Pytanie prawicowego blogera do posłanki Scheuring-Wielgus

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Sejmie posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus, powiedziała, cytuję fragmenty:

Mowa nienawiści jest czymś, co rozprzestrzenia się w sposób skandalicznie szybki. Obowiązkiem nas polityków jest bardzo szybka reakcja i zrobienie wszystkiego, by mowa nienawiści nie doprowadziła do zabójstwa" - mówiła. "Obowiązkiem nas polityków jest zrobić wszystko, aby wykluczyć z naszego życia mowę nienawiści, która może doprowadzić do bardzo strasznych sytuacji" - dodała. Tymczasem - jak mówiła Scheuring-Wielgus - w polskiej polityce cały czas dominuje zachowanie odwracania głowy od problemów…”, koniec cytatu. Więcej czytaj: http://prawo.gazetaprawna.pl/a...

Więc najpierw coś Pani Posłance opowiem.

Działo się to pierwszego sierpnia 1952. Jako ośmioletni chłopiec byłem na kolonii letniej w podkrakowskim Sierakowie. Szczęśliwi, opaleni wróciliśmy z kolegami znad rzeki na obiad. Ku mojemu zdumieniu pani wychowawczyni przekazała mi wiadomość, że ktoś na mnie czeka w kancelarii pana kierownika. Jeszcze bardziej się zdziwiłem na widok wuja Ludwika, który mi powiedział, że tata jest trochę chory i musimy wracać do Krakowa. Choć bardzo mi było żal zostawiać kolegów ucieszyłem się ogromnie, bo będąc Jego oczkiem w głowie, świata za Ojcem nie widziałem. Pociąg wlókł się niemiłosiernie, a ja nie mogłem się doczekać chwili, kiedy wreszcie się przytulę do Ojca. W końcu dotarliśmy z dworca na naszą ulicę. Wujek chciał mi coś powiedzieć, ale wyrwałem mu się i oszalały ze szczęścia, na łeb na szyję popędziłem do ukochanego taty. Gdy dobiegłem do naszej kamienicy serce przeszył mi paraliżujący ból i niebo spadło mi na głowę. Na bramie wisiała klepsydra z napisem:

Mgr inż. Michał Pasierbiewicz
ukochany mąż i ojciec
żołnierz Armii Krajowej
zmarł przeżywszy lat 46…

Tacie pękło serce. Zamęczyła go ubecja, a dokładniej mówiąc kilku oficerów bezpieki pochodzenia żydowskiego po tym, jak ujawnił swoją akowską przeszłość. Nie wytrzymał szczucia i upokorzeń w pracy, gdzie był dyrektorem technicznym, obrzydliwych intryg, prowokacji, bezustannego śledzenia, ciągłych rewizji domowych i niekończących się wielogodzinnych przesłuchań na bezpiece.

Na pogrzebie było tyle samo bliskich i przyjaciół, co ubeków, którzy obstawili cały Cmentarz Rakowicki, a gdy kondukt dotarł do naszego rodzinnego grobu, przyczaili się za przyległymi grobowcami. Pamiętam, że gdy ksiądz rozpoczął modlitwę nad grobem, nagle wśród żałobników zrobiło się jakieś dziwne zamieszanie i rozległy się zaaferowane szepty. To przyjaciele taty z konspiracji wkroczyli do akcji i raptem na trumnie pojawiła się wiązanka biało czerwonych goździków z szarfą, na której widniał napis: „Naszemu kochanemu dowódcy przyjaciele z Armii Krajowej”. Do dzisiaj nikt nie wie, kto i jakim cudem położył tę wiązankę na trumnie, za co wtedy groziło więzienie, o ile nie gorzej. Z tego, co było potem zapamiętałem jedynie, że jak trumnę spuszczano do grobu Mama ścisnęła mnie kurczowo za nadgarstek aż mi z bólu w oczach pociemniało. A jak kondukt się rozchodził spostrzegłem, że mam całą dłoń we krwi. Mama miała zawsze zadbane, długie paznokcie.

Matka nie umiała sobie poradzić z nieszczęściem, jakie nas spotkało. Więc musiałem z nią chodzić przez lata codziennie na cmentarz, choć przesiadywanie godzinami na ławeczce przy mogile w czasie, gdy koledzy grali w piłkę było dla małego chłopca prawdziwą torturą. A mój starszy brat porzucił na zawsze szkołę, jak mu dyrektorka renomowanego krakowskiego liceum, co warto zaznaczyć komunistyczna działaczka pochodzenia żydowskiego, przy całej klasie powiedziała, że takie szczeniaki akowskie jak on trzeba było w wiadrze topić.

