Grzegorz Braun jak Goebbels

Wczorajszy dzień obfitował w potknięcia systemu. A to Komorowski z kurami rozmawiał, a to Kowalski z Ruchu Narodowego popisał się poparciem Stana Tymińskiego, podejrzewanego o pracę dla SB(później "partia X"). Swoje pięć minut miał też Grzegorz Braun - człowiek, który "pozytywnie" odpowiedział na apel prezydenta Komorowskiego("odmęty szaleństwa") i wtargnął do PKW, dając reżimowym mediom materiał na kilka dni "akcji walenia w opozycję-oszołomów".

Wczoraj Braun jednak już bez ogródek określił swoją pozycję. W Telewizji Republika wypowiedział słowa, które ostatecznie powinny rzucić światło na jego "robotę". Braun  podkreślił, że jest "antysowiecki, a nie antyrosyjski,"(źródło). Czy to czegoś Państwu nie przypomina? Tak - to jest dokładnie ta sama strategia i technika, za pomocą której następcy Goebbelsa próbowali "wybielić" Niemców, za ich udział w drugiej wojnie światowej. To "nie Niemcy wywołały wojnę, tylko źli naziści". A naziści jak wiemy to takie plemię, które przyleciało z kosmosu, ogłupiło Niemców i odleciało. To oni są winni! Kosmici naziści!. Nie proszę państwa! Winni wojny są Niemcy.  Podobnie jest z Rosją. Sowieci to "esencja" Rosji - to powrót do jej barbarzyńskich korzeni, zbudowanych przez mongolskich oprawców. Rosja pod batem hord mongolskich przyswoiła sobie wszystkie najgorsze cechy swoich azjatyckich oprawców i nosi je w sobie do dziś:

- barbarzyństwo
- okrucieństwo
- chęć podboju i dominacji otoczenia
- eksploatację dóbr na terenach opanowanych
- tyranię

Rosjanie nie uciekli na księżyc, jak każe nam wierzyć Grzegorz Braun. Z wielką ochotą założyli maski "sowietów" i całymi milionami rzuciły się w marszu na zachód, aby niczym ich "ojcowie i dziady" z hord mongolskich, grabić i podbijać. Tak jak nie wolno nam uwiarygadniać kłamstw i propagandy III Rzeszy, tak samo nie wolno uwiarygadniać nam kłamstw Rosji. Trzeba pamiętać i przypominać fakty. A te są następujące:

- "armia czerwona" to armia rosyjska
- sowietyzm powstał i rozwinął się w Rosji
- Rosjanie kochali sowietyzm i ZSRR
- Putin nawet dziś odwołuje się do "dziedzictwa sowieckiego"

Grzegorz Braun nie tylko manipuluje i kłamie w tym miejscu, próbując "oddzielić" "złych sowietów" od "dobrych Rosjan".(źli naziści, dobrzy Niemcy). Grzegorz Braun świadomie próbuje tą techniką kłamstwa i retoryką ukryć następujący fakt - NIE MA ZNACZENIA jaki system panuje w Rosji: Carat, Sowietyzm, Putinizm - Rosja jest ZAWSZE taka sama. I zawsze ma te same cele: terror, ekspansja terytorialna, drenaż zasobów naturalnych i ludzkich. Narzędzia jakie prowadzą Rosję do tych celów są również niezmienne od pokoleń: kłamstwo, manipulacja, zbrodnia, fałsz.

Pamiętajmy, że za upadek naszej Wielkiej Polski, I RP, odpowiada głównie Rosja - ta "wspaniała nie-sowiecka" Rosja, którą Braun przeciwstawia "sowietom". To ta "niesowiecka" Rojsa podzieliła Polskę, dokonując 3 rozbiorów. Jej dzieło dokończyła Rosja sowiecka, dokonując z Hitlerem 4tego rozbioru - symboliczna ciągłość, przecząca kłamstwu Grzegorza Brauna. Być może, 5ty rozbiór marzy się Putinowi? W tym układzie nie dziwiłoby, czemu Braun jest tak przeciwny USA. Tylko USA mogą przeszkodzić planom Rosji...

"Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym" - Józef Piłsudski

Ksawery Meta-Kowalski

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

17-04-2015 [09:09] - NASZ_HENRY | Link:

Od niebieskich ludzików Hitlera do zielonych ludzików Putina. Pozdro ;-)

Obrazek użytkownika A330

17-04-2015 [12:17] - A330 | Link:

Ludzików coraz więcej z tego co widzę ;)

Obrazek użytkownika Roman Andrzej Śniady

17-04-2015 [09:12] - Roman Andrzej Śniady | Link:

Czy pan przeczytał ze zrozumieniem, to co sam napisał???

Czy zna pan obecną rolę USA na Ukrainie (rolnictwo, przemysł rolno-spozywczy) i w Unii Europejskiej???

Czy pan wie, co to jest GMO i komu ma służyć!

Czy pan wie, że za chwile nie bedzie co jesć, bo Monsanto opatentuje gen TERMINATOR w roślinach rolniczych, warzywach i owocach!!! Nie Rosja!!!

TTIP??

http://www.europarl.pl/pl/stro...

http://www.dobreprogramy.pl/Um...

Zatem proszę nie wyrywać zdania Pana Brauna z kontekstu i krytykowac GO, bo pan nie wie co robi/robiło USA w Europie...

Ciężki NASZ LOS, gdy chcą NAS wszyscy wykonczyć: UE/USA i Rosja (myślę o części sowieckiej).

Z pana wypowiedzi zrozumiałem, że Andrzej Duda ma popierać zatem USA, GMO, MONSANTO, Cargill,amerykańskie firmy rolniczo-spożywcze, szczepionkowe, chemiczne, biotechnologiczne, itd... zapytamy o to :)

A chyba tak nie jest!!!

https://czasprzebudzenia.wordp...

Czy Pan Andrzej Duda, pana zdaniem, popiera, to co sie dzieje tutaj m.in. w Ameryce Południowej, to firmy z USA są za to odpowiedzialne, a nie firmy z Rosji:

http://www.era-zdrowia.pl/film...

Zatem więcje wiedzy prosze zdobyc, a potem dopiero wypisywać, tego typu teksty

Kto czyta, nie grzeszy

Romna Andrzej Śniady

Obrazek użytkownika A330

17-04-2015 [11:09] - A330 | Link:

"Czy pan wie, co to jest GMO i komu ma służyć! Czy pan wie, że za chwile nie bedzie co jesć, bo Monsanto opatentuje gen TERMINATOR "

Ok dziękuję. Już więcej proszę nie pisać - starczy mi.

Obrazek użytkownika alchymista

17-04-2015 [22:26] - alchymista | Link:

@A330 oraz @Roman Andrzej Śniady
Martwi mnie to nieustające popadanie w skrajności tych, którzy są przeciw GMO - skądinąd słusznie. Nie musimy przyjmować GMO, będąc sojusznikami Ameryki. Ale z pewnością przyjmiemy GMO, jeśli sojusznikami Ameryki nie będziemy. Tak bym to ujął w skrótowym paradoksie.

Obrazek użytkownika mjk1

17-04-2015 [09:37] - mjk1 | Link:

Szanowny Panie Ksawery. Napisał Pan:
„Trzeba pamiętać i przypominać fakty. A te są następujące:
- "armia czerwona" to armia rosyjska
- sowietyzm powstał i rozwinął się w Rosji
- Rosjanie kochali sowietyzm i ZSRR
- Putin nawet dziś odwołuje się do "dziedzictwa sowieckiego"
Czy Ludowe Wojsko Polskie to też była armia polska. Nie słyszałem, aby przez prawie 50 lat mężczyźni w PRL-u masowo odmawiali służby w owym wojsku. Polacy przez prawie 50 lat kochali i popierali socjalizm całym sercem. Pamięta Pan te 99,98 procentowe frekwencje w wyborach i 98,89 procentowe poparcie jedynie słusznej władzy. Przez grzeczność nie napiszę, kto z jedynie słusznej opozycji obecnie wyraża się ciepło o ustroju PRL i za nim tęskni
Polacy stracili niepodległość nie przez zaborców a przez sprzedajne elity, które dawały d… każdemu kto lepiej zapłacił. Podobnie zresztą jak dziś.
I na koniec. Słowa o strzeżeniu się agentur brzmią wyjątkowo perfidnie w ustach bandyty, który był agentem wszystkich trzech zaborców i co najmniej jednego państwa zamorskiego. Do bandyty dodam jeszcze dezertera z Armii Polskiej w czasie trwania wojny Polsko – Bolszewickiej i to w jej decydującym momencie. O innych działaniach na szkodę Polski towarzysza Józefa Gineta Piłsudskiego, pseudonim Ziuk mogę pisać długo, tylko po co?

Obrazek użytkownika A330

17-04-2015 [11:04] - A330 | Link:

Proszę Pana. Ile razy w czasie trwania "komuny" protestowali przeciw niej Rosjanie, a ile razy Polacy?
Nie widzi Pan różnicy w stosunku obu narodów do "sowietyzmu"?

Drugie pytanie. W którym kraju władza i społeczeństwo odwołuje się do "zdobyczy związku sowieckiego" - w Polsce czy w Rosji?

