Moje wielkie rozczarowanie PiSem...

Od 2005 nieprzerwanie wspierałem PiS. Należałem do grupy "betonowego elektoratu". Tacy jak my nieśli PiS na plecach w najgorszych chwilach, gdy 8 lat rządziła PO. Dziś jednak coś pękło.

Nie jestem w stanie bezgranicznie ufać Kaczyńskiemu. Ja, Piłsudczyk, widziałem w nim wielkiego lidera. Jak wielu myślałem, że jest nieomylny - choć było wiadome, że rękę do ludzi miał fatalną. Michał Kamiński, Radosław Sikorski czy teraz Andrzej Duda - Kaczyński nie potrafił nigdy czytać ludzi. Coś co fenomenalnie potrafił Piłsudski. Dziś Kaczyński rozczarował mnie ponownie...

Jak ktoś kto aspiruje do roli wielkie lidera może ulegać presji Andrzeja Dudy i wywalić z rządu NAJLEPSZEGO ministra, Antoniego Macierewicza? Kaczyński dosłownie wystrugał z patyka prezydenta Dudę. Andrzeja Dudę rozpoznawało 6% wyborców - a reszta w najlepszym wypadku, myliła z szefem Solidarności. Jeśli ktoś taki jak Duda ogrywa Kaczyńskiego, to ja wycofuję swoje poparcie dla Kaczyńskiego. Piłsudski nigdy nie pozwoliłby na to, aby to Kasztanka mówiła mu gdzie ma jechać....Oczywiście zaraz znajdą się obrońcy i teorie o tym, jak to za usunięciem Macierewicza kryje się chytry plan... niema żadnego planu. Jest Kaczyński któremu NIE CHCE się już walczyć - bo sondaże urosły.

Jest jeszcze ważniejszy aspekt. PiS całkowicie ZIGNOROWAŁ głosy dużej części swego elektoratu stojącego MUREM za Macierewiczem. Elektorat był dobry, gdy trzeba było z opozycji wynieść do stołków. Dziś elektorat już nie jest do niczego potrzebny? Na to wychodzi.

Moje poparcie dla PiS wisi na włosku...wiem, że targają mną emocje i tylko dlatego nie napiszę tego, co teraz czuję, iż powinienem napisać. Ale jedno wiem - MALINIAK jest moim wrogiem. Myślałem, że po Wałęsie i Komorowskim nic więcej się nie przytrafi Polsce..a jednak. Nie ma mojej zgody na system prezydencki. Maliniak nie ma mojego głosu w następnych wyborach, choćby 100 raz wygłosił płomienne przemówienie na grobie jakiegoś "Wyklętego", robiąc z siebie wielkiego patriotę. KONIEC. Sam sobie zgotowałeś ten los Jarku!

Ksawery Meta-Kowalski

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

09-01-2018 [13:30] - Jabe | Link:

To, że piłsudczycy się od tego rządu odwracają, powinno być dla niego rekomendacją. Ja jednak wolę wpierw spytać, co tu jest grane i skąd się właściwie ten nasz Harry Potter wziął. Innymi słowy, kto naprawdę rządzi?

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

09-01-2018 [13:34] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Piłsudski nigdy nie pozwoliłby na to, aby to Kasztanka mówiła mu gdzie ma jechać." Niestety ale w ostatnich miesiącach swego życia Wódz nie za bardzo kumał co się dzieje dookoła niego, stąd kompletny brak zainteresowania idiotycznymi ambicjonalnymi zagrywkami kwartetu Śmiały-Mościcki-Sławoj - Beck. Wypchnięcie tej kamaryli na szczyty nie świadczy o dobrej znajomości ludzkich charakterów.

