Ikona i ikonopisarz-Andrzej Wajda przepłynął na drugi brzeg

No i umarł człowiek. Staruszek, do samej śmierci krzepki. Cześć jego pamięci twórczej, którą dziś wszyscy w duchu poprawności politycznej wysławiają. Nie to, żebym nie doceniała wartości dzieł jego młodości, bo i owszem, podziwiam. Jednak oceniając starzejący się geniusz reżysera Wajdy dochodzę do wniosku, że emerytura powinna być już w pewnym wieku przymusowa. Ja już słyszę i choć pisze to z przekąsem, lekką ironią powiedziawszy, to gdzieś w głębi duszy nie jestem wcale wolna od poważnego traktowania problemu. Demencja bowiem potrafi u niektórych przechodzić w sposób tak zawoaluowany, że dla wielu będzie niezauważalna a jej skutki społecznie mogą być opłakane. O ekonomicznych nie wspominając. Przy czym w takim dniu wolę pisać o demencji niż o pokrewieństwie dusz. Łatwiej bowiem przełknąć demencję autora "Człowieka z marmuru" czy "Człowieka z żelaza" niż jego bolkofilię zobrazowaną w "Wałęsie. Człowieku z nadziei". Tym bardziej, że tytuł adekwatny do historii politycznej obecności tego ostatniego w losach naszego narodu. Nie kwestionuję warsztatu, talentu, dorobku... Cheapou bas. 

Ktoś powie, że nawet dni żałoby nie uszanuję... Nic z tych rzeczy. Jestem zwyczajnie uczciwym człowiekiem, który nie bawi się w kolorowanki słowne. Sztuką zajmował się Wajda i jako artysta pokazał rzeczywistość na swój sposób, jak to artysta: usuwając jej rysy i zadrapania, przesuwając akcenty, pomijając wady, eksponując te jej cechy, które wpływają tak na całokształt, iż wydaje się ona piękniejszą, niż jest w naturze. Taki artysta idealny - idealista, powiedzmy. Według profesora Kieresia czy Krąpca, których uważam, za duchowych przewodników mojej domorosłej filozofii, bo na przez nich popełnionych dziełach wyhodowanej, rolą sztuki jest właśnie "uzupełnianie braków występujących w natrze" lub "naprawianie jej niedoskonałości". Wajda w tym kontekście był artystą niemal doskonałym a filmy ukazujące Wałęsę - majstersztykami. 

Wałęsa bowiem - żeby nie było, że ten wpis to jakoweś epitafium ma być czy coś - to ikona swojego czasu: "wielki człowiek znikąd", człowiek bez przeszłości, bez korzeni, janosik wśród robotników. Tak go widziały tłumy i poniekąd taka była też jego historia. Bo nic o nim długo nie było wiadomo poza tym, że robotnik jest, szczekacz, znaczy - orator. W innych okolicznościach o innej osobie z tymi samymi przymiotami i predyspozycjami powiedzielibyśmy: awanturnik, cwaniaczek łokciami i wrzaskiem przeciskający się przez/przed  tłumy, wodzirej z wiejskich  zabaw w remizach, walczący sztachetami...  Dopiero po latach, po śmierci ubezpieczycieli (lub szantażystów) , kiedy wypłynęły dokumenty z autografami, kiedy świadkowie epoki  bez strachu przed sądowymi represjami mogą wspominać głośno wydarzenia i "bohatera" z lastriko... Założycielski marmurowo żelazny mit odszedł do skansenu PRL. Są tacy, którzy twierdzą, że tam przeniesie się również mit wielkiego twórcy - reżysera.

"Jeszcze gorszy los spotkał książkę Piotra Włodarskiego: "Pan Andrzej. Kłamca, mitoman czy konformista". O istnieniu tej książki nie wie nikt poza osobami, które Autor wyróżnił, wysyłając im egzemplarz.Już sama forma książki jest rewelacyjna. Składa się ona z samych oświadczeń, wypowiedzi o sobie reżysera Wajdy, z zachwytów pochwalnych recenzji i jego dokumentów osobowych pisanych przez bohatera książki, a odnalezionych przez Włodarskiego. Z chwalb i pochwał powstała książka niszcząca. Przemilczenie tej zaskakująco ciekawej książki nie jest niczym nieodwołalnym. Ostracyzm, który charakteryzuje wypowiedzi i źródła odkłamujące historię PRL-u i ludzi kreujących tamtą historię, nie będzie trwał wiecznie.

W zasadzie, śmierć Jaruzelskiego była początkiem końca układu a śmierć Kiszczaka wraz z jego szafą otworzyła nowy okres w postrzeganiu wspomnianego okresu komuny. To, co wiedziało wielu, ale jeszcze nie większość: komuna nie skończyła się w 1989 roku a jej fundamenty, czy jak kto woli - filary, słupy..., ludzkie wykruszają się dopiero teraz. Zepsuta od głowy ryba zdechła - od głowy a jej śmierci towarzyszyła, jako to w socrealizmie bywa, zwykła ludzka defekacja. Ekskrementy cuchną, robale się wiją w rozpaczy. Straciły nosiciela, ale lata przyzwyczajenia robią swoje i świadomość tego wcale nie przeszkadza im mówić ludzkim głosem a przy tym siać kłamstwa i zgorszenia.

Dzisiejsze okoliczności dla wspomnianej grupy ludzi to okazja do restauracji wizerunku "utraconego czasu", czasu komuny. Komuniści, którzy nigdy podobno do komuny nie należeli, co to  mieli ojców w Katyniu, choć ci ojcowie żadną ich rodzina nigdy nie byli i mieli z nimi tyle wspólnego, co idee solidarnościowe; ci ludzie - kłamcy, wszelkiej maści Bolkowie Wielscy (każdy w swojej dziedzinie, jeden w kabelkach, drugi w głośnikach, trzeci w mikrofonach a wszyscy w łączności...), stracili rację egzystowania w ramach ustalonych niegdyś kompetencji. O ile dało się kiedyś jednego słupa zamienić na innego, cocacolą polać rdzewiejący posążek, sidoluksem namaścić idealnie imitujące marmur lastriko i kij od baldachimu wsadzić w łapę odrestaurowanej kreaturze politycznej, o tyle dziś staje się to nie tylko niemożliwe, ale i irracjonalne. Pokolenia biorące udział w dramie i tylko w jej granicach czujące bezpieczeństwo, zmalały, najnowsze mają to "gdzieś" a nowe zioną pogardza, zarówno dla samej dramy, jak i reżyserów oraz aktorów. Bo ta drama jest już nie do przełknięcia. wciąż te same scenariusze. Kasta zasilająca obsadę przypomina zoo, w którym zamknięto nieszczęśliwe, ułomne zwierzęta, niezdolne z różnych względów do życia na wolności, w naturalnym środowisku. 

Polacy coraz bardziej obserwują świat polityki, biznesu i kultury, jako pewnego rodzaju rezerwat, w którym zamknięci są "sami swoi", tzw. resort i resortowe dzieci, wnuki, matki, żony i kochanki. Coraz mniej osób nie tylko ufa wspaniałym okazom, rasowym egzemplarzom społeczeństwa a coraz więcej pogardza a ta pogarda wynika, o ironio losu, z lekcji, jakiej udzielały owe tuczące się we własnym sosie jelita naszego społeczeństwa. 

