Narodowcy – partia przyszłości

W dyskusji o strategii działań, jaką powinna przyjąć rychło ekipa rządząca, przewija się najczęściej oczekiwanie na powstanie nowej partii na prawicy. Zauważył to Kornel Morawiecki publikując na łamach swojego organu prasowego o nazwie "Obywatelska" (nr 178, z dn. 26.10 – 8.11.2018) tekst pt. "Pyrrusowe zwycięstwo?"
"Trzeba jeszcze zadbać o polityczną niezależną konkurencję, która domknie elekcyjną lukę, widoczną jak na dłoni. Już widać, że pogłębianie widocznego społecznego podziału nie tylko wprost szkodzi Polsce, ale daje też paliwo aktualnej opozycji.
Hasło anty-PiS okazało się piekielnie skuteczne. Liczyć na szczęśliwy traf podobny do tego, który miał miejsce w 2015 roku jest zupełną mrzonką.
Albo po Święcie Niepodległości, jeszcze w tym roku nastąpi cud przebudowy i odnowy partii rządzącej, albo wróci to co było w pookrągłostołowym egoistycznym ćwierćwieczu 1990 - 2015."

Jakże to trafna obserwacja: pogłębiający się duopol, w praktyce poszerza liczebność zwolenników anty-PiS-u (bo zawiedzeni nie mają "trzeciej drogi"). Przy ostrej polaryzacji sceny politycznej szansę ma "owocobranie przez podział", a nie poprzez łączenie się, scalanie (na tzw. prawicy). To w interesie PiS-u jest dać możliwość skupienia się gdzie indziej, tuż obok, odchodzącego swojego elektoratu, który jest zawiedziony dotychczasowymi efektami partii rządzącej. Pan Morawiecki myśli o własnym dziecku, Wolnych i Solidarnych, to naturalne. Ale teraz sytuacja się odwróciła: wcześniej trampoliną dla kariery Premiera Mateusza był niezłomny opozycjonista tatuś, a obecnie kamieniem u szyi jest syn legendarnego ojca. Rzecz jasna w tym projekcie, o którym tutaj mówimy: żeby nie stracić dotychczasowego elektoratu Jarosława Kaczyńskiego.

Moim zdaniem większą szansę miałaby partia patriotyczna pod auspicjami Antoniego Macierewicza, albo – i tutaj trzeba by "kleić" – nowe, młodzieżowe ruchy stricte narodowe (z jakąś zgrabną, porywającą nazwą). Bo już widać, że gasnący Kukiz'15 nie wywiązał się ze swej roli "wspornika na prawicy", ale przynajmniej nie szkodził. Tak wyobrażony i podzielony tort wyborczy mógłby być atrakcyjny dla wielu nie tylko głosujących, ale też pozyskać część tumiwisistów obywatelskich, i PiS-owi w przyszłym parlamencie dałby szansę stworzenia realnej koalicji naprawy i zmian w kraju.

Nie napisać o tym, że taki nowy byt ideowo-organizacyjny winien mieć w swym programie rozsądne propozycje dla małego biznesu, to tak, jakby nic nie powiedzieć.
I jeszcze jedno, co w trawie piszczy, aż w uszach dzwoni: oczekiwana partia musi mieć jasną wykładnię na temat stosunków z Izraelem (w wydźwięku: "zero filosemityzmu!", bo w przymilaniu się Żydom, w polskich warunkach, natychmiast się traci wyborców – napiszmy to dobitnie, z wytłuszczeniem i wykrzyknikiem – lawinowo!).

Partia ta winna być też eurosceptyczna, żeby można było jawnie prowadzić choćby minimum edukacyjne w tej kwestii (co zyskujemy, a ile tracimy?) i być realnym straszakiem, że Polexit jest także możliwy, gdyby zaszła nieuchronna, ratunkowa, prosuwerennościowa konieczność.

Mądry przywódca, którym Jarosław Kaczyński... czy jeszcze jest?, winien mieć zawsze po obu stronach partyjnego centrum (jądra, środka, jak zwał tak zwał) zewnętrzne wsparcie: radykałów z lewej i prawej flanki. Takie formacje należy zagospodarowywać, wspierać na przyszłość dla siebie, jako potencjalnych koalicjantów, a nie tłumić i robić wszystko, żeby ludzie z tej grupy elektoratu byli szantażowani w myśl zasady "I tak musicie na mnie zagłosować, bo nie macie wyboru".

To już, jak widzimy, nie działa. Do grona jawnych antypolaków dołączyła bowiem grupa sceptyków, ludzi spostrzegawczych odnośnie roli, jaką da się przecież odczytać z dotychczasowej polityki rządu: że jest to jakże często gra faryzejska (nachodźcy!), postawa wobec możnej zagranicy na kolanach (ustawy KneSejmu!), aktywność w przeprowadzaniu Dobrej Zmiany niekonsekwentna, kapitulancka, medialnie nachalna poprzez bicie piany. Itd, itp, mnóstwo słusznych zarzutów Naczelnikowi już wytknięto.

Zatem po Marszu Niepodległości czekamy na powstanie jakiegoś nowego otwarcia, Partii Odrodzenia w życiu publicznym – oby młodym polskim patriotom, nie bójmy się używać tego słowa w normalnym znaczeniu, nacjonalistom się to udało! Narodowcy są w naszym kraju górą, tylko pewnie o tym nie wiedzą, bo się nie umieją policzyć, gdyż liczydła wróg trzyma we wrażych rękach.

Linki powiązane:
https://naszeblogi.pl/51763-zo...
http://niepoprawni.pl/blog/ale...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

07-11-2018 [01:21] - smieciu | Link:

Wspominałem gdzie indziej. Kiedy przekraczasz 5% to oznacza że w twojej partii jest już wystarczająco dużo agentury.
Ja wiem że partia narodowców brzmi fajnie. I może jest całkiem fajna, bo nie przekracza tego progu. Rzecz po prostu w tym że partie nie powstają. Nie można napisać „jak powstanie partia taka czy owaka to na nią zagłosuję” bo partia nie ma mocy samodzielnej kreacji. Ktoś musi ją założyć a potem wykonywać tą niemożliwie ciężką robotę by coś z nią zdziałać. To jest niewykonalne gdyż nie ma ludzi, którzy poświęcą maaasę czasu na niepewny efekt. Gdzie jeśli ktoś już to chce robić to chce mieć głos decyzyjny. Bo przecież nie będzie tyrać podczas gdy ktoś inny będzie wyznaczać drogę. Jak tu się dogadać? Jedynie agent jest zdolny mieć czas, mieć pieniądze i tyrać na innego. Gdyby powstała prawdziwa partia to łatwo byłoby ją rozpoznać: byłoby z 10 liderów i zaraz by się rozpadła...

Takie są i inne detale o których jakoś nikt nie myśli. Ot partia powstaje...
Naprawdę sugeruję pozbycie się tych iluzji. By założyć partię trzeba mieć dużo kasy, nikt nie poświęci swojego biznesu i kasy i życia prywatnego na takie projekty. Przecież jeśli zaczniesz odnosić sukcesy to zaraz otoczą cię agenci, wygrzebią każde gówno z twojego życiorysu i twoich bliskich, założą podsłuchy itd. To naprawdę poważna sprawa!

