Braun, czyli 12% Polski w Danzigu

Co piszą inni? Ano poczytajcie. Lubię takie teksty: emocjonalne, dosadne, dobre pod względem językowym. Sam ongiś coś takiego popełniłem pt. Polactwo za oknem (vide: https://naszeblogi.pl/2090-pol... ). Autor o nicku "PodziemnyRycerz" na blogu "Polska racja stanu" widać, że ma Gdańsk w małym palcu, więc wie o czym mówi i dlaczego wali na odlew bez ogródek. Kieruje się mottem z George'a Orwella: "Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów, nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami".
Ja nie znam stosunków lokalnych w Trójmieście. Wiem natomiast co stadne, bezmyślne głosowanie w Warsiawce spowodowało złego, z czym mamy obecnie do czynienia (mam wymieniać?), i nie wiadomo kiedy i jak to całe bezeceństwo będzie można odkręcić?
Korci mnie jednak zadanie pytania: jak obecna władza będzie sobie radziła w przyszłości z przeszłością owej pani z Układu Gdańskiego?

PodziemnyRycerz
ZWYCIĘSTWO UKŁADU GDAŃSKIEGO

82 procent bydła przybiło kolejny gwóźdź do trumny z Polską i Polakami w środku.
Westerplatte padło. Danzig wzięty bez jednego wystrzału. Oleksandra D. zastąpi św. Adamowicza, który podczas światełka do nieba został posłany do piekła, tudzież uciekł jak Jan K. widziany w Egipcie.
Miasta zazwyczaj głosują za tym, "żeby było tak jak było", lokalne sitwy są żywotnie zainteresowane trwaniem brudnych układów, a pożyteczni idioci zaorani i scweleni umysłowo nie ogarniają o co chodzi.
Oleksandra D. mogłaby być istotnym świadkiem w procesie sądowym układu gdańskiego, o istnieniu którego informowała pewna 3-literowa warszawska służba już 2012 roku
wpolityce.pl/polityka/386232-tylko-u-nas-krajewski-prezentuje-notatke-abw-z-2012-r-ktora-opisuje-gdanski-uklad-w-sadownictwie-wideo
Zamiast prawdziwie dobrej zmiany mamy kontynuację układu gdańskiego, z marionetką D. na fasadzie, Danzig jako wiernopoddańczy ośrodek niemiecki, co doskonale widać na przykładzie złodziejskiej prywatyzacji spółki GPEC 
niewygodne.info.pl/artykul9/04524-Zapomniana-prywatyzacja-GPEC-u.htm
typowa prywatyzacja rodem z lat 90-tych, zrealizowana przez św. Adamowicza, spod tej samej ciemnej gwiazdy jak jego pobratymcy z platformy UBywatelskiej Balcerowicz, Lewandowski i reszta łotrów. W nagrodę za złodziejstwo św. Adamowicz dostał posadę w Radzie Nadzorczej, gdzie zarobił milion złotych.
 
Oleksandrę D. poparł zawodowy sodomita, tęczowy piesek, przedstawiciel cywilizacji śmierci Biedroń (pierwszy pedał IIIRP), który zasłynął z tego, że zaorał Słupsk. Zatem pod wodzą lewackiej sitwy finansowane będą dewiacyjne pakiety równościowe, wprowadzające pedofilię do szkół, obrabiające młodzież na paligłupów i dewiantów, w ramach eurokołchozowego postępu i nowoczesności. Czyli tęczowy Gdańsk róbta co chceta.
Nawet cesarz euroburdelu Donald TW Oskar Tusk (po kaszubsku kundel) namaścił marionetkę D. jako preziową miasta Danzig. Wszystko zostaje w rękach międzynarodowej mafii.
D. poparli również wybitni kryminaliści obozu zdrady, owczarków niemieckich, jak prawomocnie skazana Zdanowska z Łodzi, oraz pederasta Trzaskowski, który za LGBT+ powinien wylądować w prokuraturze z art. 208b kk. propagowanie pedofilii.
Oleksandra D. bezczelnie i pogardliwie unikała debaty, wiedząc, że w ciągu kilkunastu minut zostałaby zaorana przez kontrkandydatów, mając gębę pełną słabych, obłudnych frazesów. Kandydatka komitetu "Wszystko dla Danzig" jest gwarantką dalszego trwania układu gdańskiego.
 
