Jak Władek wpadł na czwartkowy obiadek do prezydenta

No, to jednak PSL mamy dalej na tapecie. Dzisiaj Władek Kamysz wpadł z wizyta do Prezydenta. Pewnie myślał, podobnie jak spora część opinii publicznej skupionej wokół pudeków24.pl (ge), że ma do czynienia z nowym Don żyrandole, tylko bardziej elokwentnym. Niestety, fakt, ze Prezydent przyjął go w czwartek nie znaczy, że nawiązuje do puszczalstwa politycznego króla Stasia opiekuna Artystów i niewyżytych wdówek. Słowem, zaszedł, przywitał się grzecznie a że na salony wprowadził przy okazji kolegę, on tez się grzecznie przywitał. Niewykluczone, że zrobili sobie selfi na tle prezydenckiego lokaja a potem usiedli. Musieli usiąść nawet jeśli stali. Prezydent bowiem nie okazał łaski, zanim o nią zdążyli o nią poprosić. 

Ten prezydent t jednak ma spryt. Nie mógł miłym panom pomóc, jakkolwiek by nie prosili, błagali, argumentowali... Już klamka zapadła. Wprawdzie mógłby teraz zgłosić to Trybunału Konstytucyjnego, ale jak on by wyglądał? Po pierwsze trybunał jaki jest cała opozycja widzi... Po drugie: sam na siebie? Panowie posiedzieli, ochłonęli i poszli. W samochodzie zastanawiali się,  którą firmę  przeprowadzkową wynająć.I koniec bajki. Nawet jeśli, tak lubiany przeze mnie, dr. Targalski cieszy się na tę okoliczność ich pakowania:

"Dla zwykłego Polaka zmiany w Kodeksie wyborczym oznaczają, że wreszcie, moim zdaniem, pozbędziemy się z Sejmu ludzi, którzy potrafią dbać tylko o własne rodziny".

Panie doktorze kochany! Co z tego, że oni w Warszawie się spakują?! My tu w regionie nie mamy tylu lokali, stanowisk żeby ich wszystkich obdzielić. To oznacza nie tylko masową migrację ludzi PSL, ale wielkie bezrobocie w obrębie wykwalifikowanej kadry kierowniczej wszelkich i przedsiębiorstw. Zlitujcie się! 

PSL nie jest partia, która cokolwiek odda bez przekrętów. Nowe przepisy wyborcze nie oznaczają likwidacji fałszerstw wyborczych a ewentualne ich ograniczenie. One też oznaczają mobilizację sztabu fachowców od tego, by wygrać za wszelką cenę. I mam niejakie przeczucie, że uda się. Cuda, nawet te nad urną, mają to do siebie, że się zdarzają. 

I kolejna rzecz: znowu Polska jest tylko  w Warszawie? A co z tą armią działaczy, agitatorów i siłowników, którzy dzierżą urzędy, sprawują funkcje? Co z tymi od których zależy nasze regionalne być albo nie być? Oni zostają? Jak długo? Jest progres, jest nadzieja. Ale nadzieja umiera ostatnia, więc to nie jest zasługa ani rządu ani tym bardziej prezydenta. A jakie realne  zmiany wprowadza nowa ustawa? Takie, że w moich stronach, po ośmiu latach rządów, PSL zyskało kolejne osiem lat rządów. Dadzą radę. Za osiem lat nie będzie wolnego (od nich) stołka...

Kamysz wpadł do prezydenta z myślą, że załapie się na obiadek, nie wyszło, ale aperitif mały dostał. Zdaje mis się, że PiS do wyborów działać będzie już tylko na zasadzie półśrodków. Boi się, że Warszawę zablokują ciągniki? Kochani oni mają taki sprzęt, że niektóre ulice są zbyt wąskie na niego a oni sami  zajęci są kombinowaniem, do kog jeszcze się przykleić, żeby samemu nie zostać przekąską. 

ps. wersja robocza - w podróży., ale nie mogłam się oprzeć.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika maks jamnicki

25-01-2018 [22:38] - maks jamnicki | Link:

Widzę, że jednak doceniasz PSL.:) I słusznie. Ale, może jednak, choć częściowo, "damy radę", w pewnej skali?  Chyba będą mnie nienawidzić. Tylko im się tam nie naraź. Bo w pojedynkę... szkoda zdrowia. Są niebezpieczni. Wbrew pozorom.

