Smutno! – durni rodzice...

Dzieci to widzą i wyrażają po swojemu, jak potrafią... Zaraz na początku obostrzeń, dotykających uczniów, jedna z dziewczynek wyznała mi, że "teraz to w szkole zrobiło się tak jakoś smutno..." A druga, że "się maseczek boi". Inna, rodzinna kuzyneczka z podstawówki: "Pani z angielskiego każe nam całą lekcję siedzieć w maseczkach. A jak ma pozbierać kartki po testach, to musimy przedtem wyjść na korytarz, żeby się do nas w klasie nie zbliżała."

To kowidowe szaleństwo ma rację bytu i trwania na zasadzie funkcyjnych podległości, gdzie na szczycie decyzyjnym są przekupieni przez kilku arcybogatych satanistów funkcjonariusze rządów, a potem ich rozkazy czy zwyczajne zalecenia przekazywane są w dół pod karą służbowych sankcji... Musicie, powiada każdy z szefów na poszczególnych szczeblach, coś, choćby zupełnie idiotycznego, wykonać, i to idzie potem bez specjalnego oporu pracowników do poszczególnych, bezsilnych jednostek (bo na pojawiający się opór ludzi/potencjalnych mas są szczute "milicje") jako faszyzm w najczystszej postaci. Oczywiście przy wsparciu ogłupiających, propagandowych gadzinówek. Vide u nas na celowniku niepokorne Zakopane.

Przytaczam tu bardzo dobre omówienie badań jak "plandemia" odciska piętno na dzieciach. Powinno się, w imię dobra przyszłych pokoleń, każdemu rodzicowi, co każe latorośli namordnik zakładać, samosądowo dawać z liścia...


 

Natalia Malessa

Badania Uniwerytetu Witten dotyczące skutków noszenia masek u dzieci

Badania przeprowadzał niemiecki Uniwersytet Witten/Herdecke. Za pośrednictwem ich strony internetowej, zarówno rodzice jak i lekarze, pedagodzy i inne osoby mogli zgłaszać swoje spostrzeżenia.
363 lekarzy zostało poproszonych o dokonanie wpisów mających na celu poinformowanie zarówno kolegów z branży jak i rodziców, nauczycieli i innych o istnieniu rejestru. Namawiali oni do ewentualnego wprowadzania tam swoich zastrzeżeń.
Mimo że był to pierwszy taki rejestr na świecie, tylko w pierwszym miesiącu funkcjonowania strony skorzystało z niej ponad 20 tysięcy osób.
Raport donosi, że dzieci noszą maski przez około 270 minut dziennie, czyli aż 3,5 godziny. Niedogodności związane z noszeniem maski zgłosiło aż 68% rodziców.
Najczęstszymi skutkami zasłaniania ust i nosa były m.in. drażliwość (60%), ból głowy (53%), trudności z koncentracją (50%), mniej radości z życia (49%), niechęć z uczęszczania na zajęcia w szkole/przedszkolu (44%), złe samopoczucie (42%), zaburzenia w nauce (38%) oraz zmęczenie (37%).
Rodzice zgłaszali również, że obowiązek noszenia maseczki wzbudza w dzieciach panikę. Nie rozumieją oni bowiem, dlaczego musimy je nosić.
Ilość zgłaszanych skutków uświadomiła nam , że nie można lekceważyć nawet najmniejszych objawów wskazujących na potencjalną chorobę. Nawet najmniejszy objaw taki jak np. ból głowy może być początkiem poważnej choroby.
Wyniki mrożą krew w żyłach! Żaden z wymienionych wyżej objawów nie powinien być zauważany u najmłodszych.

Dzieci powinny beztrosko cieszyć się z życia i korzystać z tego, co daje im świat.

Trwająca od roku pandemia wirusa COVID-19 nie pozwala im jednak na normalne funkcjonowanie i korzystanie z życia tak, jak powinni.
Przeprowadzone przez Uniwersytet Witten/Herdecke badania dotyczą skutków noszenia masek u dzieci, jednakże należy wspomnieć o tym, że problem dotyczy również osób dorosłych.
Wielu z nas zauważa u siebie podobne objawy jak te, które są widoczne u dzieci. Nie do końca mamy jednak możliwość pełnego reagowania na zauważone objawy ze względu na sytuację panującą w szpitalach.
Co musi się wydarzyć, aby obowiązek zakrywania ust i nosa został w końcu zniesiony?

18 lutego 2021 r.
Za: https://www.pokoleniex.com/

***

Może tak coś do ludzi dotrze...? Bo to każdy ma... Dziecięcą arkadię! A potem także warto cieszyć się pełnią życia, żeby nie było żal umierać bez pięknych wspomnień.

