Pytać? Nie pytać? Oto jest pytanie!

Wczoraj o kilka lat ode mnie starsza kuzynka otrzymała z polskiej służby zdrowia orzeczenie na piśmie:
 

„Nowotwór prawego płuca – do dalszego rozpoznania”

Choć moją kuzynkę Marysię kocham, jako córkę rodzonej siostry mojej Mamy, to nasze stosunki określiłbym, jako w najlepszym razie poprawne,  gdyż Marysia jako jedyna w rodzinie przeszła na stronę lewactwa, a potem trzymała z Unią Demokratyczną, Unią Wolności i do dzisiaj trzyma z Platformą Obywatelską, a za Tuska, jak się to mówi skoczyłaby w ogień.

Przez całe lata nie mogłem zrozumieć postawy mojej najbliższej kuzynki szczególnie, że wuj Florian, rodowity Ślązak i zasłużony śląski powstaniec mający w Knurowie ulicę swojego imienia (vide: http://www.wirtualnyknurow.pl/... ), od roku 1928 dyrektor szpitala w Knurowie i jeden z ostatnich doktorów Judymów leczącym zbiedniałych górników za darmo i pomagający ich dzieciom się kształcić, aż do śmierci w roku 1965 był przeciwny komunie.

Choć w pewnym sensie ją rozumiałem, gdyż jak wielokrotnie pisałem, każda przesada jest przeciw-skuteczna.

Bowiem Wujostwo mieszkali w okolonej szpitalnym murem willi dyrektorskiej, którą dzielili po połowie z siostrami zakonnymi wychowującymi Marysię od małego dziecka. I pamiętam, że jak moja kuzynka wchodziła do salonu na posiłki musiała za każdym razem na progu przyklęknąć i przeżegnać się umoczywszy uprzednio palce w wodzie święconej znajdującej się w naczyńku przytwierdzonym do futryny, a jej lata szkolne upłynęły w świecie wiecznych napomnień, zakazów i restrykcji.

A efekt był taki, że jak w latach sześćdziesiątych Marysia wyfrunęła poza szpitalne mury na studia, oszołomiona wolnością związała się z „wyzwolonymi” lewakami.

Po studiach żyło jej się dobrze, bo jako inżynier górnik świetnie zarabiała i pamiętam, jak jej zazdrościłem za Gierka, że zawsze miała lepszy ode mnie sprzęt narciarski, który kupowała na talony w kopalnianym sklepie przyzakładowym. To samo było z oponami, nie mówiąc już o talonach na małego Fiata.

Z biegiem lat Marysia coraz bardziej zapadała na zdrowiu, więc do niej telefonowałem od czasu do czasu, lecz nasze rozmowy się nie kleiły, gdyż ją na mnie napuścili ludzie zmanipulowani przez lewaków i bez przerwy mnie strofowała, żebym się nie wygłupiał z tym prawicowym blogiem, bo jej coraz częściej krakowscy znajomi donoszą, iż wszyscy podwawelscy inteligenci już się ze mnie śmieją, że chyba mi się coś z głową porobiło. A w ostatnich latach coraz bardziej mnie przerażała jej irracjonalnie wynaturzona nienawiść do PIS-u, choć wiem, że o partii Kaczyńskiego bladego pojęcia nie miała.

Przykra była ta świadomość, że najbliższa mi jeszcze żyjąca w rodzinie osoba dała się post-komunistom tak łatwo i do tego stopnia zmanipulować. Ale zagryzałem zęby i nadal do niej dzwoniłem, gdyż wiedziałem, że została kompletnie sama ze swoją starością.

Wczoraj opowiadała mi z płaczem o koszmarze, jaki przeżyła w szpitalu, gdzie jej, córce miejscowego doktora Judyma, który tyle zrobił dla lokalnej społeczności, pobierano stosowny wycinek i z rozżaleniem utyskiwała na upokarzające warunki, personel traktujący pacjentów bez cienia poszanowania dla ludzkiej godności, a mnie płakać się chciało, jak tego słuchałem.

Wyczuwałem w jej głosie paniczny lęk, gdyż dało się wyczuć, że ta harda orędowniczka Platformy raptem sobie uświadomiła, na co może liczyć ze strony naszej służby zdrowia, którą „zreformowała” pani Ewa Kopacz. Że czeka ją bezsilne dogorywanie w warunkach urągających etosowi ludzkiego istnienia.