Wałęsa, Wajda, Michnik, Tusk, Komorowski... Wszyscy oni byli dla milionów ludźmi "z nadziei" i dlatego, że ocean tych ludzkich nadziei pochłonęły ich brzuchy, nie doznają tego, co w ich przekonaniu należy się zasłużonym. Polacy widzą doskonale, że owszem, ci ludzie się zasłużyli i to bardzo a czasem nawet bardziej niż bardzo i więcej. I widzą, że ci ludzie zasłużyli się przede wszystkim dla systemu i samych siebie. 

Wajdę ukazuje się jako wybitnego twórcę. Wajda jednak był dla kultury i artystów tym, czym Wałęsa dla polityki i robotników. Obaj tak samo traktowali swoich współpracowników i oponentów, Polskę i Polaków. Jeden przed światem ukrył swojego pierworodnego, drugi prawdziwego ojca.  Obaj jak "Burłaki na Wołgie" ciągnęli starą łajdacką komunistyczną łajbę, która udawała, że jest salonem autorytetów. Różnicę między Wajda a Wałęsą - poza elokwencją i wykształceniem - widzę w zasadzie jedną a leży ona w ilości ...żon. Poza tym takie same autorytety, tacy sami twórcy fabularni...

Wajda, Wałęsa... Idole nieboszczki komuny, potrzebne dla manipulowania masami. Obaj jednakowo zaangażowani w obalanie komuny i ruchy antykomunistyczne. Dlatego nie dziwi, że właśnie Wajda popełnił film o Wałęsie a nie o Smoleńsku, choć uczciwy twórca zadawałby pytania i choćby dla samych pytań kręcił filmy... Wajda to reżyser od rzeczy wiadomych. On nie stawia pytań. On w swojej twórczości oznajmia jak ma być, gdzie jest czyje miejsce i kto kim ma być postrzegany a nie kim naprawdę jest. Czy ktoś kiedyś pytał, czy Wałęsa jest takim "Człowiekiem z marmuru"? No, nie, bo i po co. Wajda stawia pomniki - lastrikowe lub z żelaza... I wszystko jasne. Wajda nie pyta: jak to było z ta motorówką...?  Ja chcę wiedzieć. Ja chcę ją zobaczyć w muzeum. Salun zaraz zapytałby, czy miejsce jego na Powązkach.... No tak, podobnie jak Jaruzelskiego, Kiszczaka, Bartoszewskiego i reszty. Tam powinna być wyznaczona jakaś łączka dla zasłużonych Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, na której "lud" mógłby oddać im cześć i wyrazić swoją wdzięczność. Ba, powinna stać tez warta honorowa, która zabroniłaby mazania na pomnikach gwiazd i wyzwisk, co mogłoby niechybnie się zdarzyć. 

Tak, bo jak Bartoszewskiego z obozu koncentracyjnego wypuścili za dobre sprawowanie, przepraszam: ze względu na zły stan zdrowia, tak komuniści pozwolili bezkarnie opuścić PZPR Wajdzie i nawet spokojnie patrzyli jak działa w ruchach solidarnościowych... Barwna ta nasza historia najnowsza. Zupełnie jak filmy Wajdy. 
Kiedy umiera człowiek, zostaje po nim cisza nie do zagłuszenia i przestrzeń nie do wypełnienia, tylko wspomnienia jego istnienia. A wspomnienia są takie jak owo istnienie i nic tego nie zmieni. Niezależnie od ilości i dramaturgii wypowiedzianych słów na śmierć zmarłego, pustka po nim pozostanie pustką, cisza ciszą a rodzaj wspomnień... też od tego się nie zmieni.

Wyrazy współczucia dzieciom, przyjaciołom, fanom, współpracownikom i wszystkim żyjącym żonom - byłym i obecnym. Odszedł ktoś dla nich bliski i zasłużony. Odszedł człowiek. Żal mi nie prl-owskiej ikony i ikonopisarza prl-owskiej rzeczywistości w jednym, czym był ów zmarły, ale człowieka. Z rożnych powodów. 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika wandaherbert

10-10-2016 [19:44] - wandaherbert | Link:

pieknie napisany tekst i zarazem prawdziwie opisujący nasze "autorytety"kolaborujace
z komuna

Obrazek użytkownika Tarantoga

10-10-2016 [20:16] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Obrazek użytkownika Expressis verbis

10-10-2016 [20:48] - Expressis verbis | Link:

Skoro sama autorka tego paszkwilu przyznała, że w okresie żałoby obowiązuje poprawność polityczna, to i ja stosując się do tej zasady zamilknę i nie będę wyrażał się o walorach estetyczno-moralnych autorki i jej produktu. Ale co się tu dziwować; przecież zmarły reżyser nie zrobiłby takiego "Smoleńska", a za film o Wałęsie będzie potępiony na wieki przez PiSdzielczych fanatyków.

Obrazek użytkownika Celarent

11-10-2016 [01:30] - Celarent | Link:

Szanowny czytelniku, Wajda otrzymał talent i szczególną szansę, powiedzmy od losu, rozwinął skrzydła i warsztat - wykorzystał co otrzymał. To fakt. Swoim życiem jednak pokazał, że zmarłym - przed ani po pochówku nie przysługują żadne względy. Nie był prezydentem, królem... nie widzę powodu, by okazywać mu większe względy niż on był sam okazał pierwszej parze spośród narodu - zmarłej parze Prezydenckiej.
To nie pisowskie fantasmagorie uczyniły z Wałęsy Bolka a jego podły charakter - kłamcy, awanturnika i chciwego, zdradliwego człowieka. Wajda kłamał mówiąc, ze jego ojciec zginął w Katyniu. Jego ojciec nawet inaczej się nazywał. Kłamał, że nie należał do PZPR.
Najwyraźniej jego prawda podobna była prawdzie Wałęsy, Jaruzelskiego i Kiszczaka, którzy ruską agresję militarną podobno powstrzymywali wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce. Tak na marginesie: gdyby Ruscy mieli zamiar wkroczyć - a wkroczyliby przy pierwszej lepszej okazji i to bardzo chętnie, gdyby mogli sobie na to pozwolić - powstrzymaliby skutecznie polskie elity komunistyczne przed takimi zabezpieczeniami a gdyby im się to nie udało, wkroczyliby uwolnić Polaków od tych elit. Wykorzystaliby każdą okazję. Ot, tak na marginesie.

Zaś Wajda - człowiek, niech spoczywa w pokoju wiecznym i obyśmy spotkali się w Raju.

Pewnie odbiorca już nie przeczyta, ale zapytam z ciekawości: jaki sens nawiedzać pisowskich fanatyków na ich blogach, żeby obrażać, pokazać swoją wyższość? Ja nie czytam i nie nawiedzam fanatyków od Petru, Tuska czy Schetyny. Jeśli kiedyś coś przeczytam i koniecznie się chcę wypowiedzieć, wypowiadam. Nie wypisuję recenzji, nie oceniam osoby autora i jego poglądów.

Nie uznaję poprawności politycznej za coś dobrego. Milczenie raczej może wypływać z konwenansów. Pod warunkiem jednak, że ma miejsce jakiś konsensus. Ten konsensus złamał Wajda niszcząc Marię i Lecha Kaczyńskich. Pan/Pani złamał zasady dobrego wychowania na moim blogu obrażając ludzi o odmiennych panu poglądach - żegnam.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

12-10-2016 [00:23] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Wajda kłamał mówiąc, ze jego ojciec zginął w Katyniu. Jego ojciec nawet inaczej się nazywał. Kłamał, że nie należał do PZPR."
Konkretnie to gdzie zginął i jak się nazywał?