Od początku była to kandydatura nielegalna, na co zwracał uwagę Grzegorz Braun. Doszło bowiem do złamania art. 95 par. 3 Kodeksu Wyborczego, który mówi o tym, że "Nazwa i skrót nazwy komitetu wyborczego wyborców muszą być różne od nazw lub skrótu nazw partii politycznych lub organizacji, wpisanych odpowiednio do ewidencji lub rejestru, prowadzonych przez właściwy organ". W przypadku pani D. zapis ten został złamany. PKW nakazała zmianę nazwy komitetu, a podpisy zebrane pod nielegalnym szyldem zostały zaliczone (klasyka bantustanu). Żeby było śmieszniej miało to miejsce w momencie, kiedy minął już termin rejestracji komitetów! Po złożeniu zażalenia na decyzję gdańskiej PKW, Sąd Najwyższy a jakże  stanął po stronie... układu gdańskiego, jakby inaczej. W ten sposób doszło do odejścia od prawa kodeksowego na rzecz prawa uznaniowego. Pozdrowienia dla nadzwyczajnej kasty. Klasyka gatunku postPRLowskiej bandyterki sędziowsko-urzędniczej.
 
Danzig pozostaje na kursie i ścieżce, niestety nie jest to ani polski kurs, ani polska ścieżka. Pytanie czy Oleksandra D. podobnie jak bandzior Adamowicz będzie wyrzucała wstrętnych faszystowskich gojów z mieszkań i traktowała ludzi w taki sam sposób (mieszkanka Gdańska skierowała do Adamowicza słowa, że nie przeżyje podwyżki czynszu o 300%, na co folksdojcz odparł, że przyśle jej wieniec na pogrzeb).
Najwyraźniej polskojęzyczni gdańszczanie w 82 procentach Polakami nie są, ani się nimi nie czują oraz Polakami być nie chcą. Ostatni niech zgasi światło.

Źródło: https://polska-racja-stanu.neo...

Tekst z prawem pierwodruku przewidzianym dla tygodnika na obczyźnie "Głos" nr 11 (13-19.03.2019 r.) Toronto / Nowy Jork.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Gniewko

04-03-2019 [16:29] - Gniewko | Link:

Załamać się idzie ! Jest jednak nadzieja @KONFEDERACA i na nią trzeba głosować, bo PiS to nie jest „DobraZmiana” tylko „TchórzliwaZmiana” i na nich nie można liczyć, że powstrzymają tych degeneratów antypolskich.

Obrazek użytkownika paparazzi

04-03-2019 [17:12] - paparazzi | Link:

Fajny tekst. Ale pan przywalił kłonicą. Jak tym ludziom nie wstyd. Po prostu nie wierzą ze można żyć normalnie. O tempora mores.

Obrazek użytkownika Ptr

04-03-2019 [19:27] - Ptr | Link:

Pierwszym katolikiem Polski jest ....Grzegorz Braun. 
W pierwszej kolejności powołani powinni się nad tym zastanowić. 
Widać ,że jest jakaś hierarchia podległości, poważania, posiadania, pozycji, która rządzi wolą miasta. Wszystko dla miasta. A miasto dla Europy. Co dla Polski ? Co dla Boga ? 
Już nawet niektórzy kapłani postrzegają siebie jako wiernych społecznej hierarchii miejskiej , a nie słudzy królestwa niebieskiego. 
Czy warto rezygnować z życia osobistego  na rzecz kapłaństwa po to , aby być jakimś społecznym urzędnikiem miejskim na odcinku celebracji duchowych ? 
Coż, konkretem jest posiadanie , władza, hierarchia społeczna, byt. Jakieś słowa z zewnątrz nie mają znaczenia. Półmrok trwa już tak długo, że wszystkim wydaje się być jasnością.  
 