I choć mi serce pękało z żalu nad jej nieszczęściem, nie ukrywam, że miałem na końcu języka pytanie do mojej kuzynki, czy nadal będzie głosowała na Platformę?

Przez wzgląd na jej stan nie zapytałem. A może trzeba było? Sam już nie wiem.

Co Państwo myślicie na ten temat?

Krzysztof Pasierbiewicz (nauczyciel akademicki)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jan11

27-03-2015 [18:03] - Jan11 | Link:

Postawił Pan trudne pytanie, powinien na nie odpowiedzieć etyk, filozof, logik;). Ja (mimo diagnozy wielkiego uczonego o moim rozumie) powiem krótko, postąpił Pan jak porządny człowiek.
Dorzucę krótki osobisty opis działań PO w służbie zdrowia.
Kupuję drogi lek na ciężką chorobę, brak refundacji, trudno, może państwo nie ma pieniędzy. Znajduję lek w aptece internetowej, z dostawą do domu 250 zł miesięcznie, w trosce o moje zdrowie posłowie zakazali wysyłania, muszę pojechać 100 km w jedną stronę. Rząd się troszczy nadal wprowadzając całkowity zakaz zakupów internetowych, muszę kupić lek za pełną cenę w aptece "stacjonarnej"ponad 600 zł, ale w ramach promocji (reklamy) druga porcja gratis, czyli miesięcznie wydam 50 zł więcej.
Rząd PO nadal chce mojego dobra (chociaż mam go coraz mniej), wprowadza zakaz reklamy leków, ustala się cena 430 zł, Bartosz mówi 480 zł, z leku rezygnuję.
No comment.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-03-2015 [18:13] - Krzysztof Pasie... | Link:

"Postawił Pan trudne pytanie, powinien na nie odpowiedzieć etyk, filozof, logik;)..."
-----------------------
Rany Boskie! Nie wywołuj Pan wilka z lasu, bo zaraz się odezwie @cdn, czyli, vide: http://pl.wikipedia.org/wiki/J...

Za ocenę naszej służby zdrowia zreformowanej przez Ewę Kopacz serdecznie dziękuję.

Serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Jan11

27-03-2015 [18:24] - Jan11 | Link:

Czyżby nie zauważył Pan na końcu zdania ;)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-03-2015 [19:24] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Jan11

"Czyżby nie zauważył Pan na końcu zdania ;)..."
-----------------
Zauważyłem, Panie Janie, ale tego draństwa nie sposób skomentować.

Pozdrawiam Pana.

Obrazek użytkownika smieciu

27-03-2015 [19:53] - smieciu | Link:

Można jednak spojrzeć też na Pana przypadek z innej strony. Może polityka PO dotycząca służby zdrowia ma pozytywne konsekwencje?
Np. takie by się zainteresować leczeniem alternatywnym? Czyż to nie ciekawe że nie wierzymy politykom, mediom itd. ale wciąż wierzymy promowanym przezeń metodom leczenia? Wierzymy wielkim koncernom farmaceuteczynym wciskającym lek za 600zł? Obserwujemy w Polsce zadziwiający spektakl reklam leków na każde gówno (to słowo akurat jest właściwe). Na kaszel suchy i mokry. Na wzdęcia. Na zaparcia. Na syndrom niespokojnych nóg. Na to by mieć energię do zabawy z wnukiem. Czy wreszcie na to by coś zapodać iluśtam miesięcznemu dziecku, kolejny lek, który zniszczy jego rozwijający się organizm, ale który wyłączy jego receptory bólu i rodzic będzie mieć tą upragnioną chwilę spokoju.

To przecież ciekawe. Jak obrażamy się na codzienny gwałt dokonywany na naszym umyśle przez wpływowe marionetki Systemu. Ale przecież to samo robią z naszym organizmem! Wciskają dokładnie tą samą zakłamaną ciemnotę i kłamstwa. Lemingoza może mieć różne objawy. Nie tylko wiarę w PO reprezentowaną przez Marysię. Ale także bardziej subtelną wiarę w inne nauki propagowane przez tych samych ludzi.

Cóż. Ja akurat mam sporo doczynienia z alternatywną medycyną. Mam bowiem w rodzinie ludzi, którzy się tym zajmują. I których pacjentami są nawet lekarze. Takie życie. Oni przecież wiedzą najlepiej, podobnie jak członkowie PO, jak wielkie zakłamanie i syf panuje w przedmiocie ich działań.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-03-2015 [10:12] - Krzysztof Pasie... | Link:

@smieciu

Dziękuję Panu za merytoryczny głos w dyskusji. Im więcej takich głosów tym szybciej ludzie zrozumieją, że ktoś ich tu robi w konie.

