Projekt Platforma Obywatelska zawiódł i właśnie kona

 

O GTW – Grupie Trzymającej Władzę – oficjalnie społeczeństwo dowiedziało się w trakcie tzw. Afery Rywina, w roku 2002, gdy udostępniono zapis rozmowy Rywina z Michnikiem, gdzie ten pierwszy stwierdził"
 

"Jest grupa, która zawołała mnie: [...]. I ta grupa po prostu znaczy z jednej strony gwarantuje ci ustawę i gwarantuje ci akceptacje zakupu [Polsatu]. [...] Ponieważ ta grupa trzyma w ręku władzę [...] " [1]
 

Wielu z nas podejrzewało, a kilku nawet dokładnie wiedziało już w czasach Okrągłego Stołu i Magdalenki, że uformowano taki nieformalny zespół, który miał dbać o płynną realizację transformacji, zabezpieczać nietykalność komunistycznych towarzyszy i realizować plan uwłaszczenia "swoich" na narodowym majątku.
 
To GTW miała,pozostając w cieniu i mając do dyspozycji praktycznie cały aparat komunistycznych tajnych służb, wywiad, kontrwywiad, zarówno wojskowy, jak i cywilny, oraz potężną agenturę tajnych współpracowników; jak to dzisiaj wiemy – wielu na najważniejszych, eksponowanych stanowiskach państwowych.
 
 
 
Niemalże natychmiast, gdy ta informacja zaczęła budzić duże zainteresowanie opinii publicznej, zaczęto deprecjonować i ośmieszać fakt istnienia GTW. Podano, że tworzyli ją m.in Leszek Miller, Aleksandra Jakubowska, czy Włodzimierz Czarzasty.Wolne żarty...
 
 
 
Natomiast siedem lat później, w 2009 roku, gdy trwały w pełnym rozkwicie rządy Platformy Obywatelskiej z Ferajną Tuska na na czele, dowiedzieliśmy się z telewizji POLSAT, w trakcie wywiadu przeprowadzanego przez Dorotę Gawryluk z generałem Gromosławem Czempińskim, wieloletnim pracownikiem Wywiadu PRL, a potem szefem UOPu, z ust samego generała, którego ujęty w USA szpieg Marian Zacharski określił jako człowieka głupiego i próżnego, usłyszeliśmy:
 

"To ja zakładałem PO"
 
"Gawryluk: Pan sobie świetnie zdaje sprawę co znaczy team Olechowski i pan Piskorski dlatego, że z tego co ja słyszałam, to pan namawiał tych ludzi by założyli Platformę Obywatelską. Czy to są plotki czy to jest prawda?
Czempiński: No, dość duży miałem w tym udział, w tym że powstała Platforma… Mogę powiedzieć, że odbyłem wtedy olbrzymią liczbę rozmów a przede wszystkim musiałem przekonać Olechowskiego i Piskorskiego do pewnej koncepcji, którą później oni świetnie realizowali.
[...]
Z Tuskiem także rozmawiałem, to był ten jeden z trzech, jeszcze Płażyński, też trzeba pamiętać… " [2]

 
Czy to tylko bajdurzenia śmiesznego mitomana? Absolutnie nie.
Czempiński był oficerem prowadzącym kontakt operacyjny "Must", czyli Andrzeja Olechowskiego. Czyli nadawał się do pertraktacji, wiedział co robi i jakie dano mu polecenia.
A jego współpracownicy, czy nawet przełożeni w GTW, mieli również twarde dossier zarówno Piskorskiego,jak i na Tuska.
 
I tak oto PRLowscy komuniści i ciągle związane z nimi służby, widząc, że dalsza egzystencja komuny w polityce, pod szyldem SLD, jest bardzo niepewna, zdecydowały się stworzyć nową partię, już neo-liberalną i częściowo chadecką (kościelny ślub Tuska po latach małżeństwa). A w praktyce, starannie ukrytą partię kryptokomunistyczną.
Przesunięto tylko pewne akcenty ideologiczne, działając głównie w sferze grabienia mienia państwowego i powolnym tworzeniu struktury oligarchicznej (wszyscy najbogatsi Polacy byli i są powiązani z komunistycznymi służbami specjalnymi), choć bardziej dokładnie – budowaniem burżuazji kompradorskiej, gdzie metropoliami były: Moskwa, Berlin i Bruksela w sensie "stolicy" Unii Europejskiej.
 