Dajcie sobie już spokój z partiami w naszej obecnej rzeczywistości. Zresztą... wystarczy najpierw spróbować przejąć władzę w swojej małej mieścinie by sobie otworzyć oczy. Naprawdę niedużo trzeba by zobaczyć te wszystkie mechanizmy. Poczuć rzeczywistość...

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-11-2018 [01:31] - Imć Waszeć | Link:

No to trzeba najpierw utworzyć agenturę (kontrwywiad), a dopiero potem przekraczać progi partiami. Trzeba tylko chęci.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

07-11-2018 [09:59] - Zygmunt Korus | Link:

@ smieciu
Absolutnie ma Pan rację: pieniądze, obcy "kreator", oligarchowie, jurgielt, sterowanie emocjami, podprogowa propaganda. Ale czasem, rewolucyjnie lub przez zaskoczenie, coś można zmienić, ktoś/coś się wypsnie, uda się przynajmniej złagodzić opresyjny system. Szczeliny bywają, są. Moim zdaniem Marsze Niepodległości teraz co roku stwarzają takie szanse. I - Pana pewnie tu nie zaskoczę -  należy się modlić o prowokacje, zwarcia z władzą (taką czy siaką), bo historia żywi się krwią - bohaterów i despotów. Inaczej ustrojowy wrzód nie ma szans pęknąć.
Ukłony i uściski dłoni. Szczere. Bo czytam uważnie Pańskie wpisy. Dziękuję więc za obecność na mojej "grządce".

Obrazek użytkownika Goral Supreme

07-11-2018 [10:18] - Goral Supreme | Link:

Z informacji ktore posiadam to na Marszu w tym roku bedzie niezla "zadyma" i nie tylko z powodu prowokacji..Wielu mlodych ma dosc wykluczenia,izolacji i odmawiania im prawa uczestnictwa w procesie polityczno-spolecznym..Wiec dadza temu "wyraz' :-))
Drzewo Wolnosci nalezy podlewc krwia Tyranow..

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-11-2018 [21:20] - Imć Waszeć | Link:

Tak. W tym roku chyba wszystko się zmieni. Tak, jak 100 lat temu.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

07-11-2018 [08:16] - Goral Supreme | Link:

Aby to nastapilo,PIS musi odejsc od paradygmatu , " Ludzie beda glosowac na PIS ,bo nie maja innego wyboru",stworzonego przez glownego Ideologa PIS i,Arcy-masona J.Lipskiego..
A ,ze jest on kamieniem wegielnym PIS ,to Klamczynski i cala jego partyjna elita z niego nie zrezygnuje..bo to im daje 25-30 % i pozwala politycznie istniec..
Nie dochodzi do nich ,ze wiekszosc tych (ja rowniez) ktorzy na nich glosowali , glosowala na zasadzie "mniejszego zla"..i w kazdej chwili moze odmowic im wsparcia..co stalo sie tym razem..
Polacy sa coraz bardziej swiadomi skutkow i spolecznych kosztow "partyjniactwa" oraz roznicy miedzy glosowaniem na partie a realizacja i realnoscia programow ,ktore moga zmienic ich zycie i kraju na lepsze..
Rozczarowana i wykluczona 50 % czyli polowa wyborcow nie chodzi na wybory.z tego powodu .ja w tym roku rowniez..
Stworzenie Patriotycznej alternatywy na Prawej i Konsrwatywnej stronie politycznej jest Imperatywem..Ten ktory bedzie mial odwage to zrobic zbierze obfity plon.
Politycy zapomnieli o elektoracie Ligi Polskich Rodzin,Samoobronie oraz srodowiskach silnie Katolickich..Jezeli dodamy do tego celowa alienacje patriotycznej mlodziezy..to mamy elektorat ,ktory moze wysadzic w powietrze po-Magdalenkowa ,zacementowana scene polityczna czyli Komunistow,( SLD,PO,PSL) i lewicowych  Liberalow (PIS)
Pisze to i argumentuje  w umiarkowany sposob bowiem jestem swiadomy jednostronnej cenzury tutaj stosowanej i nie moge w pelni prezentowac moich i mojego srodowiska opini..

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

07-11-2018 [09:25] - Zygmunt Korus | Link:

Dzięki. 100%.
Uścisk dłoni. Serdeczny.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

07-11-2018 [20:12] - zbieracz śmieci | Link:

Przypomnę ,gdy ob.goral był jeszcze gorol bez supreme to nie uścisk dłoni mu pan obiecywał ale mordobicie chociaż serdecznie ,tyż !
Nie wspomne o trafnej diagnozie co jest przyczyną mętliku w jego czerepie

Obrazek użytkownika Goral Supreme

07-11-2018 [23:14] - Goral Supreme | Link:

Judzisz Polakow kolego..
Mielismy i mamy rozne opinie z Korusem..Ale nauczylismy sie szanowac wzajemnie..Bo jestesmy Polacy i plynie w nas ta sama krew i troska o Polske..
A tobie pozostaje tylko Judzenie..Wez z nas przyklad i zastosuj to we wlasnym tutaj  zyciu wirtualnym...Wznies sie ponad podzialy i polityczna indoktrynacje..
Zrobil to ostatnio Gniewko.,zrobili inni przed nim.bowiem Prawda zawsze Wyzwala..
Skoncz z ta pozycja Strusia ,wyjmij glowe z piasku i rozejrzyj sie wkolo..a zobaczysz wtedy inna polityczna rzeczywistosc od tej ,ktora ci sie serwuja inni  od dluzszego czasu,,Tak dlugo ,ze juz nie pamietasz tej prawdziwej..

Obrazek użytkownika Goral Supreme

07-11-2018 [10:20] - Goral Supreme | Link:

."..

Obrazek użytkownika Gniewko

07-11-2018 [09:16] - Gniewko | Link:

Po co coś nowego tworzyć jest Ruch Narodowy z młodymi i energetycznymi ludźmi, którzy mają zbudowane struktury, trzeba ich tylko wzmocnić i poprzeć. PiS w dużej mierze składa się z karierowiczów bojący się wyrazić swoje zdanie i leśnych dziadków.
http://ruchnarodowy.net/wp-con...

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

07-11-2018 [12:59] - Zygmunt Korus | Link:

OK. Są. PiS ich tłamsi, wraz z innymi POplecznikami. Ale ciężko tym przywódcom będzie odpruć łatki, jakie im poprzyszywano: że są tylko niepoważnymi chłoptasiami (Bosak), albo że Ruch Narodowy to putinowska emanacja. Czy Winnicki to ksenofob? Mnóstwo pomówień wdrukowanych w umysły ludzi szarych. Tych narodowców właśnie z racji nacji urodzenia, zamieszkania, paszportu. Ogłupienie Polaków pod względem semantycznym sięga już dna! Dlatego ja nie wiem, czy nie powinno być tutaj jakiegoś nowego otwarcia (po Marszu Niepodleglości właśnie), oczywiście z wykorzystaniem rozmaitych struktur organizacyjnych, jakie już przecież są w terenie. Tylko bez wolnych, dostępnych dla wszystkich podmiotów patriotycznych, głównych mediów się tego nie zdziała. Dobrym przykładem sterowanej przez PiS sceny opiniotwórczej jest szlaban, absolutny zakaz zapraszania na państwowe fora zespołów redakcyjnych z "Warszawskiej Gazety" i "Polski Niepodległej". 100 tys. nakładu! w kraju i Ameryce - a w telewizji publicznej głucha cisza, aż echo jej w setkach tysięcy głów odbiorców tego imperium prasowego dudni. Jakiej rzeszy ludzi, chcących z całego serca zmian w kraju, daje to do myślenia, otwiera oczy na faryzejskość poczynań władzy?
Pozdrawiam Pana.