Pozdrawiam przed-świątecznie.

Obrazek użytkownika Kazmirz

28-03-2015 [18:47] - Kazmirz | Link:

Pan dalej liczy sie na merytoryczna dyskusje z JW ?! :)).

Obrazek użytkownika goscaga

27-03-2015 [19:28] - goscaga | Link:

moim zdaniem nalezy zapytac,tylko nieco pozniej, trzeba to zrobic delikatnie uwzgledniajac przy tym empatie,z szacunkiem,z troska,nie obwiniajac

mysle,ze to sa twarde fakty,po prostu prawda

dobrze byloby,gdyby kuzynka zdawala sobie sprawe z konsekwencji swoich decyzji

potrzebny jest czas,zostawic ja z ta sytuacja

byc moze sama dojdzie do pewnych refleksji I otworzy sie w prawdzie

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-03-2015 [09:13] - Krzysztof Pasie... | Link:

@goscaga

"moim zdaniem nalezy zapytac,tylko nieco pozniej, trzeba to zrobic delikatnie uwzgledniajac przy tym empatie,z szacunkiem,z troska,nie obwiniajac..."
-------------------
Chyba tak właśnie zrobię.

Serdeczności!

Obrazek użytkownika Jonasz01

27-03-2015 [19:29] - Jonasz01 | Link:

Lepiej nie pytać... ona już wie.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-03-2015 [09:11] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Jonasz01

"Lepiej nie pytać... ona już wie..."
---------------
Obyś Pan miał rację.

Serdecznie pozdrawiam.

Obrazek użytkownika milady

27-03-2015 [19:49] - milady | Link:

Myślę, że ona się już nie zastanawia na kogo będzie głosowała. Ma zupełnie inne problemy do rozwiązania.
Ja bym w takiej sytuacji nie pytała, bo zostało jej trochę życia i nie będzie ono łatwe, więc nie ma co jej dokładać bagażu na grzbiet. Jak Pan napisał - pewne działania są przeciw-skuteczne. Może to jest ten moment, kiedy zrozumie postępowanie swego ojca i zaakceptuje tę wielką wartość, którą przekazał innym ludziom.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-03-2015 [09:10] - Krzysztof Pasie... | Link:

@milady

"Myślę, że ona się już nie zastanawia na kogo będzie głosowała. Ma zupełnie inne problemy do rozwiązania..."
----------------
Oczywiście. Sęk w tym, że nie zastanawiała się również jak była w znakomitej kondycji.

Pozdrawiam wiosennie.

Obrazek użytkownika Tarantoga

27-03-2015 [20:03] - Tarantoga (niezweryfikowany) | Link:

Zapytać!

Jako szarmancki dżentelmen,wychowany w etosie krakowskiej galanterii i szanowany nauczyciel akademicki,nie powinien
sie wahać....i jeszcze powinien się zaśmiać sardonicznie z homeryckim dźwiekiem.

Zaimków dzierżawnych nie będe liczył...przecież nie chodzi o tę chorą Kuzynkę,tylko o osobę K.P.

Obrazek użytkownika Słoń Podwawelski

27-03-2015 [20:52] - Słoń Podwawelski | Link:

To jest dowód na to, że ślepa miłość do Tuska i Platformy jest rakotwórcza.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-03-2015 [09:07] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Słoń Podwawelski

To ponury żart, więc nie komentuję.

Serdecznie pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Freiherr

27-03-2015 [21:02] - Freiherr | Link:

Nie pytać. Znacie Państwo swoje poglądy. W tej sytuacji nie ma znaczenia na kogo Kuzynka będzie głosować. Pytanie o to mogłoby być uznane za rodzaj Schadenfreude z Pańskiej strony. Niech sobie głosuje na kogo tam chce i niech dobry Bóg ma Ją w swojej opiece.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-03-2015 [09:05] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Freiher

No, tak. Ma Pan rację. Ale z drugiej strony taką postawą dajemy nieme przyzwolenie na życie naszych bliskich w zakłamaniu. Pomyślał Pan o tym?

Serdeczności!