Obrazek użytkownika adarus2

09-01-2018 [13:40] - adarus2 | Link:

Wygląda na to że ten drugi sort zdał sobie sprawę że nie wróci do władzy ani pod swoim szyldem ani pod jakimś nowym. Plan Petru czy coś innego. Wymiana Szydło na Morawieckiego od początku wydała mi się próbą przejęcia PiS-u od środka. I jak widać to się udaje. Obym się mylił. Obym to źle oceniał. Bo jeśli się nie mylę to biada Polsce. Tracimy właśnie/chyba niepodległość.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

09-01-2018 [14:09] - Zygmunt Korus | Link:

Jestem dymisją Pana Antoniego Macierewicza porażony. Chodzę jak walnięty znienacka obuchem w łeb. Klnę z bezsilności na głos (jestem sam w domu), dlatego nie dziwię się wpisom z bluzgami na forach, bo ciężko jest się pohamować w takim zawodnym, zwrotnym momencie! JK jak zwykle zaskakuje kapitulanctwem. To jakaś skaza na charakterze - dobrze Pan na to w swym wpisie wskazuje. Ongiś napisałem na tym forum, że ten zły rys to spowolnienie woli (i za tym idące niezrozumiałe decyzje) zwane politykowaniem o charakterze ciam-cia-ram-ciam. Jeśli każdy wie, że obiektywnie istnieje względność czasu, to szefowi PiS-u ktoś stale opóźnia zegarek przestawiając wskazówki - z tym, że sobie sam dobiera zegarmistrzów.
Vide:
http://naszeblogi.pl/2094-insu...
http://naszeblogi.pl/2096-posm...
http://naszeblogi.pl/2092-styl...

Obrazek użytkownika 3rdOf9

09-01-2018 [18:42] - 3rdOf9 | Link:

Proszę się opanować. Walkę kończy śmierć. Wszystko inne walkę jedynie przerywa. Co Kaczyński miał zrobić, jeśli mu Duda powiedział, że nie podpisze składu nowego rządu z Macierewiczem?

Też mi niewesoło dzisiaj, ale jednak nie mogę powiedzieć, że nie spodziewałem się tego, co się stało. Co prawda miałem nadzieję, "że jednak nie", no ale cóż. 

Jak to powiedział Gandlaf na naradzie u Elronda: "W zmaganiach z Mroczną Wieżą zdrada była zawsze najtrudniejszym z naszych przeciwników".

Obrazek użytkownika Goral Supreme

09-01-2018 [19:06] - Goral Supreme | Link:

Piprzysz od rzeczy kolego..Kaczynski unikal polaryzacji od 2005..PIS stal sie totalna patologia polityczna..Partia ktora w najwyzszym polapie popularnosci 2-krotnie odwoluje swoj rzad...nie do pomyslenia gdzie indziej..
Kaczynski to kunktator..Jego mozliwosci do samodestrukcji az nadwyraz widoczne..W 2005 Marcinkiewicz ,Sikorski i PO-PIS...
Teraz Duda Morawiecki i ten wiecznie glupkowato usmiechniety Blaszczak..Stracilem zaufanie do Kaczynskiego i PIS..
Wspieram Ziobre i Narodowcow..
Macierewicz powinien odejsc i utworzyc z Narodowcami nowa Patriotyczna Partie..Zelany elektorat PIS pojdzie za nim..PIS,Kaczynski ,Duda to trupy polityczne..

Obrazek użytkownika nieprzekupny

09-01-2018 [20:16] - nieprzekupny | Link:

Macierewicz nigdy nie będzie współpracował z pro rosyjskim Ruchem Narodowym.Nie po to tyle lat walczył z wszelkimi rosyjskimi złogami w Polsce żeby teraz wchodzić z nimi w układ.Niema co histeryzować.Macierewicz zostanie marszałkiem,a Błaszczak dalej będzie kontynuował jego dzieło w armii.Póki Duduś jest na urzędzie prezydenta trzeba wobec niego pozorować jakieś gesty.Inaczej by nie było ustawy o sądach itd.Gdy się kadencja Dudusia skończy to się go pogoni i Macierewicz na pierwszy plan znowu powróci.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

09-01-2018 [20:25] - Goral Supreme | Link:

Ruch Narodowy nie jest Pro-Rosyjski !
To etykietka ,ktora mu przylepila faszysto-Komuna..tak jak Macierewiczowi..
Glownie winie za wszystko Kaczynskiego. To on lansowal Dude. To on zgodzil sie na zlamanie umowy z Obozem Patriotycznym..NIGDY nie odzyska naszego zaufania. Jest takim samym trupem politycznym jak Duda..