Obrazek użytkownika Gniewko

07-11-2018 [10:18] - Gniewko | Link:

Ja bym się tymi łatkami nie przejmował PiS, też przyszywano łatki, a jednak teraz rządzi, tworzenie czegoś nowego zajmuje dużo czasu, a należałoby już w wyborach do Parlamentu UE zdobyć parę albo nawet paręnaście mandatów. Wtedy nie będzie można udawać, że takiej partii i mediów ich popierających nie ma. Da się to zrobić na przykład, tak jak ja to robiłem i stworzyć ulotki w PDF które mogliby sympatycy pobierać, drukować i rozpowszechniać w miejscu swego zamieszkania. Wiele osób nie chcę się angażować w działalność partyjną, ale jak by mieli możliwość wspomóc, to by to zrobili, tylko trzeba stworzyć im taką możliwość.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

07-11-2018 [16:31] - Goral Supreme | Link:

Zgadzam sie ,ze to jest wartosciowy asset..Niemniej RN potrzebuje zrozumiec ,ze musi zmiennic i uaktualnic do pewnego stopnia ,wlasna polityczna  formule, aby moc  zagospodarowac mocno spolaryzowany prawicowo-patriotyczny elektorat..I byc bardziej otwartym na  pragmatyzm .Formule mozna i trzeba wypracowac na jakims nowym Kongresie Ruchow Prawicowych,Konserwatywnych,Katolickich i Patriotycznych..
Takie otwarcie bylo by dowodem na dojrzalosc polityczna RN i zdjelo by odium "ksenofobizmu" i "Putynizmu" z RN..
Tak naprawde to RN nie ma innego wyboru..bo inaczej skonczy jako "niszowa partyjka"..

Obrazek użytkownika Gniewko

07-11-2018 [11:14] - Gniewko | Link:

Pragmatyczny tak jakim się stał PiS, czyli Bogu świeczkę a diabłu ogarek ? Polacy mają już dość pragmatyzmu i chcą czegoś, co ma moralny kręgosłup. Dogadać się trzeba, ale na tworzenie jakichś struktury pod inną nazwą nie ma już czasu. 

Obrazek użytkownika Goral Supreme

07-11-2018 [16:37] - Goral Supreme | Link:

NIE! nie taki rodzaj PIS-owskiego  pragmatyzmu mam na mysli..Zdrowy,oparty na wartosciach Katolicko-chrzescjanskich..Dostosowany do wyzwan wspolczesnosci..Wszak zyjemy w innych czasach niz Dmowski..Swiat sie zmienil,Zmienily sie uwarunkowania Historyczne i geo-polityczne..Formula Polskosci i Narodu Polskiego rowniez sie zmienila..Nie mozna doslownie i dogmatycznie stosowac formuly politycznej sprzed 100 lat ,ktora i w tamtym czasie napotykala duze trudnosci i akceptacje..
Niemniej uwazam ,ze to dobry fundament..Jak nigdy w Histori, istnieje obecnie  potrzeba Panstw Narodowych..
To jedyna droga aby obronic wkasna tozsamosc i odrebnosc Kulturowa,Polityczna,Ekonomiczna. Tylka ta droga jest gwarantem Suwerennosci Polski....a nie lewicowo-liberalny Kosmopolityzm PIS i Kaczynskiego uformowany i uporzadkowany ideologicznie przez J.Lipskiego i Miedzynarodowa Masonerie..
Wskazujac na Pragmatyzm nie mam na mysli jakas forme pacyfikacji duchowej,moralnej i etycznej a'la PIS..
Pragmatyzm moze przybierac rozne formy w wybranej dziedzinie zycia spolecznego  i w Polityce..To tylko kwestia negocjacji,,na jaka jego forme sie godzimy i jego granice..

Obrazek użytkownika xena2012

07-11-2018 [11:46] - xena2012 | Link:

Polacy chca ,oczekuja moralnego kręgosłupa? Pan chyba nie wie co pisze.Polaków Polska nie obchodzi dla nich liczy sie ich własne korytko i to co powie szczebaty Belg i UE.Czy ktoś zaprotestował we W-wiu przeciw decyzji prezydenta o zakazie MN? Ano nikt.Proszę zejśc na ziemię.

Obrazek użytkownika Gniewko

07-11-2018 [12:31] - Gniewko | Link:

No właśnie gdzie ten niby patriotyczny rząd ? Widocznie wraz z odsunięciem rządu Premier Beaty Szydło wyciągnięto moralny kręgosłup z PiS-u.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

07-11-2018 [16:39] - Goral Supreme | Link:

Jest "zlecenie" na Beate Szydlo..Ponoc od Dudaczewskiego.To ona moze mu pokrzyzowac plany na 2 kadencje Hamulcowego..

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-11-2018 [18:20] - Imć Waszeć | Link:

Pragmatyzm PIS polega na zupełnie czymś innym, niż pragmatyzm w ogóle. Chodzi o stołki i kolegów.

"Jest też coś co medialnie pojawia się bardzo rzadko, ale jest zauważane. Politycy w wieku 60+ to w przeważającej części koledzy i koleżanki z „konspiracji”, z ławy szkolnej, czy ze studiów. W czasie debaty przed kamerami czy mikrofonami skaczą sobie do oczu, a gdy mikrofony i kamery zostaną wyłączone, solidarnie idą na wódkę do pobliskiego lokalu gastronomicznego. Najgorzej mają abstynenci."

http://naulicydzisiaj.blogspot...

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-11-2018 [10:06] - jazgdyni | Link:

Witaj

Bardzo dobry, mądry i potrzebny tekst. Potrzebujemy tego dużo i w tym temacie należy mocno pracować.
Mam tylko jedno zastrzeżenie - to, co napisałeś, odnosi się do sytuacji normalnej. Niestety, uważam, że sytuacja jest bardzo nienormalna, bo już toczy się wojna. I to niebylejaka. Praktycznie w całym cywilizowanym świecie jest wojna cywilizacyjna. A nie dość tego, ci, którzy powinni stać po stronie cywilizacji łacińskiej i mają przewagę władzy i siły, świadomie dążą do upadku naszej cywilizacji.
Wiem, odjechałem, lecz wracając do Polski, ruch narodowy, taki spontaniczny istnieje od dawna. Niestety, nikt nie potrafi go sformować w silne ugrupowanie. Agentura bardzo dba, by w tym sektorze nic silnego i prawidłowego się nie urodziło. Naszym przeciwnikom wyprano mózgi i idiotka z PO mówi, że ONR to faszyści. A co oni przez to rozumieją, udowodniła była minister edukacji (sic!) Kluzik - Rostkowska, która nie wie, co to faszyści, co naziści, co nacjonaliści. Kompletny zamęt, więc jak Verhofstadt powiedział 60 tysięcy faszystów, no to mówimy faszyści.
Ja myślę, że na budowanie silnej narodowej prawicy nadejdzie czas, gdy odniesiemy najpierw sukces w  walce z lewacką kryptokomuną. To zadanie najpilniejsze. Garstka chłopaków tego nie jest w stanie zrobić.

