Zawód: rzeźnik z Ukrainy

Przedwojenny prometeizm czy powojenne ukąszenie przez Giedroycia zupełnie nie nauczyły naszych u władzy. Spolegliwe społeczeństwo katolickie w swej naiwności i niewiedzy nie ma pojęcia do czego są zdolni mołojcy spod znaku tryzuba. Żeby nie powoływać się na fakty z bardziej odległej tragicznej historii (ludobójstwa na naszym narodzie przez nacjonalistów UPA), koniecznie trzeba zobaczyć ten współczesny dokument. Otwiera oczy i przywraca rozum. Przynajmniej nam - oddolnie. Skoro rządzący, z uporem maniaka, wciąż wciskają kit Polakom o "strategicznej przyjaźni" z Kijowem. By w efekcie usankcjonować "szabrownika" na polskich Kresach i na naszych księgach wieczystych. A przede wszystkim sprowadzić pod rodzime strzechy nad Wisłę "przyrodzonych rzeźników". Via Unia, Bruksela. [Przy okazji polecam odnośnik do mojego wpisu sprzed lat, do którego nawiązuje ten mocny film poniżej: http://naszeblogi.pl/46346-ode... ]
Ot, proste pytanie: jak wyselekcjonować islamskiego kamikadze z nawały muzułmańskich imigrantów (w Europie) czy (u nas) - identycznie - kozackiego bojowca-rezuna z masy rosyjskojęzycznych gastarbajterów zza Buga?

Linki powiązane:
http://naszeblogi.pl/48768-ukr...
http://naszeblogi.pl/64586-o-r...
http://naszeblogi.pl/60556-kre...
http://naszeblogi.pl/64344-prz...
http://naszeblogi.pl/51978-str...
http://naszeblogi.pl/47069-kre...
http://naszeblogi.pl/45926-ukr...
http://naszeblogi.pl/45634-ukr...
http://naszeblogi.pl/43679-ukr...
http://naszeblogi.pl/41865-wol...
 

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

26-08-2018 [21:12] - Ryszard Surmacz | Link:

Straszne to. Ale trzeba powiedzieć jedną rzecz, że każdemu różne projekty robić wolno. Giedroyć był wychowany w II RP i tamtymi kategoriami myślał. Za to, że wykorzystywana jest jego doktryna, nie wolno obwiniać Giedroycia, lecz tych, którzy wyciągnęli ją i zastosowali do innej konfiguracji geopolitycznej. Jak mówi Szeremietiew, Polska doktryny wojennej nie ma, i to jest niewybaczalny błąd. Według jakiego klucza jest formowana polska armia? 
Stosunek Polski do Ukrainy wynika z polityki amerykańskiej. Przykład B. Szydło, który Pan podaje, jest bardzo symptomatyczny. Ponadto ma Pan też rację, że polskie zachowania można w dużej mierze położyć na karb katolickiego wychowania.  

Obrazek użytkownika jazgdyni

27-08-2018 [08:03] - jazgdyni | Link:

Mogę przypuszczać z dużym prawdopodobieństwem że helsińskie spotkanie Trump - Putin, w głównym stopniu dotyczyło Ukrainy. Może dowiemy się, czy była to mini - Jałta i los Ukrainy został przesądzony. Wkrótce zobaczymy, czy to niemowlęce państwo zostanie rozbite i podzielone, tak, jakim przez stulecia było; czy może USA nalega na budowę silnego, nowego bytu państwowego. Dzisiaj Ukraina, jak to u nas powiedziano o tuskowej RP, jest państwem teoretycznym.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

27-08-2018 [08:38] - Zygmunt Korus | Link:

Zagrożenie jest proste - takie, jak widzisz, tzn. drogą, która do tego doprowadzi: usankcjonowanym terytorialnie na naszych ziemiach chazarstwem. Bo to jest w interesie lichwy z USA (z całą żydopasożytniczą kamarylą na świecie; a także rozwiązaniem do przełknięcia przez samych oligarchów za Bugiem - proklemlowskich i proizraelskich, jak wiemy). Jeśli się do tego dołączy naturalną wolę i zdolność rzezimieszkowej agresji tryzubowców, połączoną z milionami Ukraińców na terenie Polski, to marne nam widoki na przyszłość, zwłaszcza na Podkarpaciu.
Jak z tego wybrnąć? Nie ma dobrego wyjścia (bo zakutych łbów rządzących, ktore w tym aspekcie mieszają/prą, masy nie zmienią). Znów Polaków czeka grecka tragedia. Dlatego ja od dłuższego już czasu wierzę w geopolitykę sterowaną przez Opatrzność.
Dzięki za odwiedziny. Graba!