Tekst ukazał się na łamach kanadyjsko-amerykańskiego tygodnika polonijnego "Głos" nr 9/2021 (02-09.03), s. 17

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

23-02-2021 [17:42] - Pers | Link:

Witam w gronie warczących, wierzgających i plujących płaskoziemców :)

Obrazek użytkownika Roz Sądek

23-02-2021 [20:33] - Roz Sądek | Link:

@Pers
Pan tu nie jest od witania. Pan z Pana pomyślunkiem może być co najwyżej Rezonatorem, ale oczywiście po wcześniejszym złożeniu wniosku przez zwierzchników i zatwierdzeniu przez Planetę.
 

Obrazek użytkownika Pers

23-02-2021 [21:38] - Pers | Link:

"Pan z Pana pomyślunkiem "

A kim ty jesteś, żeby oceniać mój "pomyślunek"?
Chcesz, żebym zaczął być niegrzeczny?

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

23-02-2021 [21:16] - Zygmunt Korus | Link:

Całe szczęście, że trefnisie rządowi nie mają dostępu do strzykawek, bo by nas tutaj połapali w kaftany i dalejże wyszczepiać...! Ale już rządowi decydenci są naprawdę groźni w tym osaczaniu "odszczepieńców". Zobaczymy jak długo będzie nam się udawać wymigiwać spod tych coraz bardziej uszczelnianych restrykcji...

Obrazek użytkownika mada

24-02-2021 [10:49] - mada | Link:

Ile razy mam mówić, że Ziemia jest wklęsła. 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

23-02-2021 [18:18] - NASZ_HENRY | Link:

Jak PiS się nie opamięta z tymi maseczkami, to dostanie takiego kopa, że wyląduje na Marsie ☺☻

 

Obrazek użytkownika Roz Sądek

23-02-2021 [20:43] - Roz Sądek | Link:

@NASZ_HENRY:
Jak PiS się nie opamięta z tymi maseczkami, to dostanie takiego kopa, że wyląduje na Marsie
======
Taaaa. Jeszcze z 2, 3 tak odważne wpisy i awansuje Pan na stanowisko. Jakie? To się okaże.
 

#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

24-02-2021 [11:09] - NASZ_HENRY | Link:

Widać wyraźnie, że @Roz Sądek utracił rozsądek i komunikacyjne umiejętności:
"#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }" ☺☻
 

Obrazek użytkownika mada

23-02-2021 [18:24] - mada | Link:

Tu nie chodzi o dobre samopoczucie, tu chodzi o życie.

Obrazek użytkownika Marek1taki

23-02-2021 [18:50] - Marek1taki | Link:

Zwłaszcza, że zdrowych dzieci ta choroba nie dotyczy a pełnią pożyteczna rolę w przekazywaniu odporności z pominięciem szczepień. A właśnie z pominięciem szczepień...

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

23-02-2021 [20:59] - Zygmunt Korus | Link:

Tu jest film o szczepieniu dzieci, ale nie na YT, więc nie mam go jak "wkleić" do wglądu: https://www.facebook.com/watch...
Koniecznie wysłuchać argumentacji profesora, byłego posła...

Obrazek użytkownika Marek1taki

25-02-2021 [08:58] - Marek1taki | Link:

Nie jestem przekonany do argumentacji bo dawki metali są śladowe i dawniej też były w szczepionkach.
Ok.2000-2005r. zacząłem być pytany, którymi szczepionkami szczepić dzieci. Pojawiła się możliwość dopłaty do nowszych lepszych. Nie miałem zdania, to nie moja działka, i odsyłałem do pediatrów. Dopiero w ostatnich 3 latach przypadkowo dowiadywałem się na marginesie rozmowy o powikłaniach ciężkich. Może to przypadek ale nigdy wcześniej nie dowiedziałem się o autyzmie, porażeniu mózgowym i ciężkim zapaleniu stawów po szczepionce poliwalentnej, chyba 7-walentnej, oraz na pneumokoki. Za mało by uogólniać ale b.poważne ostrzeżenie.
Ok.2000r. dochodziło do poważnych przekształceń własnościowych firm farmaceutycznych. To mogło nie być bez znaczenia.