Mogę tak w nieskończoność. Nie widzi Pan czy udaje? Związek Sowiecki NIGDY nie był dla Rosjan złem - ta garstka Rosjan która protestowała przeciw Komunie uważana była (i nadal jest) za "zachodnią agenturę". Putin NIGDY nie potępił Związku Sowieckiego - wręcz przeciwnie, uważa jego rozpad za największą tragedię. A człowiek ten ma 80% poparcie wśród Rosjan.

Czy pomimo faktów nadal będzie Pan brnął?

Obrazek użytkownika mjk1

17-04-2015 [12:05] - mjk1 | Link:

Ile razy w czasie trwania "komuny" protestowali przeciw niej Rosjanie, a ile razy Polacy?
Ile razy protestowali Rosjanie nie wiem, natomiast Polacy ani razu. Zawsze była to rozgrywka władzy. Jeden jedyny raz w 1980 r. owa rozgrywka wymknęła się spod kontroli i 13 grudnia w jedną noc spacyfikowano wszystkich. Ilu to ludzi zaprotestowało? Kilkudziesięciu na „Wujku”. Zastrzelono dziewięciu i był spokój. Nikt nawet nie pisnął w 40 milionowym kraju i wszyscy grzecznie poszli w poniedziałek do roboty. A jeszcze tydzień wcześniej namawiali cały „obóz socjalistyczny” do zrzucenia kajdan. Drugi raz władza nie popełniła już błędu i starannie przygotowała się do rozgrywki w 1989 r. Też tak mogę długo, tylko po co?

Obrazek użytkownika smieciu

17-04-2015 [10:38] - smieciu | Link:

Popieram piszących niżej panów mjk1 i Romana oraz podpisuję się pod zdaniem Brauna że jestem "antysowiecki, a nie antyrosyjski".
Nie mam pojęcia jak pan Ksawery można posługiwać się takimi idiotyczno rasistowskimi uogólnieniami by zwalać winy na każdego Rosjanina, który w historii swojego kraju już od setek lat nie nic do powiedzenia.
Znam wiele wspaniałych rosyjskich dzieł literatury jak np. Wojna i Pokój czy Cichy Don. Rosjanie mają piękną muzykę. To generalnie urodzeni artyści. Wiele można pisać. Ale pewnego dnia pojawili się tam komuniści i pieniądze, które mieli ... na skąd? I wszystko zabili, wszystko zniszczyli. Przykładając karabin do pleców wysłali na front. Boso ale z karabinem. Albo i bez jeśli tylko mieli czyścić pola minowe. Zamiast śpiewać kazano im gwałcić i zabijać.
Tragiczny naród, przeklęte miejsce na Ziemi. My Polacy zbieramy jedynie rykoszetem ale patrząc na stopień zlemingozowania naszego kraju to doprawdy nie wiem na jakiej podstawie ktoś stawia Polaków wyżej nad takimi Rosjanami.

Obrazek użytkownika A330

17-04-2015 [11:03] - A330 | Link:

Proszę sobie już dać spokój z tym oklepanymi "argumentami" rusofili. Jeden czy dwóch pisarzy kontra KILKADZIESIĄT milionów morderców z armii sowieckiej. Więcej Polaków zginęło z ręki Rosjan niż jest tam ludzi o których Pan pisze. Poza tym Dostojewski był skrajnym Polakożercą.

Ten "tragiczny naród" o którym Pan pisze w 80% popiera Putina, który uważa rozpad Związku Sowieckiego za "największą tragedię". Ja mówię O FAKTACH - a Pan snuje bajki o "miłych Rosjanach". Czy nie widzi Pan, że to dokładnie rewers strategii którą Niemcy wybielają swoje winy za drugą wojnę światową?

Niemcy, Johann Wolfgang , poeta, uczony i humanista; Friedrich Schiller, Mozart i inni. Prawda? Jaki taki naród mógłby popierać Hitlera i "nazistów" :)

Obrazek użytkownika takitamzdaleka

17-04-2015 [14:49] - takitamzdaleka | Link:

Jak widzę, zajmujemy się tematem, który ma wpłynąć na negatywne postrzeganie G. Brauna, tak?

Zatem kto jest lepszy? Czy ten, który w imieniu amerykanów i innych państw za darmo dąży do wojny z Rosją lub czy ten, który dąży do utrzymania pokoju?
Czy Polska ma być w koalicji z innymi zachodnimi krajami, widząc, że ani nie jesteśmy potęgą militarną, że nasza granica leży tuż tuż przy rosyjskiej, że ewentualny konflikt będzie odbywał się na terytorium Polski?
Czy ktoś wierzy, że NATO jest tak skuteczne, tak łatwo walczy z krajem dysponującym bronią wielkiego zniszczenia? To nawet nie zostało nigdy przetestowane, bo NATO walczy tylko ze słabszymi...
I po co tyle krzyku?
Trzeba spojrzeć na to, że "wielcy" gracze, tj. Duda I Komorowski tylko gadają o polepszeniu sytuacji Polaków I Polski, ale nic ku temu nie robią. Ba - nawet działają przeciwko w wielu przypadkach.
A ci anty-systemowi kandydaci? Dlaczego są źli? Bo mają pomysł jak uzdrowić gospodarkę? Jak posprzątać bałagan w prawie? Bo mają pomysł na rozwój kraju a nie jego zwijanie? Bo dzięki temu ambitnemu podejściu - zagrażają obecnemu układowi nierobów I szkodników. Bo przy zmianie władzy wszelkie konfitury tajnych służb i mafijnych zależności znacząco by się pogorszyły. Tak właśnie - agenci świadomi lub nieświadomi obcych krajów, codziennie prezentowani w TV mają za zadanie utrzymać status-quo. A każdy, kto myśli inaczej ma być złym, katolem, fasz ystą, antys emitą, kibolem, ruskim agentem, rusofilem, itd.
Szkoda tylko, że media mają wciąż taki wielki wpływ na ograniczanie horyzontów i postrzegania losów kraju...
Zatem czy lepszy jest stary beton, który zapewni, że LEPIEJ NIE BĘDZIE lub czy może warto dać szansę nowym i MOŻE BĘDZIE LEPIEJ.
Dodam, że nie ma co liczyć na to, iż media powiedzą coś dobrego o zagrażających ich pozycji kandydatach, więc wypada czerpać wiedzę, nie tylko z mediów głównego nurtu i antynurtu, ale też i artykułów niezależnych.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika cassiodorus

17-04-2015 [21:12] - cassiodorus | Link:

''Jak widzę, zajmujemy się tematem, który ma wpłynąć na negatywne postrzeganie G. Brauna, tak?''

Nie widzisz, jesteś slepy jak kret. Antypolskie fobie Brauna należy tępić bezwzględnie, a jak towarzysze będą to postrzegać nie ma znaczenia

''Czy ten, który w imieniu amerykanów i innych państw za darmo dąży do wojny z Rosją lub czy ten, który dąży do utrzymania pokoju?''

Znaczy w Smoleńsku to była kolejna wojna o pokój? A kto konkretnie świat zbawił, bo nie bardzo wiemy do kogo wznosić modły dziękczynne.
Mniej wiecej takie mądrości bandyci pokroju Brauna sprzedają biednym polskim dzieciom
Kaczyński za darmo w imieniu Amerykanów i innych państw daży do wojny z Rosją? Ty się lecz człowieku, a Brauna miejsce jest w więzieniu razem z czerwonym Korwinem

Gdzieś tam Braun coś mamrotal o wojnie za 15 lat, więc przestań bredzić dzieciaku

''Bo dzięki temu ambitnemu podejściu - zagrażają obecnemu układowi nierobów I szkodników''
Zagrażają układowi?
A w jaki sposob ?? Gruby Korwin drzemiący w poselskiej lawie to posmiewisko i politowanie, a nie zagrożenie

Obrazek użytkownika RobertJerzy

17-04-2015 [11:36] - RobertJerzy | Link:

Meta-bzdury Pan tu wypisuje. Jak można kogokolwiek oskarżać o agenturalną działalność jedynie na podstawie własnej, osobliwej interpretacji pojęć 'antyrosyjskość' i 'antysowieckość'. Braun nie powiedział nic nowego. Takie zdania wygłaszali przed nim inni, prominentni politycy prawicowi. Lech Kaczyński stwierdził wyraźnie:"Nie ma antyrosyjskiej Polski, jest antypolska Rosja". Reszta Pańskiego tekstu to wyssane z palca pomówienia ("wspaniała nie-sowiecka" Rosja, którą Braun przeciwstawia "sowietom").Kiedy i w jakich okolicznościach padły z jego ust te słowa?
Na miejscu kandydata na prezydenta Polski Grzegorza Brauna, pozwałbym Pana w trybie wyborczym za oszczerstwa. Publicystyka też ma swoje granice.
PS. Jestem zdecydowanym zwolennikiem Andrzeja Dudy.

Obrazek użytkownika A330

17-04-2015 [14:24] - A330 | Link:

Drogi Panie - link do źródła podałem, więc o co Pan pyta? Słowa Brauna padły w rozmowie w Republice. Nawet nie przeczytał Pan chyba całego mojego wpisu z tego co widzę. To po pierwsze.

