A jednak miałem nosa pisząc, że mi nie po drodze z PiS-em

W Sejmie odbyła się konferencja prasowa z udziałem polityków Konfederacji. fot. Youtube

Portal internetowy Salon24 news - vide: https://www.salon24.pl/newsroo...  informuje:

„Tajne negocjacje wokół roszczeń żydowskich. Wyciekła notka MSZ. Notatka pochodzi z 25 października ubiegłego roku. Dotyczy rozmowy, jaka odbyła się w MSZ z udziałem ambasadora Jacka Chodorowicza, który jest pełnomocnikiem ministra spraw zagranicznych ds. kontaktów z diasporą żydowską, z panem Tomaszem Yazdgerdim, jego amerykańskim odpowiednikiem, pełnomocnikiem Departamentu Stanu – mówił w Sejmie Michalkiewicz. Roszczenia żydowskie - tajna notka. Jak tłumaczył, notatka zawiera "mapę drogową, według której roszczenia żydowskie mają być realizowane zgodnie z oczekiwaniami strony żydowskiej i amerykańskiej". Przeczytam najważniejszy, moim zdaniem, akapit. Ten rozmówca pana Chodorowicza konsekwentnie podkreślał, że zdaje sobie sprawę, iż sprawa restytucji musi być rozpatrywana w horyzoncie czasowym 2019 r., jako roku wyborczego w Polsce, z podstawowym terminem w postaci wyborów do parlamentu na jesieni 2019 r. Podkreślił, że strona amerykańska jest zainteresowana, aby w okresie do wyborów parlamentarnych w Polsce, a jednocześnie do momentu przekazania do Kongresu raportu w ramach ustawy Just, strona polska w konkretny sposób posunęła kwestię restytucji do przodu – mówił Michalkiewicz. Postęp w kwestii restytucji zdefiniował jako przystąpienie przez stronę polską do procesu prowadzonego do definitywnego rozwiązania kwestii restytucji, który to z kolei rozumiał jako podjęcie rozmów z przedstawicielami społeczności żydowskiej, przede wszystkim negocjacji o charakterze finansowym, mającym na celu ustalenie konkretnych kwot możliwych rekompensat, które jego zdaniem mogą mieć częściowy charakter. Podkreślił, że strona amerykańska nie spodziewa się działań legislacyjnych w określonym wyżej horyzoncie czasowym, natomiast uważa za możliwe konkretne rozmowy i działania niemające wymiaru publicznego i formalnego – cytował fragmenty notatki Michalkiewicz…”

Mój komentarz:

Nie da się zaprzeczyć, że jeśli ta notatka dyplomatyczna jest prawdziwa to miał rację Grzegorz Braun mówiąc w Sejmie, cytuję za panem Grzegorzem: „ze strony Żydów nowojorskich mamy do czynienia z usiłowaniem kradzieży zuchwałej, ze strony imperium amerykańskiego mamy do czynienia z wymuszeniem rozbójniczym, natomiast ze strony rządu warszawskiego i Prezydenta belwederskiego mamy do czynienia ze zdradą”, koniec cytatu.

Ta szokująca wiadomość jest dla mnie szczególnie przykra z tej przyczyny, iż mój śp. Ojciec Michał Pasierbiewicz w czasie okupacji hitlerowskiej wraz ze swymi żołnierzami Piątki Akowskiej, której był dowódcą – vide: https://katalog.bip.ipn.gov.pl... , - uratował życie i zdrowie wielu Żydom więzionym w niemieckim obozie śmierci Auschwitz-Birkenau.  

A tu więcej szczegółowych informacji na ten temat – vide: https://www.youtube.com/watch?... 

Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki, niezawisły bloger oddany prawdzie i sprawom ważnym dla polskiego państwa)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

19-04-2019 [00:07] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Sz.Pan Bloger
czyżby był rozczaowan wybitnie i jedynie  patriotycznym patriotyzmem patriotów z dojnej zmiany...?
Kłaniam z niesmakiem!

Obrazek użytkownika gorylisko

19-04-2019 [00:18] - gorylisko | Link:

a z myszką Mickey albo z pingwinami z Madagaskaru a szczególnie z Manfredim i Johnsonem panu po drodze... ;-) może jeszcze psa Pluto pan zabierze... taaaakich jaaaj

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

19-04-2019 [09:51] - Krzysztof Pasie... | Link:

@gorylisko

Proszę sobie przeczytać komentarze do tej notki na Salonie24 - bardzo pouczająca lektura - vide: https://www.salon24.pl/u/salon... Alleluja!

Obrazek użytkownika Tomaszek

19-04-2019 [19:41] - Tomaszek | Link:

I co z tej satysfakcji że miał Pan rację .  . Jeżeli jak Pan sam uważa że ma Pan takie kwalifikacje i pozycję , a oprócz tego sprawy państwa nie są Panu obce to trzeba trochę głośniej i szerzej , bo blogi to mniej niż peryferie. Tym bardziej że ma Pan całkowitą rację . I po prostu ktoś powinien zacząć .Inaczej to będzie takie schadenfreude teściowej albo bicie w dzwony gumowe . Krótko mówiąc psy szczekają a żydzi kombinują dalej .

Obrazek użytkownika tricolour

20-04-2019 [15:15] - tricolour | Link:

@ Autor

Proszę także zauważyć, że w przypadku strajków nauczycielskich wpisy idą w dziesiątki i setki, powstają nowe wątki itp. A gdy kraj jest sprzedawany, ba - oddawany w obce ręce - to cisza jak makiem zasiał.

Kto jest zatem zdrajcą i targowicą? Jak widać ten, który tak najgłośniej krzyczy, a pod stołem deal...

Obrazek użytkownika Jabe

20-04-2019 [18:05] - Jabe | Link:

Po to awantury są, żeby uwagę tubylców odwracać.

Obrazek użytkownika Tomaszek

20-04-2019 [22:25] - Tomaszek | Link:

@tricolour
Kiedyś mówiło się mniejsze zło  , a dzisiaj mniejsza targowica . Taka tyci targowiczka . I wszystko wychodzi że jakbyś się nie obrócił to dupa z tyłu , tylko mninej z tyłu . Dupcia znaczy . Bo po drodze coraz mniej .