Obrazek użytkownika maxilampus

04-03-2019 [19:39] - maxilampus | Link:

Panie Zygmuncie skad ten pesymizm ?
12 % Brauna w Gdansku to doskonaly wynik ! Czlowiek ktoremu przyprawiono krzywy garb i zrobiono potwora zaistnial na politycznej mapie...Prosze sobie wyobrazic ile moze ugrac w bardziej sprzyjajacych warunkach..Dla nas Obozu Patriotycznego wszystko lepsze niz Partia Oszustow,Stronnictwo Lewicowych Dupkow czy Partia Bojazliwych Socjalistow ..
Z tymi  cyframi to on by sie znalazl w Sejmie..Dac mu szanse,,niczym nie ryzykujemy...Ja z przyjaciolmi mialem olac wybory..Po wczorajszym zadecydowlismy pojsc i na nich zaglosowac...Pokazac wala masonom,ze mamy wybor i mozemy glosowac na kogos innego..
ps. prosze zwrocic uwage na wrzaski oburzenia i szyderstwa ktore sie przetaczaja ze strony faszysto-komunistow i Bojazliwych Socjalistow...Nowe idzie !!

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

05-03-2019 [00:24] - Zygmunt Korus | Link:

Zauważył to już Marek Mojsiewicz w tekście obok. Może i racja, że Grzegorz Braun rokuje skuteczność, jaką winien mieć każdy dobry reżyser, bo to przecież taki "całościowy" zawód połączony z talentem. Czy znamy jakichś ważnych mężów stanu, którzy do polityki na poważnie weszli jako reżyserzy i odnieśli sukcesy na szczytach władzy? Nikt mi nie przychodzi na myśl. Jedynie aktorzy.

Obrazek użytkownika maxilampus

05-03-2019 [01:23] - maxilampus | Link:

Pieresze nazwisko ,ktore przyszlo mi do glowy to Ronald Regan...Sa nawet do siebie podobni w konstrukcji psychicznej...Pamietam jak pluli na Regana przed wyborami..robili z niego posmiewisko...tak jak z Brauna. Polska potrzebuje ludzi do rzadzenia, spoza kliki "konstruktywnej opozycji" z Magdalenki...
Arnold Schwarceneger,Jan Pawel II.Donald Trump,etc.etc..

Obrazek użytkownika xena2012

04-03-2019 [20:04] - xena2012 | Link:

Zamiast obciążac winą Dobra Zmianę należy zastanowić sie nad kondycją obywatelską Gdańszczan. Skoro wystarcza im ciepła woda w kranie i swiadomość stopniowego oddalania sie od Polski,jeśli nie przeraza ich gdański układ mafijny to nad czym tu deliberujemy?Na marazm,brak patiotyzmu żadna zmiana chocby jak dobra nic nie wskóra.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-03-2019 [22:20] - Imć Waszeć | Link:

Co tez Pani wygaduje? Jeśli w Gdańsku rzeczywiście rządzi jakiś układ mafijny, to znaczy tylko to, że PIS guzik robi w sprawie rządzenia państwem. Czyli pozwala działać mafiom. Czy teraz będzie się aresztować powiatowych terrorystów, którzy chcieli podpalić osiedlowy śmietnik i pochwalili się tym na Twitterze, bo strach brązowi służbom portki w sprawie Gdańska i reszty miast? Ładnie się zaczyna ten sezon wyborczy.

Obrazek użytkownika maxilampus

04-03-2019 [22:56] - maxilampus | Link:

Oni w Gdansku w d...e maja "ciepla wode"..Ich standard zycia dalej ni reszta Polski..Zlodziejstwo i uczestnictwo w Mafi,,kolaboracja z Germanskimi Faszystami najwyrazniej rowniez poplaca..Jezli dodamy do tego "Wałki "ktore robia z zaprzyjazniona Sowiecka enklawa to mamy jasny obraz zrodel tego dobrobytu..A co Kaczynski robi ? To co  potrafi najlepiej..Poddaje sie bez walki ..i chowa glowe w piasek..Metoda "Na strusia" to jego linia poliryczna .kuzwa az klac sie chce..Gdzie ja mialem rozum przez te lata ????