Obrazek użytkownika Dementator

12-10-2016 [19:27] - Dementator | Link:

Przecież tu nie chodzi o odpowiedź na pytanie w sprawie tej kalunmi, tu chodzi wyłącznie o samą kalumnię. Więc proszę się nie spodziewać,że będzie jakaś odpowiedź.

Obrazek użytkownika Zofia

10-10-2016 [21:29] - Zofia | Link:

Dzisiaj mnie wbiły w ziemię słowa Jandy o Wajdzie. Nie powtórzę dokładnie,ale mniej więcej brzmiały tak - Śmierć tak wielkiego człowieka to tak jakby umarło pół Polski.Ależ ci artyści mają wielkie mniemanie o sobie!A tego co buduje mosty,drogi,koleje i wiele innych pożytecznych rzeczy się nie szanuje.
A Wajda jako człowiek niech odpoczywa w pokoju.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

10-10-2016 [21:31] - HenrykHenry | Link:

A i ja cos doloze do tych "zachwytow" na temat Wajdy ... jedne z ostatnich dokonan

https://twitter.com/janek464/s...

o tej parszywej nagonce przez niego uruchomionej a dotyczacej pochowku Prezydenta Lecha Kaczynskiego wraz z Malzonka na Wawelu nigdy nie zapomne ... umarla wyjatkowa ... . Wykropkowalem by Admin nie mal dylematu ...

a ten wpis dedykuje "naszemu" Krzysztofowi Feusette dziennikarzowi , pisarzowi i jak sam o sobie pisze , mowi , artyscie. Szczegolnie ten link powyzej niech sobie otworzy i najlepiej ... niech sie upije ... moze ludzie mu zapomna.

Dlaczego ? , a to dlatego ze Pan Krzysiu wyszedl z propozycja pochowania Wajdy na Wawelu. Na moja (ale tez i innych piszacych) odpowiedz na ta propozycje zareagowal banem na TT ... taki sie okazal z niego "gieroj". Zbanowal kilkanascie osob za to tylko ze byli odmiennego zdania.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

10-10-2016 [22:36] - HenrykHenry | Link:

Gdyby sie nie otwieral link podany w moim poprzednim komentarzu tu jest drugi poprawny

https://twitter.com/SosnowskiP...

Obrazek użytkownika Goral Supreme

11-10-2016 [00:01] - Goral Supreme | Link:

Cytat dnia :.."Wystrzelamy Was wszystkich jak psy":
Andrzej Wajda

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Goral Supreme

11-10-2016 [00:21] - Goral Supreme | Link:

Andrzej Wajda in Memoriam

https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Gugunia

11-10-2016 [14:37] - Gugunia | Link:

Pani tak naprawdę o tym, że to Wałęsa z Jaruzelskim i Kiszczakiem wprowadził stan wojenny? Albo, że ojciec ś.p. Andrzeja Wajdy nie zginął w Katyniu i w dodatku nazywał się inaczej?! Chyba Pani trochę przeholowała i pisze co jej ślina na język nie bacząc, że się kompromituje takimi prymitywnymi kłamstwami (chyba, że Pani naprawdę w to wszystko wierzy) i oszczerstwami. I jeszcze wspomina o Raju, w którym rzekomo pragnie się ze Zmarłym spotkać, że niby taka z Pani dobra katoliczka - to już doprawdy jest więcej, niż niesmaczne.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

11-10-2016 [17:27] - Goral Supreme | Link:

Co Katolicyzm autorki ma wspolnego z zaprzanstwem i komunistycznym zyciorysem Wajdy ?
Jak jest Raj to Wajda nie zadnych mozliwosci spotkac sie tam z Autorka z prostej przyczyny.Wajda byl......(tutaj wykropkuje bowiem ADMIN nie posci) oraz byl Komunista..wrogiem Chrzescianstwa i Kosciola Chrystusa..Na lozu smierci nie przyjal ostatnich sakramentow nie wyspowiadal sie i nie otrzymal rozgrzeszenia..Umarl tak jak zyl..W czym problem ?

Obrazek użytkownika HenrykHenry

11-10-2016 [18:40] - HenrykHenry | Link:

Gugunia ty masz jakas wiedze ... czy taka jak nick ... gugana ?!.

Obrazek użytkownika Gugunia

11-10-2016 [21:27] - Gugunia | Link:

Zaglądam czasami na różne fora internetowe, na wielu panuje hejt i szambo prostackich wyzwisk, przekleństw i bezinteresownych oszczerstw. Tutaj jest oczywiście bardzo kulturalnie (choć wyzwiska się zdarzają, ale nie tak wulgarne), natomiast zdumiewa mnie skala niebywałej pychy i zarozumiałości, a także pogardy dla inaczej myślących. A skąd wiadomo,że ś.p Andrzej Wajda nie przyjął Ostatnich Sakramentów, nie wyspowiadał się i nie dostał rozgrzeszenia, skoro będzie miał pogrzeb kościelny i osobno uroczystą Mszę św. w kościele? Jak można wypowiadać z taką pewnością takie kłamstwa - ktoś z piszących był przy jego śmierci? Może lepiej postąpić w myśl zasady "O zmarłych albo dobrze, albo nic" - to naprawdę przyzwoita zasada, zmarli nie mogą się bronić. I tu religia nasza ma bardzo wiele wspólnego z tą sprawą.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

11-10-2016 [21:59] - Goral Supreme | Link:

Ja tez zagladam do sracza tu i tam..I wszedzie te same .... lemingow jak ty..
Na scianach ich ...."pieczatki" i napisy w stylu : "co by bylo gdyby naprzyklad ?" lub "moze tak moze nie" .."nawet za i nawet przeciw" "zagladam tu i u tam"..Te komunistyczne zasady w ktore tak Wajdak wierzyl i bronil jak "trzymaj jezyk za zebami" bo inaczej Was wystrzelamy jak psy cz "Partia ,Matka Narodu"..mozesz sobie rozbic o kant .... Nikt go tutaj nie wyzywa od Komunistycznych Kanali chodz po stokroc na to zasluzyl..
Pomyliles blog wiec ....na OnetWajdak nie wzial Ostatnich Sakramentow,nie mial chrzescijanskiego pochowku w poswieconejn ziemi wiec nie dostapi Zycia Wiecznego i nie spotka sie z Autorka w " Niebie"..
Jego koledzy Bandyci jak Jaruzelski,Kiszczak,Bierut i inne czerwone bydlo czeka na niego w Piekle..

Obrazek użytkownika Gugunia

12-10-2016 [01:24] - Gugunia | Link:

Pan wybaczy, ale na ten bełkot nie sposób odpowiedzieć, bo ani to poprawnie po polsku, ani logicznie w sensie merytorycznym (Pan wie lepiej o śmierci Wajdy niż on sam i już Pan widział jego pogrzeb, chociaż odbędzie się dopiero za kilka dni). Też żal mi Pana.