Obrazek użytkownika Celarent

26-01-2018 [15:47] - Celarent | Link:

Tak mówisz? To ja już wiem, czemu muszę rozważyć wykupienie abonamentu u mechanika... Po ostatniej przycince kabelków mam przytarty silnik - ledwo dojechałam. A w tym tygodniu miałam problem z układem kierowniczym - kierownica przy skręcie blokuje się na amen. Zrobione. Pewnie do czasu. A ja myślałam, ze auto trzeba zwyczajnie zmienić... ;) 
A tak poważnie, już mnie nie lubią. Ale są i całkiem normalni ludzie. Za jednego moze bym i wyszła, ale żenić się z PSLem? trochę głupio, co? Przepraszam, ostatnio głupie żarty mnie się trzymają. Pewnie masz rację, trzeba być ostrożnym, bo jakkolwiek ludzie nie są niebezpieczni - maszyneria, w której są trybikami (wielokrotnie bezmyślnymi) już jest. I to bardzo. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

26-01-2018 [21:17] - maks jamnicki | Link:

Hm, też z podróży, z Torunia, miło, jutro sympozjum  które mnie interesuje. Że PSL bywa miły? Metody są dwie, korumpowanie  lub eliminowanie. To partia postkomunistyczna z wypracowaną  dziesiątki lat temu pragmatyką działania. Młodzi uczą się od starych, pełna ciągłość w....bezideowości.   Napisałaś gdzieś, iż nie przypuszczałaś, iż pewne osoby, przez ciebie dobrze widziane czy nawet szanowane, takie "w porządku" , okazało się, że są w PSLu. Nie chwalili się przedtem, wstydzili się? :) Ostatnie zdanie i te pojęcia  twojego komentarza  znakomite. Że "ludzie może ok ale ta groźna maszyneria". Tylko że.... TAK DZIAŁA KAŻDY SYSTEM ZŁA. "Mili  ludzie"  którzy często tylko asystują i udają że nie widzą. "Ja panie sędzio nie gwałciłem, jestem niewinny, ja tylko przytrzymywałem a później tylko na  czatach. Jestem dobrym, miłym człowiekiem" . I tak asystowali w zarzynaniu Polski, w deprawacjach, okradaniu, Przy  SLD, przy PO, przeciw np. rządowi Olszewskiego, z Wałęsą . Za co?  Za "działkę". Za "działkę" dla swoich i swoich rodzin. Znasz PSLowca co jeździ na roboty za granicę? Ja nie spotkałem, a byłem.Tak, to dobrzy,  ojcowie i mężowie, i "kościelni". Na ich tle  Powstańcy Styczniowi  byli "głupi", byli "fatalni i głupi",  narażali swoje rodziny siebie i ukochane osoby na poniewierkę,a inni  za pomoc i wsparcie tracili dworki i majątki, później zesłania  i bieda. Dla tych co przeżyli. Czyż nie??  Zacznij z nimi wojnę to się zdziwisz rożnym "przypadkom" swoim i swojej rodziny. Spróbuj zablokować im wyżerkę na państwowym, to będzie efekt jak wyciągnięcie cygara z gęby Churchila. Tylko duża siła, czyli ew. PIS może sobie z nimi poradzić. To taka polityczna dziwka co idzie z każdym pójdzie i z PiSem, jak sobie wyliczą, że warto. Aaa, poruszyłem w poczcie pewne zagadnienie blogowe. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Celarent

27-01-2018 [14:39] - Celarent | Link:

Szacunek za diagnozę. A co do "miłych" z PSL-u, jeśli jeszcze ich nie "zgwałcili", przerabiają na polityczne mięso. Lokalnie też. Dlatego, samego PSL-u mi nie żal, niektórym, skoro trzeba (bo i tak gdzieś się wkręcą) dałabym szansę, ale nie w PiS. Gowin niech się z nimi użera. Niby rozwalą mu partię, przerobią..., ale z drugiej strony, sami też nie będą już tym, czym są. Inne realia, struktury, powiązania... Jest szansa na wstępne ucywilizowanie. PiS-u na nich mi szkoda. Ale stare satrapy, zepsute do szpiku kości kolesiostwem, układzikami itd. albo do kryminału albo na śmietnik historii. Takie doświadczenie polityki i biznesu, jakie posiadają Polsce do niczego nie jest potrzebne, chyba że w charakterze zeznań u prokuratora. A przypadki... no, chodzą po ludziach. Niektórzy mają je już za sobą i innych już mieć nie będą, niestety. :(( 

Obrazek użytkownika Józef Darski

26-01-2018 [00:55] - Józef Darski | Link:

Wszyscy wstąpią do Gowina i PiS (w proporcji 3 do 2) i problem załatwiony. W ten sposób Zjednoczona Prawica wygra wybory samorządowe.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

26-01-2018 [05:22] - maks jamnicki | Link:

Hm, w Lubelskim PSL rządzi w 18 na 20 powiatów. nawet nie ma przeciw nim kto startować bo mają wszystko i wszystkie etaty. Na wsiach odważnych przeciw nim brak, Napaśli się na "dzieleniu" pieniędzy unijnych.  A przedtem jeszcze samodzielnie tworzyli "komisje wyborcze". Moim zdaniem pewnym ratunkiem było, by mogły startować osoby z zewnątrz ale to skreślono. Co Pan radzi? Bo wygląda na to że mogą przykleić się do tyłka ZP i mają wieki rządzenia. To już są wnuki ZSLowcow. Są jak perz.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

26-01-2018 [10:01] - zbieracz śmieci | Link:

Nie doceniacie PIS bo ustawą zabrał wójtom najważniejsze narzędzie agitacji na wsiach jakim były OSP bo teraz są na garnuszku komendantów wojewódzkich straży pożarnych a nie wójtów czy burmistrzów w gminach mieszanych..