Po drugie - co mają słowa Lecha Kaczyńskiego wspólnego z tym co ja napisałem? Polska zawsze była ofiarą Rosji - nigdy odwrotnie. Czy ja przeczę tym faktom? A być może już samą krytykę Brauna czy też faktów na temat historii Rosji(podbita przed hordy mongolskie) uważa Pan za przejaw "anty-rosyjskości"? Żeby Pan tak Polski bronił jak Rosji...

Nie zna Pan sprawy którą komentuje(zapytanie o źródło), nie rozumie Pan słów Lecha Kaczyńskiego ani nie odniósł się Pan w żadnym miejscu do zarzutów, jakie stawiam Rosji(terroryzm, podboje otoczenia, eksploatacja zasobów).

PS. Współczuję zatem Dudzie takich zwolenników. Ja kiedyś popierałem Brauna - podobnie jak Korwina. Obu skreśliłem z tego samego powodu - skrajnej rusofilii, obrony interesów geopolitycznych Moskwy i atakowania każdego, kto ośmiela się krytykować Rosję(czyli od Piłsudskiego, po Kaczyńskich).

PS2. Pisząc o pozwie znowu się Pan kompromituje i pokazuje, że zupełnie nie zna tematu, który próbuje komentować. Słowa o "goebbelsowskiej propagandzie" padły właśnie z ust Brauna pod adresem TVRepubliki - o czym Pan naturalnie nie wie, co nie przeszkadza Panu zabierać głosu w tej sprawie.... Więc jeśli mówimy o pozwach, to pierwszy otrzyma go chyba Braun.

Obrazek użytkownika RobertJerzy

17-04-2015 [18:41] - RobertJerzy | Link:

Raz jeszcze pytam: Gdzie, w jakim miejscu i okolicznościach Grzegorz Braun wypowiedział inkryminowane przez Pana słowa?
W TV Republika Grzegorz Braun mówi, że "[...]Polska sytuacja jest śmiertelnie niebezpieczna dlatego, że działająca u nas agentura rosyjska i niemiecka nie życzy sobie, żeby Polacy, pozbawieni suwerennego państwa, orientowali się lepiej w sytuacji.[...] To, że działająca u nas agentura rosyjska i niemiecka,[...]działają przeciwko niepodległości Polski , to jest oczywiste, zrozumiałe i tradycyjne.[...]Co jest szczególnie dramatyczne, to fakt działania przeciwko bezpieczeństwu Polski, przeciwko tradycji i perspektywom narodu polskiego, agentury amerykańskiej i agentury żydowskiej[..]Scenariusz, który się realizuje; kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym jest skutkiem, który może wyniknąć z [...]głębszego angażowania Polski w wojnę
ukraińską. Tego chciałbym uniknąć[...]"O tym Pan łaskawie nie napisał (z politpoprawności?). W żadnym fragmencie tego wywiadu Braun nie pochwala Rosji. . Braun konsekwentnie stawia na neutralność polityczną naszego kraju, jakkolwiek egzotycznie by ta teza nie brzmiała. Jego prawo i być może, jego błąd.Oskarżanie go o zdradę (sprytnie wklejony cytat z wypowiedzi Józefa Piłsudskiego)i skrajną rusofilię to rzeczywiście goebbelsowska propaganda- tym razem
w Pańskim wykonaniu.Przypisywanie mojej skromnej osobie "niezrozumienia wypowiedzi Lecha Kaczyńskiego", braku odniesienia do zarzutów wobec Rosji i, obelżywa dla mnie osobiście sugestia, jakobym bronił interesów Rosji bardziej niż mojej Ojczyzny, nie zasługuje na jakikolwiek komentarz. Jedynym pytaniem, jakie mogę Panu
zadać to: Gdzie, w jakich okolicznościach i w jakim miejscu padła z moich ust choćby sugestia na poparcie Pańskiego oskarżenia? Wywód logiczny, który Pan był łaskaw zastosować wobec mnie powszechnie określany jest mianem 'logiki talmudycznej'.Przykład: "Kto broni Brauna, ten lubi Brauna. Kto lubi Brauna, lubi kolor brązowy. Odmianą koloru brązowego jest brunatny. Kolor brunatny to kolor faszystów. Ergo, kto broni Brauna jest faszystą." Ładnie brzmi, nieprawdaż?I na koniec, jeszcze jedna wypowiedź Grzegorza Brauna. Jego program wyborczy "w pigułce":"Wiara, Rodzina, własność, Kościół, szkoła, strzelnica,wolność
[...],neutralność w tej wojnie[...]".To Goebbels(według Pana) przez niego przemawia?

Obrazek użytkownika JacBiel

17-04-2015 [12:37] - JacBiel | Link:

"To Niemcy wywołały wojnę" - zgoda, Niemcy jako państwo. Podobnie Rosja jest turańska - jako państwo. Uogólniając to na "wszyscy Rosjanie" nie ma Pan racji.

30 lat temu można tez było mówić wg Pana metody - Wszyscy Ukraińcy to świnie, zdradzili IRP i popierają sowietów.

A dzisiaj można mówić: wszyscy Ukraińcy to patrioci chcący żyć wg zasad cywilizacji nie-sowieckiej, czy raczej: wszyscy Ukraińcy to faszystowscy banderowcy?

A ci Pan powie o wszystkich Polakach?

Zagalopował się Pan.

Obrazek użytkownika A330

17-04-2015 [14:34] - A330 | Link:

Przeczytałem cały swój tekst i nigdzie nie widzę określenia "wszyscy Rosjanie" - proszę wcisnąć ctrl+f i sprawdzić. Pojawia się tylko w jednym z komentarzy - nie moich ;)

Jestem otwarty na dyskusję - proszę mnie przekonać, że faktycznie istnieją różnice między systemami w Rosji(carat, komunizm, Putinizm) a sposobem działania tego kraju. Ja takich zależności nie widzę. Przypomnę - rozbiory miały miejsca za "normalnej Rosji"...za Sowietów przynajmniej kadłubkowe państewko PRL stworzyli tu nad Wisłą ;)

Proszę się nie obrazić, ale ludzie nabierają się na te ruskie argumenty o "dobrych rosjanach" i "złych panujących". W którym miejscu mijam się z prawdą? Czy Rosjanie nie popierali Stalina i następców? Czy nie popierają Putina? Naprawdę ktoś ich "zmusza" do popierania Putina? Robią to świadomie i dobrowolnie.

Ludzie nie rozumieją, że zachowanie Rosji to nie jest wynik panującego tam "aktualnie" systemu czy władcy, ale pochodna ich celów geopolitycznych i natury. Podszyte jest to wszystko "mongolską spuścizną", więc Rosja zawsze taka była i będzie - zawsze będzie iść do przodu, po trupach sąsiadów. Grabić, eksploatować(patrz ropa, gaz) - nic przy tym nie wnosząc do dorobku cywilizacyjnego. Car, Stalin, Putin - to tylko maski tego samego kraju. I żaden Puszkin tego nie zmieni...kropla w morzu. Ci którzy mogliby zmienić Rosję giną albo uciekają z tego kraju. Jakkolwiek to brzmi nieładnie jest to prawda - nie będę kłamał i upiększał, gdy w grę wchodzi dobro moich rodaków, Polski, dla której Rosja jest odwiecznym katem.

Obrazek użytkownika JacBiel

17-04-2015 [17:41] - JacBiel | Link:

"za pomocą której następcy Goebbelsa próbowali "wybielić" Niemców, za ich udział w drugiej wojnie światowej. To "nie Niemcy wywołały wojnę, tylko źli naziści". A naziści jak wiemy to takie plemię, które przyleciało z kosmosu, ogłupiło Niemców i odleciało. To oni są winni! Kosmici naziści!. Nie proszę państwa! Winni wojny są Niemcy."

Przydługi cytat, ale kończy chyba dyskusję, czy twierdzi Pan, że "wszyscy", czy "nie wszyscy" Niemcy są odpowiedzialni za wojnę, i jednocześnie zrównuje to w takim ujęciu rozróżnienie naziści - nie naziści. Po prostu: naziści to wszyscy Niemcy. tak brzmi pańska retoryka.

"Proszę się nie obrazić, ale ludzie nabierają się na te ruskie argumenty o "dobrych rosjanach" i "złych panujących". W którym miejscu mijam się z prawdą? Czy Rosjanie nie popierali Stalina i następców?"

Polecam lekturę np. Sołżenicyna, owszem typowego ruska-imperialisty, ale napewno nie komunisty :-), który raczej nie popierał bezkrytycznie Stalina (wcześniej był bezmyślnym zupakiem). Nie pamiętam liczby, ale wyliczył, że przez GUŁ-ag przewinęło się kilka milionów ruskich dysydentów.

Co do geopolityki, ma Pan rację - Rosja to nasz wróg, ale z tego nie wynika niemożność wyobrażenia sobie pokojowego i na godnych warunkach, współistnienia naszych państw.

Obrazek użytkownika Ula Ujejska

17-04-2015 [14:26] - Ula Ujejska | Link:

To nie Rosjanie, to komuniści mordowali naszych w Katyniu ... taaak, to brzmi podobnie jak z Niemcami i nazistami w kontekście "polskich obozów".
Czy za chwilę Putas będzie pozywał do sądu, każdego kto napisze o rosyjskich zbrodniach wojennych w Katyniu?