Obrazek użytkownika wal-hal

27-03-2015 [21:10] - wal-hal | Link:

Panie Krzysztofie,ja mam starsza siostre w Gdansku.Pani mgr.inz.,cale zycie przepracowala w "biurze projektow".Koncerty,opery,muzyka powazna(troche dla szpanu).Raz to nawet byla na koncercie,na ktorym byl rowniez Gajowy(ten to chyba spal jak suseł)Kiedy bywalem w Polsce w latach 90 tych,wydawalo mi sie,ze mamy podobne poglady.Pamietam,ze razem ogladalismy programy Janka Pospieszalskiego(znalem jego brata w USA,rowniez muzyk,zreszta cala rodzina muzykow).Jednak kiedy zaczela sie UW,Balcerowicz itd,Grazyna,poczula sie inna,lepsza od "polskiego motlochu",a ja,jezeli cos mowilem,to wg niej,klamalem.Znalem osobiscie stryja Tuska.Bronislaw"Buni" Tusk. Znany gdanski ceramik.Opowiadal przy piwku wielokrotnie,jak to u Tuskow sie spiewalo kolendy po niemiecku.Omijam Gdansk ,Warszawé zreszta tez,ilekroc jestem w "starym kraju".Wole oklice Limanowej i moja chate.A swoja droga,zastanawia mnie,kim sa Ci dyzurni krytykanci na panskim blogu. czasami wydaje mi sie,ze to "prawicowcy",chyba jednak się mylé.Prosze nie reagowac na ich zaczepki,w ogole nie komentowac,sami zrezygnuja.Nawet"no comment",to zbyt wiele na tych ludzi.Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

27-03-2015 [23:03] - Krzysztof Pasie... | Link:

"A swoją drogą, zastanawia mnie, kim są Ci dyżurni krytykanci na pańskim blogu....
------------------------
Pan ma jeszcze wątpliwości? To osobnicy pokroju Moczara, Baumana, Woleńskiego, Hartmana et consortes.

"Proszę nie reagować na ich zaczepki, w ogóle nie komentować, sami zrezygnują..."
---------------------
Co do nie reagowania na ich zaczepki przyznaję Panu rację. Ale oni nigdy nie zrezygnują. To jest szkoła leninowsko - putinowska.

Pozdrawiam Pana.

Obrazek użytkownika felek

27-03-2015 [22:02] - felek | Link:

Opony, zagryzanie zębów i stosowny wycinek... Nie ma to, jak blog dr inż. KP na dobranoc.:)

Obrazek użytkownika krystal

28-03-2015 [09:50] - krystal | Link:

Wywlecze na forum publiczne nawet nieszczęście bliskiej krewnej...I to ten, co -jak napisał kiedyś- zawsze, kiedy jest w Rynku i w "Rio" idzie do Kościola Mariackiego sie pomodlić ;-)

Obrazek użytkownika Ptr

27-03-2015 [23:00] - Ptr | Link:

Tak się składa, że wczoraj również nie zadałem tego pytania bliskiej osobie ,której nie widziałem od około roku, wcześniej zwolennika platf.o. Ponieważ rozmawialiśmy serdecznie i miło, nie chciałem zobaczyć jeszcze raz jego moralnej i intelektualnej ślepoty. Nie zadałem tego pytania. Chciałem wierzyć ,że jest zdrowym, rozsądnym człowiekiem, takim jakim był w rozmowie na lżejsze tematy.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-03-2015 [09:00] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Ptr

No to zareagowaliśmy podobnie. Ale czasem męczy mnie dylemat, że jak będziemy tak postępować to w Polsce nigdy się nie skończą niezdrowe podziały, również w rodzinach. Wie Pan, czasem potrzebny jest skalpel do przecięcia ropiejącego wrzodu.

Pozdrawiam Pana serdecznie.

Obrazek użytkownika Ptr

28-03-2015 [12:00] - Ptr | Link:

To prawda, z tym, że już wcześniej powiedzieliśmy sobie dosyć, aby nie trzeba było teraz wprost powtarzać. Problem trwa, ale i może się coś zmienić. Czy nie jest tak, że człowiek może zrozumieć coś tylko wtedy, gdy ma w świadomości zdolności do zrozumienia tego rodzaju treści. Wydaje się to oczywiste, ale jeżeli ktoś ma w głowie inne rozumienie pojęć , lub ich brak, nic nie zrozumie. ( Smutne ,że w historii mnóstwo takich przypadków. Aż zbyt dużo bolesnych odrzuceń.)
Prawda zostanie uznana za manipulację i odrzucona. Wobec tego prawda powinna być zakomunikowana czasami inaczej.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-03-2015 [13:01] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Ptr

"Czy nie jest tak, że człowiek może zrozumieć coś tylko wtedy, gdy ma w świadomości zdolności do zrozumienia tego rodzaju treści. Wydaje się to oczywiste, ale jeżeli ktoś ma w głowie inne rozumienie pojęć , lub ich brak, nic nie zrozumie. ( Smutne ,że w historii mnóstwo takich przypadków. Aż zbyt dużo bolesnych odrzuceń.)..."
------------------
No właśnie. Aż się boję podawać konkretnych przykładów.

Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika JAMS

28-03-2015 [15:18] - JAMS | Link:

Też wychodzę z założenia, że "jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz". Tym bardziej, że wielu ludzi
nie potrafi połączyć skutków z przyczynami. Jakby Pan wszedł na jakiś lewicowy blog, to wszystkiemu
winny jest kościół, związki zawodowe a nie ci, którzy mają realną władzę. Słowami ich się nie da przekonać.
Może Pan mówić, że księży nie ma w Sejmie, rządzie, w spółkach skarbu państwa itd. i tak winny jest Kościół i ks. Tadeusz Rydzyk. W opisywanym przypadku winni są lekarze, pielęgniarki, salowe, Panie z rejestracji a nie Arłukowicz. Podobne tłumaczenie było w przypadku komuny oni(rządzący) chcieli dobrze tylko ci wstrętni podwładni którym Partia zawierzyła wszystko spieprzyli.

Obrazek użytkownika PiS be with you

28-03-2015 [06:51] - PiS be with you | Link:

Nie ma co sie pytac, tylko oswiadczyc ze dzieki nienawisci do PiS, sluzba zdrowia dba o kuzynki zdrowie jak dba. Takze ja bym POwiadomil, ze dzieki ludziom jak Pana kuzynka, tysiace jak nie miliony Polakow cierpi w POdobny sPOsob. Z wlasnego przykladu, moja kuzynka znalazla mnie na NK i nie kontaktujac sie przez lata, nawet nie zapytala o rodzine tylko wypalila czy nie moglbym jej wyslac laptop... moja odpowiedz byla... niech skontaktuje sie z POdlym Tuskiem, bo przeciez on przyzekl takim lemingom jak ona ze, kazady uczen/student dostanie leptap za darmo... odPOwiedzi nie otrzymalem... i tak sie uczy durni, nawet w rodzinie. Nie mam litosci dla POmatolow.

Pozdrawiam, PiS be with you

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-03-2015 [08:56] - Krzysztof Pasie... | Link:

@PIS be with you

"Nie ma co się pytać, tylko oświadczyć że dzięki nienawiści do PiS, służba zdrowia dba o kuzynki zdrowie jak dba..."
----------------------
W przeszłości wielokrotnie próbowałem, ale ona po prostu nie przyjmowała tego do wiadomości i urywała rozmowę, bądź zmieniała temat. To jest właśnie to nasze polskie nieszczęście, o czym wielokrotnie pisałem.

Pozdrawiam Pana przed-świątecznie.

Obrazek użytkownika markop

28-03-2015 [17:57] - markop | Link:

Panie blogerze! Najpierw kilka słów o mnie. Ponieważ jakiś czas temu kilka razy nasze krakowskie ścieżki się „przecięły” i stał się pan dla mnie rozpoznawalny – postanowiłam poczytać pańskie notki, by dowiedzieć się czegoś o panu i pana poglądach. Niestety dla pana, bardzo prędko zorientowałam się, że „felek”, „Tarantoga”, „krystal” i inni okrzyknięci przez pana jako trolle mają 100% rację! Wymądrzający się egocentryk, który pisze swoje opinie w taki sposób, żeby zawsze móc podsumować : A NIE MÓWIŁEM! Dla mnie, kropką nad „i” w ocenie pana - była ZMIANA TEKSTU notki o In vitro, że jeśli A. Duda nie „uplastyczni” swojego stanowiska – to pan na niego nie zagłosuje… Żenada. Komentarze pod notką wyraźnie mówią jak było napisane! A pan zachował się jak ci, co zmienili stenogram z wystąpieniem sejmowym pewnej kłamczuchy! Obecną notkę skopiowałam!!! Czy pan nie ma żadnych ludzkich uczuć?! Tak, to MIŁOŚĆ,ale nie do kuzynki a do własnego "widzimisię" nakazała panu podać imię, nazwisko i nazwę choroby staruszki, która zwierzyła się panu z własnego nieszczęścia!!! A ochrona danych wrażliwych? To co pan zrobił, to zwyczajne, pospolite przestępstwo ścigane z urzędu i jako emerytowany nauczyciel akademicki ma pan tego świadomość! No ale dla pana najważniejszym było "zapodanie światu" jacy to wspaniali ludzie są członkami pana rodziny... Dało to też panu podstawę do konfabulacji na temat "bywania" w willi wuja (jak? w 1939 r wuj opuścił willę, a pan urodził się w 1944 roku) i jadania "w salonie" - w dobrych domach jadało się w JADALNI, salon do tego nie służy do dziś!!! Pragnę też pana (jako gorącego katolika)poinformować, że: naczynko na wodę święconą przymocowywane do futryny nazywa się KROPIELNICZKA