Serdeczności

Obrazek użytkownika Goral Supreme

07-11-2018 [11:17] - Goral Supreme | Link:

Wiadomiosc z ostatniej chwili !
Po slawnym "laniu" w wyborach samorzadowych w miastach..PIS i Klamczynski "wyciagnal z niego wnioski".:  https://wpolityce.pl/polityka/...
Pewnie po to aby powiekszyc swoj stan posiadania i "odzyskac czasciowo miejskich wyborcow"...hehehe
Nie mam watpliwosci ,ze niedlugo spotkamy spacerujacego po ulicach Bogdan Pęka... :-))
ps. Taki to koniec Klamczynskiego i jego PIS ..Parti ktorej programem politycznym  ponoc kiedys byla Prawosc,Sprawiedliwosc,pryncypialnosc Etyczna i Moralna..
Czego to sie nie robi aby utrzymac sie przy "korycie politycznym"...ps. Dokonana fuzja polityczna z "reformatorskim skrzydlem" PO najwyrazniej rowniez nie przynosci spodziewanych efektow :https://wpolityce.pl/polityka/...
Czy jest jeszcze ktos ,kto ma jakies zludzenia zwiazane z PIS ?

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

09-11-2018 [02:22] - Zygmunt Korus | Link:

@ Goral Supreme
Jak z tego widać idzie poszerzanie koalicji (wraz z umacnianiem się dotychczasowych partnerów), które tylko przyśpieszy spadanie po równi pochyłej. Gwarancją tego miałoby być przedłużenie kadencji do 5 lat oraz pozostawienie dotychczasowego układu na kolejne dwie kadencje, czyli nietykanie starej gwardii na następne 10. Gdy o tym myślę, to mi się nóż w kieszeni otwiera! Kto tego kresu doczeka? Czy tylko rewolucyjnie - zdaje się - tę rządzącą "kołowrotkową" bandę mafijno-polityczną dałoby się być może przegnać? Za 5-10 lat układ zerujący Polskę się zapewne domknie szczelnie, na głucho. Bo kadłubkowy potwór, polakożerczy Polin, już się realnie wykluł. Żądny pokarmu. Od dawna mu go sufluje Gowin. O J.J.Lipskim, Kaczyńskich czy Dudo-Kornhauserach nie wspominając. Do tego MM (związki po kądzieli: ciotka żydówka; dzieci w Chabad-Lubawicz), Czap(k)utowicz, Gliński, Milewicz, Ardanowski - idzie się pochlastać. Istny szwadron "Nawróconych w Jaffie"!

Obrazek użytkownika Goral Supreme

07-11-2018 [16:43] - Goral Supreme | Link:

Trafnie to pan ogarnia..To gra na czas ..oraz zamiany "Zlego" policjanta na "Dobrego"..i vice versa...

Obrazek użytkownika Goral Supreme

07-11-2018 [16:49] - Goral Supreme | Link:

Wodz juz raz zrobil taki numer...z Lepperem i Giertychem..no i "wyszlo bokiem"...Czy on nie jest sie wstanie uczyc z wlasnych bledow w przeszlosci ?

Obrazek użytkownika Warmia

07-11-2018 [16:49] - Warmia | Link:

Stracili Panowie rozum. Mam nadzieję że młodzi Narodowcy i Ruch Narodowy trzyma nerwy na wodzy bo usilnie pracuje się, aby to przedsięwzięcie zakończyć. Nie dajcie się sprowokować i budujcie struktury. Nikt nie zagłosuje na ruch, który spowoduje zamieszki. Maski spokoju na twarz bo to czas próby.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

07-11-2018 [19:14] - Zygmunt Korus | Link:

Spróbuj Pan utrzymać ludzi w ryzach. Od kilku dni organizuję wyjazd do Warszawy na Marsz Niepodległości. Wszyscy opowiadają, że jadą z myślą, aby pokazać ile jest Narodu! W krótkim czasie 20 osób się nie załapało, bo brakło miejsca w autobusie. Teraz, gdy to piszę, jak się ludzie dowiedzieli o zakazie tej patriotycznej manifestacji, telefony się urywają i pojedzie drugi autokar do stolicy. Z mejli też już wiem, że podobnie się dzieje w innych miejscach Polski.
Tak, to czas próby. Maski opadły w promieniu 360'.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

07-11-2018 [20:50] - Goral Supreme | Link:

2-gi autobus..Chetnie bym sie zabral jak jest wolne miejsce z Chorzowa...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

07-11-2018 [18:42] - zbieracz śmieci | Link:

Gdyby przyjąć ,że zdlegalizowanie za II RP ONR i RM a ich twórcy posadzenie w pierdlu było pochopne a mowa o ich twórcy Bolesławie Piaseckim,żydożercy i antykomuniście takiego formatu ,że przy nim wszyscy inni o podobnych poglądach to niewinne dzieci z patyczkiem w ręku ! 
Gdyby ,gdyby nie ciąg dlszy jego kariery po wojnie a tego to już mu odpuścić nie wolno bowiem gdy go aresztowali ruscy po kilku rozmowach z generałem Sierowem wypuścili go i zezwolili na działność działalność   i nioe przeszkadzało im ,że pozostał żydożercą i wrogiem komunizmu ,wystarczyło ,że uznaję wyższość Rosji jako imperium a Polskę jako jej członka i wasala [panslawizm]....!           
Piaseki był dla Moskwy daleko ważniejszy niż sekrtarze kompartii bo nawet pozwolili mu na zostanie człowiekiem niezmiernie bogatym i to bogactwem prywatnym w czasach socjalistycznego prlu ale w zamian stworzył i z własnej szkatuły finansował katolików koncesjonowanych jak PAX czy Znaki wszystkie podobne barachło co osłabiało KK.   
Po jegośmierci rn przejeła rodina giertychów a roek jest po dziś dzień dowódca Młodzieży Wszechpolskie -tylko ,że nie są to osobnicy jego formatu   ale zaledwie uwieszeni klamki Kremla!   
Wiele łajna chce sie podczepić do burty PIS ale narodowcy chcą na pokład ,wpisania na listę załogi i oddania steru ,kłopot z czyszczeniem burt ale o wejściu na pokład to marzenie tylko Korusa i jemu podobnych i niech tak zostanie !     

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

07-11-2018 [20:06] - zbieracz śmieci | Link:

PS.Dla nie kumatych ,jesli ktoś nie wie kto to był generał sierow to przypomnę ,że dowodził tzw.Śmiersz a wydanie rozkazu wymordowania dowolnej ilo,ści wrogów iperium to mniej niz zabicie muchy.
Romek zwany koniem łgał  u stolrotka monika ,że złą opinie zrobili RN kibole co niecnie wdarli się w szerego tych miłujących pokój ,to ,że to kibple zostali zinflitrowani to nigdy sie nie przyzna bo jak by mół kazać im brzydko wykrzywić o słoneczku w które jest wpatrzony tekst w rodzaju -donek matole twój cos obalą kibole...!?