Obrazek użytkownika Szamanka

11-10-2016 [22:34] - Szamanka | Link:

Może się Wajda i wyspowiadał, może i sakramenty święte przyjął. Mógł Jaruzelski, Kiszczak, a wcześniej Luna Brystygierowa, to czemu mieliby usłużni purpuraci Wajdzie odmówić?
To robi się ostatnio dla rodziny, a nie umierającego, jak wyjaśniał ksiądz-celebryta po śmierci generała.
Pauperyzacja kościelnych obrzędów jest dziełem nie sług bożych, ale usłużnych i dyspozycyjnych biskupów, którzy między służeniem Bogu, a usługiwaniem bożkom różnicy nie czują. Co nie znaczy, że jej sobie nie uświadamiają.
Takie zachowana, to sprzeniewierzenie się naszej religii.
Ale Pan nie jest lepszy, skoro przyzywa zasadę obyczajową "o umarłych albo dobrze, albo wcale" i stawia ją na równi z herezją, jaką jest udzielenie przez duchownego rozgrzeszenia bez wcześniejszego zadośćuczynienia i pokuty.
A Wajda coś odpokutował?
Musiałby Pan to wiedzieć, skoro prawdę o jego zachowaniach nazywa Pan kłamstwem.
Pogrzeb w Kościele, to dziś już kwestia ceny, nie wiary.
Proszę sprawdzić na cmentarzu na Powązkach Wojskowych, ilu "pojednanych" odprowadzili tam w ich ostatniej drodze usłużni duchowni.
Nie zarzucam Panu naiwności. Ale mądrze byłoby przyjrzeć się rzeczywistości i porównać ją z polską trudną historią.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

12-10-2016 [00:44] - Goral Supreme | Link:

Zmarl nagle bez sakramentow swietych.

Obrazek użytkownika Gugunia

12-10-2016 [03:17] - Gugunia | Link:

A Pan dalej brnie w to ośmieszanie się - coś z Panem nie tak? To współczuję!

Obrazek użytkownika Gugunia

12-10-2016 [03:41] - Gugunia | Link:

Pani Szamanko! Dlaczego Pani się nie przyznaje do jakiej sekty należy? Wstyd Pani czy co?

Obrazek użytkownika Szamanka

12-10-2016 [12:05] - Szamanka | Link:

Moja sekta Cię interesuje?
Istnieje od 2016 lat.
Zgadnij, jak się nazywa.

Obrazek użytkownika Celarent

20-10-2016 [12:49] - Celarent | Link:

nie wiem czy to pauperyzacja. Jestem "po pani stronie sporu" ale mam inny pogląd na tę sprawę. Modlitwa i sakramenty, liturgia są dla ludzi, dla grzesznych ludzi - ku ich pokrzepieniu. nawet Eucharystia ma za zadanie jednoczyć człowieka z Bogiem i uwaga: UMOCNIĆ, jego więź z Bogiem, pragnienie Boga itd. To nie dla Boga. ON jest Eucharystia! I: On przyszedł do "chorych" a nie do tych, co się dobrze mają... Czym większy grzesznik, tym więcej modlitwy potrzebuje i ofiary. Nasz udział w pogrzebach i modlitwa ma im pomóc. Taki tego powinien być chrześcijański sens. A ta pani widzę, mało o Kościele i chrześcijaństwie wie, za to używa go jako kontrargumentu lub bata w stylu posłanki Pichowicz. Jeśli nawrócili się wszyscy komuniści przed śmiercią - co daj Boże - nie zmienia ich uczynków przed tym i nie znosi za to odpowiedzialności. W tym szkopuł. Oni wyobrażają sobie że spowiedź to łaźnia, która wszystko zmywa. Krew Chrystusa to nie ACE. Bóg jest Doskonały, ale nawet ON obok tego, ze jest Miłosierny, jest tez Sprawiedliwy. JP II uczył: wybaczyć trzeba, ale zapomnieć NIE WOLNO! Taki jest nasz Kościół (sekta ;)) - należy powiedzieć tejże pani, ale nie sądzę, by zrozumiała. Jej racja jest "mojsza", bo jej służy a jak nie służy, "mojsza" przestaje być. I na pewno stanie się winą PiS a Kościół będzie współwinny i na pewno otrze się o Toruń... ;)

Obrazek użytkownika Gugunia

12-10-2016 [00:45] - Gugunia | Link:

Właściwie to mi żal tych nienawistników, którzy albo podają się za chrześcijan i plują na bliźnich swoich, oczerniając ich pośmiertnie, albo są wojującymi ateistami lecz przyznać się do tego (przynajmniej w tym towarzystwie) nie chcą. Wajda porównywany z Bierutem mający odpowiadać za komunistyczne zbrodnie, Wałęsa wprowadzający z Jaruzelskim stan wojenny - to dowody na stan umysłów ludzi zaślepionych nienawiścią do innych, ale i do faktów historycznych, które się nie mieszczą w wyznawanej przez nich teorii spiskowej dziejów.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

12-10-2016 [15:24] - Anna Borycka | Link:

Gugunia

Proszę tu nie wstawiać głodnych kawałków o nienawiści!

Na szacunek po śmierci to trzeba sobie zasłużyć, podobnie jak na pochówek w Alei Zasłużonych.

Czy to takie trudne do zrozumienia?

Obrazek użytkownika Gugunia

12-10-2016 [16:50] - Gugunia | Link:

Jak dotychczas to trudno doszukać się zarówno w Pani tekście, jak i niektórych komentarzach jakiegokolwiek szacunku nie tylko do zmarłych. Natomiast nienawiści aż nadto w tych wypowiedziach. A jeśli chodzi o pochówek w Alei Zasłużonycyh, to uspokajam Panią,że ś.p. Andrzej Wajda spocznie w prywatnym grobie na Cmentarzu Salwatorskim w Krakowie i pogrzeb będzie miał charakter prywatny. Chyba, że w ogóle nie będzie pochówku na poświęconej ziemi, jak to widzi w swojej chore wizji komentator o nicku GoralSupreme.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

12-10-2016 [20:15] - Anna Borycka | Link:

Gugunia

Jeszcze raz, teraz dużymi literami: NA SZACUNEK TRZEBA SOBIE ZASŁUŻYĆ !

Nie płakałam po Geremku i po Bartoszewskim, więc nie będę płakała po Wajdzie - niech im ziemia lekką będzie. I niech mi Pan tu nie wciska nienawiści, bo sprawa idzie o szacunek, a tego do w/w nie miałam i nie mam, bo:

- Ktoś, kto mnie wyzywa od bydła, wyjców i ciemnogrodu, tylko dlatego że mam inne poglądy
- Ktoś, kto gloryfikuje kapusia i niemal płacze nad grobem największego polskiego zbrodniarza
- Ktoś, kto działa w interesie obcych mocarstw na szkodę Polski

... zasługuje u mnie jedynie na pogardę - i ja tego nie ukrywam.

Obrazek użytkownika Gugunia

13-10-2016 [16:51] - Gugunia | Link:

Ja także pogardzam takimi "ktosiami", jakich Pani wymienia, zresztą chyba nie jest tu Pani wyjątkiem. Nikt Pani nie każe płakać po osobach, których Pani tu wymieniła, a których obrzuca Pani kalumniami o zdradzie Polski i t.p. zbrodniach przeciwko własnej ojczyźnie, niczym nie udokumentowanych. Niemniej jednak Pani wpisy ( nie tylko Pani na tym blogu) zawsze są pełne nienawiści i pogardy do inaczej myślących, więc proszę nie posługiwać się eufemizmami, że to tylko brak szacunku.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

14-10-2016 [02:42] - Anna Borycka | Link:

Gugunia

Tak jest za każdym razem gdy zemrze się jakiemuś łotrowi, to natychmiast POkomuchy dostają "sraczkopadaczki" kiedy im się przypomina ich "zasługi" za życia. Do tej czwórki zapomniałam dorzucić Mazowieckiego - po nim także nie płakałam.