Obrazek użytkownika Jan1797

24-02-2021 [20:36] - Jan1797 | Link:

Pamiętam, jak nas rozegrano na początku lat dziewięćdziesiątych, tak towarzycho - wiem; )
https://wpolityce.pl/polityka/...                         Relacje z USA będą zbudować na nowo :))
Ad meritum,
„Raport donosi, że dzieci noszą maski.........................., dlaczego musimy je nosić"
To wszystko w Niemczech, skąd więc tytuł odwołujący się „d.rn.ch rodziców” u nas?
Jest w Hiszpanii wyspa pominięta przez wirusa, warto poczytać (szparagowi mogą zapisać);
"zadecydował zdrowy rozsądek i odcięcie się od świata wysepki." https://gazetalubuska.pl/ta-hi...
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

23-02-2021 [21:27] - Pani Anna | Link:

Ja pamietam, ze w czasach, kiedy bylam dzieckiem niektore mamy w czasie mrozow zawiazywaly dzieciom szaliki na twarzach oslaniajac usta oraz nos i jak lekarze to zwalczali... Mowili, ze najzimniejsze powietrze nie szkodzi tak, jak wydychana i wdychana z powrotem wilgoc. Nie do wiary,  jak zmienila sie medycyna przez ostatnie miesiace.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

24-02-2021 [00:52] - Roz Sądek | Link:

@Autor
Natalia Malessa
Badania Uniwerytetu Witten dotyczące skutków noszenia masek u dzieci
=============
Najbardziej intrygująca z całego Pana artykułu jest wyboldowana Natalia Malessa. Jeśli to ma być konkurencja do Waszej czołowej intelektualistki, @Pani Anny, to protestuję - chyba, że z polecenia Planety. To co innego, wiem, wtedy mogę sobie protestować do woli.
Pod artykułem jest w tej chwili 9 komentarzy na tę samą nutę, więc muszę spytać, kto Wam to kleci, bo jest coraz gorzej. Owszem, dyspozycje z Planety ze względu na odległość są niekiedy przekłamane, ale żeby aż tak się kompromitowali, to niemożliwe.
Panie Korus, autorzy ankiety dr med. Silke Schwarz i prof. dr med. David Martin z Uniiwersytetu Witten/Herdecke po jej analizie dali takie zalecenie:
"Z korzyścią dla dzieci rodzice, nauczyciele i wychowawcy powinni wyrażać pozytywne nastawienie do masek tak długo, jak jest to konieczne. Dzieci, które mają problemy z maską, należy traktować poważnie i nie należy ich wykluczać społecznie ani wywierać na nie presji. Szkody, które mogą wyniknąć z przymusu, muszą być proporcjonalne do wzrostu ryzyka wynikającego z braku noszenia maski."

I jeszcze podsumowanie analizy:
"68% of submitters reported that their children complained about wearing masks.
BUT: this is a side effect registry, similar to the Paul Ehrlich Vaccine Side Effect Registry. Therefore, people whose children do not have side effects are are also less likely to participate in this survey. Thus, there is a systematic overweighting of those reporting complaints. The link to the registry also reached social media forums that criticize the government’s Corona protections, which is reflected in reflected in the attitudes expressed about the government’s Corona protection measures.
The information relates to suspected cases of side effects, i.e. events that have been observed by your parents but are not necessarily related to or caused by the mask. They are therefore initially conjectures whose causal relationship must be verified.
The most frequently expressed side effects included irritability (60%), headaches (53%), difficulty concentrating (50%), less cheerfulness (49%), dislike of school/kindergarten (44%), malaise (42%) impairment in learning (38%), and drowsiness/fatigue (37%). In addition, 25% of children developed new anxiety. These symptoms may reflect the children’s overall situation and are not necessarily caused by the mask alone. (podkreślenia moje)

Panie Korus, co Pan na to? Swoich wprowadza Pan w maliny? Kto Panu ten tekst wysmarował, Malessa?
 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

24-02-2021 [10:44] - Zygmunt Korus | Link:

Niektóre dzieci potrafią przetrwać wszystko, nawet najbardziej terminalne warunki, co wyszło z badań pooświęcimskich... A jakie wnioski z owych porażających procentów mieli na koniec zapodać oficjelom obawiający się o swe posady lekarze niemieccy? Za komuny też się tak przemycało prawdę - znam to z życia. Jestem stuprocentowym wyznawcą teorii spiskowych. Proszę wskazać jakieś dementi obalające którąś. W lipcu 2012 roku na tym forum opisałem stan dzisiejszy w tekście pt. "Depopulacja igłami", o którym zapomniałem, a na co mi zwrócili uwagę czytelnicy poprzez nagły skok licznika wejść. Proszę sobie wyszukać nazwy firm z tamtych lat, czym się teraz zajmują, maczając już wówczas brudne paluchy w przygotowywaniu tego kowidowego szaleństwa.
https://naszeblogi.pl/30620-de...