Obrazek użytkownika mmisiek

27-08-2018 [08:02] - mmisiek | Link:

Generalnie to nasi "przyjaciele" tak z lewa jak i z prawa musieliby być zupełnymi idiotami aby w tych płynących do nas setkach tysięcy nie umieścić zadaniowanych całych grup. Idealna okazja, sami się z głupoty podstawiamy. A jakoś nie chce mi się wierzyć aby nasze służby, nie potrafiące sobie poradzić z jednym kramkiem, nad czymkolwiek tutaj panowały.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

27-08-2018 [08:55] - Zygmunt Korus | Link:

Dokładnie tak - 200/100.
http://naszeblogi.pl/64212-pol...
Tym bardziej,  że wytyczne w tej rozłożonej w czasie agresji na Polskę i Polaków już dawno zostały sformułowane przez ukraińskich emigrantów w Kanadzie, i krok po kroku są realizowane od jakiegoś czasu. Stamtąd też płyną duże pieniądze, by owo aneksyjne zamierzenie zrealizować. A nasza (nasza?) pseudowładzunia cacka się jak politpoprawny tatuś, który boi się dać klapsa jakiemuś rozwydrzonemu bachorowi, co bije rówieśników w piaskownicy. Vide sytuacja z żoną Kramka, ale już nie z samym zdrajcą Polakiem, nie mówiąc o reszcie potencjalnych nożowników.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika mmisiek

28-08-2018 [06:02] - mmisiek | Link:

To jest diabelnie poważny problem - taki z którym niezbyt dobrze sobie radzą nawet państwa prawdziwe i poważne, a co dopiero mówić o naszym państwie teoretycznym, którym cały czas niestety jesteśmy i co widać na każdym kroku. To trochę tak jakby człowiek sam słaniający się na nogach usiłował brać jeszcze na barana ciężkiego i agresywnego osiłka - nawet najmniej rozgarnięty obserwator z góry wie jak to się skończy, a nasi "geniusze" nic... Przyznam, że tego pojąć nijak nie potrafię, to jakieś zupełne szaleństwo (no chyba żeby założyć celową i świadomą złą wolę oraz realizację cudzych planów, wtedy to całkiem co innego).
 
I jeszcze te idiotyczne mrzonki o asymilacji - w sytuacji gdy nie potrafimy zasymilować nawet połowy własnego społeczeństwa i zrobić z nich Polaków... Przeraża, że tutaj prawdziwą stawką jest nasze być albo nie być i żadne "przepraszam, pomyliłem się" nic już nie pomoże.

Obrazek użytkownika Francik

27-08-2018 [09:37] - Francik | Link:

Nie żebym bronił banderowców - ale jakie jest źródło tego filmiku? Bo jakoś mi to śmierdzi ruską propagandówką. Komentarze "redaktorów" też takie jakieś filomoskalskie: Ukraińcy to zbrodniarze mordujący biednych Rosjan - a ruskie wojska na Krymie to sobie tak "spacerowały", bo do tego miały prawo. Po prostu ochraniały referendum, do którego ogłoszenia oczywiście Ruski mieli prawo. Przecież Krym to odwieczne rosyjskie ziemie. Nikt stamtąd żadnych Tatarów nie wysiedlał - to oczywiście faszystowska propaganda. Oczywiście wredne rezuny nie chciały zalegalizować tego referendum. Jestem ciekaw co autor wpisu powiedziałby, gdyby jacyś autonomiści próbowali przeprowadzić referendum w sprawie odłączenia Śląska od Polski pod osłoną "spacerujących" sobie wojsk Bundeswehry. Oczywiście nie należy pudrować sytuacji na Ukrainie i zamykać oczy na sławienie upowskich zbrodniarzy, ale to że banderowcy są wredni nie znaczy, że Ruskie to pokojowe baranki. Oj jakieś tam zielone ludziki - oni tylko ochraniają ludność cywilną przed ukraińskimi faszystami. Po wysłuchaniu komentarza "redaktorów" można się rozczulić nad biednym losem Rosjan. Jakoś - jako wrednego polskiego rusofoba - mnie to nie przekonuje. Wręcz przeciwnie - kilka wieków "wspólnej historii" z Rosjanami pozwala sądzić, że hasło: "Ruski do domu" jest słuszne. Im dalej od Polski ta ruska zaraza tym lepiej.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

27-08-2018 [15:05] - Zygmunt Korus | Link:

@ Francik
Cieszę się z Pańskiego głosu... Sam miałem takie odczucia, gdym ten materiał oglądał. Prorosyjskie komentarze są rzeczywiście odstręczające. Ale chciałem to tutaj pokazać ze względów wizualnych, dokumentalnych, bo wydaje mi się, że ciężko byłoby taką fałszywkę zainscenizować. Tym bardziej, że wcześniej, na gorąco, o mordzie w Odessie pisałem.
Doktrynalnie mój osąd otwierania szerokich bram dla Ukraińców poszukujących lepszego życia w Polsce jest jednak od lat niezmienny: to błąd, nie wolno mieć do tej "rezunowej" kozacczyzny żadnego zaufania!
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Francik

27-08-2018 [15:36] - Francik | Link:

Moim zdaniem zainscenizować można wszystko. Z filmików nakręconych podczas Marszu Niepodległości można skompilować materiał o faszystowskiej Polsce - jak się jeszcze doda grafiki z hitlerowskimi gapami i swastykami oraz odpowiedni komentarz to będzie grało. Towarzysze z TVN-u pokusili się nawet o zainscenizowanie urodzin Hitlera pod Wodzisławiem - zabrakło im czekistowskiego profesjonalizmu i wyszło "wafel SS", z którego można się nieźle pośmiać. Paru idiotów co się przebiorą w ss-mańskie mundury zawsze się znajdzie. Marsze banderowców a flagami OUN-UPA są faktem, uroczystości w mundurach SS Galizien pewnie też. Ale nie odważyłbym się autorytatywnie wypowiadać jak to było w Odessie - bo nie wiem. "Redaktorzy" natomiast jednoznacznie nazwali Saakaszwilego zbrodniarzem. Bo co - zbrodniczo przeciwstawił się ruskim wojskom, które niosły Gruzji pokój? Śmieszyło mnie też jak ze zgrozą komentowali niszczenie plakatów Partii Regionów Janukowycza - naprawdę kolejna zbrodnia. To że nienawiść do Rosjan na Ukrainie staje się bardziej powszechna to raczej dobrze. Im mniej rusofilstwa gdziekolwiek na świecie tym lepiej. Gorzej, że za tym nie idzie głębsza refleksja nad historią i przyszłością Ukrainy - myślenie polityczne nigdy nie było mocną stroną Ukraińców. Dlatego nie udało się stworzyć Księstwa Ruskiego, jako trzeciego członu Rzeczypospolitej. Kilka lat temu bodajże Jaceniuk przy okazji rocznicy ugody perejasławskiej stwierdził, że to był błąd i należałoby zastanowić się nad zmianą oceny Chmielnickiego, który doprowadził do popadnięcia Ukrainy w niewolę carów rosyjskich. Gdyby takie myślenie było powszechniejsze byłaby szansa na porozumienie z Ukraińcami - oczywiście pod bezwzględnym warunkiem uznania zbrodniczości OUN-UPA i potępienia mordów na Polakach (rzeź wołyńska). Na razie na to widoków nie ma, ichni IPN gloryfikuje banderowców.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

27-08-2018 [19:57] - Zygmunt Korus | Link:

@ Francik
Oprowadzałem kiedyś wycieczkę po Lwowie i okolicach... Jako historyk sztuki widziałem wygrawerowane tabliczki na obiektach, na których ichni konserwator zabytków kłamał co do dat i pochodzenia/autorstwa tych budynków, podając je za przykłady kunsztu narodowych, ukraińskich architektów. Włos mi się jeżył na głowie, a na pytanie zadane mojej grupie co zrobić, by odzyskać Kresy, jeden z uczestników odpowiedział: "Stworzyć tak atrakcyjną Polskę, żeby sami Ukraińcy poprosili o aneksję". Co Pan o tym sądzi?
Zorganizowałem też plener na Krymie... malowaliśmy w różnych częściach tego atrakcyjnego zakątka świata. Było wówczas tam widać nadreprezentację Rosjan - wyjaśniono mi, że są rozdawane przez Putina paszporty każdemu, kto tylko zechce się po nie zgłosić. Szykowano zatem na Kremlu pretekst do interwencji w celu ochrony swoich. O Tatarach, z którymi mam do dzisiaj dobry kontakt, nikt wówczas (i dziś) nie chciał gadać - zostali stamtąd wypędzeni w niebyt. Ot taka to jest ta nasza ziemska sprawiedliwość. Moje spojrzenie na otaczający mnie świat to optyka lamentu nad nim.