Osiem lat rządów tej, na nasze szczęście, efemerydy, spowodowały kolosalne straty państwa – około 3 milionów Polaków, którzy wyemigrowali za pracą na zachód i jakby skrupulatnie policzyć, niemalże bilion złotych strat wpływów państwa.
 
 
*****
 
Jak to kedyś za czasów mej młodości mówili niezbyt grzeczni młodzieńcy, "czacha mi zajarała", lub naukowo -doznałem olśnienia, gdy nagle na poczatku maja tzw. Koalicja Europejska przedstawiła listy kandydatów i kolejne miejsca na listach.
Już pytanie po co wyciągnięto niemalże z grobów starych komunistów, towar zdecydowanie przeterminowany i lekko śmierdzący (nawet mocniej śmierdzący, gdy Cimoszewicz zniszczył kanalizację w leśniczówce, w której za darmo mieszkał, w podarunku od Lasów Państwowych), samo się nasuwało.
Przecież bez przerwy przez trzy lata rządów PISu, dzień w dzień każdego posiedzenia Sejmu pluli jadem na prokuratora Piotrowicza – symbolu znienawidzonej komuny. A tu masz – z list PO, dla kamuflażu KE, na synekury w Unii wystawiono towarzyszy posła Piotrowicza. Nawet więcej – jego przełożonych za PRLu.
Schizofrenia paranoidalna Platformy?
 
W żadnym wypadku. To ponownie GTW, nasza bolszewicka Grupa Trzymająca Władzę, która nieszczęśliwie, jak sami to określają, przez głupi naród, którego nie udało się do końca w pełni, umysłowo spacyfikować, utraciła sporą część władzy – Sejm i Senat, rząd i urząd prezydenta, a potem jeszcze wojsko, policję i prokuraturę, zdecydowała, że Platforma Obywatelska z przystawkami, poprzez głupotę i pazerność, stała się bezużyteczna i wręcz szkodliwa, więc trzeba sięgnąć ponownie po starych wypróbowanych towarzyszy fachowców, jak Leszek Miller, Marek Belka, czy Włodzimierz Cimoszewicz.
W rezultacie, komuniści, których już od kilkunastu lat nie ma na głównej scenie politycznej RP, wprowadzili do europarlamentu pięciu posłów, czyli niemalże 10% wszystkich miejsc przyznanych Polsce, a odliczając zwycięski PIS, dokładnie 20%.
Komuniści to najwięksi wygrani eurowyborów.
To nie żadne gapiostwo, czy głupota Schetyny. To wykonanie konkretnej instrukcji panów nie dość, że siedzących w cieniu, to jeszcze w ciemnych okularach.
 
Czy można spodziewać się wkrótce renesansu otwartego komunizmu? Tak, tylko będzie się to dla niepoznaki inaczej nazywać.
Do tej pory dobrze wiedzieliśmy, że Angela Merkel, wychowana w DDR jest w głębi duszy komunistką. Podobnie "przyjaciel Polski" (bez Kaczyńskiego) Frans Timmermans jest nawet zagorzałym komunistą. I wielu, wielu innych europejskich polityków. Tych neo-liberalnych, tych zielonych, oczywiście LGBT, oraz multi-kulti, które święci triumfy w Szwecji powoli przechodzącej na szariat.
 
Zaczyna się już fazą ostrą realizować projekt naszej internacjonalistycznej rodaczki, Róży Luksemburg, o zjednoczonej Europie wspólnot i regionów z wygaszeniem niepodległych państw i nacjonalizmu.
 
 
Czy przez te cztery miesiące,które pozostały do październikowych wyborów parlamentarnych Platforma Obywatelska zniknie ze sceny? Nie sądzę, bo jest to ciągle sprawny wehikuł, albo taki wielbłąd, na którego grzbiecie komuniści mogą wygodnie wędrować do wyznaczonego celu. To im się bardziej opłaca (i taniej wychodzi) niż samodzielne kandydowanie do sejmu.
Schetyna i Tusk, jak słyszeliśmy, już bez owijania w bawełnę kłócą się, który ma zejść ze sceny. Jako, że opiekunka Tuska, ciotka Makrela też musi odejść, to Tusk dostanie nową unijną synekurę, 10 000 euro za nicnierobienie, a Schetyna, jak Petru, zostanie wygryziony przez swoich.
 