Obrazek użytkownika Pani Anna

24-02-2021 [09:02] - Pani Anna | Link:

W porownaniu do naszych niemieckie dzieci i tak  nie maja az tak zle. Od poniedzialku wszystkie landy otworzyly z powrotem szkoly, dzieci sa wiec wsrod rowiesnikow, czegos tam sie jednak ucza, a po lekcjach, przy tej wiosennej pogodzie biegaja, bawia sie i szaleja BEZ MASEK na podworkach, boiskach i placach zabaw az sie robi calkiem ciemno. Odreagowuja to cale szalenstwo, a i doroslym jest milo posluchac odglosow prawdziwego zycia.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

24-02-2021 [11:44] - Roz Sądek | Link:

@Pani Anna
Pani Anno, po znajomości i między nami: niech Pani szybko wrzuci coś oryginalnego, bo coś mi się wydaje, że na Pani miejsce próbują wepchnąć Natalię Malessa. Nie wiem jak to się skończy, ale niech się Pani nie daje, a w tej pokoleniowej rozgrywce trzymam za Panią kciuki!

Obrazek użytkownika Pani Anna

24-02-2021 [15:58] - Pani Anna | Link:

@Roz
Jest Pan holubiony przez admina, zeby sie Pan znowu przypadkiem nie rozryczal, wiec kmentarze skierowane do Pana rzadko przechodza, ale powiem tylko tyle, ze Pan moze byc spokojny o swoj wirtualny byt, pozyteczni i... ci zawsze sa potrzebni (co nie znaczy, ze niezastapieni).

Obrazek użytkownika Pani Anna

24-02-2021 [12:06] - Pani Anna | Link:

Zapomnialam dodac, ze wkrotce takie wlasnie proste przyjemnosci jak widok bawiacych sie beztrosko dzieci bez kagancow na buziach bedzie TYLKO DLA WYBRANYCH. Cos nam to przypomina?

Obrazek użytkownika Roz Sądek

24-02-2021 [13:53] - Roz Sądek | Link:

@Autor
A jakie wnioski z owych porażających procentów mieli na koniec zapodać oficjelom obawiający się o swe posady lekarze niemieccy?
=====
Panie Korus, nich Pan już nie brnie dalej, w tego fake newsa, którego Pan wkleił z innego polskiego portalu. Skorzystanie z wyszukiwarki pozwala błyskawicznie stwierdzić, że tylko w Polsce do wyników ankiety dodano nieprawdziwe, inne niż autorów ankiety wnioski. Pominięto całkowicie ich uwagi i wynikające z ankiety zalecenia. Pominięto zastrzeżenie autorów, że ankieta była anonimowa, tzn. każdy mógł określić się jako nauczyciel, rodzic czy lekarz i że jedyną jej formą był formularz na stronie www. Pominięto uwagi, że już trakcie trwania ankiety autorzy stwierdzili gros linków do niej na stronach organizacji negujących noszenie maseczek i istnienie samego wirusa. 
Panie Korus, kolportuje Pan fake newsa podając jego źródło. Czy fake kolportowany z podaniem linku to już nie fake? To już jest w porządku? Zresztą, co tam, u Pana i tak nie jest najgorzej, na innym portalu do tego fake dodają zdjęcie pomnika dzieci, które 10 czerwca 1942 r. zginęły w masakrze we wsi Lidice.
 

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

24-02-2021 [08:39] - rolnik z mazur | Link:

@ Zygmuncie, 
Prawda się przebije. Fakt, że ciężko patrzeć na małe dzieci w kagańcach. Pzdr

Obrazek użytkownika Roz Sądek

25-02-2021 [12:04] - Roz Sądek | Link:

@rolnik z mazur
Oczom nie wierzę. Nie wierzę! Gość do gościa, który kolportuje fake newsa z sfałszowaną analizą ankiety pisze: "@Zygmuncie Prawda się przebije."
Toż to jest nie tyle gwóźdź tego wątku. To jest gwóźdź rocznej antywirusowej i antyszczepionkowej dyskusji na NB.  

Obrazek użytkownika sake3

24-02-2021 [11:23] - sake3 | Link:

Tylko tyle macie zastrzeżeń do szkół?Maseczki,maseczki,maseczki........Nie obchodzą was programy nauczania,nie macie żadnych uwag,nie obchodzi was jak będą wyglądały matury?Ani to,że wasze dziesięcioletnie dzieci biegają dźwigając transparenty za panią Lempart?Że wydzierają się na protestach ,,aborcja jest ok?''Sprawdzacie zeszyty,pomagacie w nauce?Nie?To zróbcie to chociaż raz zamiast nieustannie ględzić o maseczkach. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

24-02-2021 [12:12] - Pani Anna | Link:

@sake 
Jakich programow? Jakiej nauki, zdalnej? Obudz sie kobieto i przestan gledzic.

