Czy wrogie przejęcie Marszu Niepodległości?

To zależy. I tak, i nie. Znaczy się, jak na to patrzeć?
Sposób, w jaki Marsz Niepodległości jednym zagarnięciem ręki został przejęty z rąk Ruchu Narodowego przez obóz rządzący, to majstersztyk. Współtworzymy ramową sytuację zagrożenia wobec manifestantów i ośmielamy do prowokacji Ratusz, wchodzimy w nią, rozwiązujemy problem i jako państwo, wsparte armią, przejmujemy Marsz już na przyszłość. Opracowany przez kogo? Służby? Które?/Czyje? A może był to koncept doradców-politologów? Jeśli tak, to z jakiego ośrodka czy kręgu obecnych decydentów?

Szachy
Ustalając w kręgach władzy zabieg przejęcia Marszu Niepodległości pod egidę państwową postawiono sobie cele i określono trudności. Po co to robić? Ano po to, żeby mieć coś dużego i ważnego na stulecie obchodów odzyskania niepodległości. Wydarzenie spektakularne, cieszące się uznaniem Polaków, ale nie będące jak dotąd w rękach PiS-u, który przecież, jak wiemy, w latach poprzednich w tym dniu wyjeżdżał do Krakowa. Żeby się ogrzać w jego bardzo już rozpromienionym blasku, pozyskać wielkie masy ludzkie, manifestujące patriotyczne przywiązanie do kraju, nacji i religijności. Przy okazji, gdyby się udało stanąć na czele takiego gigantycznego pochodu, to zewnętrzni wrogowie, unijni z poplecznikami, dostaliby mocny sygnał, że władza ma silne poparcie obywateli w kwestii twardego trwania przy swoim, działania na korzyść Polski, bo ludzie tego chcą i stoją za rządzącymi murem. Istotnym imperatywem, możliwym do zrealizowania poprzez ten śmiały gambit – zawłaszczenia dokonań wolontariuszy, którzy mozolnie przez lata stworzyli wysoką rangę popularnego obchodzenia rocznic odzyskania niepodległości – było, jak się zdaje, odsunięcie Ruchu Narodowego w cień, zmarginalizowanie go zgodnie z wymogami obecnego paradygmatu, mającego obowiązywać w projektowanej Europie bez narodów. Z punktu widzenia korzyści na arenie krajowej, pójście na czele tak wielkiej manifestacji w stolicy to również podratowanie od strony pijaru ambiwalentnej satysfakcji PiS-u odnośnie osiągniętych wyników po wyborach samorządowych. Jak widać same plusy na horyzoncie. Zapewne brano także pod uwagę całe mnóstwo pomniejszych zysków (zwiększenie frekwencji poprzez zakaz przemarszu mobilizujący przekornych), których poszukiwanie i roztrząsanie, w tak zarysowanym polu gry, nie ma już tak dużego znaczenia.

Gracze
Trzy białe sylwetki – król, królowa i wieża z prawej – w tym rozstawieniu na trzy-dwa dni przed Marszową Niedzielą, są na szachownicy najważniejsze, bo odnoszą osobiste wizerunkowe korzyści z projektowanego szach-mata. Bez personifikacji ról przypisanych do trajektorii na planszy, w dowolnym kształcie figur i kolejności, są to Prezydent, Premier i Naczelnik. Dwaj pierwsi wyszli na proscenium, bo się już na tyle usamodzielnili, że mogą podejmować własne inicjatywy sprawcze. Zostali przecież namaszczeni przez Prezesa, żeby obraz i odbiór Partii miał wektor wznoszący. Pionkiem, który otworzył tę grę, była odchodząca z ratusza Prezydent stolicy, która – kto wie?, kto to wie? – może dlatego trwała dotąd jako nietykalna, żeby można jej było zaproponować aktorski udział w przewidywanym teatrze. Dostała gwarancje bezkarności, pod warunkiem, że w odpowiednim momencie, na hasło "bierz ich!", zaatakuje Polaków. Chociaż mogła to być sprytna zagrywka Prezydenta, który pozornie odpuścił Marsz, ogłaszając, że na niego nie pójdzie, tym samym (rzekomym tchórzostwem) podpuścił do śmielszego działania esbecką Gaworkę z Ratusza. Jeśli tak było, to moje gratulacje dla owego posunięcia. A co do jego dalszych efektów, to się w tym miejscu nie wypowiadam.

Po stronie "czarnych pionków" na szachownicy można wytypować całkiem sporo już zasłużonych dla Polski, odważnych i rzutkich osobowości z kręgu inicjatywnego Komitetu Marszowego oraz kierownictwa partii o nazwie Ruch Narodowy. Z punktu widzenia "białych" ta strona planszy to chłoptasie, młodzież bez doświadczenia, łatwiutka do ogrania.