A nasza GTW, czujnym okiem nadal będzie nadzorować, czy wszystko idzie w dobrym kierunku.
A najpilniejsze zadanie, gdy już wiadomo, że PIS wygra najbliższe wybory, to nie dopuścić, by zyskał tyle, ze będzie zdolny zmienić konstytucję. Którą,przypominam, nazywa się Konstytucją Kwaśniewskiego.
 
 
 
 
[1] https://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_trzymaj%C4%85ca_w%C5%82adz%C4%99
 
[2] https://wzzw.wordpress.com/2009/07/07/czempinski-to-ja-zakladalem-po/

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

10-06-2019 [15:50] - Czesław2 | Link:

Projekt PO kona. To racja. Natomiast nie konają zwolennicy komuny. Poczekają na następny projekt. Gdyż tak jak w felietonie Pana Loska, wiara w mamonę która zastąpiła wiarę w Boga jest ponad wszystko. To 30% populacji, która zrobi każde świństwo w obronie swojego statusu a zwłaszcza swojego JA.

Obrazek użytkownika jazgdyni

10-06-2019 [22:55] - jazgdyni | Link:

Mamy ciągle te 2 - 3 miliony wyznawców komunizmu. Paru starców, a przede wszystkim, tu zwracam się do tezy Targalskiego, reszta to resortowe dzieci. Emocjonalnie,mentalnie i ekonomicznie związane na stałe z upadłą nie do końca komuną.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-06-2019 [16:11] - Imć Waszeć | Link:

No, jeżeli PIS co jakiś czas ustami swych luminarzy proponuje w konstytucji zapisać obligatoryjną przynależność do Unii Europejskiej i NATO, może jeszcze wprowadzenie euro w jakiejś dalszej przyszłości i euroarmię, to ja nie wiem, po co im dawać tę większość konstytucyjną. Na mieście złośliwi mówią, że jedynym istotnym punktem zmian w konstytucji ma być kompleksowe ustawodawstwo, którego żąda Wielki Braki. Patrząc na pewnego kolesia na rogu stołu w Magdalence, gdzie na tle menory ponuro opróżnia kieliszeczek za kieliszeczkiem, trudno nie odnieść takiego wrażenia.

Przykład 1: "Mówiłem o tym podczas jednej z wizyt w Berlinie, ostatnio sprawę tę podniosła kanclerz federalna A. Merkel. Unia musi zdobyć się na stworzenie wspólnej armii i zadanie to nie może być nieustannie odkładane." - Jarosław Kaczyński dla „Welt am Sonntag”: Polska chce silnej Unii Europejskiej: http://jaroslawkaczynski.info/...

Przykład 2: "Powinniśmy zagwarantować obecność w NATO i Unii Europejskiej w konstytucji - stwierdził prezydent Andrzej Duda. I dodał, że należy starać się, żeby postanowienia konstytucji były wypełniane. - Deklaracja o wpisaniu obecności w UE będzie tyle warta, ile determinacja w przestrzeganiu konstytucji - skomentował to przewodniczący Rady UE Donald Tusk." - Prezydent: Przynależność do UE wpisać do konstytucji: https://www.prawo.pl/prawo/prz...

Przykład 3: "40 lat temu, 10 lutego 1976 roku, Sejm uchwalił poprawki do Konstytucji PRL, wprowadzając zapis o przewodniej roli PZPR i przyjaźni z ZSRR." - https://wpolityce.pl/historia/...

Obrazek użytkownika jazgdyni

10-06-2019 [22:58] - jazgdyni | Link:

Imciu, gdybym miał zapał archiwisty, to bym przejrzał ostatnie 5 lat twoich komentarzy i policzył te, gdzie nie narzekasz. Chyba palce obu rąk wystarczą, czyli 1 - 2% bez narzekania.
Jesteś gorszy od mojej żony.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-06-2019 [23:07] - Imć Waszeć | Link:

@jazgdyni, no to może niech PIS spróbuje wreszcie grundolić w sprawach Unii i innych żądań USA, a zacznie realizować na serio prawo i sprawiedliwość w Polsce. Widział Pan przypadek Bąkiewicza z parady łże-równości? Tak właśnie PIS radośnie hoduje gości, którzy już zdążyli zadźgać księdza, a nawet już prawie obili gębę któremuś z Tarczyńskich. Oby nigdy nie zdarzyło się odwrotnie, bo to byłaby ewidentna wina Grundola, znaczy się miękkiej polityki prezesa.