Dla odświeżenia pamięci:

1. Proszę obejrzeć zdjęcia z pogrzebu Jaruzelskiego
2. Proszę wejść na YT i poszukać przeróżnych wypowiedzi w/w osobników o Polakach z ówczesnej opozycji.
3. Proszę zajrzeć w stare roczniki niektórych zagranicznych poczytnych gazet, a znajdzie Pan tam wiele paszkwili/wywiadów w/w osobników na temat Polski i jej polityków. Jasno z nich wynmika także czyich interesów tam bronią.
4. Pan chyba zapomniał o łże medialnym przemyśle pogardy w którym w/w osobnicy uczestniczyli przez wiele lat?
5. Jeden z tych osobników, niejaki Mazowiecki w latach młodości, czynnie wspierał komunę i uzasadniał/wybielał mord na Żołnierzach Wyklętych pisząc płomienne artykuły. Inny z w/w, milczał i bił brawa, kiedy jakiś Żyd w Knesecie twierdził że byliśmy wspólnikami Hitlera. O kłamstwach smoleńskich już nie wspomnę.

Pojemność posta nie pozwala na przypomnienie wszystkich "zasług". A Pan śmie mi zarzucać jakieś kalumnie? To są powszechnie znane fakty.

Obrazek użytkownika Gugunia

14-10-2016 [23:04] - Gugunia | Link:

Wszakże nie sposób prześcignąć obecnych reżimowych mediów w kłamstwach, manipulacjach i oszczerstwach - istna medialna PRL-ka! A przemysł pogardy zapoczątkował i nadal rozwija PiS na czele ze swoim wodzem, który dzieli Polaków, szczuje i podjudza. Ale widać,że z dala od Polski karmi się Pani jedynie tymi reżimowymi ochłapami medialnymi docierającymi do kraju Pani obecnego zamieszkana. I stąd ta Pani pycha, nienawiść, pogarda. I to jest znacznie gorsze, niż ta wymyślona przez Panią "sraczkopadaczka".

Obrazek użytkownika Anna Borycka

15-10-2016 [07:40] - Anna Borycka | Link:

Gugunia

Tak tak, bo przecież do PiS należą TVN-y, GWno i inne masowe łże media i ich łże kundle, a opozycja musi w podziemiu drukować i nadawać! To PiS od wielu lat organizuje zdradzieckie debaty w zachodnich instytucjach przeciwko Polsce i publikuje zdradzieckie wywiady! To PiS nasyła "seryjnego" na opozycję i bije żelaznymi prętami demonstrantów 11 listopada. To PiS sprowadza do Polski szwabskich oszołomów by prowokować zadymy! To PiS rozsiewa oszczerstwa, podpala budki ruskiej ambasady, wkracza z policją do opozycyjnych mediów itd. Nie wspomnę już o złodziejstwie, bo cała lista jest tak długa, że nie zmieści nawet w stu postach.

Słyszy Pan: koń się śmieje z Pańskich głodnych kawałków!

Waszego łotrostwa, warcholstwa i politycznego kur..stwa nic nie przebije. Wyniki ostatnich podwójnych wyborów świadczą, że Polacy masowo myślą właśnie tak jak ja :)

PS.
Jestem mieszkanką Łodzi, a pochodzę z Krakowa co widać w profilu, więc kolejny Pański argument jest niewiele warty.

Obrazek użytkownika Dementator

17-10-2016 [00:05] - Dementator | Link:

Pani Borycka w życiu nie odpuści jako mająca zawsze rację, jak to ogłosił o PiSi-e Sam Prezes ("a jeśli trzeba będzie, to zmienimy prawo, żeby zawsze mieć tę rację"). A więc dobrze: Polska obecnie to oblężona twierdza; zewsząd wrogowie na nią czyhający i atakujący ją bez przerwy, zarówno w Europie (UE, KW), jak i za Oceanem (amerykańscy senatorowie), a w dodatku wróg wewnętrzny - opozycja parlamentarna i stale jacyś manifestanci uliczni. Czerpiąc więc wzór z innej oblężonej tak twierdzy,czyli śp. ZSRR trzeba się bronić przez atak. No i idąc dalej za tym wzorcem likwidować instytucje demokratyczne, co tak przeszkadzają w rządzeniu, a także znieść niezawisłość sądów i niezależność prokuratury, uprawiać medialną propagandę wzorem sławetnej gazety pt."Prawda". A przy okazji: w tych kłamliwych, bezczelnych tefałenach codziennie występują czołowi politycy obecnej władzy, którzy będąc przedtem w opozycji mieli zakaz występowania w takich telewizjach.

Faktycznie: sądząc po osobistej kulturze wyrażanej w stylu, jakim pisane są te "komentarze" od razu można się było domyśleć,że autorką jest moherowa babcia. Że też Gugunia tego nie zauważyła. Poza tym reżimowe media można przecież czytać i oglądać także w Łodzi, a nie tylko na antypodach.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

17-10-2016 [06:40] - Anna Borycka | Link:

"Walonki Niesiołowskiego" które wlazły tutaj tylko po to, by po chamsku szydzić z autorów i komentatorów, bo dyskutować raczej nie potrafią, na koniec domagają się kultury? Dobre!

Na szczaw Panowie, spadać na szczaw!

Obrazek użytkownika Dementator

19-10-2016 [02:32] - Dementator | Link:

Babciu, jak dalej będziesz tak lżyć autorów odmiennych od Twojej opinii i poglądów, to naprawdę wreszcie Ci jakaś żyłka pęknie!

Obrazek użytkownika Dementator

17-10-2016 [01:35] - Dementator | Link:

"Waszego łotrostwa, warcholstwa i politycznego kur..stwa nic nie przebije"
Czy Szan.Babcia Moherowa może wykazać jakie to łotrostwa czy kurestwa popełniła Gugunia?

Obrazek użytkownika Anna Borycka

17-10-2016 [06:42] - Anna Borycka | Link:

Czytać, czytać i jeszcze raz czytać co piszę. A jak za trudne, to zapytać kogoś mądrzejszego w centrali :)

Obrazek użytkownika Dementator

18-10-2016 [02:05] - Dementator | Link:

Chyba by mnie nie wpuszczono do centrali na Nowogrodzkiej, skąd Sz.Babcia Moherowa czerpie materiały agitacyjne. Czy w nich też były wymienione liczne zbrodnie komunistyczne zmarłego reżysera, a jeśli tak, to jakie? Czy znowu będzie od Sz.Babci odpowiedź wymijająca?

Obrazek użytkownika Anna Borycka

18-10-2016 [07:46] - Anna Borycka | Link:

Znów Ci się człowieku coś pomerdało w główce. Chciałbyś ugryźć ale ząbków brak :)

Obrazek użytkownika Dementator

18-10-2016 [22:12] - Dementator | Link:

A jednak odpowiedź z gatunku tych wymijających. A przy okazji takich "odpowiedzi": proszę się tak nie podniecać i wpieniać, bo jeszcze jakaś żyłka pęknie,albo cóś.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

19-10-2016 [12:45] - Anna Borycka | Link:

Misiu, u mnie zawsze pełen luzik, a jedyne co może pęknąć, to szklaneczka z herbatką kiedy czytam Twoje "niusy" :)

Obrazek użytkownika Dementator

19-10-2016 [17:51] - Dementator | Link:

Babciu, jak dalej będziesz tak lżyć autorów odmiennych od Twojej opinii i poglądów, to naprawdę wreszcie Ci jakaś żyłka pęknie!
Więc zamiast zwykłej herbatki proponowałbym ziółka do popijania valiuma czy innego relaniuma.
A co do mojego imienia, to nie jest nim jakiś Misiu (zdrobniałe Michał zapewne), ale po prostu Jarosław - ładnie brzmi dla Babcinego ucha, nieprawdaż?

