|
|
Oczywiście, że wędkuję. Jako stary dobry wykładowca (ha,ha) muszę zorientować się w jakim obszarze pojęciowym się poruszamy. Stąd dążenie do wspólnych definicji.
Nie ma dla mnie żadnej możliwości… |
|
|
Dodam jeszcze tutaj, bo może mi umknąć, że mechaniczne rozwiązywanie problemów nie ma nic wspólnego z kreatywnością. A tym jest właśnie stosowanie matematyki, jak to nam proponuje Imć Waszeć.… |
|
|
Jak się Ryszardzie spało?
Mniemam ze dobrze.
Wstałem o 3:30;kocica dostała swoją poranną miseczkę a ja pierwszą kawę i obejrzałem czwarty odcinek nowego sezonu Gomorry, coraz ciekawszej, bo włoscy… |
|
|
Dokładnie tak Cybie. |
|
|
Tensorami,macierzami,zbiorami, przestrzeniami zajmowałem się raczej dawno temu. Ale pojęcie nadal mam dobre, także o całej reszcie. Przyjmowanie założenia, że można mnie zdeptać elementami matematyki… |
|
|
Kiedy to było?
Jak mówimy dzisiaj, jak elektron zmienia orbitę? Ciągle? Falowo?
A nie natychmiast - przeskokiem? |
|
|
Przeczytaj,przeczytaj...
Powoli się rozkręcam.
|
|
|
Oj kolego!
Jak na specjalistę nauk ścisłych nie mamy wiedzy, że "kwantowa fala" oznacza kwantowe możliwości? A kwantowe załamanie oznacza przejście od możliwości do faktu.
Ciężko więc nam będzie nam… |
|
|
Całe twoje rozumowanie opiera się na bezwzględnym założeniu, że to z materii tworzy się świadomość. Więc jak tą materię odpowiednio skomplikujemy, nauczymy pewnych rzeczy, to w końcu musimy dojść do… |
|
|
Aha! Jeszcze czego!
Kwant to porcja. Czyli już nic nie jest ciągłe, liniowe. Są i rządzą nieciągłości. Wg jednej koncepcji sir Rogera Penrose myśl powstaje, gdy następuje załamanie fali kwantowej.… |
|
|
Cybie
podejrzewam, że masz infekcję na trwałe wbudowaną i dobrze ukrytą. Mam podobnie z pewnymi stronami na świetnym Dellu, który kupiłem jako poleasingowy z pewnej korporacji. Ich informatyk wstawił… |
|
|
Jakie napinanie Zygmuncie?
Prężyłem go jak byłem młodszy... |
|
|
Święta prawda Ryszardzie!
Stanie się tak, jak zrozumiecie mechanikę kwantową. |
|
|
Imciu -to już odległa prehistoria.Może 10lat stara. |
|
|
Gdzie w mózgu zlokalizowana jest pamięć ??? Gdzie jest ten cholerny twardy dysk?!
A może... nie jest ona umiejscowiona w mózgu, tylko gdzieś poza naszym ciałem? W takiej powiedzmy chmurze? I to… |
|
|
Witam szanownych Panów!
Miło oderwać się od pospolitej nawalanki.Choć widać, że Zygmunta to podnieca. Lecz całe towarzystwo jest Szanowne, jeżeli decyduje się dyskutować na tematy niecodzienne,… |
|
|
Witam!
Ale się z tobą rozprawię!
Tylko jutro. |