Panie min. ZZ – rusz Pan...

Śledzę sprawę Miernika od początku, na bieżąco jestem informowany z pierwszej ręki z Warszawy spod SN, także dziś o dramatycznie wyglądającym przebiegu akcji w innym miejscu stolicy, pod znanym aresztem śledczym... Czasem komentuję jakieś sytuacje związane z jego obroną na tym forum. Obecnie pojawiły się nowe doniesienia, tym razem z ulicy Rakowieckiej, gdzie "Namiotowe Miasteczko" przeniosło swoje hufce i wystosowało konkretne, jasno wyrażone postulaty. Czytam różne analizy /1 postępowania partii rządzącej w kwestii "odpuszczania sobie Miernika", mniej lub bardzie trafne, ale chyba nie w pełni wyczerpujące, jeśli chodzi o skutki, jakie mogą wyniknąć z tak dynamicznie rozwijającej się sytuacji w ostatnich dniach w kraju.

Zacznę jednak od tego, że było mnóstwo sygnałów, iż protest Niezłomnych będzie się radykalizował: za dużo było nieproporcjonalnej krzywdy w stosunku do przewinień Zygmunta "Tortowego", zbyt wiele ważnych osób (m.in. Prezydent i Prezes) głośno wyrażało zdziwienie (nawet jeśli to tylko miało być przebąkiwaniem na odczepne, bo liczyły się persony, które to wypowiadały), że taka sytuacja ma miejsce; stale w nośnych programach stawała sprawa więźnia sumienia, i to dobitnie, z ust osób szanowanych, takich jak Wyszkowski, Gwiazda, Pietrzak, Romaszewska, Targalski, E. Stankiewicz, Pospieszalski, parlamentarzystów z Kukiz15, czy nawet niektórych odważniejszych z PiS-u (choćby Jaki). Napór dziennikarsko-medialny (np. A. Leja w "Warszawskiej Gazecie" i inni lubiani publicyści) był coraz liczniejszy i przez to silniejszy, Słomka przyjął bardzo efektywną strategię grzecznego, prawnie dopuszczalnego nękania władzy w jej newralgicznym obszarze, czyli uderzanie w znienawidzony przez społeczeństwo, wyemancypowany segment sądowniczy, co dla kogoś, kto się szczyci nazwą Prawo i Sprawiedliwość i szermuje hasłem Dobrej Zmiany, niesie skutki fatalne pod względem symbolicznym, a więc i propagandowym.

Zastanawiający był tylko brak reakcji min. Ziobry, który stawia(-)ł min. Błaszczaka w bardzo trudnej sytuacji: pałować czy nie pałować? Rozgonić "Słomkowe towarzystwo" na cztery wiatry pod byle pretekstem (np. sanitarnym, jak zasugerowała przedstawicielka wierchuszki sędziowskiej, z czego Policja nie skorzystała, czy np., jak przedwczoraj pod Pałacem Prezydenckim, pirotechnicznym, co świadczy, że służby siłowe, gdy jest potrzeba, taki prawdopodobny sprawdzian bezpieczeństwa w danym zapalnym miejscu sprokurować potrafią). Jakby zależało KOMUŚ na podgrzewaniu atmosfery, bo to naprawdę w rękach Prokuratora Generalnego leży rozwiązanie tego problemu, wyciszenie go, co można było zrobić już dawno, zaraz na początku, dyplomatycznie i bez szwanku dla autorytetu władzy. Kompletny brak rozeznania min. ZZ z KIM się ma do czynienia...

Zygmunt Miernik to trybun, TUBALNY, z nieprzebierającej w słowach, odważnej braci śląsko-górniczej – ma za sobą Adama Słomkę, czyli wsparcie doświadczonego polityka – rządzący nie zdają sobie sprawy z powagi wydarzeń, z tego, że igrają z ogniem. Dziś na Rakowieckiej organizatorzy, zdeterminowani obrońcy poszkodowanego, mają już przy sobie nazwiska-legendy, te prawdziwe, choćby niekwestionowany autorytet Gwiazdy, protest rozdmuchają za chwilę społecznościowe media, następuje eskalacja nacisku na partię PiS, kolejny etap domagania się uwolnienia więźnia sumienia poprzez rozgłos jego zdeterminowanej odwagi i nieproporcjonalnej kary w stosunku do prawno-kryminalnego zawinienia. A wszystko to jest już rzucone na szerokie tło koniecznych przeobrażeń ustrojowych. Radykalnych zmian – w kierunku faktycznie odkomunizowania kraju w najszerszym zakresie, dogłębnie.