Obrazek użytkownika Gniewko

07-11-2018 [20:21] - Gniewko | Link:

Nie podniecaj się, bo ci żyłka pęknie.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

07-11-2018 [20:56] - zbieracz śmieci | Link:

Za mało atrakcyjny jesteś nawet jak na trolla a co dopiero agenciaka wpływu.!
Taki mądral jestes a tak mało słów u ciebie komentarza bo zatkało kacapskie kakało ,że RN to nie taki cacay a bynajmniej wierchuszka bo młodziezy tam sie nie opowiada o korzeniach a karmi sporami miedzy Dmowskim a Piłsudzkim a to akurat nie ma żadnego związku z powstaniem RN bo korzoki sięgaja głębiej aż po carską Ochranę o bolszewia tylko kontynuowała

Obrazek użytkownika Gniewko

07-11-2018 [21:06] - Gniewko | Link:

Trollem globalistów to ty jesteś robiłem kampanie dla Dudy i PiS-u i bardzo teraz tego żałuję, bo widać że ta cała walka między PO a PiS to była ustawka żeby globaliści w Polsce wygrali.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

07-11-2018 [21:24] - zbieracz śmieci | Link:

Co kiedys pavanie robiłes to nie jesteś w stanie udownić natomiast wiem co teraz pisujesz i dla kogo-wania ja takich jak ty to na czczo tu zjadam!

Obrazek użytkownika Goral Supreme

07-11-2018 [22:10] - Goral Supreme | Link:

Nikogo tutaj nie "zjadasz"..Jestes tutaj posmiewiskiem i niuansem..Kazdy cie olewa..Rozumiem twoj kompleks "wiejskiego cwierc-intelektualisty" ale juz tak poswiecilem ci za wiele czasu..

Obrazek użytkownika Gniewko

07-11-2018 [22:15] - Gniewko | Link:

Dajesz świadectwo twoim panom że jesteś wierny jak pies i potrafisz kąsać. Twój ojciec z pewnością tak samo zwalczał z wielką zajadłością Żołnierzy Niezłomnych.Styl taki sam stalinowcu.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

07-11-2018 [22:52] - zbieracz śmieci | Link:

Nie doceniłem tow,nie doceniłem bowidzę ,że szkolenie w jaczejkach KOD czy O,RP zdało egzamin -ja my ubecy to zaśpiewać im patrotyczną piosenkę ,kolendę i rzucić w twarz ty ubeku.Wania ,chociaz w łapie masz biało-czerwoną to smród walonek twych mimo ciepła cały rok wzutych jak nic zdradza stepowe pochodzenie.Wania ,walisz moim ojcem a ja nie napisałem ,że w mieście mówia ,żeś ty syn pułku i to nie byle jakiego ale gwardyjskiego i pancernego ,złośliwi mówią ,żeś niekoniecznie taki bezprizornyj bo i rodice znani ale dziecię mezaliansu politruka z telegrafistką ! ?

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

08-11-2018 [00:57] - Zygmunt Korus | Link:

@ zbieracz śmieci
Drogi "zbieraczu śmieci", najuprzejmiej proszę, nie pałętaj się upierdliwie pod moimi wpisami. Czy za każdym razem, gdy ktoś coś napisze z sensem, musisz bełkotem skalać? To doprawdy jest ponad miarę mojej cierpliwości. Doszło już do tego - ten absmak bycia komentatorem w pobliżu twoich wypocin, że u innych blogerów, gdy cię widzę jak dyżurujesz, to omijam te miejsca szerokim łukiem i wstrzymuję się od komentarzy, żeby nie być obok bagna, które rozbryzgujesz za każdym razem pośród dyskutantów. Ja wiem, że taki masz charakter/pracę/cel - tylko mnie to nie interesuje, w sensie, żebym cię tolerował czy takie zachowania przemilczał; naprawdę, jeśli chodzi o mojego bloga, to paszoł won! Teraz i na przyszłość. S p .. r ... a j!!! Mam nadzieję, że dotrze... i będzie tu wreszcie w miarę normalnie. Co, Adminie?

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

07-11-2018 [21:58] - Ryszard Surmacz | Link:

Panie Zygmuncie, jeżeli mogę, cieszę się, że Pan ten artykuł napisał. Tylko, że trzeba sobie zdać sprawę z kilku rzeczy:
1. PiS prawdopodobnie nie zdawał sobie sprawy z jaką materią ma do czynienia. Wiele wskazuje na to, że jego perspektywa nie wykraczała poza granice Polski (zabrakło Lecha). Gdy okazało się, że ma do czynienia nie tylko z mafią polską, a europejską, musiał się poddać.Fakt uświadomienia sobie tej skali przypomina 17.09.1939 r. I teraz pytanie o powtarzający się casus 2 lat , czy jest on jakąś przypadłością PiS, czy też danym przyzwoleniem? Jeżeli jest przypadłością, to, muszą nastąpić zmiany i tu pytanie na kogo? Jeżeli natomiast jest przyzwoleniem, to trzeba ratować ten narybek patriotyczny, który zdążył powstać w okresie tych dwóch lat.
2. W tym, co napisał Kornel, tylko ostatnie cytowane zdanie można uznać za nie podlegające dyskusji.
3. Skoro PiS nie dał rady, to w jaki sposób poradzą sobie z problemem całej Europy narodowcy, którzy nie mają ani struktur, ani  odpowiednich kadr, a zaporowo są rozgrywani, jako faszyści?
4. Może najważniejsze - na polskim rynku politycznym jedyną liczącą się siłą, rosnącą w swojej masie, są narodowcy. Tylko oni pozostali. A więc do pełnego opanowania Polski trzeba ostatecznie się z nimi rozprawić. To jest szachowy problem  do rozegrania. I tu niestety, nie jestem optymistą.
5. nawoływania do jakiegoś rozlewu krwi jest po prostu czystą jak wódka głupotą.
Śmieciu ma rację, nowej partii już nie będzie, a jak się nawet urodzi, to natychmiast będzie podejrzana. Ponadto ostatnie wybory pokazały, że z tą świadomością Polaków nic się nie da zrobić. Prócz oczywiście rozlewu krwi.Dlatego zaporowo tak nawołuję do powrotu do II RP.
W artykule ma Pan wiele racji, ale tylko tyle. Piszę to z pełna życzliwością. Pozdrawiam
PS. Odpowiedź  na pytanie kto wygrał wybory już dała HGW zakazem Marszu.

Obrazek użytkownika Jabe

07-11-2018 [22:09] - Jabe | Link:

Nie wiem, czy Pan sobie zdaje sprawę, że punkt 1 to bardzo ciężki zarzut.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-11-2018 [01:00] - Imć Waszeć | Link:

1. Jak mógł sobie PIS zdawać sprawę z czegokolwiek, skoro tam proceduralnie mądrość płynie jedynie z góry? Do władzy trzeba się przygotowywać latami, a nie ślinić tylko na spółeczki skarbu państwa. Gdyby Pana operował na serce "lekarz", który ma tylko wielką wolę pomagania, niezmąconą wiarę w siebie oraz złe zdanie o konkurencji, ale kompletny brak wiedzy medycznej, to co by Pan myślał?
2. Co do Kornela, to widać w tym cytacie wyraźnie, że był tak zajęty tworzeniem systemu dwóch plemion, do tego stopnia, że pominął milczeniem możliwy wyłom w betonie i trzecią siłę.
3. PIS nie dał rady, bo ma taką strukturę, że wystarczy sparaliżować górę, żeby dół nawet nóżkami nie fiknął. Jeśli ktoś mówi, że za całą polityką stoi Kaczyński, to chyba nie z wrodzonej złośliwości, tylko jakieś obserwacje na to wskazują, prawda? Nawet jeśli chodzi o ściąganie imigrantów. Jeśli narodowcy zaczną rozwiązywać problemy, które stworzył sobie PIS, to już będzie lepiej. A co do polityki zagranicznej, to jak był przygotowany PIS, no jak? Tylko nie rzucajmy tu cytatami z propagandy, że pani Szydło waliła pięścią. Wiemy, że waliła, bo nie zrozumiała poleceń, więc została zdjęta i tyle.
4. Nie tylko narodowcy pozostali, albo raczej nie na długo, bowiem oni pod tą nazwą nie mogą i nie dostaną władzy w Polsce. Przykro mi. Sorry za szczerość, ale ryzykujemy rzeczywistą realizację ustawy 1066. Dlatego dla dobra Polski trzeba położyć uszy po sobie i chwilowo nazwać się "konserwatystami", niech faszyści europejscy będą musieli zacząć swój szatański sabat z opluwaniem od zera i wkurzą tym różne Ligii regionalne w reszcie krajów. Trzeba dążyć też do stworzenia czegoś na kształt (kon)federacji konserwatywnej w ramach Unii (nie mówię międzynarodówka, bo to się źle kojarzy). Trzeba się łączyć celowo, do wykonania zadania, a nie w koło drzeć koty o sprawy trzeciorzędne i nikomu nie potrzebne, jak przywództwo, wiary, ideologie, historie, szaliki piłkarskie albo cud diety, gdy się właśnie pali.
5. To jest głupotą, jednak tego nie unikniemy o ile zechcemy wyrwać się ze szponów międzynarodówki albo Niemiec. Nie należy więc zakładać, że się do czegoś nie posunie, że ma się jakieś sztywne zasady, bo to już jest podłożenie się i założenie klęski. Oni nie mają takich problemów i wykorzystają wszystko, tak samo jak wykorzystują wyrywki z Pisma Świętego i nasze drugie policzki (przepraszanie - stworzenie faktów).

Śmieciu nie ma racji, bo nie ma w historii partii tysiącletnich. Jego tezie przeczy doświadczenie. Zawsze się zmieniają, tylko problemem jest kiedy należy dokonywać zmiany. Bardzo mądre byłoby najpierw stworzenie (odtworzenie) kontrwywiadu, a następnie nafaszerowanie nim partii, które mają wejść do sejmu. Czyli odwrotnie niż myśli Śmieciu i - niestety - Niemcy albo inni eskomosi. Oni się grzeją i karmią naszą niemocą. Oni też obsadzają wszelkie ruchy mające potencjalny wpływ na kurs Polski, a my jesteśmy zarobaczeni po uszy i pozbawieni leków.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

08-11-2018 [00:07] - Ryszard Surmacz | Link:

@ Imć Waszeć
pkt:1,2,3,4 - ok.
Z tą walką i krwią, to nie jest takie proste, ponieważ nie wiemy co nam szykują. Wychodzi na to, że lewactwo osiąga stopniowo agonię, a w takiej fazie dzieją się rzeczy różne. Jesteśmy nadal pomiędzy Niemcami a Rosją. W Polsce prowadzona jest wojna hybrydowa na zupełnie inną skalę niż w Ukrainie. Np na Zachodzie są obowiązkowe cztery szczepionki, u nas kilkanaście. Polacy nie mają pewności czy państwo sprawdza ich czystość i zwartość? Ponadto nasze siły są żadne. Nic nie będziemy zakładać, ale z czym do luda?
Z tymi służbami to tak powinno być, ale zrobiono dwie próby i żadna nie wyszła. Chłopaki dostali sprzęt i czuli się jak kowboje, ale nic poza tym. Proszę zwrócić uwagę, że policjanci biorą zwolnienia na 11.11. To tak, jak cywile uciekają zagranicę. Jesteśmy bezradni, polska scena polityczna została wyczyszczona przez konflikt PiS-PO. Oczywiście nasza niemoc karmi wokoło wszelką swołocz. Zarobaczenie jest faktem i to jest największy nasz problem. PiS się wyłożył, lekarstwo znika wraz z nim.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-11-2018 [00:47] - Imć Waszeć | Link:

No tak, ale my jeszcze dodatkowo źle rozpoznajemy te robaki. Proszę zauważyć, że zarówno PO jak i obecnie PIS wzrasta na pożywce amerykańskiej. Oczywiście, gdy ktoś staje się zbyt spostrzegawczy, to natychmiast dostaje pałą ruskiego trolla i człowieka Putina. Tymczasem Fullbright gdzieś od 1984, to nie były zwidy, tylko przygotowywanie Okrągłego Stołu. Tak samo nie był zwidem plan Bieleckiego-Balcerowicza (KLD-PZPR), bo chyba można już w tej kolejności to mówić. Ponadto TVN znajduje się w rękach obywatela USA, tak samo jak setki firm sprywatyzowanych za zeta przez różnych Lewandowskich. To nie tylko stara Europa korzysta z tej kolonii, ale także USA i dlatego nic nie chcą zmieniać prócz fasady. Mając taka ekipę w Polsce u władzy, nawet nie mają podstaw, żeby wierzyć w jakieś Międzymorze. Siły, którymi USA mogłyby dziś operować, szybko zamienią region w nową Palestynę. Ponadto u nas jest taka dziwna maniera, że jak wymienia się obce kraje (każdy dba o swój interes kosztem frajerów, których czasem nagania i tuczy agenturą i to jest normalne), to od razu pojawiają się emocje, biadolenia i wyrzuty, a to nikogo w polityce nie interesuje. Polecam trzeźwy ogląd na dziś wieczór: https://www.youtube.com/watch?...

Mam jeszcze takie wspominki z historii: https://www.money.pl/gospodark...
To w kontekście programu Krajskiego z Dakowskim o FOZZ. Ciekawe rzeczy wychodzą z analiz a posteriori ;)

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

08-11-2018 [01:30] - Zygmunt Korus | Link:

Marsz się odbędzie, przetasowania w świadomości Polaków też. W którą stronę?  Oto kilka trafnych spostrzeżeń, lapidarnie ujętych. Źródło: https://www.salon24.pl/u/astra...
"Przez całe lata PiS wyjeżdżał 11 listopada na obchody do Krakowa. Prezydent po złożeniu kwiatów przy pomniku Marszałka Piłsudskiego i porannym przemówieniu znikał gdzieś.
A co kiedy narodowcy się odwołają i Sąd orzeknie, że bufetowa nie miała racji?
Na tym właśnie polega cynizm "biało-czerwonej drużyny".
Szyderstwem jest występowanie jako obrońcy Marszu Niepodległości jednocześnie utylizując go z mocy prawa.
W ciągu 4 godzin pan Prezydent Kornhauser Duda z panem premierem Morawieckim zarządzili sobie swój prywatny marsz.
Marsz Niepodległości bowiem nie będzie mógł przejść, bo będzie... bezprawny.
To jest właśnie tak cwane, że aż ohydne!
To znaczy jedynie, że pani Walcowej przy wybitnej pomocy naszej dobrej zmiany udało się zutylizować to wspaniałe coroczne widowisko Polaków.
To wszystko śmierdzi prowokacją i to na ogromną skalę."

"Robert Winnicki - Marsz Niepodległości przejdzie!·
#MarszNiepodelgłości odbędzie się jak co roku. Przejdziemy ulicami naszej stolicy. Liberalny zamordyzm nie odbierze Polakom możliwości świętowania!
O 14:00 w niedzielę widzimy się na rondzie Romana Dmowskiego!
#BógHonorOjczyzna"

"Follow Follow @krzysztofbosak
Czyli stan prawny wygląda tak, że rząd nie czeka na uchylenie przez sąd zakazu HGW, które nastąpi jutro, tylko de facto kasuje prawnie Marsz Niepodległości ustanawiając na naszej trasie „uroczystości państwowe”. Wszystko wygląda na przygotowane wcześniej. A my się nie wycofujemy."