Trudności
By strategia PiS-u się powiodła należało ograniczyć partnerów w grze i precyzyjnie rozstawić pionki i figury. Oksymoronicznie, że tak się wyrażę. W tym celu zaproszono do wspólnego przemarszu w jubileuszowym pochodzie śmiertelnych wrogów, żeby trzymali się za ręce, wspólnie śpiewali o tym, jak to łatwo i pięknie można pogodzić d...ę z batem. Kaczyński zaprosił do pary Tuska. Gdy padły z różnych skłóconych stron deklaracje, że nic z owego dziwnego pojednania nie będzie, można już było przystąpić do realizowania ustawki. Oczywiście biorąc pod uwagę rugi najtrudniejsze – usunięcie z wiodącej pozycji i pozbawienie mocy decyzyjnej dotychczasowych funkcyjnych Marszu. Tutaj zastosowano możliwości opresyjnej siły państwa przykrywając to perswazją o bezpieczeństwie uczestników pod opiekuńczą egidą funkcjonariuszy, wraz ze sprytną zamianą hasła Bóg/Honor/Ojczyzna na flagową zbitkę "Biało-Czerwona", żeby szarym masom było to łatwe do przełknięcia. Rzecz jasna należało statutowym organizatorom corocznego, w 2018 roku okrągło jubileuszowego przemarszu, dać szansę nie do odrzucenia – trwania dalej na dawnych upatrzonych pozycjach, sprawiających wrażenie okopanych przyczółków o charakterze nadal autonomicznym. A więc połączenia się pochodów, przenikania się mas ludzkich na tej samej trasie przemarszu i podczas finału uroczystości. Można by, jak dotąd, zakrzyknąć "Brawo!".

Słopiec
Będzie uroczystość, narodowy Marsz Niepodległości prawie tak jak dawniej. Bez używania słowa "prawie", tylko jako obwieszczenie domyślne. Z maleńką pułapką: początek spotkania państwowców na przecięciu Marszałkowskiej i Alej Jerozolimskich godzinę później po starcie z tego samego miejsca, tym razem nazywanego rondem Dmowskiego, kolumny narodowców. Fajnie że... Stworzono przecież podział w zależności od terminu zgłaszania się na miejsce zbiórki, "do raportu". Na sceptyków wobec rządzących, tzw. twardych patriotów, zwolenników Ruchu Narodowego jako wzbierającej siły nowej, oczekiwanej partii, zdolnej do fundamentalnych zmian ustrojowych w ojczyźnie, którzy przyjdą na znaną od dłuższego czasu wcześniejszą godzinę 14,00. Oraz na państwowców, spolegliwych legalistów, pro-pisowców ("koszernych", bo tak się złośliwie określa ten oficjalny spęd w sieci), obywateli zadowolonych z postępów wynikających z tzw. dobrej zmiany, co także, rzekomo, cenią sobie większe gwarancje bezpiecznego manifestowania stulecia 11. Listopada wraz z wojskiem, jego pancernym sprzętem, oficjelami oraz wzmożoną ochroną policji.

Strachy na Lachy
Czego może się obawiać tegoroczny uczestnik manifestacji 11. Listopada, zwłaszcza ten z prowincji wybierający się do stolicy? Ano możliwej prowokacji. Bo forpoczta marszu, która wyruszy pierwsza o 14.00, może być "wystawiona na strzał", słabiej chroniona, żeby się potem można było od narodowców odciąć raz na zawsze, skutecznie, pod pręgierzem ciężkich zarzutów, że czegoś tam organizatorzy (nadal) w swym zakresie nie dopilnowali. Wielu przecież może być zainteresowanych taką sytuacją... Ustawką?

Taniec z prowadzącym
Narracja, ta oficjalna, mocno nagłaśniana, ma brzmieć koncyliacyjnie. Tylko nie słychać wyraźnie wobec kogo? "– No licznych patriotów – ktoś powie. – Zwykłych Polaków." Domyślni wiedzą, że wobec nacjonalistów. Co ma na celu uśpienie konkurenta i ewidentne rozmydlenie ich dokonań. A największym przecież osiągnięciem Ruchu Narodowego jest właśnie Marsz Niepodległości. Jego udany przebieg to wydarzenie, będące punktem kulminacyjnym obchodów Stulecia; jest uświetnieniem całości, której bilans w gruncie rzeczy wypadł rządzącym jak dotąd słabo, w najlepszym razie tak sobie.
Dla Ruchu Narodowego te bezpośrednie negocjacje z władzą (i wojskiem), choć wymuszone, to dowód już posiadanej siły i szansa pokazania się u boku decydentów w skali krajowej, oficjalnie jako partner w jakiejś mierze zdolny do koalicji z PiS-em.
Z tym że do tańca trzeba dwojga. Dotychczasowa praktyka pokazuje jednak, że Kaczyński nie jest zdolny do wyciągnięcia ręki w kierunku narodowców. Za to od dawna są dowody na jego pro-masońskie zakorzenienie (uczeń mistrza loży J.J. Lipskiego), skutkujące dryfowaniem Polski w kierunku Polin. Woli ścigać antysemitów tam, gdzie ich nie ma. Sprawia wrażenie, jakby mylił ziomali z naziolami.

