Zdejmując akcyzę z każdego rodzaju produktu, gdzie ona jest narzucona, jakiegokolwiek, możemy się jedynie dowiedzieć, w jakiej skali - jako eksploatowani poddani, ciemna masa - jesteśmy robieni w bambuko przez Wodzirejów. Teraz my, jako podatnicy, dołożymy niby sami sobie, do cen ogrzewania, ale przecież to jest proste: oczywiście na rzecz obcych, co nas w ten handel kwotami CO2 wpuścili. Mam w nosie, że temu zawinili poprzednicy, skoro obecni udają tylko szeryfów, a w gruncie rzeczy mydlą nam oczy będąc z poprzednikami w układzie (respektując takie antypolskie zaszłości). Wolno mi to tak widzieć, bo mam oczy i potrafię kojarzyć fakty. Nic na wiarę!

Obrazek użytkownika Jaworowski

07-01-2019 [14:07] - Jaworowski | Link:

korus>>rzeszę frankowiczów, którzy dalej są łupieni przez lichwę,<<
Frankowicze to stały i niewzruszony elektorat platfusów. Jak dorwą się do koryta to niech rozwiążą problem. Z doświadczenia, naobiecują i nie kiwną nawet małym palcem w tej sprawie.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

07-01-2019 [20:53] - Zygmunt Korus | Link:

Co Pan plecie? Słowa wobec tej grupy wystrychniętych na dudka przez lichwiarzy nie dotrzymał nomen omen Dudek. Teraz znów słychać z ust rządzących o powrocie do tej nie załatwionej kwestii, bo się wybory zbliżają... Kolejne mydlenie oczu, byle tylko banksterom nie zdjąć choćby trochę lukru z tortów.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

08-01-2019 [05:42] - Chatar Leon | Link:

Nie karmić trolli typu Jaworowski. Oni dyskutują z tym co mają we własnej głowie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

08-01-2019 [08:00] - jazgdyni | Link:

Tak jest! Facet jest chory na chroniczną biegunkę. A to, jak wiadomo, zaburza tok myślenia.

Obrazek użytkownika Jaworowski

08-01-2019 [10:50] - Jaworowski | Link:

Jazgdyni, a waść ma notoryczne zatwardzenie mózgowe stąd zajmuje się samymi pierdołami, niegodnymi osobnika z "jako tako" rozwiniętym mózgiem.

Obrazek użytkownika Jaworowski

08-01-2019 [09:28] - Jaworowski | Link:

Korus>>Co Pan plecie? Słowa wobec tej grupy wystrychniętych na dudka przez lichwiarzy nie dotrzymał nomen omen Dudek. <<
To Pan plecie trzy po trzy. To mamy rozwalić system bankowy, by zrobić dobrze debilnym cwelebrytom, wyborcom platfusowni zdradzieckiej. Trzeba być idiotą dokumentnym by brać kredyt ze zmiennym kursem walut. Lansował go ich inny cwaniak nad cwaniaki niejaki Rubikoń z Madery, ale sam szybko go przewalutował na złotówki, gdyż sam był tylko słupem ogłoszeniowym i propagandowym tego przekrętu. Nasz system finansowy tego nieszczęsnego kraju jest zbyt kruchy by go zburzyć, po to tylko,  by zrobić dobrze nieodpowiedzialnym, pazernym lemingozowatym kretynom. Kadencja PISu trwa. Rozwiązanie tego problemu jest możliwe ale nie w tej kadencji. Co do obiecanek. Ileż naobiecywała Ryża Małpa i pokazała palec środkowy spie..d....jąc na synekurkę do Brukseli. I co, nic?! Dalej ma poparcie 6 milionów zidiociałych wyborców.
https://oko.press/schetyna-prz...
http://tomaszcukiernik.pl/arty...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

07-01-2019 [15:18] - zbieracz śmieci | Link:

Korus wylicza jakie to plagi spadna na PIS gdy nie wyciągnie narodowców z szamba,PIS wam nie poda ręki bo nie zapomnieliśmy o nocy gdy totalniacy opanowali Sejm
szykując sie do obalenia siłą demokratycznie wybranego rządu .Prawdziwi patrioci przeszli do innej sali aby przegłosowac budżet i obciąć emerytury ubekom i esbekom.
Gdzie byli" narodowi patrioci" w tym czasie ano razem z totalniakami ,wspólnie i w porozumieniu na polecenie swojego biura politycznego słupy takie jak winnicki i ten pryszczaty pozostali na sali sejmowej bezprawnie ja okupując razem z totalniakami ,szykuj,ąc sie do ruchawki na ulicach i zajęcia siłowego całego sejmu .Wy co mienicie się strażnikami pamięci o NSZ I WiN nie zagłosowaliście nad obniżeniem emerytur ich oprawcom  ,biuro polityczne zdecydowało i nakazałom słupom jak winnicki jawne przyłączenie sie do Targowicy .
Takie sa fakty korus a to co mówicie a czynicie nie ma z soba nic wspólnego,dokładnie tak samo robią kukizowcy co się ostali..
Wtedy się nie udało bo trzech mądrych i prawdziwych patriotów od kukiza wasze plany zamieniły w gówno.Wasze miejsce jest w szambach na wiatracznej i czerskiej to wasze naturalne Spa i możecie sie tam moczyć razem z polskojęzycznym ścierwem.
Andruszkiewicz zdradził ryczycie a on wie ,że należy od was oderwać ile sie da młodych ludzi których umysły zatruliście a odtruwanie długo potrwa .
Z szamba niedaleka droga do Czajki i tam skończy sie opowieść o "prawdziwych polakach patriotach" i nikt nie zapłacze .

Obrazek użytkownika Jabe

07-01-2019 [15:59] - Jabe | Link:

Powiada Pan, że narodowcy nie czmychnęli przed garstką „totalniaków” do Sali Kolumnowej w ślad za stronnictwem rządzącym?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

07-01-2019 [16:19] - zbieracz śmieci | Link:

Korus obarcza wina za sądy a przecież doskonale wie albo wiedział ale zabył ,że to dzięki dudzie reforma nie została ukończona dzieki jego wetom i wszystkimi konsekwencjami z tych wet płynącymi .Nie wiemm czy to z niskich pobudek i własnego przero,snietego ego czy pod wpływem wsioków jakich tam pełno jestesmy w miejscu gdzie jestesmy i oskarżenie złodzieji i zdrajców w obenej sytuacji skończy się w SN prawwomocnym uniewinniem....
Duda sończy jak narodwowcy tylko rok póżniej bo nikt czuje sie Polakiem tego co zronił mu nie wybaczy.
Konstytucja ,konstytucja wrzeszcza totalniacy a sędziowie koszulki noszą z tym napisem tylko matoły tej konstytucji nie czytali bo inaczej by wiedzieli ,że ta ostatnia linia obrony czerwonych i złodzieji jaka jest Sąd Najwyzszy od momentu jej uchwalenia w myśl jej zapisów działanie SN jest niezgone nie tylko z Konstytucją a wręcz nielegalne,tak ,tak SN nie ma prawa do działania  ...................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Obrazek użytkownika jazgdyni

08-01-2019 [08:15] - jazgdyni | Link:

Napisałem długi i wyrazisty komentarz, w którym udowadniałem, że, niestety, nie można twoim zarzutom zaprzeczyć. Wiem, że fanatycy i dogmatycy tego strasznie nie lubią. Ale, jak ja to rozumiem, my, internauci mamy być obserwatorami i komentatorami, nieograniczeni zasadami etyki dziennikarskiej (nb. notorycznie łamanej), a nie propagandystami jakiejś opcji politycznej. Więc mamy pełne prawo mówić, co się nam podoba i co się nam nie podoba - czyli albo chwalić, albo krytykować. Jedynym ograniczeniem jest pancerz naszych poglądów. I tutaj ważne - to powinien być taki pancerz, który pozwala nam zachowywać pionową, albo odpowiednią postawę. W żadnym wypadku nie może to być żelbetonowy bunkier, popularnie nazywany zakutym łbem. Więc jak piszesz, nasza radość i nadzieja, odczuwane w 2015, mogła w 2019 przekształcić się w gorycz. Jak pyszny sernik, który długo stał i pokrył się pleśnią.
Mój komentarz oczywiście zniknął, nie do odzyskania, ja się wściekłem i po raz tysięczny przysiągłem sobie, że najpierw będę pisał w notatniku. Ale to jest tak, jak rzucanie palenia.