Obrazek użytkownika Jabe

26-01-2018 [14:59] - Jabe | Link:

Można powiedzieć, że OSP też zrepolonizowano.

Obrazek użytkownika Celarent

26-01-2018 [15:57] - Celarent | Link:

PSL u mnie nie ma nic wspólnego z OSP. U nas PSL rządzi szkołą, bankiem, urzędami... A chłopcy z OSP mają ich w nosie. Ida razem na piwo i w czasie kampanii stoją jak żywe reklamy wyborcze PiSu. Po kilku butelkach mogliby jednak mniej rzucać się w oczy... ;) PSL - tu Maks ma rację, wrosło w struktury, poszło w górę... I jeszcze trochę a okaże sie, ze jest elitą, takim zapleczem intelektualnym narodu a jaki poziom zaplecza... Jak na rampie...

Obrazek użytkownika Józef Darski

26-01-2018 [12:51] - Józef Darski | Link:

wszystkie propozycje wrzucono do kosza, więc to bezzcelowe

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

26-01-2018 [14:59] - zbieracz śmieci | Link:

Wydawało mi się ,że ustawa o OSP przeszła ale co do gowina to , zbiera odpady bo na nic innego nie może liczyć ale to jego problem i to duży a ile to się natłumaczy ,że to wszystko dla Zjednoczonej Prawicy.
Tylko ,że sondaże mówią o poparciu dla PIS a nie dla zjednoczonej prawicy i listy też będą z logo PIS i na nią będą głosować a ci bardziej zorientowani wiedza kto chadzał do dukaczewskiego i kto go popierał gdy ten poszedł na wojnę z PIS a szczególnie w wojnie z Panem Macierewiczem gdyby nie kryzys przywództwa to wystarczyło by jedno słowo i byłoby po gowinie .
Prezes stracił kontrolę i nad tymi co go obstąpili i instynkt polityczny ,większość konstytucyjna leży jeszcze na ulicy i tylko się po nią schylić ,bez gowinów i innych przystawek ,większość która pozwoli pozbyć się dudaczewskiego wcześniej niż myśli i w Konstytucji zmienić co się chce i na zawsze bo już nigdy żadna partia nie będzie miała takich możliwości

Obrazek użytkownika Celarent

26-01-2018 [16:03] - Celarent | Link:

Zaraz, zaraz... Nawet opozycja zaprzestała rozsiewania opinii o Premierze Kaczyńskim jako rozdziawie. Spokojnie. To ten facet jest ojcem sukcesu PiS. Nie bez przyczyny on jest ostatnią instancją, czego nawet PiS się nie wypiera a z drugiej strony nikt nie mówi otwarcie o "planie Kaczyńskiego" a kto wierzy, że go nie ma? Ja nie.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

26-01-2018 [20:31] - maks jamnicki | Link:

A jednak..... Uważam Pana za nieprzeciętnego specjalistę od spraw globalnych, od geopolityki /bo tak jest/, jednak....chętnie posłuchał lub przeczytał bym /tutaj/  jakiejś analizy dotyczącej  najbliższych wyborów na poziomie lokalnym. Może już była, gdzieś jest, ale ja, jak znakomita większość osób nie jestem w stanie obserwować pewnych rzeczy systematycznie... Dlaczego coś bezcelowe..

Obrazek użytkownika Celarent

26-01-2018 [15:52] - Celarent | Link:

Tak, wiem, że chodzi o wybory... I pewnie wielu ludzi z PSL jest naprawdę w porządku. Ja mieszkam w jednym budynku z takimi. I jakkolwiek oni pewnie tego nie czytają a ni podejrzewają, że ja to piszę (nie afiszuję się z powodu braku kompleksów, nie muszę być lokalnym celebrytą ;) ) , uważam ich za niezły narybek. Nawet dla PiS. Z drugiej strony, bardzo niepokoi komentarz prof. Pawłowicz, która obawia się pewnego rozmycia, rozwodnienia ideałów. My kobiety jesteśmy na to szczególnie wrażliwe. Pan jest pragmatykiem. Dobrze jednak, że możemy się uzupełniać. PSL w PiS jednak w dalszej perspektywie oznacza jednak niepotrzebne i ryzykowne obciążenie a Gowin... Dla mnie może ich wszystkich anektować. Dziękuję za odwiedziny i serdecznie pozdrawiam.