Zatem jakie przejęcie?
Cała ta sytuacja z przejęciem Marszu Niepodległości przez wojsko, to majstersztyk PiS-u. Tylko z jakim efektem? Poczekajmy na skutki, bo teraz ich nie dostrzeżemy. To będzie działać na korzyść panów Kaczyńskiego/Morawieckiego/Dudy przez jakiś czas. Zamierzone wypchnięcie organizatorów Marszu ze sceny politycznej (niezależnie kto jest/będzie tu "zaboczony" i niby winien) wkrótce będzie skutkowało eskalacją oczekiwań elektoratu narodowego, by dać mu wreszcie publiczny głos, oraz domaganiem spełniania się, uzyskania pełnoprawnego statusu podmiotu ustrojowego. Ale jeśli nie będzie poważnego traktowania demokracji, w której wszystkie strony mają jednakowy dostęp do opiniotwórczych mediów, głównie publicznej telewizji, to nie ma co marzyć o powstaniu takiej opcji politycznej. Teraz, mimo ciągłego serwowania i ostatniego asa, piłka jest w grze – jednak – nadal po stronie PiS-u. Bo narodowcy mogą się zderzyć na tej samej trasie z czołgami, i tu przegrają. Tylko zadra wrogiego przejęcia hasła "Bóg/Honor/Ojczyzna" przez "Biało-Czerwonych" wbije nową bolesną, jątrzącą się drzazgę. I co dalej? Ludzie – po takim czymś jeszcze więcej patriotów tym razem – znów zadadzą sobie pytanie: a może o to chodziło? To pytanie do Naczelnika. Ono będzie coraz bardziej palące i głośniejsze. Kwestia narodowa, jej tłamszenie, wcale nie znikną z agendy naszej najbliższej przyszłości.

Odnośnik komplementarny: http://naszeblogi.pl/51893-nar...
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika jazgdyni

09-11-2018 [05:25] - jazgdyni | Link:

Zygmunt! O czym Ty mówisz?!

Skoncentruj się na samej nazwie - MARSZ NARODOWY >>> NARODOWY!
Dla mnie to oznacza, że naród jest tutaj gospodarzem. Nikt tego nie może zawłaszczać, jeśli marsz ma iść pod taką nazwą.
Oczywiście organizatorzy też są ważni. Lecz jako siła pomocnicza - koordynująca i porządkująca. ONR, czy jakieś inne ugrupowanie ma wyłącznie taką rolę jak policja. Nic więcej.
Gdyby to był Marsz Ruchu Narodowego, to bym się nie czepiał. Tylko wtedy by maszerowało może 2 tysiące ludzi.

To jest NA BOGA 100 rocznica odzyskania niepodległości. Każdy, kto czuje się polskim patriotą ma prawo w tym marszu uczestniczyć. Z zastrzeżeniem - tylko pod polską flagą. Żadne gwiazdy na niebieskim tle, żadne czerwone sztandary, ba, nawet żółto - czerwone powinny być nielegalne. Natomiast Rodło tylko w rekonstrukcjach historycznych, razem ze szczerbcem i Orłem Piastowskim. Krzyż Celtycki już nie, bo z Polską ma niewiele wspólnego.
Popatrzmy  na to bez uprzedzeń.
Czy obecność władz, orkiestry, kompanii honorowej obniża, czy podwyższa rangę manifestacji?