Te koszmarne wydarzenie wpędziły nas w straszliwą traumę, a na mnie pozostawiły piętno, które w pewnym sensie zwichnęło mi życie. Mama wytrzymała jeszcze 15 lat i również odeszła…”, koniec opowieści.

Pani posłanka Scheuring-Wielgus przypomniała także, że obecnie Kodeks karny przewiduje kary m.in. za stosowanie przemocy lub groźbę bezprawną, a także za publiczne znieważenie grupy osób lub konkretnej osoby z powodu przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości.

Więc po pierwsze chciałbym zapewnić Panią Posłankę, że od problemu bynajmniej nie odwracam głowy i naprawdę nie zamierzam nikogo zabijać, a po drugie zapytać, czy jeżeli powiem publicznie, że Żydzi, którzy zamęczyli mi Ojca, a mojemu Bratu zniszczyli życie, czego moja matka nie przeżyła, byli parszywymi szubrawcami – to czy Pani oraz Pani koleżanki i koledzy z .Nowoczesnej uznacie to za mowę nienawiści??? Będę wdzięczny za odpowiedź.

Na wszelki wypadek pytam, bo nie chciałbym na starość w więzieniu wylądować.  

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki)

Post Scriptum
Pragnę wyraźnie zaznaczyć, że o tych dyskretnych i trudnych sprawach napisałem bynajmniej nie po to by się uskarżać, lecz w celu dania świadectwa tego, co jest do dnia dzisiejszego skrzętnie ukrywane i przemilczane w podręcznikach historii i mediach, zarówno meinstreamowych, jak i prawicowych. Bo mało, kto wie, a szczególnie dotyczy to ludzi młodych, że w latach 50-tych Polacy też przeżyli swój "mały holokaust".
Chciałem również zwrócić uwagę czytelnika na naszą polską irracjonalną skłonność do politycznej amnezji i patologiczną inklinację do wybaczania draństw wyrządzonych naszemu narodowi. Proszę zwrócić uwagę, że na dobrą sprawę od roku 1945 żadnego, powtarzam żadnego polityka za nic nie ukarano! Z tych samych przyczyn nie dopuszczono do uznania PZPR organizacją przestępczą i zablokowano lustrację. Oczywiście nie o odwet mi chodzi, lecz sprawiedliwą karę za zbrodnie popełnione na naszych rodakach. Choćby symboliczną, bo sprawców już nie ma między nami. Ku przestrodze przyszłych pokoleń. A może powodem jest kanon naszej wiary o nastawianiu drugiego policzka? Sam już nie wiem. Więc uważam, że tymi bolesnymi sprawami powinni się zająć niezwłocznie historycy z Instytutu Pamięci Narodowej, bo w strzemboszowskie samooczyszczenie nie wierzę.

Post Post Scriptum
Bloger piszący pod nickiem @U1 2016-10-22 [00:01] napisał:

"Tabu przełamane expressis verbis.Ciekawe czy ktoś jeszcze będzie miał odwagę tak mówić wprost..."
---------------------------------
Też jestem ciekaw, kto się odważy?

Jest sobota, zbliża się godzina osiemnasta i na obecną chwilę notkę przeczytało już kilkanaście tysięcy Gości. Ciekaw jestem tedy, czy notkę zauważy któreś z mediów prawicowych, a jeśli tak, to czy się odważy na przedruk.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika manko1492

21-10-2016 [22:39] - manko1492 | Link:

"kilku oficerów bezpieki pochodzenia żydowskiego". A ich haniebne POkłosia panują w Polsce nie tylko w bankowo-finansowych salonach, polskojęzycznych mediach, antypolskim gebelSStalinowskim tzw. msz RP, bezmiarze niesprawiedliwości oraz warszawsko-krakowskich senatach czcicieli con bandita i gebelSSnazigroSSa.

