Szef TK a zasady.

Wyobraźcie sobie, że pewna firma pracuje nad reklamą oranżady z wykorzystaniem pornografii i ważnego duchownego kościoła katolickiego. W radiu wywiad z sędzią sądu. Na pytanie o tę sprawę odpowiada, że to skandal, że naruszenie dóbr kościoła, dobrego smaku i on na pewno wydałby wyrok skazujący dla firmy w razie procesu, bo on będzie bronił kościoła. Redaktor pyta, jak to, przecież sędzia jeszcze nie widział reklamy, nie wiadomo co będzie wyemitowane? Sędzia odpowiada, że projekt reklamy jest niezgodny z prawem i reklama też będzie niezgodna z prawem. Wyobraźcie sobie, że po emisji dochodzi do procesu. Doniesienie i powództwo składa znany działacz spod Krzyża. Firma twierdzi, że reklama nie łamie prawa. Okazuje się, że szefem składu sędziowskiego jest ów sędzia, a pozostali to jego pracownicy. Firma składa wniosek o wyłączenie go. Sędzia ingoruje wniosek. Teraz wyobraźcie sobie, że chodzi o ustawę i o sędziego Rzeplińskiego.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika kwintesencja

05-08-2016 [11:11] - kwintesencja | Link:

Problem w tym, że wielu ludzi postępuje nie według zasad, a poglądów.

Obrazek użytkownika IwonaPiechowicz

05-08-2016 [12:41] - IwonaPiechowicz | Link:

Strasznie to denerwuje, że Rzepliński dalej dowodzi TK, ten urząd jest z natury apolityczny, a co on wyprawia każdy widzi...