Po takich odkryciach Brauna i JKM wcale bym się nie zdziwiła.
Przykre jest to, że to właśnie Polacy próbują nam wcisnąć te ohydne kłamstwa :(

Obrazek użytkownika Jabe

18-04-2015 [02:26] - Jabe | Link:

To nie Ukraińcy, to banderowcy mordowali naszych na Wołyniu.

Obrazek użytkownika Józef Darski

17-04-2015 [14:41] - Józef Darski | Link:

Rosja była zła ale Sowiety 100 razy gorsze, a teraz mamy mieszankę zła z większym złem.

Rosja carska to jednak nie Sowiety. Po rewolucji 1905 roku cywilizowała się. Przykładowo, ziemstwa (na terenach I RP zakazane)rozpad gospodarki obszarniczej - jeśli nie byłoby wojny około 1940 roku w Rosji nie byłoby już klasycznej własności dworiaństwa, a pamiętamy, że bolszewicy wygrali dzięki hasłu reformy rolnej.

Natomiast inna dyskusja to ile Rosji w Sowietach, a jeszcze inna czym jest obecnie postsowiecka Rosja, którą z carską niewiele łączy w istocie. Każda Rosja musi jest i musi być wrogiem Polski. To wynika z geopolityki.

Obrazek użytkownika smieciu

17-04-2015 [15:03] - smieciu | Link:

Ciągle jednak denerwujące jest to uogólnianie. Według mnie jest potrzeba precyzyjniejszych definicji, dokładniejszych określeń.
Np. "Każda Rosja musi jest i musi być wrogiem Polski. To wynika z geopolityki."
Czyli dla Meksyku USA musi być złe, musi być wrogiem. Nie ma wyjścia...
W takich sytuacjach powinniśmy jednak rozgraniczać na Rosjan czy rosyjski rząd. Tak samo jak na Polaków i polski rząd. No bo skoro mówimy że Rosja jest zła to czym jest Polska? Gnojem? Syfem?
Mógłbym napisać jeszcze mocniej: "Polska jest gó.nem". I co ciekawe wieeele osób tak myśli. Tak uogólnia podając jako przyczynę emigracji. Ale to przecież nie jest Polska! To nie Polska jest winna! Tylko jej agenturalny rząd i jego polityka. Ten rząd i polityka na dziś i teraz.
Uniknęlibyśmy wielu niepotrzebnych dyskusji gdybyśmy nie przenosili zbrodniczych działań rządów na całe kraje i ich ludność.
Zwłaszcza że konteskt historyczny takiej Rosji wygląda jak np. w Afryce gdzie dzieciom daje się karabiny i każe zabijać. 100 lat temu dano karabiny analfabetom i od tamtego czasu nie dano im szansy na jakiekolwiek inne idee i wiedzę. Ja Rosjan nie winię. Uważam że każdego dałoby się wytresować. Raczej podziwiam tych, którzy mimo wszystko się nie dali.

Obrazek użytkownika Józef Darski

17-04-2015 [16:36] - Józef Darski | Link:

Niestety, musi się Pan pouczyć, a ja na wykład kilkustronnicowy nie mam czasu. Proszę sobie posłuchać Bartosiaka, poczytać geopolityków itp.
Skrótowo: droga do Europy dla Rosji wiedzie przez Polskę. Droga USA do świata NIE wiedzie przez Meksyk. Tu nie chodzi o to że ktoś jest czyimś sąsiadem. To że kot ma ogon i pies ma ogon nie wynika, że pies jest kotem i vice versa.

I proszą sią już nie popisywać ignorancją.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

17-04-2015 [21:30] - maks jamnicki | Link:

Rosja-Polska, USA-Meksyk. Sąsiedztwo.Rożnica. Świetnie. Przyznam, że ogólnie nie cenię sobie politologii, ale jesli już,jako zwykły człowiek, takich prostych a trafnych odpowiedzi od oczekuję. Aż mi to poprawiło humor.Jako być może przyszły agitator, muszę obserwować i ciułać wiedzę o argumentach w atakach i odpowiedziach :)

Obrazek użytkownika maniera oficera

17-04-2015 [18:30] - maniera oficera | Link:

@Pan Ksawery

1/2

Pański artykuł jest przykładem polemiki demagogicznej. Demagogia jest elementem techniki manipulacyjnej. Polega na celowym operowaniu błędnym wnioskowaniem w taki sposób, aby było postrzegane przez odbiorce jako poprawne. Demagogia dlatego jest skutecznym środkiem manipulacji, gdyż nie wymaga od odbiorcy dotarcia do sedna problemu, posługuje się fałszywym skrótem, wygodnym dla odbiorcy.

Błędem, który Pan i wielu innych ludzi popełnia jest, mówiąc obrazowo, ukazywanie tego, co podobne jako tożsame.

Rosja carska prowadziła politykę ekspansji terytorialnej kosztem państwa polskiego. Rosja Sowiecka i USSR prowadziły politykę ekspansji terytorialnej kosztem państwa polskiego. Czy to oznacza, że Rosja Sowiecka jest tożsama z Rosją carską, a polityka ZSRR wprost wynikała z polityki carskiej? Tak się wielu ludziom może potocznie wydawać (zwłaszcza pod wpływem sugestii), jednak wniosek ów jest błędny. Bowiem długofalowym dążeniem USSR było podbicie świata w celu nie np. szerzenia kultury i obyczajów rosyjskich, lecz w celu wprowadzenia globalnej utopii komunistycznej.

Powyższe rozróżnienie nie przeczy natomiast faktowi, że to Rosjanie dali się omotać ideologii bolszewickiej, zamieniając w efekcie (ułomne) państwo carskie na antyludzki, ateistyczny i agresywny twór państwowy, w którym dziedzictwo ich ojców nie miało większego znaczenia (oprócz np. sentymentalno-propagandowego).

Analogicznie, nie można sądzić, że II Rzeczpospolita i PRL są tożsame, bo np. oba państwa obejmowały tereny nadwiślańskie. Ani nie można poprawnie sformułować opinii, że Polak to tępy komunista, a dziedzictwo polskie jest tożsame z dziedzictwem marksizmu, tylko dlatego, że miliony Polaków w przeszłości poddało się i do dziś poddaje się propagandzie marksistowskiej.

Kosztowny w skutkach jest również pogląd, który Pan wyraża, iż "tylko USA mogą przeszkodzić planom Rosji". Wielu patriotów (nawet o wybitnych umysłach), myśląc na skróty, nie poznawszy dogłębnie obecnego stanu i dążeń "imperium amerykańskiego", używa fałszywie utrwalonych paradygmatów, m.in. dlatego, że historycznie USA otwarcie konkurowały ze Związkiem Sowieckim.

Obrazek użytkownika maniera oficera

17-04-2015 [14:58] - maniera oficera | Link:

@Pan Ksawery

2/2

Grzegorz Braun stara się dokonywać wymienionych przeze mnie w pierwszym komentarzu rozróżnień. Bezmyślne targanie go za sam fakt poprawnego wnioskowania jest elementem niezbyt wyszukanej demagogii.

Co nie znaczy, że Grzegorz Braun nie popełnił - moim zdaniem - innych (rzeczywistych) błędów w sprawie. Autoryzował swoją kandydaturą sentymenty swoich sztabowców-motocyklistów. Nie wziął też poważnie pod uwagę demagogicznej przebiegłości niechętnych mu mediów tzw. "prawicowych" (Fronda, GP), które wypracowały (w rzeczy samej propagandową już) metodę utrwalania u swoich odbiorców odruchu beztroskiego potępiania wszystkich, którzy nie są zakochani w "jedynie słusznej" - wg demagogów - partii lub nie podzielają "jedynie słusznej" wizji Polski, przez owe media bezwzględnie i konsekwentnie desygnowanej.

Demagogiczny opis działalności Grzegorza Brauna nie ma na celu ani nakreślenia rzeczywistego obrazu rosyjskiej agentury w Polsce, ani promocji rozsądnych i efektywnych działań kontrwywiadowczych. Jest raczej rezultatem niechęci do uczciwego przyjrzenia się alternatywnej analizie rzeczywistości (a zarazem przedstawienia jej swoim odbiorcom), proponowanej przez Brauna.

Sam problem ewentualnego wjazdu do Polski czcicieli sowieckich pomników jest bałamutnie przetwarzany. Pochodną (wjazd czcicieli sowieckich pomników) przedtawia się jako rdzeń problemu (istnienie w Polsce sowieckich pomników). Rozsiane po Polsce pamiątki okupacji sowieckiej należy usunąć (łącznie z warszawskim pałacem Stalina). Nie próbował tego zrobić, jak dotąd, żaden rząd urzędujący w Warszawie (także ów "jedynie słuszny prawicowy").

Obrazek użytkownika Robs

17-04-2015 [15:53] - Robs | Link:

Rosjanie popierają Putina bo przejął Krym bez problemów i stawia się Ameryce i Zachodowi. Gdyby było osłabienie na wschodzie i jakiś polski prezydent przejął dość łatwo i bezkrwawo Lwów i Wilno albo jeszcze kawał ziemi I Rzeczypospolitej to spodziewam się że również byłaby spora euforia narodowa w Polsce ze Polska znowu siłą.