Dwa powyżej wytłuszczone hasła zderzą się w najbliższą niedzielę w stolicy. A są one przecież do pogodzenia, gdyby nie zostały zaanektowane do tej prowokacji. Na pewno efekt zamętu zostal osiągnięty. 360' dookoła każdej zainteresowanej Marszem w jakikolwiek sposób głowy.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

08-11-2018 [12:28] - Ryszard Surmacz | Link:

Obecna sytuacja jest beznadziejnie głupia. Doszło do tego, że coraz powszechniej Polacy zaczynają odczuwać, że nasz władze swoich wystąpień nie adresują do narodu, lecz do kogoś nieokreślonego.  Taka sytuacja daje podstawy naszym wrogom do szkalowania Polski i Polaków i urabiania nam kiepskich opinii, łącznie z dalszym pisaniem o "polskich obozach koncentracyjnych". Odstąpiono od ustawy IPN-owskiej i mamy, co mamy. Innymi słowy jesteśmy bardziej przygotowani na obcą destrukcję, niż własną obronę.
HGW położyła szlaban na Marsz, Brudziński będzie go rozpędzał, a policjanci idą na L4. Aby temu zapobiec każdy policjant dostanie po 1000 zł, czyli za jednym zamachem z policji zrobiono najemników, żeby nie powiedzieć ZOMO. No tak, ale najprostrze jest mordobicie. Przecież tu chodzi o dowody w sprawie!!!!!  Patrioci nie biorą się z ulicy, lecz z organizacji, bibliotek, z tradycji i z kultury. Ci ludzie muszą mieć najpierw w głowach, a potem w mięśniach. Inteligencję mamy po to, aby ją wykorzystywać. Marsz się powinien odbyć, ale pokażcie coś innego, coś, co zaskoczy, podbije fantazję i serca.
Resztę po 11.11.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

08-11-2018 [02:19] - Zygmunt Korus | Link:

@ Imć Waszeć - do wiadomości, że Szanownego cytuję.
Wklejam to ku pamięci:
07-11-2018 [22:02] - Imć Waszeć
Tak myśli większość prawej strony. Oto przykłady:
1) https://www.youtube.com/watch?...
2) https://www.youtube.com/watch?...
3) https://www.youtube.com/watch?...
4) https://www.youtube.com/watch?...
5) I rodzynka na torcie: https://www.youtube.com/watch?...
Idzie nowe, a jak PIS się ogarnie (z lewactwa) to dołączy :)
 

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-11-2018 [10:19] - Imć Waszeć | Link:

Moje stanowisko jest obecnie takie: PIS zagrał wreszcie tak, jak powinien zagrać od początku, czyli zdecydowanie, bez niedomówień i zgodnie z własną racją. Zaś narodowcy są pod impasem. Czekam na dalsze kroki obu stron. Teraz wreszcie zobaczymy, czy są w stanie odrzucić choć na jeden dzień maski partyjniactwa, czyli czy mają potencjalną zdolność koalicyjną z resztą prawicy. No bo jak narodowcy przejdą marsz z PIS, albo jak PIS-owi korona nie spadnie jak pójdą z narodowcami, to i różnych konserwatystów strawią. To będzie podstawa do prawdziwego jednoczenia prawicy, a nie wypełniania szczelin polszewikami Gowina. Jeśli jednak nie dojdą do porozumienia, to stworzy się kolejny front "okrągły_stół vs narodowcy" i my będziemy mieli z tego tyle, że będzie to nowy podział na "nuPIS i nuPO" :/

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

09-11-2018 [03:48] - Zygmunt Korus | Link:

Cała ta sytuacja z przejęciem Marszu Niepodległości przez wojsko, to majstersztyk PiS-u. Tylko z jakim efektem? Poczekajmy na skutki, bo teraz ich nie dostrzeżemy. To będzie działać na korzyść panów Kaczyńskiego/Morawieckiego/Dudy przez jakiś czas. Zamierzone wypchnięcie organizatorów Marszu ze sceny politycznej (niezależnie kto jest/będzie tu "zaboczony" i niby winien) wkrótce będzie skutkowało eskalacją oczekiwań elektoratu narodowego, by dać mu wreszcie publiczny głos, oraz domaganiem się ujawnienia – dzięki pomocy państwa przy powstawaniu w sposób poważny takiej opcji politycznej. Teraz, mimo ciągłego serwowania i ostatniego asa, piłka jest w grze – jednak – nadal po stronie PiS-u. Bo narodowcy mogą się zderzyć na tej samej trasie z czołgami, i tu przegrają. Tylko zadra wrogiego przejęcia hasła "Bóg/Honor/Ojczyzna" przez "Biało-Czerwonych" wbije nową bolesną, jątrzącą się drzazgę. I co dalej? Ludzie – po takim czymś więcej patriotów tym razem – znów zadadzą sobie pytanie: a może o to chodziło? To pytanie do Naczelnika. Ono będzie coraz pilniejsze i głośniejsze. Kwestia narodowa, jej tłamszenie, wcale nie znikną z agendy naszej najbliższej przyszłości.

Obrazek użytkownika Warmia

08-11-2018 [11:54] - Warmia | Link:

Kto tu jest przywódcą, czyja twarz firmuje Narodowców? Jaki jest program?  Nie ma w tej grupie takiego Zandberga, który pociągnąłby intelektualnie tą siłę. A młody Kurtyka?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

08-11-2018 [05:35] - zbieracz śmieci | Link:

GdyPan Targalski wypaliłci znamię na czole comiało być ostrzeżeniem aby nie wchodzic z toba w relacje to ciebie broniłem tak u Pana Targalskiego jak i u nowego Admina [oby żył wiecznie] i nowy zdjął pieczęcie ..Dziś tego żałuję bo to Pan Targalski miał rację a nie ja i wypalone znamię słusznie ostrzegało nie tylko przed zwolennikiem RN ale i człowieka który domagał sie odszkodowania za urojone szkody od Polski i to sporego..
Nie ma miejsc dla narodowców w PIS bo byłby koniec marzeń o Niepodległ
To ,że ci sie korus nie podoba ,że piszę o korzeniach RN i bieżących powiązaniach to mi wisi bo nieświadomych trzeba ostrzegać bo rozsiewacie truciznę taką samą jak KOD,Ob RP i inne wrogie Polsce organizacje.
Korzystasz kjorus ze swobody wypowiedzi na NB ale odmawiasz prawa innym do tego samego i nie dlatego ,że nie jesteś w stanie zarzucić mi kłamstwa !