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

28-03-2015 [18:41] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ALL

markop [Obrazek użytkownika markop] Historia

Posiada konto przez
2 godziny 10 minut
-------------------------------------
Chyba nikt z Państwa nie ma już wątpliwości, że @markop to nowy nick trollującego na moim blogu lewackiego profesora cierpiącego na manię prześladowczą na punkcie mojego prawicowego blogu.

Pozdrawiam wszystkich przed-świątecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika markop

28-03-2015 [20:53] - markop | Link:

Na szczęście dla mnie, jestem sobą. Kobietą "po sześćdziesiątce", ortodoksyjną praktykującą katoliczką, zagorzałą wielbicielką PIS z Andrzejem Dudą jako kandydatem na Prezydenta Polski, bezpartyjną (przez całe życie) emerytką. Nie mam tytułów naukowych, nie miałam nigdy takich aspiracji. Jestem mamą czwórki dzieci (nie wszystkie rodzone) i babcią siedmiorga wnucząt, którym staram się jak mogę przekazuję (z dobrym skutkiem) te wartości, które są dla mnie ważne...
p.s. "moi" znają przysłowie "nie pokazuj łapą, jak gadasz papą"- bo to nie jest eleganckie. Pan nie zna tego przysłowia i stąd pańska fotka?

Obrazek użytkownika krystal

28-03-2015 [19:41] - krystal | Link:

A twardo podzielająca opinię blogera Echo24 "goscaga" posiada konto AŻ od 1 tygodnia i 6 dni!

Obrazek użytkownika krystal

28-03-2015 [19:54] - krystal | Link:

JAMS posiada konto 1 tydzień i 1 dzień. I jaki wniosek?

Obrazek użytkownika felek

28-03-2015 [21:30] - felek | Link:

Panie Pasierbiewicz, "lewacki profesor" nie atakuje Pana blogu za prawicowość, ale żartuje sobie prywatnie i wyłącznie z Pana osoby.

A Pana blog, Panie Pasierbiewicz, nie jest prawicowy. Pan z wyrachowaniem szkodzi polskiej prawicy. Pana blog jest kreci.

Obrazek użytkownika terenia

28-03-2015 [18:59] - terenia | Link:

@markop

Pomijając sprawę naruszenia Ustawy o ochronie danych osobowych...wykorzystanie w notce sytuacji śmiertelnie chorej krewnej należy nazwać po imieniu to: podłość a pan Pasierbiewicz zasługuje na nazwanie GO też ostro:KABOTYN.

Obrazek użytkownika Jan11

28-03-2015 [22:07] - Jan11 | Link:

" Najpierw kilka słów o mnie"
Opowiem bajkę o Jacusiu.
Ja cuś tu nie widzę tych słów.
Bajkowe ozdrowienia dla andzi.

Obrazek użytkownika andzia

28-03-2015 [20:02] - andzia | Link:

"Byłem chory,a odwiedziliście Mnie" - mówi Ewangelia.Gdyby pasierbiewicz był przyzwoitym człowiekiem,współczującym,to po takim telefonie natychmiast byłby u swojej krewnej.Ale nie! On wykorzystuje ciężko chorego,starego człowieka do promowania własnego prostackiego ego.Paskudnego,nieludzkiego,chamskiego,bo wyciąga na forum publiczne CUDZE sprawy.
To żerowanie na cudzym nieszczęściu kiedyś,pasierbiewicz,ci się przyśni.Ale nie będzie to dobry sen,tylko koszmar.