Obrazek użytkownika KaczyKuper

21-10-2016 [22:50] - KaczyKuper | Link:

Szanowny panie Krzysztofie, pytanie, które pan zadał jest - mówiąc delikatnie - niestosowne. Niestosowne dlatego, że ta pani jest idealnym przykładem osoby, która będąc niedorozwiniętą umysłowo - mimo wszystko - dostała się do sejmu. W związku z tym wątpię aby miała takie możliwości intelektualne i przeczytała pański tekst do końca a jeżeli już przeczyta czy cokolwiek z tego zapamięta. Oczywiście aby nie być gołosłownym, przytoczę kilka przykładów na ograniczenie umysłowe tej pani i zacznę od końca: "precz z dyktaturą kobiet" - tak jazgotała kilka dni wcześniej do kobiet na czarnym czy jakimś tam marszu. Ze szczytu NATO w Polsce najważniejszym "zjawiskiem" dla tej pani było śniadanie rumuna balcerowicza z kilkoma premierami. No i na początku "kariery" sejmowej tej pani było poszukiwanie marszałka Terleckiego, który siedział za jej plecami a ona biedna nie mogła go odnaleźć na tak wielkiej, sejmowej sali. Dlatego panie Krzysztofie: nie lepiej spuścić zasłonę milczenia nad jej bełkotem?

Obrazek użytkownika Zofia

22-10-2016 [09:28] - Zofia | Link:

Żeby pomóc tej kobiecie w odpowiedzi na zadane pytanie,Nowoczesna powoła Komisję Śledczą i może Pan Krzysztof uzyska odpowiedź.Ona nie jest w stanie ogarnąć tematu.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-10-2016 [13:12] - Krzysztof Pasie... | Link:

@KaczyKuper

"W związku z tym wątpię aby miała takie możliwości intelektualne i przeczytała pański tekst do końca a jeżeli już przeczyta czy cokolwiek z tego zapamięta..."
---------------
Chyba Pan rozumie, że ja to pytanie nie tylko Pani posłance Scheuring-Wielgus zadałem. A tę przyznaję kontrowersyjną i prowokującą do myślenia notkę napisałem nie po to, żeby mowę nienawiści krzewić, co mi zapewne zarzucą zwolennicy KOD-u, lecz w celu przypomnienia o naszym "małym polskim holokauście", bo przecież takich przypadków, jak ten, który opisałem w notce były setki, jak nie setki tysięcy, a młodzi nic o tym nie wiedzą nic, bądź prawie, gdyż podręczniki historii nadal ten temat przemilczają. Więc może ten tekst poruszy czyjeś sumienie???

Pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Sławomir S.

22-10-2016 [17:09] - Sławomir S. | Link:

Zapamiętam i dam do przeczytania dzieciom, jak przyjdzie odpowiedni moment. Wyrazy szacunku.

Obrazek użytkownika JLynx77

21-10-2016 [23:01] - JLynx77 | Link:

Dziękuję Panu za ten poruszający tekst. Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-10-2016 [13:14] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Lynx77

To ja Panu za miłe słowa dziękuję!

Pozdrawiam ciepło i serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika marsie

21-10-2016 [23:31] - marsie | Link:

"Tacie pękło serce. Zamęczyła go ubecja, a dokładniej mówiąc kilku oficerów bezpieki pochodzenia żydowskiego po tym, jak ujawnił swoją akowską przeszłość". Panie Krzysztofie, za to jedno zdanie tylko - szacun, jak mówią nowocześni internauci. I pozdrówka ode mnie!

Obrazek użytkownika U1

22-10-2016 [00:01] - U1 | Link:

Tabu przełamane expressis verbis.Ciekawe czy ktoś jeszcze będzie miał odwagę tak mówic wprost.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-10-2016 [13:16] - Krzysztof Pasie... | Link:

@U1

"Tabu przełamane expressis verbis. Ciekawe czy ktoś jeszcze będzie miał odwagę tak mówić wprost..."
------------------
Nie ukrywam, że mnie też ciekawość zżera.

Pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika ASPAL

22-10-2016 [09:26] - ASPAL | Link:

Pozdrawiam serdecznie dziękując jednocześnie za wpis ściskający serce...

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-10-2016 [13:23] - Krzysztof Pasie... | Link:

@ASPAL

"Pozdrawiam serdecznie dziękując jednocześnie za wpis ściskający serce..."
--------------------
dziękuję za pozdrowienia, ale napisałem o tych sprawach bynajmniej nie po to by się uskarżać, lecz w celu dania świadectwa tego, co się do dnia dzisiejszego skrzętnie ukrywa i przemilcza w podręcznikach historii i mediach. Bo to był taki "mały polski holokaust", o którym dzisiejsza młodzież nie wie nic, bądź prawie.

