Krótka rozprawa o hołocie i elitach

Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba
Podnoszą z ziemi przez uszanowanie
Dla darów Nieba....
Tęskno mi, Panie...
(Norwid)

Od lat piszę że oglądanie programów w polskiej TV grozi encefalopatią. Czy coś się zmieniło w tym temacie po wygranych wyborach przez Obóz Patriotyczny? Stawiam tezę, że bardzo niewiele. No coś tam drgnęło w TVP i po sąsiedzku. A ogólnie, łże media dumnie obwieściły, że po latach wspierania rządu, będą teraz wspierać wyłącznie opozycję, więc dzięki temu genialnemu posunięciu, podobno stały się wiarygodne :) Opozycja walczy o demokrację, broni Konstytucji i praw różnych np.: do swobodnego zabijania nienarodzonych, kablowania itd. Komuna się skończyła. Niezawisłe sądy zawzięcie  bronią opozycyjnej filozofii, a na salonach europejskich recenzują faszystowskie rządy kaczystów.  Zauważyliście, że w tym wszystkim jakoś Polski bardzo mało, że  znów podmienia się Ojczyznę na jakąś drętwą nowomowę? Mieliśmy już "prywislanski kraj", później "ciemnogród", a na taśmach państwo teoretyczne i "tenkraj", gdzie wyłącznie ch..j dupa i kamieni kupa. Teraz lansuje się na salonach "państwo Kaczyńskiego". Te same dumne europejskie elity obwieściły, że są skazane na rządzenie, bo nie można oddać rządów w ręce faszystów, chamów i hołoty ...

Odpowiem krótko:

W ciemnogrodzie podłe gady
Przeciw Kaczce się zmawiają,
Ciągle knują małe zdrady,
Do podłości namawiają:
Niech ktoś Kaczkę ugotuje,
Albo złapie ptaka w sieci ...
Kaczka z góry im: Szaaachuje!
I spokojnie dalej leci.

A na koniec polecam ten krótki film:

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

25-09-2016 [10:34] - Jabe | Link:

Pani zaś po latach wspierania opozycji zaczęła popierać rząd. Sądzi Pani, że się w ten sposób uwiarygodni?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

25-09-2016 [11:08] - Ula Ujejska | Link:

@Jabe

Szanowny Pan chciałby się zająć osobą autorki, bo jak zwykle tekstem nie potrafi :)

Co ja mogę Panu poradzić? Może jakieś konsultacje albo przeczytać tekst powoli jeszcze raz?

Obrazek użytkownika Jabe

25-09-2016 [14:23] - Jabe | Link:

Tekst za długi i za trudny. Osobą Autorki bardzo bym się zająć chciał, ale niestety mam alergię na pierze. A tym komentarzem chciałem jedynie delikatnie zwrócić uwagę, że nastąpiło ogólne radosne hop-siup! zmiana...

Obrazek użytkownika Goral Supreme

25-09-2016 [16:09] - Goral Supreme | Link:

..."Autorki bardzo bym się zająć chciał, ale niestety mam alergię na pierze"..
Cienka i czytelna aluzja.O takich wlasnie dupkach ,ktorym sie wydaje ,ze sa "elitami" pisze autorka..
Tak na marginesie..Skad sie bierze ta twoja pewnosc siebie ,ze twoja wola wystarczy aby kobieta pozwolila tobie za nia sie "zabrac" ?..Klasyczne chamskie myslenie starego, prymitywnego i niedomytego capa po 70-ce..
Autorka ma racje.Sa tacy z takim chamskim i rynsztokowym mysleniem uwazajacy sie za "elite"..ty tylko potwierdziles ta teze :-))
Cala twoja "intelektualna" i "elitarna" obecnosc tutaj na NB wzmacnia argumentacje autorki...:-))
NAM tylko pozostaje sie z tego co piszesz posmiac :-))

Obrazek użytkownika Jabe

25-09-2016 [19:47] - Jabe | Link:

Śmiech to zdrowie. Zdrowia wszystkim życzę.