Obrazek użytkownika 3rdOf9

09-01-2018 [23:35] - 3rdOf9 | Link:

@nieprzekupny
Dokładnie.

(co mi się tu tak źle komentarz wypozycjonował ???)

Obrazek użytkownika 3rdOf9

09-01-2018 [21:31] - 3rdOf9 | Link:

To ty akurat pieprzysz od rzeczy, goral, i nie oszukuj, że "straciłeś" zaufanie do Kaczyńskiego. Teraz na tej blogosferze "biednych prawicowców zawiedzionych postawą prezesa" udają wszyscy ci, którzy nigdy PiS-u nie popierali.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

09-01-2018 [19:40] - zbieracz śmieci | Link:

Duda to może sobie nie podpisywać wielu rzeczy ale nie podpisania listy Rady Ministrów przedstawionej przez premiera do powołania.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

09-01-2018 [20:59] - Goral Supreme | Link:

Jak by Duda nie podpisal zgody na nowy rzad to zostal by stary..z Macierewiczem..brak logiki..

Obrazek użytkownika 3rdOf9

09-01-2018 [23:14] - 3rdOf9 | Link:

Prezydent powołuje rząd na wniosek premiera i tak samo musiał zatwierdzić nominacje ministrów. No i jak to nieopatrznie zauważył "zbieracz śmieci", Duda może sobie nie podpisywać wielu rzeczy. Także nie wiem, gdzie ty tu widzisz brak logiki.

http://www.prezydent.pl/prezyd...

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

09-01-2018 [15:01] - wielkopolskizdzichu | Link:

Cieniutkie te poparcie dla PiS jeśli wisi ono na osobie Antoniego. Nie dziwota. Rozdęty program rozdawnictwa, propaganda iście gierkowska a tu raptem sondaże dają tylko 43 procent kupionego poparcia, w grudniu 2011 PO miała tyle samo.

Obrazek użytkownika xena2012

09-01-2018 [16:48] - xena2012 | Link:

A jak kupowała poparcie PO w 2011 roku? Przymykając oko na afery i korupcję? Nic dziwnego,że beneficjenci tych patologii tak tłumnie na nią głosowali!

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

09-01-2018 [17:09] - wielkopolskizdzichu | Link:

Bzdura. Wynika z niej, że od Bałtyku do Dolnego Śląska na W od Wisły mieszkają aferzyści, a na E bogobojni uczciwi obywatele.

Obrazek użytkownika xena2012

09-01-2018 [18:00] - xena2012 | Link:

Jak widzę zafascynowały Pana głupoty naszych postarzałych i szukajacych poklasku  celebrytek Jandy ,Nurowskiej i innych rysujących juz mapki rozbioru Polski. Dlaczego to akurat na linii Wisły miałyby dokonywac sie takie cuda jak automatyczny podział na dobrych i złych? No i ta Pańska wiara w nieskazitelność moralną PO przezabawna. 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

09-01-2018 [18:20] - wielkopolskizdzichu | Link:

Jak na razie nie poznać po mnie wiary w nieskazitelność moralną PO. PO jak i PiS tworzą politycy a ci jak wiadomo w momencie otwarcia ust kłamią. Natomiast po lamencie ciągnącym się po wszystkich przekaziorach pisowskich wyraźnie widać i słychać, że ludek pisowski postrzega swych wybrańców jak Bogów.
Bardzo niebezpieczny jest dla Polski ten brak dystansu do polityki wśród twardego jądra elektoratu PiS.