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

09-11-2018 [09:37] - Zygmunt Korus | Link:

Janusz, mój tekst jest spekulacją, bo wokół organizacji i przebiegu Marszu Narodowego kręcą się politycy i tak naprawdę o kuchni tego wydarzenia, ważnego przecież jeszcze przed imprezą, niewiele wiemy. Ty wypowiedziałeś się o czymś, czego w moim tekście "dywagacyjnym" nie ma. Skoro słyszę zewsząd, że jedziemy do Warszawy, by się policzyć, lub by pokazać tej małpie ze stołecznego ratusza, że w Polsce nikt mi nie będzie zakazywał jak mam się "znajdować", to Twoje pięknoduchostwo (w tym wypadku) jest chwalebne, ale po niedzieli przyjdzie wolny poniedziałek, a potem już tylko pogłębiająca się jesienna słota a następnie zima. Czyli po wyborach samorządowych wyścigi kandydatów do europejskich i parlamentarnych. A potem prezydenckich. I ja o tych perspektywach gdybam sobie ot tak, dla ćwiczenia umysłu, jak słusznie zauważył Pan Jarząbek w komentarzu poniżej. Marsz Niepodległości, czy tego chcemy, czy nie, z racji swoich historycznych perypetii, stał się upolityczniony. Nawet pan Żebrowski w linku, który załączyłeś, apelując o udział w Marszu, odnosi się do jego wrogów. Tak to już jest, że jeśli coś pojawi się w Polsce ważne, to staje się kąskiem do zaanektowania ideologicznego.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika jazgdyni

09-11-2018 [09:19] - jazgdyni | Link:

Jeżeli możemy założyć, że mamy do czynienia z przemyślaną grą polityczną (niektórzy nawet posuwają się do dywagowania, że to była chytra ustawka duetu prez. Gronkiewicz - prez. Duda, celem spacyfikowania nacjonalistów), to powiem szczerze, że plan był dosyć misterny.
Lecz coś mi pachnie, że PIS wreszcie ruszył do kontrofensywy z ciężką artylerią. Choćby tylko wczoraj: - Michnik/Szechter - międzynarodowy list gończy za zbrodnię ludobójstwa (nie podlega przedawnieniu i Szwecja ma problem); "Imieniny Hitlera" - wyreżyserowana ustawka TVNu za którą zapłacono 20 tyś. zł; Dowody na lobbowanie Tuska na korzyść OLT.
To są bardzo grube sprawy i jeżeli nie skończą się wyłącznie na pokrzykiwaniu, to wkrótce krajobraz radykalnie się zmieni.
Patrzmy uważnie, jak się zrealizuje Marsz Niepodległości. To będzie bardzo ważny sygnał.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

09-11-2018 [16:46] - Zygmunt Korus | Link:

Też to zauważyłem: preludium do jakiegoś westernu - Nowego Otwarcia w twardszym wydaniu. Oby!!! Z tym że mając takie a nie inne doświadczenie (tak czy owak, a tu stale sędzia Nowak; czytaj PO-PiS), żeby wszystko nie skończyło się po raz enty na salwach z kapiszonów... Bo może to są jeden, dwa wystrzały Ziobry w kierunku Dudaczewskiego? Konferencja Prokuratora Generalnego/Ministra Sprawiedliwości na tle rur kanalizacyjnych i liszajów na ścianach korytarza więziennego. Co to był za przekaz podprogowy dla uważnych? 
Z tych skandalicznych spraw należąłoby zrobić taki hałas, że Polska opinia publiczna powinna zadrżeć w posadach. Nawet dekretem odebrać TVN-owi koncesję na czas "do wyjaśnienia".

Obrazek użytkownika jazgdyni

09-11-2018 [11:39] - jazgdyni | Link:

A mamy problem natury etycznej. Wiem dobrze, że toczą się zakulisowe rozmowy na b. wysokim szczeblu, o nawiązaniu, początkowo w terenie, dosyć ścisłej koalicji między zjednoczoną prawicą i PSL. Nie wiem, co zostanie utargowane. Nasi chcą pozbycia się Kosiniaka, a co ciekawe, są w tym poważnie wspierani przez duże siły PSLu. Wprost intrygujące są postawy ex-min. Sawickiego i marszałka Struzika.
Jako czysty pragmatyzm, gdy przyjąć, że skuteczność jest nadrzędnym celem rządzenia, to jest jakieś rozwiązanie. PO pozostałoby wyłącznie z jednym województwem - pomorskim. Reszta dla nas.

O koncesji dla TVN mówi się od dawna, Polsat już wyczuł pismo nosem i w sposób bardzo wyraźny zmienia swoją postawę.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

09-11-2018 [22:31] - Zygmunt Korus | Link:

Tu zgoda. Pragmatyka w terenie to poszerzanie przyczółków. Nie należy się bać koalicji zmierzających ku konkretnym celom i przedsięwzięciom lokalnym, ale nie tylko. Tutaj o PSL-u w ujęciu ogólnym: http://naszeblogi.pl/50001-oby...
PiS pitoli o podwyżkach dla emerytów, a PSL chciał/deklarował wziąć byka za rogi. A Ty i ja dobrze wiemy, że pobieranie podatków od emerytur to despotyzm w formie ucisku do kwadratu. O tym trzeba wołać bardzo głośno jak przez trąby jerychońskie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