Obrazek użytkownika Ptr

05-03-2019 [00:07] - Ptr | Link:

Dobra zmiana chce być dobra nie tylko dla dobrych. Bardzo ambitnie.  Opozycja może nie akceptować programu, może nie akceptować ludzi, którzy rządzą. A co  jak nie akceptują fundamentów cywilizacji , tożsamości narodowej, suwerenności państwa ?  I w rzeczywistości przekłada się to na pogardę dla obyczajów demokratycznych, dla historii, religii, ludowego pochodzenia. To wykracza poza koncepcję własnej , krajowej  normalnej opozycji. Jeżeli władza to zaakceptuje , to tak jakby w tym uczestniczyła. Zaniechanie jakiegoś działania ze strony władzy jest tu godne kary. W tym problem.
Zareagował tylko sam Braun. Może PiS tego nie rozumie. PiS nie chce tego widzieć , nie chce tego słyszeć. 
W państwie jest utajona choroba , która nie pragnie niczego innego jak tylko jak najszybciej ogarnąć cały organizm. I tylko nieliczni biją na alarm. 

Obrazek użytkownika maxilampus

05-03-2019 [12:25] - maxilampus | Link:

..."To wykracza poza koncepcję własnej , krajowej  normalnej opozycji "..To sa stworzone i oplacane przez Niemcow zorganizowane grupy kolaborantow..V Kolumna Germanska w Polsce...Taka Sowiecka agentura jest SLD+PSL...Biedron,KOD i reszta to Agentury Sorosa + Globalisci..( Banksterstwo)..
Nie potrzeba jakies specjalnej wiedzy aby tego nie widziec czy nierozumiec..Wiec nalezy uznac ,ze Kaczynski i jego Socjalistyczna partia widzi to rowniez..i AKCEPTUJE ten stan..
Wniosek logiczny nasuwa sie sam..
Nie mozna zapominac o Dudzie..On boroczek ostatnio usunal sie z radaru...zniknal sie..Intresy kogo on reprezentuje ..Polakow,Polski ?....Ostanio zaskarżył do Trybunału Konstytucyjnego przepis Ustawy 2.0 dot. zatrudniania sędziów na uczelniach..i jakos cicho o tym...Boroczek tak jest przejety "swoboda uczelni"w decydowaniu, kto i o czym ma nauczać....ingeruje nie tylko w autonomię instytucjonalną, ale — co uznaję za fundamentalne — także w autonomię materialną szkoły wyższej". - Ograniczając swobodę uczelni w decydowaniu, kto i o czym ma nauczać, podważa istotę akademickiej wolności badań naukowych, nauczania i bycia nauczanym" - zaznaczył...

Obrazek użytkownika Marek1taki

04-03-2019 [20:38] - Marek1taki | Link:

Głosować na Dulkiewicz po poparciu przez Biedronia to jak kupować Mercedesa:
https://nczas.com/2019/03/04/c...

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

04-03-2019 [23:57] - hr.Levak-Levatzky | Link:

SzPan Korus popisuje się na swoim profilu bardzo bogatym życiem polityczno-publicystyczno-dziennikarsko-męczeńsko (za PRL!) – translatorsko (poliglota!) – redaktorsko - wystawienniczo – kolekcjonersko – etc… Przed tak zasłużonym (i odznaczonym!) obywatelem, działaczem, a zwłaszcza  wysokiej klasy erudytą, jeno szapoba z głowy trza zdjąć, jak mawiają Białorusini. I dlatego, że  w żadne ze słów tekstu przez Pana Korusa o sobie napisanego nie  wątpię (zresztą jego przeszłość poznałem trochę już wcześniej), dlatego właśnie nadziwić się nie mogę nad tekstem szkalującym i obrażającym Polaków nie tylko cytatami z innego autora (o ile to jest cytat). Nie trzeba chyba  obszerniej uzasadniać mojego oburzenia, wystarczy zacytować:
 
Wiem natomiast co stadne, bezmyślne głosowanie w Warsiawce spowodowało złego, z czym mamy obecnie do czynienia (… ) i jak to całe bezeceństwo będzie można odkręcić?