Obrazek użytkownika xena2012

09-01-2018 [19:37] - xena2012 | Link:

Jeszcze wieksze niebezpieczeństwo dla Polski stanowią wrzaski totalnej opozycji i obrzydliwe donosicielstwo.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

09-01-2018 [20:06] - wielkopolskizdzichu | Link:

1. Nie zauważyłem by wrzaski kogokolwiek przeszkadzały PiS w przeprowadzaniu reform. Bo przecież reformą nie był projekt skupienia w ręku Ziobry władzy, nie podlegającej kontroli, nad sądami i prokuraturą. Podobnie z projektem zamienienia kobiet w ubezwłasnowolnione inkubatory.
2. Jakie donosicielstwo?? Polska parafowała układ akcesyjny z UE, który był uwieńczeniem działania Rządów Olszewskiego i potwierdzony później został podpisaniem Traktatu Lizbońskiego przez Braci Kaczyńskich. Prawo unijne przyjęte przez RP, nie traktuje zgłaszania na forum UE zarzutów dotyczących działania rządów za zdradę i donosicielstwo. Można się nie zgadzać, z zarzutami, ale nie z samym faktem zgłaszania ich skoro między innymi rękoma i głosami PiS jest to zgodne z prawem, i polskim, i unijnym i dzieje się to przy otwartej kurtynie Operowanie słowami typu Targowica, szmalcownictwo, zdrada to manipulowanie słabymi umysłami.

Obrazek użytkownika xena2012

09-01-2018 [20:47] - xena2012 | Link:

No to jak Pan nazwie szmalcownictwo,donosicielstwo i zdradę ? Może objawem troski o Ojczyznę? 

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

09-01-2018 [20:55] - wielkopolskizdzichu | Link:

Gdzie Pani widzi szmalcownictwo i donosicielstwo? Przecież opisałem dość wyraźnie sytuację pomiędzy Polską, a UE. UE to nie jest obcy, ani wrogi twór. UE to my. Nie można donosić na samego siebie, do siebie. To nielogiczne.

Obrazek użytkownika xena2012

09-01-2018 [22:57] - xena2012 | Link:

Jak to nie obcy? Przecież to UE pieprzy p Europie dwu predkosci traktujac Polske i inne kraje jako coś gorszego.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

10-01-2018 [08:29] - wielkopolskizdzichu | Link:

Tylko że decyzją obywateli, Polska do tych obcych się zapisała. 
Niesnaski pojawiają się wszędzie, przecież są różnice w poglądach pomiędzy twardym jądrem elektoratu PiS a ich odpowiednikami po stronie PO lub Nowoczesnej.

Obrazek użytkownika xena2012

09-01-2018 [16:46] - xena2012 | Link:

To nie sondaże uśpiły Jarosława Kaczyńskiego,tylko wewnetrzna walka w PiS o której tak naprawde niewiele wiemy, wprowadzanie przez Pałac Prezydencki systemu prezydenckiego.Dzisiaj w Pałacu Prezydenckim strzelają korki od szampana,bo likwidcja PiS stała się faktem. Ku uciesze i zadowoleniu opozycji i UE. Wystarczy wysłuchać nowomianowanego ministra MSZ Czaputowicza i jego nieukrywanej radości z polepszenia przyszłych stosunków z Tuskiem i UE.Powinni tego szampana wypić razem z opozycją,przecież tak poszli im na rękę z ta rekonstrukcją w której pani Romaszewska,Zybertowicz i Dukaczewski tez mieli swój niebagatelny wkład.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

09-01-2018 [17:42] - Goral Supreme | Link:

To nie jest koniec Ministra Macierewicza..To jest KONIEC Kaczynskiego i PIS...O Dudaczewskim nie ma co pisac...bowiem Zdrajca wczesniej ujawnil swoja agenturalnosc...
Zostalismy przez Kaczynskiego zdradzeni...R.I.P
Najblizsze wybory pokaza co sadzimy o tych zdrajcach..bedziemy glosowac nogami...
Zostali jeszcze Narodowcy i Ziobro..ale zleceniodawcy Dukaczewskiego  postaraja sie o jego usunieciu..