09-11-2018 [16:57] - Imć Waszeć | Link:

TVN-u nikt przy zdrowych zmysłach radykalnie nie ruszy, bo pojawią się takie kwity, takie taśmy, takie trupy wypadną z szaf, że Talibowie w Klewkach i więzienia CIA będą śmiesznym żartem. Już zaczyna być ta stalowa oś transoceaniczna wyraźnie widoczna. Co się dzieje, gdy ktoś zrobi huczną imprezkę i wszystko zaświni? Wchodzi ekipa sprzątająca w fartuszkach i grzecznie zaciera ślady balangi. Taki to już pisi obowiązek. A jak ktoś odmówi roboty, albo zacznie grzebać w szufladach, to wylatuje na zbity pysk np. w kierunku Smoleńska. TVN był po 10.04 przekładnią całego przemysłu pogardy i "ruskiej" propagandy, a po wykupieniu go przez USA, nawet karaluchów nie wyrzucono z kantyny cateringu. Znamienne.

Obrazek użytkownika jazgdyni

09-11-2018 [22:41] - jazgdyni | Link:

chwileczka,  może się mylę,lecz TVN jeż nie jest w rękach amerykańskich komunistów tylko radzieckich. Ktoś ma nowsze informacje?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

12-11-2018 [16:32] - Imć Waszeć | Link:

@jazgdyni, informacja o rzekomym przejęciu TVN przez rosyjską spółkę w USA okazała się typową wrzutką, mającą za zadanie przykryć fakt, że w rzeczywistości właścicielem TVN jest członek Światowego Kongresu Żydów, prezes Discovery, krytykujący otwarcie próby uporządkowania spraw reprywatyzacji w Warszawie David Zaslav: https://en.wikipedia.org/wiki/...
Czy trzeba coś jeszcze dodawać?

Obrazek użytkownika Francik

09-11-2018 [17:35] - Francik | Link:

Nazwa marszu to Marsz Niepodległości a nie Marsz Narodowy - tak dla ścisłości. Słusznie napisał autor notki, że Marsz Niepodległości to największe osiągnięcie ruchu narodowego. Co tylko pokazuje, że jest on słaby - w wyborach nie są w stanie przekroczyć progu wyborczego. Winnicki, żeby zostać posłem musiał startować od Kukiza. Dla mnie Kukiz '15 to wynalazek służb. Teraz zresztą oficerowie prowadzący stawiają na przegrupowanie - szefem "nowej' partii ma zostać peerelowski trep-narodowiec. Zjawisko zwane endekokomuną jest znane od dawna i jak do tej pory Polacy nie dali się na nie nabrać. Mam nadzieję, że tak pozostanie. Sukces Marszu Niepodległości nie przekłada się na poparcie dla ugrupowań endeckich - jak to liczyli organizatorzy. Bo większość uczestników z endecją nie ma i nie chce mieć wiele wspólnego. Co mnie nie martwi - jakoś do endeków mało mam zaufania. Miałem kolegę, który był zagorzałym endekiem - dziś podobno znalazł jakieś żydowskie korzenie rodzinne i przeszedł na judaizm. Można się z nim witać pozdrowieniem szalom, nie dopytywałem się czy go obrzezali. Ibi patria, ubi bene.

Obrazek użytkownika Warmia

09-11-2018 [08:11] - Warmia | Link:

Zgadzam się nie ma możliwości zawłaszczenia, tylko tu może chodzić o coś zgoła innego. To wszystko wygląda na przygotowany plan ( chorzy policj@nci, dzień wolny od pracy). Być może chcą przetestować RN jako przyszłych partnerów, jednak coś mi mówi, że to pułapka ( Żakowski w dzisiejszym Tok Fm grzecznie z wielkim szacunkem o odwadze obu panów - premier, prezydent deliberował i zapraszał na marsz o 13.00 bo to święto Polaków)

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

09-11-2018 [17:25] - Imć Waszeć | Link:

Grała Pani kiedyś w szachy lub w brydża? To jest przygotowywane i Różyczka NZS-u pisze to otwartym tekstem: http://wyborcza.pl/7,75968,239...
Jest też taka gra w zbijaka: albo zbijemy PIS, czyli zmusimy do delegacji Narodowców, albo zbijemy PIS oskarżając go o Polexit. Coś tu nie gra? Owszem, po obu stronach boiska stoi PIS do zbicia. Reszta to blotki.

Obrazek użytkownika Kazimierz Jarząbek

09-11-2018 [06:43] - Kazimierz Jarząbek | Link:

Rozumowanie ciekawe, mózg Autora pracuje sprawnie, czyli zdrowie dopisuje. -- Gratulacje.