I haniebne cytaty ponoć z innego autora (wytłuszczenia moje: L-L):
 
82 procent bydła przybiło kolejny gwóźdź do trumny z Polską i Polakami w środku.
Miasta zazwyczaj głosują za tym, "żeby było tak jak było", lokalne sitwy są żywotnie zainteresowane trwaniem brudnych układów, a pożyteczni idioci zaorani i scweleni umysłowo nie ogarniają o co chodzi.
 
Oleksandrę D. poparł zawodowy sodomita, tęczowy piesek, przedstawiciel cywilizacji śmierci Biedroń
 
D. poparli również wybitni kryminaliści obozu zdrady, owczarków niemieckich, jak prawomocnie skazana Zdanowska z Łodzi, oraz pederasta Trzaskowski,
 

Pytanie czy Oleksandra D. podobnie jak bandzior Adamowicz będzie wyrzucała wstrętnych faszystowskich gojów z mieszkań
 
Najwyraźniej polskojęzyczni gdańszczanie w 82 procentach Polakami nie są, ani się nimi nie czują oraz Polakami być nie chcą
 
Wystarczy? Nie mogę pojąć, jak ktoś taki, jak Pan nie  wstydzi się na swoim blogu pisać, albo nawet tylko cytować tak  haniebne kalumnie obrażające tysiące, nawet setki tysięcy Polaków! I siać alej tę wstrętną, prymitywną nienawiść, czego dowodem są owe  „komentarze” pod Pańskim tekstem.
 
 

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

05-03-2019 [20:53] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sz.Panie Zygmuncie!
Nadal będzie Pan udawał, że jest Pan w całkowitym porządku zamieściwszy ten tekst? Trudno mi uwierzyć...

Obrazek użytkownika Teofila77

05-03-2019 [21:21] - Teofila77 | Link:

Ale o co się Pan burzy - o prawdę, czy że tak dosadnie opisana? 

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

05-03-2019 [08:41] - Zygmunt Korus | Link:

Tak ogólnie... co dalej?
Braun głosił, że traktuje swój "przebieg gdański" jak poligon. Praktycznie dobre rozeznanie w układzie wrocławskim przeniósł na Wybrzeże, bo to przecież to samo: mafia jest zawsze polityczna, a obie strefy są zgermanizowane. Teraz przystąpi do ataku na Brukselę, potem na stolicę. Strategia dobra, na ten czas doskonała. Na jesień pan Grzegorz będzie już politykiem całą gębą. Ciekawym tylko co zrobi z Kurwinkiem u boku? Zwłaszcza, że sam (znaczy się GB) do JKM się przylepił, gdy Konfederacja już zaistniała. Bo agent z zadaniem rozwalania idei wznoszących nie będzie zasypiał gruszek w popiele... i zapewne będzie chciał w jakimś przełomowym, strategicznym momencie wydać z siebie zawstydzający partnera pierd. [Abandonacja się kłania; vide:https://naszeblogi.pl/51799-pi... ]  Braun musi poważnie o tym pomyśleć i mieć się na baczności, by Kurwinka zneutralizować w odpowiednim momencie. Pożyjemy, zobaczymy

Obrazek użytkownika xena2012

05-03-2019 [09:24] - xena2012 | Link:

Korwin ma to do siebie,że wcześniej czy później rozwali ugrupowanie.Nie dlatego że jest jak mówią agentem tylko narcyzem pozującym na oryginała choć trzeba powiedzieć że inteligentnym.Jego filozofia to wyróznianie sie z tłumu.

Obrazek użytkownika Art

05-03-2019 [16:24] - Art | Link:

Wszyscy mają dobre rady dla G.Brauna, ale przekornie zapytam: a czy wpłaciliście jakieś pieniążki na jego konto wyborcze? Nieważne ile, ale czy wpłaciliście? Bez pieniędzy dzisiaj to nawet w Koziej Wólce wybory są nie do wygrania, a co dopiero w mateczniku złodziei z PO. Brawo Braun-przyszły prezydent Polski.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

05-03-2019 [16:54] - zbieracz śmieci | Link:

Konfederacja to pięciu "tenorów" można by rzec ale tak naprawdę to jeden Braun ma jaja a reszta śpiewa kontraltem jak kastraci z chóru papieskiego i to fałszywie !