Obrazek użytkownika Anna Borycka

19-10-2016 [21:40] - Anna Borycka | Link:

A czymże to mam się denerwować: kłamliwą Gugunią czy tańczącym Misiem z oczopląsem?
Mamy niezły ubaw a nie powód do denerwacji. Jak już wcześniej pisałam, możecie tu być jedynie gwiazdami kabaretu.

Obrazek użytkownika Dementator

19-10-2016 [18:23] - Dementator | Link:

Zamiast zwykłej herbatki proponowałbym ziółka do popijania valiuma czy innego relaniuma.
A co do mojego imienia, to nie jest nim jakiś Misiu (zdrobniałe Michał zapewne), ale po prostu Jarosław - ładnie brzmi dla Babcinego ucha, nieprawdaż?

Obrazek użytkownika Celarent

20-10-2016 [14:07] - Celarent | Link:

Dementator najlepiej wie czy Gugunia trudni się "tym" czy nie i najlepiej niech publicznie niczego nie sugeruje i nie wkłada w "usta" innych swoich własnych słów i insynuacji. Zaraz będzie, że PiS-iory obrażają ludzi. To jest dopiero warcholstwo i łotrostwo polityczne. Wam się w głowach poprzewracało od tego PO-wskiego dobrobytu. Wydaje się wam, ze wam wszystko można i macie monopol na władzę. W każdym razie proszę pohamować język i używać bardziej parlamentarnych sformułowań. Ja wiem, że 'wasze" standardy rodem z restauracji "SiP" weszły w krew, ale nie są dla wszystkich normą a poza tym wiele się zmieniło i "nasz" PiS-owski terror łamiący prawa demokracji zakazuje rzucania "mięsem" w przestrzeni publicznej. Proszę sie udać do zaprzyjaźnionej restauracji i w salce dla tego typu vipów (znaczy nie-warchołów) rozmawiać typowym dla "waszej kultury językiem.

A tak w ogóle widzę, że Gugunia potrzebowała wsparcia, ale to nie jej wina tylko jej argumentów.

Obrazek użytkownika Dementator

18-10-2016 [02:58] - Dementator | Link:

Co do tego,że wyniki wyborów miały pokazać, jakoby Polacy m a s o w o myśleli tak, jak Sz.Babcia Moh., to uprzejmie przypominam, że spośród ok. 25 mln uprawnionych do głosowania, na PiS zagłosowało nieco ponad 5 i pół mln. Oczywiście wybory są ważne, bo taka jest ordynacja wyborcza, ale z tą "masowością" to jednak wygląda nieco inaczej - nieprawdaż?

Obrazek użytkownika Celarent

20-10-2016 [12:36] - Celarent | Link:

Witaj dobry człowieku. Co ty tu na tej łotrowskiej ziemi robisz? Pełnam zdumienia i nie wiem, czy się już bać.

Nadmienię, że taka jest właśnie ordynacja, owszem. Mieliście większość, trzeba było zmienić ;) , TK obsadziliście kreatywnie, to i tu można było pogmerać... I dodam, ze skoro PO nie miało większości- niezależnie od ordynacji - tym mniej ma prawa do rządzenia a zachowuje się wraz z N. jakby dalej PRL był i jedynie słuszna partia miała jedyne prawa. Po licho czepiacie się ludzi, prowokujecie i obrażacie, odmawiacie innym prawa do wolności słowa i poglądów a potem larum: nie chcą z nami normalnie gadać, łobuzy... Cyba z takiej propagandy czerpał inspirację. W PRL uwikłanych było wielu, ale nie każdy to łajdak poniżający innych i wywyższający się ich kosztem czy, co gorsza, czerpiący korzyści materialne (vide np. prawnicza mafia kamienników warszawskich...). Sposobów na owe wykorzystywanie, poniżanie i jątrzenie jest cała masa. PRL pracował pilnie pod moskiewskim okiem przez kilkadziesiąt lat nad kolejnymi pokoleniami a z każdym nowym pokoleniem umiejętności te były coraz wyższe, odwrotnie niż morale. Nikt Wajdzie pochówku, mszy nie odmawia, statuetek nie zabiera. Każdy ma prawo wybrać autorytety i twórców. A może "ordynacja" mówi inaczej? Apeluję o rozsądek. I kulturę... Bo i huk i nożyce są po waszej stronie naszego stołu...

Obrazek użytkownika Celarent

20-10-2016 [12:11] - Celarent | Link:

Nie, no, Pani muszą płacić za te idiotyzmy. Oczy z orbit wychodzą i nie sposób uwierzyć, że ktoś za darmo takie rzeczy wypisuje. I jeszcze w to wierzy... Kochana, na paranoję, bierze się tabletki... Na "sraczkę" wszelkiej maści również... A i - brzydko powiem wreszcie acz dosadnie - sra się w kibelku a nie wystawiając goły tyłek do ludzi..

Obrazek użytkownika Celarent

20-10-2016 [11:35] - Celarent | Link:

W przeciwieństwie do Pani, ja Panią nie pogardzam i uważam, że ma Pani prawo do swojej opinii i swoich sympatii, zarówno towarzyskich jak i politycznych. Może sobie założyć Pani blog i wyrażać je do woli. Ba, może Pani łazić po ulicach z helikopterami na głowie lub z piórkiem w dowolnym, zakrytym lub gołym miejscu. Proszę tylko omijać miejsca dla nieletnich, bo głupota nie boli, ale w kwestii mody jest niestety zaraźliwa. To jest novum w polskiej demokracji i ja rozumiem, ze niektórym trudno się z tym pogodzić, że można mówić, myśleć inaczej. No, można. Proszę bardzo.
Zanim jednak zacznie Pani używać argumentów i środków, od których chce swoją osobę (i swoich sympatii) bronić, proszę nabyć wiedzy, sięgnąć po lekturę głębszą niż Newsweek czy GW. mam niejakie przekonanie, że materiału naukowego i "dowodowego" jest aż nadto. Tylko najwyraźniej brakuje niektórym chęci do czytania. To nie boli a nawet bywa przyjemne, proszę Pani.
Poglądy polityczne ukształtowane przez nagłówki gazet są raczej płytkie i trącą ignorancją, żeby nie powiedzieć głupotą.

Czy Pani za to płacą? Czy ma Pani za dużo czasu? Może wykorzysta go pani na weryfikację swoich i innych argumentów?

Proszę Pani, tak, ja nienawidzę! Nienawidzę: głupoty, podłości, zdrady... PRL wyhodował całe trzody świń i ubrał je w pawie piórka. Świnia nawet z orderami zostaje świnią i swoich nawyków nie zmieni. To zastępy pastuchów, które nie znają własnej godności, zajęły kierownicze stołki, profesorskie katedry... Ludzie bez korzeni, tradycji, czci i wiary. Banda nepotów zdolna do wszelkich podłości. Nie, nie czuję do nich nienawiści. To Pani utożsamia ich postawy, poglądy, podłości z ich osobami. Ja widzę różnicę między nimi a tym, co prezentują, co mówią, co czynią. Nie podobają mi się ich "owoce". Polska wolny kraj - mam prawo. Wajda miał prawo niszczyć autorytety, deprecjonować stanowiska i poniżać ludzi. Miał talent, ale chyba i demencję - jak pani woli.