Tylko, czy nie jest tak, że niektórzy autorzy na Naszych Blogach mają za złe Prezydentowi, Premierowi i Naczelnikowi, cokolwiek by oni nie zrobili lub powiedzieli?
Ja, jestem z tych Sprawiedliwych. 28 lat temu organizowałem w Toruniu ruch społeczny -- "Osoby a nie Partie", po latach okazało się, że jest w Polsce jedna partia, która troszczy się o dobro wspólne, więc ją popieram i jej nie przeszkadzam.

Czy ci, którzy ciągle atakują PIS, zdają sobie sprawę, że działają w interesie wrogich Polsce ościennych mocarstw? 

Pozdrawiam serdecznie, Kazimierz Jarząbek

Obrazek użytkownika Marek1taki

09-11-2018 [07:23] - Marek1taki | Link:

Wszystko się zgadza co do przecinka, jedynie literówka się wkradła w zdanie:
"wraz ze sprytną zamianą hasła Bóg/Honor/Ojczyzna na flagową zbitkę "Biało-Czerwona", żeby szarym masom było to łatwe do przełknięcia"
Chodziło o zdolności połykowe szarych masonów... prawda?

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

09-11-2018 [09:23] - Zygmunt Korus | Link:

Jak już sobie tak dworujemy, to szare eminencje masońskie mają zdolności mimikry, także gastryczne: połykają i wydalają wszystko (vide przechrzty), byle skutecznie dążyć do wyznaczonego, dalekosiężnego celu: zrobić z chrześcijan parobków, podnóżki judeolubne.

Obrazek użytkownika Marek1taki

09-11-2018 [19:04] - Marek1taki | Link:

Żydzi, Niemcy i Rosjanie mają szczególne predyspozycje do wytykania Polakom nacjonalizmu. Nie bez powodu. Są w nim niedoścignieni.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

09-11-2018 [10:00] - Zygmunt Korus | Link:

Ciekawy komentarz; wklejam ad memoriam:

zubenelgubenupi 08.11.2018 10:44
Reputacja:
Reakcja prezydenta i premiera??? Jaka? Tchórzliwe wymyślenie wyjścia zastępczego zamiast twardego pójścia na zwarcie, czyli anulowanie jej decyzji i zakaz zakłócania marszu przez podległe jej służby. Nakazanie policji, by rozbrajała i aresztował straż miejską w razie prób powstrzymywania marszu, a w ostateczności nakazanie wojewodzie usunięcie babska ze stanowiska i wprowadzenie zarządu komisarycznego, który by wyczyścił ratusz z komunistów i złodziei.

Źródło: http://niezalezna.pl/244631-ha...

Obrazek użytkownika Goral Supreme

09-11-2018 [10:08] - Goral Supreme | Link:

Moje komentarze nie przechodza u pana i na innych blogach.Boja sie Prawdy jak diabel swieconej wody..
Taki to stan rzekomej"wolnej" od 79 lat Polski i "niezaleznego dziennikarstwa" Niezaleznego od Prawdy ..

Obrazek użytkownika xena2012

09-11-2018 [10:35] - xena2012 | Link:

Ruch Narodowy zawsze maszerował pod biało-czerwonymi flagami,po cóż więc to podkreślenie że TERAZ będziemy tak maszerować.Czy hasło ,,Bóg,Honor,Ojczyzna'' jest uwłaczające,zbrodnicze ,faszystowskie że należy go wyeliminować. i do tego potrzebne są spotkania,dyskusje premiera z prezydentem? Które z tych słów w haśle tak uraża i kogo?Jakie środowiska tak nacisnęły prezydenta,że powziął pospieszny patronat nad Marszem?I najsmutniejsze to namolne proszenie opozycji o udział pomimo ich aroganckich słów-wystarczy wypowiedź Schetyny o Marszu Hańby,czy szydercza odmowa Róży Thun a odstawienie RN i traktowanie jak bandytów.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

09-11-2018 [10:36] - Chatar Leon | Link:

W sumie to i straszno i smieszno, jak to opcja rządząca (teoretycznie) w Polsce i wraz ze mniemanymi spadkobiercami tradycji Dmowskiego, na własne życzenie pozwolili się rozegrać pierwszej lepszej byle pindzie z sitwy (że się tak tutaj pozwolę dwoma słówkami z jidysz posłużyć).