Nie wiem, czy strategia rządu, jeśli dobrze ją odczytuję, niereagowania administracyjnie na hasło "Uwolnić Miernika!", da efekt zwekslowania protestu zwanego Miasteczkiem Namiotowym w kierunku narracji dotyczącej pozostałych manifestacji zapowiadanych na 13 grudnia, o których trąbi się oficjalnie, że ich liderzy chcą podpalić Polskę. Oj, chyba będzie bardzo ciężko Adama Słomkę i Zygmunta Miernika wepchnąć do takiego zdezawuowanego narożnika!!! Zbyt mało jest przesłanek, by taki "szemrany" efekt osiągnąć. Moim zdaniem jest to nierozsądne, bo strażak, który gasi pożar (np. debatę w Strasburgu przeniesiono na 14 grudnia, żeby się nie wpisywać w negatywną symbolikę dnia ogłoszenia stanu wojennego), nie powinien rozniecać go na zapleczu.

Powiem dobitnie: panie ministrze Ziobro, rusz d..., przepraszam, palcem, i rozwiąż wreszcie problem trzymania za kratami Miernika i obwożenia go w kajdanach na nogach i rękach jak jakiegoś katorżnika. Oj, naprawdę KOMUŚ zależy na takich dwuznacznych, nieprzyjemnych, łzawych konotacjach! Jest zima, idą Święta – to bardzo zły czas dla wszelkiego rodzaju konfliktów, w tym wypadku słusznie rozeźlonych, zdeterminowanych ludzi i empatycznie nastawionych do nich, niezłomnych bojowników o Polskę, zwyczajnych szarych obywateli. Chyba, że sam drżysz ze strachu, bo KTOŚ ma jakieś haki na Ciebie? I musisz udawać "milczącego greka"...

1/
smieciu 2016-12-13 [00:09]
"Jeśliby PiS stanął po stronie Miernika to:
1. Podważyłby autorytet sądów.
2. Zachęciłby do pojawienia się kolejnych Mierników.
A jak wiemy PiS naprawdę wielokrotnie dawał do zrozumienia, że jedynymi działaniami "przeciw układowi" mogą być jego posunięcia.
W ten sposób:
1. Naród siedzi cicho, wie, że nie ma co wychodzić przed szereg, trzeba zawierzyć całą nadzieję w tylko jednej sile.
2. Nie pojawiają się nowe konkurencyjne ruchy. Nie mają jak. Nie mają kasy. A zdecydowane działania, które tylko mogą przyciągnąć media, będą karane.
3. Zwyczajnie sprawy nie rozłażą się. Żadnych rewolucyjnych ruchów, które trzeba by tłumić, wspierając system, bądź je poprzeć, tracąc kontrolę nad przebiegiem zdarzeń i sympatią ludu.
Przekaz jest więc jasny. Będzie się dziać to, co zadecydują mądrzejsi od nas. Nie ma co się wtrącać w wyższe sprawy."

Źródło: http://naszeblogi.pl/64780-pro...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ue

13-12-2016 [17:16] - ue | Link:

Zapraszamy do strony i grupy Miasteczka Namiotowego UWOLNIĆ MIERNIKA - ZAMKNĄĆ MICHNIKA przed Sądem Najwyższym na FB w obronie Zygmunta Miernika oraz dla dekomunizacji i przywrócenia praworządności w Polsce (główny postulat, to wprowadzenie Ław Przysięgłych):

Kręgi Antysystemowe - strona: https://www.facebook.com/Kregi...

Kręgi Antysystemowe - grupa : https://www.facebook.com/group...

Zapraszamy także do strony prowadzonej przez sympatyków protestu:
Dziennik protestu: https://www.facebook.com/dzien...