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

08-11-2018 [10:39] - Zygmunt Korus | Link:

@ zbieracz śmieci
Ostatni raz się Panem zajmuję.
1. Poprawiasz chłopie pisownię, składnię, uczysz się na starość: poziom ukończonej podstawówki ma być widoczny na pierwszy rzut oka ( IQ w skali 1- 5 TW "Bolek" = minimum 5).
2. Proszę skończyć z prymitywizmem zachowań i języka, tzn. kłamstwami, pomówieniami, judzeniem, obrażaniem, mąceniem ad personam, nawet w sposób zawoalowany, np. pisaniem z malej litery typu Januszki (o Kamińskim "jazgdyni") czy do mnie w przypadku nazwiska.
3. Proszę się nie przyklejać do wątków jak rzep do... lub g... do...
4. Fakty historyczne podawać beznamiętnie, spokojnie, w logice wywodu, a nie jako sianie zamieszania z nakierowaniem na uwłaczanie niewygodnym dyskutantom, co niby niczego nie wiedzą...
Reguły te winien Pan stosować na innych forach, nie u mnie, bo Pana już pożegnałem stanowczo i definitywnie, ale ustanawiam je wobec Pana tylko z myślą o mojej wygodzie i tolerancji dla Niego, żebym mógł także jako komentator znaleźć się w komfortowym towarzystwie ludzi, z którymi będę chciał porozmawiać, a ujrzę gdzieś Pańską ksywkę.
Do widzenia i ewentualnie, gdy Pan się do moich wymogów dostosuje, do zobaczenia na innych łamach forum NB.
ZK
 

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

08-11-2018 [13:23] - zbieracz śmieci | Link:

Mało mnie interesują twoje życzenia dotyczace mojej skromnej osoby na twoim blogu .Póki bedziesz jak i wielu innych o wyższości RN nad PIS i odbierał członkom PIS patriotyzmu to zawsze tu będę.
Zawiązało się tutaj towarzycho wzajemnej adoracji od totalniaków po narodowców a cel jeden -zniszczyc PIS a ektem byłby podział Polski juz ostateczny na gubernię do Wisły i land do niej jak już bywało .
Łżesz chłopie jak totalniacy o niby upadku PIS po ostatnich wyborach podobnie  ale wyniki pokazuja coś zupełnie innego i nawet wasi szefowie już sobie głoszenie upadku odpuścili by nie zostać ze szczętem pośmiewiskiem.
Korus piszą jak piszę ale przypomnę ,że w historii tego ciężko doświadczonego kraju w czołówce tych co propagowali komunizm była niezliczoną ilość tych co pisali przepiękną polszczyzną nie bez pomocy korety a dziś gniją w pogardzie.
Jeśli ktoś dziś nawołuje do przelewu krwi w Polsce to powinien wejść w orbitę służb albo wylądować w psychiatryku ,nie ma wyjścia, trwała izolacja dla wszystkich takich co głoszą podobne poglądy.

Obrazek użytkownika mmisiek

08-11-2018 [06:32] - mmisiek | Link:

Generalnie słuszna diagnoza.
Po prawdzie to sam w swojej naiwności po cichu liczyłem, że PiS zechce radykalnie przebudować naszą scenę polityczną, z umocnieniem prawej strony na czele i docelową marginalizacją ewidentnej obcej i antypolskiej agentury. Taki powrót do elementarnej normalności bez którego wszelkie mówienie o wstawaniu z kolan i podmiotowości to tylko puste gadanie obliczone na mamienie elektoratu i nic więcej. Ale niestety nie zechciał bo widać plany są całkiem inne.
A skoro są inne plany to zgaduję, że nikt również nie skorzysta z przedstawionej tu rady i pałowanie patriotów będzie kontynuowane z obu stron.
Nikt z nas nie ma pojęcia co tak naprawdę Prezesowi w duszy gra ani jak Bracia widzieli swoją "misję życia" - mamy (mieliśmy?) tylko swoje nadzieje i swoje wyobrażenia, w międzyczasie bardzo mocno podbudowane jeszcze Smoleńskiem. A dzisiaj już chyba całkiem wyraźnie widać, że o tą niewiadomą rozbija się całkiem sporo różnych spraw i te wyobrażenia elektoratu z rzeczywistością rozmijają się coraz bardziej. Alternatywy brakuje dramatycznie, ale po dobroci to raczej nikt nie dopuści do jej powstania.
 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

08-11-2018 [10:12] - Zygmunt Korus | Link:

@ mmisiek
"jak Bracia widzieli swoją "misję życia" ? Oto to! Przywrócenie loży masońskiej, podpis w Lizbonie, chanukowe misteria w Pałacu, koszerne (dosłownie) kuchnie w ambasadach... Mnie/nam się wydawało, że po zamachu "mściciel" po kowbojsku powalczy o Polskę, a tu lelum-polelum, ciammciaramciam. Czyli inne, zapewne wcześniejsze, twardsze priorytety, nadal górowały i dalej obowiązują. Z tym że trzeba przyznać dość długo i efektywnie manewry z uwiarygodnianiem ściemy nad państwem i wobec narodu panu Kaczyńskiemu się udają. Teraz jest moment zwrotny. Ostatnia wielka gra to przejęcie Marszu Niepodległości. I dalej... co? Może tylko przedłużenie zamysłu, agonii Polski, gra na czas, by domknąć detale tego wymarzonego przez Izrael projektu Polin? Śmierdzi to wszystko na kilometr. Ustawa 1066 daje bardzo szerokie możliwości. Takie jak czołgi godzinę później w najbliższą niedzielę na Placu Dmowskiego. Kto wygra kolizję zapowiedzianych dwu terminów zbiórek, o 14,00 narodowców i 15,00 państwowców? No kto?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-11-2018 [10:32] - Imć Waszeć | Link:

Złe rozumowanie. Nie chodzi o wyścigi, tylko o to w kogo uderzą prowokacje zachodu. Oby uderzyły w obie strony "wyścigu", bo wtedy otworzy się realna furtka do wielu możliwości prowadzenia suwerennej polityki przez PIS i szansa na zerwanie łańcuchów Brukselki (Berlina). Chwilowo rządzi bowiem PIS, a nie narodowcy, a faktami dokonanymi typu śmieć napisany przez Thun będzie robiona dywersja aż do wyborów do PE. Berlin chce obecnie postawić PIS naprzeciwko narodowców i spowodować kolizję. Klincz i paraliż. Zresztą nie mam pewności czy to aby tylko Berlin. Wizyta dygnitarza z USA może wskazywać na to, że "sorry przegięliśmy, ale już naprawiamy".

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

08-11-2018 [10:56] - Zygmunt Korus | Link:

"sorry przegięliśmy, ale już naprawiamy".
Nie rozumiem. Co, kto, dlaczego, komu?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

08-11-2018 [11:29] - Imć Waszeć | Link:

Ruszyło się parę spraw, czyli przyszło zezwolenie od "amerykańskiego właściciela". Nie wiem tylko czy formalnego, czy może wyżej.

1) Sekretarz ds. energii USA Rick Perry w Polsce: http://niezalezna.pl/244669-am...
2) Cd. waffelSS: http://niezalezna.pl/244686-wr...
3) List gończy za Michnikiem: http://niezalezna.pl/244689-wy...

Obrazek użytkownika Goral Supreme

08-11-2018 [12:34] - Goral Supreme | Link:

..."Nikt z nas nie ma pojęcia co tak naprawdę Prezesowi w duszy gra ani jak Bracia widzieli swoją "misję życia"...
Nie moge pisac otwartym tekstem bo nie przejdzie.Wiec odwoluje sie do twojej wyobrazni...
Wyobraz sobie ksztalt Trojkata..Z singularity na gorze ,rozszerzajacy sie do podstawy..Lemingi tej znanej formacji sa ta podstawa... Gupia masa...ktora latwo sterowac..
Im wyzej tym stopien wtajemniczenia wiekszy...Cel ten sam od stuleci..
Kapujesz ?