Obrazek użytkownika xena2012

09-11-2018 [11:25] - xena2012 | Link:

Straszne i śmieszne jest trzymanie w Pałacu Prezydenckim kogos takiego jak Romaszewskaw charakterze doradcy.Własnie dziś pokazała swoje oblicze w ukochanym przez siebie RMF FM gdzie wywnetrzałac się nad RN w obrzydliwy sposób nazywajac ich ,,nie wiadomo czym''.Czym więc wg niej sa ? Bydłem? Nie człowiekiem? Moje oburzenie na jej wypowiedź nie wynika z popierania RN ale nie godzę sie na tak haniebne określenia i uważam że jej wiek takiego chamstwa  chamstwa nie tłumaczy .Zadziwiające jak pokornie błaga się opozycję o wspólny marsz godząc się na publiczne syzderstwa,zlośliwości i nikczemności z jej strony a frustrację wyładowuje się na RN.To opluwanie ze strony opozycji pani Romaszewska zniesie uznają za deszczyk i taki ktoś doradza prezydentowi?

Obrazek użytkownika smieciu

09-11-2018 [11:27] - smieciu | Link:

Tak. Te działania PiSu są tak rozpaczliwe i żenujące że być może my często niepotrzebnie szukamy większych spisków. Przecież oni już się skompromitowali. Nie przygotowali się do Święta. Nie byli w stanie nic zrobić samodzielnie. A teraz próbują wejść ze swoimi buciorami w czyjąś robotę. Znając życie wyjdzie jak z Dudą przy biurku Trumpa. Po czym TVP ruszy z tak zmasowaną propagandą sukcesu Marszu i rządu że człowiek będzie chciał tylko uciec jak najdalej by tego nie widzieć i nie słyszeć.
A gdy w TVN pokażą prawdę to co wtedy? Jak normalny człowiek ma nie oglądać TVN? Na jakiej zasadzie ci wszyscy pisowcy rozpaczliwie próbujący tłumaczyć działania rządu będą przekonywać że TVN to zło a prawda płynie z pisowskich środków przekazu?

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

09-11-2018 [11:38] - Zygmunt Korus | Link:

Próbowałem w moim tekście wykazać/podprowadzić wywód pod możliwość Nowego Otwarcia na środowiska narodowe, co ta sytuacja, po udanym gambicie, wytworzyła. Ale wszystko na to wskazuje, że gra idzie nie o pojednanie z tą częścią patriotycznego elektoratu, tylko przez głupie, tromtadrackie poczynania władzy jeszcze jego większe zezłoszczenie. To jest polityka samobójcza dla Kaczyńskiego. Jeśli wciąż zakładamy, że chce dobrze dla Polski...

Obrazek użytkownika smieciu

09-11-2018 [11:55] - smieciu | Link:

Zobaczymy co z tego ostatecznie wyniknie ale już teraz wychodzą rzeczy od których się flaki skręcają. Np. ta Romaszewska o której wyżej wspomniała xena. Odnosząc się do marszu narodowców wyraziła nadzieję, że "oni są jednak Polakami, a nie nie wiadomo czym". I dalej w ten sam deseń. Warto przeczytać. Czym ona się różni od KODowów?
Warto zauważyć także jak wszyscy w różnych wywiadach wzdrygają się na myśl o faszystach/rasistach. Jak ciągle mamy do czynienia z tą idiotyczną gadką, gdzie powolutku krok po kroku w umyśle czytelnika wytwarza się ten ciąg: faszysta->narodowiec->rasista. Coś w ten deseń.
Nikt nie może powiedzieć „sram na to, ten problem jest wydumany i idiotyczny”, każdy musi zaprzeczyć powiedzieć parę słów, broń boże nie wolno przekroczyć pewnej linii i tak właśnie powoli przesuwa się ta granica, w której efekcie płynie przekaz do ludu: Może być narodowcami. Ale takimi bez jaj.
 

Obrazek użytkownika Warmia

09-11-2018 [12:34] - Warmia | Link:

Polityka dyplomatyczna Anglików polega między innymi na tym, że potencjalnego sojusznika poddaje się ze wszelkich stron najgorszym zupełnie niespodziewanym atakom, prowokacjom, oszczerstwom. Jeżeli wyjdzie On i jego ludzie z tego kotła z twarzą to znaczy, że może być traktowany poważnie. Na podstawie Pamiętników wojennych de Gaulla.

Obrazek użytkownika xena2012

09-11-2018 [15:48] - xena2012 | Link:

Teraz nie chodzi o ciąg-faszysta,narodowiec ,rasista tylko o podział ,,my i oni'' na prawicy.odbieranie wymiaru ludzkiemu tym, ;,onym'' wzorując sie na panu Bartoszewskim rozdzielającym Polaków na bydło i niebydło.Pani Romaszewska właśnie to też zrobiła w RMF FM.dając wyraz pogardzie dla Polaków wskazanym jako ,,oni''.