Obrazek użytkownika sake3

24-02-2021 [13:51] - sake3 | Link:

@ Pani Anna.....Od ględenia to jest na NB szanowna Pani.I chocbym nie wiem jak się starała to Pani ględzenia,szczucia i jatrzenia nie przeskoczę.Pozostaję mi tylko chylić czoła.

Obrazek użytkownika mada

24-02-2021 [15:13] - mada | Link:

sake3
Nosić maseczki albo nie nosić. Wygląda na to , że to jest najbardziej zawiły problem, który potrafią jeszcze zrozumieć.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

24-02-2021 [11:51] - NASZ_HENRY | Link:

Nie ma przypadków:
https://spidersweb.pl/bizblog/ciech-maseczki/
Najlepsze są wielokrotnego użytku maseczki jednorazowe  spółki  Niedzielski & Kulczyk ☺☻
 

Obrazek użytkownika terenia

24-02-2021 [16:51] - terenia | Link:

"wielokrotnego użytku maseczki jednorazowe  spółki  Niedzielski & Kulczyk ☺☻" celna uwaga....Ciech podaje,że mogą owe maseczki być używane do 8 godz.
 ps.poza tematem ,niemniej... coś się zamyka i coś się otwiera ,to tak a propos obostrzeń  https://www.wiadomoscihandlowe... 

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-02-2021 [22:25] - Marek1taki | Link:

Pamiętam z lat 80tych, ze strzykawki jednorazowe wytrzymywały kilkanaście sterylizacji.
To były piękne czasy :-)
Uwielbiałem zapach lizolu o poranku.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

25-02-2021 [08:16] - NASZ_HENRY | Link:

To były piękne czasy, ten nasz barak był najweselszy w całym obozie ☺☻
 

Obrazek użytkownika Roz Sądek

25-02-2021 [11:52] - Roz Sądek | Link:

@Marek1taki
 Uwielbiałem zapach lizolu o poranku.
=======
To wyjaśnia wszystko.
Lizol:  pochodna fenolu, a konkretnie mieszanina 2-, 3- i 4-metylofenolu.... Jak większość pochodnych fenolu, jest toksyczny dla ludzi, w różnych stężeniach może powodować oparzenia skóry...Wdychanie oparów powoduje zawroty głowy, a dłuższa ekspozycja uszkodzenie błony śluzowej nosa i gardła.... Jako fenol ma potwierdzone szkodliwe działanie na układ nerwowy.... Nawracające migreny i dolegliwości żołądkowe będące wynikiem oddziaływania fenoli..... itd itp.
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

25-02-2021 [17:19] - Marek1taki | Link:

Gówno wicie Hipolicie.
Lizol był skuteczny. Tylko patrzeć jak doczepią ogonek (jak DDT) i opatentują by sprzedać 10x drożej.
Właśnie wróciła stara, sprawdzona, XIX wieczna niemiecka chemia, czyli podchloryn sodu.
Polecam "Czas apokalipsy" w czasach apokalipsy.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

25-02-2021 [11:56] - Zygmunt Korus | Link:

@terenia
https://www.wiadomoscihandlowe.pl
Wniosek z przytoczonego linku (że polskie kawiarnie padają, a izraelskie się teraz u nas otwiera): I tak będzie w innych branżach: na "spalonej ziemi", kiedy po "plandemii" nasza infrastruktura zostanie zdewastowana, na jej miejsce, już za grosze, żydowska będzie powstawać; także jako mosadowskie punkty wywiadu i hasbary. C.b.d.p. (co było do przewidzenia).

Obrazek użytkownika Marek1taki

25-02-2021 [09:03] - Marek1taki | Link:

Link nie otwiera się ale może list premiera Kaczyńskiego do Izraelian był tylko w kwestii formalnej?
https://www.bibula.com/?p=123182

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

25-02-2021 [11:57] - Zygmunt Korus | Link:

Poprawiłem odnośnik. Powinno być już dobrze. O sprawie ostro wypowiada się Gadowski w ostatnim komentarzu. Polecam.

Obrazek użytkownika Pers

25-02-2021 [09:29] - Pers | Link:

Fakt. Ale @zgdyni będzie sie cieszył. Skoro dla niego Ida to "dzieło sztuki"... Jak im dobrze pójdzie to będzie mógł wpaść na koszerną flache.