Obrazek użytkownika Celarent

20-10-2016 [12:17] - Celarent | Link:

Proszę pani, ta osoba nie tylko nie jest reformowalna (w sensie nie bierze udziału w dyskusji a jedynie jątrzy i pluje). Domaga się szacunku a sama prowokuje do zachowań nerwowych, po czym udowadnia, ze pełno tu nienawiści i najwyraźniej jej za to płacą lub z czego czerpie satysfakcję dla własnych poglądów na nasze osoby, poglądy i postawy. Szkoda czasu.

A, by nie wkładać jej w ręce argumentów, lepiej sprecyzować, ze pogardza Pani takimi postawami, którymi zhańbili się za życia wymienione przez Panią osoby. Przy okazji obije się jej o uszy słowo zapomniane i marginalizowane przez jej środowisko ideowe (jak wyrzut sumienia?) - słowo: HAŃBA.

Obrazek użytkownika Gugunia

12-10-2016 [16:40] - Gugunia | Link:

Sądząc po Pani tu wypowiedziach, nie jest to Kościół Katolicki, a co najwyżej jakaś setka uważająca się za chrześcijańską.

Obrazek użytkownika Celarent

20-10-2016 [12:07] - Celarent | Link:

Kochaniutka, najwyraźniej Pani mało wie o Kościele. Kościół nie jest mały, wąski, ciasny, jednolity i wyłącznie święty. Ale w Pani "ustach" jest fantastycznym argumentem przeciwko niemu samemu. Proszę powiedzieć, czy nie jest bandą pedofili? A, to nie ta dyskusja, tak?

ps: Miała Pani na myśli sektę czy setkę? Po setce się miesza ;)? A kapie czy szeleści?

Och, jak mi tu brakuje tych mrugających ikonek... Poszalałabym

Obrazek użytkownika Gugunia

19-10-2016 [19:57] - Gugunia | Link:

Gugunia
Uprzejmie informuję Panią Autorkę tego "nekrologu" czy pośmiertnego wspomnienia, że pogrzeb ś.p. Andrzeja Wajdy odbył się dzisiaj na Cmentarzu Salwatorskim w Krakowie. Zarówno w wczoraj w Warszawie, jak i dzisiaj w Krakowie w Kościele O.O.Dominikanów odprawiona została uroczysta Msza Żałobna, w której wzięło udział wiele tysięcy ludzi, w tym wielu cudzoziemskich turystów przebywających w tym czasie w Polsce. Przed obu kościołami ustawiały się kilometrowe kolejki, to samo przed cmentarzem. I śpieszę uspokoić Panią,że Zmarłego pochowano nie w jakiejś Alei Zasłużonych, ale w rodzinnym grobowcu, nie było oficjalnych przemówień, egzekwie odprawiał ksiądz katolicki (wybitny i znany ze swej mądrości o.Kłoczowsk)i, nie było żadnego przedstawiciela władz, np. z Min. Kultury, ale za to przyjechał na te uroczystości prywatnie niejaki Andrzej Duda. Uspokoiłam jakoś Panią i niektórych "komentatorów"?

Obrazek użytkownika HenrykHenry

19-10-2016 [20:30] - HenrykHenry | Link:

Gugunia pani najnormalniej w swiecie klamie. Nie wiem jak w W-wie ale w Krakowie kosciol nie byl zapelniony a przed kosciolem stala moze 50 osobowa grupka ludzi. Na cmenatarzu Salwatorskim tez nie bylo tloku , na oko okolo 150 osob w porywach do 200. Wiec prosze nie klamac , bylem widzialem na wlasne oczy. Gugunia jestes najzwyczajniej ... juz to raz pisalem do ciebie. Pisanie o urzedujacym Prezydencie ... "niejaki Andrzej Duda" swiadczy o twoim pochodzeniu ... Ja napisze tak niejaka Gugunia to skonczona kretynka prawdopodobnie z KOD-u i prosze sobie nie przybierac do glowy tego co ta meduza umyslowa wypisuje.

Obrazek użytkownika Gugunia

19-10-2016 [22:16] - Gugunia | Link:

Heno-Henio już nieraz dał się tu poznać jako rasowy kłamca i oszczerca, więc i tu kłamie, że był na pogrzebie. Przecież skoro się na kogoś pluje, bo zbrodniarz, to się nie idzie na jego pogrzeb - chyba się nie mylę?

Obrazek użytkownika Gugunia

20-10-2016 [00:54] - Gugunia | Link:

Heno-Henio już nieraz dał się tu poznać jako rasowy kłamca i oszczerca, więc i tu kłamie, że był na pogrzebie. Przecież skoro się na kogoś pluje, bo zbrodniarz, to się nie idzie na jego pogrzeb - chyba się nie mylę?

Obrazek użytkownika Celarent

20-10-2016 [12:01] - Celarent | Link:

Lekarza nie potrzebują zdrowi, ale ci co się źle mają... Do kościoła idzie się po modlitwę lub z modlitwą, jak w przypadku pogrzebu - to jedyna rzecz, której nie powinno odmawiać się zmarłemu. Ale ja rozumiem, że są tacy, co idą oglądać żałobne (lub nie) stroje, nastroje, trumnę i pogodę. Czyli z ciekawości. Na ploty?

Obrazek użytkownika Szamanka

19-10-2016 [21:04] - Szamanka | Link:

Matematyki nie uczyli?
Jak można 200 osób nazwać "tysiącami"?

Kłamczucha, niejaka Gugunia, serwuje poza tym kłamstwo na uspokojenie. Proszę zmienić terapeutę.

Obrazek użytkownika andzia

19-10-2016 [21:53] - andzia | Link:

Szamanko, tak liczy się po kursach u alimenciarza, albo nowoczesnego finansisty hahaha ...
Contessa zrobiłaby z umiejętności liczenia tej "dopieszczamsamasiebienazywającgogunią" dobry mem :)

Obrazek użytkownika Gugunia

19-10-2016 [22:22] - Gugunia | Link:

Andzia liczy wg. przykazań po każdej manifestacji KOD w Polsce: garstka kilkudziesięciu demonsrtantów, prawie niewidoczna na ulicach miast.

Obrazek użytkownika Gugunia

20-10-2016 [00:52] - Gugunia | Link:

Andzia liczy wg. przykazań po każdej manifestacji KOD w Polsce: garstka kilkudziesięciu demonstrantów, prawie niewidoczna na ulicach miast.

Obrazek użytkownika HenrykHenry

19-10-2016 [22:13] - HenrykHenry | Link:

Dobry czas przed kosciolem bylo chyba wiecej ludzi z ekip telewizyjnych i radiowych jak tych uczestniczacych w tym pozegnaniu.

Obrazek użytkownika Gugunia

19-10-2016 [22:18] - Gugunia | Link:

Szamanka zapewne osobiście policzyła te kilkadziesiąt osób na pogrzebie, chociaż wcale tam nie była - zgadłam?

Obrazek użytkownika Gugunia

20-10-2016 [00:53] - Gugunia | Link:

Szamanka zapewne osobiście policzyła te kilkadziesiąt osób na pogrzebie, chociaż wcale tam nie była - zgadłam?