Poza tym chciałem również zwrócić uwagę czytelnika na naszą polską irracjonalną skłonność do amnezji politycznej i wręcz patologiczną predyspozycję do zupełnie niezrozumiałego wybaczania popełnionych draństw na naszym narodzie. Proszę zwrócić uwagę, że na dobrą sprawę od roku 1945 żadnego, powtarzam żadnego polityka za nic nie ukarano! Z tego samego powodu nie dopuszczono do uznania PZPR organizacją przestępczą i tak dalej. Oczywiście nie o odwet mi chodzi, lecz karę za popełnione przestępstwa. Choćby symboliczną. Może powodem jest kanon naszej religii o nastawianiu drugiego policzka? Sam już nie wiem.

Pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika angela

22-10-2016 [09:58] - angela | Link:

Drozd - Wczoraj (19:07)
Marzę o podrzynaniu gardeł pisowcom. Wyobrażam sobie, jak pisowcy wiszą a nogi niczym kurczaki w ubojni, a ja przechodzę od jednego do drugiego, przejeżdżam ostrym nożem po gardłach i patrzę, jak z ran tryska pisowska krew.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska...

POLSKIE MEDIA POŻĄDANE, NATYCHMIAST.!!!!!!

Obrazek użytkownika xena2012

22-10-2016 [10:37] - xena2012 | Link:

jestem zdziwiona,że zniża się Pan do dyskusji z tą paniusią na temat osobistych przezyć.Czy naprawdę zakładając,że notkę przeczyta zdobędzie się na odrobinę refleksji?Należy się zastanowić dlaczego do sejmu wybierani są tacy jak ona ludzie pozbawieni odrobiny inteligencji i zasad, nie potrafiący nawet zachować się adekwatnie do publicznej funkcji.Ile w tym jest naszej- obywateli winy,że na to przyzwalamy ? I dlaczego my -obywatele jesteśmy traktowani jak idioci słuchając i ogladając wywijanie łapami przez zwykłego chama?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-10-2016 [13:28] - Krzysztof Pasie... | Link:

@xena2012

"jestem zdziwiona,że zniża się Pan do dyskusji z tą paniusią na temat osobistych przeżyć..."
------------------
A ja już po raz któryś z rzędu ubolewam, że nie odczytała Pani rzeczywistego przekazu notki. Ale prościej pisać niestety nie umiem.

Pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Galiński

22-10-2016 [16:03] - Galiński | Link:

Szanowny Panie, rozumiem, że po takich doświadczeniach życiowych wie Pan, że osoba do której Pan się zwraca jest zaprogramowana jak jakiś tępy robot, do takiego gadania. Za to jej płacą i po to ją do Sejmu wsadzili.
Szkoda czasu na taką dyskusję. Czy nie większy pożytek był by z zastanowienia się co zrobić, żeby ograniczyć ilość takich bezczelnych kłamstw w przestrzeni publicznej. Mnie szlag trafia ,kiedy widzę i słyszę w programach informacyjnych TVP ciągle tych samych bezczelnych kłamców z uśmiechem głoszących swoje brednie, ewidentne kłamstwa i przeinaczenia. Przez zwykłych zagonionych pracą i obowiązkami widzów są one traktowane na równi z wypowiedziami prawdziwymi, a potem "Kukiz 15" z uśmieszkiem mówi o pisowsko- powskiej nawalance!
Ponoć tak wygląda wolność słowa i może w USA sobie z tym poradzą, natomiast u nas takie lekkie podejście do prawdy powoduje dalsze spustoszenia w umysłach obywateli. Dlatego też poparcie dla PIS stoi w miejscu a czasem spada.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-10-2016 [16:30] - Krzysztof Pasie... | Link:

@galiński

"Szanowny Panie, rozumiem, że po takich doświadczeniach życiowych wie Pan, że osoba do której Pan się zwraca jest zaprogramowana jak jakiś tępy robot, do takiego gadania..."
--------------------
Sądziłem, że się Pan domyśli do kogo się zwracam.

Poadrawiam

Obrazek użytkownika Niedzwiedzica

22-10-2016 [17:56] - Niedzwiedzica | Link:

Panie Krzysztofie - sciskam tego odwaznego osmioletniego Krzysia, ktory sobie poradzil z roztrzaskanym swiatem. I modle za Tate.
Prawda nas wyzwala za kazdym razem, kiedy ja mowimy. Nie mam pewnosci, czy kiedykolwiek przydarzy sie to tej pani poslance.
Co do tego, co spotkalo Polakow w latach 50 - w wyrazeniu "maly holokaust" tylko przymiotnik "maly" ujelabym w cudzyslow. Mi jawia sie te lata jako zrzucenie ze szpitalnego lozka pacjenta w ciezkim stanie i definitywne polamanie mu ostatnich calych kosci.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

22-10-2016 [23:40] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Niedźwiedzica

"Panie Krzysztofie - ściskam tego odważnego osmioletniego Krzysia, który sobie poradził z roztrzaskanym światem. I modlę za Tatę..."
------------------
bardzo mnie wzruszył Pani komentarz, za który serdecznie dziękuję. Postaram się jutro pojechać na cmentarz i wszystko Mu opowiedzieć.