Trzymaj się, zbieraj mocz, byś zawsze mógł olać trolli, agenciaków i głupców.

Obrazek użytkownika Jaworowski

08-01-2019 [11:01] - Jaworowski | Link:

jazgdyni>>>Więc mamy pełne prawo mówić, co się nam podoba i co się nam nie podoba - czyli albo chwalić, albo krytykować.<<<
My Polacy mamy również  prawo komentować to, coście pochwalili lub skrytykowali, w sposób, jaki odpowiada nam, a nie wam. Tego prawa nikt nam nie odbierze. Jeśli boicie się osądu  i liczycie na klikę wzajemnej adoracji z paluszkiem trzymanym  w wiadomym miejscu, to się mylicie.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

08-01-2019 [14:09] - Zygmunt Korus | Link:

Szanowny Panie, czy potraktowałem Go jako trolla? Nie. Starałem się ustosunkować do kilku kwestii, które Pan poruszył. Z tą różnicą, że ja podaję fakty, a Pan broni wiary w PiS. Rozgrzeszając niemożność, zaniechania, brak stanowczości czy konsekwencji. A nawet ściemę. Ja, że jest nieskuteczny, a Pan, że ZŁO za silne. Ja, że mam prawo się niecierpliwić, bo brak jest "Z" w działaniu, a Pan, że należy się uzbroić w cierpliwość. Pan, że frankowicze to cwaniacy, czyli elektorat POpaprany (swój lgnął do swego), a ja, że, mimo tego podejrzenia, trochę słusznego, jednak rzesza ludzi został nabrana przez oszustów w kołnierzykach z branży nie bankowej, a lichwiarskiej. Pan, że się rozwali system bankowy, a ja , że się utrwala gangsteryzm finansowy, bo u władzy stoi, jednak!!!, bankster. Więc niech Pan sobie dalej smaruje miodem szare komórki i trwa w bezkrytycznym przyklejeniu do Wodza (moim zdaniem Szczurołapa), a ja będę pił kawę z antyutleniaczami i pilnie obserwował świat. Róbmy więc swoje, tylko trzymajmy się faktów i argumentujmy. Pomiędzy decyzją, na kogo głosować, żeby wybrać mniejsze zło (bo mus to mus), jest sporo miejsca, by wywierać nacisk do lepszego działania na rządzących. I taka jest rola dziennikarstwa obywatelskiego, chociaż ja jestem zawodowcem, tylko już na emeryturze. Trochę nacisnęliśmy Panów naszego życia w sprawie Ruchu Narodowego, i już jest efekt - wpuścili wilczka do stajni Augiasza-Jarka, Adama Andruszkiewicza. Dobre i to.
A za ten ubliżający paluszek... (mam na myśli także moich Czytelników) odwijam się Panu tylko zbywaniem Go na przyszłość. Żegnam. Szkoda mi więcej czasu.

Obrazek użytkownika Jaworowski

08-01-2019 [14:29] - Jaworowski | Link:

Korus>>że się utrwala gangsteryzm finansowy, bo u władzy stoi, jednak!!!, bankster.<<
Ależ oczywiście, że w tym przypadku ma Pan pełną rację, że system bankowy u nas jest typu gangsterskiego., tylko to waść niech sobie posmaruje cały łeb miodem, a może choć część rozumu wróci. Trzeba mieć odrobinę rozumu , rozsądku i normalnego oglądu rzeczywistości by pojąć,  że nasze państwo jest zbyt słabe pod każdym względem w starciu z tym banksterskim żydostwem finansowym kręcącym tym ich międzynarodowym interesem(powiązania są oczywiste)Człowiek , który jak waść bredzi i marzy o zmianie status quo po prostu nie wziął leków i majaczy. Przykro mi, że tak ostro ale głupota waści jest bezmierna. Szkoda czasu na naiwniaka.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

08-01-2019 [14:37] - Zygmunt Korus | Link:

@ jazgdyni
Janusz, wiele razy mi tekst przepadał, gdy komentowałem a vista, i wówczas dostawałem białej gorączki i rzucałem wszystko w diabły - nie chciałem widzieć w tym momencie komputera! Dawniej to była wina portalu, słabego edytora, często też zrywał mi się internet. Ale efekt jest zawsze ten sam - siadasz i od razu, spontanicznie, przelewasz myśli na gorąco. Jak zniknie, to nie da się drugi raz tego powtórzyć. Pisanie w notatniku to już nie to. Reagujemy, a nie zasiadamy do tworzenia artykułu.
Ostatnio sam sobie kasuję rozpoczęte komentarze poprzez nieopatrzne uderzenie w jakąś nieodpowiednią czcionkę na klawiaturze (nie potrafię wyczaić w którą...?), co niekiedy udaje mi się przywrócić, ale dalej piszę spontanicznie. Tylko co jakiś czas (np. teraz) podświetlam sobie zapis na danym etapie i wklejam do pamięci (Ctrl A +  Ctrl C).

Wracając do zagubionego komentarza: rozwiń to w osobnej notce, bo sprawa jest bardzo ważna. Obiecuję, że pod tym wpisem powklejam mnóstwo wypowiedzi innych, gdyż spór jest fundamentalny: czy krytykując Naszych sypiemy piasek w tryby? Czy mamy dalej znosić kalumnie, że jesteśmy agentami Putina? I czy faktycznie atakują nas trolle "z prawej strony", czy tylko ludzie bezkrytycznie wierzący w nieomylność Prezesa. Zachęcam Cię do znalezienia czasu, by taką dyskusję tutaj przeprowadzić.
Bo przecież zdjęcie nas z afisza Niezależnej wzięło się stąd, że tam dziennikarze na etatach uprawiają realną propagandę, a tutaj wielu czytelników zaglądało, bo miało do polukrowanego frontu życiowy kontrapunkt. Oni zwyciężyli, im płacą, więc żądali u swych mocodawców, to naturalne, by zrobić coś, żeby nam pomniejszyć stany na licznikach. Co zresztą natychmiast już widać. Wkrótcde zostaniemy wygaszeni. To polityka portalu (czy tylko?) samobójcza.
Dzięki za uwagę, pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Joanna K.

09-01-2019 [15:52] - Joanna K. | Link:

Właśnie TO się stało, mam komment "zniknięty". Poszedł w chmurę albo w diabły.
Ale wkleiłam tam link znaleziony na fb /przez koleżankę/ , podaję ponownie, bo osłupiałam zobaczywszy go:
https://www.facebook.com/ewa.z...

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

10-01-2019 [00:06] - Zygmunt Korus | Link:

Nie ma Pani możliwości korespondowania. Zresztą ja też. Zauważyłem to już dawno, stąd pod moim "O mnie" kontakty. Zdaje się Nasze Blogi będą wygaszane, na to wygląda... Ale tak na boku: jak nas, piszących, ale też komentatorów i czytelników, traktują ci sternicy Strefy Wolnego Słowa? Zero przeprosin! Portal powstał na Niezależnej, więc wypadałoby chociaż powiedzieć słówko "Sorry Państwo. Robimy to i to, bo chodzi nam o to i to.".
A co do informacji na FB "pejsie", to tam jest taka cenzura, że może to być na razie jakaś prowokacyjna wrzutka. Trzeba czekać, co z tego wyniknie. Jak z tymi "Talibami w Klewkach", gdy jednak po latach zdjęto "skopki".

Obrazek użytkownika Joanna K.

09-01-2019 [15:27] - Joanna K. | Link:

Panie Zygmuncie - Do Siego AD 2019
Tymczasem proszę o zapoznanie się
https://www.facebook.com/ewa.z...
- Sprawdzić  mogłyby tylko służby, może ktoś ma kontakt z Mosadem, o naszych wolę nie myśleć, zdaje się że robią za wiatrak u św.Piotra; wcale nie żartuje, trzeba docenić Ich wiedzę i talenty, zwłaszcza, ze ich Ojciec założyciel to niejaki Mieczysław Biegun z moich stron, czy się mylę? / na zdjęciu jest Schetyna z B.Natenachu.  Pamiętamy, ze któregoś roku PO wyjeżdżało do I. ale także wyjeżdżała prawie cała rada min.Pisowskich ...jakoś nie widzieliśmy protokołów z tych spotkań.
Proszę o list na priv.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

09-01-2019 [18:43] - Zygmunt Korus | Link:

Dzięki za życzenia. Wzajemnie. Oby coś jednak poszło do przodu w sprawie lepszej Polski.