Obrazek użytkownika Celarent

20-10-2016 [11:56] - Celarent | Link:

Tak, Prezydent Andrzej Duda nie jest przedstawicielem "żadnych władz". Prezydentem jest się kilka lat bez przerwy - bez urlopu ob Prezydentury i nie uznaję "wolnego" od tej funkcji. Gdyby pojechał na pogrzeb jakiego terrorysty inaczej by Pani ćwierkała, co? Ach ta Pani rzetelność... Ale widzę, że ma Pani szczególne upodobanie do mojego bloga. Nie wiem, czy się cieszę, bo ja robię to za darmo i nie lubię jak ktoś sobie na mnie zarabia... ;)

Nikt nie odmawia Wajdzie pogrzebu, katolickiego pochówku i czci należnej człowiekowi, który żegna się ze światem. Dopomina się Pani szacunku, ciszy... w takiej chwili. Proszę wybaczyć, ale Urząd Prezydenta jest dla mnie czymś daleko więcej ważnym, niż jakieś reżyserowanie choćby nie wiem jakim talentem okraszone. On pogwałcił ciszę nad trumną Prezydenta RP, rozpętał wojnę nad trumnami. Nie łudzę się, nie uczynił tego z własnej inicjatywy i dla własnych przekonań. Te zachowałby dla siebie.

Powtórzę: Wajda - człowiek, niech odpoczywa w pokoju, niech całe zastępy za niego się modlą. Każdy jest grzeszny a po śmierci potrzebuje wsparcia modlitewnego. Ja nie liczę mu jego grzechów, bo nie mam prawa. Buntuję się przeciw wynoszeniu na cokoły ludzi, którzy nie powinny być autorytetami moralnymi dla przyszłych pokoleń. Dla mnie Wajda jest twórcą mniej utalentowanym od innych reżyserów, którym nie pozwolono tworzyć (bo nie?) i dorobić się Oskarów (dlaczego?!!!). Osiągną coś bo dano mu szansę, którą odebrano innym. Jego filmy pokazywały Polskę. Tak, obrazują też jej "niuanse" historyczne... ;)

Obrazek użytkownika HenrykHenry

19-10-2016 [23:03] - HenrykHenry | Link:

Bartlomiej Frykowski ...

Syn Wojciecha Frykowskiego i łódzkiej modelki Ewy Marii Morelle, ojciec dwóch córek: Rozalii Frykowskiej i Agnieszki Frykowskiej, znanej w Polsce z udziału w popularnym reality-show Big Brother[1][2]. W 1991 roku ukończył Wydział Operatorski w PWSFTviT w Łodzi.

Zmarł 8 czerwca 1999 w szpitalu w Wyszkowie w wyniku ran zadanych nożem w nocy z 7 na 8 czerwca 1999 w posiadłości Karoliny Wajdy w Głuchach (w dworze rodzinnym Cypriana Kamila Norwida). Prowadzący śledztwo uznali, że była to śmierć samobójcza[3][1]. Został pochowany na Starym Cmentarzu przy ul. Ogrodowej w Łodzi.

Jak teraz wyglada sprawa listu B.Tyszkiewicz matki Karoliny Wajdy do Cz.Kiszczaka ... Pani BT za , nazwijmy to "spotkanie" , z Generalem MSW Kiszczakiem "wykupila" bezkarnosc dla corki ?. Tresc listu by mogla to sugerowac. No ale to byla "Pani" ktora miala szerokie grono wielbicieli ... brak jakiegokolwiek wyksztalcenia aktorskiego (z innym tez kiepsko) nadrabiala uroda. O Wajdzie komuniscie , propagandziscie PRL - to byli frontierzy z Urbanem , Walterem ... czy jako "swoj" zabiegal i przyczynil sie do zatuszowania sprawy swojej corki. Konia z ... temu kto wykaze ze nie maczal w tym palcow , nie pomogl swojej corce. Kim jest Karolina Wajda ? ... mozna bylo zauwazyc po jej zachowaniu na pogrzebie Ojca. Czy jest to osoba niezrownowazona psychicznie ?!.
Zastanawialo Was dlaczego w czasie bitego terroru komunistycznego epoki PRL Wajda mogl nakrecic takie filmy jak "Czlowiek z ..." Inni nie mogli nwet o ptaszkach , przyrodniczego filmu nakrecic , jak nie byly czerwone w piorka ... a on... Zreszta kazdy z jego filmow mial swoj podtekst jak "Kanal" czy wczesniejszy "Popiol i diament" o tym trzecim Czlowieku z ... to nawet nie mowie. Za ukradzione ludziom pieniadze ... brrr

Na koniec jeszcze jedno co za zadanie pelni "Fundacja Kyoto" w Krakowie ,Fundacja A.Wajdy i K.Zachwatowicz jego zony. Fundacja posiada okazaly budynek i inne do niej przynalezne dobra ktore jako Muzeum Sztuki i Techniki Japonskiej Manggha Galeria Europa - Daleki Wschod usytuowany jest prawie w samym centrom Krakowa. Jaka dzialalnosc i jakie potrzeby zaspakaja. Szczegolnie o to zaspakajanie bym pytal. Takze skad byly srodki na budowe tego Muzeum (tylko bez pierdol ze z prywatnych oszczednosci) jaka droga to wszystko powstalo i czemu to sluzy. Krakowianin Gadowski moze sie wypowie. Dziennikarz sledczy a pod bokiem ... takie "cudo"

Obrazek użytkownika Gugunia

20-10-2016 [03:11] - Gugunia | Link:

Te pomyje wylane na Zmarłego i jego rodzinę przepisał HenioHenio zapewne ze źródeł zbliżonych do... bo sam by chyba nie potrafił tego wymyślić. Że nie ma pojęcia co zostawili Wajdowie w Krakowie i skąd się to wzięło, to oczywisty dowód,że nawet nie był w tym mieście nie tylko w dniu pogrzebu. Wszyscy tutaj bowiem wiedzą doskonale skąd Wajdowie mieli fundusze na stworzenie Centrum Sztuki Japońskiej Manggha i czemu ta instytucja od lat służy. Ale to dla HeniaHenia i tak za trudne do pojęcia, więc tylko wyrzuca z siebie przeróżne kalumnie,np. o Becie Tyszkiewicz.
I na koniec: tak jak się spodziewałam - zero odpowiedzi na moje pytanie.

Obrazek użytkownika Celarent

20-10-2016 [11:44] - Celarent | Link:

HenioHenio pewnie nie wie i inni może tez nie, proszę więc poinformować. Z Pani wypowiedzi nic nie wynika. Totalne pustosłowie. To niemal o każdym można napisać. Kraków jest wielotysięcznym miastem. Czy Pani wie, co Krakowianie - ci "szarzy' ludzie dla swego miasta w historii zrobili? Ale skoro Pani ma taką wiedzę, ja chcę usłyszeć argumenty "pro-Wajdowskie" na temat historii pani Karoliny Wajdy i owego tragicznego "incydentu"... Tu cisza a bardzo interesujący watek. Ciekawam, bo dla mnie to o wszystkim przesądza.

Obrazek użytkownika Gugunia

20-10-2016 [00:56] - Gugunia | Link:

Andzia,Szamanka,Henio-Henio
Mały sprawdzian Waszych kłamstewek: jaka była w Krakowie pogoda w dniu pogrzebu i o której godzinie był pogrzeb, a o której Msza Żałobna? Skoro byliście, liczyliście ludzi, to z pewnością wiecie. Czekam na odpowiedź!

Obrazek użytkownika HenrykHenry

20-10-2016 [09:00] - HenrykHenry | Link:

Gugunia meduzo tu nie pokoj przesluchan SB. Wiem ze pozostaly ci nawyki z pracy w sluzbach komunistycznych ale juz nikogo nie mozesz aresztowac i przesluchiwac. Wiec ja cie olewam cieplym moczem i przeskakuje jak nad gownem.

Obrazek użytkownika Celarent

20-10-2016 [11:37] - Celarent | Link:

Proszę przeprosić kobietę. Prowokuje (za darmo lub nie), ale nie trzeba zniżać się do jej poziomu a tym bardziej poniżej.

Strony