Obrazek użytkownika Dorota M

09-01-2018 [18:20] - Dorota M | Link:

Gorzkie słowa, ale na czasie. Teraz zastanawiam się kim był Morawiecki jak rekomendował nam go Kaczyński, a kim jest teraz po dymisji ministra Macierewicza. Czy to ten sam człowiek, także dla Kaczyńskiego. Myślę, że Kaczyński ponownie został oszukany, żeby starać się go jakoś wytłumaczyć. Nie jest to dla nas pocieszające, ani dla Polski. Znacząca nieobecność JK na rekonstrukcji rządu.

Obrazek użytkownika OLI

09-01-2018 [18:41] - OLI | Link:

W części się zgodzę, a w części nie.
To jest koniec Kaczyńskiego i PiS, niestety.
Długo łudziłam się, że Kaczyński potrafi uczyć się na błędach, jeśli nie cudzych, to przynajmniej własnych.
Niestety, okazało się, że ma tzw. stałe fragmenty gry i w sytuacjach podbramkowych MUSI je zagrać.
1-wszy stały fragment gry: zadowalać wrogów kopaniem własnych zawodników i potencjalnych sprzymiedrzeńców, w nadziei na to, że zostanie uznany za mistrza fair play. Gdy zaczyna je grać, jest to znak, że koniec jest już bliski.
2-gi stały fragment gry: wykrwawić siebie i swoich zawodników i wielkodusznie oddać zwycięstwo walkowerem.
Trzeciego podejścia do tego egzaminu nie będzie.
Wszyscy ministrowie, którzy mieli cojones zostali usunięci z placu boju.
Do Brukseli pojedzie przedstawiciel Polski reprezentujący ponoć twarde stanowisko. Nie mam nadziei, że jest ono twardsze od jego stolca. Od strony psychofizycznej ów nasz przedstawiciel przypomina raczej cienki knotek od prawosławnej świeczki wotywnej, który trzeba oblepić woskiem, bo ani sam nie ustoi, ani nie będzie się palił.

Nie zgadzam się jednak co do tego, że zostaliśmy zdradzeni, bo zdrada wymaga pewnej premedytacji i celowego działania. Według mnie mamy raczej do czynienia z nieudolnością, niewyuczalnością i brakami intelektualnymi.
Co jest równie przykre, ale jakby mniej boli.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

09-01-2018 [18:56] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Wszyscy ministrowie, którzy mieli cojones zostali usunięci z placu boju."
Fakt, mieli duże cojones, ale mały razón.

Obrazek użytkownika mmisiek

09-01-2018 [19:38] - mmisiek | Link:

Podzielam tą opinię.
Natomiast kwestia głupoty czy świadomej zdrady jest dzisiaj dla nas nierozstrzygalna, na jedno zresztą wychodzi.
Jednak wątpliwość budzi fakt ile razy można powtarzać te same błędy, antypolskie posunięcia PeO też przez długi czas tłumaczyło się głupotą...
 

Obrazek użytkownika Dorota M

09-01-2018 [19:39] - Dorota M | Link:

Nie można posądzać Kaczyńskiego o nieudolność i brak doświadczenia. Raczej jest to ewidentna przegrana z silniejszymi, jak widać nadal służbami podpartymi zdradą Dudy.Nie umiem tego inaczej wytłumaczyć. Efekt jest taki sam. Nie ma już PIS. Nie ma juz Kaczyńskiego, jako zwornika dobrej zmiany. Ogromny żal i stracone szanse, bo kandydata na prezydenta będzie teraz wyznaczać Morawiecki, lub samozwańczo Duda co na jedno wyjdzie. Widzę go już na drugiej kadencji, bo pamięć ludzi nie sięga 3 lat. Nie da sie oglądać wiadomości, bo co chwilę wskakuje mi na ekran ten człowiek i muszę zamykać telewizor.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