Serdecznie Panią pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

PS
Proszę w wolnej chwili przeczytać odważne komentarze do tej notki na Salonie24, gdzie też tę notkę powiesiłem - vide: http://salonowcy.salon24.pl/73...

Obrazek użytkownika Celarent

23-10-2016 [01:14] - Celarent | Link:

Współczuję Panu i Pańskiej rodzinie. Pomijając fakt, że ze żmiją się nie dyskutuje, ona tylko syczy i kąsa, muszę stwierdzić, że ten tekst to argument za rozliczeniem PRL, ujawnieniem prawdy w sposób totalny. Mogą sprawcy nie zyć. Żyją ofiary! Domaganie się sprawiedliwości nie może być postrzegane jako mowa nienawiści. A jest, ponieważ do złych skutków (zabójstwo również) chcą osiągnąć. To argument przeciw demokracji w wersji PiS.
Dziś morderca, sprawca ciężkich przestępstw, ba notorycznie pijany kierowca... jest pokazywany z facjaty i wymieniany z imienia i nazwiska, co powielane jest w różnych mediach i nie ma prawa na to się skarżyć. Prawo tak karze, co ma też wymiar prewencyjny; sądy wydają wyroki i pozwalają na to. Nikt nie mówi: to szokująca nienawiść wobec tego człowieka. Sam sobie winny, zasłużył i basta.
Oto złamano życie całej rodzinie, a takich rodzin są tysiące, miliony... a nie wolno swobodnie pokazać mordercy palcem, nie można nazwać sprawcy po imieniu. Ba, nie można domagać się rozliczenia zbrodniczego systemu. Otóż można, Profesorze. Trzeba. Tym ma różnić się IV RP od poprzedniczki. I dlatego był Smoleńsk.
Widział Pan obrady Komisji MON? Słyszał Pan Tomczaka? On pobił Niesiołowskiego w gębie. To jest ten sam nurt. "Mowa nienawiści" to wymysł ich mentora -Jerzego Urbana. Ja bym skazała ich ...na milczenie. Z idiotami, zdrajcami, wichrzycielami... nie dyskutuje się. Ta tutaj ww. pluje jadem i oskarża o to oponentów. Stara ubecka szkoła.
Niech Pan nie wymaga żeby krowa zaczęła latać czy kura ćwierkać. Każde stworzenie robi to, co umie najlepiej. I tak, jedni notorycznie mówią prawdę a inni kłamią. Jedni uśmiechają się i szukają dobra, inni krzywdzą i każą za to innych, że próbują ich powstrzymać.Tak, bo Marek Rosiak nie żyje od mowy miłości tych środowisk. To jest system miłości i jego owoce - "wczoraj" i dziś.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

23-10-2016 [10:19] - Krzysztof Pasie... | Link:

@Celarent

"ten tekst to argument za rozliczeniem PRL, ujawnieniem prawdy w sposób totalny..."
--------------
Tak. A to rozliczenie jest warunkiem sine qua non żeby Polska była polską, a nie czyjąś.

Reszta Pańskiego komentarza to bezbłędne i odważne odczytanie przekazu mojej notki, co ogromnie mnie cieszy i dzięki za to przeogromne. Mam także nadzieję, że ta moja notka chociaż odrobinę nadgryzie temat, który nadal jest tabu okrytym zmową milczenia. Że da asumpt do uczciwej i szerokiej dyskusji. Dyskusji potrzebnej, o czym świadczy niezwyczajnie duża ilość tych, którzy chcieli ją przeczytać. Czyli pragnienie odsłonięcia całej prawdy w ludziach jest, tylko jeszcze się boją wyartykułować tego, co naprawdę myślą. Chyba sam Pan Bóg mi podpowiedział bym napisał tę notkę. Mam także nadzieję, że inni blogerzy pójdą tą samą drogą.

Pozdrawiam serdecznie Autora komentarza i wszystkich czytelników,
Krzysztof Pasierbiewicz