PROTEST rozszerzony o RAKOWIECKĄ a media "nasze" MILCZĄ?

Jak widzę protest mimo, że trwa od godz. 15.00 i związany jest ze ZDOBYCIEM (!) Rakowieckiej, NIE JEST w ogóle nagłaśniany!!!

To sie doczekaliśmy mediów NARODOWYCH ale jaja. TV Republika też morda w kubeł?

Jedynie portal Stowarzyszenia RKW i Solidarni 2010 piszą i informują o tym co się działo już w biały dzień od 15.00 !

http://stowarzyszenierkw.org/3064-protest-uwolnic-miernika-zamknac-michnika-poszerzyl-sie-o-rakowiecka

Protest "UWOLNIĆ Miernika zamknąć MICHNIKA" poszerzył się o RakowieckąAddThis Sharing Buttons
Share to FacebookShare to WykopShare to TwitterShare to Google+Share to LinkedInShare to E-mailMedia internetowe i publiczne oraz tzw. prywatne kompletnie milczą na ten temat.

W przededniu kolejnej rocznicy stanu wojennego osoby, stowarzyszenia (w tym nasze Stowarzyszenie RKW), różne organizacje do tej pory skupione na placu przed Sądem Najwyższym by nagłaśniać sprawę niesprawiedliwego uwięzienia Miernika, postanowiły rozszerzyć protest i zajęły areszt śledczy na ul. Rakowieckiej w Warszawie.

Od godziny 15.00 trwa okupacja aresztu śledczego, akcję rozpoczęło początkowo około trzydziestu działaczy niepodległościowych. Obecnie 16. znajduje się na ul. Rakowieckiej.

Przed murem więziennym stoi kordon policyjny oddzielający protestujących od gromadzących się mieszkańców Warszawy i zdążających z całej Polski na specjalne uroczystości byłych więźniów stanu wojennego, którzy przeszli przez cele na Rakowieckiej. Spodziewanych jest około 200 opozycjonistów więzionych na Rakowieckiej.

Poniżej są postulaty protestujących:

O godz. 17.23 otrzymaliśmy informację, że policja planuje "pacyfikację" protestu w areszcie śledczym. O godzinie 18.57 nastąpiło odcięcie protestujących od kontaktu zewnętrznego i policja wydała zakaz przekazywania protestującym środków takich jak n.p. żywność, czy picie.

Nastąpiły jednak dwie tury rozmów protestujących z policjantami, na których przekazane zostały żądania protestujących.

Jak informuje portal Solidarni2010

http://solidarni2010.pl/34416-news-trwa-okupacja-aresztu-na-ulrakowieckiej-w-warszawie.html?PHPSESSID=2739199a88b05b1895c14f27b5340aed

O godz. 21.30 na wiecu pod aresztem na Rakowieckiej 37. przemówi Zygmunt Miernik, (który obecnie przebywa na przepustce).

Areszt jest obecnie otoczony kordonem ZOMO i radiowozami na sygnale! Na zewnątrz gromadzi się coraz więcej osób.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika smieciu

13-12-2016 [00:09] - smieciu | Link:

Tak trochę nad tym myślałem i wydaje mi się że:
Jeśliby PiS stanął po stronie Miernika to
1. Podważyłby autorytet sądów.
2. Zachęciłby do pojawienia się kolejnych Mierników.
A jak wiemy PiS naprawdę wielokrotnie dawał do zrozumienia że jedynymi działaniami "przeciw układowi" mogą być jego działania.
Po prostu chodzi o to by w zarodku dusić całą oddolną inicjatywę. By było prawo i porządek. Chodzi o to żeby każdy wiedział że nie może sobie pozwolić na żaden nie zatwierdzony wyskok. Chcesz skakać? Proszę bardzo. Ale mamy cię w dupie.
W ten sposób:
1. Naród siedzi cicho, wie że nie ma co wychodzić przed szereg, trzeba zawierzyć całą nadzieję w tylko jednej sile.
2. Nie pojawiają nowe konkurencyjne ruchy. Nie mają jak. Nie mają kasy. A zdecydowane działania, które tylko mogą przyciągnąć media będą karane.
3. Zwyczajnie rzeczy nie rozłażą się. Żadnych rewolucyjnych ruchów, które trzebaby tłumić, wspierając system, bądź je poprzeć tracąc kontrolę nad przebiegiem zdarzeń i sympatią ludu.

Przekaz jest więc jasny. Będzie się dziać to co zadecydują mądrzejsi od nas. Nie ma co się wtrącać w wyższe sprawy.

Obrazek użytkownika Jabe

13-12-2016 [02:33] - Jabe | Link:

Otóż to. Z tą tylko poprawką, że w koncepcji PiS-u nie ma czegoś takiego jak naród.