09-01-2018 [20:43] - Goral Supreme | Link:

Zostal Macierewicz zostal Ziobro,Pawlowicz,Szydlo..
Pozytywnie mozna oceniac fakt,ze to co sie stalo doprowadzi to do przetasowania po prawej i Konserwatywnej stronie..
O potrzebie budowania Nowej Parti Obozu Patriotycznego mowilem od 2005 po wygranych wyborach..Wspieralem PIS ale wiedzialem,ze nie zaspokoi naszych aspiracji..
PIS nie rozumial naszych potrzeb..Byl lepszy od PO bowiem byl jedyna Polska partia w Polsce..Pamietam jak Lipinski szydzil z nas "zaglosuja za PIS bowiem nie maja innego wyboru"..To co sie stalo przyspieszy to co i tak musialo sie stac..PIS zlamal umowe z Obozem Narodowym i nikt rozsadnie myslacy nie wybierze go poraz trzeci..
PIs,PO to przeszlosc..Czas na nowa Konserwatywno-Chrzescijanska partie Narodowa..
Czuje duza ulge..Juz nie ma potrzeby obawiac sie co sie stanie jak Kaczynski odejdzie..Sam sie skreslil..

Obrazek użytkownika xena2012

09-01-2018 [20:15] - xena2012 | Link:

No cóż pani Romaszewska popracuje jeszcze trochę i postara się wyrzucić i Ziobrę.Przecież z Macierewiczem którego tak niszczyła w zaprzyjaźnionym RMF MF tak gładko się udało......

Obrazek użytkownika Józef Darski

10-01-2018 [00:41] - Józef Darski | Link:

a na końcu Mateuszek wyrzuci Dudusia

Obrazek użytkownika Dorota M

10-01-2018 [10:55] - Dorota M | Link:

A końcówka będzie w jidysz i po rozgrywkach politycznych na poziomie samych Polaków. Oby to była tylko moja frustracja.

Obrazek użytkownika alchymista

10-01-2018 [17:00] - alchymista | Link:

Spokojnie. Piłsudski miał do czynienia z niezwykłym pokoleniem Polaków i akurat pod tym jednym względem miał łatwiej. Nawet wrogów miał wybitnych. Natomiast bracia Kaczyńscy od 1989 roku zmagali się z totalną demoralizacją i degrengoladą elit. Obecna elita to jelita. Ostatnio doszły do mnie słuchy, że jeden z liderów partii "Polska Jest Najważniejsza" widziany był w klubie dla homoseksualnych obmacywaczy. Nasuwa się pytanie, czego tam szukał? Poszerzał elektorat, czy jak? A przecież była to jedna ze wschodzących gwiazd PiS swego czasu...
Nie Kaczyński jest winowajcą tego zamieszania. Trzeba temu rządowi postawić wyższą poprzeczkę, niż poprzedniemu.
Zresztą, sam Pan, Panie Autorze, wyciągnął właściwe wnioski. AD nie powinien być prezydentem na drugą kadencję, niezależnie od tego, że być może w referendum zagłosuję za ustrojem prezydenckim. Ale nie dla niego. Dla przyszłych pokoleń.

Obrazek użytkownika Jabe

10-01-2018 [18:09] - Jabe | Link:

AD nie powinien być prezydentem na drugą kadencję – A na pierwszą?

Obrazek użytkownika alchymista

12-01-2018 [06:57] - alchymista | Link:

Odegrał pozytywną rolę w mobilizowaniu zwolenników PiS, w jednoczeniu obozu prawicy. Jeśli pozostawi po sobie dobrą konstytucję, to będzie znaczyło, że kadencja nie była zmarnowana. Ale to ocenię po fakcie, a nie przed faktem. Kadencja jeszcze sie nie skończyła.