Pan dla odmiany zajął się moją osobą. Nie wiem co sądzić o tym.

Obrazek użytkownika xena2012

25-09-2016 [11:40] - xena2012 | Link:

ależ teraz tej Polski jest bardzo dużo.,,Elyta'' wyciera nia sobie gębę przy kazdej okazji a zwłaszcza w mediach przekonując każdego do swojego patriotyzmu i pracy na rzecz Ojczyzny.Te rzewne opowieści mają nas przekonać,że w pierwszym rzędzie są Polakami a dopiero później Europejczykami choć całkiem niedawno mówili odwrotnie.Jeden z takich patriotów nawet wierzy ,że jest niesmiertelny a za młodu był orłem(ciekawe czy w koronie).

Obrazek użytkownika Lektor

25-09-2016 [11:42] - Lektor | Link:

A wszystko przez to, że wyższe uczelnie w Polsce były finansowane od „łba”. Stąd nabór na studia był jak największy, i to bez egzaminów wstępnych lub egzaminów na poziomie podstawówki. I co się wydarzyło ? Ano studia przez te lata ukończyła nadliczbowa ilość absolwentów. I ta właśnie nadliczbówka, to teraz członkowie partii politycznych takich jak PO, Now-Rysiu czy inne lewackie, czy postkomunistyczne twory. W innych okolicznościach i przy wysokim poziomie nauczania ci ludzie nigdy nie skończyliby studiów. To przygłupy, których poziom wykdztałcenia jest niższy niż poziom byłego ogólniaka, bez rozwiniętego myślenia. Po drugie, ci nadliczbowi absolwenci posiedli niesamowitą umiejętność kłamania i posługiwania się językiem, nazwijmy to ministra B. Sienkiewicza.
Przyglądam się takim przygłupom jak m. In. Krewiński, Zalewski, Grabiec, Tomczyk, Budka, Brejza, Halicki, Kluzik-Rostowska, Kopacz, Kropiwnicki, Mucha, Szczerba, Katarasińska, Trzaskowski, Witczak i wielu innych, którzy jak się odezwią to włosy stają na głowie.
Inną kategorią przygłupów, którzy już urodzili się jako przygłupy to m. In. Szejnfeld, Pitera, Niesiołowski, Gasiuk-Pihowicz, Sawicki, Neumann, Pomaska i wielu innych.
Oni nie chcą dobra dla Polski, dlatego ja nazywam ich polskojęzycznymi zdrajcami narodu polskiego. Popatrzcie tylko co wyprawiają europosłowie PO. Toż to zdrada stanu !! Popatrzcie na tych posłów w sejmie. Pomijając ich totalny opozycjonizm, oni zachowują się dokładnie jak grupa szympansów w ZOO – nic ująć nic dodać .

Obrazek użytkownika Goral Supreme

25-09-2016 [16:57] - Goral Supreme | Link:

Mnie dodatkowo razi ICH podejrzany zapaszek i jak u Sikorskiego lupiez na ICH marynarkach od Armaniego..
Prymitywna,niedomyta cholota w anzugach od BOSS-a ktorej szkoda wydac 6 zlotych na szmpon przeciw lupiezowi..Obraz "elity" a la Sikorski,Tusk czy Palikot..nie wspominajac o Petru czy Schetynie..

Obrazek użytkownika Celarent

23-10-2016 [02:24] - Celarent | Link:

Mój mąż -Leming przyjechał do miesiącach nieobecności do kraju, zagapił się w TV i spokojnie odnotował: Ależ ten Kurski odwalił robotę dla Kaczyńskiego! Majstersztyk! Kochanie, możesz spać spokojnie.

Więc coś w tym jest. Ale jest lepiej, nie?

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

26-10-2016 [17:32] - Ula Ujejska | Link:

Jest lepiej niż było, jednak obiecywano nam znacznie większe i głębsze zmiany.