Obrazek użytkownika mmisiek

11-06-2019 [00:01] - mmisiek | Link:

Otóż to, dokładnie tak działa ta hodowla - z jednej strony stworzenie odpowiednich warunków i niezbędnego napięcia, a z drugiej parasol ochronny żeby ładnie i bez przeszkód się rozwijało. No to właśnie się rozwija.
Patrząc na powyższe smaczne cytaty można domniemywać, że zgodnie z planem jesteśmy na kursie i ścieżce, chociaż wielu ludziom z jakichś dziwnych powodów ciągle się wydaje, że jest odwrotnie.

Obrazek użytkownika cyborg59

10-06-2019 [16:15] - cyborg59 | Link:

Projekt Platforma Obywatelska zawiódł mocodawców. Odpalono Wiosnę w celu ustalenia warunków brzegowych. (Brzeg lewy). Teraz można będzie przedstawić nowe, głównonurtowe, jednoczące siły postępowe (;-))) przdsięwzięcie. Padnie słowo bliskoznaczne słowu "platforma".

Obrazek użytkownika jazgdyni

10-06-2019 [23:01] - jazgdyni | Link:

Oj Cybie, jeszcze przed wyborami będą ze dwie kombinacje alpejskie. Nawet projektanci nieźle kombinują, tylko użyty materiał jest bardzo nędzny. A ich zaplecze intelektualne to takie współczesne WUMLe. Propagandówka wyłącznie.

Obrazek użytkownika Anna Borycka

10-06-2019 [17:41] - Anna Borycka | Link:

Wystarczy nie przeszkadzać sitwie, pozwolić im gadać i puszczać dzień i noc w TVP ich "złote myśli i propozycje". Od czasu do czasu, co aktywniejszych jak ten zbok, co życzył śmierci wsadzić do pierdla, a najlepiej dać ogromną nawiązkę lub grzywnę na cele społeczne - a PiS spokojnie wygrywa na jesieni.

Obrazek użytkownika jazgdyni

10-06-2019 [23:04] - jazgdyni | Link:

Słuszna uwaga. Oni w tej swojej pysze i arogancji, a teraz podbudowanej paniką, kompromitują się okrutnie wypowiadając publicznie.
Kompletne pustosłowie. Zero kreatywności, zero pomysłów. dla mnie tandeta.

Obrazek użytkownika Jabe

10-06-2019 [19:52] - Jabe | Link:

Od kilku lat to poplecznicy PiS-u są Grupą Trzymającą Władzę.

Obrazek użytkownika jazgdyni

10-06-2019 [23:06] - jazgdyni | Link:

Jasne Jabe, jasne...
Twoje zdanie odnotowane. O...psiakość! Na papierze toaletowym.

Obrazek użytkownika Jabe

10-06-2019 [23:12] - Jabe | Link:

Nie tylko Panu trudno się z tym oczywistym faktem pogodzić, choć nie każdy pyskuje.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

10-06-2019 [20:45] - Ryszard Surmacz | Link:

No więc co, pozostali tylko Amerykanie? Sami sobie nie damy radę.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-06-2019 [21:13] - Imć Waszeć | Link:

O czym Pan marzy? Proszę, oto lista popierających marsz łże-równości w Warszawie. Paradę równości w Warszawie poparło 45 ambasadorów: https://kresy.pl/wydarzenia/pa...

"Pod listem domagającym się legalizacji postulatów środowisk LGBT nie podpisali się ambasadorowie Rosji, Węgier, Chin czy Arabii Saudyjskiej."

Do tego należy dodać najszczodrzejszych promotorów i sponsorów zboczeńców, którymi są korporacje amerykańskie jak Google, Microsoft, Discovery, Coca Cola oraz słynny sprowadzony przez Morawieckiego bank Goldman-Sachs. A skoro korporacje amerykańskie, to i ambasadoressa murem za nimi. Oto pełen obraz bagna, w które brniemy dzięki polityce bezalteratywności kreowanej przez PIS.

https://www.wirtualnemedia.pl/...