Obrazek użytkownika CzarnaLimuzyna

17-04-2015 [16:41] - CzarnaLimuzyna | Link:

Rosja jest dla nas dużym zagrożeniem, lecz tak się zastanawiam, co powoduje, że tak wybiórczo traktujemy naszych wrogów? Dlaczego jesteśmy ślepi na jedno oko, lub udajemy, że mamy tylko jednego wroga na wschodzie?

Przez ostatnie 25 lat zostaliśmy złupieni przez naszą wewnętrzną mafię oraz zachód. Teraz z kolei mamy iść na wojnę w sytuacji, gdy nie mamy armii, a nasze "zasoby biologiczne" skurczyły się dramatycznie, dynamika demograficzna nie zapewnia zastępowalności pokoleń.

Po takiej wojnie nie tylko państwo polskie, ale i Polacy mogą zniknąć. Oczywiście w sytuacji agresji powinniśmy zrobić wszystko, aby unicestwić wroga - KAŻDEGO.

Sformułowanie,że Grzegorz Braun jest jak Goebbels jest nieadekwatne do rzeczywistości. Jest raczej na odwrót.

"Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić". Ten cytat pasuje do tych wszystkich mądrali, którzy dają się prowokować reżimowym mediom i ulegają prowokacjom. Weźcie się za prawdziwych ruskich agentów.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

17-04-2015 [16:46] - NASZ_HENRY | Link:

Na zdjęciach Braun przy Kowalskim blado wypada ;-)

Obrazek użytkownika A330

17-04-2015 [17:16] - A330 | Link:

"Teraz z kolei mamy iść na wojnę w sytuacji, gdy nie mamy armii, a nasze "zasoby biologiczne" skurczyły się dramatycznie, dynamika demograficzna nie zapewnia zastępowalności pokoleń."

No właśnie - to jest EFEKT pracy ludzi takich jak Braun. O jakiej wojnie mówimy? Jedyna wojna to ta, jaką Rosja ROZPOCZĘŁA wchodząc do Ukrainy. Nawet, jeśli doszukiwać się śladów USA na Ukrainie to jest to PRYWATNA sprawa Ukrainy z kim się wiąże i czego chce NARÓD. Nic ruskim do tego! A oni "Weszli" na Ukrainę, bo im się nie podoba, iż Ukraina nie chce siedzieć na ich smyczy dalej.

Ta wojna czy jakakolwiek z poprzednich.. - Polska NIGDY(z jednym czy dwoma wyjątkami) nie była agresorem. Pierwszy rozbiór też przez USA? Drugi? Trzeci? Ribbenrop-Molotow? Katyń? Powód dla którego Rosja atakuje USA przez swoją agenturę jest prosty - bo tylko obecność USA w Europie uniemożliwia Rosji całkowitą dominację sąsiadów. Można nie lubić USA - ale nie widzieć faktów i dawać się rolować Moskwie?

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

17-04-2015 [18:37] - StachMaWielkieOczy | Link:

Prosze sie nie wysilac bo rzuca Pan tylko perlami przed ....

Czy warto brac na powaznie dyskusje z wyborcami kandydata
zakladajacego przywrocenie Krolestwa?

Jesli ktos chce zmieniac Polske glosujac na urodzonego przegranego ktory w porywie zdola zebrac 8% to juz dolegliwosc.

Udalo sie Panu tym tekstem wygenerowac taki papierek lakmusowy co do paru forumowiczow ...

Mam nadzieje ze sie Pan nie zniecheci do pisania tu na blogach.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika maniera oficera

17-04-2015 [20:23] - maniera oficera | Link:

@StrachMaWielkieOczy

Aby dyskutować na tematy, które większość ogłupionych widzów seriali z góry odrzuca jako (dla nich) nieaktualne i niezasadne, należy dysponować minimalnym intelektualnym zapleczem.

Jakim zapleczem intelektualnym może dysponować osoba, która nie rozumie, że ustrój demokratyczny funkcjonował w spisanej historii ludzkości właściwie epizodycznie, jako niemalże "nieudany eksperyment"? Jakie horyzonty myślowe posiada człowiek, który nie potrafi skojarzyć sobie prostego faktu, że przez większość swojej historii Polska była monarchią katolicką?

Mentalność dialektyczna współczesnych ludzi, operująca m.in. wpajanymi od dziecka prymitywnymi i kłamliwymi zasadami: "człowiek nieustannie zmienia się" oraz "stare już było, nie oglądaj się do tyłu, lecz idź naprzód, ku nowemu", zabrania ludziom prostej refleksji zmierzającej do uzmysłowienia sobie, że "nowe" nie oznacza "lepsze".

Współczesna demokracja nie jest drogą harmonijnego rozwoju, lecz gwałtownej degeneracji ludzkości, jeśli jeszcze ktoś nie zauważył. Demokracja, jako naturalne środowisko rozkwitu nieludzkich ideologii, np. socjalistycznej utopii, nie jest jedynie ustrojem pełnym mankamentów, lecz narzędziem zniewolenia ludzkości poprzez odebranie Bogu należnej tylko Jemu ostatecznej instancji władzy.

Obrazek użytkownika A330

17-04-2015 [21:46] - A330 | Link:

Dziękuję za słowa wsparcia. Muszę przyznać, że ilość komentarzy zaskoczyła mnie. Myślałem, że w kraju od wieków poniewieranym jak szmata przez większego sąsiada, obrońców tego sąsiada będzie mniej. No cóż - to efekt "naszych" zaniedbań. Pozwoliliśmy Rosji szerzyć swoją propagandę, co ta czyni w internecie od kilku ładnych lat - teraz tego taki efekt. Ale prawda zawsze wygrywa - tak będzie i teraz.

Obrazek użytkownika maniera oficera

17-04-2015 [19:48] - maniera oficera | Link:

@A330

Ani emocje, ani historyczne uwarunkowania nie mogą przesłaniać racjonalnej i odpowiedzialnej analizy rzeczywistości. Proszę mi wierzyć, że wszyscy wrogowie Polski bardzo oczekują od Polaków irracjonalnych czy paranoicznych reakcji, wzburzenia, podziałów oraz nieodpowiedzialnych działań. Kto spełnia te oczekiwania? Proszę sobie samemu odpowiedzieć.

Gawęda Grzegorza Brauna zachęca do odbudowywania polskich zasobów, zarówno materialnych, jak i duchowych. Triada KOŚCIÓŁ-SZKOŁA-STRZELNICA to jeden z nabardziej interesujących pomysłów ostatnich dekad na stopniowe przywracanie świadomości konieczności samostanowienia - porzucenia przez Polaków funkcji naczelnych frajerów Europy (czy nawet świata), a przyjęcia z powrotem historycznego dziedzictwa polskiego, z jego pięknem, mądrością i strukturą organizacyjną.

Polska nie była i nie ma powodu być agresorem (lub wspólnikiem agresorów) również w tej sztucznie wygenerowanej i podsycanej ukraińskiej wojnie. Skoro, jak Pan przyznaje, "międzynarowe umocowania" Ukrainy sięgają hen daleko do USA, czy wojsko amerykańskie nie może licznie przybyć i walczyć np. o odzyskanie Krymu? Dlaczego Krym oddano w zasadzie bez walki, jak Pan myśli? Czy Ukraińcy w wyniku rewolucji majdańskiej rzeczywiście odzyskali własne państwo? Proszę nie wierzyć wojennej propagandzie, która pochodzi od zainteresowanych trwaniem lub eskalacją konfliktu.

Obrazek użytkownika marsie

17-04-2015 [17:06] - marsie | Link:

"Jarosław Kaczyński podziękował Rosjanom za okazane współczucie po katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Lider Prawa i Sprawiedliwości w nagranym posłaniu wyraził nadzieję, że nadchodzi właśnie moment, w którym zmienia się bieg historii."
Pytanie do tut. fachowców - Jak to więc jest z tymi Rosjanami?

Obrazek użytkownika taki-tam

17-04-2015 [17:57] - taki-tam | Link:

Stek bzdur i tyle. Nie widzi pan różnicy między bolszewickim zamachem stanu, zorganizowanym z zagranicy, a Hitlerem, który wygrał w demokratycznych wyborach.
Robi pan argumentację w stylu "skoro koń i krzesło mają cztery nogi i można na nich siedzieć, więc musi to być to samo"
Radzę odstawić Kucharzewskiego i Pipesa, a poczytać J. Mackiewicza - autentycznego antykomunistę (a nie jakiegoś nędznego pisarzynę, któremu pomylił się antykomunizm z nienawiścią do Rosjan). Na dobry początek wystarczy ten felieton:
http://tylkoprawda.akcja.pl/te...