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

13-12-2016 [04:04] - Zygmunt Korus | Link:

Zapraszam i pozdrawiam: http://naszeblogi.pl/64782-pan...

Obrazek użytkownika ue

13-12-2016 [01:21] - ue | Link:

Strona wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/event...

Weterani walki o niepodległość i praworządność okupują teraz 12.12.2016 od godz. 16:00 areszt śledczy w Warszawie na ul. Rakowieckiej.

Przed godziną 22:00 rozpoczął się duży wiec. Przybyli m.in. Adam Słomka, Kornel Morawiecki, Andrzej Gwiazda, Zygmunt Miernik, Eugeniusz Szostak.

Jednym głównym wejściem (dla więźniów) wchodzą niektórzy weterani, oficjalnie zaproszeni na pokaz filmu "Solidaruchy z Rakowieckiej". https://ipn.gov.pl/pl/aktualno...

Drugie wejście dodatkowe (dla odwiedzających) jest okupowane przez środowiska z miasteczka UWOLNIĆ MIERNIKA - ZAMKNĄĆ MICHNIKA. Policja otoczyła kordonem i taśmami to wejście, ale protestujący ignorują bariery i przechodzą czasami w obie strony.

Tym właśnie wejściem przechodził Andrzej Gwiazda i dziwna była sytuacja, konsternacja, bo ma zaproszenie na film. Ostatecznie Stróże Prawa postanowili go przepuścić tym wejściem :)

Sam Zygmunt Miernik pozostaje z protestującymi na zewnątrz. Wewnątrz natomiast okupacja trwa przez kilkunastu ludzi. I jak to zrozumieć? Dwa wejścia, dwie kategorie weteranów? Uroczyste świętowanie pokonania komuny - za jednym wejściem. Przy drugim wejściu żywe dowody, że komuna jeszcze w najlepsze trwa.

Wśród 9 postulatów jest m.in. ściganie zbrodniarzy komunistycznych, uwolnienie więźnia sumienia Zygmunta Miernika: https://www.facebook.com/Kregi...

Postulaty protestu w więzieniu na Rakowieckiej:
https://www.facebook.com/Kregi...
film 1: https://www.facebook.com/Kregi...
film 2: https://www.facebook.com/Kregi...
film 3: https://www.facebook.com/Kregi...
film 4: https://www.facebook.com/Kregi...
film 5: https://www.facebook.com/Kregi...

itd.

Obrazek użytkownika ue

13-12-2016 [01:21] - ue | Link:

Przed godziną 22:00 rozpoczął się duży wiec z udziałem m. in. Adam Słomka, Kornel Morawiecki, Zygmunt Miernik, Eugeniusz Szostak.

Zakończył się przed północą powykręcanymi rękami weteranów, chronionych przez konstytucję przez bliżej nieznanych Policjantów z kominiarkami, którzy odmawiali podania danych osobowych i jednostki.

Cześć 1/3:
https://www.facebook.com/Kregi...

Część 2/3:
https://www.facebook.com/Kregi...

Część 3/3:
https://www.facebook.com/Kregi...

Obrazek użytkownika StachMaWielkieOczy

13-12-2016 [11:45] - StachMaWielkieOczy | Link:

Miernik na wiecu o wypuszczenie Miernika?

"Przed godziną 22:00 rozpoczął się duży wiec z udziałem m. in. Adam Słomka, Kornel Morawiecki, Zygmunt Miernik, Eugeniusz Szostak."

Obrazek użytkownika peacemaker

13-12-2016 [11:08] - peacemaker | Link:

Obawiam się, że trochę niedoceniona jest tu "ciemna strona mocy" - skoro podniesiono taki wrzask z powodu ułaskawienia Mariusza Kamińskiego i poskromnienia wszechwładzy środowiska sędziowskiego (na przykładzie TK), to dalsze kroki pociągnęłyby za sobą jeszcze większy wrzask.

Natomiast Prezydent Andrzej Duda mógłby się posłużyć fortelem - zamiast ułaskawiać wybranych "detalicznie" powinien ogłosić AMNESTIĘ dla wszystkich skazanych w procesach politycznych w latach 2007 - 2015, czyli i Miernika i Rokity i tych ułaskawionych "detalicznie" (Mariusza Kamińskiego i tego kibica, co siedział za niewinność). Efekt propagandowy by bił w poprzedników, a sprawiedliwość by odniosła jakieś zwycięstwo.

Obrazek użytkownika Domasuł

13-12-2016 [11:52] - Domasuł (niezweryfikowany) | Link:

Dżizes! Co się dzieje?! Stan oblezenia! Już jest wojna czy będzie jutro!? ZOMO paluje ludzi?? Znow stan wojenny?! Znow 13 grudnia?! Obywatele, na ulice i do broni!! Obalimy komunistyczna władze!!!