Teraz już widać wyraźnie bez okularów, kto w świecie promuje upadek cywilizacji łacińskiej, czyli czyje są tu zainwestowane brudne pieniądze.

Propozycja rozwiązania: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Czesław2

10-06-2019 [21:22] - Czesław2 | Link:

Dobrze wychodzi wyliczanka z kim nie. Gorzej, z kim tak. Szeszele?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

10-06-2019 [23:00] - Imć Waszeć | Link:

A jak to robią małe Węgry, Słowenia, Słowacja, Dania albo jeszcze lepiej Laos albo Sri Lanka (bo to chyba nasza liga)? Widocznie nasza yntelygencja (czy w ogóle nasza?) nie dorosła jeszcze do pojmowania suwerenności i niepodległości i, jak zwell we więźniu, zaraz zaczyna wodzić stęsknionym wzrokiem za jakimś poważniejszym, większym i lepiej wydziarganym na kostkach gitem, ze szczeciną na pysku jak u dzika, co już samo w sobie ma dawać gwarancję suwerenności od innych gitów. Żenua, panowie.

Obrazek użytkownika jazgdyni

10-06-2019 [23:12] - jazgdyni | Link:

Imciu -oni mogą, bo są mali i nieistotni. Ty właśnie musisz znać teorię węzłów krytycznych.

Obrazek użytkownika Ryszard Surmacz

11-06-2019 [18:15] - Ryszard Surmacz | Link:

@Imć Waszeć
Oj Waszmość. To były pytania retoryczne. Amerykanie już tu są i już nic nie jest w stanie tego zmienić.To fakt. Janusz ma rację, na razie nie powinniśmy eksperymentować.
Trzeba zbudować poważną alternatywę polityczną i wówczas można mieć pretensje. Jest Pan matematykiem. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika jazgdyni

10-06-2019 [23:08] - jazgdyni | Link:

Tak Ryszardzie - dzisiaj tylko Amerykanie. Jak to wyłożyłem w cyklu o geopolityce i geostrategiach. Na razie nie powinniśmy jeszcze eksperymentować.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Andy51

11-06-2019 [13:14] - Andy51 | Link:

Janusz oni ciągle wierzą, ale nie w Boga tylko w to, że oszukają i wygrają, ale w tej wierze w wygraną niech zostaną.

Obrazek użytkownika jazgdyni

11-06-2019 [19:07] - jazgdyni | Link:

Jasne, że ich pokonamy.
 Tylko chciałbym, by tych, którzy popełnili przestępstwo należy ukarać. Także przed Trybunałem Stanu

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

18-06-2019 [00:44] - Imć Waszeć | Link:

Panowie @Ryszard Surmacz & @jazgdyni, w ramach cotygodniowej rozrywki proponuję dwa ciekawe filmy z kanału KEXP na YT oraz dwa inne tej samej grupy i artystki. Takie moje małe odkrycie, które mnie cieszy w odróżnieniu od tak zwanych realiów.

1) Sotomayor (February 28, 2019): https://www.youtube.com/watch?...
2) Sotomayor (July 1, 2016): https://www.youtube.com/watch?...
3) Especiales Musicales - Sotomayor (26/08/2017): https://www.youtube.com/watch?...
4) Sotomayor - Full session | EN VIVO | CC SESSIONS: https://www.youtube.com/watch?...

Bo dobry dub nie jest zły ;)

A to trafiłem przypadkowo przez zbieżność nazwisk, ale świetnie wpisuje się w powyższy klimat, że aż chce się zmiksować wszystko razem. Electronica, ambient, wprost rewelacja na te upalne dni:

5) Nacho Sotomayor - Underlove: https://www.youtube.com/watch?...
6) Nacho Sotomayor - Destino: https://www.youtube.com/watch?...
7) Nacho Sotomayor - Wonderful: https://www.youtube.com/watch?...
8) Farruca - Nacho Sotomayor & Francisco Sotomayor: https://www.youtube.com/watch?...
9) Nacho Sotomayor - Alma..: https://www.youtube.com/watch?...
10) Nacho Sotomayor - Contigo: https://www.youtube.com/watch?...
11) Nacho Sotomayor - Chanson de Bianca: https://www.youtube.com/watch?...
12) Nacho Sotomayor - Now I Understand: https://www.youtube.com/watch?...