Obrazek użytkownika Seryjny-Samobójca

17-04-2015 [18:07] - Seryjny-Samobójca | Link:

Kolejne paranoje i lęki człowieka zamkniętego w 4 ścianach gdzieś w Przczynie Dolnym. Oczywiście, że nie wolno wszystkich wrzucać do worka z napisem Sovieci więc rożróżnienie Brauna słuszne. Kiedyś mieszkałem z ruskim w jednym mieszkaniu, każdy z nich i do wypitki i do bitki i pomogą kiedy trzeba, ale, fakt...każdy ma wpojone we łbie imperializm i mocarstwo. Ale zaraz żeby się ich bać i słowa Brauna przerabiać na swoją modłę?!..jedyny kandydat z dobrym arcy egzotycznym językiem, czyli angielskim, w którym wytłumaczył Krzywą Laffera.

Obrazek użytkownika cassiodorus

17-04-2015 [21:35] - cassiodorus | Link:

Najbardziej opodatkowana Skandynawia cierpi jak wiemy powszechną nędzę, tam gdzie podatki są niskie panuje powszechny dobrobyt, [Rumunia, Bułgaria,] a tam gdzie nie ma podatków wcale, to nawet robic nie trzeba[Somalia]
Korwinizm to jest poważna choroba mózgu, ale da się leczyć w XXI wieku
Straciłeś chłopie rozum, bo próbujesz być jakimś nowym nawiedzonym Smithem, a nawet w Anglii podatki są wyższe niż w Polsce, zwłaszcza bezpośrednie

Obrazek użytkownika gorylisko

18-04-2015 [00:02] - gorylisko | Link:

a pan z tymi wysokimi podatkami w UK tak na serio czy dla jaj od kur speca który spowodował chorobę filipińską komoruskiego ??

Obrazek użytkownika cassiodorus

18-04-2015 [00:51] - cassiodorus | Link:

Dane eurostatu, mam akurat pod ręka z 2010 roku
Udzial podatkowy w PKB
UK-37,4 %
Pl-31,8 %

Bugaria-27, 4
Rumunia-28,1

Dania-48,5
Szwecja-46,3
Norwegia-42,4

Somalia- nie mam scislych danych, ale nie więcej niż biblijne 10 procent

poza tym mowilem o bezpośrednich, a tu różnice sa jeszcze większe

Teorie różnych Smithów, lafferów i Rothbardów mialyby swoja rację bytu, gdyby dotyczyly maszyn, a nie ludzi. Chcąc uszczęsliwiać ekonomicznie czlowieka nalezy poznać kim on jest, dopiero potem go zbawiać. Nie odwrotnie
liberalowie twierdzą, że zbawienie przyjdzie gdy czlowiek będzie bogaty. A skąd oni to wiedzą, skoro Jezus mówi, że latwiej wielblądowi przejść przez ucho igielne
I chyba ma rację atrząc na banksterów, malo im i malo
No, ale ok starczy, samobój przy drugim zdaniu dostal skrętu mozgu

Obrazek użytkownika maks jamnicki

18-04-2015 [01:29] - maks jamnicki | Link:

Co prawda wolał bym być bogaty niż biedny, to jednak w pełni zgadzam się z tym iż błędna jest doktryna liberałów, iż bogatym Bóg bardziej sprzyja. Mało się znam, ale chba Luter szukał klienteli dla swoich teorii wśród bogatych i pod nich swoje mądrości pisał. Chwyciło. By było milej jemu i by mieć większy posłuch u publiki ogłosił jeszcze np, że można być księdzem/pastorem/ i ciupciać, co wielu jeszcze bardziej się spodobało. Tym nie mniej, prawdą jest, że z konieczności więcej czasu rozmyślaniom o pieniądzach poświęcają biedni niż bogaci, z natury rzeczy. Bogaci mają pieniądze więc mniej o nich myślą. Jak się drepta w wygodnych butach, to się o nich nie myśli, jak się drepta boso, to i owszem, myśli się o nich często. Tak to jakoś jest. Generalnie chodzi o umiar i zasady. By je mieć. Bez względu na okoliczności, bogactwo czy biedę.

Obrazek użytkownika cassiodorus

18-04-2015 [02:47] - cassiodorus | Link:

Ja co prawda trochę zasugi lutra znam, ale lepiej niech mistrz opowie o jego syialnianych reformach
https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika gorylisko

18-04-2015 [01:45] - gorylisko | Link:

no taaaak, fajnie, 2010 rok to już chyba było...
ale nawet jak było z tymi podatkami to dlaczego ludziska z Bułgarii i Rumunii ciagna do UK a nie ten przykład do Szwecji, Danii no i z PL jakoś sporo ludziów ciagnie, masochości jacyś czy co... poza tym w okolicach Dunkierki jest cała masa ludzi którzy chcą być uciskani w tym UK a są juz na terenie francy... i cały czas próbują przeniknąć do teg wysoko opodatkowanego UK...
wie pan, ja pamiętam dobrze czasy kiedy w telewizorni mawiano, że w USA czy GB czeka mnie wyzysk a ja żyję w siódmej potędze przemysłowej...tylko kiełbasa miała przejściowe kłopoty z dotarcie do konsumentów zaś papiór toaletowy był niełatwo dostępny...a w statystykach... no cóż jachty podrożały zaś lokomotywy potaniały...zaś niejeden Kowalski marzył, żeby być wyzyskiwanym...
no i kwestia Kuby, przeca uciekjąc do USA kubańczycy narażaja się na to, że będa płacić za opiekę zdrowotną

Obrazek użytkownika cassiodorus

18-04-2015 [02:31] - cassiodorus | Link:

No tak jak się okazuje, że podatki w Anglii są jednak wyższe niż w Polsce to próbujemy z innej beczki. Proszę pytać Rumunów czemu do UK ciągną, mając u siebie podatki jeszcze niższe niz Polska, ja się tym nie zajmuje

Proszę też sobie prześledzić historię likwidacdji polskiego przemyslu, może się okaże że coś tam jednak bylo,, bo aby coś zlikwidować to najierw to coś musi istnieć

Obrazek użytkownika KOCHAM POLSKE

17-04-2015 [21:40] - KOCHAM POLSKE | Link:

Stek uproszczeń i cytaty wyjęte z kontekstu...to łagodne określenie tego powyższego wpisu...Polecam wysłuchać licznych wypowiedzi Pana Brauna

Obrazek użytkownika maks jamnicki

17-04-2015 [21:52] - maks jamnicki | Link:

No, widzę, że się Pan pewnej opcji naraził. Ruszyli ławą.
Więc ja dla równowagi. Zgadzam się z Panem nie tylko na 100% Jeśli istniała by zgoda na 200, to 200%
Dłuuuugo miałem do Brauna cierpliwość. Chociaż wiedziałem, że jest nieobliczalny. Na KULu jako zaproszony gość, tak nafajdał tym którzy go w dobrej woli zaprosili, że smród zostal do teraz./zrobił trochę tak jak ktoś zaproszony w gości na święta, a wygłasił prelekcję, że "ojciec alfons a matka k..wa". Może i towarzystwo nie w całości święte, ale tak sie nie robi. Tak naprawdę teraz Braun straszy Polaków Rosją i III wojną światową, która może wybuchnąć przez "amerykańskich imperialistów". Odwrócenie kota ogonem.
Ale....dobrze że następuje polaryzacja, dla putinowców i rusofilów widocznie b. ważny moment więc rzucili wszystko na szalę. Przynajmniej jestem mądrzejszy w wiedzy " kto jest kto", bo dotychczas to skrywali.Dobrze Pan zatytułował. Braun w TV Republice walił jak opętany, że to ona i inne uprawiają gebelsowską propagandę. Klina-klinem. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika smieciu

17-04-2015 [22:25] - smieciu | Link:

Wiecie gdzie jest tak naprawdę problem? To klapki na oczach sprowadzających prawie całe zło do Rosji. Tylko że zapominają o jednym. O Polsce! Zapominają że ileś tam wieków temu Polska prowadziła podobnie imperialną politykę jak słynna caryca. Przeprowadzała w Rosji interwencje wojskowe. Obsadzała tron. I co? To było fajne. A co było potem? Potem nastąpiła polska degrengolada. Uleganie wszelakim agentom. Fałszywe poczucie swojej szlacheckiej wielkości. Polska szlachta nałożyła sobie te same klapki na oczach, które noszą ci co tak nienawidzą Rosji. I którzy zapominają że to nie Rosja podbiła Polskę i tylko że to Polacy dali się podbić. Jak tu winić carycę skoro Polacy sami do niej leźli i się o to prosili? Po czym dzisiaj możemy czytać wypowiedzi o "geopolityce" i odwiecznej złej Rosji. Co za bzdury.
Na takim myśleniu między innymi polega tragedia naszych czasów. Na traktowaniu KRAJU na równi z mieszkańcami. Podczas gdy prawda jest taka że ponad 90% ludzi pragnie tylko pokoju i pracy. Nie ważne czy Polak czy Rusek. I tylko to tworzenie sztucznych podziałów, absurdalnej polityki prowadzącej do tworzenia sztucznych problemów prowadzi do tego co mamy teraz. Dziel i rządź jak mówi starożytna maksyma. By lud gryzł się w imię swoich Panów.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

17-04-2015 [23:39] - maks jamnicki | Link:

Piękna bajka przed snem. O mało się nie wzruszyłem. Tym nie mniej polecam poczytać profesora Andrzeja Nowaka, który ten "pokojowy temat" studiuje od dziesiątków lat. I dalej niektórzy ludzie chcieli by być i polskimi patriotami i być prorosyjscy. Jedno drugie znosi. Doktryna rosyjska tego nie przewiduje. Trzeba wybierać.Prędzej czy później. "Historia vitae magistra"/Historia nauczycielką życia. czasami naprawdę warto się zagłębić. Prof Nowak naprawdę ciekawie i przystępnie pisze, dotarło nawet do mnie.