Obrazek użytkownika Lektor

09-11-2018 [11:38] - Lektor | Link:

"Sposób, jak Marsz Niepodległości jednym zagarnięciem ręki został przejęty z rąk Ruchu Narodowego przez obóz rządzący, to majstersztyk. Opracowany przez kogo? Służby? Które?/Czyje? A może był to koncept doradców-politologów? To z jakiego ośrodka czy kręgu obecnych decydentów? "

Panie Korus, niech się pan nad sobą zastanowi !!!

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

09-11-2018 [12:40] - Zygmunt Korus | Link:

@ lektor @ Kazimierz Jarząbek
Cholera, dzięki. Może faktycznie już na starość odlatuję? No, no... Zygmuncie...? Jeśli lektor mi to sufluje, to pewnie wysłannik Dajmoniona.
Tylko są tu w dyskusji sprzeczne diagnozy:
Kazimierz Jarząbek: "mózg Autora pracuje sprawnie, czyli zdrowie dopisuje. -- Gratulacje."

Pozdrawiam obu Panów.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

09-11-2018 [17:07] - Imć Waszeć | Link:

Drogi Autorze, jesteśmy pod impasem. Nabazgrany przez Różę Tfuuu obrzydliwy, szkalujący Polskę i Polaków dokument, stał się celem do realizacji przez administracje Unijną. Chodzi o delegalizację ruchów i partii narodowych w całej Unii, a w naszym przypadku jeszcze uznanie Marszu Narodowego za marsz faszystów i różnych bandytów do spacyfikowania siłą. Rozumie Pan chyba, że będzie to rozkaz dla rządzącego PIS-u, albo zacznie się wojna o Polexit o niespotykanej dotąd zaciekłości, co może skończyć się bardzo krwawo (1066). Realizacja rozkazu musi zostać wymuszona na PIS-ie do wyborów do PE, bo potem euromaksizm może ponieść klęskę (zatrzymanie tworzenia superpaństwa do następnej okazji). Bez owijania w bawełnę - brak służb to śmierć, a dokładniej brak własnych służb. Dlatego nam tę myśl stale obrzydzają obce media i w okresach wzmożeń politycznych zawsze wycieka jakaś aferka z podsłuchiwaniem tego lub owego. Niech Pan uzna to za sztywny szablon działania obcych służb na terenie Polski, bo to jest schemat wprost z podręcznika dla "gumisiów" (zob. Wroński)

Obrazek użytkownika Warmia

09-11-2018 [19:04] - Warmia | Link:

 Jak ich zdelegalizują to za tydzień się zarejestrują jako Konserwatywni i to będzie do zaakceptowania. Wszechpolacy, Narodowcy to ślepy zaułek, przerabialiśmy takich gładkich porywających, błyskotliwych młodzieńców. Jadę to zobaczyć z bliska w niedzielę.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

09-11-2018 [16:25] - rolnik z mazur | Link:

"  Dostała gwarancje bezkarności, pod warunkiem, że w odpowiednim momencie, na hasło "bierz ich!", zaatakuje Polaków." Bardzo to możliwe i prawdopodobne. Czyli ta cała komisja reprywatyzacyjna Jakiego to jeden wielki blef  dla baranów i to za ich pieniadze. Super państwo nie ma co ! Pzdr

Obrazek użytkownika Jabe

09-11-2018 [17:15] - Jabe | Link:

Jeśli narodowcy zderzą się z czołgami, to PiS przegra. ▒▒▒

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

10-11-2018 [21:29] - Zygmunt Korus | Link:

Narodowcy są państwowcami. To trzeba stale podnosić. Vide: Robert Bąkiewicz - o powodach porozumienia z rządem w sprawie Marszu Niepodległości: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika xena2012

10-11-2018 [21:54] - xena2012 | Link:

Narodowcy sa państwowcami,ale rządzacym w  UE zależy żebyśmy byli jedną ,szarą europejska masą bez pogladów,oczekiwań i marzeń podporzadkującą się kazdemu nawet najbardziej absurdalnemu żądaniu z ich strony.Dlatego narodowcy są solą w oku dla nich nie ma żadnych praw i stale ich się o coś oskarża.Choćby teraz opozycja ze swadą opowiada o zamieszkach jakie rzekomo wywołują narodowcy,a zadymiarz Kasprzak bez żenady zapowiada że jutro urządzi prowokacje i kontrmanifestację.Co robi obecnie Antifa w Polsce i kto ją sprowadził.Czy będzie tak jak dotąd że po pobiciach przez Antifę grup rekonstrukcyjnych zostaną grzecznie odstawieni do Niemiec z kanapkami na drogę?