Obrazek użytkownika cassiodorus

18-04-2015 [01:02] - cassiodorus | Link:

Gdzieś zasłychnąłem,od prof Zaryna chyba, że Kaczyński prowadził olitykę historyczną prof A. Nowaka..
A więc to chyba A. Nowak wpycha nas do wojny nuklearnej za plecami polityków
Tchórz Braun jak już pozamyka usta wyrokami sadowymi swoim krytykom, powinien chyba prześwietlić wielu ludzi w tym kraju
I to nie tych o kórych myslimy

Obrazek użytkownika gorylisko

17-04-2015 [23:57] - gorylisko | Link:

Panie kolego... proszę otworzyć oczy... rozbiory Polski...
faktem jest, że pierwsi wkroczyli na tereny Rzeczypospolitej Obojga Narodów, Austriacy...potem rosja potem prusy... potem jednak Austria zamierzała oddać zagrabione tereny i tylko energiczna akcja rosji temu zapopbiegła... jakby co to śp. prof. Jerzy Łojek w swoich pracach rzetelnie to wyłożył... motor wszelkich problemów był w Petersburgu... to rosja szmąciła zaś pozostałe mocarstwa po prostu jak ścerwojady sie przyłaczyli... o pakcie ribbentrop-mołotow to chyba nie muszę wspominać... a dzisiaj...proszę porozmawiac sobie z jakimkolwiek rosjaninem... a ja w czasie kiedy umierał Litwinienko, słyszałem jak dwie rosjanki wyzywały go od pizdieców... kiedyś Łysiak pisał, to patoligiczni wielkorusowie, swoista rasa panów... nie przypadkiem spodobały im się mundury ss...wprowadzono je w krasnoj armii
tiaaa...no jasne, skoro tak pragną pokju i pracy to dlaczego siedzą cicho ? nie wołaja spokoju i pracy za to jakoś dziwnie łatwo walą po Ukrainie, Polsce etc.
mieszkam w UK i rozmawiam z tymi co to pragna pokoju i pracy... szkoda, że pan nie widzi bijacej z nich dumy jak to oni zrobia porządek z Ukrainą... a w ogóle to 19/09/1939 to z pomocą przyszli

Obrazek użytkownika smieciu

18-04-2015 [00:54] - smieciu | Link:

Wszystko ok. Proszę tylko pamiętać że wszystkie moje wpisy odnoszą się do zdania Brauna "jestem antysowiecki, a nie antyrosyjski" Z czym się zgadzam i nie widzę w tym zdaniu nic złego przeciwieństwie autora notki.

Po prostu dla mnie i dla wielu osób, które skomentowały notkę prorosyjskość to coś słabo związanego z imperializmem. Można lubić Rosjan (ja do nich nic nie mam, raczej im współczuję), ich kulturę (dawno upadłą) a nienawidzić komunizmu, caratu itp.
Zwyczajnie różne rzeczy.

Tak swoją drogą to ciekawe co mieliby ze sobą zrobić ci biedni Rosjanie według tych co nie zgadzają się ze zdaniem Brauna :)

Obrazek użytkownika PDP

17-04-2015 [23:10] - PDP | Link:

Też kiedyś popełniałem ten błąd co teraz Braun. Ale to było jeszcze w erze przed Putinem. Uważałem, że Rosjanie mają pecha. Są ludźmi wrażliwymi, przyjaznymi, pragną wolności tylko zostali w wyniku niekorzystnego splotu okoliczności uciemiężeni i zakuci w dyby. Nic bardziej błędnego. Rosyjska władza wyrasta wprost z rosyjskiej mentalności, różny jest tylko stopień jej wynaturzenia w zależności od okresu historycznego. Generalnie oni od długich dziesięcioleci nie robią żadnych postępów, po jakiejś krótkiej odwilży zawsze następuje powrót twardej ręki i oni to akceptują. Z Rosją nie będzie żadnego porozumienia ponieważ oni chcą narzucić wszystkim Słowianom swoją idee fixe. Polska jest wg nich skundlona, nieczysta, bo przyswoiła wiele idei Zachodu, w dodatku zaproponowała niemało własnych koncepcji, którymi zaraziły się wieku temu niektóre narody słowiańskie. Jedyną rolą w jakiej Rosja widzi Polskę jest rola wasala a to oznacza grabież i upadek kraju. W Rosji nie rozumieją czym jest nowoczesne państwo, kim powinien być obywatel, jaka jest jego rola w tworzeniu siły i bogactwa całego kraju. Musimy całkowicie uniezależnić się od rosyjskich surowców energetycznych i mieć na tyle silną armię, by ewentualne koszty zajęcia i utrzymania Polski były horrendalne. A to jest jak najbardziej możliwe.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

17-04-2015 [23:46] - maks jamnicki | Link:

Otóż właśnie to. Mi.in...."oni chcą narzucić wszystkim Słowianom swoją idee fixe.." . I sąsiadów widzą tylko jako wasala. A pewien miły i naiwny Pan ok 23.00 umiescił swoje przemyślenia o "pokojowym współistnieniu". Naiwnych nie sieją.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

17-04-2015 [23:56] - maks jamnicki | Link:

Pozwoliłem sobie Pana komentarz, jako trafniejszy niż mój, wkleić autorowi JacBiel.

Obrazek użytkownika A330

18-04-2015 [17:08] - A330 | Link:

Dokładnie. Tu nie chodzi o to, że ja "nie lubię Rosjan". Oni są jacy są, a ich władza - jak Pan zauważył - wyrasta wprost z tego narodu i jest przezeń respektowana.

Być może jest w tym trochę tragizmu. Kiedyś bowiem hordy mongolskie zdominowały tych Słowian(wtedy jeszcze Słowianie). Moskale musieli się im opłacać, trzymani byli pod batem, całowali stopy itd. Z latami nauczyli się takiego sposobu życia - hordy odeszły, a w Rosjanach zostały najgorsze ich cechy. Barbarzyństwo, skrajne turaństwo, brak pragnienia wolności, posłuszeństwo. Później Rosja - niczym kiedyś hordy - napadały i mordowała otaczające ją tereny. To ta sama, azjatycka chęć dominacji terytorialnej. Niestety nie widać w Rosjanach chęci zmiany na lepsze. Nie mamy obowiązku akceptowania tego.

Nazywanie prawdy o Rosji "rusofobią" to odwracanie kota ogonem i pokazywanie, jak daleko zaszła rosyjska propaganda. Niech sobie Rosja żyje po swojemu, ale nas nie ruszając! Kto pcha nas w objęcia Rosji jest zdrajcą narodowym pierwszej kategorii.

Rosja to INNA CYWILIZACJA - my mamy wpojone pragnienie WOLNOŚCI, oni POSŁUSZEŃSTWA. Bardziej różnić się nie można i konflikty między nami istnieć będą zawsze.

Obrazek użytkownika taki-tam

18-04-2015 [20:42] - taki-tam | Link:

Jak już pisałem niżej - radzę odstawić Kucharzewskiego i Pipesa (ich książki są wyjątkowo wybiórcze i manipulują faktami historycznymi w celu uzasadnienia rzekomej tezy, jakoby Rosja carska niczym się nie różniła od ZSRR), a przeczytać poniższy, niezwykle celny, felieton J. Mackiewicza:
http://tylkoprawda.akcja.pl/te...

Pipes pisał swoje książki jako element propagandy zimnowojennej, zatem celowo zależało mu więc na odczłowieczeniu Rosjan i pokazaniu ich jako zwierzęcych hord - chodziło o to by w razie wojny nikt nie okazywał im litości. Jakby przyszła taka konieczność, to ten pseudohistoryk szczułby i na Polaków.

A cechy polityki Rosji nie wywodzą się z jakiejś rzekomej "azjatyckości", tylko z mocarstwowości - państwa takie jak USA, Wielka Brytania, Francja, Chiny (Rzeczpospolita Obojga Narodów też kiedyś była mocarstwem - w końcu po co nasze wojska podbijały Smoleńsk czy Moskwę?) starają się utrzymać strefę wpływów i jakoś nikt nie ma im tego za złe.
Ale kiedy to samo robi Rosja, to wysuwa się jakieś argumenty z d... typu "turańskość", "azjatyckość", "mongolskość", itp.

Rosjanie nie różnią się niczym od Polaków, a prawda jest taka, że rzekome pojęcie cywilizacji łacińskiej jest mitem - niszczenie zabytków starożytności w średniowieczu (nie różniące się niczym od tego co robią fanatycy ISIS), krucjaty, wojny o wpływy, rzezie na tle religijnym, morderstwa i spiski władców, rabunkowe eksploatowanie kolonii połączone z eksterminacją miejscowej ludności czy w końcu krwawa rewolucja we Francji, wzór dla dzisiejszego lewactwa i wisienka na torcie, zapowiadająca narodziny totalitaryzmów i 2 największe konflikty w dziejach - to wszystko nie powinno mieć miejsca, skoro cywilizacja łacińska jest ponoć wolna od barbarzyństwa.
A jednak się zdarzyło.

Naprawdę polecam przeczytać felieton.

Obrazek użytkownika maks jamnicki

19-04-2015 [00:06] - maks jamnicki | Link:

Przeczytałem sumiennie cały wskazany przez Pana tekst.I co teraz, mam poszukać dziesięć innych które go obalą? Przecież znajdę bez problemu. Ale po co? Wolę aby Pan pozostał przy swoim poglądzie, że: "Rosjanie nie różnią się niczym od Polaków, a prawda jest taka, że rzekome pojęcie cywilizacji łacińskiej jest mitem...". Mnie to, że Pan tak myśli nie przeszkadza..
Jeśli Pan uważa, że ostatnie zdanie wskazanego przez Pana tekstu jest prawdziwe, to chyba powinien być Pan usatysfakcjonowany?

Obrazek użytkownika taki-tam

19-04-2015 [17:22] - taki-tam | Link:

Może i pan przeczytał, ale nie zrozumiał i nie przemyślał, bo dalej pan twierdzi, że jest inaczej.
Zbrodniczość ZSRR wynikała z systemu, a nie z jakiejś "rosyjskości". Rewolucja francuska, jeśli weźmiemy pod uwagę ilość ludzi na świecie w XVIII wieku i ograniczenia technologii, była równie krwawa co bolszewicki zamach stanu. A przecież Francja to ponoć "cywilizacja łacińska".
Może i pan powie, że Rosja carska też popełniała zbrodnie jak np.: rzeź Pragi, ale to wynikało ze specyfiki tamtych czasów. Podczas okupacji Kremla, Polacy też puścili Moskwę z dymem i wymordowali znaczną część mieszkańców (i żeby nie było, że pisał to jakiś rosyjski kronikarz, który chciał oczernić Polaków - bo o spaleniu Moskwy wspomniał w swoich pamiętnikach sam hetman Żółkiewski).

Po co Rzeczpospolita atakowała Rosję i umieszczając swojego władcę na tronie rosyjskim?
Czym kierowały się europejskie mocarstwa eksploatując kolonie?
Czyż nie były to te rzekomo "mongolskie" cechy - (cytując pana Ksawerego) "terror, ekspansja terytorialna, chęć podboju i dominacji otoczenia"?
A pan dalej się upiera przy jakichś frazesach o "cywilizacji łacińskiej" czy "przedmurzu chrześcijaństwa" - to są romantyczne bzdury, tak samo jak historie o szlachetnych rycerzach.
Przed tym właśnie ostrzega Mackiewicz - niektórzy, tak jak pan, myślą że Polacy są lepsi moralnie od Rosjan i nie są zdolni do barbarzyństwa - to BŁĄD!

Ja bym bardzo prosił o wrzucenie tych "dziesięciu innych, obalających" tekstów. Bo takie "mógłbym znaleźć ale nie znajdę" przypomina mi przechwalanie "znam wyniki najbliższego losowania totolotka, ale nie powiem".

Obrazek użytkownika smieciu

18-04-2015 [00:33] - smieciu | Link:

Podejmę jeszcze jedną ostatnią przewrotną próbę wyrwania tutejszych ludzi z rąk teoretyków złej rosyjskiej krwi, która uznaje tylko imperialny podbój :) Bo do tego jednego argumentu to chyba się sprowadza... Polski imperializm był naturalny natomiast Rosyjski to był taki wypływający z ich ciemnych instynktów i potrzeby dołączenia? podbicia? Europy.

Weźmy... Żydów! No bo wiecie. Ten cały Rosjanin to nawet jeśli z gruntu nie jest zły to na wskutek tej całej liczącej setki lat histori i wkładania odpowiedniej nauki do głów to musiał zostać przesiąknięty imperializmem. Nawet bosy czy zachlany jest dumny z Rosji. Z jej władców i potęgi.

A Żydzi? Hmmm. Mają te swoje nauki od tysięcy lat. Że są narodem wybranym przez Boga. Uczą się tego w synagodze. W domu. W kinie. A najlepiej w banku! Na wskutek swojej historii, dużo dłuższej niż rosyjska to chyba już wysysają to z mlekiem matki. Żydzi są dumni! Biedni czy bogaci wierzą w swoją misję. Że są stworzeni do rządzenia a goje to pracy.

No ale! Tylko bym śmiał powiedzieć że jestem antysemitą! Zaraz by mi wytłumaczono że to teorie spiskowe. Majaczenia. I przede wszystkim UPRZEDZENIA! Zupełnie inaczej jest jednak w przypadku Rosji! Te same argumenty! Te same geopolityczne potrzeby! Ta sama propaganda, które każe uznawać Rosję za pańswo z gruntu złe podobnie jak Rosjan są w porządku. Rusofobia jest naturalna i logiczna. Antysemityzm już nie!
No chyba że ktoś jest jednym i drugim :)
Pozdrawiam wszyskich i proszę nie być nadmiernie uprzedzonym do naiwnych teorii :)

Obrazek użytkownika cassiodorus

18-04-2015 [02:05] - cassiodorus | Link:

;''Rusofobia jest naturalna i logiczna''
Każdy polski debil wie, że rusofobią opetani sa zboczeńcy spod znaku pis i na wymioty zbiera w kolko tego walkowanie
Co innego polonofobia. Tutaj szerokie pole do popisu. Nieważne czy Braun, czy Mikke, szkalowac polskę może każdy, a ty debilu zamknij pysk i do roboty

''Ta sama propaganda, które każe uznawać Rosję za pańswo z gruntu złe podobnie jak Rosjan''

Nie smieciu, powielasz braunowsko-goebelsowską propagandę. Zle są rosyjskie zbrodnie na narodzie polskim, zle jest niesienie pokoju narodom, które nie chcą ich pokoju itp itd
Każdde dziecko to zrozumi, Braun i smieciu nie ma sznas,

w zasadzie totalny belkot, nie wart uwagi, ale to chyba u nas w domu sie dzieje

Obrazek użytkownika smieciu

18-04-2015 [10:43] - smieciu | Link:

Proponuję wziąć coś na uspokojenie. Potem spokojnie jeszcze raz przeczytać o co rozchodzi się w tej dyskusji!

To przykre że zarzuca mi pan rzeczy, które sam pan tylko sobie wyobraża a których nie wyraziłem.

Obrazek użytkownika Domasuł

18-04-2015 [03:37] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Ha ha ha ładną dyskusję pan wywołał. Rusofilia w kraju priwislanskim jak widać ma się dobrze. To jedna z miejscowych chorób.

Obrazek użytkownika Kasandra Wera

09-08-2015 [02:26] - Kasandra Wera | Link:

*
Ksawery Meta-Kowalski...
*
No, ta "Meta"- to oczywiście skrót pewnej substancji, której zdecydowanie nadużywasz...
Przypuszczam, że doceniasz moja próbę wytłumaczenia twojej niepoczytalności, czy jakby schizofreniczności w odbiorze przez ciebie pana Grzegorza Brauna...Inaczej bowiem należałoby określić ciebie jako..DEBILA !
Piszesz cyt. "..Braun podkreślił, że jest "antysowiecki, a nie antyrosyjski,.."
Pytanie : Czego ty debilu tu nie rozumiesz ???
Aby ustosunkować się do tej p. Brauna wypowiedzi należałoby obejrzeć jego masakrujące totalitaryzm sowiecki filmy!
Należałoby też znać szereg wystąpień p.Brauna, w których mówi o naszych powstaniach narodowych..
I ty debilu z Meta- w przedrostku, zabierając głos na tych łamach powinieneś te fakty z szerokiego dorobku życia p.Brauna znać !!!
Wyraźnie p.Braun terminem "rosyjski" nazywa to co było zdrowym jeszcze przedrewolucyjnym jądrem tamtego narodu, a co rozjechał walec rewolucji..- chodzi o szeroko pojętą kulturę rosyjską , wraz z ludźmi, którzy ją tworzyli..
Chodzi także o te relacje z prostymi ludźmi, których się spotyka podróżując po Rosji, o ich serdeczność ( o czym mówił też szef Komitetu Wyborczego p.Wiktor Węgrzyn ).. Chodzi o wszystko co ma "rosyjską duszę"... I takie pojmowanie "rosyjskości" jest w całkowitym przeciwieństwie do totalitaryzmu tak czerwonego jak i białego !
*
Pam Braun przestrzega nas przed Kondominium Niemiecko-Rosyjskim pod Żydowskim Zarządem Powierniczym...- Ten "twór" geopolityczy coraz wyraźniej się wyłania z planów i krystalizuje,także w Polsce..
*
Hasbara- czyli żydowska propaganda "wysiewa" na blogach takie gnidy jak Meta-Kowalski, aby Polakom mąciły w głowach, byśmy nie widzieli jasno i tracili zaufanie do naszych prawdziwych patriotów jak p.Grzegorz Braun !
*